Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) TomBoy1986 válasza jaja1981 (#15500) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Volt szerencsém rengeteg VIA chipsethez. Semmi gondom nem volt velük, pedig még Core2-vel is használtam olyat. SIS-hez nem volt szerencsém.

NV chipsetem 4 volt:
nForce 2 Ultra - nagyon jó volt, Shuttle AN35N-ben
nForce 570 Ultra - melegedett, de attól még stabil volt MSI K9N Ultra
nForce 8100 - ASRock lapban, nagyon szépen, stabilan üzemel
nForce 8300-as (720D asszem) - korrekt hőmérsékletek és sebesség, csak ne ASUS lenne a körítés

Szóval nekem nincsen bajom az NV chipsetekkel.

Egyébként a kezdeti ATI chipsetek sem voltak az igaziak - gondolok itt a 480X és 580X-re. A 690G/V viszont már teljesen hibátlan, szintúgy az azt követőek.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#15502) jaja1981 válasza TomBoy1986 (#15501) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát a mai chipset-ekről nem tudok nyilatkozni, mert ettől az esettől kezdve Intel-re tértem át, és csak Intel chipset-ekkel szerelt lapokat használok.
Lehet, hogy már minden szép és jó (valószínűleg, mert sokan használják megelégedéssel), de nincs kedvem váltani, meg nem is kell, mert mint írtam Intel szépen fejleszt.

(#15503) BigBear válasza TomBoy1986 (#15493) üzenetére


BigBear
senior tag

Mintha olvastam volna AHCI gondokról ezeknél az ATI lapoknál (bár ez a 790GX/SB750-re nem tudom, mennyire áll), illetve amitől főleg tartok, az a magas fogyasztás. Nem tudom ezek mennyire valósak. Sajnos ahogy tesztekből látom, a fogyasztás probléma lehet, főleg, mert 24 órában szándékozom üzemeltetni a gépet.
Ezért is kérdeztem, melyik rendszerrel járnék jobban.
Teljesítményre amennyire tudom, a Phenom II sorozattal nincs gond.

(#15504) jaja1981 válasza BigBear (#15503) üzenetére


jaja1981
addikt

Fogyasztásban Intel jobb, ahogy én tudom.
Ha az számít, hagyd az 5200-ast.

[ Szerkesztve ]

(#15505) vzsryl válasza jaja1981 (#15504) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Maga a proci jobb valamennyivel, de ha a teljes rendszer fogyasztását nézzük, akkor általában egál. Igaz, hogy a Phenom II 705 3 magos, de ez egy energiatakarékos proci és valszeg nem sokkal eszik többet az E5200-asnál.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15506) TomBoy1986 válasza BigBear (#15503) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Most éppenséggel filmnézésre, meg letöltögetésre nem nagyon kell a teljesítménye az X3-nak.

Annyi előnye van, ha szoktál CPU-intenzív és többszálasított programokat futtatni, akkor azok gyorsabbak. Ilyenek a tömörítés, különböző kódolások, renderelés, szerver feladatok... Meg akkor van értelme, ha tervezel kártyacserét játékokhoz, mert az X3 erősebb az E5-nél.

AHCI-t használok, de laptopon (780G+Turion X2), mert így volt alapból beállítva. Ott nincs gond, de az asztali konfigomban nincsen beállítva (egyikben sem), úgyhogy nem tudok nyilatkozni róla. Amúgy sem használnám ki, lévén hot-swap nem érdekel, mert van külső SATA2-es rackem, NCQ-t meg nem támogatja a HDD-m (na mondjuk az is főleg elméletben frankó technológia, mert a gyakorlatban van hogy inkább lassít).

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#15507) BigBear


BigBear
senior tag

Köszönöm a válaszokat és a segítséget.
Az igazat megvallva közben bejött a képbe egy Q8400 is, s kacsintgatok feléje. Ahogy néztem, fogyasztásban jó (hiába 95W-os) ha teljesítmény kell, akkor azért tartalék is van bőven.

A gép tényleg 24 órában megy, s zömmel csak alapfunkciókra van használva, de ezt a gépet használom (nem akarok csak ezért még egy gépet összerakni) munka miatt erősebb feladatokra is. Autocad, SolidWorks, áramlás- és hőtechnikai méretezések stb. futnak rajta. Oda pedig kell az erő.

(#15508) bartucc válasza BigBear (#15507) üzenetére


bartucc
addikt

Akkor megéri a cserét!

Bocsánat elnéztem, tényleg 705e. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#15509) sulep


sulep
senior tag

Max 30-32.000 környékéig melyik CPU ajánlanátok? Ha jól láttam Intelből E7500 van ilyen árban, míg AMD-ből Phenom II X3 720 BE, vagy 9950 X4. Hosszútávon melyik a legjobb választás?

Nem ez az az X3-as CPU amelyiknél lehet aktiválni a 4. magot?

(#15510) vzsryl válasza sulep (#15509) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Játékra Phenom II 720. (Csak BE van belőle, ne adj ki plusz pénzt kamu BE megnevezésre.) Megfelelő lappal és kis szerencsével aktiválható a 4. magja.
Konvertálgatásra, renderelésre Phenom 9950.
Az E7500 mindenképp felejtős, ha két magos, akkor E5200, Athlon II 250 és Phenom II 550 között nézelődj.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15511) sulep válasza vzsryl (#15510) üzenetére


sulep
senior tag

Ezek a lapok jók a 4. mag aktiválásához? X3 720 esetén.

Gigabyte GA-MA78GM-UD2H
Gigabyte GA-MA780G-UD3H

(#15512) vzsryl válasza sulep (#15511) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem.
Ezek viszont igen:
-ASROCK A780GM-LE 14.401Ft
-ASROCK M3A780GXH/128M 20.648Ft (HERR Z kolléga ilyenben aktiválta a Phenom II 550 másik két magját, ha jól emlékszem.)
-ASROCK M3A790GXH/128M 27.144Ft

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15513) VaniliásRönk válasza vzsryl (#15512) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A lényeg hogy SB710-es vagy SB750-es déli híd legyen az alaplapon.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#15514) FireKeeper válasza vzsryl (#15512) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ő a ddr2-es verzióval dolgozik, A780GXH
de megy még az A780GXM-ben és az AOD790GXH-ban is

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15515) vzsryl válasza VaniliásRönk (#15513) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tudom, azért is kezdtem el nézelődni ASrock után, mivel asrockék úgy dobálják az ember után ezeket lapokat. ;)

FireKeeper: Akkor 15k-ból meg lehet úszni a dolgot, ha az ember elhiszi, hogy jó az ASrock. Ha nem, akkor meg úgy járt. :P

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15516) bartucc válasza sulep (#15509) üzenetére


bartucc
addikt

Attól függ mire kell, de 720 a legjobb sztem. Arany középút.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#15517) sulep válasza bartucc (#15516) üzenetére


sulep
senior tag

És ténleg jók az Asrock alaplapok? Vagy rontanak a teljesítményen?

(#15518) bartucc válasza sulep (#15517) üzenetére


bartucc
addikt

Na az asrock-kal a helyzet(legfeljebb én is kapok egy vírtuális nyaklevest...): régebben alapminőségüek voltak, kb mint a gyári intel lapok: alapvető teljesítmény, tuninglehetőség nincs. Mára azért tuningban is jók, nem rekorddöntésre valók, de átlag felhasználónak tökéletesek a lehetőségek. Jobban felszereltek mint a a többi árkategóriájukban lévő lapok. Minőségre sincs panasz, és ott a garancia. Alapvetően Giga párti vagyok, de egy átlag felhasználónak tökéletes az Asrock. ;)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#15519) vzsryl válasza bartucc (#15518) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Alapvetően Giga párti vagyok, de egy átlag felhasználónak tökéletes az Asrock."

Ezek szerint Te nem vagy átlag felhasználó? :) :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15520) bartucc válasza vzsryl (#15519) üzenetére


bartucc
addikt

Vannak egyes funkciók amik az Asrock-nál nem nyerték el a tetszésem, giga-nal jobban. Ebből egy átlagos felhasználó aki évente 2-szer ha nézi a biost semmit nem vesz észre. Nagyon érzékeny vagyok géptémában az ilyenekre. :B

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#15521) VaniliásRönk válasza bartucc (#15520) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én meg arra vagyok érzékeny, hogy sok GigaByte lap feszültségmódosításnál fixálja a VCore-t, kellemetlen tud lenni...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#15522) jaja1981 válasza bartucc (#15520) üzenetére


jaja1981
addikt

Felesleges vitatkozni velük.
Asrock a világ legjobb lap gyártója, csak még ezt nem tudja a világ!
A Tyann, Intel és más nagy nevek elbújhatnak mellette.
Ez olyan, mint most azt mondani, hogy valaki vegyen NV karit.
Meglincselnek érte!

(#15523) vzsryl válasza jaja1981 (#15522) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Inkább a kínzás nélküli halált választjátok? :)
Amúgy nem értem mi baj azzal, ha 5k-val olcsóbb, de mégis jobb ASrock lapokat ajánljuk. :(

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15524) Agrox


Agrox
tag

Sziasztok! ha új AMD procit szeretnék venni, de szerintem soha az életbe nem használnék ki 2 magnál többet(főleg játszom:)) akkor az athol II 250es a nekem való? előre is köszi

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#15525) jaja1981 válasza vzsryl (#15523) üzenetére


jaja1981
addikt

Semmi baj.
Csak azt nem kell itt hitegetni, hogy egy sokkal olcsóbb lap ugyan olyan jó és megbízható, beállítás gazdag (de szépen mondtam), mint drágább társai.
Azért valamiért csak jobban szeretik a Giga, ASUS lapokat és tuning versenyeken is ezekkel indulnak.

(#15526) vzsryl válasza Agrox (#15524) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!
"szerintem soha az életbe nem használnék ki 2 magnál többet(főleg játszom"

Ezt úgy érted, hogy új játékokkal nem fogsz sosem játszani, csak olyannal, amik max. 2 szálon tudnak futni? Ha igen, akkor a lehető legjobb választás számodra az Athlon II 250. De ha mégis úgy döntenél, hogy a jövőben szeretnél még játszani az új játékokkal is, akkor inkább egy Phenom II 710/720-at tudok javasolni.

(#15525) jaja1981: Ezek a 770/780/790-es ASrock lapok tökéletesen megfelelnek mindenre és hozzák pl a Gigabyte szintjét, az Asus-nál meg jobbak, mivel ott nincs élet 30k alatt.
És azt nagyon szívesen megnézném, hogy aki itt kér tanácsot, az hány tuningversenyen indul el. Mondjuk abban se vagyok biztos, hogy ott ne állná meg a helyét némelyik ASrock lap. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15527) jaja1981 válasza vzsryl (#15526) üzenetére


jaja1981
addikt

Nem is ezen vitázunk.
Aki itt kér tanácsot 99%-ban élete végéig elégedett lesz az Asrock lappal.
Csak Ti azt hangoztatjátok, hogy az Asrock a legjobb.

(#15528) vzsryl válasza jaja1981 (#15527) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ár/érték-ben igen, és a nem túl jó anyagi helyzetben élő embereknek ez a legfontosabb szempont. ;)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15529) jaja1981 válasza vzsryl (#15528) üzenetére


jaja1981
addikt

Így van igazad van.
De azt ne mondjátok hogy a legjobb lap ami létezik!
Ár/érték arányban az egyik legjobb az tuti

(#15530) vzsryl válasza jaja1981 (#15529) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én ebben a kategóriában dicsérem az Asrock-ot:
1. ASROCK A770DE 14.401 Ft vs GIGABYTE GA-MA770-UD3 17.950 Ft ?
2. ASROCK A780GM-LE 14.401 Ft vs GIGABYTE GA-MA78GM-UD2H 19.537 Ft ?
3. ASROCK M3A780GXH/128M 20.648 Ft vs GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 22.178 Ft ?

1. 3,5k-val olcsóbb CF képes.
2. 5k-val olcsóbb SB710-es lap.
3. 1,5k-val olcsóbb CF képes lap.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15531) jaja1981 válasza vzsryl (#15530) üzenetére


jaja1981
addikt

AMD-ben nem vagyok járatos, de elhiszem.

(#15532) vzsryl válasza jaja1981 (#15531) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor nem értem miért kezdtél el vitatkozni. Nem Intel alá akar lapot venni sulep. :N

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15533) VaniliásRönk válasza jaja1981 (#15529) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha megteheted vegyél ANUS Krosszher Fórmula 500-at, akinek limitáltak a lehetőségei az meg vesz egy korrekt alaplapot korrekt áron.
Egyébként sem tudom elképzelni mi a frász hiányzik neked annyira. Minőségi hangchip? Megkapod. Megfelelő VRM? Azt is. (ált. 140W ready, és hihető is hogy az) Normális méretű hűtőbordák? Úgyszintén.
Akkor meg mi a rák bajod van neked azzal, hogy az ASRocktól ugyanazt megkapod mint a GigaByte-tól 3-4k-val olcsóbban, csak hülye BIOS bugok nélkül.
ANUS meg mint már sokszor írtuk, 25-30k alatt labdába sem rúghat, annyira alja lapokat csinál hogy büntetni kéne érte.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#15534) Superhun válasza sulep (#15517) üzenetére


Superhun
addikt

Teljesítményben elhanyagolható a különbség az Asrock és a Gigabyte között. Itt az a lényeg, hogy rövidtávra vagy hosszútávra tervezel. Szóval ha 2-3 évre tervezed a gépet, akkor válaszd az Asrockot, e felett már egy Gigabyte UD3 éri meg jobban, mivel az tuti nem fog megfeküdni 5-6 év után se, és egy picit kevesebbet fogyaszt, tehát azt a 3 ezres árkülönbséget a villanyszámlán spórolod meg :K.

(#15535) vzsryl válasza Superhun (#15534) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Értem. Tehát milyen UD3-as giga lapod van 5-6 éve? És milyen Asrock lapod döglött meg 2-3 év után? Nekem valami különleges fajta lehet ez a K7S41, mivel már 4 éve megy, amiből 2 évet szinte lekapcsolás nélkül húzott. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15536) jaja1981 válasza vzsryl (#15535) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát én jól el vagyok egy ASUS P5K-val, 2 éve 6k-ért vettem.
Tudtam,hogy megköveztek, de még mindig nem értitek.
Jó az ASROCK, de ne mondjátok, hogy jobb mint egy Giga, vagy ASUS.
Ha így lenne, akkor mindenhova azokat építenék.
SUN pl Tyann, Dell meg Intel lapokat épít be gépeibe,nem Asrock-ot.

(#15537) Superhun válasza vzsryl (#15535) üzenetére


Superhun
addikt

Egy szó sem volt arról, hogy az Asrock lapok bedöglenek 2-3 év után, csak már nem úgy működnek, mint újonnan. A Gigabyte UD3-mal VALÓSZÍNŰLEG ez nem fog majd előfordulni, a japánok minőségi cuccokat szoktak gyártani. Egyébként senki sem tervez általában ilyen hosszú időre gépet, úgyhogy szerintem is az Asrock a nyerő.

(#15538) vzsryl válasza Superhun (#15537) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez jó! :)
Én a K7S41-el 3,5 éves korában kezdtem el tuningolni és hasított benne a 2200+-os Sempron. :)

(#15536) jaja1981: Azért sztem. tud elég érdekes dolgokat is művelni egy olyan Asus lap. De ha tévednék, akkor sry. :)

"Jó az ASROCK, de ne mondjátok, hogy jobb mint egy Giga, vagy ASUS."
Ugye ma felsoroltam ebben a hsz-emben néhány jobb ASRock lapot olcsóbban, mint a giga. Tehát mondom, jobb. :K

"Ha így lenne, akkor mindenhova azokat építenék.
SUN pl Tyann, Dell meg Intel lapokat épít be gépeibe,nem Asrock-ot.
"
Mivel a legtöbb ember abban a tudatban él, hogy szar az ASRock, és ha megtudja, hogy az van egy fél millás gépben, akkor tuti nem veszi meg. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15539) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Az Asrock tökéletesen egyenértékű minden más alaplappal, HACSAK nem akarunk tuningolni. Abban az esetben egy kis FSB emelgetés, és annyi.
Azért anyám gépében a Cerka D-t felvitte kerek 3700-ra a microatx Asrock jól. :)

(#15540) HERR Z


HERR Z
veterán

csak halkan jegyzem meg hogy léggel ripping.org-on 2. legjobb eredményt produkáltam x2 550-ek között egy csótány asrockkal(váá, most nézem, a No1 az nem hiteles kép :C :Y)
[link]

jobb a giga, mert komolyab a vrm-je, ezáltal patentul tartja a feszeket, de kb ennyi -cserébe bios bugok, szarabb ventiszabályozás, asrockban lehet menteni bios profilokat, csak ctrl+f1-re előhozható opciók(ez mekkora lollel már).......
Ultra Durable meg maszlag, ahogy a szilárdelektrolit kondi is az, megy még slot a socket a-s sd-s lap a közelembe majdnem 10 éve ami ha mai szemmel nézzük kőkemény csótány volt -csak akkor tudtak értelmes kondigyártótol venni ma meg már inkább ráteszik a drágábbat és eladják hype-olva

[ Szerkesztve ]

(#15541) VaniliásRönk válasza Superhun (#15537) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

GA-MA69G-S3H, alig fél évvel a vásárlás után lehalt az int. LAN, ha AHCI módba állítom az IDE eszközöket resetel a gép mikor a SATA DVD-íróba lemez kerül, és csak második indításra képes ezután rendesen bebootolni a Windows.
Nesze neked megbízhatóság és stabilitás. És akkor lehetne mesélni a GA-MA790X-DS4 vagy a GA-MA780G-DS3H gyökérségeiről.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#15542) bartucc


bartucc
addikt

Utolsó hsz-om a témában: minden gyártónak vannak rossz szériái, semmi se tökéletes. Sztem ezen a téren Asrock se jobb mint a Giga. (mindenki vegye amit tetszik, Asrock se rosszabb ha vki kérdezi mit vegyen, de nem jobb minden giga lapnál. Asus tré 25k alatt, az igaz...., P5B-m is mennyi volt anno, de jó lap sztem, meg a P5k is...)

Agrox: főleg játékra x250, de jövőben gondolkozva x3 710/720 is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#15543) VaniliásRönk válasza bartucc (#15542) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

P5K-ba próbálj csak meg négymagost feszegetni, ha addig nem tudtad mi a VDrop majd megtudod. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#15544) HERR Z válasza VaniliásRönk (#15543) üzenetére


HERR Z
veterán

droppol is sima prescottnál is -gyakhelyen ki kellett kukázni az összest mert default beállítással nem volt stabil :W

(#15545) TomBoy1986 válasza bartucc (#15542) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Szerintem ne 250-et vegyen, hanem X2 245-öt, ami csak 100MHz-cel kisebb, de 3K-val olcsóbb, azaz 16.5K-s árban mozog.

Nesze neked E5200... :D

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#15546) sid87


sid87
senior tag

20ezer forint környékén mi a mostani legjobb vga választás? :)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#15547) Superhun válasza sid87 (#15546) üzenetére


Superhun
addikt

20k környékén a 9600GT van. Egyébként most a legjobb választás a Sapphire HD 4830, ami lealázza a 9800GT, mindössze 80 wattot zabál terhelésnél és csak 3k-val kellene többet rászánnod.

(#15548) petymeg


petymeg
addikt

heló!
egy e7200-t akarok lecserélni. milyen 4magosra érdemes?
találtam 2 potenciális jelöltet: q9300 és q6700 szerintetek melyik a jobb?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#15549) Superhun válasza petymeg (#15548) üzenetére


Superhun
addikt

A Q9300. Egyértelmű. Sokkal kevesebbet fogyaszt, mivel 45nm-es.

(#15550) petymeg válasza Superhun (#15549) üzenetére


petymeg
addikt

aha. és teljesítményben is jobb?
nagyjából ugyanannyiba kerülne nekem a kettő.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.