Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77651) Lorden


Lorden
senior tag

Kérdésem lényegében cpu-ra és vgra-ra vonatkozik, jelenlegi platform am3, phenom x4, 6850-es kártya.

50-55k pénzmagból melyik az a páros amire a legjobban megérheti beruházni. Játékok terén elsősorban sc2, coh2, aktuális fifa megy 1080p-ben. Bár ha már fejlesztek kíváncsi lennék az elmúlt 1-2 év címeire is, legalább kipróbálás szinten, illetve magasabb beállításokra az aktuálisokkal.

Gondoltam magában egy Ryzen2400G-re, mellé később mehet erősebb vga. Mondjuk nem tudom, hogy az integrált gyorsabb-e a jelenleginél...vagy egyáltalán eléri-e a teljesítményét?
Esetleg Athlon X4 950, és mellé 37-42k körül egy kártya (1-2 éves használt is jöhet) és később cpu csere.
Ryzen 1200, mellé 25-30kért egy használt kártya?

(#77652) Hannibhál válasza Lorden (#77651) üzenetére


Hannibhál
őstag

a hd 6850-től jobb egy gt 1030 s a 2400g igp-je azzal versenyez, bár ilyen kevés pénzmagból én inkább venném a 2200g-t, nem sokkal gyengébb, hozná a mostani vga-dat, ha meg húzod az egészet akkor jobb is, annyi h gyors ram kell mellé, viszont később rakhatsz emllé 1060ig bármit single playerre, multihoz már komolyabb cpu kell majd, és ha akarsz fejleszteni akkor még bőven lesz lehetőség a platformba

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#77653) DanielK válasza palfitom (#77642) üzenetére


DanielK
addikt

Na megjött, be is szereltem az új processzort.
Kb másfél óráig futott a prime95. A cpuid hwmonitor szerint a legmagasabb hőmérséklet 74 C fok volt. Valamiért az asus ai suite 3 10 fokkal kevesebbet mutat mindig. Bár szerintem a 74 fok max terhelés mellett jónak számít. Így tudom, hogy a pasztát is sikerült jól feltenni. :B
Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#77654) wowpegazus válasza Lorden (#77651) üzenetére


wowpegazus
tag

Szia!

Ha ryzenre, vagy am4-re váltasz a ddr4-re az alaplapra + proci vga kombóra is számolnod kell.

Csak 8 gb ddr 4 elviszi a budget nagyját. Számold ki mennyiért tudnád eladni a jelenlegit, max akkor ruházz be am4-re, ha a megemelt keret meg lesz.

Szerintem nézz pár videót, hogy a phenom mellé egy 2gb gtx 1050 mit tud. Ez a legalapabb jelenlegi "gamer" kártya, amiért megéri pénzt kiadni, de inkább a 1050ti-ért.

(#77655) wowpegazus válasza Ted_Beneky (#77648) üzenetére


wowpegazus
tag

Érdemes mindenképp megvárnod a gen 2-őt, ha nem sos a gép. Az ajánlott ára a rzen 2 1600-nak 20 dolcsival az 1 gen ára alatt van, egy geekbench kiszivárgott benchmark alapján kb 10%-al jobb pontokat mértek az 1 gen 1600-ashoz képest. Arról nem beszélve, hogy +200mhz órajel boostot kap a rendszer azonos w felhasználás mellett, tehát az oc potenciál is magasabb lesz.

(#77656) wowpegazus válasza Hannibhál (#77645) üzenetére


wowpegazus
tag

Szia!

Egy szóval nem említettem semmiféle elverést. Linkeltem egy videót, amiben vulkán alatt 7 játékot teszteltek. Ebben az a8 9600 integrált vga-ja sok helyen 3-5 fpssel volt lemaradva a gt 1030 hoz képest, amit egyébként egy i5 hajtott.

Ha megnézed a videót a játékok másik felében 2, 3x-os a gt 1030 teljesítménye, bár őszintén egy jelentős része a combos i5-nek is köszönhető, mert a szegény apu lelke 100%-on köhög a játékok felénél.

Amit írtam: "néhol megközelíti".

A gt 1030 kb. 2x , 3x- jobb, mint az apu, de vulkán alatt egy nagyon bdget (30-45k-s) költségvetésből az a8 is járható út. 15k alaplap, 17k, maradék 4 gb ram. Ebbe már sehol nem fér el a vga költsége. De később a srác az Apu-t még felfejlesztheti más procira, meg vehet vga-t, viszont a wot meg már most menni fog.

A ryzen 2200g önmagában 34k.

(#77657) wowpegazus válasza DanielK (#77653) üzenetére


wowpegazus
tag

Nem magas az egy kicsit i5-nek?

(#77658) TylerDurden


TylerDurden
tag

Üdv!

Processzor csere előtt állok, és nem tudok dönteni, hogy Ryzen 1800x, vagy Intel 8700k legyen.
Játékra használnám főleg 1080p felbontással, alkalmanként 4K-val. Időtálló megoldást szeretnék. Néztem rengeteg tesztet, videót és írásost melyekben 1080p-ben bizonyos játékoknál akár 30 Fps-t is ráver az Intel a Ryzen-re, viszont nagyobb felbontáson ugyanolyan pontszámokat értek el. Most ez optimalizálatlanság, és később változni fog, vagy Intel szimplán ennyivel jobb egy magra jutó teljesítményben?

(#77659) Lorden válasza wowpegazus (#77654) üzenetére


Lorden
senior tag

Csak a cpu-vga-ra akarom az említett összeget szánni, ramra 30k, alaplapra 25k.

(#77660) Ueda válasza TylerDurden (#77658) üzenetére


Ueda
senior tag

Nagy felbontáson a videókártya fullon megy és a cpuk-ra nem hárul olyan nagy feladat. Azaz csak a VGA teljesítményét látod, ezért egyforma.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#77661) hobizoli válasza Lorden (#77651) üzenetére


hobizoli
nagyúr

SC2 csak ket szalas CPU-t igenyel es melle magas IPC-t

annak egy G4560/4600 is eleg

több drón kell ;P

(#77662) TylerDurden válasza Ueda (#77660) üzenetére


TylerDurden
tag

Ugyanazzal a géppel mérték, tehát a VGA is megegyezett, csak a processzor volt más, azért kérdezem, hogy ez mitől lehet :D

[ Szerkesztve ]

(#77663) yoeuromail válasza wowpegazus (#77656) üzenetére


yoeuromail
tag

pl:BF-nél mit művel látszik is a görbén nagyon durván ugrál az fps.
Ez egy extrém hullámvasút ami elég élvezhetetlen játékmenetet eredményez még a gt 1030 alatt szépen stabilan fut ez nagyon számít

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#77664) Blintovics


Blintovics
csendes újonc

Sziasztok,

Március elején szeretnék vásárolni egy új pc-t gameléshez.
Tápegység: COUGAR GX-S 650W CG-GX-S650EU
Memória: CORSAIR 2X8GB DDR4 3200MHZ VENGEANCE LPX
Videókártya: ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING vagy ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING
Processzornak az intel i5-7600k-t gondoltam de egy másik fórum bejegyzésben az i5-8400 ajánlották.
Szerintetek is érdemesebb lenne inkább azt venni?
Illetve megérné-e azt a közel 20+ ezres árkülönbséget az i5-8600k vagy annyi pluszt nem ad?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.

(#77665) DanielK válasza wowpegazus (#77657) üzenetére


DanielK
addikt

Nem tudom. Másfél órán keresztül a prime95 100% futtatta a procit. Eléggé igénybe vette.
A hwmonitor szerint 74 fok volt a max. Asus AI Suite 3 szerint kb 64.
Hogy melyik mér pontosabban, nem tudom.
Szerintem ha fullon megy a proci ennyi ideig azért az nem rossz nem? Vagy 100%-os terheltség mellett is kevesebbnek kell lennie? :F :R

(#77666) yoeuromail válasza Blintovics (#77664) üzenetére


yoeuromail
tag

jövőre tervezve inkább az új platformot vedd meg i5 8600K

4mag a mostani de fejlődnek a progik ha a jövőre gondolsz
Az intel magonként nagyon erős és ha majd a 6-ot ha kihasználják majd akkor jól jön.

Amúgy a HTT nem sokat ér viszont ez miatt eléggé zsákutca az intel inkább ryzenre kéne váltani szerintem.

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#77667) Ted_Beneky válasza wowpegazus (#77655) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Köszi :R

Csillagkaput a Csillag térre!

(#77668) Blintovics válasza yoeuromail (#77666) üzenetére


Blintovics
csendes újonc

Köszi a válaszod!

Akkor szerinted a i5-8600k helyett érdemesebb lenne például egy Ryzen 1600X?

(#77669) yoeuromail válasza Blintovics (#77668) üzenetére


yoeuromail
tag

-igen onnan azért elég sok felé lehet majd tovább lépni pl: jön majd az újabb széria 2600 2700 amik erősebbek szóval nincs vége mint az intelnél a 8700K-val.

Gondolkoztam én is majd cserélek de a coffe laket nem fejlesztik mert utána z390 chipset-tel majd vmi ice lake de azoknak megint új lap kell :(( .

[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#77670) wowpegazus válasza Blintovics (#77664) üzenetére


wowpegazus
tag

Szia 7600k nem annyira ajánlott. Az egy 4/4-es proci, amire már több fórumban írták, hogy főként multiplayer gamek alatt (BF1, PUBG stb.) nagyobb frame dropok jönnek be - ez főként a kevesebb mag/szál miatt van. A jelenlegi játékok kimaxolásához egy 4/8-as cpu, vagy ettől feljebb a jó választás.

A 7600k ára alatt kapsz r5 1600-at, ami hűtővel, tokkal vonóval érkezik 6/12-es proc, ami oczhatói. (Nekem ez van gtx 1070 társaságában, és nagyon jó.) Ha vársz 2 hónapot ennek kijön a 2. generációja, a mi még jobb lesz.

Intel fronton új pc összerakása esetén jelenleg csak a coffe lake (8. generációban érdemes gondolkodni).
Az i5 8400 6/6-os alap gyári hűtővel jön. Játékban erősebb, mint az r5 1. generációja, mivel a magok izmosabbak, de nem oc-zható, viszont a turbója így is 4ghz körüli.

Egy video gtx 1060 mellett r5 1600 vs i5 8400 - a ryzen nincs oczva, tehát full alapon megy (3,2 ghz)
https://www.youtube.com/watch?v=vPCFxqsSbfU

A játék címektől függően ez kb. 5-15% fps előnyt ad az i5-nek. Változik a képlet azonban, ha a ryzent oczod (a stock coolerral lazán kimegy a 3,7 ghz minden magon erőlködés nélkül). Kb. ugyanez a képlet a 1070-el is.

Annyi még, hogy az i5 erősebb magjai különösen low beállítások mellett tudnak elhúzni. Ultra és highon többnyire fej fej mellett mennek (i5 azért erősebb).

Különben ha nem 144hz-s monitorral nyomod, igazából teljesen mindegy, mert 60 fps felett semmit nem veszel észre.

Ha nem csak játék lesz a cél, hanem content creation, akkor a ryzen egyértelműen jobb a több szál miatt.
Jövőtállóságról még nehéz beszélni, de a több szál miatt a ryzenben nyilván van extra potenciál, az am4 platformnak az amd több évet ígért, míg a coffe után nem nagyon lesz upgrade pat, max coffe i7re.

i5 8400 - 8600k + 1070
https://www.youtube.com/watch?v=ob-N9n0SvvI

Ár érték arányban én a ryzen 2-re mennék rá, de mind jó lsz játszani.

(#77671) wowpegazus válasza yoeuromail (#77663) üzenetére


wowpegazus
tag

Igaz. De a srác world of tankssal játszik, és nincs pénze dedikált vga-s konfigra (a büdgéje 2/3-át elvinné csak a vga), szóval ennyiből nehéz ennél többet value-t kihozni.

(#77672) wowpegazus válasza DanielK (#77665) üzenetére


wowpegazus
tag

Toms hardware-on azt írják, hogy amíg nem megy 85 fok fölé, addig okés a 7500 - stock coolerrel is.

(#77673) DanielK válasza wowpegazus (#77672) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi!
Egy Noctua L9x65 van benne amúgy.

(#77674) palfitom válasza DanielK (#77653) üzenetére


palfitom
félisten

Örülök!
Szívesen!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77675) palfitom válasza TylerDurden (#77662) üzenetére


palfitom
félisten

Az OK, hogy ugyanaz a gép volt, de ahogy Ueda is írta, 1080p-ben még kijön a proci-különbség, de magasabb felbontásokon eltűnik a különbség azon procik között, amik ki tudják hajtani az adott VGA-t.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77676) TylerDurden válasza palfitom (#77675) üzenetére


TylerDurden
tag

Ahh, valóban, rosszul értelmeztem amit írt. És végül mit ajánlanátok, 1800x, vagy a 8700K-t? :D

(#77677) palfitom válasza TylerDurden (#77676) üzenetére


palfitom
félisten

Játékra én a 8700K-t választanám. A magasabb órajel és az erősebb 1 szálas teljesítmény sok játéknál jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77678) kisfer


kisfer
aktív tag

Sziasztok. :)

Egy ismerősömnek van egy ilyen gépe:
Asus M5A97
FX-8350
Msi Rx-470 4gb vga
16gb ddr3 ram
128gb ssd
Felbontás: 1920x1080

A mostani játékokban már azt érezni hogy kevés a teljesítménye,az én tippem a proci lenne.
Jó ötlet lehet az ha az alaplapot és a procit lecserélné egy 2.-3. generációs i7-re?
Esetleg Haswellre?
Nem sokat kellene neki ráfizetni a memória is maradhatna.
Jó lenne ha nem kerülne sokba a váltás

Mit gondoltok erről?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#77679) solfilo válasza kisfer (#77678) üzenetére


solfilo
veterán

Ha nem kell sokat ráfizetni, akkor jó ötlet egy Haswell i7-re cserélni szerintem, javulni fog a játékokban nyújtott teljesítmény. :K

solfilo

(#77680) s.bala31


s.bala31
őstag

Üdv. Kb áprilisban szeretném felújítani a gépem és az lenne a kérdés hogy szerintetek GTX 1080-hoz milyen processzor lenne jobb választás egy core i5 8600K esetleg i5 8500 (ha lesz ilyen) vagy egy Ryzen 2600x? Elsősorban játékra lesz, egyenlőre csak 1080p-ben. Kelleni fog az a +6 virtuális mag a jövőben?

[ Szerkesztve ]

(#77681) Hannibhál válasza s.bala31 (#77680) üzenetére


Hannibhál
őstag

szerintem várd meg mit hoznak az új ryzen procik, aztán azután térjünk vissza erre:)
Én személy szerint a több szál fele mennék mert manapság azonos környezetben lehet alacsonyabb fps-t ad de azt stabilabban, folyamatosabban adja lsd bf1-es cikkemet

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#77682) s.bala31 válasza Hannibhál (#77681) üzenetére


s.bala31
őstag

Ok, a ryzen refresht mindenképp meg akartam várni. :)

(#77683) toto222


toto222
tag

Sziasztok.

Van egy régi AMD AM3 as alaplapom MA790GPT UD3H amiben egy AMD Phenom X3 720 2800 as proci van,a kérdésem,hogy ebbe a foglalatba tudnék e olyan processzort tenni ami a 4K-s filmeket is elvinné simán,a Phenom már az FHD nál is fulon van.

Ahogy néztem az új procikat ott AM3+ os van ami viszont nem jó az AM3 as alaplapomba.

Ha új nincs akkor használtban melyiket lenne érdemes megvennem ?

A mostanihoz viszonyítva gondolom egy 1,5 szer erősebnek lenne csak értelme

Vagy több értelme lenne elmenni új alaplap és új proci irányába ?

Kizárólag filmre kell,játékra már meg van a komolyabb gép.

[ Szerkesztve ]

(#77684) wowpegazus válasza kisfer (#77678) üzenetére


wowpegazus
tag

Szia!

A proci csere lehet részben megoldja a low fps drop problémát, de a játékok többségében inkább a vga lesz a limitáló tényező.

https://www.youtube.com/watch?v=1Ovr9RostHk

Itt 2 komoly procival mérik össze az fx-et. A tanulság, nyilván a procik erősebbek, meg sokkal drágábbak, de a fő limit játékokban legtöbbször a vga. Itt a top vga-val tesztel mindent, és őszintén, az fx is szinte mindenhol 60 fps felett van, sok helyen 100 felett. Ha nem 144 hz monitor a cél, meg nem AAA multi, akkor jó az fx is.

Szóval anélkül, hogy konkrét játékot írtál volna - mert vannak proci és vga intenzív gamek is, inkább a vgara szavaznék.
Ahol meg már proci igény jön be, ott a haswell sem lesz megoldás (BF1 multi és társai), mert oda a 4/4-nél már több mag kell, ami már csak am4 vagy sky, kaby, coffe, ami ddr4 bővítést is kíván, meg alaplap cserét is.

(#77685) wowpegazus válasza toto222 (#77683) üzenetére


wowpegazus
tag

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2634913/amd-core-black-edition-good-video.html

Ha megy az angol, itt részletezik. A proci is számít, de a vga-nak a kimenete is. Jó olvasgatást.

(#77686) wowpegazus válasza wowpegazus (#77684) üzenetére


wowpegazus
tag

Illetve a haswellből max az i7.

(#77687) yoeuromail válasza wowpegazus (#77670) üzenetére


yoeuromail
tag

Hű ez egy nagyon jó teszt legalább is amit láttam legtöbb helyen látszik a hullám vasút nem olyan vaj sima az fps hanem ugrál keményen css go is de a bf-et csináltam meg képen.

Nem mindig az a nyerő ha azt látod cpu 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Az SMT meg az amikor sok mellék szál is fut cpu 12-ig látszik alig használja ki őket és a virtuálisnak a teljesítménye nem azonos értékű mint a rendes magnak szóval van hogy az csak hátráltat.

Nézd meg majd légyszi pl: CPU-z bench progin ha kikapcsolod az SMT-t
affinitásoknál 1 3 5 7 9 11 kiszeded a pipát aztán lefuttatod a benchmarkot alig ér pár pontot szóval nem ettől lesz olyan jó a cpu elsősorban.
Sokkal lényegesebb hány erős mag van.

De egy komolyabb teszt és prédikáció hiteles tagoktól kis olvasmány főként amd-hez: [link]

Ha SMT kikapcsolod BF1 alatt odaveri a 4GHz Oc-t :DD
(Én mindig csak a sárgát 0.1% nézem elsősorban az számít mennyire folyamatos és hiba nélküli a játék az a jó ha jóval ++30 fps felett van mert akkor nincsen semmi akadás a játékban vagy ha min és avg fps-hez mérten nincs nagy eltérés.)

Sok érdekesség van szvsz nem mindig jó a HTT vagy SMT de proci és játék függvénye is meg az oc vga-nak és procinak szerintem.
Én konkrétan cod ww2-nél próbálgattam jobb ha ki van lőve nekem az 5 és 7 vagy úgy az egész még tesztelem de inkább gyengébb gépen észrevehető majd tesómén meglesem neki i7 4770+1060-ja van.

GtaV egész jól meg lett csinálva nem érzékeny rá. :DDD
Mondjuk szerintem az ő tesztjük kicsit nagyon overkill lett mert konkrétan az egész rendszerre kilőtték a hyperthridinget mert biosban letiltották :D Szerintem az túl sok lett elég ha csak a program affinitást átállítják.

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#77688) wowpegazus válasza yoeuromail (#77687) üzenetére


wowpegazus
tag

Igen, ez tök igaz.
Mondjuk szvsz amíg nem a 144 hz a cél, addig overkill minden, tehát a legolcsóbb ár érték arányban a legjobb. 60 fps alá kb. alig esik be egyszer egyszer valami normál vgaval, de 30 alá meg soha, így nem vagy képes érzékelni a microlaggot.

A BF1 amúgy erősen intel cím, nem tud mit kezdeni a túl sok maggal a normál játék, a magas órajel kell neki.
Amd vonalon a játékok még nem teljesen optimalizáltak, inkább 2019 körül fognak megjelenni a sok mag/szálra építhető projectek. A proci magok alacsony értékeken ketyegnek.

Kétségtelen amúgy, hogy a jelenlegi gamekben a combos magú 4/8, illetve 6/6-nál többet ritkán használ ki bármi is. És az intel a jobb a magasabb órajelekben, a programok nekik vannak/voltak eddig jobban optimalizálva. 2017-ig az amd nem volt még a térképen sem.

De azt is meg kell említeni, hogy a ryzennel mást is lehet a játékon kívül csinálni, és mivel olcsóbb, és több mindenre jó, 60 fps felett meg nem érzékelsz semmit kb. sokoldalúbb választás. Ha meg a legjobb kell sok pénzért, akkor ott az intel 8700k.

Ezekben nem akkora a smoothosság különbség:
i5 8400 vs r5 1600 3,8ocval
https://www.youtube.com/watch?v=w6bXW7to92I

Itt smt kikapccsal és gtx 1060-al:
https://www.youtube.com/watch?v=ENyXRofoO6s

Mondjuk ez az smt kikapcs egy állat!!! Lehet ki is próbálom :D

(#77689) SECTORnooB válasza wowpegazus (#77688) üzenetére


SECTORnooB
addikt

"A BF1 amúgy erősen intel cím, nem tud mit kezdeni a túl sok maggal a normál játék, a magas órajel kell neki."

Szó-szó, én éppen a BF1 miatt váltam meg a 4690K-tól amit 4.5Ghz hajtottam, 64 es CQ-ba élvezhetetlenül sok mikrolagom volt,4/8 épp, hogy elég neki.
Amióta 6/12 Ryzenel nyomom vaj sima a játék és az átlag és a minimum Fps között alig van differencia.
Inkább fogalmazzunk úgy, hogy a BF1 az a játék ami azért igényli azt a minimum plusz 2 magot és +4-8 szálat és az órajelet sem veti meg.

[ Szerkesztve ]

(#77690) yoeuromail válasza wowpegazus (#77688) üzenetére


yoeuromail
tag

https://www.youtube.com/watch?v=ENyXRofoO6s&ytbChannel=null
itt látszik is smt-re nincs szükség ugyan az a simább fps érték mint 8400-en :C

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#77691) wowpegazus válasza yoeuromail (#77690) üzenetére


wowpegazus
tag

Amúgy nagyon érezhető, hogy egy kis optimalizálás, és a ryzenben fényévnyi tartalék van még.

(#77692) wowpegazus válasza SECTORnooB (#77689) üzenetére


wowpegazus
tag

Igen. Amúgy én is ezért váltottam ryzenre :D. De a 6/12 maradék 6-jával már nem kezd túl sokat a rendszer, de smoothos egy élmény az biztos. Remélem a jövőben sok olyan progi jön, ami full kihasználja majd a több magot.

[ Szerkesztve ]

(#77693) solfilo válasza toto222 (#77683) üzenetére


solfilo
veterán

4K-hoz inkább VGA kellene, GT 1030, RX 550 pl. Vagy áttérsz mondjuk Ryzen 3 2200G-re, a proci is jó erős, az IGP meg viszi simán a 4K-t. :)

solfilo

(#77694) TylerDurden válasza palfitom (#77677) üzenetére


TylerDurden
tag

Rendben köszi, akkor valószínű maradok az Intelnél, vagy esetleg érdemes megvárni már az új Ryzent vásárlás előtt?

(#77695) SECTORnooB válasza TylerDurden (#77694) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha a pénz nem számít akkor nincs mire várnod, akármilyen lesz a Zen+ a 8700K akkor is erősebb lesz egy szálon. Én csak akkor várnék ha számít a platform időtállósága és az ár/érték arány.

(#77696) TylerDurden válasza SECTORnooB (#77695) üzenetére


TylerDurden
tag

Igazából számít az időtállóság, de az egymagos teljesítmény még inkább, mert pl. régebbi játékok meg 1-2 új is :W (rts-ek) 1 magon futnak és nem egy hátrány, ha 1 óra játék után nem 20 fps-sel döcög, még később annyival se, szóval akkor maradok szerintem a 8700K-nál :D

[ Szerkesztve ]

(#77697) SECTORnooB válasza TylerDurden (#77696) üzenetére


SECTORnooB
addikt

"1 óra játék után nem 20 fps-sel döcög, még később annyival se"

Ez egy eltúlzott bullshit szöveg, mert azért bőven jó C/C teljesítménye van egy Ryzennek, de ha a fő terület az RTS és van rá keret evidens a 8700K

[ Szerkesztve ]

(#77698) DamianB


DamianB
őstag

Figyeltem a fórumot és nagyon napra kész lettem a ryzen és a többi proci tekintetében ha most vennék asztali procit nagyon napra kész lennék :DDD . De mégis feltenném a régi kérdésem kicsit átfogalmazva mi a véleményetek a a 6820 HK prociról G752 ben időtállóság és megéri-e szempontjából. Vagy várjak inkább hogy a 8 gen meg jelenjen a laposokba :F .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#77699) palfitom válasza TylerDurden (#77696) üzenetére


palfitom
félisten

Egy 8700K még nagyon-nagyon sokáig elég lesz szinte bármire.
(A 7-8 éves Sandy és Ivy i7-esek köszönik szépen jól vannak, s még ma is igen komoly a teljesítményük.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77700) allein


allein
addikt

Sziasztok. Tudja esetleg valaki hol tudnék vásárolni i7-4610M 4th. gen procit?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.