Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#41449) üzenetére

Időközben eszembe jutott hogy a Rack-be szánt winyókat is meglehetne határozni.

Úgy fest, hogy olyan rack lesz amibe 2db lehetőleg teljesen egyforma winyó kerül. Egyre szimpibb ez a WD RED, abból vegyek 2×1TB-ot, vagy inkább 2×2TB? Tudni kell, hogy nálam évente kb. 250GB új adat képződik. Aztán érdemes e ezen kívül +1 helyen tárolnom még? Ha most 2×2TB jön, elméletileg a jelenlegi adathegy azonnal duplázható, de a mostantól jövő adatok egyelőre nem, és ezzel a megoldással így "csak" 2TB új hely jön, mert a másik fele a duplázás miatt nem játszik. Érdemes e ezzel szöszölnöm éves szinten 1-2napos üzemidejű HDD estén, vagy 99,99999% a biztonság és így nem éri meg duplán tárolni?

Ezt is előköszi :))

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#41452) Ombi5


Ombi5
őstag

Erdemes laptopba 7200 rpm-es vinyot tenni 1Tb-at szeretnek?! Bar WD-bol nem talaltam... :U

(#41453) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
A négy HDD közül melyiket javasoljátok? Vagy ha hasonló áron ( 23K körül ) van ezeknél jobb, akkor azt is elfogadom. Csak HD filmek tárolására lenne használva a lemez.

1: SEAGATE 2TB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3 ST2000DM001
2: WD 2TB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA3 WD20EZRX
3: WD 2TB AV-GP 5400rpm 64MB SATA2 WD20EURS ( 23K)
4: SEAGATE 2TB SV35.5 7200rpm 64MB SATA3 ST2000VX000 ( 24K )

( ez utóbbira kettőre 3 év garancia van, ezért egyelőre ezek a nyerők)

(#41454) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Lehet nem a megfelelő téma, de HDD rezgéscsillapítót nézek, nem tudom van e értelme, valszeg van, mert mikor felpörög a HDD elég erős hangja van, mivel valószínűleg a ház teljesen felveszi a rezgését.

Konkrétan ezeket találtam, véleményt és tapasztalatot szeretnék kérni.

Scythe és Sharkoon

(#41455) vlevi válasza Bodor (#41453) üzenetére


vlevi
nagyúr

Utobbi ketto videorogzito rendszerekbe optimalizalt vinyo. Szamitogpepbe, adattarolasra nem ajanlott. Nemreg volt errol szo, hogy miert is nem.

(#41456) gyulank


gyulank
addikt

Ha feltételezzük, hogy a Panasonic BD 50 évig jó, és tudjuk, hogy Ft/GB nagyjából annyi mint a HDD-nél, akkor szerintetek melyik éri meg jobban, melyik bírja tovább?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#41457) Deck


Deck
titán

Toshiba? Seagate? WD?

Melyiket vegyem 2TB-osban?

PS5

(#41458) #59070464


#59070464
törölt tag

Update: WD Black 1TB (WD1003FZEX)

Lazítottam Define Mini házamban a HDD rack és a HDD közötti gumilábakon lévő csavarokon. A ház rezonanciája ezáltal érzkelhetően csökkent (immár van "mozgása" a HDD-nek, nincsenek össze passzírozva a gumilábak).

Ahogy kikerült a WD Green 2TB, azért éreztem némi hangerőcsökkentést is (nagyon halk volt a Green, de együtt vélhetően erősítették egymást). Azért még mindig hangos. Nagyon hangosról módosítanék relatív hangosra.

Bekerült elé egy befúvó Coolink SwiF2-es venti, 7V-ra korlátozva (nincs hangja - fiókban parkolt, terhelés alatt még jól jöhet). Zárt házban a HDD üresjáratban nem éri el a 30 fokot. De nélküle sem ment 33 fok fölé. Körülötte nincs semmi, csak két rack-el feljebb egy SSD. Egész nap ment a gép, munkából hazajövet néztem a SMART-ot. Terhelés alatt még nem néztem hőfokokat, de ezek az eredmények igen bíztatóak egy igazán gyors HDD-től. Bevallottan nem erre számítottam. :R

(#41459) vass1024


vass1024
tag

Hello!
Seagate st2000dm001 winyomat 8% kondícioval garanciálisan kicserélték egy Toshiba dt01aca200-ra. Érdekelne hogy tudtok-e valamit a fejparkolási szokásairól? Nem olyan sűrűn de kattog azért :((

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#41460) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Azt tudom, hogy mindenki a WD RED-et ajánlja, mint jó vételt, ha meg sok a pénzem akkor a Black-et.

De mi a helyzet a Toshiba DT01ACA300 3TB-os vinyóval? Mennyire vállalható be a Red-hez képest? (Azért az a 17%-os árkülönbség nekem elég jelentős lenne.)

Persze ha azt mondjátok, hogy feljetsem el, akkor nyílván ezt teszem, de remélem, hogy van még bármi más megvehető WD Red-en kívül...

(#41461) Renok


Renok
senior tag

Erre valaki esetleg?

Ez elmúlt 50-100 hozzászólás alatt nem sok válasz érkezett a vásárlással kapcsolatos kérdésekre, pedig elvileg erről szólna a topic, ha nem tévedek :U

[ Szerkesztve ]

(#41462) #59070464 válasza Renok (#41461) üzenetére


#59070464
törölt tag

Túl sablonos a kérdés. Nagyjából pont 50-100 hozzászólásonként érkezik egy ilyen kérdés (és arra egy válasz is egyben). Tudtommal senki nem fizet a fórumozóknak, hogy kötelező legyen válaszolni. Legmegbízhatóbb kell? WD RE.

[ Szerkesztve ]

(#41463) Tikakukac válasza Renok (#41461) üzenetére


Tikakukac
titán

Mint aki 5 évre akar notit venni. Nos, legyen rajta 5 év gari. Minden más ízlés szerint.

Egyébként lehet 2 TB-os RED lesz az eddigi 1-ből, túl olcsó most akcióban a 2 terás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41464) Bodor válasza vlevi (#41455) üzenetére


Bodor
veterán

Utolsó kettő azért tetszett meg, mert nem 2 hanem 3 év a garancia rájuk, ha jól tudom.
Nem is tudtam, hogy vannak már külön AV-GP és video streaming- re van kifejlesztett HDD-k...
És ha az ilyen típusú HDD-n adatot tárolok, akkor miben járnék rosszabbul ,mint ha ezt egy hagyományoson tenném? Vagy a HDD jár rosszul?? :D

Szóval ha ki is lőjük a két utolsót, akkor az első kettő közül melyiket érdemes megvenni? Tartósság, megbízhatóság ugyebár elég erős szempont nálam is, no meg az ár sem mindegy.

(#41465) Bodor válasza Bodor (#41464) üzenetére


Bodor
veterán

Ahogy olvasgatok, egyre jobban úgy tűnik, hogy ez lesz a nyerő.

(#41466) Eduardo89 válasza Deck (#41457) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Mindenképpen WD. Azon belül, hogy melyiket az a felhasználási területtől függ. Black, Red, RE.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#41467) vlevi válasza Bodor (#41464) üzenetére


vlevi
nagyúr

Abban jarsz rosszul, hogy ezeken a vinyokon lehetnek (nem lesznek, csak lehetnek) hibak. Ugyanis, a leirasuk szerint sokkal magasabb prioritast elvez naluk a tobb forrasbol folyamatos iras, pillanatnyi megakadas nelkul, mint a tokeletes rogzites. Azok a hibajavitasok, ami egy normal hdd-nel tobbszor megprobaljak helyesen kiirni az adataot, vagy visszaolvasni, ezeken a vinyokon elnezobbek. Ezt azzal magyarazzak, hogy egy kamerafelvetelen inkabb elfogadhato 1-1 pixelhiba, minthogy teljes kepkockak maradjanak ki a rogzitesbol.
Ez a hozzaallas azonban egy adatokat is tartalmazo vinchesteren megengetdhetetlen.
En legalabbis ezt olvastam abban a leirasban, amit valaki 1-2 hete ide berakott a forumba.

(#41468) Bodor válasza vlevi (#41467) üzenetére


Bodor
veterán

Köszi az infót. Szóval akkor melyiket vegyem a 3 közül?

(#41469) Eduardo89 válasza Bodor (#41468) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Red-et :K

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#41470) Bodor válasza Eduardo89 (#41469) üzenetére


Bodor
veterán

:R

(#41471) Eduardo89 válasza Bodor (#41470) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Ha megvetted majd nézd meg mennyit parkol mielőtt telerakod adattal ( nehogy úgy járj mint én :DDD )
és ha sokat akkor WD utilityvel frissítést neki és mehet a használat ;)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#41472) SchumiBácsi

Na olvasgatom ezt a parkolós dolgot, mert tervezek venni új Winyókat és (isteni vagy sátáni ;]) szerencse hogy véletlenül bukkantam erre a problémára itt a fórumokon.

Van már 2db 1TB WD GREEN winyóm, amit kizárólag adattárolásra használok és egy évben kb 2napot mennek. Érdekes hogy bár a felsoroltakban szerepelnek, mégsem kattogtat egyik se, teljes üresjáratban sem. USB rack-ben van mind2... ez számít egyébként idle-beli fejparkolás szempontjából? Csak a PC-ben SATA-n parkolgatnak a parkolós "zöld" winyók, vagy USB rackben is csinálják ezt?

A gépben is van 3DB BLUE bár azok nem is szerepelnek és nem is parkolnak fölöslegesen.

Úgy hírlik hogy a legújabb RED-ek nél is van ez az idle-ben 8sec-enkénti kiparkolás(?). 4TB-nál biztosan, de a 2TB-osnál is? 2TB van terve véve, 2db és egy 2slotos rack-ben menne majd, de mindenképp olyan HDD kellene ami nem parkol ki tök feleslegesen, vagy ha kiparkol egyszerűen kilehessen iktatni. Úgy tudom hogy a WD-nél lehet csak kiiktatni/mérsékelni ezt a badarságot. Előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#41473) Kuruc2 válasza Eduardo89 (#41471) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Te hogy is jártál? Amúgy hogy tudom megnézni mennyire van állítva a red-em?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41474) Eduardo89 válasza Kuruc2 (#41473) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Én úgy, hogy felnyomtam a Red-emre majdnem 500gigát és parkol mint a nemnormális... 2 óra üresjárat alatt közel 100-at. Már megjátszottam volna az FW frissítést csak nincs hova lementeni az adatokat :W

Wdilde-vel ki tudod íratni, milyen értékre van belőve a parkolás. :K

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#41475) Kuruc2 válasza Eduardo89 (#41474) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Miért, elveszik adat??

Megnézni is necces?

--
Erre valami? [link]

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41476) Tikakukac válasza Eduardo89 (#41474) üzenetére


Tikakukac
titán

Valszeg én most egy 2 terásat veszek, mert elég jó árban lett, élből parkoffal indítok majd.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41477) Eduardo89 válasza Kuruc2 (#41475) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Kiíratni vele egyáltalán nem jár veszélyekkel. Viszont egy fw frissítést nem kockáztatok meg telerakott winyóval. Elvileg nem evidens, hogy adatvesztéssel jár de mindíg akkor üt be a sz... amikor nem vagy elővigyázatos. :)

Melyik exe-re gondolsz ? :U

Tikakukac: Kíváncis vagyok neked milyen darab jut :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#41478) Kuruc2 válasza Eduardo89 (#41477) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Már semmi. :) rájöttem, smarttal nem lehet időt nézni. na majd widdle.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41479) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

a gondom, hogy nincs pénz ssd-re.
tudtok villámgyors és megbízható hdd-t?
kösz.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#41480) Eduardo89 válasza piadex2 (#41479) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

WD VelociRaptor :K

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#41481) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Ez a parkolási probléma mi is pontosan? Csak a WD winyóknál van?

(#41482) Prof


Prof
addikt

2 TB-os 2.5"-os HDD-t lehet mar kapni ami 9.5mm magas valahol? (Seagate-Samu M9T - novemberben volt hir a megjelenese) Nem talaltam sehol meg boltban.
Hitachi-bol tudom van 1.5TB-os, de 2 TB-ost nem talaltam.
Notiba kene, 2 TB-nal meg nem kell GPT-vel jatszani es eleg nagy mar.

[ Szerkesztve ]

(#41483) SchumiBácsi válasza #59070464 (#41462) üzenetére

Persze hogy nem kötelező válaszolni, csak nem mindenki túr fel 10-20oldalt 2000hsz-al hogy biztos választ kapjon. Ha nem is válaszol valaki egy új teljes kommentbe, de már egy időben ezt megelőző hsz. linkelése is (persze ha tud róla valaki) nagyobb segítség mint 50-100véleményből összehámozni valamit.

Az én kicsit speckó kérdésemre se jött még biztos válasz, pedig egész jól meghatároztam és kizárt hogy sablonos: 2db 2TB-os winyót keresek CSAK adattárolásra USB-rackben, évi pár nap üzemre ami várhatóan a gyakoribb műveletek miatt 1hétre is bővülhet. Bizonyos műveleteket meg eleve Rack-ben tudok megcsinálni mert a gépen nem mindig van elég hely hozzá. A legfőbb kitétel hogy ne parkoljon hót feleslegesen amikor semmi szükség nincs rá. Ezen kívül tartós és megbízható legyen.

Nekem nem a legjobb a rack hűtésem így kikapcsolgatás helyett bizonyos időnként (kb. 1óránként 5-10perc) üresben visszahűtöm. Ha parkolós az ügy, akkor ez évente több mint 10.000 fölösleges kiparkolás 1hét üzemidő alatt. Már csak amiatt is felesleges ez mert a rack az kb soha nem mozdul, kivéve szoba takarításnál, de akkor úgysem megy. Meg egyébként is szünetmentesen lóg minden, tehát váratlan áramszünet sincs, meg ha volna is, akkor autonóm módon parkol bármilyen winyó.

Hiába mentem vissza kb. félévet a topikban, az derült ki hogy a 2013 nyarától őszig gyártott WD RED a jó winyó mert nem parkol hülyeségre, de az azt követőek meg igen. A mostaniakkal meg nem tudom mi a helyzet, mert úgy tűnik hogy összevissza jönnek ki, egyik parkol mint állat, másik nem.

További topikokban olyat is találtam, hogy a RED csak firmware módosított GREEN-ek. Máshol azt írták hogy videórögzítésre találták ki, ahol a folyamatos rögzítés a feladat akár több forrásból is, és néhány pixelhiba belefér, de a képkocka már nem eshet ki, ami adattárolásban kifejezve azért némi adatvesztést jelenthet (0,00001%), mert irás/olvasásnál nem ellenőriz annyit mint kellene. Megint másutt a GREEN-ről írják hogy egy kacat mert kamionszámra megy javításra adatmentőcéghez, ugyanakkor később meg cáfolják is, hogy már évek óta gond nélkül mennek... A parkolás beállítását is írták valahol a wdidle programmal, hogy nem mind1 hogy van beállítva, mert igaz csak egy winyónál, de úgy alakult hogy ha 300s-re állította akkor hirtelen gyorsasággal kicsapta a fejeket, majd vissza (vészleállás szerűen), 8-60s közé állítva meg lágyan vezette parkolóállásba, úgyhogy ezt is érdemes kifülelni. Erre itt a legtöbb vinyót 300s-re javasolják állítani, ha kell.

Szóval most ez a kacifántos helyzet, én 4-5fórumot fésülgetek át lassan hogy valami képet kapjak a winyókról, elvégre minimum 5évig ez lesz a fő storage-m, kb 1hónap összesített futásidővel, és nem akarok TB-okat elveszíteni lehet örökre, mert van egy baromság a cuccban.

Most van még elég helyem, kb 6hónap múlva fogyna el az utolsó GB, de képzeld magad annak a helyébe aki most akar venni valamit és nincs ideje ennyit kutatni, mert pölö egy 500GB-os winyója van 4órára az utolsó kiparkolástól mert 0% állapotban van már, és sürgősen menteni szeretne olyasmire ami nem fő meg fél év alatt úgy hogy rendesen és gyári állapotában használja. Ez esetben nagy segítség akár csak egy linkelés.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#41484) Bodor válasza SchumiBácsi (#41483) üzenetére


Bodor
veterán

+1 ! Jogos!

(#41485) Stirlitz válasza SchumiBácsi (#41483) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Szerintem ez nem számít extrém használatnak, és ahogy leírod, körültekintően bánsz az eszközeiddel. Én vennék egy ilyet erre a célra. Itt van egy kis leírás a fejparkolás állításról, bár ebben a hírben nem szerepel. Megveszed, kipróbálod, ha sokat parkol a fej, állítod a programmal. Ha több pénzed van, akkor választhatsz egy RED sorozatba tartozót is. Erre több garancia van, nagyobb igénybevételre tervezett. De nem vagyok benne biztos, hogy a fejparkolás nem érinti-e. Bár állítani lehet a dolgon elviekben itt is.

Megjegyzés: én az IPON webshopjának a kínálatát néztem. Nem tudom, és más sem itt, hogy Te honnét szeretnél vásárolni. Ellenben nem véletlen van ott a pontos típusa a merevlemeznek feltüntetve. Ezt beírva keresőbe, rögtön eljuthatsz a HDD adatlapjáig, ahol a gyártó rögtön az elején írja, mire is van optimalizálva az adott HDD. Én nekik hiszek, ha egyszer összesen lesz kb 1hét üzemidő a HDD-ben, green-t vennék. Ha NAS-ba/home torrent szerverbe keresnék vagy 24/7 órát müködő gépbe, akkor RED-et, Ha meg átlagos PC-be akkor Blue-t vagy Black-et ha a sebesség a legfontosabb. Ha kamera rendszerhez keresnék, akkor pedig AV-GP-t. Fejparkolás más gyártmányú HDD-nél is van, de tudomásom szerint állítani csak a WD gyártmányoknál lehetséges.

(#41486) DieHard


DieHard
senior tag

Szevasztok!

Lehet már kérdeztem, de nem nagyon találom válszt. WD30EZRX vinyóm alap állapotban mondhati folyamatosan ketyereg, mococrog, nem tudom hogy irjam. Torrentet sem tölt fel, leállitottam. Samuk csendben pihennek. Őkelme ilyen, vagy baja van? Bőven garis, csak szereteném kb tudni.

(#41487) Eduardo89 válasza SchumiBácsi (#41483) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

"Máshol azt írták hogy videórögzítésre találták ki, ahol a folyamatos rögzítés a feladat akár több forrásból is, és néhány pixelhiba belefér, de a képkocka már nem eshet ki, ami adattárolásban kifejezve azért némi adatvesztést jelenthet (0,00001%), mert irás/olvasásnál nem ellenőriz annyit mint kellene. "

Ezt nem a RED-ről írták hanem az AV-GP -ről.

A RED alapvetően NAS-ba készül SOHO környezetbe. De kiválóan alkalmazható otthoni használatra vagy szerverként vagy sima otthoni torrent üzemeltetésére és ugyanakkor tárolásra is. Megbízható konstrukció és tartós, a 3év gari is mellette szól. Valamint azt még megjegyezném, hogy a RED nem fw módosított Green. Találtunk részletes leírást amiben szétboncolták és kielemezték. Más a felépítése mind szerekezetileg mind elektronikában van eltérés.

A Red-es parkolós témához annyit fűznék még hozzá, hogy mivel én is vettem utánaástam a dolgoknak és úgy néz ki két féle FW-vel lehet kapni Red-et. Az egyiknél optimális a parkolás a másik verziónál meg 8sec-es ( mint az enyémnél is ). Azt még nem tudom, hogy ez a gyártási idő függvénye és a raktárkészletek cserélődése okozza, hogy eltérő darabok jutnak a kezeink közé( ezt tartom valószínűnek) vagy valami más oka lenne.
A megoldás egyszerű, a WD adott ki egy direkt a RED-ekhez készült utilityt amivel frissíti a firmware-t tehát a parkolási értéket optimalizálja és a probléma letudva. Így én azt mondom a RED ajánlott kategória.

Adattárnak évi pár napos üzemre szerintem kiváló választás a REDis. De ha abszolút magas szintű megbízhatóság a cél akkor RE széria.

Remélem segítettem :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#41488) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Hm. WD Black2 :U

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41489) Dzsekó válasza Kuruc2 (#41488) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hát ez elég nagy mellékvágány, ha az árazást is figyelembe vesszük. 128GB SSD már kicsi lehet sok esetben, ráadásul egy 256GB SSD + 1TB vinyó kvázi ugyanott van árban.
Ráadásul macerás a driver miatt is.
Ha egy 15-20 ropival olcsóbb lenne, akkor talán jó cucc lenne, de így nem éri meg sztem.

(#41490) FollowTheORI válasza Dzsekó (#41489) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

És ugye ott a probléma, hogy mi van ha az egyik fele meghal... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#41491) SchumiBácsi

Köszi az infót mindenkinek! Az infók alapján valszeg vörösödik az ég alja, tehát 2TB WD RED lesz.
Iponról jön majd.

Iponon most ezt látni: "WD 2TB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD20EFRX"
-de sztem ez az 5400-7200 fordulatszámváltás baromság, hacsak nem azért parkol ki.
Ha mégis váltogat akkor mindenképp be/fel kell lőni időben ezt a parkolósdit, vagy ha ez mégse annyira biztonságos, akkor a PC-n előre feldolgozni minden adatot és úgy tolni föl folyamatosan, aztán javítani a rack hűtésen hogy 1mp-re se kelljen megállni :D Tényleg csak bekapcs, adat feltol/levesz és gyorsan kapcs is ki :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#41492) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A Toshiba 3TB-os vinyóról mit tudni? (DT01ACA300) Ajánlott, nem ajánlott, miért stb.?

(#41493) Dzsekó válasza NoOne1976 (#41492) üzenetére


Dzsekó
addikt

Életbiztosítást nem kötnék rá, huzamosabb használatot nem szereti (24/7). Jobb a WD Black, igaz drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#41494) NoOne1976 válasza Dzsekó (#41493) üzenetére


NoOne1976
őstag

Adattárolásra keresnék megoldást, ami biztonságos és olcsó. Ezért merült fel a Toshiba. Nem kívánnám 24/7-ben hajtani, de már napi pár percben sem. Csak akkor kerülne be a rackbe, maikor szükség volna rá. Mivel a WD Greent nagyon lehúztátok itt, azt nem merem, de nem tudm, hogy a RED felárára szükségem van-e.

Tehát a kérdés: adattárolásra melyik 3TB-os vinyót vegyem?

(#41495) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

3T WD RED nagyon kussol, lehet mág zavarba van, mert új a csapatban. :)

http://www.youtube.com/watch?v=c3NHXRgZnIQ

Bezzeg az öreg Seagate belekerrog a ventiháborúba. :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41496) Dzsekó válasza NoOne1976 (#41494) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Red-et eléggé eltalálták, végül én is azt vettem. És elég hűvös is, hogy egy külső keretbe/házba be lehessen tenni hűtés nélkül.

(#41497) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Új HDD-t keresek (boltból, számlával, garanciával), alapvetően a lényeg hogy a legolcsóbb legyen.
De ha pár száz ft pluszért van olyan, ami észrevehetően gyorsabb, az beleférne.

A legolcsóbban ezt találtam:
160GB WD 3.5" 8MB SATAII Raid Edition winchester (WD1600AVJS) - 9990Ft [link]
Mi a véleményetek ?

Ezen kívül 12000 körültől van az összes többi, kb. bármilyen nagyobb budapesti boltban.
És ez mitől lehet ennyivel olcsóbb ?

(#41498) Sordoran válasza atesss (#41497) üzenetére


Sordoran
addikt

Nem írtad le mire kell, de ha átlag használatra gépbe, akkor inkább már ez, 2400 Ft-al drágább, de 3x annyi rajta a hely és gyorsabb is. De bizonyára vannak más jó alternatívák is, könnyebb segíteni ha tudjuk mire használnád, mibe raknád.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#41499) jeri válasza atesss (#41497) üzenetére


jeri
tag

(#41500) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

2TB WG RED vagy 3TB WD GREEN?
Árban utóbbi 2k-val hosszabb csak... van annyival jobb a RED, hogy megérje?

Most egy Seagate 7200.14-em van, ahhoz képest gondolom a zöldség is halkabb (és lassabb) lenne....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.