Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) pokol ura válasza bulgesz (#16399) üzenetére


pokol ura
senior tag

ha most nincs annyi felesleges pénzed akkor hanyagold, max ha jó áron megtudnál tőle szabadulni, akkor meg válts :)
csak egy laza példa az E8400-em 3825-őn ment, míg a Q6600-om meg 3,2-n, winrarba simán alázta, 3dmarkba is, meg úgy mindenbe :DDD

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#16402) grafika95 válasza vzsryl (#16385) üzenetére


grafika95
tag

Köszi az infót, szerintem nem vinné az AM3-as procikat, de te jobban értesz hozzá, az fix, hogy AM2+ megy benne :)
Talán még gyűjtök kicsit és elpasszolom a mostani procit is (ami úgy 8-10K-t hozna a konyhára)

Azaz 30-40.000 is lenne a procira
Amiből AM2+ ba ezt szemeltem ki, gondolom ez már jó lesz játékra ;)

AMD Phenom II 920 AM2+ BOX ( 4mag egyenként 2.8ghz + a hűtő iponba: 38eFT)

De KARÁCSONYig kibírom ezzel a procival... akkorára úgyis lejjebb megy az ára...

(#16379) Freeman2:
Ne haragudj, de nem fogok 15K -val többet elpocsékolni egy LAP-ra hogy vegyek bele amúgy is drágább intel procit... és akkor se lennél túl sokkal előréb, csak feleslegesen 20eFTvel többet költenék rá mint ha vennék egy rendes AM2+ os prockót
(És hidd el nem sokkal tud többet manapság az Intel mint az AMD + ált. drágább is)

Adott a lap EBBE kell proci.... proci cserére szánok pénzt... nem ALAPLAP+PROCI ...

(#16403) vzsryl válasza grafika95 (#16402) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A lapod támogatja az AM3-as procikat: [link]
"JW-RS780UVD-AM2+(128M) BIOS V1.6 Updates AM3 CPU code; 831Kb 10 Jul, 2009"

Egyébként ha támogatja a Phenom II 920-at, akkor miért ne támogatná a többi Phenom II-es procit? :) Az AM3-asok abban különböznek csak, hogy van rajtuk DDR3-as memóriavezérlő is. De mivel DDR2-es is van rajtuk, ezért mennek az összes AM2+-os lapban, aminek megfelelő a Bios verziója.
Nem tudom, hogy milyen Bios van a lapodon, de valszeg a Phenom II 920 normális kezeléséhez is frissítésre van szükség. Ha még nem csináltál ilyet, akkor vidd el a legközelebbi számtech boltba, és 1-2k-ért megcsinálják.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16404) adam320 válasza vzsryl (#16403) üzenetére


adam320
senior tag

Nem minden AM2+ lapba megy..tapasztalat :( Hiába latest bios

[ Szerkesztve ]

(#16405) vzsryl válasza adam320 (#16404) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hát ilyenről még nem hallottam. De ha egy lap hivatalos oldalán ott van, hogy x Bios-al y procikat kezel, és mégse kezeli, akkor mit lehet tenni?
Eddig akikeknek ilyesmit ajánlottunk, még nem panaszkodtak inkompatibilitásra, tehát a tapasztalatod remélhetőleg nagyon egyedi eset.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16406) adam320 válasza vzsryl (#16405) üzenetére


adam320
senior tag

Reméljük

(#16407) grafika95 válasza vzsryl (#16403) üzenetére


grafika95
tag

2008 as bios van azt hiszem....
(azt már nem tom az épp hanyas, de biztos nem 1.6-os)

Soha nem csináltam bios frissítést, de ha nem túl bonyolult, szeretek magam küszködni a dolgokkal (pl.: procit is én húztam, igaz itt PH-n abba is segítettek :) )
És nem szívesen adok a szerelő zsebébe pénzt (a legközelebbi 2km-re van, de nem egy nagy szám a csóka, és ha lehet 2x annyit kér a munkáért, mint az valójában lenne.
épp ezért tanultam meg mindent, ami fontos, csak alkatrészért megyek oda, mindent magamnak csinálok (ha van rá lehetőség) )

2k helyett 3-4k -t is elkérne a szemete a biosfrissítésért

Ha PM-ben leírod hogy kell, azt megjegyzem, leírom, és ha meglesz a proci akkor lefrissítem
(vagy ha előtte frissítem akkor mi van ? a mostani beállításokat elvesztem ? és jobb/rosszabb lesz a mostani hardverkezelése ?)

Ha kezelni tudja friss biossal az AM3-at akkor az fain lenne, mert nem túl drágán vannak fasza procik... játékra már ha lehet 3-4magos procit vennék, és az kitart pár évig, aztán meg majd jön biztos valami új "őrület" ....

Eddig is köszönök mindent :R Várom a választ PM-ben ha lehet

(#16408) grafika95


grafika95
tag

egy fontosat kihagytam:
a Phenom II 920 at nem viszi (mert 125W TDP a korlát, szerintem azt már NEM viszi, vagy az ÉPP A MAX, bár szerintem az már NEM MEGY mert megvan a 125w
így kicsit körültekintőbben kell választanom... 4magnál már szinte mind ott körül van TDP-ben

csak ennyi még... :D

(#16409) vzsryl válasza grafika95 (#16407) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Rakd fel az Everest nevű program-ot, aztán az alaplapnál a Bios résznél láthatod a verziót.
Bios frissítésben itt segítenek: Bios frissítés, help!
Nekem fogalmam sincs, hogy milyen a lapod, tehát segíteni se tudok.
Ha rosszul csinálod a Bios frissítést, akkor szállhat az egész lap. Ezért mondtam, hogy inkább szakemberhez vidd.
PM-ben privát üzenetekre szeretnék válaszolni, és nem szakmai kérdésekre, mivel arra a különböző topic-ok vannak kitalálva.

Szerk.: Ha 125W-ig viszi, és a proci annyi, akkor menni fog. Esetleg a Phenom II 965 okozhat problémát.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16410) Rayyy


Rayyy
senior tag

Sziasztok!

Nézelődök 4magos procik után, mert lecserélném az E6850-emet. A piacon van pár Q9400, csak nem tudom, hogy pl. ezek az adatok mit jelentenek:
- fpo:L830A622
- VID: 1,1875
Meg esetleg ha írnátok még valamit, hogy mire kell figyelni ezeknél a prociknál, az jó lenne!

Köszi!

Minden a legnagyobb render!

(#16412) csigabig válasza vzsryl (#16385) üzenetére


csigabig
tag

nagyon igazad van
nekem is phenom 2 x3 710 van aktiválva van 4 mag is
probáltam a tunningot is egyszer probaként
simán vitte a 3,3Ghz 4 magosan
de közben mégis váltanék Intelre mert nagyon megszerettem az intelt közben
amugy mindig is amd volt de utobbi 4 - 5 konfigom Intel volt és nagyon jok voltak !!

(#16413) scream válasza PsYcHO20 (#16411) üzenetére


scream
veterán

a sima C2D az az asztali gépekbe, a Centrino meg laptopokba,notebookokba való

(#16415) adam320 válasza Rayyy (#16410) üzenetére


adam320
senior tag

Figyelni nem nagyon kell semmire szerintem.Esetleg nézd meg néhány boltot,és amelyiknél a legjobban jössz ki azt vedd meg.

(#16416) dangerzone válasza Rayyy (#16410) üzenetére


dangerzone
addikt

FPO: link
VID: Gyári feszültség érték, ami kell a proci stabil működéséhez. De az esetek 85%-ban ez egy túlbecsült érték, tehát a proci megy alacsonyabb feszültséggel is ugyanennyit.

Általában az fpo szám alapján nagyjából meg lehet becsülni egy proci teljesítményét. Mert az azonos fpo-jú procik ugye azonos körülmények között készültek.

A vid esetében meg mindig az alacsonyabb értéket favorizálják egy adott processzorszéria esetében. Mert így relatív jobban tuningolhatóak, viszont jobban is melegszenek.

Igazából csak akkor kell törődnöd ezzel a két adattal, ha valami hatalmas extrém tuningmester vagy.
Szóval ilyen szinten az órajelet, a magok számát, a cache méretét meg persze az árat kell nézni. :)

csigabig: Ennyi az indokod az intelre való váltásra, hogy nagyon megszeretted időközben? :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#16417) Rayyy válasza dangerzone (#16416) üzenetére


Rayyy
senior tag

Köszi, így ok.

Minden a legnagyobb render!

(#16418) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Üdvözlet a Szakértőknek!

Szóval gépfejlesztés előtt vagyok.
Én 4-5 évente szoktam gépet fejleszteni és így is marad a jövőben. Ez idő alatt 2X szoktam grafikus kártyát cserélni.
Az az számomra nem fontos tény az hogy egy alaplapba majd később egy jobb procit rakok mert 4-5 év használat után szerintem úgy sem érdemes egy lapba már erősebb procit rakni, hanem lecserélek mindent.

Amit kinéztem és lehet megköveztek.
Proci: Core I5-750
Memória: 4 Giga DDR3
Alaplap: Valami P55-ös a core i5-höz.
videókártya: egyenlőte maradna a 8800gt-m de majd egy 4870 radeon váltja ha lesz pénz

Számomra a véleményetek kell, hogy a I5-ös úton gondolkodom, akkor elégedett leszek-e vagy ennyi pénzért másban kéne gondolkodnom.
Jeleneleg AMD 3000+-om van. Előtte Intel Procim volt és nekem valahogy jobban bejött az Intel. Bocs senkít nem akarok megbántani :R .

(#16419) vergilx válasza Khaosz55 (#16418) üzenetére


vergilx
őstag

Szia!
Egyenlőre nem tudni,elégedett leszel ez az i5 el,mivel még nincsenek tesztek,ami viszonyítási alapot adna a 775 höz,vagy az i7 hez képest.VGA-nak sztem inkább majd az uj ATI kártyákat várd meg.

(#16420) adam320 válasza vergilx (#16419) üzenetére


adam320
senior tag

775 höz képest sokkal jobb,megéri :K

(#16421) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Mit jelent a procinál hogy E0?

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#16422) Xirtam


Xirtam
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene nekem elveszítettem a mostani fonalat új CPU-k terén! HD Filmnézésre és netezésre, kellene nekem INTEL proci , én az E2180-ra gondoltam de ezt már nem kapni.A Segítségeteket előre köszönöm! :R

:C Közben ŐSTAG lettem ezzel a HSZ-emmel! :C

[ Szerkesztve ]

(#16423) Xirtam válasza sz.zoli25 (#16421) üzenetére


Xirtam
veterán

Az a CPU steppingje!

(#16424) sz.zoli25 válasza Xirtam (#16423) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

:-)
Egy kicsit bövebben légyszi...Amatör vagyok...
Mit jelent miért tüntetik fel mindig és milyenek vannak még?

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#16425) jaja1981 válasza Xirtam (#16423) üzenetére


jaja1981
addikt

E1xxx, egy ATI 4650-nel elég lesz.

(#16426) Xirtam válasza sz.zoli25 (#16424) üzenetére


Xirtam
veterán

[I]No processor design is perfect. The first version of a new microprocessor product is the A-0 step. Later, as improvements are made to the product for functional (bug) fixes or manufacturing improvements, the stepping number will increase.

Generally speaking, minor changes result in an increased number, (that is, A-1 to A-2) while more complex changes result in the letter being changed (that is, A-2 to B-0).

If new steppings come out with fewer bugs you are usually not eligible to RMA for a newer processor. Most of these bugs are supposed to be worked around in the motherboard design, BIOS (drivers), and applications.

Intel produces a detailed document called a "Specification Update" for each of their processor models that covers all of the various steppings, and lists exactly which bugs (they call them "errata") each one has and a description of the bug. For example you can download the Pentium IV specification Update from Intel at http://developer.intel.com/design/pentium4/specupdt/
A similar document is available for every processor they make.

AMD uses the term "revision numbers" to refer to steppings for its Athlon and other processors. To see the errata for a given AMD processor, look up its revision guide, which lists the processor revision numbers and the errata which apply to each revision. For example, the revision guide for the AMD Athlon XP model 8 processor is available from AMD at
http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/white_papers_and_tech_docs/25703.pdf[/I]

Nagyvonalakban:

Ezek az értékek (Family, Model, Stepping, Revision) azt mutatják, hogy az adott processzor melyik sorozatból készült. Family - (CPU) család

[ Szerkesztve ]

(#16427) sz.zoli25 válasza Xirtam (#16426) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Ez már nem kinai hanem japán...:D
De közelitünk...Még jó hogy van online forditó...
Tulajdonképpen arra szerettem volna rájönni hogy miért tüntetik fel az eladásnál hogy E0-ás és miért is kérnek érte többet?
:-)

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#16428) GazRic


GazRic
senior tag

Üdv!

Van egy MSI lapom ehhez egy 6000+ X2-őm. A lap elromlott újat kell vennem AM2+ (AM3 ready) lapot néztem ki, olyat amiben elmennek a DDR2-es ramjaim.-> GA-MA770-UD3

Ami a kérdés - és remélem ebbe a topicba illik - a közeljövőben cserélném akkor már CPU-t is valami Phenom 2-esre (X2 vagy X4 nem'tom), ezek ugye elmennem a DDR2-es ramokkal is.

Phenom2-es CPUkat mennyire húzza vissza ha DDR2 ramokkal mennek DDR3 helyett?
Jó választás lehet ez igy?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#16429) jaja1981 válasza sz.zoli25 (#16427) üzenetére


jaja1981
addikt

Azért szokták feltüntetni a stepping-et és a VID-et, és azért kérnek többet, mert ezek általában jobban tuningolhatóak.
Átlag felhasználónak tök mindegy, hogy a proci max órajele 100-200MHz-cel alacsonyabb, vagy magasabb.

GazRic:
Az AM2+ lapokban elmennek az említett procik.
A ram miatt semmi sebességbeli különbség nem lesz.
Nyugodtan vedd meg a lapot.

[ Szerkesztve ]

(#16430) Pítőr válasza Xirtam (#16422) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Csak akkor vegyél E1x00 típusú procit, ha használtan akarod megvenni, ha újonnan, akkor vedd inkább ezt, ezzel váltja fel az intel az E1x00 szériát, ugyanazzal az árcédulával, kevesebb fogyasztással, stb.!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#16431) vzsryl válasza jaja1981 (#16425) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha nincs hw gyorsítás, akkor sajnos nem elég az E1400-as 1080p lejátszására. Talán az E1500 vagy E1600-as elég lehet, de mivel csak 100Mhz-ek a különbségek köztük, nem vagyok biztos a dologban. Ha van hw gyorsítás, akkor még egy P4-es is elég.
A Pítőr által javasolt E3200 már valamivel erősebb, mivel Wolfdale és emiatt kicsit finomítva van rajta.

(#16428) GazRic: Az 770-UD3 jó választás lesz. Milyen Ram-jaid vannak? Nehogy a lap fintorogjon vele.

(#16429) jaja1981: Nem csak a max órajelben jobb, hanem azonos órajelen kisebb feszültség állítható be, tehát kevesebbet fogyaszt. Ez se számít sokat, de van aki minden Ft-ot szeret megspórolni.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16432) csigabig válasza GazRic (#16428) üzenetére


csigabig
tag

hali szia
nekem is ilyen tipusu lapom van 2.0 verzio ha teheted te is ilyen verziot vegyél
azért írom neked ezt mert lehet szerencséd lehet majd a procinál mert a lap
támogatja az ACC = Advenced Clock Calibration
amivel kis szerencsével 4 magositani lehet 2 magos illetve 3 magos Phenom 2 ket.
nekem Phenom 2 x3 710 van 4 mag megy DDR2 vel szerintem jó választás a lap.

[ Szerkesztve ]

(#16433) GazRic válasza vzsryl (#16431) üzenetére


GazRic
senior tag

2 x 2GB DDR2 800Mhz CSX

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#16434) jaja1981 válasza vzsryl (#16431) üzenetére


jaja1981
addikt

Én úgy írtam az E1xxx procit HD alá, hogy egy HD-s Radeonnal.
Azzal tisztában vagyok, hogy megfelelő kártya nélkül az a kis proci azért karcsú, de az volt az alap felállás, hogy HD4650 megy mellé.

(#16435) vzsryl válasza GazRic (#16433) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az jó lesz, nem szokott inkompatibilitási probléma lenni vele.

(#16434) jaja1981: Warez HD-nál nem mindig van DXVA.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16436) jaja1981 válasza vzsryl (#16435) üzenetére


jaja1981
addikt

Igen.
De ha ebből indulsz ki, akkor értelmetlen a HD gyorsítás a VGA-knál.
Mutyi dolgokra nem szabad építeni.

(#16437) pschio


pschio
őstag

hi all!

szeretném lecserélni öregecske E6400-es procimat. platformot nem váltanék. valami gyorsabb kéne viszont. nem akarok túlzásokba esni. tuninggal vigye a 4GHz-et. max 30k. használt is jó. ki mit ajánl?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#16438) lsc válasza pschio (#16437) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy 8400-as nagy valószínűséggel megy annyit . Akár itt is válogathatsz .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#16439) pschio válasza lsc (#16438) üzenetére


pschio
őstag

akkor valszeg ez lesz az én procim. ilyesmire gondoltam én is. thx :R

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#16440) Zadia


Zadia
senior tag

Üdv mindenkinek.

Egy letöltőgépet szeretnék összerakni.
3 proci közül melyiket válasszam?
Az alaplap amibe beleraknám:[link]
1, AMD Sempron LE 1250
2, AMD Athlon64 LE 1640
3, AMD Sempron 140

Mindenkinek előre is köszi.

(#16441) lsc válasza Zadia (#16440) üzenetére


lsc
nagyúr

Msi-nél nem találtam olyan lapot, K9A2gm V3 van, abba az 1250 belemegy, két fajta is .

Az élet kegyetlen .

(#16442) vergilx


vergilx
őstag

vki nem jön ki beszívni?

(#16443) Zadia válasza lsc (#16441) üzenetére


Zadia
senior tag

Pedig ilyen lapot vettem amit belinkeltem.

(#16444) lsc válasza Zadia (#16443) üzenetére


lsc
nagyúr

Elhiszem, de msi keresője nem tud róla, 740-es csippel ez volt a legközelebb .

Az élet kegyetlen .

(#16445) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok! Szeretnék kérdezni valamit, mert a szomszéd tud nekem intézni procikat garival, meg stb, és olcsóbb mint bármelyik más boltban. Szóval szerintetek jobb a X4 9650 mint a X3 710? Extrém tuning nem lenne, mert 3Ghz-ig húznám mind a kettőt. Bár ez már lehet extrémnek számít a 9650-nek:). Megvan már az alaplap (MA770-UD3 rev2) és a Hyper TX3 hűtő. Szerintetek? Olcsóbb a 4 magos 4000Ft-tal.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#16446) elfelejtette válasza 3800+ (#16445) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Én az X3 710-et ajánlom. A Phenom2 a 4 magot kihasználó alkalmazásokban is van olyan gyors 3 maggal, mint a Phenom1 4 maggal. Jobban is húzható, csak arra számíts, hogy a TX3 elég zajos lesz, ha még tuningolod is...
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#16447) vzsryl válasza elfelejtette (#16446) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ráadásul a TX3 már nem is tudná rendesen lehűteni terhelés alatt a 3Ghz-re húzott óriási hőtermelésű Phenom-ot. A 710-el még simán megbirkózik, mivel a Phenom II-k azonos órajelen kevesebbet fogyasztanak és kisebb a hőtermelésük, továbbá a 710 csak 3 magos, így nem termel annyi hőt, mint a négymagos nagy tesói.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16448) 3800+ válasza vzsryl (#16447) üzenetére


3800+
őstag

Köszi szépen! Akkor a 710-es lesz:) Egyébként hogy jobb az azért van mert több az L3? Vagy csak simán az órajel miatt?

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#16449) elfelejtette válasza vzsryl (#16447) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem bizony. A Phenom1-nek igencsak föhetne a feje a TX3 alatt. Még ha fesz emelés nélkül húzza az X3 710-et (és alapfeszen menni is fog a kívánt 3GHz), akkor azzal még megbírkózik, csak azt mondom, hogy lesz egy kis hangja. Nekem egy alapfeszen (1.35V-on) 3.5GHz-re húzott Athlon2-t hütött úgy, hogy 1900rpm-en forgott a ventije, de az alap 2.9GHz-en is 1500rpm kellett ahhoz, hogy terhelve lehütse, miközben a CM ELITE335-ös házban elöl-hátul 1300rpm-es 12cm-es ventik voltak.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#16450) 3800+ válasza elfelejtette (#16449) üzenetére


3800+
őstag

Engem annyira nem zavar hogy hangos, eddig is hangos volt a ház, a maga 6 ventijével:). És még annyit lécci hogy az L3 az tulajdonléppen miben számít mert csak azt tudom hogy jó ha van de nem tudom miért:)

Köszi!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.