Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Üdv urak, hardveraprón próbálok olcsó winchestert keresni erről mi a véleményetek, megérné 6500,-ért?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#43752) Thomas1


Thomas1
őstag

Sziasztok!

Meghalt a szeretett Samsung F1 640 GB-os vinyóm, és újat szeretnék venni helyette.

Amire használnám: adattárolás, torrent, filmnézés.

Tehát semmi extra, játékok (ha néha játszom), akkor SSD-ről mennek.

Amiket kinéztem:

Barracuda 2 TB
WD Green 2 TB EZRX
WD Green 2 TB EURX
WD Green 2 TB EARX
Toshiba 2 TB

Pontos típusokat láttok a linkeken.

Vagy ha mást tanácsoltok, azt is szívesen veszem. 2-3 TB közötti méret érdekel, és hasonló árban.

Előre is köszönöm!

Üdv.
Thomas

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#43753) Dzsekó válasza Thomas1 (#43752) üzenetére


Dzsekó
addikt

Green és Toshiba helyett WD Red (WD20EFRX), vagy a Barracuda. Bár szerintem Red szériát jobban eltalálták, meg több rá a gari is (3 év).

(#43754) Dzsekó válasza $p@rr0w (#43751) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem mai csirke, de egy jó széria volt. Szerintem veheted nyugodtan.

(#43755) $p@rr0w válasza Dzsekó (#43754) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm a segítséged, erősen hajlok a megvételére, de kicsit aggódok hogy megadja magát hamar, mit gondolsz a hátralévő 568 nap reális becslés? Illetve az indulás/leállás és a működési idő soknak számít? Tudom hogy csak saccolni lehet, de mivel te tapasztaltabb vagy mint én biztosabban tudsz becsülni is nálam úgy gondolom.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#43756) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Sziasztok.

Tehát jól olvasom a véleményeteket, hogy a fejparkolássa lnem érdemes foglalkozni, de ha akarom, boot lemez segítségével orvosolhatom a problémát?

Illetve, ha nem WD-t veszek, 2db 3 TB-os kell, akkor melyik gyártóéra tegyem a voksom?
Eredetileg a WD 3tb red hdd-t néztem a 3 év gari miatt, de gondolkodtam Toshiba-ban, illetve Seagate-ben.

Kizárólag adattárolásra lesz. Fullhd anyagoknak, blu-ray iso-nak.

Persze ezeket egy dokkolóba tenném és úgy kötném a médialejátszóra.
Sharkoon lesz, ebből a quattro-t néztem ki, de rájöttem, hogyha úgy járok a tápegységével, mint a régi, usb2.0-sal, hogy tönkremegy, sokba lesz a pótlása.
így vagy a simából veszek kettőt, vagy a duplából egyet és a simából még egyet.

Itt fontos lenne, hogy esata ÉS usb3.0 is legyen rajta ( elméletileg a DUNE Prime Esata-n keresztül kezeli a 3 tb-os hdd-ket, usb 2.0-n nem. De majd meglátjuk...

Köszönöm segítőkész hozzászólásotokat :R

(#43757) dave0825


dave0825
őstag

Megjött múlt héten a rendelt WD7500BPKX, de csak most jutottam el odáig, hogy használni tudjam, nem volt rá időm :)
Szóval egyelőre szépen muzsikál, bár egy hangyabokányit hangosabban mint az előző Seagate-em, de egyáltalán nem hangos, csak más a hangja, ezért fura kicsit még :) Gond nincs vele, remélhetőleg nem is lesz. A formázást is sikerült (kb 4-5-6 óra alatt, lefeküdtem aludni, szóval pontosan nem tudom meddig tartott :D ) megcsinálni :)
Köszönöm mindenkinek, aki segített itt a fórumon :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#43758) cyberkind válasza Tizedes1 (#43756) üzenetére


cyberkind
félisten

Heló!

Dehogyisnem érdemes, ez egy totál felesleges funkció, és csak gallyra teszi a vinyódat ha sokat parkol, így inkább érdemes kikapcsolni.
Én pl. ahogy beraktam a Red vinyót a gépbe egyből mindenekelőtt ki is kapcsoltam és kész.
WD RED mindenek felett ha csak tárolni akarsz. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#43759) Dzsekó válasza $p@rr0w (#43755) üzenetére


Dzsekó
addikt

Elég sokat futott darab, a leállások száma nem olyan sok. Amit a progi ír 568 nap is csak becslés, ha nem megy tönkre, akkor ennél többet fog futni, ha esetleg bekrepálna, akkor azt meg már holnap is megtehetné. De ezt egy új vinyóról is el lehet mondani. Viszont ez a vinyó nagyobb valószínűséggel marad hibátlan, mint egy új vinyó, mivel ez már be van járatva. Régi Maxtorokról mondták, amelyek eléggé hullottak, hogy amelyik túlél 3 évet, az már sokáig fog menni, mert véletlenül jóra sikeredett.

(#43760) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Bár nem romlott még el a jó öreg 250 gigás, Samsung F1 HD252HJ vinyóm, de úgy gondolom, hogy ideje váltanom. 1 terásokból a Seagate jó vételnek számít?

(#43761) 3.Aragorn válasza mcs (#43760) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Melyik seagate? Mire lesz használva, mennyi a keret?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43762) mcs válasza 3.Aragorn (#43761) üzenetére


mcs
veterán

Win 8.1 x64 futtatása 50-60 gigás partíción, maradékon pedig zene, játék, film és progik tárolása.
15-16 ezret gondoltam, hogy annyit szánnék rá. A bolt weboldalán, ahol venném, nincs részletesebb infó azon kívül, hogy 7200 RPM, 64 megás gyorsítótára van, és S-ATA3 kompatibilis.

szerk.: Ipon oldalán utánalesve elvileg ennek kell lennie: Barracuda ST1000DM003

[ Szerkesztve ]

(#43763) 3.Aragorn válasza mcs (#43762) üzenetére


3.Aragorn
addikt

SSD beszerzését tervezed-e a közeljövőben?

Nem minden vándorút céltalan...

(#43764) mcs válasza 3.Aragorn (#43763) üzenetére


mcs
veterán

Gondolkoztam már SSD-n is, hogy idővel veszek például egy 60ast, amire az oprendszert, és a fontosabb progikat tenném fel csak. Most összvissz van 25 gigányi szabadhelyem a vinyón, de van mit kiírnom dvd-kre is.
Talán első körben jobb vétel lenne egy SSD?

(#43765) 3.Aragorn válasza mcs (#43764) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Rendszer gyorsasága meghálálná. Viszont nem "köröznék", vennék egy ssd+wd red kombót, az ssd-re menne a rendszer, a redre meg minden más. A jelenlegi vinyódat meg megtarthatód backupnak.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43766) Tizedes1 válasza cyberkind (#43758) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Köszi a tanácsot, most meggyőzöm magam, hogy +1 év gari és a RED NAS-ba való ajánlása összességében megéri a +5000ft különbözetet.
Bár, ha elvész a 3TB-nyi adat, akkor nem tudom, mit csináljak.....
(a fontos családi képek,videók kiírásra kerülnek , minél többféle anyagon van meg, annál tovább marad életben )

(#43767) mcs válasza 3.Aragorn (#43765) üzenetére


mcs
veterán

Hónap végén kapok fizut, és akkor megejthetem az együttes vásárlást. Köszi a segítséget! ;)

(#43768) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok,
1TB-os noti hddt kellene vennem.

Hitachi, Toshiba vagy Seagate?
Konkrétan:
HTS541010A9E680
MQ01ABD100
ST1000LM024
Egész nap bekapcsolva lenne gépben, nem rackben (bár a végén lehet egyszer az lesz a sorsa), de nem írna/olvasna állandóan..

Esetleg megéri az 1500 pluszt egy WD10JPVX?
köszi

(#43769) Dzsekó válasza szabi__memo (#43768) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább WD10JFCX legyen. 3 év rá a gari és jobban össze van rakva, mint a Blue. Igaz, pár ezressel drágább nála.

(#43770) King Unique válasza Dzsekó (#43769) üzenetére


King Unique
titán

A 2,5" Red-nél is 8 másodpercre van állítva a parkolás, v az már alapban 300 :F
Én is szemezek egy ilyennek, azt mondják rendszernek lassú (bár nem tudom, egy Blue-hoz képest mennyivel), de adattárnak tökéletes lenne.
3 év garis az igaz, azonban sajna sok kis csíra webshop nincs tisztában a paraméterekkel és csak 2 évet ad rá... :(

(#43771) konradl


konradl
tag

Sziasztok!

Adattárolásra szeretnék 1Tb-os vinyót, amit külső rack-be tennék.

Fontossági szempont: Megbízhatóság -> Csendes működés -> sebesség

Melyik az ajánlott mostanság?

Továbbá nézegettem korábbi ajánlásokat és felmerült a kérdés, hogy a WD színei között sebességben milyen szintű különbség van? Tehát mondjuk egy black amit úgy reklámoznak, hogy "pure performance" Mennyivel előzi meg szekvenciális írásban a green-t ami "eco" módban fut? Számokat kérek :)

Köszönöm!

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#43772) Azharel


Azharel
aktív tag

Üdv!

Szeretnék 1 TB-os hdd-t az ssd-m mellé, adat tárolásra. Néztem a WD megoldásait, ettől az intelli parkos hulladéktól a maradék hajamat is kicsupálnám. Az a kérdés hogy a BLACK széria is rendelkezik ilyen csodálatos technológiával ? (WD1003FZEX)
Néztem Seagate ST1000DM003, de ez meg ciripelő hangot ad ki az aktív APM miatt, és FW update nem mindegyik verzióhoz van. Tudna valaki ajánlani valamit ?

(#43773) 3.Aragorn válasza konradl (#43771) üzenetére


3.Aragorn
addikt

7200 rpm vs 5400 rpm ;)

Nem minden vándorút céltalan...

(#43774) konradl válasza 3.Aragorn (#43773) üzenetére


konradl
tag

Mégis melyik az 5400-as? :)

Ebből kiindulva

Tehát a kérdések maradtak :)

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#43775) 3.Aragorn válasza konradl (#43774) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A WD10EARS intellipoweres, ami a gyakorlatban 5400 rpm-et jelent. A többi marketing rizsa. Az iponnál és sok más kereskedői oldalon ezek az adatok hibásan szerepelnek. Ezért csak a hivatalos adatoknak szabad hinni, sok esetben még azoknak sem!
Itt is intellipower szerepel.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43776) King Unique válasza konradl (#43774) üzenetére


King Unique
titán

Amelyikhez odaírják...és nem ilyen hitvény xar oldalakon, hanem gyártói oldalom érdemes nézni [link], ahogy kollega is javasolta A Green az energiatakarékos fajta, 5400-as, a Black jóval gyorsabb, az már 7200-as.
Viszont azt pont nem írtad, h fizikálisan mekkora kéne 2,5" vs 3,5", de utóbbiakból 3,5" sakkozható ki. Azt akarod 3,5" rackbe tenni (Sharkoon) :F
Ha igen, itt van két teszt: WD Caviar Green és RED:

• WD My Book 2 TB (WD20EZRX, 5400 RPM) USB 3.0 [link]

• WD RED 2 TB (WD20EFRX, 5400 RPM) + Sharkoon Rapid-Case USB 3.0 külső mobil rack [link]

Kb. egykutya, de egy 7200-assal gyorsabb lenne, pl. egy Black kb. ennyit tudna külső házban is [link].
Viszont adattárnak 5400-as javasolt, állítólag tartósabb is (bár Black 5 év garis), illetve kevésbé melegszik!
Másik, h 3,5"-os méretben külső adattárnak már 2 TB+ körülit érdemes venni, ha csak 1 TB kell, inkább 2,5"-ost, bár te tudod mekkorára van szükséged.

Másik topikba még SSD-t akartál filmszerkesztéshez, v azt már elvetetted :F , illetve, ha videóvágásra lesz, nem csak szimpla adattárnak, akkor egy jó aluházba 7200-as i mehet akár.

[ Szerkesztve ]

(#43777) lethos


lethos
tag

Sziasztok!

Külső Hdd érdekelne, 4 TB-os. A megbízhatóság lenne a fontos, hisz cégadatok miatt kellene.
Lehetőleg USB3-as csatoló felülettel.
Kérlek bennetek ajánljatok valami jót. Keret rá max 50e nettó.
Előre is köszi a segítséget!

(#43778) King Unique válasza lethos (#43777) üzenetére


King Unique
titán

Van annak is saját topikja, Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD címmel, de a fentebb is említett WD My Book, v egy 4 TB HDD + Shakoon ház jó választás lehet. :K

(#43779) lethos válasza King Unique (#43778) üzenetére


lethos
tag

Szuper köszi!
Te melyik gyártót választanád, Sharkoon rackbe?

(#43780) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Helló!

3tb-os merevlemezt tervezek venni, és eddig ezeket szemeltem ki:
Toshiba 3TB (DT01ACA300)
Western Digital 3TB 7200rpm SATA-300 64 MB WD30EZRX (WD30EZRX)
Western Digital 3TB (WD30EZRS)
Western Digital 3TB (WD30EURX)
Seagate 3TB (ST3000VM002)

Az utolsón kívül mindegyik 7200rpm.
És mindegyik 64MB

Op renszert szeretnék rajta használni, és adatot tárolni...
Melyiket ajánlanátok?

(#43781) King Unique válasza lethos (#43779) üzenetére


King Unique
titán

Inkább azt, aluház miatt, ami most nyári meleg miatt műanyagnál előnyösebb lehet.
Vmint My Bookban lévő Green helyett jobb választás venni külön a külső rackbe egy RED-et. :K

(#43782) Dzsekó válasza King Unique (#43770) üzenetére


Dzsekó
addikt

Blue is 8mp sőt egyes Blue szériák 4mp-re vannak állítva, szerintem a Red is 8mp, de ha megveszed, akkor első lépésként megnézed és pikk-pakk átállítod amire akarod. Szóval ez nem visszatartó erő, pláne, hogy Blue is parkol.
Mivel Blue is 5400RPM, ezért sebességbeli különbség sztem nincsen. Rendszer is elketyeghet róla, nyilván egy 7200RPM-es vinyóról gyorsabb, de egy régi vinyót lever ez is.
Itt 3 év rá a gari, ráadásul árgép szerint ez a legolcsóbb bolt. De amúgy WD-vel RMA-ban tudod érvényesíteni a fennmaradó 1 éves időszakot, ha pont 2 év után döglene meg a vinyó.

(#43783) King Unique válasza Dzsekó (#43782) üzenetére


King Unique
titán

Rendben, köszönöm az ötletet! :R

Amúgy 2,5"-ek (v általában a RED széria) mechanikailag miben jobbak, minőségibb alkatrészek, strapabíróbb fejszerelvény, v mit a jelent a "jobban össze vannak rakva" ?? Illetve gondolom jobban bírhatsák a melegedést.

(#43784) Dzsekó válasza King Unique (#43783) üzenetére


Dzsekó
addikt

Pontosan nem tudom, mert nem szedtem szét. Tény, hogy kevésbé döglenek meg, mint a Blue-k, illetve ott a 3 év gari, ami szintén nem véletlen a gyártó oldaláról. Én is arra tippelek, hogy minőségibb, strapabíróbb alkatrészekből van összerakva.

(#43785) King Unique válasza Dzsekó (#43784) üzenetére


King Unique
titán

OK. Kösz a választ! :R

(#43786) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

Üdv!

Merevlemezt szeretnék vásárolni! Az eredeti tervem 1 SSD meghajtó volt, a jelengleg 5 éves winchesterem mellé, de aztán most azon gondolkoztam, hogy inkább 1 jó winchester kellene, aztán majd ha lesz 1 kis felesleg, akkor veszek SSD-t, hiszen nem létfontosságú, viszont valamit lépni kell mert a jelenlegi merevlemez döbbenetesen lassú! Elsősorban játékra használom a gépet!

Alaplapom: Asus P8Z77-V LX LGA1155

Amiket kinéztem:
1TB WD 3.5" Caviar Green SATAIII 64MB cache winchester (WD10EZRX) / Blue
1TB Seagate 3.5" 7200rpm 64MB SATAIII winchester (ST1000DM003)

Köszi!
Misi

[ Szerkesztve ]

(#43787) vond válasza zakarmihaly (#43786) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Ha rendszert+játékokat is futtatnál róla, és valóban gyorsat és megbízhatót akarsz, akkor WD Black-et vegyél (WD1003FZEX), 5 év garanciával.

A Green, amit írtál, az lassabb, gyengébb konstrukció, elsősorban adattárolásra szánják (bár oda is jobb a Red), és csak 2 év garancia jár hozzá. A Seagate ugyan elég gyors, de viszonylag sok problémát hallani felőle, nem a legmegbízhatóbb széria, és ráadásul 1-2 év garival adják ezt is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43788) Chrys_ válasza King Unique (#43770) üzenetére


Chrys_
addikt

delete

[ Szerkesztve ]

(#43789) King Unique válasza Chrys_ (#43788) üzenetére


King Unique
titán

Ezt mire, hogy :F

(#43790) Dzsekó válasza zakarmihaly (#43786) üzenetére


Dzsekó
addikt

Vagy ha mindenképpen Seagate-et akarsz, akkor egy picit jobban összerakottat vegyél: ezt
Igaz, erre is "csak" 3 év a gari a WD Black 5 évével szemben és picit drágább is, de Seagateben még ez a legjobb ár-érték arányú. Az olcsóbb szériákkal tényleg több a gond. Pont, mint a mostani Green és Blue szériákkal.

(#43791) Azharel


Azharel
aktív tag

Üdv!

WD Black 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX néztem ki magamnak. Neten elég sokan reklamálnak, hogy 16ms acces time a hd tune szerint. Mennyire fontos ez az adat ? nekem igazából adattároláson kívül nem kell másra. Mostani WD 500gb blue 13ms acces time-al rendelkezik.

(#43792) vond válasza Azharel (#43791) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Adattárolásra bőven jó lesz a WD Red is. Különben meg ezen a területen nagyjából mindegy is, hogy 13, 16, vagy éppen 20 millisecundum az elérési dő.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43793) Dzsekó válasza Azharel (#43791) üzenetére


Dzsekó
addikt

Azért reklamálnak sokan (ha tényleg igaz az a 16ms), mert egy sebességre kihegyezett vinyónak illene 12-13ms elérésűnek lennie. Egyébként a 13 és 16ms között túlságosan nem érezhető a különbség, pláne nem adattárolásnál. Ennek jelentősége op. rendszer betöltésnél és kicsi és sok fájlú programok elindításánál, futásánál van. Igazából ami előnye számodra van a Blue-hoz képest, az a tartósabb kivitel meg a 3 évvel több gari. Persze ez is tönkremehet, de nagyobb eséllyel tudod gariztatni az 5 év miatt.

Szerk: Ahogy vond is írja, adattárolásra jó a Red is, az is jó széria és a hozzá járó 3 év gari is jó.

Szerk 2: Az intelliparkot meg könnyedén lehet állítani vagy akár kikapcsolni wdidle3-al. Pofon egyszerű. SSD mellett Red jobb választás sztem.

[ Szerkesztve ]

(#43794) Azharel válasza vond (#43792) üzenetére


Azharel
aktív tag

Intelli park miatt félek blue-t vagy red-et venni. Csak emiatt választottam a black-et. Előszőr ezt WD Caviar Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX akartam, de sokan panaszkodtak hogy 8 másodperc után kiparkol a fej.

(#43793) Dzsekó
Rendszernek van ssd, játékok is csak arról futnak. Szóval tényleg csak adattárolás lenne a cél.

[ Szerkesztve ]

(#43795) vond válasza Azharel (#43794) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha túl sokat parkol, kikapcsolod. Ennyi.
Pár perc az egész.

Persze ettől még vehetsz Black-et, csak adattárolásra némileg túlzásnak érzem. Kapsz +2 év garit, kicsit gyorsabb általános működést, cserébe hangosabb és melegebb lesz, és drágább is egy pár ezressel.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43796) Azharel válasza vond (#43795) üzenetére


Azharel
aktív tag

Szóval azt mondod, ezen a WD Caviar Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX kikapcsolható a fej parkolás ?

(#43797) vond válasza Azharel (#43796) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én eddig úgy tudtam, hogy a Blue nem parkol. De ha mégis, akkor szerintem azon is ki lehet kapcsolni a wdidle3 progival. Keress rá, itt a topic-ban is ezerszer volt már szó róla.

Mondjuk én még mindig azt mondom, hogy adattárolásra Red. Ez a WD10EZEX egyébként sem egy túl jól sikerült darab. Én is megszívtam már vele a munkahelyemen. De ha nem lett volna negatív tapasztalatom vele, akkor is ezt mondanám.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43798) regener válasza Azharel (#43796) üzenetére


regener
veterán

Az nemis parkol, 7200-as fixen. [link]

(#43799) vond
Lehet :D

[ Szerkesztve ]

(#43799) vond


vond
MODERÁTOR

Mondjuk szerintem itt keveritek a szezont a fazonnal. A fejparkolásnak szerintem semmi köze az Intellipower-hez, meg az RPM-ekhez. Aztán lehet, hogy rosszul tudom. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43800) Azharel


Azharel
aktív tag

Nem számít, annyira bepörögtem itt a parkol nem parkol intelli blue black dolgokra, hogy nem is veszek semmit és kész :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.