Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Oliverda válasza Raymond (#2450) üzenetére


Oliverda
félisten

A K8-ban tudom hogy így működik, csak abban reménykedem hogy ez így is maradt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2452) dezz válasza Thrawn (#2448) üzenetére


dezz
nagyúr

Most mit akarsz ezzel a képpel? Talán az "FSB : DRAM - 3:5"-re akarod felhívni a figyelmet? ;)

A bírka talán túlzás, de mindenesetre most rossz a ram-freki kijelzés (meg most újfent az értelmezés is).

Egyébként még én győztem meg nagy nehezen az illetőt, hogy Ext.CLK != FSB != HT. A Family/Model kijelzés meg bugyuta: már egy ideje át lettek definiálva az ide vonatkozó CPUID bitek (mivel kevés volt a korábban erre szánt bitek), Family = Base Family (korábbi Family, amíg elég volt a 4 bit) + Ext. Family (új bitek). Modelnél ugyanígy. (Pl. a CrystalCPUID kijelzése értelmesebb.) Tehát elég lenne egy Family és egy Model (hogy milyen bitekből jön össze, az tök mindegy a felhasználónak). És akkor talán a Instructionsra is több hely maradna.

[ Szerkesztve ]

(#2453) Thrawn válasza dezz (#2452) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak érdekességképpen raktam be azt a hszt. Már van Northbrige órajel kijelzés a CPU-Z-ben kb ennyi a változás. Ezt a Family/Model kijelzést is kifejthetnéd neki ha már ilyen jóban vagytok :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2454) Rolcsi20 válasza keIdor (#2443) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

azért sandrába jelentősen gyorsabb....de miért lassabb memóriába? :(((

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#2455) dezz válasza Thrawn (#2453) üzenetére


dezz
nagyúr

1-2 éve váltottunk 2-3 levelet, ennyi. Nemrég írtam neki erről a Family dologról, de most nem reagált. (Ahogy ugyancsak nemrég hasonló ügyben az Everesttel kapcsolatban Balala2007 sem.)

Amúgy az is változott 1.41.1 óta, hogy abban még a ram freki képzés "CPU/x" alakban szerepelt K10-nél is, most meg ez az "FSB : DRAM x:y" van - ami egy fokkal jobb, de egyrészt ugye nem FSB, hanem System Clock v. External Clock (Ext.CLK), másrészt valószínű nem közvetlenül utóbbiból képződik, hanem az NB órajeléből (tehát ha annak szorzója megváltozik, a ram freki is változik). Ezek a dolgok eléggé meg tudnak keverni embereket (pl. amatőr overclockereket).

[ Szerkesztve ]

(#2456) Oliverda válasza Rolcsi20 (#2454) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát... azért azt ne feledjük el hogy a Sandra mind a négy magot képes használni a benchmark-nál, és a Phenom négy az Athlon pedig csak 2 magos. Viszont az Athlon 60%os órajel előnyben van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2457) VaniliásRönk válasza Oliverda (#2456) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A K8 is csak 5xxx-re képes 2GHz környékén.

Szerk.: Sorry. :)

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2458) Oliverda válasza VaniliásRönk (#2457) üzenetére


Oliverda
félisten

Most pont nem a mem. benchmark-ra gondoltam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2459) Thrawn


Thrawn
félisten

Érdekes ez az AMD Power Monitor: Kép
A feszt nagyjából eltalálta, de a frekit azt nem: Kép

De nem is ez az érdekes, hanem az, hogy a telepítőjében a következő olvasható:
---Improvement and Fixes---
Version 1.1.5
o Updated for Family 11H to show Northbridge frequency as well as voltage.
o Updated for Family 10H parallel VID interface (PVI) systems to not show Northbridge voltage - these systems only show the Northbridge frequency. Family 10H SVI systems show both Northbridge frequency and voltage.
o Fixed shutdown bug.

Mi lehet az a Family 11H :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2460) VaniliásRönk válasza Thrawn (#2459) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Elírás? :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2461) Thrawn válasza VaniliásRönk (#2460) üzenetére


Thrawn
félisten

Vagy? :)

Más: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2462) VaniliásRönk válasza Thrawn (#2461) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azért azt nem értem hogy hogyhogy nincs több konkrétum, elvileg már kapni Barcelona-t, nem? :F

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2463) ftc válasza VaniliásRönk (#2462) üzenetére


ftc
nagyúr

Kapni jah,de csak szervergyártoknál mert elviszik az öszeset....azért lehet következtetni

(#2465) Thrawn válasza ftc (#2463) üzenetére


Thrawn
félisten

NewEgg-en is szokott lenni.
Én ezt a topikot olvasgatom, bár elég lassan szivárognak az eredmények. Mindenesetre ennél hitelesebb infokat nem láttam sehol.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2467) slett27 válasza Thrawn (#2465) üzenetére


slett27
addikt

[link]

Itt ha jó látom, akkor egy 3,2GHz-es Penrynt, persze 4 magosat visszavettek 2,4GHz-re és összehasonlították a Cinebench eredményeket a 2,4 GHz-re tuningolt Barcelona-val. Hát nem kis eltérés van Penryn javára :Y, nagy bukta ez a K10, natív 4 mag ide vagy oda. Már a render sem az AMD-é. Lehet szépíteni a dolgot, meg mellébeszélni, Penryn jön és tarol. :( SuperPI-t most ne nézzük.

Az is érdekes hogy csak a késleltetéseken lovagolnak Everest alatt, miért nincs egy CPU Queen, vagy egy FPU Julia eredmény ? :F

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2468) ftc válasza slett27 (#2467) üzenetére


ftc
nagyúr

node penryn asztali....és cinebench se igazi mérő progi.....serverben max 667-t támogat AMD asztalon 1066-t

(#2469) slett27 válasza ftc (#2468) üzenetére


slett27
addikt

Gondolod, hogy behozza a lemaradást a RAM miatt ? :U

Jó lenne végre tisztán látni, de NEM IGAZ, hogy már lehet kapni sztem Phenom-ot (persze nem hiavatlosan) és senki nem képes csinálni egy normális tesztet asztali környezetben. Legalább szintetikusat...

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2470) Thrawn válasza slett27 (#2467) üzenetére


Thrawn
félisten

Jól látod. Mondjuk a Penryn alatt DDR3 volt 1600MHz-en, de szerintem DDR2-vel is jobb lett volna mint a Barcelona. Ami nyerő lehet, az az hogy az órajel emelésével jól skálázódik, a különböző frekin mért K10-es eredmények jól mutatják. Igaz, nagyon gyorsan el kell hogy érjék vele a 3 GHz-et, amit állítólag a B2-es revízió könnyedén eléri/elérheti.
Viszont olvasok olyan híreket is, hogy a SOI-t nagyon gyorsan el kellene felejteniük a gyártásnál...

A SuperPI-t meg ne is emlegessük.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2471) VaniliásRönk válasza Thrawn (#2470) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mi a baj az SOI-val?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2472) slett27 válasza Thrawn (#2470) üzenetére


slett27
addikt

Még pár dolog eszembe jutott. Holvannak azok az idők, amikor a 900-as DURON verte a 900MHz-es PIII-at. Pedig "csak" egy EV6-os buszrendszer volt az AMD kezében, Intel sem a Netburst-el nyomult.

IBM hol van ilyenkor ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2473) Oliverda válasza slett27 (#2467) üzenetére


Oliverda
félisten

Istenem....az ilyen kommentektől tudok falnak menni... :( :O

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2474) Thrawn válasza VaniliásRönk (#2471) üzenetére


Thrawn
félisten

Link
#2472: azok az idők elmúltak :)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2475) slett27 válasza Oliverda (#2473) üzenetére


slett27
addikt

Hát eddig én is bíztam... de nem baj, majd meglátjuk november végén, legalábbis remélem.
Amúgy kifejthetnéd bővebben. :U

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2476) Oliverda válasza slett27 (#2475) üzenetére


Oliverda
félisten

Feleslegesen generálod itt a pánikot, meg a hülyeséget. A SuperPI (is) erősen mem. késleltetés függő. Némileg jobb/alacsonyabb a késleltetése egy DDR3-1600 7-7-7 unbuffered non-ecc mem. párosnak mint a DDR2-800 5-5-5 reg. ecc-nek. De ezzel ne is foglalkozz, nagy bukta és kész. Irány a Köntösfild topik. ;]

Arról nem is beszélve hogy a Penryn esetében 3.57x a multiprocessor speedup a Barcelona estében pedig 3.88x. Persze az ilyeneket már meg sem látod... :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2477) slett27 válasza Oliverda (#2476) üzenetére


slett27
addikt

Ne csináld, én kedvellek, tudod hogy én pártatlan vagyok, nem csinálom a pánikot, csak elkeserdtem egy kicsit. Volt jópárszor A64 konfigom is, meg Intöj is, Kentsfield nem érdekel :), a Phenom érdekelt volna, sőt, meg is venném a Gigabyte FX790-DS4-et nándika fórumtárstól (Phenom-ig meg bele egy Sempi) ha nem lenne ennyire drága még. Csak félek belebukok, aztán jöhet a kamillázás mind a két szememmel. :) Csak tisztán szeretném végre látni mind a két fél prociját, SPEC... akármilyen tesztek anniyra nem érdekelnek.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2478) Oliverda válasza slett27 (#2477) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor azt jól jegyezd meg hogy egy server platformot nem szoktak desktop platformmal összehasonlítgatni. Persze lehet, de szvsz nem fair, vagy reális, vagy minek nevezzem. ;)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2479) Gyuri27 válasza slett27 (#2477) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mibe buksz bele? Az idejét múlt szintetikus tesztek versenyébe?
Lássunk valós alkalmazást (hamár) tömörítés, konvertálás. Bár az is csak annak számít aki orba-szájba tömörit és konvertál egész nap. Mert ott érdekes pl egy 60sec-es különbség. De ez az átlagnépet nem érdekli.
Tessék megnézni mennyi hűtést rakna a csúcs lapra [link] az intelnél legalább két évig ezen fognak agyalni pl. Valamint figyeljük meg ezt az 1v alatti 4 magost [link].

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#2480) slett27 válasza Oliverda (#2478) üzenetére


slett27
addikt

Jójó, de akkor miben fog különbözik egy Agena és egy Barcelona a lábkiosztáson kívül ?
Vmit átterveztek az Agena-ban ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2481) Oliverda válasza slett27 (#2480) üzenetére


Oliverda
félisten

Olvasd el ismét a #2746-ot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2482) dokar válasza Oliverda (#2481) üzenetére


dokar
addikt

A mindenit, vki a jövőbe lát! :Y :D
Most már igazán kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a #2746-ban. :U

extra - SEXRay

(#2483) Gorneck válasza dokar (#2482) üzenetére


Gorneck
titán

:DDD

Gorneck#1239

(#2484) Oliverda válasza dokar (#2482) üzenetére


Oliverda
félisten

Jóvan na, #2476. :P

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2485) dokar válasza Oliverda (#2484) üzenetére


dokar
addikt

Nem baj, ultimátum van. #2746-ig kint kell, hogy legyen egy fincsi phenom teszt. :DD

extra - SEXRay

(#2486) Oliverda válasza dokar (#2485) üzenetére


Oliverda
félisten

Pont abban lesz... csak most véletelenül lebuktunk... :D :B

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2487) slett27 válasza Oliverda (#2481) üzenetére


slett27
addikt

OK, remélem igazad lesz, így is úgy is várni kell a fejlesztéssel.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2488) Oliverda válasza slett27 (#2487) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, mondjuk szvsz neked úgyis minden hogy jó lesz-e, majd 2 hétre rá úgyis lecseréled. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2489) slett27 válasza Oliverda (#2488) üzenetére


slett27
addikt

Akkor már ismersz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2491) Thrawn válasza SzMhun (#2490) üzenetére


Thrawn
félisten

Arról a képről csak az ár hiányzik. Link
Igaz a szövegben benne van.
Forrás

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2492) Oliverda válasza Thrawn (#2491) üzenetére


Oliverda
félisten

A 9500 szimpatikus. Főleg a jelenlegi dollár árfolyam mellett. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2493) slett27 válasza Oliverda (#2492) üzenetére


slett27
addikt

Milyen lap van kiszemelve alá ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2494) Oliverda válasza slett27 (#2493) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha lesz BIOS a jelenlegihez akkor egyelőre az marad majd.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2495) siriq válasza Oliverda (#2492) üzenetére


siriq
őstag

Azon meg nincs rajta az ado. Valamennyivel dragabb lesz.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2496) Oliverda válasza siriq (#2495) üzenetére


Oliverda
félisten

+20% ÁFA és kész a kisker bruttó ár.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2497) siriq válasza Oliverda (#2496) üzenetére


siriq
őstag

A kinti ado nincs rajta.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2498) Oliverda válasza siriq (#2497) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom hogy mire gondolsz pontosan de azon a listán $102 a BE-2350, ami most itthon 18-19K bruttó a boltokban. Jelenleg 176 forint körül van 1 dollár.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2499) TomBoy1986 válasza Oliverda (#2492) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Erre én is be fogok nevezni. Plána, hogy a lap támogatni fogja :C (nagyon remélem)
Most tesztelik :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#2500) siriq válasza Oliverda (#2498) üzenetére


siriq
őstag

Volt linkelve egy oldal. Ott vannak az arak es ugyan ott irjak hogy ezek meg ado nelkuli arak.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.