Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#50051) tewe válasza adm (#50033) üzenetére


tewe
csendes tag

Valamit félreértettél. Senki se mondta, hogy ingyenes, azt a példát csak azért mondtam, hogy lehetséges SSD-re csere. Nem az akció volt a lényeg.

De amit írtál újabb kérdést vetett fel, mert nem vagyok járatos a témában :)
Csak az Intel g2 jöhet szóba? :) Illetve mi az az ultrabay keret, azt hittem veszek egy mezei Kingston 64GB-os SSD-t 40k-ért és a szervízben kicseréltetem x ezerért.

(#50052) Stavros válasza rizso (#49986) üzenetére


Stavros
csendes tag

En az AMD-t javaslom szinten most tervezek vasarolni egy hasonló ASUST az N61 DA valtozatot ami ugye a P520-as procival van szerelve de ha csak nem 3D-ben tervezel nagyon fog hasítani és a tesztek is ezt mutatjak. Nekem eddig csak AMD gepeim voltak es tökeletes volt jatekhoz a jelenlegi notim is AMD-s és 4 éve nyomom vele a jatekokat pedig csak 128Mb-os a videokartyaja.

(#50053) natë


natë
nagyúr

Egy közép/felső kategóriás laptopba melyik a jobb választás? AMD Turion II. /Athlon II/ etc.. vagy Intel Core3i /5i? Fogyasztás nem szempont, ellenben néhanapján játszanék is rajta.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#50054) T-unit válasza tewe (#50051) üzenetére


T-unit
őstag

Persze,ez az egyszerű művelet akármikor megléphető...csak továbbra is garivesztéssel jár gépek 95%-nál ami konzumer 200alatt...Ultrabay-el tudsz lenovoknál odd helyére is akár ssd-t tenni,2. vinyónak.
Mozzarella : Egyértelmű i3/i5.

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#50055) natë válasza T-unit (#50054) üzenetére


natë
nagyúr

:R

(#50056) Magnum_ válasza zsuzsi999 (#50050) üzenetére


Magnum_
nagyúr

itt van még pár variáns és itt van hitel.

I humbly and respectfully decline™

(#50057) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Szerintetek megér most egy HP Pavilion DV6000-es noti 60k-t? :U Külföldi (USA) és gyakorlatilag nem volt használva...Köszi.:)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#50058) rizso válasza Stavros (#50052) üzenetére


rizso
addikt

Úgy néz ki, hogy egy ilyen lesz most a nyertes! Nagyon tetszik képek/videók alapján külsőre, a tudása is elég jó (papíron legalább is). Az Acer vagy ASUS N61da is tökéletes lenne, csak most N61vn-em van (nincs vele bajom amúgy), és szeretném kipróbálni a HP-t...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#50059) T-unit válasza SpongyaBob (#50057) üzenetére


T-unit
őstag

Attól függ csak milyen hardverrel szerelt..amúgy simán c2d-seket is szórnak már ennyibe,gondolom az is gari nélküli lenne.
rizso : Nem egy nagy vétel ennyiért tekintve van olcsóbban,jobban felszerelt lenovo y560 is.

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#50060) adm válasza tewe (#50051) üzenetére


adm
őstag

nem feltétlenül ilyen egyszerű/praktikus minden modellnél a csere. viszont ha cserélhető akkor nem vagy az ilyen jellegű akciókhoz kötve.

egyrészt ahogy t-unit monda nem biztos hogy saját kezűleg cserélhető, és ehhez gyakran társul hogy a garancia futáros. ha fizetned kell a szállítást és a szervizköltséget az nagyon nem nyerő.
másrészt kevés notiban van, vagy alakítható két hely, hogy egy gyors - akár kisméretű és ezért relatív olcsó - ssd-t és egy megfelelő kapacitású hdd-t tehess be.

nem csak az intel g2 jöhet szóba, de egy jó viszonyítási alap. ha a kingston-okat nézed akkor mindenképp v+-t vegyél és +3k-t megérhet a bővítő csomag is. a külső dobozzal tudod használni a noti vinyóját.

az ultrabay keret a thinpad-ek moduláris fiókja. alapesetben oddvel szerelik, de tehető bele második hdd-keret is, vagy pót akksi, és ha jól rémlik soros/párhuzamos panel is. sőt az odd és a hdd a dokkolóba is áttehető. ez pl egyértelműen a felső(-közép) kategóriás modell sajátossága.

16core - 32thread - 64gb

(#50061) sly100


sly100
csendes tag

Nem teljesen ide kapcsolódó dolog megvettem az ajánlott Dell M 5010. Hogyan tudnám úgy beállítani, hogy a töltőről menne de ne töltené az aksit ? Tudom, hogy ki lehet venni az aksit és akkor csak hálózatról menne, de valahol azt olvastam, hogy belehet állítani, hogy ne töltsön .

Ja amúgy köszönöm mindenkinek aki segítette a döntésem a vásárlásba eddig megvagyok elégedve a modellel :DD

[ Szerkesztve ]

(#50062) nofi


nofi
őstag

Üdv!

Dell notival kapcsolatban érdekelne, hogy hallott e már valaki az új XPS szériáról? [link] Elég ütős gépnek néz ki és most ingynes szállítás van, adóval mindennel együtt értendőek az árak. Gondlom mire magyarhonba érnek tuti 300 fölötti cetlit kapnak. Kérdésem lenne, hogy a Dell garanciája pl. angliából rendelt gép esetén idehaza is él?

Az, hogy a mobil geforce kártya pixel/vertex shadere 96, míg az atinál 400 hasonló kategóriában az mit jelent?

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#50063) T-unit válasza nofi (#50062) üzenetére


T-unit
őstag

Hát 300k fölött meg sima gt435m-el se igen érné meg,akármilyen xps is lehet.gt435m=hd5650 szintel.Ennyiért már itthon is 3év garis hd5850-es acereket árulnak i5-el.Csak jobb márka nekem meg nem érne +100k-t.Amúgy gari élne igen.

üdv.

(#50064) nofi válasza T-unit (#50063) üzenetére


nofi
őstag

300 nál többet valóban nem, de ezért szemezgetek most a webshopban vele, mert átszámítva mindenestül 240e (bevezető ár). Alu ház, usb 3.0, jbl 2.1 hang, core i7, 7200 rpm-es vinyó stb... Sony EB2Z és Lenovo Y560 mellett szerintem ennyiért bőven labdába rúg, márka ide vagy oda.

Xbox GT: nozsolt

(#50065) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok !
Kaptam egy jó ajánlatot.
Szerintetek megéri lecserélem a Dell Studio 1555-öm
Egy HP ProBook 4520s ( HP REMARKETED ) -re ?
Belsőre sokkal jobb a HP.
Megbízhatóságra gondolom gyengébb de sokkal ?

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#50066) T-unit válasza nofi (#50064) üzenetére


T-unit
őstag

240-ért még jó h nagy vétel lenne külföldről,az a gond mire ideér meg horror presztizs áron adják,annyiért meg általába érthető módon nem kell a népnek ha ugyanazon áron jóval erősebbet kap ugyanannyi garival, gyengébb gyártótól is akár.

üdv.

(#50067) T-unit válasza .Benett (#50065) üzenetére


T-unit
őstag

Mibe jobb belsőre,és mennyi a felár?Azt meg csak te tudod ki is fogod-e használni a + teljesítményt,ha igen,és jó az ajánlat,megérheti is akár.

üdv.

(#50068) sly100 válasza lacko22 (#50025) üzenetére


sly100
csendes tag

Szia én arra lennék kíváncsi hogy hogyan tudom azt meg csinálni hogy csak tápról mennyen és ne töltse az aksit mert állítólag meglehet ezt csinálni aksi kivétel nélkül is, ha tévedek javíts ki.

[ Szerkesztve ]

(#50069) #95590400 válasza sly100 (#50068) üzenetére


#95590400
törölt tag

há rányomod a töltőre, értelemszerűen töltőről fog menni.
az akku töltését elektronika szabályozza. egy bizonyos szintnél, ez általában olyan 95% körüli, kezd rátölteni. addig gyk. nem is foglalkozik az akkuval. van pár modell, amiben külön be lehet állítani ez határt, de elég ritka és általában thinkpad.
tehát, ha ráteszed töltőre, az nem jelenti azt, h folyamatosan piszkálgatja és tölti az akkut.
az akkunank kb. egy hetes önkisülése ez a 4-5%.

[ Szerkesztve ]

(#50070) Andor22


Andor22
aktív tag

sziasztok
LENOVO IdeaPad Y560 59-043580
szerintetek megér +20 e ft ot ?LENOVO IdeaPad Y560A 59-043594

(#50071) pumukli23 válasza #95590400 (#50069) üzenetére


pumukli23
senior tag

Valahol én is olvastam, hogy n5010nél ki lehet kapcsolni (talán a biosban), hogy ha akksi bent van, akkor töltse-e. (Pl ha egy hétig csak asztalon használod, akkor ne töltse az akksit.)

sly100: Dell oldalán keresd meg a használati utasítást, abban biztos benne van.

[ Szerkesztve ]

(#50072) .Benett válasza T-unit (#50067) üzenetére


.Benett
tag

Belsőre jobb a Hp erősebb proci és vga. Árban nekem megéri.
Elvileg ez a ProBook ez üzleti, bírja a strapát és ez egyben a kérdésem is, hogy mennyire.
Megéri egy Dell-t egy REMARKETED Hp Probook-ra cserélni ?

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#50073) Kbali válasza spyduck (#50034) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem! munkában, hordozhatóságban ez a legjobb kompromisszum (persze legalább 1440X900-as kijelzővel) - iPhone nem játszik, akkor inkább iPad, csak hülyén néz ki telefonálás közben a zember :)

(#50074) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, mi a véleményetek erről a tipusról?
[link]

(#50075) pumukli23 válasza .Benett (#50072) üzenetére


pumukli23
senior tag

Elnézést, nem ide..
-1

[ Szerkesztve ]

(#50076) makaveli666


makaveli666
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy megbízható-e ez az oldal. Tehát nyugodtan rendelhetek innen laptopot garancia stb minden jó lesz?

(#50077) T-unit válasza Andor22 (#50070) üzenetére


T-unit
őstag

Linkelni túl nagy kérés?Vagy legalább azt írd le prociban mi a különbség.
.Benett : Ha sokkal jobb az a bizonyos hardver,-amiről nekünk fogalmunk nincs-,naná h megéri. :)

üdv.

(#50078) T-unit válasza natë (#50074) üzenetére


T-unit
őstag

Nagyon jó kis darabnak néz ki, i5, 2év gari meg márka miatt,sztem vehető simán.
makaveli666 : Lehet,jó lesz mivel dell adja garit,boltnak semmi köze hozzá,az is dell szervízbe passzolja le.

üdv.

(#50079) makaveli666 válasza T-unit (#50078) üzenetére


makaveli666
senior tag

Jah, lehet hogy jó, csak most jelenleg nincs nekik, és pontos időpontot nem tudtak mondani sajnos, nekem meg jövőhéten már mindenképp kéne a laptop -.-

(#50080) T-unit válasza makaveli666 (#50079) üzenetére


T-unit
őstag

Alig drágábban van lenovo y560 is akár és teljesítménybe kb tök ugyanaz,mivel i3-ért cserébe nagyobb vga is jár,sőt játékok alatt még lehet jobban is jársz hd5730-al.

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#50081) makaveli666 válasza T-unit (#50080) üzenetére


makaveli666
senior tag

a 3év gari létszükség.

(#50082) T-unit válasza makaveli666 (#50081) üzenetére


T-unit
őstag

Meg el is néztem most látom 190k körül nézelődsz.Nem a legszerencsésebb árkategória mert ugye ennyiért csak alap hd5470-eket szokás szórni 3év garival.De i5 miatt megéri ha sok procis alkalmazás is lenne,meg munka,játék mellett.

üdv.

(#50083) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok!

Régi notebookom alaplaphibás lett, így egy újon gondolkodok.
Segítsetek léci választani.
A szempontok:
Hulladék laptopok (pl albacomp vagy olyanok mint a régi Fu-Si-ek nem érdekelnek.
Alapvetően vezetékről lesz használva de azért akksiról se halljon meg 1óra után mint a mostani Acer-em.
Processzor nem fontos (de ne sempron v celeron legyen) mert nem konvertálok.
2 variáció van :A) olcsóbb laptop VGA cserével vagy B) vmi értelmes VGA val szerelt laptop.
Fontos lenne hogy azért legalább 2év gari legyen rá. HDD méret nem fontos, Ram 2giga elég.
Nos az ár A) esetén maximum 130-140e B) esetén maximum 155-160e.

Köszi aki segít.

[ Szerkesztve ]

(#50084) adm válasza tomiee85 (#50083) üzenetére


adm
őstag

A,
1. ebben a kategóriában 99,9%ban alaplapra forrasztott vgak találsz.
2. de ha véletlen nem, akkor is buknád a garanciát a vga cserével.

B, ki mit nevez értelmesnek, de ennyiért sem kell sokat várni.

16core - 32thread - 64gb

(#50085) pumukli23 válasza tomiee85 (#50083) üzenetére


pumukli23
senior tag

n5010

Új i3as procis, 3 év garis, diszkrét vga-s, de azért erősen nem a játék kategória.
Ennyiért szerintem a legjobb vétel.

Ha az "olcsóbb laptop vga cserével"-nél arra gondolsz, hogy integtált kártyás, de van benne foglalat is, akkor valszeg ennyiért ilyet nem fogsz találni... szerintem az inkább 180+os kategória.

(#50086) tomiee85 válasza adm (#50084) üzenetére


tomiee85
senior tag

Egy MXM foglalatú vga cseréje is gari vesztést jelent? Ez elég kellemetlen. Gondolom ahol ré van forrasztva alaplapi ott nincs MXM foglalat. Vagy tévedek?

(#50087) tomiee85 válasza pumukli23 (#50085) üzenetére


tomiee85
senior tag

Köszi a tippet de ha tényleg nem cserélhetek VGA-t gari vesztés nélkül akkor 4250-es elég felejtős mert az a mostani 2400xt-nél is gyengébb.

Amúgy erről mi a véleményetek?
HP G62

[ Szerkesztve ]

(#50088) BobMaster


BobMaster
senior tag

Ha van itt olyan arc, aki inkább válaszol, mint kérdez, és a notebookokon kívül máshoz is konyít:

http://prohardver.hu/tema/allasajanlat_kereskedo_termekmanager/friss.html

Bocs :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#50089) adm válasza tomiee85 (#50086) üzenetére


adm
őstag

a hűtő megbontásával már legtöbbször elveszik a garancia még azoknál a modelleknél is ahol egyébként sok mindent lehet saját kezűleg is cserélni.
három féle megoldás terjedt el:
1. régebben chipsetbe, újabban (i core) prociba integrált gpu rendszermemóriával
2. alaplapra forrasztott diszkrét gpu, vagy csak saját memóriával, vagy saját+rendszer memóriával (turbocache és társai) esetleg csak rendszermemóriával.
3. külön kártya, legtöbbször mxm, de saját szabványú is lehet.

ha egy integrált vga-s vagy alaplapra forrasztott vga-s modellben lenne üres mxm foglalat, akkor azt biztosan reklámoznák. de eddig ilyenről nem halottam, sőt a gyártók inkább külső dobozokban gondolkodtak eddig.

a jóval erősebb vga-hoz meg nem csak a foglalat hiányzik. a tápellátás és a hűtés is jóval egyszerűbb egy alap modellnél, ami ebben a 130-140k-s sávban nem túl combos.

16core - 32thread - 64gb

(#50090) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Mi a különbség a T4300 és T3300 procik között?

(#50091) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Édesanyám szeretne egy notebookot, és ez megtetszett neki:
DELL NB Vostro 1015 Piros

3 félét tudnék beszerezni:
Celeron 900 2,2GHz, 2GB, 320GB, DVD-RW, Intel GMA4500, BT, Linux, 6cell, Piros
110e

Core 2 Duo T6570 2.1GHz, 2GB, 320GB, DVD-RW, Intel GMA4500MHD, Linux, 6cell, Piros
124e

Core 2 Duo T6570 2.1GHz, 3GB, 500GB, DVD-RW, Intel GMA4500MHD, Linux, 6cell, Piros
138e

igazából szinte csak office programokra lenne használva.
Valaki véleményezné hogy melyiket válassza?
Megéri neki egyáltalán a drágábbat venni?

köszönöm

(#50092) tomiee85 válasza Chesterfield (#50091) üzenetére


tomiee85
senior tag

Ha tényleg csak office-ra akkor szerintem nem, hanem inkább vegyél még garit az összegből (ha dellnél lehet a 3évre még venni rá, ezt nem tudom lehet e)

(#50093) natë válasza T-unit (#50080) üzenetére


natë
nagyúr

A LENOVO IdeaPad Y560-ból mennyire érdemes kiadni a plusz pénzt a corei5-ös verzióért? Érezhető a különbség? Mert a kettő közötti árdifi nem is olyan kicsi... :F

(#50094) tomiee85 válasza tomiee85 (#50087) üzenetére


tomiee85
senior tag

Egyre többet nézegetem ezt a G62-est.Tudtok róla valamit? Mert az ára tökéletes lenne és ahogy látom nem is olyan gyenge az árkategóriában a VGA benne. Pont mint anno amikor az Acer 5520g-m vettem. (bár azzal megjártam mert összeszerelése csapnivaló volt de HP csak jobb)

(#50095) adm válasza Chesterfield (#50091) üzenetére


adm
őstag

mivel ez a celeron még nem használ energiagazdálkodást, a c2d-s modelleknek nagyobb az akkus üzemideje, asztalon valamivel kevésbé melegszenek és - a hd lejátszás támogatása miatt is - valószínűleg egyszerűbb lesz eladni később.
ha ezek a pluszok megérnek nektek 14k-t, akkor a középső, ha nem akkor lehet az első is.

16core - 32thread - 64gb

(#50096) pumukli23 válasza tomiee85 (#50087) üzenetére


pumukli23
senior tag

5470 van benne.

Egyébként g62 nem rossz gép (bár nekem a billzete nem tetszik), és csak 1 év gari van rá.
Ja és g62ben pl a az 545v nem dx11es (5430, 5470 már igen)

[ Szerkesztve ]

(#50097) doser0717


doser0717
aktív tag

Sziasztok!

300.000 körül jelenleg melyik a legjobb elérhető "gamer" noti?

A jelenlegi már több mint 3 éve szolgál becsülettel, meghibásodás nélkül, elég extrém körülmények között (heti 7 nap, napi 12-14 óra...) és szeretném asztali gépnek 'száműzni'. (kiérdemelte a nyugdíjazást)

Ez a 300e a gamerek alsó határa tudom, de az én igényeimnek megfelel ez a kategória. Az esetek 80%-ban az Football Manager 2010-el (2011 hamarosan) játszok, ami annyira nem kívánja a fullos vga-t, inkább a memóriát/gyorsaságot. Ha mégis más játékok után nézek, az elég ha elég jó minőségben fut, nem kell feltétlenül csúcson!
A mostaniban 2+1 Ram és GF 8600GT 512mb-s vga van és az én igényeimnek megfelet ahogy a C&C TW-t, FIFA10-et, COD4-et vagy a Crysis1-2-t vitte.

Viszont legyen:
jó minőségű (amennyire lehet),
min. 2 év gari alapból,
16-17"-os kijelző és 16:9-es képarány, lehetőleg min. 1680x1050 felbontás,
95%-ban hálózatról megy, szóval az aksi erőssége nem lényeg.
ha lehet akkor bővíthető.

Remélem tudtok segíteni.

i20N, Surriento, GBS 57

(#50098) tomiee85 válasza pumukli23 (#50096) üzenetére


tomiee85
senior tag

Én az ati 545v (lövésem nincs ez milyen számozás)-t tartalmazót néztem. vagy ami még árban jó az az Aspire 5732ZG (szintén ezzel a vga-val) és dualcore T4300al. Bár gondolom ez már nem egy mai darab (mégcsak nemis LED-es az lcd-je)

Vagy gyűjtök még és Inspiron N5010 5470-el és I3 330al. (30e differencia)

[ Szerkesztve ]

(#50099) cenzor


cenzor
tag

Üdv!

Jelenleg egy Dell Latitude D600-at használok, ezt szeretném lecserélni. Desktop gép van itthon, a laptop csak arra kell, hogy a szoba minden helyiségében, illetve az ágyban is legyen egy számítógép elérhető.

A használat körülményei:
- csak hálózati (nem akkus) üzemmód
- az idő 80%-ában egy böngésző fut
- a maradék 20%-ban egy videólejátszó a non-HD sorozatoknak
Az igényeim tehát nem nagyok.

Kérdésem a következő:
- van-e értelme 2 GB-nál több memóriának?
- van-e értelme bármilyen videókártyának, alaplapin kívül?
- egy Celeron-M 900 típusú processzor megfelel a fenti feladatokra, vagy jobban járok, ha inkább áldozok egy kicsit egy erősebb procira?
- van-e a folyamatos hálózati üzemeltetésnek káros hatása az aksira, kell-e ezzel foglalkoznom? (bár ha sohasem fogom használni az aksit, akkor akár tönkre is mehet bele, tulajdonképpen mindegy)

DELL Vostro 1015-5 Fekete - 133,876 Ft
DELL Inspiron 5010-18 Kék - 150,400 Ft
Ha e kettő termék közül kell döteni, akkor gondolom nem kérdés, hogy az erősebb processzor(?) megéri azt a ~10% árkülönbözetet. A Dell-el nem volt semmi bajom, ezért próbálok megmaradni a márka mellett.

Előre is köszönöm, ha valaki válaszra érdemesnek találja a hozzászólásomat.

(#50100) pumukli23 válasza tomiee85 (#50098) üzenetére


pumukli23
senior tag

g62-t mennyiért találtál? Mer én kb egy árban az általam linkelt dellel.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.