Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Skizz válasza FireKeeper (#6141) üzenetére


Skizz
addikt

1:1 arányt gagyi ramok nem birnak ha nagy iramban toljuk fel az fsb-t. Ha nem kell ram tuning, akko jo gagyi, ha azokat is huzni akarjuk rendest, akor johetnek a tuning ramok. Ha nem kell tuningram akko viszaosztani tessek. Kingstone meg nem rosz, de van nala jobb, sokkal jobb.

(#6152) Goldye válasza Kareszovics (#6150) üzenetére


Goldye
aktív tag

Mondjuk ha így nézzük akkor az e6750-t tovább lehet húzni alapfeszen. De nem akarlak lebeszélni, nagyon jó az az e6550 :R

(#6153) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Heló mind. Kéne egy kis help h milyen procit vegyek. A gép jelenlegi paraméterei a cuccoknál. :) Maradok AMD. De ha szüks akkor akár lehet deszka csere is. Nem azonnal kell
tehát ha úgy van inkább kivárom a kellemesebb árakat. (off:xpsp2 simán ellene ezzel a procival vagy pista?)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#6154) Skizz válasza WolfheartGR (#6153) üzenetére


Skizz
addikt

Mennyi a keret? s939?

(#6155) raskolnikoff válasza WolfheartGR (#6153) üzenetére


raskolnikoff
őstag

ez AM2es sztem. vagy nem? és 4800tól 6000ig mehet a téma de kéne tudni mennyit akarsz rá költeni. bár sztem ha benne van a lap cseréje akkor abban az árban már érdemesebb c2d-t venni...ha nem vagy intel ellenes.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#6156) Goldye válasza WolfheartGR (#6153) üzenetére


Goldye
aktív tag

Pistát akkor se raknék fel ha ingyen adnák...

(#6157) WolfheartGR válasza raskolnikoff (#6155) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Am2-es igen. Keret az nem fix, mert ha elgurul a gyógyszerem akkor nem nézem az árát. Ezért kérdőjeles az alaplap is. Viszont a felesleges kiadásokért sem vagyok oda. Hm. Egy reális megoldás amit esetleg nem kell 6hónap múlva kukázni és másikra cserélni.
Intel nem kell, nem szeretni. Phenomot sem szeretnék. Marad az x2.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#6158) raskolnikoff válasza WolfheartGR (#6157) üzenetére


raskolnikoff
őstag

hát akkor ha mindegy...5200 vagy afölött sztem. azokban ujabb a mag is. többet tudnak reálisan mint 4600 és alatta. pláne ha fél évre kell min.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#6159) WolfheartGR válasza Goldye (#6156) üzenetére


WolfheartGR
őstag

:)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#6160) WolfheartGR válasza raskolnikoff (#6158) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Köszönöm. Akkor 5200 és fölötte, majd a pénztárcám lesz a döntő. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#6161) _Fonzy_


_Fonzy_
tag

Valaki a 6105.-re válasz?

[ Szerkesztve ]

(#6162) cuko# válasza _Fonzy_ (#6161) üzenetére


cuko#
tag

5,5k-t biztosan megér, ha rendesen működik, mivel újonnan ~12-13k .
az más kérdés, hogy neked megéri-e ^^ : mostani procid milyen? memóriák?

ha neked nem kell, akkor viszont nekem kéne :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6163) raskolnikoff válasza _Fonzy_ (#6105) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Hogy megéri-e azt nem tudom, de itt megmondják. Hogy jó-e? Hát mire? :D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#6164) Goldye válasza raskolnikoff (#6163) üzenetére


Goldye
aktív tag

CS 1.6 lanpartyra; multimédia, ha mással nincs terhelve a gép; netezésre.. Nem is értem mér vesszük a mai csúcsprocikat :) (jóvanna aki krájziszt akar nyomni, nadee)

[ Szerkesztve ]

(#6165) perempe válasza FireKeeper (#6148) üzenetére


perempe
addikt

Nekem ilyen van geil value kit-tel...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#6166) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Hali!Volna egy kerdesem.Leszeretnem cserelni az AMD-met,de nem tudom meiket vegyem:E6850/1333FSB,E6600/1066FSB,E6750/1333FSB.A 6750 olcsobb mind a 6600-as.Miert???Azert mert 1333FSB?Az 1333FSB-ek miert olcsobbak mint az 1066-sak???Ahonnan en veszem itt egy 6700/1066FSB-s a legdragab!Netan jobb mint az olcsobb 6850-es???Pedig ez gyorsabb mind a 6700-as!Ja es mind 4MB L cache!
Valaki legyszives irja le nekem miert van ez igy!Elore is koszi! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6167) Speed® válasza Szabikaa20 (#6166) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

E6600 9x266=2.40GHz
E6750 8x333=2.66GHz
E6700 10x266=2.66GHz
E6850 9x333=3.00GHz
Azért olcsóbbak az 1333masok, mert azok az újabbak, azokat tolja Intel bácsi.
Az árakat leginkább az befolyásolja, hogy melyiknek mennyi az alap szorzója.
Mint láthatod, az E6850 lényegében egy húzott E6600. Ugyanez igaz az E6750re, az az E6420 (8x266) tuningolt verziója. A legkomolyabb a maga 10es szorzójával az E6700. Ha tuningról van szó, jól jön a magas szorzó.

(#6168) Szabikaa20 válasza Speed® (#6167) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ja vagy ugy!Szoval,ha en tuningra akarom akkor vagy az E6600 vagy E6700.Ugye?Akkor sztem marad a 6600 a 6700 most nincs annyi keret :( ,meg alaplapot is kell vennem :K .Kosz az infot! :R

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6169) Goldye válasza Szabikaa20 (#6168) üzenetére


Goldye
aktív tag

Szvsz annyit nem tudsz tuningolni, hogy megérje a 6700 vagy 6600. Érdemes e6750-t venni.

(#6170) Szabikaa20 válasza Speed® (#6167) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Most neztem hogy az a 6600 meg a 6700-as csak 1066fsb.Nem baj?Nem volna jobb a 1333fsb 6850 vagy 6750???

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6171) Gyuri27 válasza Speed® (#6167) üzenetére


Gyuri27
félisten

Meg azért is olcsóbbak, hogy vegyed meg hozzájuk az 1333-s ddr3 ramokat, hogy 1:1-ben tudjad használni. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#6172) Speed® válasza Gyuri27 (#6171) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hát akire rátukmálnak egy C2D mellé 1333as DDR3makat, az meg is érdemli ;]
Miközben alaphelyzetben 1:1 pontosan a DDRII-667 sebesség szükségeltetik.

Szabikaa20
E6600/6700 a magas szorzójuk miatt tuningolható tovább. Könnyen belátható, hogy ugyanazon órajel elérése velük alacsonyabb FSBvel lehetséges. Tehát nincs az, hogy mondjuk beleütközöl a lap FSBkorlátjába 520nál és emiatt az E6750 megáll 4.16GHznél, hanem mehet az E6600 ezáltal 4.68, az E6700 pedig 5.20GHzen is akár (megfelelő hűtés feltételezve ezek korántsem lehetetlen számok).
Az 1066/1333FSB különbségeit már leírtam, nem ez számít, hanem a szorzó.
Feltételezem nem abba a körbe tartozol aki 4GHz felett akar procit víz vagy kompresszoros hűtés segítségével, szóval egy G0 magos E6750et vegyél (sőt, akár E6550 is megfelel, 3.5GHzet az is megy átlagban), elleszel vele.

(#6173) Szabikaa20 válasza Speed® (#6172) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ja ertem!Szoval akkor 6600 a jobb szorzoja miatt.De mondjuk arra kene hogy 3dmark06-ban minel tobb eredmenyt kapjak.Es januarba veszem a vizhutest mar el van intezve. :C Ugyhogy azert azt a 4ghz megszeretnem haladni,ha lehet!Ja es persze jatekra is Crysis,Bioshock hasonlokra is.Ja es koszi a felvilagositast!!! :R :R :R

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6174) KubanitoS válasza Szabikaa20 (#6173) üzenetére


KubanitoS
veterán

"De mondjuk arra kene hogy 3dmark06-ban minel tobb eredmenyt kapjak."

Ez nem semmi. :Y Remélem tudod, a férfi nemi szerv hossza nem áll egyenes arányosságban a 3Dmark 06-ban elért pontok számával.... de te tudod.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6175) cuko# válasza KubanitoS (#6174) üzenetére


cuko#
tag

:D :D :D :C :C :C
köszi ez jó volt :) :R

(#6176) @Mézga@


@Mézga@
csendes tag

Nem vagyok otthon az összes Cpu-nban de az enyémet ajánlom mert hála az égnek amióta megvan SEMMI gond nics vele. Igaz hogy nem ispróbáltam húzni mert soha nem nyúztam egy alkatrészemet sem de ettőll eltekintve biztos lehet! :)

Asus P5K/EPU, Intel Core 2 Duo E6750, 2x2Gb Geil Black Dragon DDr2 800 Mhz ZOTAC 8800 GT DDR3 VGA - A Fórum nem szaggat , másra meg nincs időm :D

(#6177) Goldye válasza Speed® (#6172) üzenetére


Goldye
aktív tag

A tuningrekord is "csak" 5,1ghz körül van, nem? Ha vki eléri az 5,2-t az mindenképp szóljon mi a titka :) Sztem nem lehet nagyobb órajelet elérni az e6700-al, mint az e6750-nel. Más stepping, régebbi, jobban melegedhet. Nameg azért van határ akkor is, sok esetben nem a rendes hűtés hiánya miatt nem lehet tovább tuningolni. Várom a véleményed hogy mennyire van igazam :R
@Mézga@: Az E6750 egy remek proci ;)

[ Szerkesztve ]

(#6178) Rover623 válasza KubanitoS (#6174) üzenetére


Rover623
félisten

Gondolom, azoknak is ezt mondod, akik edzéstervet, táplálékkiegészítőt, jobb segédeszközöket keresnek vmilyen sportág műveléséhez...
Remélem tudod, hogy az ambició hiányának egyenes következménye a sikertelenség...:DDD

primus inter pares

(#6179) forceberg válasza KubanitoS (#6174) üzenetére


forceberg
veterán

Javasolom még a lángcsóva matricákat a gépe oldalára, s előre az ál szellőzőrácsokat...
az is jelenthet még plusz 5-6 LE-t :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6180) Speed® válasza Goldye (#6177) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A tuningrekord E6700al 5.86GHz 1.85Von, E6750el 5.25GHz 1.8Von. LN2vel.
Hiába más stepping, szélsőséges tuningnál uaúgy architektúrális gátak vannak.
Az E6700 a 10es szorzó miatt könnyebben tuningolható, hidd el ;)

(#6181) Goldye válasza Speed® (#6180) üzenetére


Goldye
aktív tag

Oksa köszönöm a választ :R :) 5,8 nem sok egy kicsit :D? Am ha kisebb a tuning akkor az e6750-nel jobb eredményt lehet elérni, vagy akkor se?

(#6182) KubanitoS válasza Rover623 (#6178) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem is tudtam, hogy a 3dmark sportággá vált mostanság. ;]
Le lehet fogyni a segítségével? :DDD

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6183) Speed® válasza Goldye (#6181) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

5.8 nem sok, csak az LN2 rohadt drága ami kell hozzá :D
"ha kisebb a tuning akkor az e6750-nel jobb eredményt lehet elérni, vagy akkor se?"
Ez lenni nem magyar értelmes :) Arra gondolsz hogy kisebb tuninghoz az E6750 kevesebb feszt kérne?
Meglehet, bár egyszerű példával élve, 4GHzhez az E6750t 500as FSBn kell hajtani, míg ugyanehez az E6700ast elég 400ra belőni. Gondolom te is látod, hogy melyikhez kell majd alacsonyabb fesz.
Különbenis, nem olyan drámai a VID eltérés, hogy pusztán emiatt jobbnak tartsuk az E6750et. Az E6700nak 1.325, az E6750nek 1.275 (G0nak!) a VIDje.

(#6184) Goldye válasza Speed® (#6183) üzenetére


Goldye
aktív tag

Ahha úgy értettem :)
Hmm, most elgondolkodtattál, mivel nemsoká veszek konfigot, és abba e6750 menne egy cm hyper tx2vel, később még H2O. Vízzel meg már szép eredményeket lehet elérni, akkor jobban járnék egy nagyobb szorzóssal?

[ Szerkesztve ]

(#6185) bazza


bazza
tag

Nagy kérdés áll előttem: Hosszabb távra, megbízható, munkabíró gép kell, néha játékra, de az is csak mértékkel (max egy 2600XT lesz a gépben).

Viszont nem tudok dönteni, hogy AMD vagy INTEL.
5600+ elég, vagy 6000+ kell, esetleg a drágább intel? teljesítményben hogy állnak párban?
Egy jó lapot is mondhatnátok, amdhez nem találok, intelből gondolom valamelyik P35 deszka lenne a jó választás. (igazából sok csicsa nem kell, se firewire, se eSATA se egyéb hóbelebanc, csak ne faggyon meg ne legyen gondom vele)

pénz ugye nincs, olcsón kéne megúszni, egy viszonylag jó gépet akarok úgy egy évig. Jöhet pro-kontra.
Köszi:) :R :R :R

(#6186) Stuman


Stuman
csendes tag

Sziasztok.

Valaki lécci adjon tanácsot mert én már megőrülök :W
Azt szeretném kérdezni h szerintetek AMD X2 5200+ vagy Core 2 E4500 közül melyiket érdemesebb.
Árban ugyan annyi a kettő de nekem az is számít melyik hogy melyik melegszik jobban (mert ugye azt nehezebb hűteni)

(#6187) Goldye válasza Stuman (#6186) üzenetére


Goldye
aktív tag

E4500 tuningpotenciálja sokkal nagyobb.
bazza: Mennyit költenél a procira?

[ Szerkesztve ]

(#6188) KubanitoS válasza bazza (#6185) üzenetére


KubanitoS
veterán

Intel Core 2 Duo E6750 / E6850

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6189) Szőkenő


Szőkenő
csendes tag

Sziasztok! Hozzáértő segítségre lenne szükségem. Nem értek a gépekhez, de nagyon kiváncsi természetű vagyok:) Kaptam egy új gépet, a következő paraméterekkel: proci: Intel Celeron 420 1,6Ghz Box Alaplap: AsRock 4coreDual Sata2, videokártya: Gigabyte GeForce 7300 GS, memória: 1 GB DDR2SD (64bit)
Azt mondják, ezen futnia kéne a játékoknak rendesen. Páromnak az ezeréves Pariah játék sem fut rajta jól, néha eltűnik a kép. Sokszor várnom kell, hogy történjen valami netezés közben is, nagyon lassúnak tűnik. (régen az ATI Radeon 9600al simán ment) Mi lehet a gond??? Azt mondják, ez a proci már nem a régi celeron, hogy már sokkal jobb, stb. Én ehhez nem értek, de csak rákérdeztem, hogy nem a Pentium 4 a jó? Szóval kérlek Benneteket, írjátok le a véleményeteket a gépről, hogy ha érdemes valamit cserélni, mi is lenne az, és miért. Interneteznénk vele, és játszanánk is online. Nem szeretném, ha akadozna. Help:)

(#6190) bazza


bazza
tag

A gond az, hogy nagyon pénztárca függő a dolog. Árban max a 6000+ elérhető. Ezt is csak úgy, ha egy Gigabyte GA-MA69G-S3H lappal együtt veszem (mégis csak 16k, nem 25k a lap). Én is inkább E6750-et vennék, egy drágább lappal.

A kérdés: a fent említlett lap és a 5600+ vagy 6000+ proci szépen muzsikálna? Vagy megbánnám?

(#6191) Gyuri27 válasza bazza (#6190) üzenetére


Gyuri27
félisten

A lap jó. A prociból meg az 5600+-t vedd a dupla l2 miatt. Alapból 2800-n ketyeg min a 3000 meg van. Az egy 3870-k is elég. Azután a lapba rakhatsz finom-t is (mert van hozzá bios) [link] :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#6192) KubanitoS válasza Szőkenő (#6189) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szia!

Nem szeretnélek elkeseríteni, de sajna ez a gép játékra szinte teljsesen alkalmatlan, főleg a rendkívül gyenge processzor miatt. Ennél a processzornál nem is a teljesítmény lenne a lényeg, hanem a rendkívül alacsony fogyasztás (35watt), ezzel magyarázható az alacsony órajele is. Így a helyedben nem csodálkoznék, ha még a régebbi játékok sem akarnak megmozdulni.

A videókártya annyira nem rossz, de egyáltalán nem a csúcs, sőt a "völgyhöz" inkább több köze van, mint a csúcshoz. A jelenleg kapható új videókártyákat teljesítményben meg sem tudja közelíteni sajna.

Elnézésed kérem, ha kicsit erősen fogalmaztam, de ezt nem nagyon lehet sajnos szépíteni. :(

A helyedben ezt a gépet meghagynám netezésre és játékra vennék egy teljesen másikat.

üdv

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6193) KubanitoS válasza bazza (#6190) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerintem hosszab távra megbánnád az AMD-t. De ha a pénztárca közbeszól, akkor nem lehet mást tenni...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6194) FireKeeper válasza KubanitoS (#6192) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nono, az a celeron már core alapú, hiába alacsony az órajele, attól még a teljesítménye jó lehet, inkább a videókártya az ami halálra van butítva.
6193: és miért bánná meg az amd-t? nem kell lapot cserélni mint khm egyeseknél ha új proc jön

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6195) KubanitoS válasza FireKeeper (#6194) üzenetére


KubanitoS
veterán

Hmm lehet, hogy igazad van, mégis karcsúnak tűnik nekem a proci is.
Bár fene se tudja...

6193-ra: Ezt te is tudod: a jobb teljesítmény + tuning miatt. Persze ha az alaplap megvan, akkor felesleges az átváltás Intelre, de egyébként szerintem célszerű.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6196) FireKeeper válasza KubanitoS (#6195) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a 7300gs nagyon alap... gyenge gpu gyenge ram. az a proci sztem még bőven erősebb karikat is kihajtana (x1650xt, 7600gt pölö)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6197) bazza


bazza
tag

Nem tuningolnék. Akkor jobb az AMD? (a lap meg azért kéne, mert olcsó és sok jót hallottam róla. intelnél meg legalább +10 ezer ha egy normális lapot akarok. Nem?)

Inkább azt kérdezném meg milyen táp szükséges ehhez? Mivel elég sokat zabál a 90nm. (egyéb cucc: 2 vinyó, egy dvd olvasó, tunerkártya)

u.i. a laphoz nekem nagy előny még az integrált vga, amíg nincs pénz egy normális vga-ra, addig legalább nem porosodik a polcon a gép.

[ Szerkesztve ]

(#6198) Szőkenő válasza KubanitoS (#6192) üzenetére


Szőkenő
csendes tag

Éreztem valami ilyesmit, köszi a választ! Tényleg Core alapú a proci, ez tuti, de ha veszek bele egy jobb videokártyát, akkor szerintetek menni fognak a játékok? MOst kell eldöntenem, hogy mi kell belőle és mi nem, mert nemsokára újrahúzzák a gépet, addigra már szeretném, ha minden a helyén lenne. Amit írtál videokártya kompatibilis az alaplappal?? Mostanában kezdem megérteni, hogy nem elég egy valamit kicserélni újra, hanem egymással összehangban kell lennie mindennek, szóval ha online új játékokat szeretnénk játszani, és mondjuk meghagynám az alaplapot és (ha van értelme a procit is), akkor milyen vga kártyát vegyek? nehogy kinyírja a gépem:)

(#6199) KubanitoS válasza bazza (#6197) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha olcsóbban kijössz belőlre + nem tuningolsz, akkor az AMD is jó választás lehet.
Tápnak valamilyen márkásat válassz, pl: Chieftech, FSP. 400 watt körüli tutira jó lesz.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6200) Stuman válasza Goldye (#6187) üzenetére


Stuman
csendes tag

És ha egy kicsit sem szeretném tuningolni?

Normális fokon lehet hűteni őket egy NINJA PLUS-al?

a BE-2400-as AMD-ről mi a vélemény?Tudom hogy gyengébb csak azt nem hogy mennyivel.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.