Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) szacsee válasza NFree (#40950) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kuruc2: Red felé húz a szívem, mert nem fontos annál a pár játéknál, hogy hány mp alatt vagyok benn a játékban, és 3 évig ha elketyeg, akkor 5-ig is elmehet. 5 év 1 hónapos samum is kapott rendesen, ha 3 éves korában halt volna le, akkor sem panaszkodnék, mert sok 10 éves gépben nem láttam annyira elhasznált vinyót. Igaz hozzátartozik, hogy ha ismerősök hoznak egy gépet amin egy partíció van akkor erre másoltam ideiglenesen az adatokat.

NFree: Vénülök én is. Mosz 4,4Ghz környékén hajtok egy 2500K-t ami egy X58-as gépet váltott.
Fogyasztásban jobb és teljesítményben sem marad alul. 8 szál jól jönne 1-2x, de elvagyok négy maggal is bőven. Itt csak szorzót kell állítani, az új Hasswell pedig hasonlít a Clarkdale-re, vagy Bloomfieldre tuning szempontjából. Legalábbis a topikba egyszer néztem be és hasonló szavak röpködtek mint X58-as korszakban a Bloomfield topikban. Öcsinek pedig Clarkdale van ott is hasonló a szitu valamelyest.
P45-nél egyszerűbb az biztos, mert ott voltak buktatók elég rendesen.

(#40952) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

Vettem egy SEAGATE 1TB SV35.5 7200rpm 64MB SATA3 HDD-t. [link]

1db 1terás lemez van benne 2 fejjel, 3 év garanciával.

Abszolúte csendesnek találom, csak felpörgéskor hallható egy kicsit, utána még a seek hangok sem igazán. Legalábbis a hdtune access time tesztnél a SAMSUNG HD103UJ 1TB hdd-m, meg a SAMSUNG HD753LJ 750GB hdd-m is szép darálást produkál, míg a seagate esetében 1 méterről nem hallom a seek hangot, nyitott szgép ház mellett.

Nekem úgy tűnik, hogy nem sűrűn parkol, mert fejet nem csapkod, nem nyöszörög, és a smartban úgy néz ki, hogy egyelőre csak a be és kikapcsolással növekszik az érték. Persze még csak alig 3 órát ment.

Hja, és Sata 2-es porton van, IDE módban.

[ Szerkesztve ]

(#40953) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Enterprise winyókról van tapasztalata valakinek megbízhatóság terén?

Érdemes web/file/ftp szerver + 24/7 torrent gépnek WD Black helyett WD RE4, vagy Seagate Constellation ES.3 típust választani?
Nem lenne semmilyen Raid, csak egy szál winyó, aminek a fenti feladatokat kell ellátnia.

Tudom, hogy utóbbiakat kifejezetten 24/7-re tervezték.
Leginkább arra vagyok kiváncsi, hogy a meghibásodási arány melyiknél milyen.

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40954) Wiz Khalifa válasza Bici (#40953) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Helló!

Erre a célra a WD RE4-es a legjobb! Fentebb küldtem képeket hogy hány naposan mennyit parkolt stb. Ezért ez nagyon megbízható.

Smoke some weed nigga!

(#40955) Falconer válasza GuMipOkE (#40952) üzenetére


Falconer
aktív tag

Nekem is kene egy ilyen. Sata modban nem megy sata2n?

(#40956) bencsikgab válasza Bici (#40953) üzenetére


bencsikgab
tag

5db Blackből 1 év alatt 2 ment vissza gariba, 8 RE-ből még egy se.

(RE2, RE3 illetve RE4 lemezeket használok)
Szintén 0-24 üzem.

[ Szerkesztve ]

(#40957) Bici válasza bencsikgab (#40956) üzenetére


Bici
félisten

Syd2012, RaptureZ: Köszi a tippeket!

Kérdésem, hogy Seagate Constellation ES.3-mal nincs tapasztalat, vagy azért nem ajánljátok, mert nem olyan jó?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40958) Wiz Khalifa válasza Bici (#40957) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát én nekem sose volt Seagate-em. De ismerősnek volt. azt mondta hogy a Seagate mára már teljesen el lett cseszve és egyedül a WD az ami jó. Nem tudok ebben nyilatkozni de szerintem maradj a WD-nél. :)

Smoke some weed nigga!

(#40959) Bici válasza Wiz Khalifa (#40958) üzenetére


Bici
félisten

Értem. Desktopon tudom, hogy mostanában bénáznak, de gondoltam entrerprise vonalon más a helyzet.
Kár, hogy senkinek nincs tapasztalata vele.
Mindegy, nem olcsóbb, mint a WD, szóval nincs miért azt választanom.
Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40960) Wiz Khalifa válasza Bici (#40959) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szívesen.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#40961) GuMipOkE válasza Falconer (#40955) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

De, biztos megy SATA módban is, csak nekem van olyan régi OS-em is, ami inkább az IDE módot szereti.

(#40962) Bici


Bici
félisten

A WD30EURX típusról (WD AV) mit érdemes tudni?
3 év gari van rá.
Tudom, hogy video stream-re való, de ezen kívül miben jó, mire kell nála figyelni - pl. Red-hez képest?
Nekem adatmentésre kell heti 10-15 óra működéssel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40963) Wiz Khalifa válasza Bici (#40962) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem tudom. Nagyon új. Ezért lehet fekete ló is. Inkább a bevált RE4 nem lenne jó? :) Amiről tudjuk hogy nem szarik be?

Smoke some weed nigga!

(#40964) Bici válasza Wiz Khalifa (#40963) üzenetére


Bici
félisten

Ja, ezt a winyót most másik felhasználásra szánom.
Itt most minimális befektetéssel kell 2-3TB-os winyó, amire minél több a gari, és hetente rámenthetem a fontos adatokat. Backup winyó lenne.
Először WD green volt a terv, de inkább hosszabb garisat szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40965) Wiz Khalifa válasza Bici (#40964) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A WD Green az nagyon rossz döntés! Nekem az van. Tökéletesen megy még... De sokat parkol így a fej hamar kimehet benne. Inkább a Blue a jobb a Green-nél.

Nem tudom arra amire neked kell megfelelne-e. Lehet hogy egy Blue jobb lenne. Bár arra is 2év a gari. (Mikor én vettem másfél éve a Green vinyóm akkor még 3év volt rájuk... :U )

Smoke some weed nigga!

(#40966) Eduardo89 válasza Bici (#40964) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Backup-ra szerintem RED(bár az csak 3 év gari), de a legbiztonságosabb a sima külső winyó lenne. Csak az gondolom meghaladná a minimális befektetési keretedet :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#40967) Wiz Khalifa válasza Eduardo89 (#40966) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

WD RED, RE4, AV, Balck, Blue, Green is lehet külsős. :U

Smoke some weed nigga!

(#40968) Bici


Bici
félisten

3 év gari már megfelelő lenne.
Ha nincs megbízható típus 3 év garival a Red ára alatt, akkor nyilván a Red lesz a befutó.
Van már egy otthon, csak gondoltam, heti 15 óra működés kedvéért nem ruházok be ennyit.
De ha a Red a tuti, akkor okés. :R

mod: Az WD Elements, és társaiban cserélhető a winyó? Milyen típust szoktak ebbe rakni?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40969) Eduardo89 válasza Wiz Khalifa (#40967) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Kifejezetten külső HDD-re gondolok ami ugyebár bírja ha hurcolászva van.

Bici: Ha a 3év elég akkor RED. Jobb áron megbízhatóbbat nem találsz az fix :K

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#40970) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
A haver megbízott hogy vegyek neki egy 1TB HDD és nem szeretnék mellé nyúlni ezért kérdezlek benneteket hogy milyet?
Másfél éve a ti tanácsotokra Toshiba DT01ACA100-at vettem magamnak és nem bántam meg,de gondolom azóta változtak a dolgok és sok újabb tipus is megjelent a piacon!
Előre is kösz a segítséget!

(#40971) Wiz Khalifa válasza Eduardo89 (#40969) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah. Értem.

Smoke some weed nigga!

(#40972) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Üdv!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy szzerintetek megéri az árát a következő külső merevlemez? Valakinek van már valami személyes tapasztalata? Gyorsaság? Megbízhatóság? Ahogy néztem 7200RPM és USB3.0... ami nem hangzik rosszul..

LINK

(#40973) jeri válasza Bici (#40962) üzenetére


jeri
tag

Audio video felvételre és stremelésre tervezett:
ezeket gyorsan végrehajtja mivel nem tököl annyit hibajavitással, a videon meg nem számit annyira.
birja a meleget
birja folyamatos terhelést
Adatmentésre rossz megoldás!

(#40974) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Ti mit ajánlanátok, milyen hdd- t vegyek?

Itthoni gép (AMD Athlon 64 X2 4800+, Gigabyte GA-M56S-S3, Gigabyte HD 5450 1024 MB, 2x1 Gb Supertalent memória, 2x1 Gb Kingmax memória, Win 7, MINT 16 64bit), nem folyamatosan, de napi 4-5 órát megy, 7végén egész nap, torrentezés folyamatos Linuxon.Böngészgetek, filmeket nézek, rádiót hallgatok, semmi extra nem történik a gépen.
Az új winyón már teljesen ext4- en futnak a torrentek is, gondolom ez is számít a választásnál.

(itt biztosan túl hosszú volt a kérdés: [link])

(#40975) jim bcs válasza ubyegon2 (#40974) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akárhogy nézem én nem látom mekkora hdd-re gondolsz és mennyi a keret :U

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#40976) Sordoran válasza ubyegon2 (#40974) üzenetére


Sordoran
addikt

Nem hinném, hogy hosszú volt a kérdés azért nem válaszoltak, én 3x kérdeztem meg nekem mit ajánlanak, nem kaptam választ. Nem feltétlen azért mert nem akar senki válaszolni, inkább nem is tudnak, mert nem olyan egyszerű talán, passz.
Elmondom én elmúlt egy hétben mire jöttem rá. Nekem egy 1 TB-os kellene, nálad kicsit többet menne a gép, többet használom (napi 10-12 órát zümmög nekem) , főleg WD vinyókat néztem, mert ezekről mindenki jókat mond. Hitachi is jónak tűnik, Seagate tekintélye most eléggé megzuhant. WD-ből van több féle, én a Blue mellett döntök szerintem. Green-el egy áron van majdnem, de utóbbi energia takarékosság címszó miatt többet parkol ami az író/olvasó fej élettartamát rövidíti elvileg. Ugyanez a RED-re is jellemző állítólag, és az drágább is, azon az árszinten talán a Black a nyerőbb, RED inkább akkor ha adattárolásra kell főleg. Nekem mivel rendszer is ezen megy majd a Blue és a Black a nyerő, de a Black felára nekem már túl sok. Sebességben ahogy néztem nincs különbség, de a Black-re 5 év, míg a Blue-ra csak 2 év garancia van, tehát tartósság miatt utóbbi jobb, de én bízom (reménykedem) magamban, annyira nem nyüstölném a merevlemezt, igaz sokat megy, de nincs olyan óriási adatmozgás. És 1-2 év múlva úgyis gépet akarok váltani, akkor pedig ez átmegy sima adattárolós státuszba.
Remélem segítettem, ha hülyeséget mondtam majd kijavítanak. :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#40977) ubyegon2 válasza jim bcs (#40975) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

1 Tb- re gondoltam, de épp ez a poén, hogy nincs keret - ha csak a 7 éves konfig nem determinálja kissé a dolgot. A gép az igényeknek megfelel, a winyó hozzá nem.
Ha gamer gépem lenne, amiben csak az egér ér annyit, mint az én 7 éves konfigom, akkor simán tudnál ajánlani valamit. Ez se nehezebb. Írtam a 4 szinről is, de legyen- WD zöld, kék, piros v. black?
Valamikor a procit lecserélem közepes APU- ra vonzataival, de ez sokat nem változtat jelen kérdésen.
Köszi, hogy foglalkozol a kérdéssel. :)

(#40978) ubyegon2 válasza Sordoran (#40976) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelek. Hasonló cipőben járunk. A zöldet én már kilőttem, de 3 szín még mindíg maradt és nem tudom melyik lenne a legoptimálisabb. Ha tudnám, nem is lennék itt, vissza is olvastam jó sokat, mert szoktam, nem csak úgy idejövök és egyből felteszem a hülye kérdéseimet, mint néha egy- két idetévedő. Viszont az óra ketyeg, sőt a winyóm ketyeg! Egyre aggasztóbban teszi ezt bootoláskor, úgy klattyog, mint egy metronóm.
Olyan érzésem van, hogy a black ár/érték arányban jobb, főleg ha rendszer is arról megy. A rednél függő kérdés, hogy a nem folyamatos üzemet mennyire tolerálja 24/7- el szemben.
Ja és segítettél mindenképpen, köszönöm. :)

(#40979) Wiz Khalifa válasza ubyegon2 (#40977) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A WD Black-et nem tudtad volna úgy írni már akkor hogy fekete... :U Ha már az összeset magyarul írtad le.

Smoke some weed nigga!

(#40980) Sordoran válasza ubyegon2 (#40978) üzenetére


Sordoran
addikt

Igen, még a gépem is hasonló: Gigabyte GA-MA78G-DS3H, AMD Athlon 64 X2 4800+, HIS HD3850 IceQ3 TurboX 512MB GDDR3, 2x 1 GB DDR-II 800 MHz Kingmax, és ebben van egy Samsung 320 GB SATA2, ami kezdi megadni magát -> 6 gyenge és 6 hibás szektor, 86%-os kondíció, és totál formázás, CHKDSK szektor hiba keresés és javítás után friss win7 fél nap után kékhalálozik, sőt már a winXP telepítő fájlok másolásánál is nem tudja felmásolni a dll fájlokat, szóval lassan egy hete pihen, amíg nem kap új merevlemezt (a D: partíción vannak még fontos fájlok amiket ki akarok menteni). 500 GB is elég lenne, de csak pár ezerrel drágább a 1 TB, szóval inkább már akkor ennyit nézek, és ha lenne pénzem Black-et vennék, de az már túlmegy a keretemen, és a Blue-ra se látok sok panaszt.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#40981) Vereor


Vereor
csendes tag

Hali!

Egy 2 terás belső HDD-t szeretnék venni.
Amire kellene: rendszer (Win7), napi sok óra használat, játék, torrent. Tehát majd' minden, ami általában van. :D
Árban 30 felé nem tudok menni, tehát WD Black sajnos kilőve. A többiről mi a véleményetek? A WD honlapon végignéztem a specifikációkat a Blue-Green-Red-Black és a Re-Se-AV-GP vonalon, de ezek nekem így nem mondanak sokat...
Mit ajánlanátok ilyen célra? WD Red, Seagate, Toshiba?
1) Seagate 2TB 5900rpm SATA-600 64MB NAS HDD ST2000VN000 27-28k körül van, és 5 év gari
2) WD Red 2TB SATA3 64MB WD20EFRX szintén 27-28k, de csak 2 év garancia. Fordulatszámnak a legtöbb bolt 7200-t ír, viszont a gyártói honlapon IntelliPower van írva. Erről van egyébként valakinek vmilyen tapasztalata?
3) Seagate Barracuda Sata3 2TB 7200rpm/64MB ST2000DM001 1 év garival 23k, azaz pont annyi, mint egy
4) Toshiba Sata3 2TB 7200RPM/64MB DT01ACA200.

(Az alaplapom egy ASUS P5Q SE Plus még 2010-ből, abban menne SATA3-as HDD?)

Továbbá leírná nekem valaki értelmesen, hogy mi ez a fejparkolós izé a WD Red-eknél? Vagy legalább adna egy szerencsétlen linket, ahol értelmesen el van magyarázva? Mert nem igazán találtam semmit róla. :)

Előre is köszönöm! ;)

(#40982) Kuruc2 válasza Vereor (#40981) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Rendszernek nem való a green meg a red. Ezek adattárak. 5400-es fordulattal. Rendszernek legalább 7200-es kell.

Ez jó hír, máris nem kell a parkolással foglalkoznod. :)

Szerintem neked marad a blue.

Ha sata kettes a lapod, abba jó a sata3 winyó is.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#40983) ubyegon2 válasza Wiz Khalifa (#40979) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem. Nem szeretem a nevemet belekeverni ezekbe a dolgokba és főleg kis betűvel nem szeretem látni. :N
Lényeglátásod itt most elhagyott kissé, de gondolom nem csípted, hogy említést tettem a gamer gépesekről. :)
Ha csak ennyi javallatod volt az ügyhöz, azt is köszönettel vettem. (időnként én is szeretek belekötni lényegtelen apróságokba, tök jó és pótolja az érdemi hozzászólást) :C

(#40984) Wiz Khalifa válasza ubyegon2 (#40983) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem sincs gamer gépem. De csak hogy tudd. Az egerem 3250ft volt a PcLand-be. :) Nem látom értelmét 10ezres egerekre. Billt néztem ki de az is csak 7-8k.

Egyébként azt a részt úgy el se olvastam. :DDD

A lényeg. Neked ami ajánlható az a Blue. Mivel a Green pár száz forinttal olcsóbb. Max 2k-val. De viszont tartósabb és gyorsabb is. :R

Smoke some weed nigga!

(#40985) Vereor válasza Vereor (#40981) üzenetére


Vereor
csendes tag

Még annyi, hogy a WD AV-GP (WD20EURX) is tetszetős lenne, de arról itt azt írtátok, hogy adattárolásra annyira nem alkalmas.

(#40986) ubyegon2 válasza Sordoran (#40980) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na igen, a keret is számít, de lehet, hogy igazad van a WD Blue- val (így említem, szó ne érje a ház elejét).
Én ősz óta nem sörözöm és azt a megcsípett pénzt félretettem a gép fejlesztésére. :K
Más: a Te konfigodon is sokat dobna, ha a Win7- et lecserélnéd egy jó Linux Mint- re, nem kicsit dob az élményindexen! Akkor csak figyeljük a fejleményeket, valamelyikőnk csak kap értékelhető javaslatot! :DD

(#40987) ubyegon2 válasza Wiz Khalifa (#40984) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi a javaslatod! Nem azért írtam a gamer gépről, mert gondom van vele, csak jó példának gondoltam a kérdésemre adott válasz alátámasztásához.
A Blue elgondolkodtató, de akkor miért az árelőny a Black- al szemben, a kevesebb garancia?

(#40988) Vereor válasza Kuruc2 (#40982) üzenetére


Vereor
csendes tag

Köszi!
A Greenből meg a Redből is van 7200-as kivitel, ahogy én láttam. :)
Most a Blue tud valami pluszt ezekhez képest, vagy hogy mi lenne jó rendszernek, azt csak a RPM/Cache határozza meg? Mert 7200/64-es van még jó pár fajta a piacon. :)

(#40989) Kuruc2 válasza ubyegon2 (#40987) üzenetére


Kuruc2
senior tag

[link]

---

(#40988) Vereor : na mutasd azokat a 7200-as zöldeket meg vörösöket. (sok honlapon tévesen elírják amúgy őket, de 5400-esek)

A blue nem plusszt tud ezekhez képest, hanem másra való. De djculture fórumtárs szerint a blue 500 giga felett gagyi. Nem hinném hogy légből veszi. :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#40990) ubyegon2 válasza Kuruc2 (#40982) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Van azért a gyors és hasznos válaszra is példa. :)
Ezt a választ be is csatolom a kérdésemhez!

(#40991) Wiz Khalifa válasza ubyegon2 (#40990) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A Black-nek tényleg csak ennyi az előnye. Több a garancia és gyorsabb. Mert így van sorba gyorsulásilag fölfele.

Green
Blue
Black.

A Green a leglassabb úgymond bár átlag felhasználóknak nem olyan lassú. A Blue gyorsabb de aki igazán a gyorsaságra hajt meg minden a Black a jó választás.

A RED a folyamatos használatra jó. Az AV meg videó stream-re. De viszont a RE4 a legjobb mert az bírja a gyűrődést mivel ipari szériás de a drága is.

Smoke some weed nigga!

(#40992) Eduardo89 válasza Vereor (#40988) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

"A Greenből meg a Redből is van 7200-as kivitel, ahogy én láttam."
Ilyet hol láttál ? Mert ez fail.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#40993) ubyegon2 válasza Kuruc2 (#40989) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszönöm, ez is hasznos. Kezd kialakulni a kép. 5- 6000 ft. különbség a 2-3 év gari miatt mindennapos használat esetén. Már csak ebben kell dönteni. Blue szaga van a dolognak. Eddig.

Köszönöm, tényleg sokat segítettetek mindannyian! :R

(és most olvasom ezt 3 perc múlva: a blue 500 giga felett gagyi.) Most adtam fel...

[ Szerkesztve ]

(#40994) Kuruc2 válasza ubyegon2 (#40993) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Ismétlem, a Blue-t nem ajánlja a topik egyik szakija 500G feletti méretben. Persze tapasztalatom nekem nincs, nem tudom mennyire tartós, és mennyi a hibásak aránya. (mert ugye az még a legjobbak közt is akad)

Én még arra nem találtam választ magam részéről, az elhangzottak közül, hogy Red vajon alkalmasabb e nem folyamatos használatra adattárnak, mint a direkt erre tervezett, viszont úgy tűnik kevésbé megbízható green.

Ez olyan, mint mikor vettem a 11-es seagate barracudát, nem tudtam jó e, most meg kiderül a statisztikákban, hogy jelentős részük hamar megnyiffant, hibás széria volt. Cest la vie.

A garikat meg nézzétek meg, hogy tényleg megadja e a bolt. Vagy kérdezzetek rá. Pl red-re 36 hónapot ad a compker. Máshol még csak ki se írnak ilyet hogy gari,megint máshol meg csak egy évet adnak. stb.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#40995) Sordoran válasza ubyegon2 (#40986) üzenetére


Sordoran
addikt

Nem tartom lassúnak a win7-et se, és bajom se szokott lenni vele, persze 1-1,5 évente újra kell rakni, de ennek egyik oka, hogy most 25 GB van elhatárolva neki, amit megtölt ennyi idő alatt. Új vinyón már kap 100 GB-ot a rendszer meg a egyéb fontos programok, külön partíción lesz a filmek, játékok stb. és egy harmadikon a fontos dokumentumok, fotók stb. Meg hát sok program, játék csak windowson fut.

Kuruc2: 500 GB fölött már csak az 1 TB-os van (750 GB-os nem igen láttam magyar boltokban, bár elvileg olyan is van), szóval kellemetlen lenne ha ezzel baj lenne. Ráadásul egyik árukereső oldalon a 3.5" merevlemezek között top1-es. De ugye a népszerűség még nem jelenti azt, hogy a legjobb minőségű is.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#40996) ubyegon2 válasza Wiz Khalifa (#40991) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"a blue 500 giga felett gagyi." :F

No ez azért új info, de sokat változtat az eddigieken.
Na ja a RE4, :K azt csípném, de tényleg húzós az ára.

(#40997) Vereor válasza Kuruc2 (#40989) üzenetére


Vereor
csendes tag

Akkor lehet, hogy tényleg némelyik webshop zavart be, a WD honlapon Greenhez meg Redhez is IntelliPower van írva RPM-hez.
Hogyha a Blue 500 giga felett gagyi, akkor a 2 terásat be kéne mernem vállalni?
A Seagate-ről nincs tapasztalatotok?

Szerk.: De tényleg én is most nézem, hogy Blue-ból 1TB a max...

[ Szerkesztve ]

(#40998) Kuruc2 válasza Sordoran (#40995) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Akkor ez mi?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#40999) Wiz Khalifa válasza ubyegon2 (#40993) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Egyik ismerősömnek 3db Blue 1Tb-os vinyója van. Majd két éve mennek a gépébe gond nélkül naponta 10-15órát. De van mikor három napig mennek folyton.

Viszont Black vinyója volt 1Tb alatt. Mind meghalt 4-5éves koruk körül. Elszálltak a vezérlő IC-k. Az az érdekes hogy két vinyója volt. Egyiket megvette másikat arra kb fél évre. És kb egy időbe haltak meg. Szóval a Black meg 1Tb alatt nem ajánlott.

Smoke some weed nigga!

(#41000) Kuruc2 válasza Vereor (#40997) üzenetére


Kuruc2
senior tag

A seagate nálam pl tűzrevaló. :) Másoktól se hallok sokkal több jót.

Amúgy nem lehet kijelenteni biztosan hogy ez vagy az a márka biztosan jó vagy rossz. Vannak különböző sorozatok, sőt, minden darab egyedi. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.