Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49401) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
15"-os laptopot szeretnék Photoshop+egy-két Adobe program egyidejű használatára, lehetőleg belassulások nélkül. Milyen proci kéne ehhez? i3 elég lenne, vagy inkább egy i5 430? Előre is köszi! :R

(#49402) Willanyasz


Willanyasz
tag

Sziasztok!
Én is laptop vásárlás előtt vagyok.Tanácsot szeretnék kérni milyet vegyek!
150 ezer van rá, jólenne ha játékok is futnának,meg netezni szeretnék rajta,lehetőleg sokáig bírja az aksi.oprendszer nélküli kellene
Válaszotokat ellőre is köszönöm.

(#49403) Chaser


Chaser
titán

i5 esetedben gyorsaságot i3 mellett nem hozna, mind2 cpu lényegében ua-t tudja, az i5-ben va turbo amit viszont az említett felhasználásnál minimálisan használna ki. Nemrég itt azt mondták inkább ram kell ezeknek. Tehát én azt mondom i3+4GB ram.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49404) USAnotebook válasza pandoukht (#49399) üzenetére


USAnotebook
tag

Szerintem a Dell V13 egy csuda jó gép, 3 év helyszíni garanciával, ami mindenképpen mellette szól!

Könnyebb, vékonyabb, olcsóbb, és igazán egyedi a megjelenése, az általad elmondottakra bőven elegendő! Ja, és 1 árválkodik már csak a nagykereskedésben, egyre nehezebben lesz beszerezhető!

USAnotebook.hu

(#49405) Zanik


Zanik
addikt

De eltűntek az ezüst színű U és UL szériás Asus notik a kínálatból, mindenhol csak feketéket kapni...

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#49406) ktommy91 válasza Willanyasz (#49402) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez van 150k-ért, de 160-ért lehet egy sokkal jobb dell gépet:[link] .

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#49407) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

erről mi a véleményetek?? Sajna csak 75k kp-m van most notebookra! Esetleg tudnátok ajánlani vmit az apróról?? :R
13"-tól felfelé jöhet bármeddig! :DDD Igazság szerint netezés lesz a fő cél, míg nem lesz egy erősebbre pénzem!

[ Szerkesztve ]

(#49408) ktommy91 válasza b1sti (#49407) üzenetére


ktommy91
addikt

Ennyit megér.

Nincs kerítés.

(#49409) pumukli23 válasza pandoukht (#49399) üzenetére


pumukli23
senior tag

Szia!

4320s-t láttam kb 3 hete az oktogoni notebookstore-ban, és mellette pár méterre van a laptop.hu-nak üzlete, ott volt v13as dell.
Esetleg meg lehet nézni még a mammutban, ott egymást érik az ilyen boltok :)
V13 nagyon tetszik, de nekem hiányzik az ODD, ezért nálam inkább a 4320 játszik.
Nemzetközi billzet, annyit jelent, hogy angol kiosztású. (más enter, nincs í meg nemtommégmi.. a képen nem pont az van, de a billentyűk ugyanazok), de notebookstore-nál kb 9700 Ft egy magyar billzet.
(Esetleg tudja valaki, hogy mi történik ilyenkor az angol billzettel amit cserélnek? Megtarthatom poháralátétnek? :)) )

(#49410) b1sti válasza ktommy91 (#49408) üzenetére


b1sti
senior tag

Ha blinkelnék egy párat, megnéznéd nekem, hogy melyik az, ami esetleg jobb lenne?

(#49411) b1sti válasza ktommy91 (#49408) üzenetére


b1sti
senior tag

Ha blinkelnék egy párat, megnéznéd nekem, hogy melyik az, ami esetleg jobb lenne?

(#49412) Chaser válasza pandoukht (#49399) üzenetére


Chaser
titán

Nemzetközi bill valszeg angolt takar, meg kell kérdezni a boltban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49413) SankoM


SankoM
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy laptopot 180-205k értékben. Szeretném kérdeznia véleményeteket, hogy melyik màrkàk melyik terméke ami ajànlhato kategoria? Nem vagyok elkotelezve egyik màrka irànt sem.... logikus érveket elfogadok. :)

Koszi elore is a segitséget

(#49414) adm válasza pumukli23 (#49409) üzenetére


adm
őstag

a nemzetközi azt jelenti hogy a magyar kiosztással megegyező a billentyűzet. tehát meg van az í helye is és az enter is két soros. ilyenek a spanyol, svéd, francia(azerty) és esetleg (a kiterjesztett) brit-angol billentyűzetek. ezért is matricázhatók probléma nélkül.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#49415) b1sti válasza ktommy91 (#49408) üzenetére


b1sti
senior tag

(#49416) Chaser válasza SankoM (#49413) üzenetére


Chaser
titán

Azt kellene tudni első körben mire kell, mi fontos? Ha fontos hogy ne kelljen esetleges hiba esetén 1-2 hetet -esetleg többet- nélkülöznöd a gépet akkor én azt mondom csakis Dell és csak helyszíni garral, ami ált-ban 3 év alapból és bővíthető 5-re. Ha ennyire nem lesz fontos tényező a gép akkor lehet még HP, Lenovo, Toshiba, Fujitsu...asus és acer ebben a sorrendben..csak szűkítsd mire kell.

adm: Ezt így még nem hallottam, köszönjük a magyarázatot :R

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49417) SankoM


SankoM
csendes tag

Fo felhasznàlàsi profil az otthoni, mindennapi hasznàlat. Lassan aktivan belépve munkaeropiacra szukségem van egy gépre ami hasonlo képességekkel bir mint egy kozépkategoriàs asztali gépde mégis mobil. Kis teljesitményt igénylo munka, némi filmnézés, sok netezés, szokoévben 1x 2x jàték. Méretben ugy gondoltam h 15 colosnàl maradok.

Jah és most van egy DELL inspiron 1525on 3GB rammal, core 2 procival stbstb. Ehhez képest minoségbeli elorelépést szeretnék :)

[ Szerkesztve ]

(#49418) pumukli23 válasza adm (#49414) üzenetére


pumukli23
senior tag

Egyszer egy ismerősnek matricáztam fel elvileg nemzetközi billes hp-t. Notebookstorenál vette, és azon nem volt í (csak hosszú bal shift) és egysoros enter volt.
Viszont amit írsz, az jó hír, mert ha minden gomb ugyanott van mint a magyar, akkor már annyira engem nem zavar.. :U

(#49419) liziantusz


liziantusz
csendes tag

Sziasztok!
Notebook vásárlás előtt állok,ez a kinézett modell:Acer Aspire TimelineX 4820TG-5454G50MN.Segítséget szeretnék kérni mennyire megbízható ez a márka,az ár érték arány jó-e? Engem zavar az egy év garancia.Előre is köszönettel!

(#49420) pumukli23 válasza Chaser (#49416) üzenetére


pumukli23
senior tag

Dell vs Hp: Garancia ügyintézés terén mennyivel "rosszabb" a hp?
(Nem helyszíni, hanem sima szervizgar esetén, úgy értem javítási idő, alkatrész ellátottság, rosszul adják vissza, rugalmasság, korrektség...)
Köszi az infókat :R

(#49421) b1sti válasza ktommy91 (#49408) üzenetére


b1sti
senior tag

Esetleg még ezek:

DELL Inspiron 1525

HP compaq pressario A 900

Bárki, aki tudna nekem segíteni, kérem szóljon hozzá! S.O.S lenne! :R :R

(#49422) Chaser válasza SankoM (#49417) üzenetére


Chaser
titán

"Kis teljesitményt igénylo munka, némi filmnézés, sok netezés, szokoévben 1x 2x jàték. " Ezt a gépek 99%-a tudja, kérdés mivel akarsz szökőévente játszani 1-2x? Ha pl gta4 az már megnehíti a dolgokat:D A HP 4520s-eket nézegesd, minden téren előrelépés lesz ha még a legkisebbet veszed is core i celeronnal, az lehet a mostani cpu-dtól valamivel elmaradnak, konkrétat nem írnál, de ez már 135k-ért van, az i3-as modellből nézz ki valamit. Alu házas jószág mind, mondhatni belépő üzleti.
Nekem is volt egy 1525-öm T6400-gyel, kb annyit tudhat a celeron P4500 is.
pumukli23: Amennyire én tudom a HP a legjobbak közt van supportban, talán a legtöbb itthoni szervizzel vagy átvevő hellyel. Semmi kirívő negatívot nem tudok róluk.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49423) T-unit válasza Füzi (#49385) üzenetére


T-unit
őstag

220k-ért még vehető is az a acer ha 13" kell,maradék pénzt meg +2év garira ajánlanám bővíteni!

üdv.

(#49424) Tomyhu


Tomyhu
csendes tag

Szerintetek ez milyen, megéri?
[link]

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad !Mindenki más már foglalt!

(#49425) SankoM válasza Chaser (#49422) üzenetére


SankoM
csendes tag

én HP Pavilion dv6-3070eh-re gondoltam elso lépésben, szimpi h elég komoly videokari van benne.Bàr nézegettem kb 15-20 ezerrel olcsobb gépeket is kicsit màs osszeàllitàsban. Amikor az elozo laptopom vettem akkor is az volt a baj h kicsit félreméreteztem a dolgokat. Kevés lett a video teljesitmény. A fo nehézséget a vàlasztàsban a proci-videokàrtya kozotti egyensuly eltalàlàsa jelenti.

A legtobb gépnél az intel core i3-i5+ gyengébb videokari vagy gyengébb AMD proci erosebb videokari. Itt segitsen valaki eligazodni légyszi

(#49426) pandoukht válasza carrot (#49400) üzenetére


pandoukht
csendes tag

Kösz, az 5310m is csinos, csak vagy n-es wifi nélkül látom 150 körül vagy n-essel, az már kétszáz fölött... Megnézem azt is. (Bár fényes.)

(#49427) Chaser válasza SankoM (#49425) üzenetére


Chaser
titán

Ha direkt játékra kell gyengébb cpu erősebb vga :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49428) adm válasza pumukli23 (#49418) üzenetére


adm
őstag

akkor az valószínűleg a sima brit-angol volt. de újabban mintha csak a bővítettet használnak. én eddig csak a magyarral azonos kiosztásúval találkoztam.

(#49420) pumukli23
az üzleti modelleknél valószínűleg nincs különbség, a konzumer modelleknél meg más a rendszer. a helyszíni garancián kívül nehéz megmondani hogy nagy átlagban melyik a hatékonyabb.

16core - 32thread - 64gb

(#49429) carrot válasza pandoukht (#49426) üzenetére


carrot
tag

van anti-glare is...5310m

(#49430) pandoukht válasza pumukli23 (#49409) üzenetére


pandoukht
csendes tag

Köszi, pumukli23. A héten járok arra, benézek mindkettőbe. Az ODD azért nekem is hiányozna kicsit a V13-ból, bár inkább az akksi riaszt.

adm: Kösz a nemzetközi bill. infót. Kár, ha L enteres amerikai angol lett volna, annak még örültem is volna..

(#49431) pandoukht válasza carrot (#49429) üzenetére


pandoukht
csendes tag

Köszi!

(#49432) Chaser válasza b1sti (#49421) üzenetére


Chaser
titán

Annak a dellnek kérdezd meg a service tag-ét, dell warranty checken meg tudod nézni hogy garis-e még, 3-4 évet adtak ezekre, enyémen még mindig van 2 év. Lehet az eladó lusta vagy nem ért hozzá, papírok gondolom nincsenek, de nem kell a garihoz. Ha garis 1-2 évig és főleg helyszíni -nbd- akkor jó vétel, csak vételkor biosban is ellenőrizd le, 1ébként a gép alján megtalálható.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49433) b1sti válasza Chaser (#49432) üzenetére


b1sti
senior tag

Köszönöm szépen!!! És a megolvadt bill-es HP?? :DDD

De még ezt ajánlották, mint típust!

[ Szerkesztve ]

(#49434) b1sti


b1sti
senior tag

Vagy esetleg MSI?? :O Már nem bírom a nézelődéstt!!! :F :))

(#49435) T-unit válasza bazsimano (#49353) üzenetére


T-unit
őstag

120asból a HP 620,160k-sból a dell nálam egyértelmű lenne 3év gari+hardver miatt.

üdv.

(#49436) Willanyasz válasza ktommy91 (#49406) üzenetére


Willanyasz
tag

Köszönöm a gyors válaszod! :C

(#49437) Theodolit


Theodolit
tag

hali!
Egy haverom keres magának laptopot a következő paramétereken belül:
-lehetőleg legyen Asus
-megbízható legyen általános használatra
-egy rendesebb videokártya, nem csúcskategóriás csak régebbi játékokhoz
-2 év garancia
-150k körül

Mivel sajnos én nem vagyok a legprofibb laptop szakértő a ti segítségeteket kérném!
Én eddig egy-két ilyet találtam a kategóriában:
[link]
[link]
[link](bár ebből úgy érzem csak ez az egy van)
tudtok esetleg valami negatívat amiért ne vagy pozitívat amiért ajánlhatnám ezeket, esetleg tömörebb összefoglaló tesztet ?

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#49438) fabika válasza SankoM (#49425) üzenetére


fabika
tag

Nekem hp db6 3050-em van gyengébb procival, de azzal is elég nekem mindenre. Ráadásul ennek a procinak a fogyasztása csak 25 watt. A videókari tényleg elég komoly. A mai játékokkal is elboldogul. + a 7200-es vinyó se fogja vissza a gépet.
Szerintem nem fognál nagyon mellé ezzel a géppel.

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#49439) Thunderzolee válasza Theodolit (#49437) üzenetére

A háromból a harmadik a legjobb, azzal lehet játszani is picit.
A másik kettőben jóval gynegébb AMD procik vannak.
Tessék, itt megnézheted a procik mit tudnak:
notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.html

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#49440) jhos910


jhos910
aktív tag

Ez a vga milyen erős a notik között?

NVIDIA® GeForce® GT 330M 1GB DDR

(#49441) fabika válasza Thunderzolee (#49439) üzenetére


fabika
tag

Játékhoz inkább a videókari a szűk keresztmetszet.
A procik között az AMD(p320) valóban gyengébb, viszont kevesebbet is fogyaszt.
A 3. mellett szól a HDMI kimenet

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#49442) bazsimano válasza T-unit (#49435) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen a valaszt! :)
b :C

(#49443) Chaser válasza b1sti (#49433) üzenetére


Chaser
titán

HP-t nem ismerem, a D620-at nem venném meg annyiért, már elég régi, 2007 azért nem most volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49444) silver-pda válasza Zanik (#49405) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Mi az hogy eltűntek az ezüst UL Asusok? Már fekete sincs. :(
UL20A , UL30A, UL80AG - nincs, semmilyen színben. Állítólag kifutottak, akkor nyugatabbra tőlünk miért van még?
Elgondolkodtam az Acer TimelineX -en 4820. Csak akksiról nincs infóm mit bír, elvileg 6/9 cellás, meg vmi 6000mAh. Kérdés mennyit bír vele??

(#49445) b1sti válasza Chaser (#49443) üzenetére


b1sti
senior tag

Még nem sikerült dönteni!! Megint számításba jött kettő: egy asus és egy HP!
Mondjuk az MSI-re senki nem mondott még semmit?! :F
Esetleg tudnál tippet adni, hogy mi alapján induljak keresésben? Mit nézzek, ami fontos, mert akkor átböngészem még egyszer, hátha találok vmi jobbat! Vagy van-e konkrét tipped melyiket éri meg megvenni? Sajnos a keret nem sok, max 90k! :O

[ Szerkesztve ]

(#49446) Chaser válasza b1sti (#49445) üzenetére


Chaser
titán

Mire akarod használni a gépet?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49447) b1sti válasza Chaser (#49446) üzenetére


b1sti
senior tag

Leginkább netezésre, filmnézésre, de nem bánnám, ha 1-2 játék is futna rajta...persze nem az új TDU 2-re gondoltam!

(#49448) Chaser válasza b1sti (#49447) üzenetére


Chaser
titán

Hordozni is akarod? Akkor azt ajánlom 15.6"-os méretig nézegesd a gépeket. Akuidő mennyire számít? Játék az megint olyan, hogy ilyen árkategóriában leginkább igp-s gépet találsz ami alkalmatlan játékra, de kifoghatsz éppen erősebb vga-val szereltet is, de világmegváltás azzal se lesz, ellenben jobban melegszik, kevesebb lesz az akuidő, nagyobb a meghibásodási lehetőség.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49449) Chaser válasza b1sti (#49447) üzenetére


Chaser
titán

Az a HP is jó lehet, 3GB ram, gf8200 ami nem nagy szám, de legalább elindulnak majd a játékok. Cpu-t meg éppen lecserélheted 2 magosra. A megolvadt billentyűket bontásból valszeg tudod pótolni. Az nem mind1 mennyi gar van a gépen, feltételezem 8 hónap. Az eladó korrekt, én ezt a gépet mondanám még a dell mellett, de ha azon sok a gari inkább azt venném, bár játékot el lehet felejteni..mondjuk AoE3, MW, elfutogatott 1024-ben low beállításon az x3100-on is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49450) b1sti válasza Chaser (#49449) üzenetére


b1sti
senior tag

Már totál nem tudom melyik lenne a legjobb! Most így átfutottam még egyszer, és ezeket szűrtem ki: 1. 2. 3.4. 5. 6.

Mondjuk ebből a Latitude 131L, meg az MSI VR630X ami szimpatikus! Szted?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.