Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Nabu válasza sgergi (#6250) üzenetére


Nabu
aktív tag

Köszönöm a segítséget!!!

Boldpg Új Évet Kívánok Mindenkinek!

Üdv: Nabu

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#6252) Goldye válasza Jazz (#6230) üzenetére


Goldye
aktív tag

Nem megy bele az alaplapodba DDRII-s modul. Főleg hogy a lapkakészlet sem támogatja az 1066-sokat. Am se lenne olyan érezhető gyorsulás ha a memóriád gyorsabb ennyivel.

BUÉK!!!

[ Szerkesztve ]

(#6253) TomBond


TomBond
aktív tag

Szerintetek érdemes lenne lecserélni a jelenlegi procimat (Core2Duo E6420) egy ilyenre Core2 Duo E6700? Van észrevehető különbség?

Igazából egy ilyet szeretnék: Core2 Duo E6850, de azt mondják hogy az alaplapom nem támogatja (az alaplap tipusa Asus P5LD2 SE).

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#6254) sgergi válasza TomBond (#6253) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem felesleges a csere, tuningold egy kicsit. ;)

(#6255) gézu válasza sgergi (#6254) üzenetére


gézu
őstag

Abban a lapban sokat nem fog tuningolni rajta

TomBond: Inkább cserélj egy olcsóbb P35-s alaplapra, jobban jársz vele

[ Szerkesztve ]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#6256) Skizz válasza TomBond (#6253) üzenetére


Skizz
addikt

Ha a lapodba c2d van, akkor egy másik c2d-t is "felismerne"... Egyébként tök fölösleges lecserélni. Én asrock lapban kemény 35%-ot huztam már c2d-n, stabilan, VIA csipszettel, tehát a te lapodbol i kitelik annyi... Essetleg ramokat visszapakolod.

(#6257) Jazz válasza Goldye (#6252) üzenetére


Jazz
veterán

Tooom. Talán az én hibán elfelejtettem mondani, hogy számdékozok venni termsézstesen egy P35-ös lapot.
Most DDR400-at hajt ki. Úgy meg 960-on járatna egy 1066-os modult. 2x-es. Ezért már megérti nem? Vagy vegyek 2x annyirt fele olyan laasú DDR-t? (egy 2gigás DDR400 12.000 pénz, egy 2Gb-os DDR2 800 meg 8000 pénz. Ennyi a különbség. :(

free your mind

(#6258) Goldye válasza Jazz (#6257) üzenetére


Goldye
aktív tag

Sztem nem lesz probléma azzal hogy kihajtsa. Elvileg mennie kéne, de ugye mindig vannak komplikációk. Ki kéne próbálni, pl. kölcsönkérni ramokat.

(#6259) bipoge


bipoge
csendes tag

Core2Duo procit fogok venni, amit szeretnék majd tuningolni, én 800as ramokat néztem hozzá,
elég az vagy visszafoghatja?

(#6260) sgergi válasza bipoge (#6259) üzenetére


sgergi
veterán

Milyen proci, milyen memóriával, mekkora tuning? Egyébként nem szokott korlátozni.

(#6261) adakiller


adakiller
senior tag

eurocase 400watt-os táppal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?Gigabyte GA-P35C-DS3R, e6750es, 8800 gt, 2 gb lesz mellette remélem 1-2 napon belül:).

(#6262) DewiL válasza adakiller (#6261) üzenetére


DewiL
senior tag

én nem nyomnám meg a power gombot! :D azzal a "táppal"

inkább vegyél valami rendes tápegységet az alábbi márkákból elég egy 360-400W-os
Zalman FSP Enermax Seasonic Chieftec

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#6263) adakiller válasza DewiL (#6262) üzenetére


adakiller
senior tag

fasza:(

köszi:)

(#6264) adakiller válasza DewiL (#6262) üzenetére


adakiller
senior tag

chieftec mellett döntöttem, hallgatva rád:)

thx még1xer

(#6265) DewiL válasza adakiller (#6264) üzenetére


DewiL
senior tag

:C nem érdemes a tápegységen spórolni

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#6266) adakiller válasza DewiL (#6265) üzenetére


adakiller
senior tag

annyira nem vagyok sajna képbe a tápokkal, mind2nél van watt, nálam kb ennyi a táptudás:D

de tényleg mi a különbség a "noname" táp és egy azonos teljesítménnyel de márkásabb táp között? gondolom csak van vmi teljesítménybeli különbség, de azt hol-hogyan lehet megtudni?

(#6267) KubanitoS válasza adakiller (#6266) üzenetére


KubanitoS
veterán

A teljesítménye csak papíron ugyanannyi a kettőnek. A noname nem tud annyi feszültséget leadni, ami elég lenne a nagy fogyasztású alkatrészeknek. Egyébként a tápok oldalán levő ábrán le van írva a pontos feszültség leadás mértéke, ezt hasonlítsd össze egy márkásabb cuccossal és meglátod a különbséget!. ;)

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6268) Szőkenő válasza adakiller (#6264) üzenetére


Szőkenő
csendes tag

Sziasztok! Csak egyetérteni tudok, az én régi gépem is egy pillanat alatt halt meg, proci, vga, ram, alaplap. A táp hibájából, szinte tuti. Mindenképpen védelem kell bele, azóta már én is tudom ...nem árt, ha az ember jól körbekérdez, nekem az FSP 400at ajánlották.

(#6269) Gyuri27 válasza Szőkenő (#6268) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert jó és olcsó. Azért. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#6270) dzsi2006


dzsi2006
tag

Sziasztok!
Nem tudok dönteni hogy meik procit vegyem meg!
Asus M2N32SLI deluxe lapom van és a 9600as Phenom és a 6400+ Black Edition között vacillálok! A lapom bios frissítés után támogatja a Phenomot, csak 1 bajom van azzal a biosal hogy a HT szorzó eltünik. Csak ezért nem vettem még meg a Phenomot.
Sztetek meiket vegyem meg?

(#6271) Gyuri27 válasza dzsi2006 (#6270) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] itt kérdezd Oliverdát neki nem rég halt meg egy 9500 finomja. Majd ő megosztja veled a tapasztalatait. Esetleg olvasgasd a logoutját. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#6272) combustion


combustion
csendes tag

Sziasztok!
Teszem azt h veszek egy [AMD] Phenomot, pl egy 9600-ost akk mivel alap cpu clock azt2,300 ra írták, de ha nekem az nem elég penge, akk meddíg tudnám húzni :F [hűtési megoldásokat mellőzük kül vizes innovatech van :Y ] PLZ vki írja meg bár nem hiszem h sok embernek lenne íjen jószága :))

More than innovation its revolutiont for the new genetation

(#6273) dzsi2006 válasza Gyuri27 (#6271) üzenetére


dzsi2006
tag

THX

(#6274) Montgomery88


Montgomery88
csendes tag

Hali!

Melyiket ajánljátok inkább C2D E4400, vagy AMD X2 5200+?
(Egy agp-s X 1950 Pro mellé kellene)

(#6275) Goldye válasza combustion (#6272) üzenetére


Goldye
aktív tag

Ezt az AMD-s topikba érdemes megkérdezni, ott inkább tudnak válaszolni.
Montgomery88: Ha tuningolsz akkor Intellel jobban jársz.

(#6276) Gyuri27 válasza Montgomery88 (#6274) üzenetére


Gyuri27
félisten

Tuning? [link] alapon.

combustion: neked is javallom Oliverdával való beszélgetést. Láttam külföldi tesztben 2.8-2.9-t menni.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#6277) combustion válasza Gyuri27 (#6276) üzenetére


combustion
csendes tag

Kössz :))

More than innovation its revolutiont for the new genetation

(#6278) dzsi2006 válasza Montgomery88 (#6274) üzenetére


dzsi2006
tag

Hi!
Ha még nem döntöttél akkor vszinü hogy még lapod sincs! Akkor viszont érdemes lenne inkább a pcix-es lapot venned és a vga-t lecserélni! Legalább is sztem. 1ébként meg nekem jelenleg 5200+om van és 6000+on lazán és stabilan megy (tovább nem néztem).
Gondold végig mielött vennél 1 agp-s lapot.

(#6279) Montgomery88 válasza dzsi2006 (#6278) üzenetére


Montgomery88
csendes tag

Végig gondoltam többször is. Nemsokára ha jól olvastam jön az IGP-s intel proci. Szóval akkor veszek majd egy komplett gépet addig csak proci meg lap váltáson gondolkodok azzal 1, max 2 évet ki lehet húzni. Szóval most csak lap és proci ami kell. A Lap is úgy mond megvan. Kinéztem 1-1 lapot mindegyik alá. Az inteles az egy AGP+PCI-E-s lap. Az AMD az csak AGP-s, mert nem találtom abból is kombót. Ezért érdeklődtem csak a procik iránt.

(#6280) dzsi2006 válasza Montgomery88 (#6279) üzenetére


dzsi2006
tag

A kombós lapok többségén a pcix csak 4szeres, tehát annak semmi értelme.
Ezen a [link]en látni hogy az x2 5200+ odaveri még az e6300-at is mint a sz*rt! Még ha nagyobb a tuning potenciálja az intelnek, akkor sem ér mellé az x2-nek!!! Én mondjuk elvetemült AMD-s vok, de azért a 4magos intelnél 1 kicsit meginogtam.
Én az AMD-t venném a helyedben!
De te döntesz

(#6281) Szőkenő


Szőkenő
csendes tag

Sziasztok! Még mindig nagyon agyalok, hogy melyik procit vegyem egy Gigabyte GA-P31-ds3l lap és egy MSI 8600GT-T2D256E-OC/D3 PCIE kari mellé. Az INtel Core2Duo E4600on gondolkodtam, de aztán visszanéztem a javaslatokat, és többen azt írtátok, elég az E4200 is. Nem ártana spórolni, de nem szeretném, ha nem futna vele a játék. Mit gondoltok? Ja, és az FSP tápból nem lenne elég a 400 helyett a 350Wos??

(#6282) Szőkenő


Szőkenő
csendes tag

Jaj bocsi, hülyeségeket beszélek, szóval az E2180 vagy más E2xxről van szó, nem E4200ről

(#6283) adakiller válasza KubanitoS (#6267) üzenetére


adakiller
senior tag

kösz szépen az infót, jegyeztem egy életre:)

(#6284) sgergi válasza Szőkenő (#6282) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem elég lenne a 2180 is. Kérdés, lesz-e egy kis húzás. Mert, ha nem, lehet jobban járnál a 4500-zal.

(#6285) Szőkenő válasza sgergi (#6284) üzenetére


Szőkenő
csendes tag

Ha csak azon múlik, hogy húzzanak rajta, akkor nincs is gond, csak találjak valakit, aki megcsinálja :D

(#6286) djtoomi válasza Szőkenő (#6285) üzenetére


djtoomi
addikt

Ha gonolod segítek elmagyarázni. ;)
AMúgy sztem E2180-at vegyél de látom megfogadtad a tácsunkat, és egy jó gép lessz abból a khmmmm-ből. ;)

AMúgy elég neki a 350-es FSP PNF. :K

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#6287) Szőkenő válasza djtoomi (#6286) üzenetére


Szőkenő
csendes tag

Naná, hogy megfogadtam, egy hete itt élek a gép előtt, hogy az olyan legyen amilyen kell, és próbálom megérteni a megaherzek meg az órajelek stb. jelentését :D Nem mondom, minél többet olvasok, annál inkább rá kell jönnöm, hogy mennyi mindent nem tudok :) De igyekszem. És nagyon megköszönném, ha elmagyaráznád, hogy az olcsóbb verzióval mit lehet kezdeni, hogy kihozzam belőle a maximumot :) (azért így máris szebb a végösszeg;)) Előre is nagyon köszi:) és mivel ez nem tuningos fórum, remélem nem haragszik meg senki egy kis offért, vagy írd privibe, nekem bárhogy jó:)

(#6288) sgergi válasza Szőkenő (#6287) üzenetére


sgergi
veterán

Ezt ajánlom olvasgatni neked, minden részletesen le vam írva.

(#6289) fibonaccio


fibonaccio
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy számomra igen fontos kérdés!A 478 tokozású 2,8 celeron procit szeretném lecserélni 3,0 pentiumra. Csak az a kérdés, hogy Northwod v.Prescott?

(#6290) adakiller válasza sgergi (#6288) üzenetére


adakiller
senior tag

ezt a linket én is megköszönöm, hasznomra lesz asszem:)

(#6291) KubanitoS válasza Szőkenő (#6287) üzenetére


KubanitoS
veterán

Elméletileg nem bonyolult dolog a tuning, de ekkor már nem elég a gyári proci hűtő, venned kell egy márkásabbb hűtőt a procid mellés és akkor az E2xxx prociból is ki lehet majd hozni egy kis skúlót.

Egyébként én is javasolnám, hogy nézegesd a tuning kezdőknek topicot.

fibonaccio 6289: elméletileg mindegy melyiket veszed, nagy különbségek nem lesznek a teljesítményt illetően. Én Northwoodot javasolnám, mivel a Prescott jobban melegszik, de ez csak egyéni javaslat.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6292) Szőkenő válasza sgergi (#6288) üzenetére


Szőkenő
csendes tag

Köszönöm Neked is, és Kubanitosnak is a választ, na meg persze djtoominak is a sok segítséget! :R Lesz benne plusz hűtő is akkor, meg tuningolok rajta, csak menjen!!:) Addig okosítom magam tuningügyben. Nem lesz könnyű, nem vagyok egy műszaki beállítottságú egyén :(

(#6293) frame>24


frame>24
addikt

eleve elnézést kérek, ha hülye a kérdés
- ha egy max. 1066 FSB-re hitelesített lapba belecsapok egy 1333 FSB-s procit, akkor az menni fog? Kompatibils-e lefelé a proci? (ugyanis nemtom, h itt BIOS-update segít-e: P965 nemhivatalosan támogatni szokta...)

djtoomi: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#6294) djtoomi válasza frame>24 (#6293) üzenetére


djtoomi
addikt

Természetesen fog menni. :K Mindketten mindkét felé kompatibilisek. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#6295) djtoomi válasza Szőkenő (#6292) üzenetére


djtoomi
addikt

Menni fog ne félj, kb 2800MHz sőt talán 3000-nél is több kihozható belőle a hűtővel amit mondtam. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#6296) Goldye válasza fibonaccio (#6289) üzenetére


Goldye
aktív tag

Prescottom van, és nem ajánlom, mert nagyon melegszik.

(#6297) djtoomi válasza fibonaccio (#6289) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát inkább prescott, de értelme smemi. Add el a mkompeltt géept, és vegyél egy 775-öset vagy Am2-eset. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#6298) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. érdekelne, hogy egy 4000+ x2-es(15e.) mennyire elég oylan játékokhoz mint colin dirt, moh airborne, cod4, bioshock..tehát még elég friss játékokhoz. illetve nem tudja vki, várható e- hogy mennek mostanában lejjebb az árak? 1-2 ezer forint is sokat számitana, legalábbis nekem...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6299) fibonaccio válasza djtoomi (#6297) üzenetére


fibonaccio
csendes tag

A gép cserén én is gondolkodtam, de sajnos kevés a zseton :F :F :F

(#6300) djtoomi válasza volvoguy (#6298) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát ennél lejjebb nem nagyon fognak menni,8600ge-hez elég a 4000+ x2. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.