Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Raymond válasza Jon Mathias (#2548) üzenetére


Raymond
félisten

Figyi ne kelljen a K8 alapokat itt megbeszelni OK? Menj olvass el par cikket es addig inkabb ne irj ebben a temaban. Foleg ne a K10-es topic-ba. No offense.

Szerk: na itt a linkek az elozo hsz-ban.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2552) Gorneck válasza Oliverda (#2547) üzenetére


Gorneck
titán

Azé ez nem volt 1értelmű számomra...amúgy mennyire garantált a tényleges zökkenőmentes működés és nem lenne e érdemes egy újabb chipsetes lapot venni?

Gorneck#1239

(#2553) Raymond válasza Gorneck (#2552) üzenetére


Raymond
félisten

Minek ujabb chipset? Minden lenyeges funkcio a processzorban van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2554) Gorneck válasza Raymond (#2553) üzenetére


Gorneck
titán

780 pl. Viszont a proci kihajtásához meg minden a lapon...

Gorneck#1239

(#2555) Raymond válasza Gorneck (#2554) üzenetére


Raymond
félisten

Mi minden? Nincs rajta semmi. Az egyetlen oka egy uj lap+chipset kombonak szerintem a split power planes lenne. Mas nem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2556) VaniliásRönk válasza Raymond (#2555) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

És a négykártyás CF? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2557) Gorneck válasza Raymond (#2555) üzenetére


Gorneck
titán

Fesz stab, áramkörök, jó bios? Azok nem is kellenek? :)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#2558) Raymond válasza Gorneck (#2557) üzenetére


Raymond
félisten

Ezeknek mi koze a chipsethez es a proci kihajtasahoz? Egy jo BIOS-t irhatnak a mostaniak ala is. A mem vezerlo nem a chipsetben van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2559) P.H. válasza Raymond (#2555) üzenetére


P.H.
senior tag

Ahogy a Socket F-es (vékony) réteget szívatja az Asus, úgy bárki megteheti. Eddig két Opteron-os lapról tudok részükről (11 Socket F lapjuk van), ami biztosan támogatja a Barcelonákat:
- KFSN4-DRE official released BIOS Rev1001 (2007/09/13 update)
- KFN5-Q/SAS BIOS v1005 (2007/10/11 update):
Updated AGESA 3.1.2.0 for AMD Barcelona CPU.

És a korona:

Dear xxxxxx xxxxxxxx

Sorry, KFN5-D SLI won’t support Barcelona core Opteron CPUs.

If anything need my help please let me know.

Ivan
Server Technical Support Dept.
AsusTek Computer Inc.

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#2560) Gorneck válasza Raymond (#2558) üzenetére


Gorneck
titán

Egy 4 magos proci kiszolgálásához szted nincs semmi köze a tápellátásnak stabil feszeknek?

Gorneck#1239

(#2561) Raymond válasza Gorneck (#2560) üzenetére


Raymond
félisten

Na akkor meg egyszer utoljara - ennek mi koze a chipsethez? Mert szerintem semmi.

Szerk:
Az eredeti kerdesedre viszont hogy erdemes e ujabb chipsetes lapot venni nem azert nem azert Igen a valasz mert a mostani chipset nem tudna kihajtani a procit hanem az hogy a gyartok basznak majd updateelni a lapokat meg ha lehetne is.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2562) Gorneck válasza Raymond (#2561) üzenetére


Gorneck
titán

Látom nagyon elbeszélünk egymás mellett...hagyjuk...

Gorneck#1239

(#2563) Raymond válasza P.H. (#2559) üzenetére


Raymond
félisten

Ez mondjuk sajnalatos de varhato volt. Az ugrade kerdese messze nem technikai alapokon lesz megvalaszolva hanem inkabb gazdasagi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2564) Raymond válasza Gorneck (#2562) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, en is ugy neztem, azert a szerk kesobb :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2565) Gorneck válasza Raymond (#2564) üzenetére


Gorneck
titán

Fussunk neki mégegyszer...:D

Új chipset=átdolgozott lap, átdolgozott feszstabok, minőségibb alkatrészek (kondik, mosfet mittoménmégmi)...szal az új chipset-es lap alatt valójában egy teljesen átdolgozott stabil összeségre gondoltam és nem csak a chipset-re...
Remélem így már megvilágosodtunk mind2en?! :D

Gorneck#1239

(#2566) wwenigma válasza Gorneck (#2560) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Amely alaplapokhoz lesz biosfrissites, azok szerinted nem kepesek kiszolgalni a 4 magos procit fesz. tekintetében? :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2567) Gorneck válasza wwenigma (#2566) üzenetére


Gorneck
titán

Pont ez volt a kérdésem...hogy szögelnek egy biost, hogy menjen...de pl tuning alatt nem képes arra amire pl egy frissebb/újabb lap...vagy van már netán erről vmi konkrétum csak figyelmetlen voltam?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#2568) wwenigma válasza Gorneck (#2567) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem tudom, de ha kap feszt, kap órajeleket, van adatkommunikáció akkor mennie kell nem? Emelt órajelekkel, azaz tuninggal ugyanez, csak gyorsabban... :DDD

Azaz biosfrissites csak azokra a lapokra lesz, amely képesek kiszolgálni a procit. Semmiféle hátrány nem származik ebből, csak az, ami az AM2+ proci AM2 foglalatba helyezéssel kapcsolatban már nyílt téma.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2569) Gorneck válasza wwenigma (#2568) üzenetére


Gorneck
titán

Példa csak, hogy értsük egymást...
Konfig nem változik csak a lap:
Régi lap...max 3,0ghz
Új lap...max 3,6ghz
hozható ki a két lapból...ugyanaz az effekt, mint a Quadoknál...

ui: Remélem...epedve várom a fejleményeket...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#2570) korcsi válasza Gorneck (#2567) üzenetére


korcsi
veterán

Ha a frissebb/újabb nagyobb fogyasztást jelent akkor lehet, hogy jobb az új lap, ha hasonló keretek között marad mint az eddigieknél, akkor tökmindegy. Sztem egy "régebbi minőségi" alaplap a megfelelő támogatással megfelelelhet egy Phenomnak.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2571) wwenigma válasza Gorneck (#2569) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én értelek, természetesen előfordulhat, miért ne? De ezt csak tapasztalatok alapján fogjuk megtudni.
Kis szerencsével én majd tudok nyilatkozni Asus M2N-E + Phenom 9600 páros egymással való viszonyának mibenlétéről.

ui: azt varod epedve, hogy magasabb tuninghoz lapot kelljen cserelnie az AMD-seknek? ;] No offense, tudom hogy arra gondolsz, hogy uj chipsettel, uj lappal még jobban ki lehet lesz hajtani őket...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2572) #95904256 válasza P.H. (#2559) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ez tényleg szomorú. Bizakodtam hogy az Einsein@Home-ot egy dual Phenom-mal fogod támogatni...

(#2573) dezz válasza Jon Mathias (#2543) üzenetére


dezz
nagyúr

AMD-nél változtatható szorzóval képződik a HT órajele, Intelnél viszont mindig 4x-es az adatsebesség (úgymond fix 4x-es a szorzó, csak kicsit más rendszer a kettő). Ezért kell emelniük az alap-órajelet.

(#2542) dokar: Külső, külső, de egyben alapja a többinek. ;)

(#2553) Raymond: Ha a fullos "kihajtásba" a HT3.0-át is belevesszük, akkor azt is támogatnia kell a chipsetnek (mainál magasabb HT szorzók).

Plusz nem tudom, mennyire a chipset (mint [maradék] NB és SB) feladata, de az immár duális tápellátást is szabályoznia kell valaminek.

[ Szerkesztve ]

(#2574) Gorneck válasza wwenigma (#2571) üzenetére


Gorneck
titán

Jahh mert ugye a bios általi komp dolog be van harangozva, de hogy a többi biztosítva van e azt senki nem tudja...friss lesz csak épp alapórajelnél vagy minimális tuning esetén meg restartolgat a lap...remélem itt nem lesz az, mint 965 esetén...mondjuk a frissek ott is élnek és működik is bennük minden szépen jól...de egy Quad már izzaszt és nem árt újabb lap...

ui: Bekaphatod a hülye összeesküvés egyenleteiddel! :DDD Volt AMD-s vok szal csak gúnyolódj nyugodtan... :P Azt meg ki cseréli a lapját azt mindenki eldönti maga, de nem mind1 miért teszi: jobb kényelmesebb tuning amiért pl Én is (965->P35), vagy instabilitás miatt minimális tuning mellett!

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#2575) Oliverda válasza #95904256 (#2572) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy lapcsere és már meg is oldódott a dolog.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2576) Raymond válasza dezz (#2573) üzenetére


Raymond
félisten

Mihez kell egy egy-socketes lapon HT3.0?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2577) Raymond válasza Gorneck (#2574) üzenetére


Raymond
félisten

Ha nem megy at a kombo a stabilitas teszteken nem lesz hozza 10h-t tamogato BIOS kiadva.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2578) dezz válasza Raymond (#2576) üzenetére


dezz
nagyúr

Esetleg 4xSLI/CF? :F De mindegy, ezért írtam, hogy ha belevesszük a fullos kihajtásba. ;)

(#2579) Raymond válasza dezz (#2578) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt mar lattam eloszor is (4xCF) csak nem ertem mit hajt ki a CF a prociban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2580) Gorneck válasza Raymond (#2577) üzenetére


Gorneck
titán

Hmmm...ez elég érdekesen hangzik úgy, hogy 1 éve használatban lévő lapnál nem tudni mi lesz a vége a dolognak az új bios ellenére...igazából mind1. Olvasok és várjuk/várom az új tulajok tapasztalatait...

Gorneck#1239

(#2581) rollins válasza Jon Mathias (#2548) üzenetére


rollins
őstag

Szerk: ezt elnéztem

[ Szerkesztve ]

(#2582) #95904256 válasza Oliverda (#2575) üzenetére


#95904256
törölt tag

Na ja. Azért abban nem reményked(t)em hogy P.H. lapcserével is számol...

(#2583) dezz válasza csatahajós (#2510) üzenetére


dezz
nagyúr

A GP-7000 4-magos - lenne, ha nem változtatták volna meg időközben a számozást. A kétbetűs előtag nélküli számozásban 3-magos a 7xxx-es sorozat.

(#2559) P.H.: Hát, én azért a helyedben csinálnék egy kis műbalhét, hogy ez meg milyen dolog, az AMD nem ezt ígérte, stb. Az egy dolog, ha sima asztali lapok közül nem mind kap új BIOS-t, de egy ilyen Socket F-es "professzionális" szerver-lap...

(#2579) Raymond: Hát, nem tudom, de pl. gyorsabb lesz egy 2xSLI, ha nem PCIe 16x + 4x módban megy, hanem 8x + 8x, szal mindkét kártya kap bőven adatot, és vélhetően nem ugyanazt, NB-s belső duplázással, vagy mégis?

(#2584) TomBoy1986 válasza Gorneck (#2580) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Szerintem minden régi alaplaptulaj örülni fog annak, ha anélkül lesz lehetősége (végre egyszer :R ) jóval újabb CPU-t venni, hogy alaplapot is kellene váltania, még akkor is, ha egy másik lapban lehetősége lenne jobban meghajtani a CPU-t.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#2585) Gorneck válasza TomBoy1986 (#2584) üzenetére


Gorneck
titán

Mint írtam nem az alap használatot kérdőjelezem meg, hanem egy kis tuningot...szal ha kiderül, hogy veszett mód menni fognak a procik és ezt a tapasztalat is alátámassza, akkor sztem többen próbálnak majd egy picit többet kisajtolni a rendszerből...ahogy teszik a másik oldalon is...és ha nem úgy viselkedik a rendszer akkor viszont ott lesz a kényszer...amúgy meg nem nagy gáz sztem egy lapcsere, ha arra kerül a sor...nem drágák az NV lapok...

Mondjuk az is érdekelne, hogy hogy a pikklibe csinálják ezt az olcsóságot...Anno 939nél elég drága lapok voltak (A8N SLI, AN8, AN8 fatality...stb.).

Gorneck#1239

(#2586) Gorneck válasza dezz (#2583) üzenetére


Gorneck
titán

Ha eleve ki akarják futtatni azt a bizonyos szerver lapot, akkor nem fognak nagyon frissítést kiadni hozzá...
Bevált szokása az Asus, Foxconn gyártóknak szerver fronton...megoldják inkább egy picit gazdagabb felszereltségű új revvel...
Pontos típust nem tudok mondani neked, de 1,5 évig foglalkoztam IBM szerverek javításával és lassan 3 éve azok tesztelésével, gyártási folyamatával...minden széria és típus hiba elvileg ami eddig felmerült, arról tudok...na nem nagyképűségből mondom/írom. Persze ezt teszem úgy, hogy csak az országba legyártott 10-15k/hó darab server és 80-140k/hó desktop gépeiről tudok infókat. Mind2 procigyártó lapjairól természetesen...

Gorneck#1239

(#2587) Joshi


Joshi
titán

Ez tényleg igaz? Thrawn írta :U

(#2588) dezz válasza Joshi (#2587) üzenetére


dezz
nagyúr

Miért ne lehetne igaz? Külön végrehajtási szálakba (processzekbe v. threadekbe [tudom, hogy thread=szál, de nem ugyanaz a fogalom, mint a végrehajtási szál általánosságban]) teszik, amit csak lehet, és úgy hajtódik végre, ahogy tud. 2-magoson elméletileg 2x gyorsabban (szálak fele egyik procin, fele a másikon), 4-magoson meg 4x gyorsabban (szálak 4-felé osztva). Csak az utóbbira nem alapozhatnak, amíg túl kevés az aránya a piacon az ilyen prociknak.

(#2589) Joshi válasza dezz (#2588) üzenetére


Joshi
titán

Ha Thrawn válasza megállja a helyét, akkor ezt hogy kell érteni "az utóbbira nem alapozhatnak, amíg túl kevés az aránya a piacon az ilyen prociknak."? :U

(#2590) Thrawn válasza Joshi (#2589) üzenetére


Thrawn
félisten

Úgy, hogy egyelőre arányaiban elég kevés négymagos proci van a piacon, ezért a többszálúság ezesetben leginkább 2 magra korlátozódik. Vannak olyan programok, amelyeknek teljesen mindegy hogy 1 vagy 16 magos proci van/lesz alattuk, mindegyiket kihasználják.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2591) Joshi válasza Thrawn (#2590) üzenetére


Joshi
titán

Tehát vannak programok amelyeket kimondottan, mondjuk 2 magra készítenek és vannak több magra készítettek vagyis "meghatározatlan" számú magra(gondolom a magok száma is véges). De akkor mégse teljesen úgy van ahogy írtad. :U Javíts ki ha rosszul gondolom. :K

(#2592) Thrawn válasza Joshi (#2591) üzenetére


Thrawn
félisten

Az eredeti kérdésed ez volt, amire írtam, hogy a négy magra írt alkalmazások ki tudják használni a 3 magot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2593) Joshi válasza Thrawn (#2592) üzenetére


Joshi
titán

Húha várjunk csak, akkor miért ezt válaszoltad rá: "Nem négy magra optimalizálnak, hanem 'több' magra. Annyi magon fut amennyit talál." :F
De valahogy mindenki úgy fogalmaz, hogy ne legyen teljesen egyértelmű legalábbis az általam feszegetett témában. :U
Tehát akkor nekem jól jött le a dolog? #2591 ;)

(#2594) Thrawn válasza Joshi (#2593) üzenetére


Thrawn
félisten

Foglaljuk össze:
Vannak egy szálra írt programok ezek nem tudnak több magon érvényesülni. Vannak két szálra írt programok, amelyek már képesek kihasználni a dual-core procikat vagy kétprocis (két egymagos) rendszereket, de a 3 vagy több magot nem kezelik. Vannak négy szálra írt programok amelyek már kihasználják a négymagos procikat de két kétszálú programmal is megoldható. Végül vannak olyanok is amelyeknek mindegy hány mag van az adott rendszerben, képesek mindet használni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2595) Joshi válasza Thrawn (#2594) üzenetére


Joshi
titán

THX! :R :R :R
Így már érthető. :D

(#2596) RZS


RZS
tag

sziasztok!

az AM2 es tok az olyan mint az AM2+?
AM2+ ba bele lehet rakni az X2est?
vagy az AM2 be belemegy az X3?

(#2597) Thrawn válasza RZS (#2596) üzenetére


Thrawn
félisten

Szia!

Nem.
Igen.
Igen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2598) RZS válasza Thrawn (#2597) üzenetére


RZS
tag

koszi...
ezekxerint, ha megveszem most az AM2es alaplapomat, nem kell cserelni, ha jon az AM2+?

(#2599) dezz válasza Thrawn (#2597) üzenetére


dezz
nagyúr

"Nem."
Pontosítanék: mechanikailag ugyanaz, elektronikailag nem teljesen.

RZS: Azok az AM2-es lapok tudják fogadni az AM2+-os procikat, amik BIOS-a fel van utóbbiakra is készítve. A korábbi alaplapok egy része kap új BIOS-t, másik része nem. Szóval nézz utána, hogy a kiválasztott laphoz van-e/lesz-e új BIOS.
De nemsokára a boltokban lesznek az AM2+-os lapok is.

[ Szerkesztve ]

(#2600) Thrawn válasza dezz (#2599) üzenetére


Thrawn
félisten

:D Az AM2 jelzi a mechanikát, a + meg az elektronikát? :D

Szerintem jól írtam mert nem ugyanaz (pontosan azért mert elektronikailag nem egyezik), nade elég a szőrszálhasogatásból :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.