Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49751) Drughi válasza vectra91 (#49748) üzenetére


Drughi
addikt

[link]
e szerint igen átkapcsolható.

Pixel 7a

(#49752) pumukli23 válasza sly100 (#49750) üzenetére


pumukli23
senior tag

Az általad linkeltek közül:
Acert az 1 év gari miatt nem választanám, Asust azért, mert k50es, sok jót nem hallottam róla, 2 ismerősömnek is van, és legszívesebben szabadulni szeretnének tőle..
Lenovo tetszik, de csak 1 giga ram, szintén 1 év gari, kérhető rá bővítés, de akkor árban már a dell felett vagy.
Laptopnál elég fontos tényező a garancia, mert ha 1,5-2 év után a gariidőn túl alaplapcserés lesz, akkor simán elkérhetnek a teljes javításért 40-70k-t is (!), mivel nincs olyan, hogy bemész a sarki boltba, hogy ilyenmeg ilyen alaplap kellene, mint asztali gépek esetén. Valószín, hogy mire meghibásodik a laptop, addigra már rég nem gyártják, szóval a cserealkatrészeket előre le kellett gyártani, raktározni stb...
Persze nem azért, mert "drágán dolgoznak", hanem mert szinte az összes gép különbözik, meg van határozva pl, hogy melyik típus melyik wifi modult képest fogadni. (Sőt van, hogy ugyanaz a beszállító viszi két cégnek teljesen ugyanaz a kát kártya, de az ibm nem hajlandó használni, "mert" dell matrica van rajta.. stb)
Asztali gépeknél van egy szabványosított ház, rajta pár lyukkal, amibe szinte bármilyen alaplap és konfig betehető, laptopnál ilyen nincs, ezért drága az utólagos bővítés, csere, javítás, és ezért szeretjük a 3 év garanciát, mert ha ez alatt bármi gond van, az nem nekünk drága :))

[ Szerkesztve ]

(#49753) bksk12981


bksk12981
csendes tag

Erről esetleg valami vélemény? (N5010-est kérlek ne ajánljátok, most alternatívát keresek, mert az élőben annyira nem jött be)

Előre is köszi

(#49754) vectra91 válasza Drughi (#49751) üzenetére


vectra91
csendes tag

Köszönöm, valóban, itt látható.

Ma voltam egy "fukarban", ott ki van állítva egy, i7-es procival, azon nem volt ilyen kapcsoló.
Nem értem miért van különbség.

Üdv,

V.

(#49755) zsolt19900 válasza bksk12981 (#49753) üzenetére


zsolt19900
őstag

akkor toshibának esetleg aaaa 650 esei nem dell mégsem hátha azt még nem nézted :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#49756) zsolt19900 válasza pumukli23 (#49747) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm legalább te is megtaláltad :) a választ én egyenlőre inkább dell és toshiba felé hajlongok csak az a fránya képátmérő még a kérdéses :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#49757) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Öhm egy kérdés még így :) ide nektek az ilyen gépeknek mint ez [link] van valami külön nagy-nagy topikuk?

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#49758) mg105 válasza sly100 (#49750) üzenetére


mg105
senior tag

egy notinál sokat számít az összeszerelés minősége és a garancia, ezért ajánljuk a hp, dell, lenovo gépeket szívesebben. lehet, hogy az athlon, ami azokban van, amit pumukli23 és én ajánlottunk, egy kicsit gyengébb a te gépeidben lévő intel prociknál, de azok 35W-osak, az Athlon pedig 25W. a teljesítménybeli különbséget az esetek többségében észre sem venné a lányod, de a fogyasztásbeli különbség nagy ajándék lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#49759) Zanik válasza bksk12981 (#49753) üzenetére


Zanik
addikt

Hát, érdekes az az Asus. A fedele annak is csillogós műanyag, a kijelzője szintén tükröződő, a billentyűzet körüli részt és a csuklótámaszt viszont egy ilyen matt, recézett műanyaggal oldották meg, ami tapintásra egész kellemes, kár hogy az egésznek barna színe van ([link]). Sokkal szebb ez a minta ezüstben és feketében az U szériában.
Amúgy meg nem rossz márka az Asus, 2 év gari van rájuk és a hiresztelésekkel ellentétben nem fos a szervize, mert már itthon (is) javítják! A Dell persze jobb, megbízhatóbb gyártó, de ez az N5010-es széria ugyanolyan izléstelen lett mint a konkurencia belépő szintű notijai.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#49760) Drughi válasza vectra91 (#49754) üzenetére


Drughi
addikt

Mert nem kapcsolóval állítható, hanem windowson belül.

Pixel 7a

(#49761) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Múltkor már kérdezősködtem errefelé ki mit ajánl 130-140k-ig, volt egy ASUS K52N amit kinéztem barátnőmnek [link] de ugye nő lévén szépnek is kell lennie a notinak,nemcsak jónak,ám szerinte ez a recézett felület a kéztartónál/touchrésznél gusztustalan(sztem szép), így most speciel megint ott járok h sehol(amivel így 2-3hét keresgélés után nagyon kivan a ...:))

Én mindenképpen egy DELL M5010 Mars Black[link] felé hajlok, ha másnem, már csak a gar illetve a márkaismeretem tudatában (bár neki piros jobban tetszik ami egy 10essel drágább) utóbbin felbuzdulva (mmint a piros színen) kinézett magának egy SAMSUNG R528 Piros NP-R528-DA05HU-at [link]
esetleg ennek a gyengébb változatát. Ezekről a samsung notikról viszont zéró a tapasztalatom.

Szval szükségem lenne egy kis helpre :DD

(#49762) ggbuffon1897 válasza ggbuffon1897 (#49761) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

[link] Packard Bell EASYNOTE TM81-RB-120HG

Ez még kimaradt az előbbi dilemmámból, tehát ez a 3 opcióm van. Utóbbiról nemtudja vki van e numerikus bill? Képeken hol van hol nincs, egyes leírásokban hol van hol nincs.Mint a mesékben:]

(#49763) Drughi válasza ggbuffon1897 (#49762) üzenetére


Drughi
addikt

Alapvetően én nem ajánlom a packard bell-t. Acer márkája alá tartozik.
A samsungoról nincs smég sok tapasztalata az embereknek, mert elég friss gépek ezek. Mos próbálnak betörni a magyar notebookpiacra a multikon keresztül.
A dell az ajánlható.

Pixel 7a

(#49764) Arnetic


Arnetic
csendes tag

Szevasztok! Segítséget szeretnék kérni. Most akarok új lap topot venni és arra lennék kíváncsi, hogy melyiket,illetve milyet érné meg venni?! Nekem az is fontos lenne, hogy a lehetőségekhez képest tudjak rajta játszani is. Körülbelül 200E FTom van erre a célra. Én ezt néztem ki magamnak: http://www.laptop.hu/termek/hp-pavilion-dv6-3050eh-xb510ea-w7 . Valami vélemény róla valakinek? Vagy esetleg valami tipp, hogy milyet vegyek? légyszi segítsetek. előre is köszi!

(#49765) pumukli23 válasza ggbuffon1897 (#49761) üzenetére


pumukli23
senior tag

Dellből találsz ugyanennyiért rózsaszínt és pirosat is, bár most nincs nekik raktáron, de egy telefont megér, hogy melyikből mikorra tudnak rendelni. üdv

ui.: packard bellen van numerikus billzet, az egyik képen 13as (vagy 14es) gép szerepel, de azt nálunk nem forgalmazzák. Szívesebben ajánlom, mint egy acert, de inkább dell, főleg, ha az még tetszik is a hölgynek ;)

[ Szerkesztve ]

(#49766) Drughi válasza Arnetic (#49764) üzenetére


Drughi
addikt

Kicsit bővítsd, hogy milyet szeretnél.
Mekkorát, akku idő, egyéb nyalánkságok?

A linkelt h-n nyugodtan tudsz majd medium grfikán játszani, de hogy mennyire tartós, vagy mennyire melegszik azt nem tudom.
Olvass külföldi teszteket, elsődlegesen a notebookcheken

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#49767) sly100 válasza pumukli23 (#49765) üzenetére


sly100
csendes tag

Köszi a tanácsokat most már biztos hogy Dell lesz az általam megvásárolt készülék csak még a pontos típus kérdéses az általad ajánlott Dell Inspiron M5010 nagyon tetszik de a Dell Vostro 1015 sem rossz és nem olyan sok a köztük lévő ár különbség.

Azt látom, hogy a Vosto Winyja nagyobb de pontosan miben különbözik még a két gép??

(#49768) gaboca89


gaboca89
csendes tag

Sziasztok! Acer 3820-ról vélemény? Saját tapasztalat? i5-460, 4GB, HD5650. 226ezerért megéri? Köszi

(#49769) zsolt19900 válasza gaboca89 (#49768) üzenetére


zsolt19900
őstag

inkább őt javasolnám nánk :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#49770) gaboca89 válasza zsolt19900 (#49769) üzenetére


gaboca89
csendes tag

kösz, de 13" kell, amugy mért ezt ajánlod?

(#49771) pumukli23 válasza sly100 (#49767) üzenetére


pumukli23
senior tag

A vostro egy régebbi gép, más procikkal, régebbi memóriával szerelték (úgy tudom csak inteles verzióban készült).
Az m5010 most jelent meg augusztus végén, eléggé friss modell, ddr3as memóriával stb.
Utóbbi csillivillibb, a vostro talán a fedlap, a képernyő és a képernyő kávája kivételével matt borítású (nem gyűjti az ujjlenyomtatokat).
Ha az általad kinézett vostro Celeron-M 900 procival van szerelve, akkor mindenképp az m5010et választanám p320as processzorral.
üdv

(#49772) pumukli23 válasza gaboca89 (#49768) üzenetére


pumukli23
senior tag

4820 nem jöhet szóba? Ha jól tudom, a 13asban nincs optikai meghajtó, és a 14es nem lényegesen drágább. Ha veszed, 3 év garival válaszd. :)
Nekem is tetszik ez a gép, de picit sokallom az árát acerhez képest, esetleg hp 4320s..
üdv

[ Szerkesztve ]

(#49773) zsolt19900 válasza gaboca89 (#49770) üzenetére


zsolt19900
őstag

bocsi azt nem láttam azért dellt akkor így mondom és semmiféle képpen sem acert mivel a gari sokat dönt a dell javára és nem csak az idő hanem a milyensége is :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#49774) gaboca89 válasza pumukli23 (#49772) üzenetére


gaboca89
csendes tag

a 4820-ban tényleg van optikai meghajtó, viszont ez a hűtés rovására megy, én ezt olvastam, de javitsatok ki ha tévedek. az viszont érdekes hogy 3820ra nem találtam 3év garit csak a 4820ra

(#49775) silver-pda válasza pumukli23 (#49772) üzenetére


silver-pda
aktív tag

én úgy láttam 4820 drágább, mint 3820. Bár, ha jó helyet fogsz ki, akkor nem sokkal. Én is szemeztem 4820-al, de azért a pénzért HP 4320s van, igaz renew, de diszkrét vga-val. És Acernak hiányzik pár csati (esata, hdmi)
Viszont Acer akku ideje jóval több lehet, mint HP-é.
bocs 4820-at kavartam a 8372-vel.

[ Szerkesztve ]

(#49776) silver-pda válasza gaboca89 (#49774) üzenetére


silver-pda
aktív tag

3820-ra veszel külön egy 20asért gar bővítést és mellé kapsz egy tatyót meg opt. egeret

(#49777) gaboca89 válasza silver-pda (#49776) üzenetére


gaboca89
csendes tag

a hp 4320 tényleg jo gép, eddig az volt a kiszemelt, de az acerben a hd5650-es video azért sokat számít. hogy működik ez a 20ezerért bővitem a garit dolog? megvehetem bárhol a gépet és aztán beviszem a márkaboltba h kérek még garit?

(#49778) zsolt19900 válasza gaboca89 (#49777) üzenetére


zsolt19900
őstag

hát most amennyire én jártasodtam benne :) az acernek néha hosszú hosszú időre elhúzódik a gariztatása, de persze ez csak a dell gariához mérten hosszú mivel az olyan hogy telefon hello ez a baj okés jövünk megcsináljuk és szia szóval :) egy darabig sincs az hogy hopp nincs gépem :) és elméletileg úgy meg a hosszabbítás hogy megveszed és "ráírják" a topra hogy ja megvan és akkor az adatbázisukban tovább szerepelsz mint garis egyén

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#49779) Zanik válasza gaboca89 (#49777) üzenetére


Zanik
addikt

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de a HP 4320-asnál engem nagyon zavar a billentyűzet körüli fényes felület meg a kicsike kurzor gombok. Ha ezek nem lennének, én is rohannék venni egyet, de így... :(

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#49780) USAnotebook válasza gaboca89 (#49777) üzenetére


USAnotebook
tag

bárhol megveheted a garanciakiterjesztést!
silver csomag + 1 év (magyar), 360 napig vásárolható
gold csomag +2 év (magyar), 360 napig vásárolható
platina csomag +2 év (nemzetközi, sérülésre vonatkozó biztosítással) 90 napig vásárolható)

a hp-k garanciája bonyolultabb, de azokis bővíthetők / módosíthatóak!

USAnotebook.hu

(#49781) pumukli23 válasza zsolt19900 (#49778) üzenetére


pumukli23
senior tag

Csak a pontosság kedvéért: A dell garanciája nagyon jó, de náluk is alapvetően két féle van.
Az olcsóbb gépeket szinte mind szervizgaranciával árulják, azaz be kell vinni a szervizbe (vagy érte jönnek, nem tudom) és majd ott megoldják a problémát. Ez nem jelenti, hogy lassúak, de a valódi gyorsaságra ott az nbd. Ha van alkatrészük raktáron, hallottam már olyat, hogy fél órán belül megvolt a javítás sima szervizgar esetén is, szóval egy beszélgetés a portáskislánnyal és egy kávé, és kész a gép :DDD (persze ez nem általánosítható!).
A másik féle a helyszíni garancia (nbd- next businness day) azaz felhívod őket, hogy balhé van a géppel megbeszéltek egy helyszínt és időpontot, és a szervizes "házhoz jön" megjavítja a gépet, megiszik egy kávét, és boldogság van. :)
Utóbbi verhetetlen, mert a legtöbb gyártó nagyon borsos összegért kínálja ezt a lehetőséget, az üzleti dell gépekre, pedig alapból ez a garancia vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#49782) Csondorba


Csondorba
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, természetesen notebook vásárlás ügyében.
Olyan noebookot keresek, amin az iskolai használat mellett, újjabb játékok is futnak. Persze tt nem a legjobb minőségre gondolok, közepes szinten....
Ezenkívül fontos lenne még hogy 4-5 év múlva is használható legyen a gép.
Sajnos pénz terén nem a legjobban állok, olyan 180 000-200 000 Ft között gondolkodom.
Eddig ilyeneket találtam: MSI CX620-016X HU
MSI CX623-017XHU
ASUS K52JC-EX182D

Leginkább az asusban gondolkodom, kiváncsian várom a véleményetek, illetve további gépeket.

További szép napot:

Bálint

(#49783) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Lenne egy ismerősöm aki notebook vásárlásán gondolkozik.
Keret 120-130eFt.
Felhasználás egyszerű irodai munka net film zenehallgatás.
Elvárás: sokáig bírja tartósság
hosszú aku idő nem fontos nem sokat lenne hurcibálva
15" körüli kijelzőméret

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#49784) pumukli23 válasza MZsoltee (#49783) üzenetére


pumukli23
senior tag

Szia, 1-2 lapos a teljesség igény nélkül :U :
Hp probook 4320s
Dell Inspiron m5010
PB tj65
Samsung r528

Ezek közül inkább az első kettőt ajánlanám, hp masszív gép, de csak 2 év garis, dell nyeklébb, de 3 évet adnak rá. Utóbbi kettőt meg csak odaírtam :DDD azokat is szokták ajánlani itt-ott.

[ Szerkesztve ]

(#49785) spyduck válasza Csondorba (#49782) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha hosszú távra tervezel akkor a következő gyártók, következő gépeiből válogass:

HP Compaq b, p, w
HP Probook b
HP EliteBook p, w
Dell Precision, Lattitude, ?Vostro?
Fujitsu Lifebook
Lenovo Thinkpad r, t, w
Toshiba Tecra, Portrege

(#49786) zsolt19900 válasza Csondorba (#49782) üzenetére


zsolt19900
őstag

hello ha esetleg a kisebb méretosztály is érdekel

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#49787) balazs_pro


balazs_pro
tag

Sziasztok!

Laptopvásárlás előtt állok és lenne egy kérdésem.
Full HD videolejátszáshoz mi a minimum VGA?
Igazából játék is lenne külső monitoron, szóval ezt a gépet néztem ki: [link]

és még egy kérdés: ha oprendszerrel veszek gépet, kapok hozzá win install cd-t?

előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

COD HC MP 3000 óra

(#49788) whited


whited
addikt

Sziasztok
Mi a véleményetek az alábbiról? :R játék szempontból mire elég? :R
Szerk:gondolva a későbbi időkre is

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#49789) ladaracer


ladaracer
csendes tag

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni laptop vásárláshoz, mert már kezdek elveszni.

Netezéshez, torrentezéshez, tanuláshoz, meg max egy-egy film megnézéséhez használnám. Játékra egyáltalán nem (arra ott a nagy gép) Tehát videókártya nem lényeges.
A legfontosabb követelmény, hogy amennyire lehet "hangtalan" legyen.

Valami ilyesmire gondoltam:

Kijelzó: 15,6
Proci 2Ghz körüli 2 magos Intel, esetleg Core i3 330-is
Vinyo: 320Gb 7200Rpm
Memoria: 2-3GB
n-es wifi

Egy ilyet néztem ki:[HP ProBook 4520s -WD848EA]

Valakinek véleménye erről?

Természetesen más tipus is érdekel!

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv:István

(#49790) whited válasza whited (#49788) üzenetére


whited
addikt

esetleg erről vélemény?sony

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#49791) Drughi válasza whited (#49790) üzenetére


Drughi
addikt

Hasonlítgasd össze a teszteket az oldalon és akkor képben leszel a kártyával kapcsolatban.
A jelenleg legelterjedtebb játékos notebook kártya. Simán vinni fog minden mai játékot medium grafikán, de high-on nem fogsz vele játszani full hd-ben :DD

A sonyról:
Én is szemezek vele, de számomra gyagyi hatású. Nem tetszik a billentyűzete.
Ettől függetlenűl jó gépnek tartom és sokan ajánlják is.

Pixel 7a

(#49792) fabika válasza Arnetic (#49764) üzenetére


fabika
tag

Szia!

Nekem HP DV6 3050 -em van, és nagyon elégedett vagyok vele. Elég masszív, nem fényes felület, szép kijelző, erős videókar, gyors vinyó(, AMD ;) ). Ha ezt válsztod, akkor nem jársz rosszul. De ha rám hallgatsz, akkor inkább dobj még rá egy tizest, és ezt válaszd HP Pavilion dv6-3070eh . Mindenben ugyan az, csak 3 dologban nem. Nagyobb a vinyó, 2x2 giga ram, erőssebb, de takarékosabb proci. Ezek szinte egyenként is megérik azt a +10K-t

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#49793) mothugs


mothugs
tag

Sziasztok!

Van egy Satellite L40-12X laptopom amin eredetileg Vista van. Na most behalt és én XP-re szeretném cserélni, de a drivereket nem igen leltem ehhez a tipushoz a toshiba honlapján meg másutt sem.

Tudna vki segíteni??

Köszi!!

(#49794) Drughi válasza mothugs (#49793) üzenetére


Drughi
addikt

Ha a gyártó honlapján nincs, akkor egyenként vadászd össze, de nem biztos, hogy lesz mindenhez.
Megnézd, hogy milyen alkatrészek vannak benne és a gyártó honlapján szétnézel.

Pixel 7a

(#49795) mothugs válasza Drughi (#49794) üzenetére


mothugs
tag

Sajnos pont ez az, hogy másutt sem leltem.

(#49796) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás elött álok de kissé tanácstalanul. Mit tudnátok ajánlani a ~100-130k között?
Csupán netezni és akalom attán filmnézés lesz rajta, wide ,15" és környéke. :F
Op rendszer és programok nem kellenek rá. :)

Boltok közül van ami kiemelhető az árai, korrektségük miatt? :F

:R

ps.: Valami ilyesmi félére gondoltam. :)

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#49797) spyduck válasza mothugs (#49793) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha a Vista elfutott rajta akkor inkább használj Win7-et. Szebb mint a Vista és olyan gyors mint az XP.
Itt vannak az XP-s driverek: [link]

ui.: Ha felrakod a Win7-et akkor csak egy windows update-ot kell nyomni és az összes drivert felrakja magának. Pont ilyen gépre raktam már Win7-et és Xp-t is ;)

(#49798) kzsolti007


kzsolti007
csendes tag

Sziasztok!
Laptop vásárlás előtt állok,filmnézésre, netezésre esetleg egy kis játékra. Kérlek segítsetek! 120-130eFt közötti laptopokat néztem. Az alábbiakat találtam. Ti melyiket ajánlanátok?
Pár kérdésem is lenne:
Melyik a jobb az Athlon 2 P320 vagy a V 120-as?
Mi a különbség a Dell M5010 és az N5010 között?
Valamint rá akarom kötni TV-re filmnézéshez, de nem LCD-re, hanem hagyományosra, azt hogyan lehet megoldani?

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!
Üdv:Zsolti

ASUS K52N-EX066D
AMD Athlon II P320 2.1Ghz processzorral, 2Gb DDR3 memóriával, 15,6"-es kijelzővel, 320GB merevlemezzel, FreeDOS operációs rendszerrel rendszerrel, DVD-RW meghajtóval, ATi Mobil RadeOn HD4200 integrált videókártyával és 2 év garanciával. WiFi: Igen, LAN: 10/100Mbps. 3db beépített USB port, webkamera, kártyaolvasó.

DELL Inspiron M5010 Fekete 119530
AMD Athlon II P320 2.1Ghz processzorral, 2Gb DDR3 memóriával, 15,6"-es kijelzővel, 250GB merevlemezzel, FreeDOS operációs rendszerrel rendszerrel, DVD-RW meghajtóval, ATi Mobil RadeOn HD4250 integrált videókártyával és 3 év garanciával. WiFi: Igen, LAN: 10/100Mbps. 3db beépített USB port, webkamera, kártyaolvasó, bluetooth.

DELL Inspiron M5010-1 Fekete
AMD V Series V120 2.20Ghz processzorral, 2Gb DDR3 memóriával, 250GB merevlemezzel, , ATi Mobil RadeOn HD4250 integrált videókártyával és 3 év garanciával. . 4db beépített USB port, webkamera, kártyaolvasó, bluetooth.

DELL Inspiron N5010 Fekete
AMD V Series V120 2.20Ghz processzorral, 2Gb DDR3 memóriával, 250GB merevlemezzel, ATi Mobil RadeOn HD4250 integrált videókártyával és 3 év garanciával. 3db beépített USB port, webkamera, kártyaolvasó, bluetooth.

MSI CR630-025XHU
AMD Athlon II P320 2.10GHz processzorral, 3Gb DDR2 memóriával, 320GB merevlemezzel, ATi Mobil RadeOn HD4270 integrált videókártyával és 2 év garanciával. 2db beépített USB port, webkamera, kártyaolvasó.

TOSHIBA Satellite C650D-11H
AMD Athlon II P320 2.1Ghz processzorral, 2Gb DDR3 memóriával, 250GB merevlemezzel, ATi Mobil RadeOn HD4250 integrált videókártyával és 2 év garanciával.2db beépített USB port, webkamera, kártyaolvasó.

[ Szerkesztve ]

(#49799) zsolt19900 válasza kzsolti007 (#49798) üzenetére


zsolt19900
őstag

elméletileg az m per n jelölés az amd vagy intel procival szereltet akarná jelenteni szóval vagy rosszul gyűjtötted ki :) vagy valahol nincs igazság :) akkor hát tvre kötni viszont csak átalakítókkal lehet közvetlenül sajnos nem :) de azt a többi hozzábbértő megmondja :)

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#49800) rekid válasza kzsolti007 (#49798) üzenetére


rekid
addikt

Ha mindenképp AMD processzorral szereltet szeretnél (én inkabb intelre szavaznek jobb teljesítmeny miatt) akkor ezek közül a dellek ha masert nem a 3 év alap garncia mindenképp mellettük szol.

Az hogy mivel kötöd rá a tvre az függ attol is hogy a regi tv mit fogad? Scart?, Rca? s-video?
Nyilván ennek megfelelően kell átalakítót választanod.

Gyáva népnek nincs hazája!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.