Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) tomp


tomp
félisten

A lényeg: aki stabil 3G-t akar az állítsa az eszközt Csak 3G, Csak UMTS, UMTS Only, WCDMA Only módok egyikébe.
Nálam a telefon már nulla térerővel is 3G-n megy.

(#21002) club1 válasza bopeti98 (#21000) üzenetére


club1
veterán

Így van. Ha nagyváros a kérdés, ott a Huawei technológiája teszi lehetővé a cellák közötti interferencia és pattogás nélküli nagyobb átfedést. A ZTE-nél ez kevésbé működik, ott jóval kisebb adóteljesítménnyel, erősebben irányított antennákkal kell nagyvárosi környezetben dolgozni. Nem véletlen, hogy kínai technológiát használó európai szolgáltatók között az arány a Huawei technológiájának javára dőlt már régen el. (Igaz a Huawei korábban is tört be a piacra.)

(#21003) bopeti98 válasza club1 (#21002) üzenetére


bopeti98
őstag

Értem. És a T-Mobile Ericsson rendszerével ilyen téren mi a helyzet?
Tapasztalataim szerint a T-Mobile-nál is nagyságrendekkel kevesebb az ugrálás 2G, 3G között mint a Telenronál, sőt Békéscsabán olyan helyet is nehéz találni ahol az LTE átvált 3G-re.

(#21004) darvinya válasza club1 (#20998) üzenetére


darvinya
titán

900MHz igaz erősebb, de kevesebbet tud kiszolgálni.

Így, ha túl sokan vannak adott cellán már csak térerő jelet látjuk, de net, stb. nem működik.
Mert elfogyott a sávszélesség.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21005) dokee78 válasza novake (#20995) üzenetére


dokee78
félisten

Köszönöm.

(#21006) csernak75


csernak75
senior tag

Felmerült bennem egy kérdés: 900MHz-en lehetne DC-HSPA+ vagy ott HSPA+ a max? :)

Szerk: Ja és ahol a Telenor térkép csak 3G-t jelez (Dunántúlon a lila) az 900MHz? Vagy a régi berendezések amit nem dobtak ki? (És gondolom az 7,2Mbps-t jelent)

[ Szerkesztve ]

(#21007) club1 válasza csernak75 (#21006) üzenetére


club1
veterán

2.1 GHz-en olcsóbbak voltak a frekvenciablokkok (és több szabad állt rendelkezésre), ezért ott építették ki alapból a 3G-t. Ha 900 MHz-en is rendelkezésre áll annyi blokk, akkor ott is megvalósítható a DC-HSPA+. De nem győzöm hangsúlyozni: Mobilneten nem sok értelme van a sebesség hajszolásának addig, amíg havi 100-150 GB forgalomba bele kell férni, afelett meg amúgy is lassítanak. Hiszen 10 Mbps napi adatforgalma 100 GB... Sokkal fontosabb lenne az elérés stabilitása (a minél kisebb, és egyenletesen kicsi csomagkésés), amire pedig a 3G technológia nem 100%-os.

(#21008) csernak75 válasza club1 (#21007) üzenetére


csernak75
senior tag

Nekem azért fontos a sebesség mert pl. ha 07:30 bekapcsolom a gépet és gyorsan le szeretnék valamit tölteni(Játék frissítés,film,stb.) nem mindegy hogy 08:00-ig letöltődik-e mert onnantól a nappali 10gb-om fogy.

Ping: (nálam egy ponton :) ) átlag: 40 min:27! max: 90(Ritka) Jitter: 2-8 között van általában.

[ Szerkesztve ]

(#21009) club1 válasza csernak75 (#21008) üzenetére


club1
veterán

Nem azt mondtad, hogy közel egy kilométerre vagy a celládtól? Valami nem stimmel... :(((

(#21010) csernak75 válasza club1 (#21009) üzenetére


csernak75
senior tag

Kb. 700-800m-re van. Nagy torony a temető dombon.

Hálózat állapota
Hálózatnév: Telenor HU
RSSI: -81dBm
Cellaazonosító: D1F9
CS hálózati regisztráció: Regisztrált
PS hálózati regisztráció: Regisztrált
PS hálózati csatlakozás: Csatlakoztatva

Remélem ez mond valamit!

Szerk: Most mértem:

[ Szerkesztve ]

(#21011) Tollas7


Tollas7
csendes tag

Üdv!

Van egy nem garanciális telefonom aminek az usb-je felmondta a szolgálatot, érdeklődnék hogy meg tudná valaki mondani, hogy mennyibe fájna a szervízelés telenornál?

(#21012) Outlander válasza Tollas7 (#21011) üzenetére


Outlander
őstag

A telenornál 0 ft-ba mert ők nem foglalkoznak vele... :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#21013) SimonYana válasza Tollas7 (#21011) üzenetére


SimonYana
addikt

Talán csak nem Sony-d van? ;]

® SimonYana ®

(#21014) Tollas7


Tollas7
csendes tag

tényleg nem? akkor ez egy téveszme volt részemről.......
SimonYana telitalálat, a régi x10 mini prom a páciens. :D
Amúgy vki tudja hogy kb. mennyi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#21015) SimonYana válasza Tollas7 (#21014) üzenetére


SimonYana
addikt

Sony E hiba! Megfeszül a kábel és kitépi az érintkezőket! Szakszervízbe vittem azt mondták 42 ezer! Egy maszek szervizes 2-3 ezerért megjavítja! Nekem szerencsére meg lett a garpapír és ingyé volt , de előtte kértem árajánlatot (2000Ft-ba került) a hivatalos szakszervízben! :W
Kerüljétek , mert rohadt lehúzós egy banda! Egyben van a Sony a Samsunggal Pesten!
Ha azt mondta volna 10 , simán kifizetem , pedig csak pár forrasztás. Nem annyi nem elég! 42 kellett volna nekik! Féreg egy banda! :W

[ Módosította: Qru ]

® SimonYana ®

(#21016) ottoyes válasza SimonYana (#21015) üzenetére


ottoyes
senior tag

Neeeeemáááááár...42 az marhasok...értem,hogy szakszervíz meg minden,de ez akkor is kurv@ sok! :((

Ottoyes

(#21017) SimonYana válasza ottoyes (#21016) üzenetére


SimonYana
addikt

Tanúm van rá!Persze papírra nem írták a hibát! :DD
Komplett alaplap cserével szerették volna megoldani! Xperia Ray
Hát nem gazdaságosabb mint forrasztgatni , ha már szétszedik! :W
És ez mind a szakszervíz! Így merd vinni hozzájuk. A sufniban meg egy ügyes emberke se perc alatt megcsinálja! :W Gondolom nem azért 42 ezer , mert 40 ezer adót fizet belőle! :DD
2000-et csak azért kérnek , hogy ezt megmondják neked! Na itt a lehúzás! Viszont előre szólnak , hogy 2'000 Ft :DD

Egyszer már szóltam, hogy ne használd sormintának az emotikonokat.

[ Módosította: Qru ]

® SimonYana ®

(#21018) club1 válasza SimonYana (#21017) üzenetére


club1
veterán

Kevesebb szmájlival is értjük mit írsz. Nem kell karácsonyfát csinálni a topicból. :(((

(#21019) cigam válasza SimonYana (#21017) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A márkaszervíz lehúz, a Telenor lehúz,... Rád jár a rúd ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21020) SimonYana válasza cigam (#21019) üzenetére


SimonYana
addikt

Csak szeretne !
Szerencsére vannak más lehetőségek is! Vannak akiknek nem kell végig járni ezt az utat!

® SimonYana ®

(#21021) Space marine


Space marine
aktív tag

Filózom, hogy átmászok a magentához 13év után, nekem kell valamit csinálnom a kékeknél?

(#21022) SimonYana válasza Space marine (#21021) üzenetére


SimonYana
addikt

Számodat akarod vinni? Mert akkor annyi , hogy ne legyen számlatartozásod és nem is kell nekik szólni , csak a Vodának , hogy átjönnél a számoddal. Ha nem akarod , akkor meg számla zárás előtt veszel egy vodát , a másikat meg lemondod! :R

® SimonYana ®

(#21023) Space marine válasza SimonYana (#21022) üzenetére


Space marine
aktív tag

Akkor jól gondoltam, köszi... a magenta az a T ;)

(#21024) SimonYana válasza Space marine (#21023) üzenetére


SimonYana
addikt

Sorry!
Vigyázz azokkal is , mert Ők sem az olcsó Jánosok! :))
Egyik sem különb a másiknál! Van rossz és még rosszabb!

® SimonYana ®

(#21025) Space marine válasza SimonYana (#21024) üzenetére


Space marine
aktív tag

Tiszta, de nincs más lehetőségem amennyire ügyfélbarát lett az ùj smarttarifa rendszerük..

(#21026) SimonYana válasza Space marine (#21025) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem tudom hol , lehet itt mondta valaki , hogy új stratégiájuk van! Legyen kevesebb ügyfél , de az fizessen jó sokat! :DD 26 ezernél én is feladtam velük a küzdelmet! :B

® SimonYana ®

(#21027) densie


densie
csendes tag

Valaki esetleg tudja hogy Xperia M mikorra várható a Telenornál?

(#21028) dokee78 válasza densie (#21027) üzenetére


dokee78
félisten

Mennyi lusta ember van?
Eseleg az árlistáján is megnézhetted volna.

(#21029) darvinya


darvinya
titán

Már hova írjak, hogy a Telenor hálózaton nem lehet letölteni semmilyen Google tartalmat (Gmail csatolmány, G docs, stb) :W

2 hete hívnak evvel kapcsolatban vissza.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21030) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Honnan lehet tudni, hogy melyik netet lassitja a telenor, es melyiket nem? Bocsi, hogy nem olvastam vissza. Vacilalok 500 megas es 1 gigas net kozott. Nagyvallalati flottas csomag melle.

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#21031) axioma válasza korpicschess (#21030) üzenetére


axioma
veterán

En a mi flottankba altalunk belepetteknek mindig azt mondtam, hogy eloszor rendelje meg a kisebbet, aztan ha keves, siman valthat felfele (azt nem igerem, hogy azonnal, marmint hogy a lefogyas eseten kerheti, hogy az adott havit is modositsak, de azert a lassitott net is hasznalhato, en pl. egy hete osztom nyaralas alatt kettonk laptopjara, webezesre boven eleg). A kov. honaptol meg akkor a nagyobb lesz.
De tavaly szept. ota a mi vallalati flottas csomagunkat is lassitjak a limit felett. En eppen most neztem, 380M-nal tartok a 100 helyett... olyan igazan kulonbseget ugyse latok hogy lassitott vagy sem, ha nem stream-szeru dolgot akarok nezni (de azt nem igazan szoktam).

[ Szerkesztve ]

(#21032) Qru válasza axioma (#21031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam dettó ugyan ez van. 200MB-om van, amit kb 1,5 hét alatt lefogyasztok. Alap netezésre (hír olvasás pl), meg chat-re elég a korlátozott is bőven.

#nincsbennetarcsi

(#21033) korpicschess válasza axioma (#21031) üzenetére


korpicschess
veterán

Akkor majd utána nézetek a feltételeknek, de ha ilyen 400 Ft a kulonbseg akkor lehet megeri a nagyobb. Igazabol iPadre is osztanam neha szerintem, azert ez a facebook es hasonlo gondolom boven tobbet eszik, mint a telefonos.

szerk:
2000 helyett igy 1300 JMF az 500 mega, az 1 gigat egyelore nem tudom, de a normal ara 2600.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#21034) korpicschess válasza korpicschess (#21033) üzenetére


korpicschess
veterán

Na 500-as lesz elso korben, meg valszeg 2-ben is, mert 1 gigas nincs csak 3-mas, az meg kétezervalamennyi. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#21035) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv!

Ráakadtam erre a hipernet praktikum feltöltőkártyás mobilnetre 5ft/mb [link]

Ez működne mobiltelefonba? Mert nagyon kecsegtető ajánlat. Nekem pont ilyen kellene ugyanis havona nem netezek többet 10-20mb nál és ezért felesleges nekem így szerintetek ez megfelelő lenne? Dualsimes telefonom van így nem számít, hogy nem lehet telefonálni vele.

[ Szerkesztve ]

(#21036) Varszegig válasza kmisi99 (#21035) üzenetére


Varszegig
veterán

Ez kedvező ajánlat? 5Ft/Mb a rablás kategória. AZ is igaz, hogy 20-30 MB-ra sajnos nem is kaphatsz jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#21037) ntomka válasza Varszegig (#21036) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez nem az? Ugyanannyi pénzért ebből már 200MB-ot kapsz, nem 100-at. Ha tényleg olyan keveset használ, mint írja, akkor a többi csomaghoz képest kedvező szerintem.

ツ Headphones on - World off

(#21038) Varszegig válasza ntomka (#21037) üzenetére


Varszegig
veterán

1000 Ft/100 MB? Az nálam 10 Ft/MB, épp a duplája, nem?

(#21039) ntomka válasza Varszegig (#21038) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ezt mondom én is.

ツ Headphones on - World off

(#21040) club1 válasza ntomka (#21037) üzenetére


club1
veterán

A Mobil Online 100 (meg a Klikk) esetében ha elfogyott a 100 MB, akkor nincs túlforgalmazási díj, csak lassítanak (kb. 60/100 kbps-ra). Az 5 Ft/MB esetében viszont végig vonják az 5 Ft-okat.

(#21041) ntomka válasza club1 (#21040) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, ezért is írtam, hogy ha tényleg annyit használ csak, amennyit írt, akkor azért nem rossz az.

ツ Headphones on - World off

(#21042) orimilan


orimilan
tag

Srácok nekem olyan problémám van hogy amikor hivnak és amikor hivni akarok ez fogad :a szám az előfizető kérésére nem kapcsolható.Ezzel mit tudok csiálni? A telefonom szervizben volt és amikor visszakaptam és hivni akartam ez fogadott. :F

(#21043) Varszegig válasza orimilan (#21042) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem lehet, hogy le van tiltva a hívószámod kijelzése, és a hívott fél tiltja a nem kijelzett számokat?

[ Szerkesztve ]

(#21044) darvinya válasza Varszegig (#21043) üzenetére


darvinya
titán

Grat. Ismét csak trollként tudsz gondolkodni.

szám az előfizető kérésére nem kapcsolható

Ennek mi köze a hívószám kijelzéshez.

(#21042) orimilan

A telefonon nincs beállítva átirányítás egy ilyen számra a ki-bemenő hívások?
Ha nincs akkor
1220 és humanoidtól kérdezd meg a hiba okát, vagy üzlet.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21045) 1430 válasza orimilan (#21042) üzenetére


1430
senior tag

Itt azt írják, hogy:

„A hívott szám az előfizető kérésére nem kapcsolható!”
Abban az esetben hallható, ha a fogadó félnek bejövő hívástiltása van.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#21046) orimilan


orimilan
tag

Töltöttem fel 1500ft és most jó.Kiderült hogy amig ezt mondja benne van az adat bázisba ,nincs teljesen letiltva ,és még feltöltheted de amikor nem kapcsolhatot mond már reménytelen ,le lett tiltva.

(#21047) Varszegig válasza darvinya (#21044) üzenetére


Varszegig
veterán

Segíteni próbáltam, köszi a troll minősítést. Légyszi mellőzd a személyeskedést, én sem teszem.

Nagyon egyszerű dolgot próbáltam felvázolni: a telefon szervizben volt. Nem tudjuk milyen telefon. Mi van, ha beállítódott alapértelmezettként, hogy a hívószámot nem küldi ki? Mi van, ha a hívott fél tiltja a nem kijelzett hívószámokat? (Ezt ma már sokan megteszik.)
Ez egy lehetőség, erre próbáltam utalni. Én kérek elnézést a trollkodásért. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21048) g0dl


g0dl
addikt

Kisegítenétek, hogy mit jelentenek a különböző APN beállítások a telenornál?
Azt tudom, hogy nekem mind a net, mind az olnline működik, de gondolom van valami eltérés.

Illetve a 1220-nál mi a titka, hogy humanoidhoz jussak? A temérdek tájékoztatás (reklám) tökéletesen érdektelen.

(#21049) darvinya válasza g0dl (#21048) üzenetére


darvinya
titán

net - modemhez
online - telefonhoz, elvileg

0-ás gomb

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21050) tamikomac válasza g0dl (#21048) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Próbáld a lopás vagy az angol nyelvű menüpontot. Nem fog speciális ügyintézőhöz kapcsolni. A hívást ahhoz kapcsolja aki "szabad" modultól függetlenül.

De lassan fel lehet készülni az akcentussal beszélő ügyfélszolgálatosokra, mert pár nap és Szerbiában fog kicsörögni a 1220-ra érkező hívások egy része!!!

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.