Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#50001) rizso válasza T-unit (#49997) üzenetére


rizso
addikt

Kösz a választ! :R

Másoktól is várok pro/kontra véleményeket - minél több annál jobb! ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#50002) T-unit válasza jaffa 2843 (#50000) üzenetére


T-unit
őstag

Dell.
MiNiM : Egyértelmű 5850-el...még inkább ha az asztali verzió. :)

üdv.

(#50003) MiNiM válasza T-unit (#50002) üzenetére


MiNiM
tag

szoval a + teljesítmény még nagyobb felbontásnál is ad még pluszt?:D bár most 5730-at is néztem 1366x768-al.

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#50004) daroczya válasza Zanik (#49993) üzenetére


daroczya
csendes tag

Köszönöm a választ!
Mindjárt utánanézek!
Napközben mág keresgéltem és találtam egy asus UL30a-t
11 óra üzemidővel

Illetve egy Thinkpad edge-t, aminek az akksija nem annyira bírja de kintről 6 cellás akksival megrendelve egész jó lehet

Az ASUS-t nem ismerem, szerintetek megbízható?
Ti melyikre szavaznátok?

Köszi!!

(#50005) rizso válasza rizso (#49986) üzenetére


rizso
addikt

Most nézem, hogy "csak" P940-es proc van benne, nem P960...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#50006) rizso


rizso
addikt

Esetleg ERRŐL vélemény? :U

És linkelve a többi versenyző:
Acer
Acer
Asus

Hátha így jobban átlátható a dolog! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#50007) pumukli23 válasza daroczya (#50004) üzenetére


pumukli23
senior tag

Esetleg HP probook 4320s?
Legalább nem SU procis.

[ Szerkesztve ]

(#50008) silver-pda válasza daroczya (#50004) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Asus UL30A-t én is néztem, de nem lehetett kapni sehol. Üzemidő, zaj, melegedés jó. Ezüstbe még jól is néz ki, de feketében (fényes lakkfekete) baromira gyűjti ujjnyomokat, meg mindent.Aztán mondták, Asust inkább ne, akkor HP-t néztem, épp , amit említettek 4320s. De hagytam magam rábeszélni egy kicsit nagyobbra, 6930p-re. :) Még csak megtapiztam, tapasztalatom nincs. SZtem 4320s is jó választás lehet.

(#50009) bksk12981


bksk12981
csendes tag

Üdv mindenkinek, a segítségetekre lenne szükségem.

Laptopot keresek 190 000 huf-ig bezárólag, főleg zenére/filmre/netre/officera kéne, meg időnként játékra.
Az alábbi paraméterek fontos, h meglegyenek: min. 2 év garancia, i3-as proci, 3-4 gb ddr3-as ram, meg valami normálisabb videokártya.

Eddig ezek a kiszemeltek:
Acer - garanciakiterjesztéssel
MSI
Samsung
Ezek közül melyiket ajánlanátok, illetve van más ötletetek?

Előre is köszi!

(#50010) ecko


ecko
csendes tag

Mit gondoltok az ASUS M51KR AP054 notebookról? 170.000 Ft-ért éri az árát? (A férjem külföldre megy dolgozni és per pillanat a napi kapcsolattartásunkra kell, meg a hétvégéken filmet, zenét hallgatni rajta, időtöltésnek) Jó lenne ha gyors lenne erős, és megbízható! Ezt a gépet a neten ajánlotta valami hozzáértő egy tanulmányban, de gondoltam, megkérdezem tőletek mi a véleményetek róla, mert én nem igen értek hozzá. Esetleg valami más ötletetek van?

(#50011) ecko


ecko
csendes tag

Ja, most látom ezt már nem forgalmazzák?

(#50012) tewe


tewe
csendes tag

Hali!

Notebookot keresek munkához. Java fejlesztéshez.

250k HUF körül.
HDD méret nem számít (SSD előny de gondolom az nem ez az árkategória)
VGA nem számít
Üzemidő nem számít viszont ne legyen nehéz :)
OS nem kell, Ubuntut használok
Core i5-ben gondolkoztam
4GB ram legalább
Legalább 14"-os lehetőleg LED-es kijelző
Semmi extra igényem nincs, legyen rajta USB és WiFi :)

(#50013) makaveli666 válasza tewe (#50012) üzenetére


makaveli666
senior tag

Ilyen lapit kapsz 150 ezerért... Nézz szét Dell, Hp tájékán.

(#50014) AnTomySm


AnTomySm
tag

Sziasztok! Néhány hete már töröm a fejem, hogy milyen gépet vegyek, és sok kedves kolléga a segítségemre sietett itt. Azóta amióta írtam, eltelt majdnem egy hónap, és egyre közeledik az idő amikor döntenem kell.
Alapvetően 2 gépre szűkítettem le a lehetőségeket.
Az egyik: Asus 14" K42jv-vx051d
[link]

A másik: HP Pavilion DV6-3050EH
[link]

A kettő közül a 14-es képátló számomra előny!

Árban nagyon hasonlóak. A szempontok: Legalább 2 évre tervezek, nem a játék az első, de szeretném, ha 2 év múlva is ha úgy tartja kedvem elmenne rajta sok minden. Valamiért az Asus felé húzok, de Pécsett eddig két nagy és ismert üzlet eladói is, amint az Asus-t említettem helyette a HP DV-6ost ajánlották. Nem túl szimpatikus a számomra a HPnál az, hogy a notebookchecken összehasonlítottam a procikat és a vga-kat és az Asusnál mind2 elég jó helyen szerepel, a HPnál viszont kicsit keveslem az a N330-as Athlon procit 1 mega cache-el.
Tehát ilyen szemszögből adnátok tanácsot nekem?

A másik lényeges kérdés a megbízhatóság, szervíztámogatás, esetleges garancia ügyintézés . Milyen a konstrukció, hogy van összerakva stb.
Az egyik eladó többek között azzal érvelt a HP mellett, hogy az Asus nem olyan régi a notebook piacon és nincs MO-n márkaszervize.

Tehát ha több szempontból is rávilágítanátok az előnyökre, hátrányokra...

Nagyon köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#50015) ecko


ecko
csendes tag

Bocs a bénáskodásomért kezdem elölről! Szóval ajánljatok már nekem egy stapabíró (sokat lesz hurcolászva), gyors, megbízható gépet. Játék nem lényeg, filmek menjenek rajta, operációs rendszerrel, dvd író, kamera (bár lehet ez már alap manapság) olyan 150.000 ft-ig.

(#50016) T-unit válasza ecko (#50010) üzenetére


T-unit
őstag

Milyen hardver van abba,nem épp a legjobb választásnak néz ki...ennyiből i3 procis dell-eket szórnak 3év világgarival bőven,olyat vennék 100x inkább. [link]

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#50017) T-unit válasza bksk12981 (#50009) üzenetére


T-unit
őstag

(#50018) Zanik válasza AnTomySm (#50014) üzenetére


Zanik
addikt

Valóban, az Asus-nak nincs márkaszervize, de ugyanaz a cég szervizeli őket itthon aki a Dell és a Toshiba laptopokat is, ami azért elgondolkodtató. És igen, a HP megbízhatóbb, viszont az általad belinkelt notebook-ra csak 1 év garancia van az Asus 2 évével szemben. Azt a "nem olyan régi"-t meg értsd úgy, hogy kb. úgy 15 éve, ami persze tényleg kevés a HP 26 évéhez képest.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#50019) AnTomySm válasza Zanik (#50018) üzenetére


AnTomySm
tag

Köszönöm! Ez nagyon hasznos infó. Akkor értsem úgy ,hogy te az Asusra szavaznál? Egyébként ahol a HP-t néztem 2 évet írtak is meg mondtak is, szóval a garancia mind2-re 2 éves.

Teljesítménybeli különbségről esetleg mi a véleményed?

Pl a HPban a 1 mega cache-es proci van, és azért szeretem, ha gyorsan flottul megy minden.

(#50020) Zanik válasza AnTomySm (#50019) üzenetére


Zanik
addikt

Figyi, nem lehet csak a cache méret alapján összehasonlítani a két procit, mert teljesen eltérő architektúrák. Tény, a Core i3 erősebb. Ha processzor teljesítmény fontos neked, akkor Asus, ha a megbízhatóság akkor HP. Nem olyan rossz az az Athlon se.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#50021) adm válasza Zanik (#50018) üzenetére


adm
őstag

azért ez így költő túlzás.
ugyan az a cég üzemelteti az egy darab asus szervizt, mint ami a nagyságrendileg tucatnyi dell és toshiba szerviz közül egyet-egyet. ráadásul a dellnél és a toshibánál sem feltétlenül alkotnak kiemelkedőt.

16core - 32thread - 64gb

(#50022) Zanik válasza adm (#50021) üzenetére


Zanik
addikt

Oké, de akkor sem a "nincs is hazai szerviz" és a "3-4 hét mire visszakapod" tévhiteknek kéne körbejárnia a fél fórumot. Valóban nem az Asus notebook szervize a legjobb itthon(!), de nem olyan szar mint aminek sokan beállítják.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#50023) T-unit válasza tewe (#50012) üzenetére


T-unit
őstag

250k-ból azért már van választák bőven i5-ös procikkal,pl. dell. SSD meg még asztaliba is igencsak luxus kategória mai napig sajnos,nemhogy notiba...

üdv.

(#50024) T-unit válasza tewe (#50012) üzenetére


T-unit
őstag

Konkrétan 400k-tól kezdődnek ssd-s notik,elég vicc...ráadásul igen ritka gyárilag szerelve jobb gyártóknál.

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#50025) lacko22


lacko22
aktív tag

Dell M5010 jellemzés.

Amd p320 2100 mhz procival 2 giga rammal. ATI HD4250 vidkari, bluetooth.
A ventillátor 68 foknál kapcsol be iszonyat meleg a laptop alja, 58 fokig hűti vissza, mint egy kályha úgy fűt ha az öledbe veszed, ez persze hátrány aki ágyba laptopozik fekve. Ez a legújabb Bios frissítéssel A08-cal működik így.
Monitor: nagyon jó ledes LG-Philipset ír az everest.
Billentyűzet: nagyon jó minőség.
Touchpad: átlagos minőség, a nyomógombok referenciák sztem annyira csendesek meg jól működnek.
Akksi 2 és fél órát bír netezéssel wifin keresztül 5-ös fényerőn.
winyó: 250 -es.
Windows élményindex : 4.0
Egyébként nagyon jól működik, az 1080p-s filmeket elviszi még néha beakadozva. A 720p az simán megy neki.
Webkamera: elég jó minőségű, a hangrendszere is elég jó hangzást ad, Asustól jobb az tuti pl K50LJ-től jobb.
Mikrofon : átlagos minőség.
Garancia: 3 év.

Remélem ez segít a döntésben aki ilyen laptopot akar venni. Ez csak egy magánvélemény.

(#50026) tewe válasza T-unit (#50024) üzenetére


tewe
csendes tag

Akkor mondjuk 230 körül veszek egy notebookot és 50ért bele egy SSD-t. Kérdés, hogy az eredeti HDD-t el tudom-e adni.

(#50027) T-unit válasza tewe (#50026) üzenetére


T-unit
őstag

Lehet ilyenekkel is szórakozni persze,csak akkor meg garanciavesztés van,én nem ajánlanám.Esetleg komoly üzleti gépeknél lehet bele kérni külön igényre SSD-t hdd helyett csak ott meg valószínű nem lesz i5 ennyiért benne....Egy dolog biztos, megúszható a dolog i5-el simán 200k-ból dellnél is ha 1fokkal kisebb i5-ös is megteszi,és sztem sokkal jobb vétel is ha azt nézzük majd 50k-val olcsóbb: [link]

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#50028) T-unit válasza rizso (#50006) üzenetére


T-unit
őstag

5730-as asus még mindig inkább,bár hozzákell tegyem 200k-ért ez nagyobb bolt volt 1-2hete, mivel +14k-s felárért ott a sokkal jobb procis lenovo is W7-el együtt,jobb vétel.

üdv.

(#50029) Kbali válasza tewe (#50026) üzenetére


Kbali
nagyúr

Esetleg egy ilyen ajánlat?

(#50030) tewe válasza T-unit (#50027) üzenetére


tewe
csendes tag

Gondolom azért szervízben lehet kérni ilyen cserét.
Pl amit linkelt Kbali (#50029)

(#50031) T-unit válasza tewe (#50030) üzenetére


T-unit
őstag

Csak én nem látom a lényeget,mégis mennyibe kerül ez az "akció"? :D Mellesleg forrócsoki jobb lenne már ilyen hidegben de ha valóban garin belül cserélhető 80-160gb-os ssd-re hdd,olcsón,akkor korrekt ajánlat lenne. :)

üdv.

(#50032) LGLuke


LGLuke
őstag

Sziasztok!

Barátnőm notebook vásárlásra adta a fejét.
A fehér szín tetszik neki nagyon, így jó lenne, ha tudnátok ajánlani több félét, több árkategóriában.
150 és 220 ezer Ft közötti gépekre gondoltunk.
Az is jó lenne, ha matt felületű lenne az lcd kijelző felülete, valamint legyen HDMI kimenete, legalább 3 USB. Core i3-as CPU-val szereltre gondoltam.
Munka, net, full HD filmek... Nem játékra kell. AMD alternatíva is érdekel.
13-15" közötti nagyságú legyen.

Sony Vaio E sorozatot néztem, de eléggé drága.
Köszönöm előre is!

(#50033) adm válasza tewe (#50030) üzenetére


adm
őstag

az intel g2-es 80-as 70k a 160-as meg 140k. az ultrabay keret meg minimum 20k.
azt nem kell várni - terjeszteni meg végképp nem - hogy ingyenes a mutatvány.

az akció alapesetben kb az adatmentes árát (4-5k) jelenti, jobb esetben a külső doboz vagy a belső keret árát (10-20k).

16core - 32thread - 64gb

(#50034) spyduck válasza Kbali (#49971) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem volt már 12 - 17 -ig.és mégis a 17 jött be a legjobban, kinek mi.... Hordozhatóságra pedig az Iphone a nyerő ;]

(#50035) spyduck válasza Magnum_ (#49994) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én találtam neked egy baromi jó konzumer notit. Aktuális még?

(#50036) T-unit válasza LGLuke (#50032) üzenetére


T-unit
őstag

Matt kijelző,fehér is,15" alatt,legalább i3-as proci,max 220k: esélyek a 0-ra így,de ezt te is tapasztaltad gondolom vaio e-vel.
Még ami keretbe leginkább beleférne az ez a G62-es HP 3év garira bővítve, és ennyire fehér.
adm : Na erről van szó,elsőre már azt hittem tényleg akciós árról beszélgetünk,de itt is +100k lenne durván a 80gb-os ssd akkor,iszonyat "nagy" üzlet.Mindegy 1-2éven belül sztem igen érezhetően kell esnie ssd áraknak,mivel egy 1,5Tb-is hdd-t is már 18k-ért dobálnak,nagyot estek elmúlt félév alatt hdd árak.

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#50037) LGLuke válasza T-unit (#50036) üzenetére


LGLuke
őstag

Pontosan, mivel ma már a matt luxus, csak a business szériák között találni, és 250-300k körül kezdődnek.
Ha a fehér színt elhagyjuk, akkor van valami egyéb ötlet?

Nézegettem a Dell Vostro 3300-at, de HDMI hiányzik róla, az meg lcd tv esetében jól jönne...

[ Szerkesztve ]

(#50038) T-unit válasza LGLuke (#50037) üzenetére


T-unit
őstag

Úgy már kapásból van: hp_probook_4320s.

üdv.

(#50039) zsuzsi999


zsuzsi999
csendes tag

Nem nagyon értek a számítástechnikához,de szeretnék venni egy notebookot/laptopot. Internetre használnám csak. A lényeg h bluetooth webcam wifi legyen benne. Én olyan 100000 körül szánnék rá. Mit ajánlanátok?

(#50040) Magnum_ válasza spyduck (#50035) üzenetére


Magnum_
nagyúr

naanáá!

I humbly and respectfully decline™

(#50041) zsuzsi999


zsuzsi999
csendes tag

Előre is köszönöm a segítségeket. Párat néztem:

[link]

[link]

[link]

(#50042) T-unit válasza zsuzsi999 (#50041) üzenetére


T-unit
őstag

Inkább 3év garis Dell.

üdv.

(#50043) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni:
Kinéztem egy laptopot: HP Pavilion dv6-3160eh XD526EA
Egész jó áron kapnám,milyen estleges problémák fordulhatnak vele elő?
Mit tudtok esetleg ajánlani210e.-ig?
Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#50044) T-unit válasza Lovi24 (#50043) üzenetére


T-unit
őstag

Annyiba simán vehető az a pavilion.Esetleg acer az erősebb x3-as N850 proci miatt ,de ennél a gyártónál mindenképp javasolt mellé a garibővítés(kb +20k),3évre bővítve 210k,ha már nincs +15k hd5730-as,i3-as, lenovoY560-ra,ami azért erősebb darab.
Esetleg mint alternatíva hd5730-as asus p520-al.

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#50045) spyduck válasza Magnum_ (#50040) üzenetére


spyduck
nagyúr

Olyan nem létezik ;] ;] ;] ;]

(#50046) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok.

Kinéztem egy Asus notebook-ot, ő lenne az.
Esetleg van valakinek ilyenje? Vélemény,tapasztalat vagy más alternatíva ilyen árban, felszereltségben?
(hölgy használná, irodai munkára, zenehallgatás,netezésre,filmnézésre)

Köszi :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50047) T-unit válasza m3tr0 (#50046) üzenetére


T-unit
őstag

Ugyanazt inkább mint a (#50042) hszben.

üdv.

(#50048) zsuzsi999 válasza T-unit (#50042) üzenetére


zsuzsi999
csendes tag

Szió! Köszike! És ezzel tudok letölteni,filmet nézni meg ilyenek? Bocs hogy ilyen laikus vagyok,de nem vágom annyira ezt a témát....

(#50049) Magnum_ válasza zsuzsi999 (#50048) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, ezzel a típussal menni fog az is.

I humbly and respectfully decline™

(#50050) zsuzsi999 válasza Magnum_ (#50049) üzenetére


zsuzsi999
csendes tag

Köszike! Feltennék még néhány kérdést,ha nem zavarlak vele. Hitelre venném meg de nem tudom hol érdemes. Max 10000 ft az eltérés a helyek között ahol láttam,de nem tudom hol lehet hitelre venni....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.