Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Raymond válasza dezz (#2250) üzenetére


Raymond
félisten

Komolyan annyira nehez megnezni a SPEC weboldalat?
Enjoy: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2252) dezz válasza Raymond (#2251) üzenetére


dezz
nagyúr

Már néztem, de ezt spec. nem találtam meg. :)
Naszóval, akkor tehát az alap eredmény az egy magos/szálas, a rate meg nagyjából annyi szálas, ahány mag van a rendszerben. Tehát semmiképp sem elhanyagolható ez sem, sőt.

(#2253) Raymond válasza dezz (#2252) üzenetére


Raymond
félisten

Nem. Az alaperedmenynel (base) megvannak adva a szabalyok mi a megengedett kompilalasnal es minden altesztet ugyanazokkal a compiler beallitasokkal kell elkesziteni. A legjobb eredmenynel (peak) lehet kolunbozo beallitasokat hasznalni kulonbozo altesztekhez. Tehat nem base/rate a felosztas. Van a speed (CPUInt2006, CPUfp2006) es a rate (CPUInt_rate2006, CPUfp_rate2006) teszt. Mindkettonel van base es peak eredmeny. A peak-et nem kotelezo megadni egy submission-nal, de a base -t igen. Miden teszt lefut mindket esetben, a kulobseg az hogy a rate tesztnel tobb instans fut a tesztekbol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2254) dezz válasza Raymond (#2253) üzenetére


dezz
nagyúr

"Miden teszt lefut mindket esetben, a kulobseg az hogy a rate tesztnel tobb instans fut a tesztekbol."
Én is ezt írtam. :)

(#2255) Raymond válasza dezz (#2254) üzenetére


Raymond
félisten

He? :F A #2250-bol:

Csak még az nem derült ki, hogy mely tesztek vesznek részt a sima, illetve a rate eredményekbe.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2256) dezz válasza Raymond (#2255) üzenetére


dezz
nagyúr

Na ja, de utána te belinkelted a readme-t, és az alapján írtam a #2252-t. ;)
(Utalva a korábbi ide vonatkozó beszélgetésre.)

(#2257) Balala2007 válasza #95904256 (#1369) üzenetére


Balala2007
tag

Kicsit bovulni fog az EVEREST InstLat a kovetkezo release-ben,
itt egy Barcelona dump peldakent

Egy kis InstLat dump gyujtemeny

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#2258) #95904256 válasza Balala2007 (#2257) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szuper!

Szép kis gyűjtemény! :C

(#2259) Michell válasza #95904256 (#2258) üzenetére


Michell
tag

Láma kérdés - de te és esetleg Balala foglakoztatok ilyesmivel.

Tehát: Elvileg kimérhető egy kétprocesszoros (K8) rendszerben késleltetés különbség az egyik illetve másik processzorhoz csatlakoztatott memória adatelérésében ?
Vagy ez teljesen el van rejtve ?

(#2260) #95904256 válasza Michell (#2259) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nincs elrejtve, sőt ez egészen nagy késleltetéseket jelent.
Pláne a jelenlegi Intel rendszereknél.

P.H. által már linkelt cikk: An Introduction to Multiprocessor Systems

Illetve egy AMD doksi, amely tartalmaz számszerűsített adatokat is: Performance Guidelines for AMD Athlon™ 64 and AMD Opteron™ ccNUMA Multiprocessor Systems

szerk.: Az utóbbi doksiból olyasmi látszik hogy ahány processzor-processzor csatornán átmegy az adat, annyiszor kb. +10..25% jön a késleltetéshez (AMD K8).

[ Szerkesztve ]

(#2261) Andre1234


Andre1234
aktív tag

Vakuljak meg de nem találtam dátumot..
Sztem nem volt még..

[link]

Na most már látom... azért bent hagyom mert nem emlékszem rá hogy volt linkelve...

[ Szerkesztve ]

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#2262) dezz


dezz
nagyúr

Kapható az első AM2+-os lap.

138 GBP (nettó)

(#2263) Devastator


Devastator
tag

Nem vagyok nagy ász az alaplapok árakban, de ez jó árban van?

(#2264) Gyuri27 válasza dezz (#2262) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért az az 50 buznyák kicsit sok. Azért a q felirat és a sok réz okosság nem ér annyit. Szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2265) Oliverda válasza dezz (#2262) üzenetére


Oliverda
félisten

Szép darab, de ugye az prémium kategórai.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2266) Gyuri27 válasza Oliverda (#2265) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem hizsem, hogy egy mezei (balkánon éldegélő) usernek szüksége lesz 4 vgara.
Már csak azért sem mert kb a család éves költségvetése rámenne. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#2267) dezz válasza Gyuri27 (#2266) üzenetére


dezz
nagyúr

És ezt ki mondta, hogy ez nekik való? :P Jönnek majd olcsóbbak is.

(#2268) Gyuri27 válasza dezz (#2267) üzenetére


Gyuri27
félisten

" .....úgy lennék Ricky Martin egy Karib-tengeri kokain partyn...." :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#2269) m4rc!


m4rc!
őstag

AMD megint a nevekkel játszik:
[I]
"The latest documents from AMD indicate that the following product families will be available:

* AMD Phenom FX – quad-core microprocessors for enthusiasts with or without capability to work in pairs.
* AMD Phenom 9000 – quad-core processors for single-socket machines.
* AMD Phenom 7000 – triple-core microprocessors.
* AMD Athlon 6000 – dual-core microprocessors.
* AMD Athlon LE-1000 – single-core microprocessors.
* AMD Sempron LE-1000 – single-core microprocessors."[/I]

Mondjuk ez talán elég átlátható lesz..

forrás

We are analog players in a digital world

(#2270) m4rc!


m4rc!
őstag

Hopp, sry dupla..

[ Szerkesztve ]

We are analog players in a digital world

(#2271) csatahajós


csatahajós
senior tag

Tudom a forrás nem a legmegbízhatóbb, de logikus amit írnak:

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=3702&Itemid=1

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=3703&Itemid=1

Ha tényleg 300 USD alatt lehet majd itthon is kapni Agenát akkor az elég jó vétel lesz, márpedig ha az AMDnek egy csöpp esze is van akkor a Core 2 Quadok alá fogja árazni ezeket egy picivel és ha órajelenként még gyorsabbak is lesznek akkor ;-)

[ Szerkesztve ]

(#2272) dezz válasza csatahajós (#2271) üzenetére


dezz
nagyúr

Mindenki más azt írta, hogy az új FX-ek nem idén jönnek ki... Árakról meg senki semmit. Szóval szokásukhoz híven csak találgatnak.

ps. használd légyszi a "Link" gombot!

(#2273) rollins


rollins
őstag

Jé, már 2008 elején jönnek a 45nm -esek? (sg.hu-n olvastam)

(#2274) VaniliásRönk válasza rollins (#2273) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem azért, de megmondtam vagy megmondtam? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2275) rollins válasza VaniliásRönk (#2274) üzenetére


rollins
őstag

Nem láttam mikor mondtad meg. :) Nem gondoltam volna hogy így előre hozzák (ha igaz).

(#2276) VaniliásRönk válasza rollins (#2275) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tulajdonképpen csak hangosan gondolkodtam valamikor (lehet nem is ehelyütt), hogy talán azért nem erőltetik annyira 65nm-en a steppingeket, mert már javában 45nm-re gyúrnak, ami az Intel nyomása miatt úgyis minél előbb annál jobb. (ha jól rémlik akkor 2008 H1-et írtak valahol, de a Q1 az még jobb :) )

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2277) bnss válasza VaniliásRönk (#2276) üzenetére


bnss
veterán

Adja az ég, hogy igazad legyen. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2278) Raymond válasza rollins (#2273) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor az SG tobbet tud mint az AMD maga. Itt a Q3-as conference call attirata, nem ugy nez ki hogy barmi is jonne 2008 elejen. Sot nagyon is nem akarnak datumokrol beszelni. Az egyetlen emlitett dolog a "ramp up 45nm production in H1 2008" ami nem azt jelenti hogy nyar elott vehetsz is ilyen procit.

[link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2279) #95904256


#95904256
törölt tag

Pár napja a FabTech-en még azt írták, várható hogy 2009-re tolódik a 45nm-es processzorok megjelenése.

szerk.: Itt a megjelenés alatt nem a mintadarabokat kell érteni...

[ Szerkesztve ]

(#2280) VaniliásRönk válasza #95904256 (#2279) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha nem jönnek a 45nm-es 2008H2-ben sem az gáz, hol van ilyenkor az IBM? :F

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2281) laci666 válasza #95904256 (#2279) üzenetére


laci666
senior tag

Ugy néz ki jővőre jönnek a 45nm-es procik :) :)

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#2282) leviske válasza laci666 (#2281) üzenetére


leviske
veterán

Iszonyatosan lefognak maradni az inteltől. Mondjuk már lemaradtak, de akkor is. Bár azzal jól járnának, ha azt csinálnák, mint az Ati-kkal, jönnének a 35nm-es procik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2283) rollins válasza leviske (#2282) üzenetére


rollins
őstag

sg.hu hírt becoptam úgy látszik
de hogy érted hogy lamaradt?, persze lemaradt pár dologban...

[ Szerkesztve ]

(#2284) laci666 válasza leviske (#2282) üzenetére


laci666
senior tag

Szerintem nem maradt le semmiről.
Az intel is januárjába tervezi 45nm prockok bevezetését az AMD meg pár honnappal késöbb ha minden igaz.Az AMD-nél elég nagy ugrás ez alig 1 éve vannak a 65nm-en.Ugy hogy hajrá AMD :)
.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#2285) Oliverda


Oliverda
félisten

Én még anno tavaly nyár végén (amikor megvették az ATI-t) láttam egy grafikont, ahol pont azt próbálták szemléltetni, hogy az esetükben egyre kevesebb idő fog eltelni két gyártástechológai átállás között.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2286) Dare2Live válasza leviske (#2282) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ponthogy egyre kissebba rés intel amd között. ráadásul már 300mmre is átáltak dresdaban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2287) laci666 válasza Oliverda (#2285) üzenetére


laci666
senior tag

Értem én hogy gyorsan tudnak váltani de hamarosan eljön az az aidö amikor már a mai technologia határát elérik.És akkor lesz egy torpanás,de szerintem már javába megy az agyalás 1000-rel :D

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#2288) ftc


ftc
nagyúr

AMD Barcelona Opteron goes on sale in Japan

AMD Barcelona core Opteron goes on sale in Japan. The two models on sale are with a TDP of 68W, the model 2346 HE (1.8GHz) and 2344 HE (1.7GHz). They retail for 34400 Yen (~296USD, 208 Euro) and 28140 Yen (~245USD, 172 Euro).

Model 2347 HE(1.9GHz) and boxed version TDP 95W TDP 2350(2.0GHz)、2347(1.9GHz) should go on sale in November. The retail price for 2347 HE is 51240 Yen (~447USD, 314Euro) model 2350 at 52290 Yen (~ 456 USD, 319Euro) and model 2347 at 42840 Yen (~373USD, 262 Euro).

[ Szerkesztve ]

(#2289) m4rc!


m4rc!
őstag

AMD Plans to Ship Hundreds of Thousand Quad-Core Chips This Quarter
Még ebben a negyedévben jönnek az AMD négymagosai!

We are analog players in a digital world

(#2290) mokus1


mokus1
addikt

Most mikor jönnek és kb melyik intel 4magossal lesz egy szinten??

(#2291) ftc


ftc
nagyúr

Advanced Micro Devices to Start New Process Technology Ramp in Q1 2008.
AMD Says It Is on Track with 45nm Process Technology


Advanced Micro Devices said in its most recent call with financial analysts that despite of relatively slow ramp of its quad-core microprocessors the chipmaker does not expect any issues to occur with the ramp up of its 45nm production technology.

“We’re looking forward to ramping 45nm product production in the first half of next year,” said Dirk Meyer, president and chief operating officer of AMD.

Earlier it was reported that AMD’s microprocessors produced using 45nm process technology code-named Deneb, Propus and Sargas are due to be out in the second half of 2008. However, the most recent roadmap of AMD indicate that the company does not have any plans to produce single-core Sargas processors using 45nm technology process at all and while quad-core Deneb and Propus are still due in the second half of 2008, lower-cost chips with three and two processing engines, code-named Hexa and Regor respectively, are now planned for introduction in the first half of 2009. Such changes in the timing for affordable processors might by an indicator that AMD’s first 45nm chips will come very late in 2008 and will be available mostly in 2009. However, AMD executives seem t be optimistic about 45nm process tech.

“First, we are on track relative to having basic yields in place in our factories on material that we’re running today. We’re building 45nm microprocessors as we speak and those two facts give us increasing confidence in the public statements we’ve been making for some time around our intent to be starting our production ramp of 45nm processors in the first half of next year,” Mr. Meyer said.

The new desktop processors will symbolize three important transitions for the world’s second largest maker of x86 chips: transition to 45nm fabrication process, transition to AM3 infrastructure and transition to DDR3 memory. Server processors will continue to support registered DDR2 memory for compatibility reasons.

Even though typically thinner process technologies offer lower power consumption than previous-gen chips, AMD fist plans to transit its desktop and sever chips to 45nm process technology. Perhaps, to rapidly increase their clock-speeds and cache sizes in order to better compete against Intel Corp.’s offergins.

“Roughly speaking, server and desktop will be the first to benefit,” AMD’s president announced.

[ Szerkesztve ]

(#2292) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Úgy tűnik mégsem csak Faud agyából pattant ki a 45nm (Q1) H1-ben. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2293) ftc


ftc
nagyúr

AMD Tri-core Processors Details Revealed


Codenames and features of the tri-core CPUs AMD is planning to launch next year and in 2009 have been revealed. Codenamed Toliman the first tri-core CPUs will adopt a 65nm process, support socket AM2+ motherboards and HyperTransport 3.0. The CPUs will have 2MB L3 cache and will be launched by the end of March 2008. The next-generation, 45nm-based CPUs will adopt socket AM3, support HyperTransport 3.0 and DDR2/DDR3 memory, and will launch in first half of 2009.

AMD Spider Platform on track for November


Techreport reports that AMD "Spider" platform is on track to launch in November. Spider will combine Phenom processors, RD790 chipsets, and RV670 graphics processors, so the statement essentially confirms that both Phenom and the RV670 are due next month. Regarding Phenom, AMD plans to introduce the new quad-core desktop chips at prices where it "[doesn't] participate today." Since AMD's most expensive desktop CPU has a recommended price of $220 right now, the firm may be confident enough to play in the same ballpark as at least Intel's $266 Core 2 Quad Q6600. As for the RV670, AMD intends to launch the product "with cards available in channels," suggesting a hard launch with immediate availability.

[ Szerkesztve ]

(#2294) slett27 válasza ftc (#2293) üzenetére


slett27
addikt

De kínkeservesen jönnek ezek a a procik, ejjejjj.... :( Remélem novemberben nem koppanás lesz a vége Penryn-el szemben. Nagyon várom már a teszteket (nem a SPECint és fp, az nem érdekel.) :D

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2295) #95904256 válasza slett27 (#2294) üzenetére


#95904256
törölt tag

Már én is szívesen kipróbálnék egyet. :)

Egy rakás dolog már tisztázódott a teljesítményét illetően, de még mindig homályos a dolog hogy a módosított ugráselőrejelzés mennyivel is lett hatékonyabb a K8-hoz képest. Ott ugyanis hatalmas a hátránya a K8-nak a Core2-höz képest.

(#2296) slett27 válasza #95904256 (#2295) üzenetére


slett27
addikt

...módosított ugráselőrejelzés mennyivel is lett hatékonyabb a K8-hoz képest. Ott ugyanis hatalmas a hátránya a K8-nak a Core2-höz képest.

Ez mondjuk melyik szintetikus teszttel lehet "kimérni" ?

Amúgy tegnap egész este kerestem teszteket Phenom-ról de még véletlenül sem találtam, mit titkolnak ennyire ? :U 2 héttel kb a megjelenés előtt, elég fura...

A "kígyóval" mi lett ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2297) Thrawn válasza slett27 (#2296) üzenetére


Thrawn
félisten

Phenomról még én sem láttam tesztet, de Barcelona-ról már igen: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2298) slett27 válasza Thrawn (#2297) üzenetére


slett27
addikt

Ez is majd akkor lesz ütős, ha 3GHz felett jár. Amúgy elég szépen emelkedik a SuperPI érték 2000Mhz->2400MHz, 39s->32s.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2299) Thrawn válasza slett27 (#2298) üzenetére


Thrawn
félisten

Érdemes végigolvasni a topikot, itt például már Everest teszt is van.

Bízok benne, hogy AMD-nél a SOI nem fog gátat szabni a 3 GHz-nek... B2 steppingnél majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2300) #95904256 válasza slett27 (#2296) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nem tudom hogy melyik ismertebb szintetikus teszt tud ilyet. Illetve Balala emlegette hogy az Everest képes utasításkésleltetések mérésére, de ha jól láttam akkor még a Barcelona eredményei közt sem volt ugróutasítás teszt. Ha mégis érdekel a dolog, akkor a honlapomról letölthetsz egy fapados tesztprogramot. Amint jut rá idő fogom bővíteni, javítani...

Azért beollóznék pár eredményt (worst case szituációk):
JMP: Core2: 7 órajel / K8: 10 órajel
Jcc: Core2: 7,1 órajel / K8: 10 órajel
JCXZ: Core2: 5,3 órajel / K8: 9,2 órajel
LOOP: Core2: 5 órajel / K8: 3 órajel
CALL: Core2: 2 órajel / K8: 3,7 órajel

A tizedesjegyeket nem véletlenül nem kerekítettem. A mérés meglehetősen pontos, a tizedesjegyek a processzorból származnak ( belső akadályoztatások miatt ).

Mint látható egyedül a LOOP-ban veri a K8-as a Core2-őt, de ez helyett meg általánosan a DEC reg + Jcc utasítás párost szokás használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.