Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49051) 3.Aragorn válasza spyduck (#49040) üzenetére


3.Aragorn
addikt

köszi spyduck!

Nem minden vándorút céltalan...

(#49052) Geniust


Geniust
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni Minnél kisebb fogyasztásu könnyü notebookot de lehet sub-is.
A lényeg h legyen megbizható csendes minél nagyobb HDD-je és 10-20W-os fogyasztású de lehet kevesebb is:)
Milyen márkák közül nézegessek?Újjat nem tudom érdemes -e vennem mert csak netezésre kellene esetleg letöltésre...Olyan 60K-ig gondoltam árban de picit lehet több is v kevesebb:D
Köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#49053) ktommy91 válasza atakats (#49048) üzenetére


ktommy91
addikt

Business notit nem találtam ezekkel a feltételekkel, de ezek jók lehetnek:
[link][link][link]

Nincs kerítés.

(#49054) Peet210 válasza Geniust (#49052) üzenetére


Peet210
őstag

Én valami ilyet vagy ilyet vennék a helyedben ha használtról van szó. Netezésre elég és ha kell mellé lehet venni egy külső HDD-t.
Esetleg netbook?

Today's record, is tomorrow's motivation

(#49055) Geniust válasza Peet210 (#49054) üzenetére


Geniust
tag

Gondolom a netbookok a legkisebbek...
Hát azért minimum 80-as vagy 120-as vinyó kell rá mert ha le is töltök vele akkor csak megosztom és lehet másolni másik gépre róla szóval az usb-s külsö vinyót elfelejtenném már csak a sebessége miatt is:)
De amugy milyen márkákat nézegessek?
Hp meg Dell? Amit linkeltél azok kevesset kajálnak wattból?:)
Köszi :R

(#49056) Peet210 válasza Geniust (#49055) üzenetére


Peet210
őstag

Igen 10" környékén vannak Intel Atom-os procival szerelve.
A Dell amit linkeltem abban pont egy nagyobb vinyó van. Én IBM (pl. T42), Dell-t vagy HP (nc széria) néznék.
A fogyasztásokról nem tudok sok mindent mondani, de nem hiszem, hogy aggódni kellene miatta :) .

Today's record, is tomorrow's motivation

(#49057) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Szükségem lenne 2db notebookra, darabonként maximum 100-120 ezer forintért, összesen maximum 240 ezer forintom van rá.
Csak office alkalmazásokra, netezésre és alkalmanként kivetítőre csatlakoztatásra lesz használva. A kijelzők mérete 14-15,5 col körül legyen és vga csatlakozó a projektorhoz. Ezen kívül nincs más szempont. Operációs rendszer nem kell, de ha adnak, nem baj, csak Windows 7 driverek legyenek hozzá.

Dell Vostro 1015-öt nézegettem, de ha van más, amit szívesebben ajánlanátok, annak nagyon örülnék.

Köszi előre is!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49058) foppa


foppa
tag

Sziasztok!
A következő laptopok közül melyiket érdemesebb választani:
ACER ASPIRE 4820TG (Core i5)
LENOVO THINKPAD EDGE (hasonló méretben, de core i3 procival)
LENOVO IDEAPAD U460
HP Envy modell esetleg, ha találok jó áron?
Főleg munkához és a suliban használnám, játszani nem igazán akarnék vele! Mivel sokat utazom, ezért a lényeg a teljesítmény mellett a hosszú üzemidő!

(#49059) pumukli23 válasza Geniust (#49052) üzenetére


pumukli23
senior tag

Hogy érted a 10-20 watt fogyasztást? A procira? Mert egy i3as 35wattot kajál.. és akkor még nem volt szó a képernyőről, vinyóról, wifiről, perifériákról...
Az ULV-s procis gépek kevesebbet esznek, persze azok nem is a teljesítményre vannak kihegyezve.
Laptopokhoz általában 65-90wattos tápot adnak, szóval max ennyit fogyasztanak.

[ Szerkesztve ]

(#49060) Kobe


Kobe
veterán

no, újra felteszem szokásos kérdést, hátha változott valamit a felhozatal az elmúlt 1 hónapban

Igények:
-tárkapacitás (min 500 G vinyó)
-HD lejátszási képesség
-1-2 "női" játék - pl Sims 3 és kiegészítői - azonkíül max pókerezni szoktam, így fontosabb volna hogy tvre, nagyobb monitorra ki lehessen folyamatosan kötni a gépet
-3-4 óra közötti üzemidő filmlejátszással
-minimum 2 év garancia - és itt hangsúlyoznám, hogy az nem baj ha a hasznos élettartam pl ennek duplája, nem szoktam túl sűrűn váltogatni a gépemet
-szolid, lehetőleg matt megjelenés, tehát ne legyen tiszta csillogó zongoralakk az egész gép
(1366nál nagyobb felbontás sem lenne rossz, de ezt csak zárójelben jegyzem meg mert elég sanszos hogy ilyen gép nem nagyon van)

A lehetőségek:
-170-180 K-s keret

szóval szerintetek mit érdemes nézni ?
röviden tömören: a középkategóriás bestbuy gépet keresem kb

[ Szerkesztve ]

(#49061) McLaca válasza pumukli23 (#49059) üzenetére


McLaca
őstag

Extrém esetben. Azért a 35W TDP nem jelenti azt, hogy ezt tényleg fel is veszi az a proci. Még max. terhelésen sem. A profilomban látható gép CCFL kijelzővel csúcsra járatva épp átlépte az 50W-ot, de normál használat mellett nagyjából 25-30W, amiből 6-8W a kijelzővilágítás.
Nővérem LED-es, szintén Core2 procis notesze meg megelégszik 18-19W-tal a kijelző miatt, átlagos használat mellett.
Integrált VGA-s noteszekhez 65W-os táp dívik, diszkrét VGA-hoz adnak 90W-ost.

Azért abba is gondolj bele, hogy azt a 90W-ot el is disszipálja 90%-ban a gép, és azért az már nem kevés hő (vedd figyelembe, mennyi hőt termel egy 60W-os izzó, a számítógép energiahatékonysága, hatásfoka pedig igen rossz, alig 10% körüli, az energia nagy részét hőként eldisszipálja).

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#49062) Tomyhu


Tomyhu
csendes tag

Sziasztok!
Először is annyit, hogy még abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán jó helyre írok vagy sem..azt is gondolom, hogy már millió ilyen kérdést hangzott el, de nem volt időm átolvasni több ezer oldalnyi fórumot...
Amennyiben igen a következő a kérdésem:
most vennék egy laptopot amelynél nekem a plafon a 200 000-210 000 ft
nah most már kb 2-3 hete próbálok magam dűlőre jutni, de azt kellet tapasztalnom, hogy egyrészt kevés a lóvé, másrészt laikus vagyok sajnos hozzá..
szeretnék egy olyan laptopot ami erős videó kártyában, sok a memóriája és a procija sem ratyi (pl.:kevés cash) esetleg hdmi kimenet, meg ilyenek...
leginkább nem játékra használnám, de szeretném ha valami középkategória fullon elfutna rajta, nem szarakodna vele.. márka nálam nem igazán mérvadó, inkább a teljesítmény...
ha lehet akkor azt is tegyétek be egy linkbe, hogy hol tudom megvenni..
érdekelne akár használt is némi garanciával, bár igazán az ujj foglalkoztatna..
előre is köszönöm..
örök hálám :R

Légy önmagad !Mindenki más már foglalt!

(#49063) tototos


tototos
őstag

Sziasztok.

Mi a véleményetek erről a laptopról? Barátnőmnek kellene a lényeg hogy 14 vagy 15 colos legyen és 2,4 kilogramm alatt.

(#49064) spyduck válasza .:Kristian:. (#49045) üzenetére


spyduck
nagyúr

El ne cseréld!!!! Az a gép borzalmas anyaghasz álattal és supporttal rendelkezik.

(#49065) spyduck válasza foppa (#49049) üzenetére


spyduck
nagyúr

Envy van olcsón a Notebookstoreban.

[ Szerkesztve ]

(#49067) spyduck válasza pumukli23 (#49059) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az a watt szám a maximális telnesítmény esetén értendő. Ha csak Office és egyéb alkalmazásokat használ 10w alatt marad a fogyasztás.

(#49068) Angmorr


Angmorr
csendes tag

Sziasztok!

Olyan embert keresnék, aki vásárolt már Asus K42JV-VX051D típusú notebookot.
Érdekelne, hogy van-e benne bluetooth, mert a különböző cégek oldalairól különböző információk származnak.

Köszi a segítséget!

Angmorr

(#49069) metalbull


metalbull
csendes tag

Igen ez a notebook engem is érdekelne. Van egy olyan kérdésem h Gigabites a lanja vagy 10/100 , mert mindenhol mást írnak.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

(#49070) metalbull


metalbull
csendes tag

Milyen notebookot ajánlotok 200-220 ezer forint közüli értékben ?

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

(#49071) D1Rect


D1Rect
félisten

Noti kellene egy közelebbi ismerősömnek.

Amire használná:
- netezés
- filmnézés
- kis játék
- PS

Keret: 150 eFt körül.

:R

MOD: Leginkább új, de renew és társai játszanak, használt annyira nem.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#49072) pumukli23 válasza spyduck (#49067) üzenetére


pumukli23
senior tag

Az egész gépé csak ~10watt?

(#49073) spyduck válasza pumukli23 (#49072) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha felrakod a HWinfo nevű progit meg is nèzheted. Ha office fut a corei5-el 7-8w, ha játszok akkor meg maxon megy a fogyasztás.

(#49074) pumukli23 válasza spyduck (#49073) üzenetére


pumukli23
senior tag

Még nem mértem, de nem gondoltam hogy ekkora különbségek vannak a max terhelés és az "üresjárat" között.
Kb a max felére (25-35w) tippeltem volna egy böngészést/office használtatot.
Legalább már erről is van elképzelésem. köszi :U

(#49075) Geresics


Geresics
addikt

Sziasztok!
Olyan laptopot keresek, ami:
* megbízható,
* van rá sok garancia,
* jogtiszta Win7,
* jogtiszta Office,
* normál kijelzőméretű (~15,6"),
* a VGA legfőbb szempontja, hogy HD videókat is lejátszon
* legalább 500GB HDD-vel,
* minimum 3GB RAM-mal rendelkezik
* viszonylag erős CPU, lehetőleg kis hőtermeléssel
A gép fő felhasználása Office alkalmazások és Photoshop (már van jogtiszta) lesz. Árban ne legyen több, mint nettó 170-190eFt mindennel együtt (gép+garancia+Win7+Office). Ha olcsóbb, természetesen az nem baj :)
Tippek?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#49076) T-unit válasza tototos (#49063) üzenetére


T-unit
őstag

Ez vagy ha mehet minőségi HP 200k-ért ezt.
metalbull : És mire kell 200k-ból?Játékra inkább vagy munka,mérete mi legyen?Lehet kérhetni minél konkrétabb leírást.

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#49077) T-unit válasza D1Rect (#49071) üzenetére


T-unit
őstag

Ezt a "kis játék"-os megfogalmazást soha nem értettem.Nálam egy gta3/mafia1, is kis játék meg egy gta4/mafia2 is "kis játék", és ugye nem kell összehasonlítani a 2-2játék gépigényét... ;)
Amúgymeg ajánlanám inkább előbbi 2 oldtimer játékkal érje be és ez a HP teljesen jó munkára/filmre: [link]

üdv.

(#49078) T-unit válasza Geresics (#49075) üzenetére


T-unit
őstag

Nekem még ez jött ki egyik legjobbnak,ezen feltételekkel: Dell + win7 64bit 28k + office 2010 26k = 230k bruttó.

üdv.

(#49079) adm válasza T-unit (#49078) üzenetére


adm
őstag

csak a home and student verziót nem használhatja üzleti célokra. a business meg nettó 45-50k...

16core - 32thread - 64gb

(#49080) T-unit válasza adm (#49079) üzenetére


T-unit
őstag

Igen azt tudom,majd ha céges kell melléírja szépen és akkor azzal együtt nézünk vmit,de sztem sejtheti le kell mondania akkor pár igényről ha még új is kell,jogtiszta business microsoft termékek sose voltak olcsó mulatságok...

üdv.

(#49081) he7edik. válasza .:Kristian:. (#49050) üzenetére


he7edik.
addikt

Szerintem itt a fórumon senki nem fogja ajánlani

Égő szöveg a flém vázon

(#49082) he7edik. válasza D1Rect (#49071) üzenetére


he7edik.
addikt

Neked is linkelem hogy kb. ezt lenne érdemes ezért az árért
LINK

Égő szöveg a flém vázon

(#49083) Perillustris


Perillustris
senior tag

Dell Inspiron N5010 Mars Black notebook - Intel Core i5-450M 2.4GHz, 4GB DDR3 1333MHz (2*2GB), 15.6" HD TrueLife (1366x768 fényes) WLED TFT + integrált 1.3Mp webkamera, 500GB 5400rpm SATA HDD, Free DOS CD, 512MB ATI Mobility Radeon HD 5470 grafikus vezérlő, 8x DVD+/-RW DL meghajtó, 6 cellás akkumulátor 48WHr, magyar billentyűzet + Numpad, Bluetooth 2.1, Dell WLAN 1501 802.11g/n, HDMI kimenet, 7-1 kártyaolvasó, 4x USB2.0 (eSATA), 3 év szerviz garancia

Egy tömör pro és kontrát szeretnék a fenti laptopra, esetleg javaslatot 165 nettó körül más típusra (utóbbi akkor érdekelne igazán, ha matt kijelzőjű lenne).

:R

Perillustris

(#49084) metalbull válasza T-unit (#49076) üzenetére


metalbull
csendes tag

Játékra is kellene, PB,ASUS,ACER és MSI márkák kizárva.
Azon gondolkodtam, hogy lehet még rakok hozzá kicsit és veszek egy Lenovo y560-at.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

(#49085) adp


adp
őstag

Segítségeteket szeretném kérni
laptopot szeretnék vásárolni feltételek:
gyors, 3-4 év múlva is használható legyen, ár max 190de ha nagoyn jo 200 d e efölött nemigen

-proci 2 magos vagy többmagos legyen ettöl függően 2.1-2.4 ghz körűl , jo lenne a cache memória nem 1 mb lenne,de persze ha nagyobb az órajel elnézhető..
memória : (nem vagyok nagyon tisztában vele hogy mi a kül a dd2 és a dd3 között)
de azért legyen 3 vagy 4 giga minimum ,ha 3 gigás akkor 1033 mhz-es ez gondolom közel olyan jo mint egy 4 gigás 800 mhz-s
-videokari : hd-s legyen min 512-es de az 1 gigás jobb lenne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- kijelző ledes legyen 15.4 vagy nagyobb
-wlan
-kék fog ( ez nem feltétel)
a márka majd nem mind1 ,( nem értek a laptopokhoz)

jól lehessen vele netezni, filmet nézni, aksija se legyen szar ,gyors legyen, cod 6 jól elfusson rajta (persze nem alap grafikán)

(#49086) adp


adp
őstag

ja és a legfontosabbat kihagytam, új legyen azaz legyen hozzá áfás számla

(#49087) genius5000


genius5000
tag

Hello. Rendelt már valaki innen? /[link]

Megbízható bolt? köszönöm

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#49088) Füzi


Füzi
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy 13.3-as lapost... A követelmény: Full HD filmeket vigye, és néhány játék is fusson rajta, pl. COD Modern Warfare2, Bad Company2... ilyesmik! Kinéztem több modellt is: Toshiba L635-10G, Samsung Q330, Asus U30JC! Szívem szerint az U30JC-t választanám, csak sehol sem találok olyan i3-as procival szereltet, aminek az ára megállna 220-230 környékén, mint a 2 másik vetélytársé! Szóval esetleg vmi vélemény az említett 3 modellről? Tapasztalat? Vagy más ajánlat?
Kösz a segítséget előre is!

(#49089) Cs4B4 válasza Angmorr (#49068) üzenetére


Cs4B4
csendes tag

Ez a noti engem is érdekelne, valakinek valami tapasztalata róla?? (Asus K42JV-VX051D vagy a K42JV-VX050D)

Füzi: szerintem ez neked is jobb alternatíva lenne az általad említetteknél, főleg ha játszani akarsz!!

(#49090) sti10p


sti10p
senior tag

Sziasztok!
Max 120e van notebook-ra, melyik legyen:
HP Pressario CQ61-320SH VJ549EA vagy
HP ProBook 4510s VC314EA,
esetleg más?

XY

(#49091) he7edik. válasza Perillustris (#49083) üzenetére


he7edik.
addikt

Ennyiért nyugodtan megveheted

Égő szöveg a flém vázon

(#49092) he7edik. válasza Füzi (#49088) üzenetére


he7edik.
addikt

Nem rossz de mai játékokhoz én minimum 320M/5470 VGA-val szerelt notit vennék

Égő szöveg a flém vázon

(#49093) he7edik. válasza Füzi (#49088) üzenetére


he7edik.
addikt

Ennyi pénzért már Dell Vostro 3300-ban is gondolkozhatsz

Égő szöveg a flém vázon

(#49094) Zanik


Zanik
addikt

Nem tudja véletlenül valaki, hogy az nVidia Fermi architektúrás mobil gpu-i mikor jelennek meg notebook a kínálatban? Ugyan láttam már 420M-mel szerelt 15"-os Acer-t, de én inkább a kisebb kijelzős gépekre gondoltam, lehetőleg Core i procival és Optimus-szal. Várhatóak ilyen gépek még az év vége előtt?

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#49095) he7edik. válasza Zanik (#49094) üzenetére


he7edik.
addikt

Nem olvasol híreket? ;]
LINK

Égő szöveg a flém vázon

(#49096) Bensewik


Bensewik
csendes tag

Sziasztok!

120ezer ft körül keresek notebookot. max 125.
filmezni, netezni, és a fifa 10 vagy 11 játékhoz kellene.
Tudtok ajánlani valamit?
előre is köszi.

Üdv.:Bensewik

(#49097) ktommy91 válasza Bensewik (#49096) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez pl nagyon jó vétel: [link]

Nincs kerítés.

(#49098) adp válasza adp (#49085) üzenetére


adp
őstag

erre valaki 5let?????????????????????????????????????? please!

(#49099) he7edik. válasza adp (#49098) üzenetére


he7edik.
addikt

Lenovo G560
LINK

Égő szöveg a flém vázon

(#49100) adp válasza he7edik. (#49099) üzenetére


adp
őstag

és ez milyen? ahhoz képest?
vagy ez
ja és azt nem írtam hogy vagy a laptop.hu -n vagy a notbook.hu-n szeretném venni, úgy néztem itt olcsóbbak, ja és a fő indok hogy szegeden veszem is itt van üzletük

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.