Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) fLeSs válasza ftc (#2797) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ízlések és pofonok... :D az fix, hogy én sandrával nem szoktam tesztelni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2802) fLeSs válasza dezz (#2800) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"Azért megnézném, hányas stepping - mint írtam, az Intelnek valószínű több ideje volt még finomítani [ :DDD ] rajta piacra dobás előtt. Így szokták, vélhetően ezért tudnak kijönni kapásból csúcsprocikkal, és miután a türelmetlenebbek jól bevásároltak, jöhetnek az olcsóbbak. :D"

Nemtom, hogy mikor volt a Penryn tape-out-ja, ennek utána lehetne nézni, de most fexem le. :D Ettől függetlenül ez az első 45 nm-es procijuk, viszont az AMD-nek nem ez az első 65 nm-es procija. Viszont a 65nm-es K8 (Brisbane) skálázódásából jól látszik, hogy annak a procinak nem is szenteltek túl nagy figyelmet, talán elkapkodták, talán már inkább a K10-re összpontosítottak, és ez megbosszulta magát, és ezért nem olyan jó a K10 kihozata. De lehet, hogy nem. :DDD

"k még nem, de mások már igen:
R600: 420mm2
G80: 484mm2"

Ez igaz. De ne felejtsd el, hogy a GPU-kat általában ráhagyással tervezik, tehát eleve több shaderproc/pipeline/stb. cucc van bennük, mint amit végül aktiválva hagynak. Legalábbis sok esetben ez a helyzet. Meg ahogy én tom a CPU sokkal komplexebb felépítésű, mint a GPU.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2803) Thrawn válasza fLeSs (#2801) üzenetére


Thrawn
félisten

Khm, a DSL-t már használják a 90nm-es gyártástechnológia óta. Link :)

ezért nem olyan jó a K10 kihozata
Közben tettem be ide linkeket

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2804) fLeSs válasza fLeSs (#2802) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Na, beírtam a gugliba, hogy penryn tape-out, és kijött ez: :DDD katt.
Szal idén január elején már volt működő Penryn.
Ehhez képest az AMD tavaly decemberben demózta először a K10-et: katt, szal még korábban, mint az Intel.
Tehát az AMD-nek 1 hónappal (:D) több ideje volt finomítani.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2805) Thrawn válasza fLeSs (#2799) üzenetére


Thrawn
félisten

Itt az EUV-ra gondolsz?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2806) ftc válasza fLeSs (#2802) üzenetére


ftc
nagyúr

Meg ahogy én tom a CPU sokkal komplexebb felépítésű, mint a GPU.

Érdekes teória....sztem meg a GPU komplexebb...de az attol függ mit veszünk anank...gyártástechnologia szempontjábol GPU a nehezebb mivel a teljes chip fele nem cahce ahogy a CPU-nál.... CPU-nál a legnagyobb valszinűséggel oda fog esni a hiba....

(#2807) fLeSs válasza Thrawn (#2805) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem arra. Az EUV az extrém ultraviolafényt felhasználó litográfia.
Az immerziós (merítéses) litográfia során folyadékot használnak a fókuszáláshoz.
Egyébként most olvastam, hogy ebben az Intel volt az okosabb.
Ugyanis az immerziós litográfiához használt eszközök még nem kiforrottak, ráadásul a technológia még nagyon új, ezért az AMD sokkal drágábban fogja megvenni az ehhez szükséges berendezéseket, mint az Intel x (1-2) évvel később.
Na mind1, ez legyen az ő gondjuk.

szerkesztettem

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2808) fLeSs válasza ftc (#2806) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Lehet. Már késő van. :D
Amúgy nem láttam még olyat, hogy GPU képen berajzoldgatták volna a chip egyes elemeit (ALU, FPU, cache, stb), mint pl ezen: katt
Tucc ilyen GPU-s képet mutatni?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2809) Thrawn válasza fLeSs (#2807) üzenetére


Thrawn
félisten

Már megvették őket, sőt folyik a gyártás is. Remélem hamar beletanulnak, de ha igaz amit nyilatkoznak, akkor elég jó kihozatali aránnyal dolgoznak. Csak ne szúrják el a dizájnt mint a Barcelona-nál. Kíváncsi vagyok hány szilikon volt A0 és B1 között mire rendesen működött a proci.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2810) dezz


dezz
nagyúr

Izé, most jövök rá, hogy miközben én néhány előző hsz-ben az "alapórajel" alatt azt a bizonyos 200MHz-es external clockot értettem, mások talán nem ekként azonosították. :DDD (Bár a szövegből az ért... okosabbak rájöhettek, miről van szó.)
Akkor a félreértések elkerülése érdekében inkább én sem így nevezem.
De akkor hogyan? Bár még sokan FSB-nek titulálják, de igazából nem az.
Az AMD egyes doksikban "CPU Clock"-nak v. "Processor Clock"-nak hívja, ami elég félrevezető.
Láttam még "External Clock"-nak és "System Clock"-nak is nívni, nekem az első tetszik leginkább, abból lehet tudni, miről lehet szó.

fLeSs: "Meg ahogy én tom a CPU sokkal komplexebb felépítésű, mint a GPU."
Azért tranyószámban is eléggé ott vannak ezek a GPU-k. Igaz, a vonalszélességük nagyobb (80 és 90nm).

ftc: "gyártástechnologia szempontjábol GPU a nehezebb mivel a teljes chip fele nem cahce ahogy a CPU-nál...."
Ez is igaz.

"CPU-nál a legnagyobb valszinűséggel oda fog esni a hiba...."
És ugye eleve van itt némi ráhagyás, pont emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#2811) Thrawn válasza dezz (#2810) üzenetére


Thrawn
félisten

Igaz, a vonalszélességük nagyobb (80 és 90nm).
RV670 = 666 millió tranzisztor @ 55 nm ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2812) fLeSs válasza Thrawn (#2809) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Érdekes ez a hír: [link]
Asszondja, hogy "So far in Q3, "tens of thousands" of quad-core Opterons have been shipped. They're expecting "hundreds of thousands" to ship in Q4. "
Épp most beszéltünk erről Raymonddal, hogy az AMD legnagyobb partnerei nem kaptak procit (IBM, Dell, stb), akkor hova tűnt az a "tens of thousands" K10?
Bele kell húzniuk... :U

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2813) dezz válasza Thrawn (#2811) üzenetére


dezz
nagyúr

De az a chip jóval kisebb is, mint az R600. :)
Stílusosabb lett volna RV666-nak nevezni. :P (Vagy inkább beletenni még 4 milliót. Vagy legalább 1-et.)

[ Szerkesztve ]

(#2814) dezz válasza fLeSs (#2808) üzenetére


dezz
nagyúr

Ugh, ki volt az a b..., aki K10h-nak nevezte el azt a képet? :P

(#2815) Thrawn válasza fLeSs (#2812) üzenetére


Thrawn
félisten

Valami labor/egyetem/kutatóintézet egy tételben vett tizenikszezer procit, talán ez volt a Q3. Azóta lehet tömik a raktárakat és karácsonykor tele lesz a polc minden kiskerben. Végülis még az is Q4 :U :DDD
Komolyra fordítva a szót, fogalmam sincs hol lehet az a több tíz vagy százezer proci :F Mellesleg azt csiripelik a verebek, hogy Hector Ruiz hétfőn végleg leteszi a lantot.
Igen, bele kell húzniuk :(

dezz: persze hogy kisebb, az R600 80nm-en készül(t)
RV670@666 - you know, the dark side of AMD ;]

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2816) shabbarulez válasza fLeSs (#2812) üzenetére


shabbarulez
őstag

A szept 10-es paper lauchra legyártottak 10-20 ezer Barcelonát, amit gondolom szétküldtek sajtónak meg egyéb helyekre tesztelni, hogy benne lehessenek a hírekben, mert kell a PR gépezetnek működnie kell. Ami meg maradt az gondolom olyan kevés hogy nem sok mindenkinek jutott.

Az elmúlt 2 hónapban nem sok minden volt, most november végére várható hogy valóban lesz valami elfogadható mennyiség és nem csak a paper lunch ismétlődik meg. Most már azért egy nagyságrenddel nagyobb számokról beszélnek.

Habár azt nem szabad elfelejteni PR nyelven a több százezer-ből a több-et akkor szeretik használni ha valami kevés de többnek akarják mutatni. Vagyis a két százezer, az már több százezer meg jobban hangzik. Sőt további kegyes csalás hogy 150-200 ezer között kerekítve is már rá lehet sütni a több százezret.

Az Intel 3. negyedévben 2 millió 4 magos procit szállított, a 4. negyedévben ami jellemzően a legerősebb szokott lenni nem lenne meglepő ha akár 3-4 millió között teljesítenének. Ehhez képes az AMD termelése még mindig harmat gyenge.

Gyanítom nem véletlen hogy az Intel november 12.-re időzítette a a 45nm-es Xeon-ok startját. Szerintem ők tökéletesen tisztában voltak azzal hogy a szept 10-es start csak PR, november vége előtt nem igazán fog jelentősebb gyártott mennyiséggel kijönni az AMD így ők is ráérnek akkor elindulni. Gyanítom a desktop januári indulása sem véletlen, lehet ők már rég tudják itt is csak egy erős marketing indulás lesz készletek nélkül és ahogy már a nyár folyamán is erősen inkább az volt valószínűsíthető inkább 2008q1 lesz majd az amikor az AMD elindul jelentősebb mennyiséggel a Phenom gyártással. Épp ezért Intel sem is ráérősen kezeli a saját Desktop Penrynjeinek indulálását.

(#2817) dezz válasza Thrawn (#2815) üzenetére


dezz
nagyúr

Tudom, magam is írtam. Csak úgy lett volna igazán jó az összehasonlítás a Barcelonával (és társaival), hogy hatalmas mag és 65/55nm együtt. Szal 80nm-en (meg a még nagyobb G80-at 90-en) talán valamivel könnyebb volt legyártani. Mondjuk jóval nagyobbak is a Barcolonánál.

[ Szerkesztve ]

(#2818) dezz válasza shabbarulez (#2816) üzenetére


dezz
nagyúr

"A szept 10-es paper lauchra legyártottak 10-20 ezer Barcelonát, amit gondolom szétküldtek sajtónak meg egyéb helyekre tesztelni, hogy benne lehessenek a hírekben, mert kell a PR gépezetnek működnie kell. Ami meg maradt az gondolom olyan kevés hogy nem sok mindenkinek jutott."
Ennyit tuti nem küldtek szét újságíróknak - közel sincs ennyi tech. újság, és amúgy is csak az ismertebbek kaptak.

"Az Intel 3. negyedévben 2 millió 4 magos procit szállított, a 4. negyedévben ami jellemzően a legerősebb szokott lenni nem lenne meglepő ha akár 3-4 millió között teljesítenének. Ehhez képes az AMD termelése még mindig harmat gyenge."
Na ja, mert az Intel x millió 2-magost "termelt", és ebből csomagolt 4 milliót kettesével egy tokba. :U

[ Szerkesztve ]

(#2819) shabbarulez válasza fLeSs (#2804) üzenetére


shabbarulez
őstag

Lehet hogy az AMD-nek volt 1 hónappa több ideje, de elég irreális indulási céldátumokat is tűztek ki, amikor sorra toltak maguk előtt. Ez azért hozott túl pozitív megitélést számukra. Az Intel meg kitűzött egy dátumot és úgy tűnik szokásukhoz híven tartsák is magukat ahhoz.

Ráadásul a januári Penryn tape out függvényében még meglepőbb volt a szeptemberi Nehalem demonstráció.Alig 8 hónappal később már volt egy újabb generációs 45nm-es termék. Ha ennél is tartanák magukat egy hasonló 10 hónap tömeggyártás kifutással jővő júliusig akár el is indulhatna a Nehalem. De szerintem hacsak nem húz elő valami nagyot az AMD a kalapból amire lépniük kell, nem fogják megtenni, kivárnak vele jővő őszig. És így lesz egy évük amíg szépen tesztelgethetik, finomítgathatják és akkor nagy valószínűséggel elérhetik a 2005 év végén beígért 4 Ghz-es Nehalemet.

Az AMD októberben beszélt először arról hogy 45nm-en tesztelik a procijukat, ez egy hónap többlet a Nehalemhez képest. Nem túl valószínű hogy előbb lesz 45nm-es procija AMD-nek mint Nehalemje az Intelnek. Gyanítom megint közel azonos időpontban jelennek meg, valamikor majd jővő ősszel.

(#2820) Thrawn válasza shabbarulez (#2819) üzenetére


Thrawn
félisten

Talán még nem lenne késő visszacsábítani Atiq Raza-t az AMD-hez, az ötleteivel együtt. Anno nagy húzás volt mikor felvásárolták a NexGen-t.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2821) dezz válasza shabbarulez (#2819) üzenetére


dezz
nagyúr

"Az Intel meg kitűzött egy dátumot és úgy tűnik szokásukhoz híven tartsák is magukat ahhoz."
"tartják" ;)

ps. mást is akartam ide írni, de aztán mégsem.

[ Szerkesztve ]

(#2822) siriq válasza dezz (#2821) üzenetére


siriq
őstag

Attol fug. Hogy felszolito vagy kijelento. Igazat megvalva mar eleg sok sort megittam es utobbi 7 evben kulfoldon voltam(ezert jo kicsit "kulsoleg" nezni a dolgokat). (very off. A fug hirtelen nem is tudom 2db g vagy 1db g.) Meg lehet kovezni de mar olyan regen irtam magyarul, a PH!-s hozzalszolasokat leszamitva de itt is latok neha olyat hogy avval ami alapjaban veve hibas pedig net TV-n latom hogy ez megy. Hasonulas van az-xx(az, felveszi ......., azzal-t kellene irni illetve mondani.)

Bocsi az offert de tenyleg. Meg ha baleknak is tunok.

Szerk2: tudom ez nem egy nyelvesz topic.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2823) VaniliásRönk válasza fLeSs (#2804) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tudnánk ám díjazni, ha legalább itt eljátszanád, hogy az AMD új terméke érdekel, ami C2-höz hasonlóan hosszú évek óta az első jelentős újítás, és nem az AMD-t fikáznád/az Intel seggét nyalnád, tudom hogy hogyan fogsz majd hozzá a teszteléshez és a cikkíráshoz, de azt már megszoktuk, ez viszont pofátlanság.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2824) fLeSs válasza VaniliásRönk (#2823) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha nem tűnt volna fel értelmes társalgás folyt a topikban, dezz hsz-ére reflektáltam, infók hangzottak el, amik helyesbítésre szorultak, ahogy ti is kijavítottatok engemet.

Hogy neked még ez is csípi a szemedet, csak sajnálni tudlak. Eddig nem láttam tőled mást, mint személyeskedést, nem unod még. Másra nem telik?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2825) Mackósajt válasza VaniliásRönk (#2823) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Mi abban a pofátlanság vagy fikázás, hogy egy konkrét hozzászólásra reagálva leír egy tényt? Én az AMD felé húzok, de értéktelenné válna számomra ez a topic, ha csak a jót néző fan-topicá silányodna, ahol mindenkit le intelfanoznak, aki nem áll be a kórusba. A Fless elleni támadásod jelen esetben ráadásul egyáltalán nem jogos, láthatóan nagyon is érdekli az AMD új terméke. Úgyhogy nyugalom a hosszú élet titka. ;)

Tény, hogy a k10 csúszik, és az ide nemrég belinkelt rövid riport is mutatja, mennyire ködösítenek annak tekintetében, hogy miért is nem tudják (/tudták eddig) felpörgetni a gyártását, és az órajeleit.

(#2826) VaniliásRönk válasza Mackósajt (#2825) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Itt fLeSs személyeskedik, így indított a topikban, azóta is csak negatívumokat sikerült kiemelnie, amit meg társalgásnak titulál, az kimerül abban hogy helyreigazítják a sületlenségeit, ne feledd, Ő lenne az, akitől egy objektív tesztet vársz te is, meg az ország javarésze, ennek fényében olvass vissza...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2827) Loha válasza VaniliásRönk (#2823) üzenetére


Loha
veterán

Sztem neked már megint megártott a sok vanília... ;]
Sokat fikázod azzal csak az éred el, hogy egyszer csak elunja, aztán többet nem fog írni egy topicba sem.

[ Szerkesztve ]

(#2828) VaniliásRönk válasza Loha (#2827) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Komolyan, hiányozni fog ha nem nevez buzinak, vagy nem akar RAM-ot dugni a seggembe, stb. ;]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2829) fLeSs válasza VaniliásRönk (#2826) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Juj, a feldughatod szóval belegázoltam a lelkedbe? :DDD Pedig az csak egy poénos megfogalmazása volt annak, hogy nem ér semmit. Bocs. Persze azóta már tom, hogy az 1066-os memót is támogatja a proci, és el is ismertem, hogy tévedtem. Ez rád nem jellemző.

A helyreigazítás meg kölcsönös, nem csak én írtam rosszul dolgokat.

Arra, hogy a negatívumokat emelem ki, azt tom mondani, hogy szelektív a látásod. Mellesleg azt emelek ki egy fórumon, amit akarok. Esetleg a topik arról szóljon, hogy nyali-nyali AMD? Te már idegösszeroppanást kaptál volna egy komoly szakmai fórumon, ahol valóban megvitatják ennek az egész iparágazatnak a hogyanját, és jelenlegi helyzetét, belsős infókkal bombázzák egymást, és kiderül, hogy az AMD milyen szarban van. De te láthatóan nem vagy erre kíváncsi, mert csak a rózsaszínű napszemüvegeden keresztül látod a dolgokat, ami kiszűri a szart, és csak a jót mutatja meg. Hát bocs, de az éremnek két oldala van.

Még vmi:
1. ha nem teccik amit írok, akkor nem kell elolvasni, át lehet ugorni a hsz-eimet.
2. asszem elérted a célod, mert inkább nem rontom tovább itt a levegőt. De nem te miattad, hanem azért, mert nincs kapacitásom azon idegeskedni, hogy vki hülyességeket beszél (de nem csak itt, hanem az egész fórumon, folyamatosan) azzal kapcsolatban, hogy a PH elfogult xy cég irányába, mert fogalmad sincs, hogy hogyan működik a PH, hogyan működik a rudi, Renwick, janpotocki és én.

Ezzel szemben lerí rólad, hogy te csak egy sima AMD-fan vagy. Majd egyszer kinősz belőle. Bye.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2830) Raymond válasza VaniliásRönk (#2826) üzenetére


Raymond
félisten

Isten ments hogy beleszolak a kereszteshadjaratodba, de...

...egy olyan "objektiv" tesztet megirni a Phenom-rol ami neked is megfelene lehetetlen. Ugyanis a Phenom eselytelen egy Penryn-el valo osszetuzesben es ha nem elnel valami bizarr elferdult valosagban akkor ezt te is tudnad. Az osszes eddigi tesztbol eleg szepen latszik hogy a Phenom talan majd a Conroe-t beeri IPC-ben de erre mar raver eg 5-15%-ot a Penryn. Tehat meg csak IPC-ben sem fogja beerni az akkor elerheto Intel csucs termeket. Ami ugy igazan kiuti az pedig az orajel hianya. Ha mar az IPC sincs meg a kello szinten a paritashoz akkor a bejelentett 2.3Ghz nagyon sovany lesz ahoz hogy az AMD ujra a maga oldalara allitson egy csomo embert. Remelem erted hogy ennek nem orulok mert mar most (tobb honapja) vilagos hogy a konkrencia hianya mit csinal. Gondolod viccbol ninc magasabb orajelu C2D vagy quad mint 3Ghz? Azert nincs mert nincsenek rakenyszeritve hogy kiadjak. Meg a 45nm chipek is a 3Ghz korul mozognak pedig nyugodtan lehetne magasab orajelu is kint ha mar a 65nm valtozatok mennek 3.2-3.5 korul sima gyari hutovel. Es ahogy a dolgok allnak nem is lesz nagy elorelepes ezen a fronton ert nincs miert. Az AMD meg jo darabig nem gof semmilyen komoly nyomast gyakorolni az Intelre.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2831) Thrawn válasza VaniliásRönk (#2826) üzenetére


Thrawn
félisten

Személyeskedésről szó nem volt, legalábbis rajtad kívül senki nem vette magára amit fLeSs írt. Ha valami bajod van vele, akkor intézd el privátban vagy máshogy (akárhogy) engem rohadtul nem érdekel. Végre tényleg arról szólt a topik amiről kellene, nem szeretném ha itt is olyan magasröptű társalgás menne mint az RV670 topikban. Ha valaki valamit rosszul tud, azt más kijavítja. Én is írtam hülyeséget és volt hogy ő javított ki. Most akkor én is személyeskedek mert valamit rosszul tudtam? Szerintem nem.
Fejezzük be ezt itt. Pont.

szerk: fLeSs én örülnék ha maradnál (talán nem vagyok ezzel egyedül), próbáld meg te is átugrani VaniliásRönk hsz-eit.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2832) VaniliásRönk válasza Raymond (#2830) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Sosem az zavart, amikor egy objektív, pártatlan tesztben kihozzák, hogy ez vagy az jobb, és nem csak én szoktam szóvá tenni a tesztek érdekes összeállítását.
Őszintén, szerinted azt várom, hogy a Phenomot hozzák ki győztesnek 25-30%-kal alacsonyabb órajelen? :F
Az viszont, hogy a konklúzió 90%-a az Intel előnyét és az AMD hátrányát fogja taglalni, azt nem nevezném objektivitásnak.

(Akkor csináltam balhét, amikor 939-es X2-t teszteltek C2-vel, meg amikor 30W-ra jött ki a 8800GTX fogyasztása, az hogy te az ilyenek mellett el tudsz menni szó nélkül, az a te dolgod.)

Thrawn: Ezt rajtam kívül senki sem olvasta? Mikor voltam én ilyen alpári, ez a színvonal kell neked? Gondolkozz már.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2833) nesa válasza fLeSs (#2829) üzenetére


nesa
veterán

Miert hogy mukodik a PH????

[ Szerkesztve ]

(#2834) Thrawn válasza VaniliásRönk (#2832) üzenetére


Thrawn
félisten

De olvastam (sajnos), ezzel indítottál ahelyett hogy normális hangnemben kijavítottad volna amit rosszul tudott:

ebben a topikban nem fogod sokáig osztani az észt

Mellesleg még mindig nem tudjuk pontosan hogyan számolja a K10 a memórajeleket.
szerk: befejeztem, ha ismét szakmai társalgás folyik és érdemben hozzá tudok szólni akkor visszanézek

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2835) Thrawn válasza dezz (#2748) üzenetére


Thrawn
félisten

Itt pontosítok, a Socket F-es Barcelona procik tudják a Split Power Planes-t (valószínűleg a Phenom-ok is), de a Socket F-es alaplapok nagy része még nem. Az első fecske Asus KFSN4-DRE Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2836) dezz válasza Thrawn (#2835) üzenetére


dezz
nagyúr

Na, ez azt jelenti, hogy a korábbi lapokban egyforma feszen mennek a magok (együtt) és az NB, mégis működik az eltérő órajelen járatása a magoknak (külön-külön), és az NB-nek is. Így valószínűleg az AM2-es (nem +-os) lapokban is menni fog a dolog.

Még ha egyik esetben a magok is külön feszt kapnának, másikban meg egyformát, akkor előfordulhatna, hogy letiltódik az eltérő szorzó beállíthatósága a magoknak, de így nincs technikai akadálya. Legfeljebb ha így akarja az AMD rávenni a tuningosokat, hogy a drágább procikat vegyék. De nem hinném, hogy ez a legdrágább procikban lenne ebben az esetben is engedélyezve. s.754-nél is csak a legkisebb Sempronoknál (2600+, 2800+) volt elérhetetlen a VID/FID állítás (no C'n'Q).

(#2822) siriq: "Attol fug. Hogy felszolito vagy kijelento."
Természetesen. Itt kijelentő mód volt. :) (Csak emiatt nem írtam volna, de végül kitöröltem a többit, viszont ezt bent hagytam, mert szúrta a szemem. :DDD )

Hú, látom kicsit elszabadoltak az indulatok. :( VaniliásRönk kicsit túlzásba esik a hangnemet illetően, de azt meg kell hagyni, néha-néha kiütközik, hogy fLeSs valamivel jobban ismeri az Intel procikat. (Lásd pl. ezt a tesztet, és vele kapcsolatban ezt a hsz-t. Az adatok ki lettek javítva, de az nem, hogy egy olcsóbb AMD lett szembe állítva egy jófajta Intellel, ami ráadásul egy korábbi stepping is volt, ami kevésbé bírta a tuningot is.) Mindent meg lehet beszélni normális hangnemben is! (Csak nem feltétlenül itt.)

ps. úgy tűnik, nem működk az OFF kapcs., ha link is van a szövegben. De megoldottam, mert tényleg nagyon off. :(

[ Szerkesztve ]

(#2837) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Azt tudja vki, hogy az SSE4a pontosan mi is?
Mert már hallottam mindenfélét.
Viszont itt [link] érdekeset írnak: "In the beginning we (YASM maililng list) weren’t sure whether this set is part of Intel’s SSE4.1 or SSE4.2 until a simple check of the documentation for CPUID shed some light and showed that there is a different bit for indicating the instruction set is SSE4a rather than SSE4.1."

Szóval, SSE4.1 = SSE4a? (+4 új utasítás)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2838) FireGL válasza fLeSs (#2837) üzenetére


FireGL
aktív tag

Új részletek az AMD következő CPU-generációjáról - Szerző: janpotocki

"Azt is jelezte korábban az AMD, hogy újabb SSE utasításokkal gyarapítja processzorai kódkészletét. A friss információk szerint az Intel által kidolgozott SSE4 készlet 50 utasításának nagy része megjelenik az AMD lapkáiban is. Az SSE4A jelű kiterjesztésből csupán az Intel speciális 64 bites funkciói fognak hiányozni, az ígéret szerint a grafikai, videofeldolgozási, 3D-s és multimédiás feladatokhoz használt rész teljes egészében kompatibilis lesz a vetélytárs chipjeivel."

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#2839) #95904256 válasza FireGL (#2838) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az AMD oldaláról letölthető Software Optimization Guide for AMD Family 10h Processors dokumentáció alapján azt lehet mondani hogy az SSE4a tartalmazza egy kis részét az SSE4 utasításkészletnek. Úgy a 20-30%-át.

(#2840) FireGL válasza #95904256 (#2839) üzenetére


FireGL
aktív tag

:R

Akkor a PH hírben hülyeség van.

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#2841) fLeSs válasza #95904256 (#2839) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hanyadik oldalon látod te ezt? Én összesen 4 SSE4a utasítást találtam összesen ebben a doksiban. Az SSE4.1-ben 47 van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2842) #95904256 válasza fLeSs (#2841) üzenetére


#95904256
törölt tag

4 / 47 = 8,5%. Ez elég kis része, nem?

szerk.: Hányadik oldalon kellene látnom?

[ Szerkesztve ]

(#2843) Thrawn


Thrawn
félisten

Heh, az AMD Overdrive progi nálam is elindul :D

AMD Overdrive

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2844) P.H. válasza #95904256 (#2842) üzenetére


P.H.
senior tag

20-30%-ot írtál (elég 'diplomatikus' megfogalmazás volt :) )

AMD esetében 4 utasításhoz miatt kell a CPUID result-ban tesztelni az SSE4A bitet: EXTRQ, INSERTQ, MOVNTSD, MOVNTSS.

Intel-nél ezen mnemonikok egyikét sem látom.

Ezek szerint az AMD SSE4A-jának semmi köze nincs az Intel SSE4(.1)-éhez. (POPCNT lesz Intel-nél is, SSE4.2-ben).

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#2845) fLeSs válasza P.H. (#2844) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Na erről beszélek, hogy már egy csomó variációt hallottam. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2846) P.H. válasza fLeSs (#2845) üzenetére


P.H.
senior tag

Fogalmazzunk egyértelműen úgy, hogy az Intel CPU-k nem ismerik SSE4-ben az
- [66 0F 78 ...] és [66 0F 79 ...] (EXTRQ)
- [F2 0F 78 ...] és [F2 0F 79 ...] (INSERTQ)
- [F2 0F 2B ...] (MOVNTSD)
- [F3 0F 2B ...] (MOVNTSS)
opcode-okat.

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#2847) Thrawn válasza Thrawn (#2843) üzenetére


Thrawn
félisten

Upsz, kihagytam a linket. Szóval innen letölthető.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2848) P.H. válasza P.H. (#2846) üzenetére


P.H.
senior tag

Nagyon kell vigyázni mostanság az ilyen suta kijelentésekkel ( :) ), tehát kiegészítve:

[...]opcode-okat, az AMD CPU-k pedig nem ismerik az összes Intel-féle SSE4(.x) opcode-ot.

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#2849) nesa válasza Thrawn (#2847) üzenetére


nesa
veterán

Nalam is megy kerdes mire jo.

(#2850) Thrawn válasza nesa (#2849) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálad legalább kijelzi a ramokat is rendesen. Nézz szét benne lehet állítgatni mindenfélét, van benchmark órajel, szorzó, feszállítás és autotuning is. Én nem próbáltam ki csak megnéztem elindul-e.
Csak saját felelősségre!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.