Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) Varszegig válasza wwenigma (#16450) üzenetére


Varszegig
veterán

Ez már évekkel ezelőtt is így volt, amikor én beváltottam a Mobilkvartettbe az is 900 Ft volt. Igaz, azóta sem emelték :DD

(#16452) Pttypang válasza Varszegig (#16451) üzenetére


Pttypang
veterán

Végre egy díj, amit nem emeltek? :DDD

Everybody lies.

(#16453) szabonagyur válasza Damage401 (#16448) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lefelé váltás is 900 Ft (: Vagyis tarifahűség nélkül, gondolom a 30.000 Ft csak tarifahűség esetén

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#16454) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Át is keresztelhetné valaki a fórumot 'Fikázzuk a Telenort mert jóóó' -ra.
Nem dolgozom Telenornál, de 9 éve vagyok náluk és semmi gondom velük. T és Voda is biztos jó.
Ésszel kell csak aláírni, olyan csomagra amit ki lehet gazdálkodni és nem háborogni pár hónap után. Ha zavar valakit a hűség meg a módosítások, legyen feltöltőkártyás oszt' akko' lehet nyugodtan aludni.

(#16455) alba-regia válasza kacsyx (#16454) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Örülök, hogy csak jó tapasztalatod van velük. Kívánom, hogy ez így is maradjon.

(#16456) tomp válasza kacsyx (#16454) üzenetére


tomp
félisten

2009 decemberétől használok telenort.
2011 nyaráig nem volt semmi bajom velük. Sőt! Nagyon segítőkészek voltak, örültem egy ilyen szolgáltatónak. DE!!!! 2011nyarán történt valami! Azóta a legutóbbi Hipernet 84 ügyem volt 4 panaszom!!!
A panaszaimat egyre durvábban kezelték. A legutóbbinál már a hatósághoz kellett fordulnom... Aztán az ügyfélszolgálati szakértő írt személyes levelet az ügy végén.
Szerencsére "megnyertem" a panaszt így a mostani számlát rögtön "Kiegyenlítve" kaptam meg és a következőt is így fogom.

Nem divat fikázni őket. Nem unalomból anyázunk. Hanem egyre jobban süllyed le a banda.
Okos90-re írtam alá hűséget. Most már bánom. Nem azért mert bekeményítettek, hanem maga a szolgáltató hozzáállása miatt. A tarifacsomaggal elégedett vagyok. Fix 1Mbit a netem ami korlátlan. :)
A megosztott 45-45percel havonta 600-700percet beszélek olykor 800perc fölé megyek.
A havidíjam max 8500Ft. Habár ehhez okosnak kell lenni. Ha most nem lenne hűségem gondolkodás nélkül lépnék a T-hez mivel jobb ajánlatot kaptam...

(#16457) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Én is használok már több éve mobilnetet. Még az elsők között kötöttem velük ilyen szerződést itt Kecskeméten. Tanyán lakom kint az Isten háta mögött, mai napig nappal szinte használhatatlan a mobilnet, ha elküldeném egy-egy napközbeni grafikonját a sebességnek, elszörnyednétek. Volt, hogy az átállás miatt 1 hónapig nem ment. És? Túléltem. Az összes kieső időt visszafizették, az ügyfélszolgálatosok mindig mindenben türelemmel segítettek. Szerintem ez korrekt. Bénáznak olykor, de legalább van esténként netem, amivel meg tudom nézni a mailjeimet. Tudom milyen rossz mikor lassítják a netet, higgyétek el, nekem a tiéteknél is sokkal lassabb az esetek többségében és nem a lassítás miatt. Néha nincs is türelmem kivárni egy oldal betöltését, letojom. Pécsett Digim van, szóval nem az van, hogy igénytelen vagyok és nekem elég ez is, mert nem ismerem a jobbat. Örülök, hogy van valami!
Tegnap rendeltem meg egy netes kiegészítőt a feltöltős csomagomhoz. Az ügyfélszolgálatos rá akart beszélni előbb a Smarttarifára, de kértem tőle egy papírt és elkezdtem előtte számolgatni. Ő is belátta, nekem a feltöltés + netes csomag a legjobb. Mindent elmondott amit tudnom kellett róla (felkészült voltam, tehát csak hallgattam és figyeltem) és egyelőre hófordulóig ingyen netezek. Szerintem ez korrekt.
A számaimat is elfelejtettem lementeni a régi kártyámról, felhívta rá a figyelmem, szerintem ez korrekt és hálás voltam érte. Illedelmesen elköszönt mikor végeztünk, szerintem ez is korrekt (igen, már ezt is ki kell emelni...).
Bocsánatot kérek, de én elégedett voltam és vagyok velük.

"Ha most nem lenne hűségem gondolkodás nélkül lépnék a T-hez mivel jobb ajánlatot kaptam..."
10 éve, ha tudtam volna hogy 3200-ért milyen csomag van most a T-nél, mentem volna azonnal hozzájuk...

[ Szerkesztve ]

(#16458) Pttypang válasza kacsyx (#16457) üzenetére


Pttypang
veterán

1-2 éve is más volt minden, nem hogy 10 éve.. :DDD

Everybody lies.

(#16459) kacsyx válasza Pttypang (#16458) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Igaz, csak szemléltetésképpen hoztam fel a 10 évet. Ettől függetlenül, 1-2 éve is lehetett tudni, hogy módosíthatják az ÁSZF-et ha úgy akarják, ennek tudatában írt alá mindenki 1 vagy 2 évre. Ha valaki ezt nem akarja megkockáztatni:
-írjon alá olyan szerződést, amiben konkrétan le van fektetve, hogy a hűségidőig minden változatlan marad,
-ne íja alá a szerződést.
Minden más esetben vállalja a következményeket.

(#16460) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Most akkor ez a visszaáll a lebeszélhetőség a régi rendszerre ez hogy van? Mert látom hogy a felsorolt tarifáknál hogy alakul, de az mind lakossági tarifa. Az üzleti tarifáknál mi van? Pl üzleti keret díjcsomagok? Ott is visszaáll az akárhova lebeszélhetőség, vagy megmarad a felosztás?

(#16461) Pttypang


Pttypang
veterán

O, karácsony környékén majd várható valami extra akció? o.O

Everybody lies.

(#16462) tomp


tomp
félisten

Fb:
Szorgalmasan készülünk a jövő hétfőre, mert november 5-én az utcára megyünk, hogy személyesen is találkozzunk Veletek (amikor Ti is éppen ott vagytok)! :) Tartogatunk számotokra jópár meglepetést, kedvező ajánlatot és nem kevés ajándékot is! Bár a meteorológusok szerint lesz némi eső, mi kitartóan keressük Veletek a kapcsolatot, Ti is keressetek minket, kabátunk ujján a kék propellerrel! :)
Budapesten 40 helyszínen leszünk jelen, vidéki nagyvárosokban 4 csapatunk járja az utcákat, összesen 650 kollégánk részvételével! De ezen a napon a Telenor üzeletek is meglepetés ajánlattal várnak benneteket, országszerte!
Vidéki városok között mindneképpen jelen leszünk: Veszprém, Szombathely, Szeged, Miskolc, Székesfehérvár, Zalaegerszeg, Eger, Tatabánya, Nagykanizsa, Gyöngyös.

(#16463) Prien válasza tomp (#16456) üzenetére


Prien
addikt

Én 2000-től vagyok Pannon/Telenoros és egyetértek, 2011 második félévében történt valami...talán egy személyi változás, ki tudja.

16462: Kíváncsi leszek nagyon! :))

A kevés is több a semminél.

(#16464) Pttypang válasza tomp (#16462) üzenetére


Pttypang
veterán

Kitarthatna péntekig.. akármilyen akció is..

Everybody lies.

(#16465) hallerlaller válasza lugosi (#16460) üzenetére


hallerlaller
addikt

Szerintem ott megmarad, megint mi szívunk..

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#16466) Damage401 válasza Varszegig (#16449) üzenetére


Damage401
senior tag

Ez költői kérdés volt? :D :C

sznagyúr: Igen ha nincs tarifahűség akkor is 900 Ft :)

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#16467) zzeN


zzeN
aktív tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem felétek. Tenelorosok vagyunk már ki tudja hány éve és ideje váltani. Az érdekelne, hogy gondolom elsőnek be kell menni a telenorhoz és utána az új szolgáltatóhoz? Én így gondolom logikusnak de erősítsetek meg:) Meg milyen papírokat kell magunkkal vinni? Köszi!

(#16468) polonic válasza zzeN (#16467) üzenetére


polonic
félisten

Már nincs 2 kapus számhordozás.

Csak az átvevő szolgáltatókhoz kell menni. Minden le van írva mindkettőnek a weboldalán.

(#16469) Pttypang válasza polonic (#16468) üzenetére


Pttypang
veterán

Számhordozásnak van vmi költsége? o.O

Everybody lies.

(#16470) polonic válasza Pttypang (#16469) üzenetére


polonic
félisten

Konkrétan annak nincsen.

Csak az átvevő szolgáltató számláz majd kötbért, ha hűség van még, maradék havidíjat.

(#16471) zzeN válasza polonic (#16468) üzenetére


zzeN
aktív tag

Köszönöm a választ! :R Amúgy ma meg holnap gondolom nem lesznek nyitva a boltok a hosszú hétvége miatt ugye?

(#16472) Gedeon31 válasza zzeN (#16471) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ma is nyitva vannak , holnap is nyitva lesznek :)

[ Szerkesztve ]

(#16473) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Lehet tudni, hogy a szoláltatóknak mennyibe kerül a szélessávú internet fenntartása? Kérdezem, mert egyszerűen tarthatatlan, hogy egy pillanatok alatt lehasználható 500MB-os mobilinternet csomag 2000Ft-tól kezdődik. Már az 1-5-10-20 GB-os alapcsomagoknál kellene tartani.

(#16474) zzeN


zzeN
aktív tag

Valamit elfelejtettem megemlíteni. Anyámnak és nekem nem saját nevünkön, hanem fater nevén van az előfizetés. Ilyen esetben neki is be kell jönnie, de ugyanúgy elég az új szolgáltatóhoz bemennünk?

(#16475) polonic válasza zzeN (#16474) üzenetére


polonic
félisten

Akkor szerintem neki kell intézni az egészet.

Vagy előtte átíratjátok magatokra, aztán intézitek ti. De ez pénzbe kerül.

(#16476) Braddock válasza zzeN (#16467) üzenetére


Braddock
őstag

Én online indítottam el a számhordozást a leendő szolgáltató online felületén. Be se kellett mennem a boltba. Igaz, amikor a futár kihozta a kártyákat, nekem kellett személyesen átvennem. A szállítási cím bármi lehet. Meghatalmazás, csak céges előfizunál lehetett volna. De elindítani online felületen kényelmesebb, mint ott ücsörögni 1/2 órát :K

[ Szerkesztve ]

(#16477) asdf_ válasza polonic (#16475) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem sokkal egyszerubb lenne egy kettanus meghatalmazas az atiratasra, nem?

Az elozo hozzaszolas okan storno, mert az sokkal egyszerubb. es kenyelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#16478) Braddock válasza asdf_ (#16477) üzenetére


Braddock
őstag

Nem fogadják el magánszemély esetében. Talán csak közjegyzőit, de ha oda be tud menni az ember, akkor ide is. 1x-i alkalomnál pláne.

[ Szerkesztve ]

(#16479) lugosi válasza Pttypang (#16461) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"O, karácsony környékén majd várható valami extra akció? o.O"

Szerintem ezt még a szolgáltató se tudja pontosan, gondolom nem is komolyan kérdezted a mezei fórumozóktól.

Bone 123: "Lehet tudni, hogy a szoláltatóknak mennyibe kerül a szélessávú internet fenntartása?"

Megint egy kitűnő kérdés, feltehetően nem is vársz rá választ... Úgy látszik ma az értelmes kérdések napján éljük. :(((

[ Szerkesztve ]

(#16480) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Aktiváltatam a Mobilonline 100mb-ot,érdekes amikor gyors a net,akkor mükődik a Google Play áruház alkalmazás letöltési rendszere,32 kbit/sec esetén elsem indul a letöltés a Telenornál,máshol szolgáltatóknál ahol 32kbit/sec re van lassitva,mükődik a Google Play letöltés.
Szerintetek a készüklékembe van a hiba vagy a Telenor Hálozata olyan rossz lassitva,hogy nem mükődnek bizonyos dolgok?
Korábban is volt lassitva 32kbit/sec re,akkor nem volt ilyen gond,ez azóta van amióta most lassitották a netet
Hivtam az ügyf.szolgálatot,ottmindent magyaráztak,csak azt nem hogy náluk lehet a hiba.

(#16481) Bone123 válasza lugosi (#16479) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

???

Más? Mennyibe fáj pl. a telenornak a jelenlegi mobilinternet hálózat fenntartása?

[ Szerkesztve ]

(#16482) Heimdallr75 válasza Bone123 (#16481) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Ez üzleti titok, senkinek nem fogják kiadni.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#16483) M@te


M@te
senior tag

sziasztok!

most kaptam egy sms-t a telenortól, hogy 20 MB maradt a havi adatforgalmamból és ha lejár akkor lelassítják. ez azért érdekes mert 1 éve van net a telómon és van amikor 5 nap alatt elhasználok 1 gigabájtot és még soha de soha nem kaptam ilyen sms-t.

most mi történt hogy kaptam ilyen sms-t? 100 megás csomagom van amúgy.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#16484) darvinya válasza M@te (#16483) üzenetére


darvinya
titán

Októbertől működik rendesen a korlátozás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16485) M@te válasza darvinya (#16484) üzenetére


M@te
senior tag

köszönöm.

(rohadjanak meg)

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#16486) dashed válasza M@te (#16483) üzenetére


dashed
senior tag

mind1mar

[ Szerkesztve ]

(#16487) Bone123 válasza Heimdallr75 (#16482) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Persze, de nagyon durva saccra azért kíváncsi volnék, hogy mennyivel költségesebb a mobilnet hálózat fenntartása mondjuk a vonalalapúhoz képest. Utóbbi esetében legolcsóbb ADSL csomag mellett is gyakorlatilag végtelen GB adatot lehet generálni, ennek mi akadálya van mobilhálózaton?

(#16488) darvinya válasza Bone123 (#16487) üzenetére


darvinya
titán

Semmi akadálya nincs.
Vagyis 1 cella kapacitása, de ez ugyanúgy igaz 1 vonal biztosított sávszélességre.

Akkor változna valami, ha egyszerre mindenki mindegyik szolgáltatónál felmondaná net-et.
Ekkor a kartel észbe kapna.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16489) tomp válasza darvinya (#16484) üzenetére


tomp
félisten

Valóban? :-D

Nyáron lépek a telenortól. Juhéjj :-) :-)

(#16490) nggabi válasza M@te (#16485) üzenetére


nggabi
nagyúr

ez várható volt :U

"szenyor dzsíííí"

(#16491) M@te válasza nggabi (#16490) üzenetére


M@te
senior tag

persze, de eddig röhögtem a markomba hogy milyen zsír gyors a netem egész hónapban korlálanul egy ezresért + minden ismerősömet ette a fene hogy nekem nem lassítják be. erre tessék..

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#16492) aprokaroka87 válasza M@te (#16491) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hidd el lassitás elött a Telenor ár/érték arányban verhetetlen volt.
Nem értem a Telenort,miért nem probálkozik meg korlátlan nettel.
Mert amig 100 mb ot adnak 999 ft ért,uttána is kapsz valamit,ami egyenlő a semmivel kb,addig ne sirjanak azon hogy fogy az űgyfél.
2012-ben vagyunk,az okostelefonok,a táblagépek fénykorát éljük,amik net nélkül kb butafonok.
Sokszor leirtam már,nem 84 mbit/sec kellene egyenlőre,hanem 6-7 mbit/sec,de az korlátlan adatmennyiséggel.
az a baj hogy A mobilszolgáltatók nem értik azt hogy ahozz hogy nagy hasznuk legyen,valamit adniuk is kellene értelmes áron 2012-ben.

(#16493) darvinya


darvinya
titán

Míg ezt írom addig gyötrelmes a net.
De itt látható, hogy a telom fw-t és a frissítő programot(PC Compainon) mennyi idő alatt húzta le, és ez kb. 400MB.
És ezt korlátozott 100MB-os net-tel.

De javítsatok ki, ha ez kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16494) tomp válasza aprokaroka87 (#16492) üzenetére


tomp
félisten

Azért nem próbálkozik, mert a korlátlan időszakban egy HSPA+ modem(Hiper21) délután max 1Mbitet tudott teljesíteni. Az meg igen csak inger küszöb. DC hálón volt meg csúcsban a 10Mbit. Egyéb időszakban a HSPA+ ment 10-et, a DC 19-et.
Habár jelenleg még 100%-os a korlátozás. :)

(#16495) aprokaroka87 válasza tomp (#16494) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

én ezt értem,csak tudod furcsa az hogy a HSDPA kapcsolaton meg tudtam pl 6.5 mbit/sec délután.
21mbit/sec elméletiből meg 1mbit/sec?
Gyanus hogy itt a HSPA+ stb hálozati rész saját magát korlátozza le.
Mert furcsa hogy én mobil online csomagban megkaptam majdnem a modemem végsebességét délután,addig te az 1mbit/sec et.mennyit fizetsz ezért a 21mbit/sec ért?

(#16496) zoo8800 válasza aprokaroka87 (#16492) üzenetére


zoo8800
veterán

Volt próbálkozásuk a korlátlan netre kb. 3-4 éve, de nem gondolták komolyan. :)
6000 volt havonta, de szinte folyamatosan korlátozták a kedves ügyfeleket 128kb/s-re.
A rengeteg panasz szolgáltató korrektsége miatt a hűségidő alatt is fel lehetett mondani az előfizetést, kötbérfizetés nélkül. [link]

rip and tear, until it is done

(#16497) darvinya válasza zoo8800 (#16496) üzenetére


darvinya
titán

Ez nem korlátlan net, mert ott is fel volt tüntetve 1.5Gb-os korlát.
Ami most is él az Online Flexi 5600Ft-ért.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16498) aprokaroka87 válasza darvinya (#16497) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nincs 100%-ban korlátlan mobilnet,flexiben 7 nap van 1.5gb youtubra,netrádióra,stb utánna ezt elveszik,az a kérdés ennek igy van-e értelme?

(#16499) tomp válasza aprokaroka87 (#16495) üzenetére


tomp
félisten

Semennyit. Nincs már hyper előfizum.
Erősen függ a helyszín is! Nálam ennyire telítődve volt a környék...

(#16500) darvinya válasza aprokaroka87 (#16498) üzenetére


darvinya
titán

Én erről beszélek:
„Sebesség lassítására vonatkozó szabályok: amennyiben az Előfizető adatforgalma a megjelölt egyéb, valamint a nem támogatott forgalomtípusok összességét tekintve hét egymást követő nap alatt meghaladja az 1,5 GB-ot, a Szolgáltató az azt követő napon az egyéb forgalomtípusra vonatkozó le- és feltöltésre vonatkozó sebességet lassítja; A sebességlassítás mértéke: 32/32 kbps. A sebességlassítás automatikusan megszűnik, ha a 7 egymást követő napra jutó egyéb és nem támogatott adatforgalom 1,5 GB-nál alacsonyabb.”

[forrás]

Ehhez senkinek sincs magyarázata vagy hozzáfűznivalója?
(#16493) darvinya

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.