Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) fLeSs válasza P.H. (#2846) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az előzőleg linkelt két doksi alapján semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz. Legalábbis nem nagyon találtam olyan utasítást, ami szerepelne mind2ben.
Javíts ki ha tévedek. Jó lenne tudni, hogy mit írjak a cikkbe. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2852) #95904256 válasza P.H. (#2846) üzenetére


#95904256
törölt tag

Való igaz, az AMD féle SSE4a és az SSE4 utasításhalmazok metszete nulla elemet számlál. Szerencsére az AMD féle SSE5 már tartalmazni fog 5 utasítást az Intel féle SSE4-ből, ami valójában csak kétféle utasítás. ;)

[ 66 0F 38 17 .. ] PTEST
[ 66 0F 3A 08/09/0A/0B .. ] ROUNDxx

Mókás lesz ez így...

szerk.: El is felejtettem megemlíteni hogy míg a POPCNT az Intelnél az SSE4 része, addig az AMD-nél nem része az SSE4a-nak, viszont tartalmazni fogja a K10-es...

[ Szerkesztve ]

(#2853) Raymond válasza fLeSs (#2851) üzenetére


Raymond
félisten

Intel SSE4 = SSE4.1 (47 utasitas) + SSE4.2 (7 utasitas)
AMD SSE4a = EXTRQ, INSERTQ, MOVNTSD, MOVNTSS

Ket teljesen kulonalo keszlet. Az AMD nem tudja az Intel utasitasokat es forditva.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2854) fLeSs válasza #95904256 (#2852) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az a baj, hogy a programozók inkább az Intel-féle utasításkészletekre optimalizálnak, mert Intel prociból több fogy. Viszont nem értem, hogy az AMD miért nem vette át az SSE4-et, mikor tudtommal van köztük egy keresztlicensz megállapodás, aminek értelmében az ilyesféle újításokat felhasználhatja a másik fél is, ingyen és bérmentve.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2855) Oliverda válasza #95904256 (#2852) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

Az AMD a jővőben továbbra is ez az Intel-től való elkülönülést folytatja, és igaza is van mert nem akar egy örök második másoló szerepében ragadni akkor nem is tehet mást. Azért is mennek ők pl. az SSE5 felé, meghagyva az SSE4-et az Intel Penryn és Nehalemeknek. Vagy ők a Fusion féle megoldást választják az Intel Larrabe vagy TeraScale projectjei helyett.

Ugyanahhoz a végeredményhez többféle úton is el lehet jutni, miért kellene mindenkinek ugyanazt az utat járnia.

Szerintem ebben van valami. :)

mod: amúgy szerintem érdemes elolvasni a teljes hozzászolást

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2856) fLeSs válasza Raymond (#2853) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK, ez volt az eredeti elképzelésem, ezt írtam az eredeti vázlatba is, de már kb. 5-ször átírtam. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2857) #95904256 válasza Oliverda (#2855) üzenetére


#95904256
törölt tag

Én nem vagyok ellene hogy az AMD külön utat válasszon. De sajnálatos dolog lenne ha mondjuk a Microsoft úgy dönt hogy csak az Intel-t fogja támogatni...

(#2858) Thrawn válasza fLeSs (#2856) üzenetére


Thrawn
félisten

Remélem kaptatok kétféle RV670-et is :U :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2859) Raymond válasza #95904256 (#2857) üzenetére


Raymond
félisten

Azt hiszem a lehetseges tamogatas is meg nagyon messze van. SSE5 majd valamikor 2009-ben jon. Addigra lesz szeleskoru SSE4.1 (Penryn) tamogatas. Ugy latom mire elkezdodik az SSE5-el valo foglalkozas mar nem az SSE4 vs. SSE5 lesz a kerdes hanem a Larrabee-vel bemutatott uj utasitas keszlet vs. SSE5. Az Intel pedig intenziven kesziteni fogja a terepet a Larrabee-nek az SSE4 keszlettel.

Amire kivancsi lennek meg az az SSE3 pillanatnyi elterjedese a jatekosok koreben. A Valve Steam Survey most meg csak az SSE es SSE2-t (85%) mutatja de remelem a legkozelebbi update (aminek most novemberben kene lennie) elkuloniti az SSE3-at is.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2860) fLeSs válasza Thrawn (#2858) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Csak 50-et küldtek...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2861) Thrawn válasza fLeSs (#2860) üzenetére


Thrawn
félisten

Értem :D

EQMontoya: ne légy telhetetlen :U

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2862) EQMontoya válasza fLeSs (#2860) üzenetére


EQMontoya
veterán

nem tudtok gyorsan beszerezni egy 70est? :D

Same rules apply!

(#2863) P.H. válasza #95904256 (#2852) üzenetére


P.H.
senior tag

"El is felejtettem megemlíteni hogy míg a POPCNT az Intelnél az SSE4 része, addig az AMD-nél nem része az SSE4a-nak, viszont tartalmazni fogja a K10-es...

Hogy egész pontosak legyünk: az Intel-nél az SSE4.2 témakörében kerül említésre a bevezetése, de Intel és AMD esetében is külön, azonos (EAX=01, bit 23) bitje van a CPUID-ben. Érdekes módon az LZCNT-nek nincs, az Intel nem is tervezi használni.

#2857: én annak sem örülök, hogy egy-egy utasításnak - de még 10-20 elem alatti utasításcsoportnak - is külön bitje van CPUID-ben, kezdve pl. a CMOVcc-vel. Ahol MMX+SSE-t nem lehet használni, ott csak ezek miatt nem fogok külön, P1-től eltérő kódot írni.

Még annyi, hogy az MS-nek tudtommal kb. annyi köze van az utasításkészletekhez, hogy task-váltásnál le tudja menteni és vissza tudja állítani korrekt módon a teljes register-képet (3DNow!/MMX-nél nem volt gond az x87-mapping miatt, SSEx és x64 esetén igen). Az, hogy a kernel nem használ ki bizonyos utasításkészleteket, innentől nem érinti a felhasználói programokat

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#2864) Oliverda válasza #95904256 (#2857) üzenetére


Oliverda
félisten

De sajnálatos dolog lenne ha mondjuk a Microsoft úgy dönt hogy csak az Intel-t fogja támogatni...

Mintha egyszer már az AMD mellett tették volna le a voksukat (x64).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2865) Rolcsi20 válasza P.H. (#2863) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

hagyjuk má ezt a kínai beszédet :DDD

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#2866) ftc válasza P.H. (#2863) üzenetére


ftc
nagyúr

igen lehetne egységes a kódrendszer, utasitások...megnehezitik a programozok dolgát

(#2867) #95904256 válasza Raymond (#2859) üzenetére


#95904256
törölt tag

Na ez érdekesen hangzik. Kíváncsi lennék arra hogy az SSE3 utasításkészletet milyen gyakorisággal és hatékonysággal használják. Mert pl. a Horizontal utasítások sebessége nem túl szívederítő az Intel processzorokon.

[ Szerkesztve ]

(#2868) #95904256 válasza P.H. (#2863) üzenetére


#95904256
törölt tag

Azért bízom benne hogy előbb-utóbb új regiszterek is jelennek meg az új utasításkészletekkel. Emlékszem arra mikor Win98 alatt két taszk is megpróbált SSE kódot futtatni és OS támogatás hiányában összekeveredtek az adataik. :)

(#2869) P.H. válasza #95904256 (#2868) üzenetére


P.H.
senior tag

Gondolom, talán itt a '98 első kiadására gondolsz, vagy CPUID teszt nélküli korai programokra (a Guide-ok szerint az egy-egy instruction set utasítást is tesztelni kell, hogy ne dobjon kivételt, de ezt nem használom, és nem is bízom ezekben a kódokban). Én nem ütköztem az általad említett SSE-hibába Win '98 alatt sosem (bár nem térképezem, felhasználóink közül milyen arányban futtatják a programjainkat a két kiadás közül).

Mindenesetre ellenkeztél, amikor anno felmerült a kernel-beli FPU-kódok tiltása.

Természetesen nem kötözködni akarok, én meg x87-hibára emlékszem. (GlobalAlloc vagy GlobalRealloc vázolta át az x87 stack-et valamelyik Windows alatt?) :)

Új regiszterek: a CISC-szemlélet x86-on még mindig nagyon erős, a gépi kód határoló tényezői miatt (és szerintem pont emiatt is igyekszik mindenki a lehető legkevesebb register-rel megoldani a fejlesztéseit). A következő lépés valamikor bizonyosan 'felhasználói' szinten 64+ vagy 128+ (256-512 architekturális, átnevezési) register lesz; 16+16-ot még éppen lehet kezelni kézi assembly-ben (az igazán emberbaráti elnevezések nélkül is - R8-R15 -), tovább nem lehet ipari körülmények között, csak fordítóprogramok által. Szerintem ezzel az x86/x64 assembly szint halálát előjelezed meg, pedig ez az assembly-szint (talán) az egyik erőssége az x86-nak (jelenleg is; bár már rég nem olyan erős, mint volt anno 1-2 évtizede. Lásd pl. RISC - vagy GPU-kódok -, majdnem lehetetlen kézzel kódolni rájuk).

De ne legyen igazam, ez csak az én (megrögzötten konzervatív voltomból fakadó) véleményem (= én így szeretném :) )

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#2870) dezz válasza P.H. (#2844) üzenetére


dezz
nagyúr

"(POPCNT lesz Intel-nél is, SSE4.2-ben)."
Az AMD marketingesei nagyon nincsenek a toppon, hogy ezt nem soroltatták az SSE4A-ba... :U Úgy mégiscsak 25%-kal több utasítást tartalmazna, másrészt olyasmit, ami Intelnél csak az SSE4.2-ben lesz (Nehalemben?). :DDD

(#2852) akosf: "Szerencsére az AMD féle SSE5 már tartalmazni fog 5 utasítást az Intel féle SSE4-ből, ami valójában csak kétféle utasítás. ;)"
Tudtommal jóval többet, beleértve az SSSE3-at is:
kép
szerk: hm, .png nem jelenik meg?
cikk

(#2854) fLeSs: Valószínűleg ennek, és az SSSE3 át nem vételének - egyéb hiányzó "alkatrészek" hiánya mellett - az az oka, hogy a K10-ben nem 1-1 128 bites FADD/FMUL/FMISC egység van, hanem 2-2 64 bites párosítva. Így fel tudnak dolgozni 2x64 bitet (pl. 1-1 double-prec., vagy 2-2 single-prec. FP adatot) egy időben, de 128 bitet egyben kezelni nem: pl. operandusokat cserélni az alsó és felső 64 bit között, mit amit pl. a shuffle utasítások csinálnak, vagy dot productot képezni, stb.

(#2855) Oliverda: Hát én nem értek egyet azzal a hsz-szel, legalábbis nagy részével. (Talán olvasd el a reagálásomat is.) Pl. Larrabee és TeraScale ide v. oda, CPU vonalon is halad tovább az Intel, és valószínű létrehoz valami hasonlót, mint az SSE5, csak azért se kompatibiliset. Az átvétel meg meg sem fordul a fejükben. Lásd x64 esete... :U (Vagy a HT, miről még szó volt ott.) Csak most az MS sem igazán tudja kikényszeríteni, mert egy OS nem nagyon használja ezt. (Bár talán 1-2 dolgot mégis.)

(#2859) Raymond: Mit készít elő az Intel az SSE4-gyel, amikor az nagyrészt integer műveleteket tartalmaz? Minden bizonnyal a Larrabeenek ugyancsak egy teljesen új, több operandusos FP SIMD kiterjeszése lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2872) dokar


dokar
addikt

AMD Overdrive elég jónak néz ki :)

extra - SEXRay

(#2873) Thrawn válasza dokar (#2872) üzenetére


Thrawn
félisten

Link Link :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2874) dokar válasza Thrawn (#2873) üzenetére


dokar
addikt

én a leírás miatt dobtam a linket. :B
bár akár egy logout írást is csinálhatnál a progi használhatóságáról. ;)

extra - SEXRay

(#2875) Thrawn válasza dokar (#2874) üzenetére


Thrawn
félisten

Túl sok funkció nem működik nálam, és van amit rosszul is ír ki. Csak a Vcore-t tudom állítani (igaz azt század, ezred pontossággal elvileg), de nem próbáltam ki (épp egy tesztet csinálok, talán majd az Logoutra kerül).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2876) Skyer


Skyer
senior tag

Sziasztok!Hezitálok!Az AMD vagy Intel jobb játékra?most tervezek karácsonyra egy csak kifejezettten játékra szánt konfigot összeállítani:
Az elképzelésem a következő:
Alaplap: Asus M2N-E SLI sAM2
Vga: Geforce 8600GT 256MB
Cpu: BOX Athlon 64-X2 4200+ AM2
Ram: 2GB 800MHz DDR-II RAM Kingmax
Winch: 320 GB Samsung 7200rpm SATAII 16MB
Monitor: 19" Asus VW193D LCD 5ms Wide monitor
Ház : XDL Happy 5B táp nélküli fekete ház
Táp : Stability Power 550W 12cm Low Noise
DVD-r : Pioneer DVR-112D 18x DVD író fekete

vagy Intel CPu és alaplap, mert az inteles lapok mind 775 tokozásuak így később nem kell aggodni ha Quad ot veszek bele, mig amd-nél alaplap csere is lehet hogy kell majd a 65nm es gyártástech. miatt. Nemtudom hogy az AMD tudja e a 800mhz es FSB-t.mert két 800mhz es ramot futtatnék mellette párba. Sztetek melyiket éri meg? az intel drágább az amd olcsobb.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#2877) Thrawn válasza Skyer (#2876) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezt itt kérdezd meg plz
Köszi.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2878) dezz válasza ftc (#2871) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha a C'n'Q működik, akkor eleve nem locked (lefelé)... Hacsak nem teljesen hardverből megy itt a C'n'Q, amit nem hiszek, és nem pedig a szokásos módon (VID/FID állítás driverből vagy valamilyen utility által [mint pl. RMClock, én ezt használom]). Korábban említettem a s.754-es Sempron 2600+-t és 2800+-t, hogy ezeknél nem lehetett állítani a FID/VID-et, nem is volt C'n'Q.

(#2879) Skyer válasza Thrawn (#2877) üzenetére


Skyer
senior tag

Köszi és bocs hogy a témába rondítottam! :R

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#2880) SiDan


SiDan
tag

Hali! Lenne egy láma kérdésem, s biztos volt már róla szó; szóval lehet már tudni, hogy a phenomok mennek-e am2-es lappal vagy csak am2+ -al? :B

(#2881) korcsi válasza SiDan (#2880) üzenetére


korcsi
veterán

Ha készül a laphoz finomos biosz frissítés akkor megy, ha nem, akkor nem.
Ha kijöttek a procik és rámozdulnak a lapkészítők ,akkor majd kiderül.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2882) Thrawn válasza SiDan (#2880) üzenetére


Thrawn
félisten

Amelyikhez a gyártója készít frissített BIOS-t azokban igen. A Socket AM2/AM2+ topikban van link róluk valahol.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2883) SiDan válasza Thrawn (#2882) üzenetére


SiDan
tag

:R Akkor keresek olyat amihez lesz frissítés. :U

[ Szerkesztve ]

(#2884) laci666 válasza Thrawn (#2875) üzenetére


laci666
senior tag

Nekem müködik az AMD OverDrive :)

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#2885) dezz válasza laci666 (#2884) üzenetére


dezz
nagyúr

Alapon járaszt egy F3-ast? ;] Fel tudnád húzni úgy 3,6-ig (vízzel tovább is). ;)

[ Szerkesztve ]

(#2886) laci666 válasza dezz (#2885) üzenetére


laci666
senior tag

Nemsoká már víz lesz a gépbe remélem akkor 3500Mhz-et elérem ;] mert így már 3300Mhz elég forró kupakú a prockó.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#2887) ftc


ftc
nagyúr

BIOS bugs plague Phenom and AMD 700 series boards
This morning we reported about the missing multiplier control on two of the 700 series boards we tested. Although both are production board and bios, it is strange that the BIOS doesn't seem very ready for the Phenom X4.

One of the boards that we tested now comes with a new BIOS. Now it shows the ratio option. Although we can set it to which ever multiplier we want, setting the CPU CLK (HTT) beyond 215MHz results in a no POST irregardless of which multiplier is used.

It is somewhat strange and we are still looking into the matter. Stay tuned.

Dezz itt a válasz

(#2888) Rolcsi20 válasza laci666 (#2886) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

same proci here:D...de nekem nem jelzi ki 1általán a memóriákat...csak proci, cache, és memory(azon belül szerinte 0GB memóriám van ami 441MHzen megy stb....a baloldai kis négyzetrészbe meg semmit se ír ki :( (SPD) hanyas verziót szedtél le? nekem 2.0XXXX volt ha jól emléxem...http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloaddetail&type=utility&maincat_no=1&prod_no=1332
innen szedtem le.

[ Szerkesztve ]

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#2889) laci666 válasza Rolcsi20 (#2888) üzenetére


laci666
senior tag

Én innen szedtem a server 1-ről.

Szerintem nekem azért ir ki mindnet mert AMD chipsetes a lapom vagyis én erre gondolok :F

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#2890) Rolcsi20 válasza laci666 (#2889) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

ugyanaz...hát igen az lehet, nekem 590sli, vagy esetleg a ramommal lenne gondja?

[ Szerkesztve ]

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#2891) Gyuri27


Gyuri27
félisten

(#2892) nesa válasza laci666 (#2889) üzenetére


nesa
veterán

Az a gaz a progival hogy nem ismeri a 10,5 os szorzot :( a memot tudnam alitani ossze vissza, a procit viszont nem engedi :(

(#2893) Thrawn


Thrawn
félisten

AMD Overdrive 2.10
Ez már el sem indul nálam, 770-es chipsetet keres...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2894) Oliverda válasza Gyuri27 (#2891) üzenetére


Oliverda
félisten

Egész jó lett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2895) Gyuri27 válasza Oliverda (#2894) üzenetére


Gyuri27
félisten

Valóban. Bár inkább tesztet lőttem volna róla. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#2898) Gorneck válasza ftc (#2896) üzenetére


Gorneck
titán

Nem a legjobb hangkeltő került rá, de megteszi.

5 fázisú ellátás a procinak új kondik...tetszik kat sorolnám.

Gorneck#1239

(#2899) robyeger válasza ftc (#2897) üzenetére


robyeger
addikt

Régen azt terjesztették, hogy a leendő socket AM3 procik képesek lesznek DDR2 és DDR3 memóriák kezelésére is, amit én már akkor nehezen hittem :) , persze az elektronikában alig van lehetetlen, minden pénz kérdése. Ahogy látom végleg megdőlt ezen tévhit, mert az AM3 procik csak DDR3 memóriák meghajtására lesznek képesek.
Amúgy ha valaki még nem tudná, már itthon is kapható 790FX chipsetes deszka.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2900) ftc válasza robyeger (#2899) üzenetére


ftc
nagyúr

Csak AM3-ban engedélyzik DDR3 lehetőségét is...Ha igazak a hirek akkor már ost benen van DDR3 vezérlő K10-ben...csak ugye engedélyezni kell....s sztem AM3-al probállják elérni,hogy user ne nyomja bele DDR2-be DDR-s memoját...szal inkább marketing
790FX deszka kb 2 hete beszerzehtő csillagászat árakon :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.