Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77687) yoeuromail válasza wowpegazus (#77670) üzenetére


yoeuromail
tag

Hű ez egy nagyon jó teszt legalább is amit láttam legtöbb helyen látszik a hullám vasút nem olyan vaj sima az fps hanem ugrál keményen css go is de a bf-et csináltam meg képen.

Nem mindig az a nyerő ha azt látod cpu 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Az SMT meg az amikor sok mellék szál is fut cpu 12-ig látszik alig használja ki őket és a virtuálisnak a teljesítménye nem azonos értékű mint a rendes magnak szóval van hogy az csak hátráltat.

Nézd meg majd légyszi pl: CPU-z bench progin ha kikapcsolod az SMT-t
affinitásoknál 1 3 5 7 9 11 kiszeded a pipát aztán lefuttatod a benchmarkot alig ér pár pontot szóval nem ettől lesz olyan jó a cpu elsősorban.
Sokkal lényegesebb hány erős mag van.

De egy komolyabb teszt és prédikáció hiteles tagoktól kis olvasmány főként amd-hez: [link]

Ha SMT kikapcsolod BF1 alatt odaveri a 4GHz Oc-t :DD
(Én mindig csak a sárgát 0.1% nézem elsősorban az számít mennyire folyamatos és hiba nélküli a játék az a jó ha jóval ++30 fps felett van mert akkor nincsen semmi akadás a játékban vagy ha min és avg fps-hez mérten nincs nagy eltérés.)

Sok érdekesség van szvsz nem mindig jó a HTT vagy SMT de proci és játék függvénye is meg az oc vga-nak és procinak szerintem.
Én konkrétan cod ww2-nél próbálgattam jobb ha ki van lőve nekem az 5 és 7 vagy úgy az egész még tesztelem de inkább gyengébb gépen észrevehető majd tesómén meglesem neki i7 4770+1060-ja van.

GtaV egész jól meg lett csinálva nem érzékeny rá. :DDD
Mondjuk szerintem az ő tesztjük kicsit nagyon overkill lett mert konkrétan az egész rendszerre kilőtték a hyperthridinget mert biosban letiltották :D Szerintem az túl sok lett elég ha csak a program affinitást átállítják.

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.