Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Jön a "Hipernet"...

Ahol eddig 3G volt csak ott lesz gyorsabb vagy ahol eddig 2G (EDGE) volt, ott is lesz gyorsulás (3G-re "legalább")? Mert elég silány a 3G lefedettség, ha szülőknél vagyok (nem kis városban de annak a szélén) ott már csak EDGE van. :(

═════════════════════════════════════════

(#8002) club1 válasza RootRulez (#8001) üzenetére


club1
veterán

A ZTE cellák kicsit nagyobb területet tudnak lefedni, de ennek mértéke mindig a helyi viszonyoktól függ.
Egy biztos: A Telenor HU december végi HSDPA (és +) lefedettségével kapcsolatosan még semmi sem biztos.

(#8003) gkiskovacs


gkiskovacs
csendes tag

Ugye azt ti is tudjátok, ahol lecserélik a hálózatot, ott azzal együtt meg is szűnik két szolgáltatás: a cellainformáció (kiirja melyik városban vagy) és az automatikus időbeállítás? Én nem tudtam róla, csak csodálkoztam, hogy miért nem működik ha egy hete működött, a honlapon sincs róla egy árva szó se, ezért e-mailben kérdeztem meg, és megerősítették a sejtésemet, hogy az új hálózat ezt már nem kezeli, ahol új hálózat van, ott ez a két szolgáltatás többet nem lesz elérhető.

[ Szerkesztve ]

Kiskovács Géza

(#8004) tomp


tomp
félisten

A cellainfo megszűnése nem olyan nagy baj. Na de az automatikus idő? Az már kellemetlen...

(#8005) RootRulez válasza tomp (#8004) üzenetére


RootRulez
félisten

Talán arra alapozzák, hogy a telók már online frissítik az időt... Gondolom a mobilnet előfizetők száma csak nő. Cellainfót meg szintén kiváltja a mobilnet + GPS, persze én is sajnálom hogy bukjuk ezeket. :(

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#8006) Rigiboy


Rigiboy
tag

Üdv! ma vettem Omnia7-t s a Telenor nem sokkal később küldött egy sms-t hogy APN internet kapcsolat kell holott nekem van Klikkes netem most ezt mire értik? vagy amit az omnia csinál adatforgalmat azt külön számlázzák vagy hogy?

[ Szerkesztve ]

(#8007) club1 válasza Rigiboy (#8006) üzenetére


club1
veterán

A kérdésed nem értem. (Talán ha leírnád, pontosan mit írtak az sms-ben.) A Klikk 3 hónapig ingyenes az aktiválástól számítva és minden okostelefonon működik.

(#8008) Rigiboy


Rigiboy
tag

úgy van ugye van a Klikk ami 100MB és azon felül is ugye korlátlan csak lassabb. Ma megvettem a telómat s jött egy sms:Tájékoztatunk, hogy csomagodba foglalt adatforgalmadat kizárólag az online APN kiválasztásával tudod igánybe venni.
Most akkor ez mit jelent pontosan?

(#8009) club1 válasza Rigiboy (#8008) üzenetére


club1
veterán

Ez azt jelenti, hogy okostarifa díjcsomagot választottál a telefon mellé, amiben bennefoglalt internet is van. Így Klikk ezen az előfizetésen nem lehet. Az okostarifa esetében pedig az APN-nek online-nak (és nem net-nek mint úgy általában) kell lennie, hogy korlátlan legyen a böngészés és az email, egyébként ezek használata is a multimédia keretedet fogja csökkenteni, és jön a lassítás...

[ Szerkesztve ]

(#8010) Rigiboy válasza club1 (#8009) üzenetére


Rigiboy
tag

de DPI-s csomagban vagyok és úgy rendeletem rá a KLIKKET és a másik telóval ment is minden ahogy kell....szóval nem értem.

(#8011) club1 válasza Rigiboy (#8010) üzenetére


club1
veterán

Pedig a Klikk használata nem telefonfüggő. Kapcsolattartó és/vagy ÜFSZ hívását javaslom, főleg az elsőét, mert nem tartom kizártnak, hogy aktiváltak egyedi mobilnetet az előfizetéseitekre.

(#8012) Rigiboy válasza club1 (#8011) üzenetére


Rigiboy
tag

beszéltem az ügyfélszolgááltatóval azt írták az APN- állítsam online-ra de azt hol? mert olyat nem nagyon látok...

(#8013) club1 válasza Rigiboy (#8012) üzenetére


club1
veterán

Start (menu) Button;
Choose Settings from the program list;
Make sure the system settings are selected in the panorama (and not the application settings);
Scroll down to cellular (which is shown in the left screenshot above);
Click on the edit apn button to hard reset your Windows Phone 7 device;
Enter the APN settings: APN, username, password (which is shown in the right screenshot above);
Confirm by clicking on the left check-icon in the slide-up menu.

(#8014) Rigiboy válasza club1 (#8013) üzenetére


Rigiboy
tag

ez eddig megvan...de mit írjak APN-be meg felhasználónév jeszóhoz?:)

(#8015) sssz válasza Rigiboy (#8014) üzenetére


sssz
őstag

Ezeket írd be a többit hagyd üresen, mentsd el és kész.
Név: Telenor Data
APN: online
MMS protokoll: WAP 2.0
MCC: 216
MNC: 01
Hitelesítés típusa: default,hipri

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#8016) Rigiboy válasza sssz (#8015) üzenetére


Rigiboy
tag

üdv! de nekem csak APN Usename Password vannak:\

(#8017) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Na akkor belinkelek egy székesfehérvári "hipernet" eredményemet. Sajnos itt ez az átlagom, ami a Telenor szerint megfelelő. Kívánom nekik, hogy ők is ilyen sebességgel netezzenek!
http://www.speedtest.net/android/76128216.png[link]

(#8018) club1 válasza alba-regia (#8017) üzenetére


club1
veterán

GPRS hálón ennyit szoktunk mérni. Idővel majd nálatok is lesz EDGE, esetleg UMTS hálózat.

(#8019) alba-regia válasza club1 (#8018) üzenetére


alba-regia
aktív tag

OK, alig várom. A gondom az, hogy ugyanannyit fizetek érte mint más. Ezen kívül nem a legeldugottabb faluról van szó, hanem megyeszékhelyről.

(#8020) Varszegig válasza club1 (#8018) üzenetére


Varszegig
veterán

Ez komoly,m hogy Székesfehérvárra azt mondjuk 2011-ben, hogy idővel ott is lesz EDGE? Ne má', azt hittem ilyet csak a Voda tud :(((

(#8021) sssz válasza Rigiboy (#8016) üzenetére


sssz
őstag

milyen telód van?

szerk: ja látom, omnia 7

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#8022) sssz válasza Rigiboy (#8016) üzenetére


sssz
őstag

szerintem hamarabb találsz segítséget a teló saját forumán: link

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#8023) club1 válasza Varszegig (#8020) üzenetére


club1
veterán

Minél sűrűbben lakott területről van szó, annál kisebbek a cellák által lefedett területek. (Mivel sűrűbben kell telepíteni a cellákat, és azonos lefedettséggel nagy lenne az interferencia és a készülékek pattogása.) Tehát egy várost lefedni sokkal nehezebb, mint egy 1500 lelkes települést, ahol elég egy torony is valahova középre. Visszatérve Székesfehérvárhoz: Igen, vannak fehér foltok (mind mindenütt), remélhetőleg az optimalizációt követően ezek területe nagyságrendileg fog csökkenni.

(#8024) Varszegig válasza club1 (#8023) üzenetére


Varszegig
veterán

azért ezt tudjuk, hogy hülye duma. már a vodától is az lenne, így 10 év után, de a telenortól pláne az. egyszerűen elhanyagolták a hálózatfejlesztést.

(#8025) bandigno válasza Rigiboy (#8016) üzenetére


bandigno
senior tag

tökre semmit sem kell beírni, csak az APN-hez h online és megy! nekem is csak ezt kellett beírni, bár nem omniát használok, ellenben DPI rulez ;) az említett egyedi mobilnet meg nem lenne rossz ötlet óccsóért XD

(#8026) club1 válasza Varszegig (#8024) üzenetére


club1
veterán

Azért azt mondanám, hogy várjuk ki a hálózatfejlesztés végét. Jelen pillanatban még a régi cellák cseréje sem fejeződött be, és ugye még csak utána következik az optimalizálás. Azt mindenki tudja, hogy a Telenor UMTS hálója volt a leggagyibb az országban, és nem véletlenül döntöttek ennek teljes lecseréléséről...

(#8027) Varszegig válasza club1 (#8026) üzenetére


Varszegig
veterán

no, ez már egyenes beszéd. erről van szó.

(#8028) nggabi válasza bandigno (#8025) üzenetére


nggabi
nagyúr

dpi-ről nem tudtok vmi újat? nem lesz vmi jobbárasítás? :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#8029) Qru válasza nggabi (#8028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így is elég kedvező még mindig. De jól jönne persze kis árcsökkentés. :K

#nincsbennetarcsi

(#8030) nggabi válasza Qru (#8029) üzenetére


nggabi
nagyúr

persze így se rossz de hallani jobb ajánlatokat is...

"szenyor dzsíííí"

(#8031) Qru válasza nggabi (#8030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen de ott az előfizu díj drágább.

#nincsbennetarcsi

(#8032) bandigno válasza Qru (#8031) üzenetére


bandigno
senior tag

nem feltétlen, van 2/3 áron féláras percdíjjért is :S, de örüljünk annak, ami van!

(#8033) csab2 válasza club1 (#8009) üzenetére


csab2
veterán

Az az érdekes, hogy én is megkaptam a kérdéses smst akkor amikor megvettem az Omnia7-et pedig 180 perc elöfizum van 100 megás nettel.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#8034) bandigno válasza csab2 (#8033) üzenetére


bandigno
senior tag

elvileg mindenki megkapja ezt az smst, ha az "eddigiekben" eltérő telóval jelentkezik be a pannon hálózatba. múlthéten volt nálam is telócsere, 5 percen belül jött az sms.

szerintem ez egy jó kis plusz a cég részéről! főleg h tényleg csak annyit kellett beírnom és ment minden simán!

jut eszembe, mms beállításokat tud vki szifonhoz? :)

[ Szerkesztve ]

(#8035) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Olyat lehet, hogy van most egy kártyás csomagom, de szeretnék okostarifával venni egy okostelefont megtartva a (kártyás) számomat?

Bár annyira nem is jó ez az okostarifa. Belerakhattak volna mondjuk vagy 50sms-t, na meg milyen dolog hogy, szétválasztják 90-90percre hálózaton belül-kívül... :(

[ Szerkesztve ]

(#8038) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Egy tegnap vásárolt zte bladet vittem vissza, mert recsegős a hangszórója. Tudtommal 72 órán belül szó nélkül cserélniük kéne. De ezt nem, fel akarja küldeni Pestre és ha ott azt mondják nem lett elejtve, akkor adnak másikat.
akkor ez most hogy van?

═════════════════════════════════════════

(#8039) club1 válasza RootRulez (#8038) üzenetére


club1
veterán

Amennyiben olyan termékről van szó, amely a az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet mellékletében szerepel, és az igényünket három munkanapon belül érvényesítjük, úgy a forgalmazó nem vizsgálhatja a csere előtt, hogy a hiba oka a vásárlást követően keletkezett-e (azaz például gyártási eredetű) köteles azt nyomban kicserélni.
A Legfelsőbb Bíróság álláspontja is az, hogy a meghibásodott fogyasztási cikket a forgalmazó - három munkanapon belüli érvényesítés esetén - köteles kicserélni (EBH2007.1744)
Az igényérvényesítéshez mindenképp szükséges a jótállási jegy, számla vagy a nyugta, amelyet a vásárláskor a termék mellé kapunk. Az említett Korm. rendelet 7. §-a rögzíti, hogy ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt a forgalmazó nem hivatkozhat arra, hogy a csere aránytalan többletköltséget eredményez számára. Csupán egy feltételt ír elő az érintett termék cseréjéhez a Korm. rendelet, ez pedig nem más, mint hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.
Ilyen esetekben a forgalmazónak tehát nincs választási lehetősége, mindenképp cserélni kell, ettől eltérni nem lehet.
Fontos tudni, hogy a cserének mindig ugyanolyan típusú termékre kell történnie. Amennyiben ez nem oldható meg, például az a típus már elfogyott és nem is lesz készleten, úgy a vételár visszafizetését lehet kérni, azaz fogyasztó elállhat a szerződéstől (természetesen azzal a megkötéssel, hogy jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye).
Amennyiben kifogásunk van, és azt jeleztük, mindig készüljön jegyzőkönyv, amelynek egy példánya a fogyasztót illeti meg, mert később ezzel tudjuk igazolni, hogy kifogásunkat kellő időben jeleztük
Jótállási igényünket a forgalmazónál, vagy a jótállási jegyen feltüntetett szervizben is érvényesíthetjük, erről a fogyasztó szabadon dönthet
Ha a kifogásunk bejelentésekor a forgalmazó nyomban a szervizhez irányít, ne fogadjuk el, hiszen a jótállás kötelezettje a forgalmazó, kifogásunkkal köteles érdemben foglalkozni
A jegyzőkönyv készítés megtagadása esetén kérjük el a vásárlók könyvét, ahová bejegyezhetjük panaszunkat

(#8040) Prien válasza Tamoo (#8035) üzenetére


Prien
addikt

Lehet olyat, én is kártyásan kezdtem a pályafutásomat és a számot megtartva lettem előfizus.

Rootrulez: Defy-d volt,nem? Minek a Blade?:)

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#8041) RootRulez válasza club1 (#8039) üzenetére


RootRulez
félisten

akkor jegyzőkönyvez kérek, ha megtagadja pedig vásárlók könyvét... én is így tudtam, akkor ő miért nem?

Prien: az asszonyé...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#8042) Qru válasza RootRulez (#8041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Velem is szórakoztak így a múltkor. 3 napon belül bármikor elállhatsz a vásárlástól ugye.
Szintén bevizsgálásra akrta beküldeni. Mondom akkor elállok a vásárlástól, pénz vissza és rögtön helyben vettem egy másik ugyanolyan telót.
A kereskedő feje pirosas-lilás színben játszott de nem tudott mit tenni. :D

#nincsbennetarcsi

(#8043) Prien válasza Qru (#8042) üzenetére


Prien
addikt

Ez tetszett! :DD Így kell ezt csinálni!

A kevés is több a semminél.

(#8044) tomp


tomp
félisten

hmm. Tekergetik a potmétert az okostarifánál. :-) Többet nem mondok. :-)

(#8045) club1 válasza Qru (#8042) üzenetére


club1
veterán

Természetesen nem állhatsz el bármikor 3 napon belül, csak akkor, ha:
1., a készülék meghibásodott és
2., a meghibásodás a használatot akadályozza és
3., nem tudják kicserélni záros határidőn belül a terméket.

[ Szerkesztve ]

(#8046) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Na vettünk barátnőmnek egy xperia x10 mini pro-t okostarifa 180-al.
Hogy is van ez a korlátlan net + 180mb dolog?
Opera mini 6 alatti verzió kellene ha jól értelmezem. Marketen keresztül csak a legújabb telepíthető ugye?
Lekértem sms-ben a hozzáférési pontokat. Úgy olvastam, hogy online apn kell (na olyat nem látok). Itt elég ha csak a beállításoknál átírom a (telenor data-nál) net-et online-ra és kész?
Egyéb teendő? :U
Most nyomkodtam először androidos telót, elég satu vagyok a témában, jól jönne a segítség. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8047) tomp válasza Tamoo (#8046) üzenetére


tomp
félisten

Elméletileg elég átírni igen.
Marketen csak 6.1van amivel nem korlátlan, de pü.
A 180MB meg 199MB! :-)

(#8048) tomp


tomp
félisten

Visszatekerték a potmétert. Eddig ment a teszt. Aki szeretné tudni, hogy miről is beszélek: előre láthatóan kedden jönnek az új net csomagok. +ugye a garantált sebességet is megemelik majd. Azaz az okostarifa 1mbites egyéb sebessége sem marad. Na ebből kaptam egy kis ízelítőt. :-)

(#8049) Prien válasza tomp (#8048) üzenetére


Prien
addikt

Hát jöhetne is valami jóféle net csomag. :D Tudom, kezem a biliben.

A kevés is több a semminél.

(#8050) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

okostarifa 180-nál hol tudom követni a még felhasználható perceket, illetve a forgalmi adatokat?
Telenor online-on a forgalmi adatoknál azt írja, hogy nincs megjeleníthető adat. :F

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.