Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49701) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok.
Nézegettem mostanában laptopokat és lehet, hogy eljött az idő egy új vásárlására. Most van egy kis wind u100-asom, de azt túl sok mindenre nem igazán tudom használni, ezért szeretnék venni egy erősebb és kényelmesebb gépet. Lényeg, hogy 14-15 colos legyen és viszonylag ne legyen nehéz, egyetemre cipelném be :) Az üzemidő minél nagyobb legyen. Amire használnám: Film, net, visual studio 2010 meg néha photoshop. Amiket kinéztem:
Acer TravelMate TimelineX 8472T, Acer TimelineX 4820TG
A lényeg, hogy 200k-t ne nagyon haladja meg, ha lehet. Milyen gépet ajánlatok?
Válaszokat előre is köszönöm :))

(#49702) pumukli23 válasza JanR (#49699) üzenetére


pumukli23
senior tag

Már mindenki a Dell n5010-est ajánlja, én is így teszem. :D
150ért kapsz külön vga nélkül, igaz 2 giga rammal, de ezt bővítheted és akkor megáll 160 körül. üdv

(#49703) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Egy barátomnak kellene egy hurcolós noti, tervezéshez.

Feltételek:
-Minél több fém alkatrész (súly nem téma)
-tervezés miatt dedikált vga, lehetőleg 1gb ddr3 rammal (nem tudom milyen programot használ)
-13-15 méret

Árkerete: 220-260e Ft.

Én az Envy-t ajánlottam neki, de abból csak renew van ennyiből és az Ati HD 4860 nem tudom mire képes. (szerintem túlzóak a netes tesztek róla)

Egyéb ötlet?

Pixel 7a

(#49704) abigél777 válasza Thunderzolee (#49626) üzenetére


abigél777
csendes tag

Szia!
Na nagy nehezen kiderítettem, hogy Asus a6-os széria az enyém. Ha a burkolat nem adta volna meg magát, nem lenne vele semmi baj.
Ma megnéztem egy DELL Vostro T6570-es laptopot és nagyon tetszik. Mondjuk a fényes fedlap félő, hogy könnyen karcolódik...

(#49705) Chaser válasza Drughi (#49703) üzenetére


Chaser
titán

8440p is jó lehet renewban, de sztem semmi baj nincs a renew státusszal, 3 év teljeskörű gart adnak a gépre mintha "sima" új lenne. Árát azt most nem tudom mennyi, nemrég 250k volt és quadroval szerelt.
Tegnap néztem a 4830-at, sztem nem túloztak róla, bár nem molvastam. Desktophoz képest teljesítménybeli különbség a memóriabusz 256-ról 128 bitre csökkentése, más nincs. Teljesítménye nagyban függ attól milyen rammal szerelik, gondolom a 4830-ak kapnak ddr3/gddr3-at, a 4860 meg gddr5-öt, ha gddr5-ös akkor hozza az asztali 4830 gddr3 szintjét ami elég jó kártya még most is. De ez a kártya nem tervezésre van kitalálva hanem játékra és multimédiára.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49706) zsolt19900 válasza pumukli23 (#49700) üzenetére


zsolt19900
őstag

kösziek :) igazad lehet, a dell nekem is tettszik de az a fránya 15 coll 17 colosban lenne ilyen osztály :) akkor az tökéletes lenne, de sajna jobban a zsebbe kell nyúlni a nagyobb kijelzőért, azért is szeretnék nagyobbat, mivel azt nehezen bővíthetem :D még mást jobban :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#49707) zsolt19900 válasza pumukli23 (#49700) üzenetére


zsolt19900
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#49708) sky9009


sky9009
csendes tag

Sziasztok.
Szerintetek megéri ez a laptop az árát?
DELL Inspiron N5010 (DI5010HMHYW23IF5GBC6HR) piros notebook
162000ft ért?

(#49709) Drughi válasza Chaser (#49705) üzenetére


Drughi
addikt

Renewra 3 év gari?
Még olyat sem láttam.
Gondolom ezekben lévő kártya az nvs5100 és társai. Ezek mennyire használhatóak tervezésre?
Inkább erre vannak kiélezve, az ATI hd-hoz képest?

Pixel 7a

(#49710) pumukli23 válasza zsolt19900 (#49706) üzenetére


pumukli23
senior tag

Na igen, n7010 már majdnem 210k :(
Bár ebben már i5ös processzor van, azokat pedig nem nagyon adják 200k alatt. (plusz 1giga ram)
Elvileg árulják i3assal is, de itthon még nem találtam.

(#49711) JanR válasza pumukli23 (#49702) üzenetére


JanR
addikt

Ez nagyon szep es ugytunik jo gep!

Koszonom az ajanlast :R A ram bovitest meg megoldom siman. Ugye az nem utkozik a dell garanciaba? Nem naluk kell megvegyem a memoriat bele? Lehet kulon is boviteni, mint HP-nal?

(#49712) Chaser válasza Drughi (#49709) üzenetére


Chaser
titán

Katt ide és látsz:) Ahogy látom ki is fogyott a quadros olcsó készlet :U Most igp-s van 260k-ért, nemrég a quadros volt annyi. A quadro direkt tervezésre van, de játékra is be lehet fogni, de nem ott mutatja meg az erejét.
Ami engem bosszant ezeknél a gépeknél, hogy van pofájuk 32bites win7-tel adni a gépeket és nem működik a külső vga és az igp közti átkapcsolás ami a hp hanyagsága.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49713) Chaser válasza JanR (#49711) üzenetére


Chaser
titán

Ramot, hdd-t cserélhetsz nyugodtan, sztem optikát is, cpu cserére azt mondta nálam az egyik dell szervizes, hogy "annak nem örülnek", hogy ez mit jelent nem tudom:) De ha megőrzöd a gyárit és gond esetén visszarakod azt is meg lehet oldani nyom nélkül.

szerk: Értelemszerűen amit kicserélsz arra nem lesz gar a dellnél.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49714) pumukli23 válasza JanR (#49711) üzenetére


pumukli23
senior tag

Szerintem tehetsz bele nyugodtan, esetleg ha bármi garis probléma lenne vele, akkor kiveszed, és úgy viszed szervizbe.
Jó kis gép, engem csak csillivilli ujjlenyomatgyűjtő borítás zavar.

szerk: ahogy közben Chaser kollega is írta

[ Szerkesztve ]

(#49715) pumukli23 válasza sky9009 (#49708) üzenetére


pumukli23
senior tag

Ha dedikált vga-s, akkor igen.

(#49716) pumukli23 válasza Chaser (#49712) üzenetére


pumukli23
senior tag

"nem működik a külső vga és az igp közti átkapcsolás ami a hp hanyagsága."
Ezt úgy érted, hogy a HP-knál nem lehet váltani a prociba beépített megoldás, és a dedikált VGA közt? :F

(#49717) Chaser válasza Drughi (#49703) üzenetére


Chaser
titán

Ha 15.6-os méret belefér és 217k-ra lehet növelni a keretet akkor ez a 8540p lenne talán a legjobb választás, 4GB ram, elvileg 1 gigás quadro, és a lényeg: HD+ -1680x900- kijelző, érdekes mód a legtöbb 84/540p gépben csak HD kijelző van, ami tervezéshez nem az igazi. Azt spuyduck tudja megmondani, hogy a win7-hez van-e 64 bites kulcs is vagy only 32 bit, azt mondta 4GB-os gépben 64 bites van, itt 32-t írnak.

szerk: Beszélek hülyéket, a linkelt gép is HD felbontású :B Amire gondoltam az már archív és 2GB ram lett volna mellé.

pumukli23: Hogy általánosságban nem lehet-e: passz, ezeknél a modelleknél spyduck azt mondta nem lehet.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49718) zsolt19900 válasza pumukli23 (#49710) üzenetére


zsolt19900
őstag

igen igen azzal szemezek nagyon de nagyon hiányzik belőle az esata port, de nem tudom szerinted mennyivel nagyobb a különbség egy 17 és egy 15 colos között mint mondtam inkább filmre gondolok mint különbség tényezőre :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#49719) hdman


hdman
őstag

Hogy lehet az icc kiterjesztésű szinprofilt applikálni? köszi

Sopron city :)

(#49720) pumukli23 válasza zsolt19900 (#49718) üzenetére


pumukli23
senior tag

Van esata rajta ;)
15ösnél nagyobb laptopot még nem használtam, így döntő különbséget nem tudok mondani.
Személy szerint nekem elég a 15 (még a 13 is az lenne) mert általában útközben nézek filmet, kettőnknek elég a képernyő. Mikor ide-oda cipelem, csak hátrány lenne számomra a nagy kijelző. Otthon ha asztalon van a gép, és messzebbről (pl kanapéról) nézek rajta filmet, akkor már kicsi a 15, bár a 17 se sokkal nagyobb.. Viszont asztali munkára jobb a 17, sokkal jobb rajta dolgozni, nincs az ember "bezárva a dobozba".
Ha csak otthon használod filmnézésre, akkor a helyedben vennék egy n5010est és a "maradék" pénzből egy min 22es lcd-t amire rákötöd hdmi-vel :D

[ Szerkesztve ]

(#49721) zsolt19900 válasza pumukli23 (#49720) üzenetére


zsolt19900
őstag

hát egy rokonomnak van 17 ese csak hát :d mivel nem tudtam egymásmellé rakni a 15 össel ezért hát nem igen tudok dönteni, mivel mint mondtam :D a kijelzőt bővíteni nem lehet, és nem csak otthon nézném, az lenne a cél, hogy elvigyem ide-oda hogy ott nézzünk rajta filmet :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#49722) pumukli23 válasza zsolt19900 (#49721) üzenetére


pumukli23
senior tag

Akkor marad egy bolt, ahol egymás mellé tudsz tenni 2 ilyen méretű gépet.
Ha pont találsz ugyanolyan tipusból 15öset és 17eset egy helyen és esetleg készséges az eladó, megkérheted, hogy valami filmet lejátsszon rajtuk ;) Ha egyszerre megy a kettőn ugyanaz, színhűséget stbt is össze tudsz hasonlítani, ja és a gyári hangszórók minőségét is.

(#49723) Devdi válasza Devdi (#49701) üzenetére


Devdi
aktív tag

Erre valaki? :))

(#49724) adm válasza hdman (#49719) üzenetére


adm
őstag

(vista/)win7:
vezerlőpult/színkezelés
eszköz-> az adott monitor kiválasztása
az eszközhöz rendelt profilok -> hozzáadás
beállítás alapértelmezett profilként.

ha jól rémlik xp-nél kell hozzá egy külön segédprogram.

16core - 32thread - 64gb

(#49725) pumukli23 válasza Devdi (#49701) üzenetére


pumukli23
senior tag

Én is hasonló kategóriában nézelődök, amiket eddig megnéztem is szimpatikusak a <15 szegmensben: Asus K42 és Hp Probook 4320s renew.
A többi 13,3-14,1 méretben már 200 fölé lép sajnos :(
15ösök közül most az egyik legjobb vétel szerintem ez, engem kicsit zavar rajta a csillivilli, meg talán kicsit nehéz (ipon szerint majdnem 0,7 kg-mal a 4320hoz képest, bár ha merevítésekre "költötték" a dekákat, akkor ok :) )

ui.: pl 4320sről azt írták, hogy kicsit gyengébb az aksija, mint a gyári adat, az ottani 5 órás üzemidő helyett wifivel kb 3 óra körül van.
Konkrétumot nem nagyon tudok mondani a gépekről, ha kinéztél egyet, a márka topikjában is tedd fel a kérdést, ott hátha találkozol olyannal, akinek hasonló gépe van.

[ Szerkesztve ]

(#49726) hdman válasza adm (#49724) üzenetére


hdman
őstag

köszönet! :R

Sopron city :)

(#49727) JanR válasza Chaser (#49713) üzenetére


JanR
addikt

Azt nem tudjatok veletlenul, hogy a ram kiosztas hogy van benne gyarilag? 1db 2GB-os modul van benne, vagy 2x1GB ram? Csak azert kerdezem, hogy a bovites miatt milyen ramot vegyek :)

A HDD meg ugyis cseres, vagy egy WD Black-em (7200rpm) ;] A mostani HP-mban is az duruzsol es mit mondjak, nagyon jol teszi a dolgat!

(#49728) spyduck válasza pumukli23 (#49694) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez kicsit bonyolult de lényegében igaz is meg nem is. Csak arra a gépre lehet ami sosem került eladásra. Azt hiszem csak a Pavilionra nem lehet egyáltalán.

(#49729) pumukli23 válasza spyduck (#49728) üzenetére


pumukli23
senior tag

Hmm. Ha már bonyolult, az sokkal jobb mint az egyszerű "nem". :DDD
Egy konkrét Service Tag alapján meg tudja mondani valahol ezt is a hp oldala?

(#49730) spyduck válasza pumukli23 (#49729) üzenetére


spyduck
nagyúr

Felhívtam a HP-t ahol lényegében nem tudták megmondani. Szóval passzolnám, a lényeg, h elvileg lehet de, hogy hogyan azt már nem. :DDD

(#49731) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Helló!

Egy olyan kérdésem volna, hogy a munkatársam szeretne venni olyan 35e-ig valami notebookot film nézésre. (valószínűleg inkább xvidekre) Lehet-e ebben a kategóriában ilyet találni? Mondjuk ez talán nem is annyira notis kérdés, hanem hogy milyen hardver kell egy xvid lejátszáshoz? Memória az sztem 512 kellene, de proci és vga kérdésében tudatlan vagyok ilyen téren.

Köszi!

(#49732) SeniorTilla válasza zsolt19900 (#49687) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Csak a saját gépeimről nyilatkozhatok, de 99%-ban teljesen karcmentesek, még a gyári védőfólia is rajtuk van. Nyilván meg kell nézni vásárlás előtt, ha biztosra akarsz menni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#49733) ktommy91 válasza G.I.JOE (#49731) üzenetére


ktommy91
addikt

40k környékén lehet jó gépet venni pl.: [link][link][link]

Nincs kerítés.

(#49734) zsolt19900


zsolt19900
őstag

most szerintetek nem népszavazás csak szimpla kérdés jobb a nagyob monitor vagy sem? 15 vs 17 collra értem

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#49735) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Én is notebook-ot szeretnék venni. Kiis néztem egy Packard Bell EASYNOTE TM81-RB-120HG notebook-ot. Mi a véleményetek magáról a márkáról, menyire megbízható? Tudtok ajánlani más gyártó termékét 150eFT környéki áron?

Köszönöm :R

(#49736) Drughi válasza Drughi (#49703) üzenetére


Drughi
addikt

Valakinek egyéb ötlet?
HP-k kilőve a gyenge vga-k miatt, akinek lesz mindenképp Ati-t szeretne 1gb ddr3 memóval (vagy jobbal)

Pixel 7a

(#49737) pumukli23 válasza spyduck (#49730) üzenetére


pumukli23
senior tag

De akkor ki tudja ha nem ők? :DDD
Te bővítettél már garit? (..vagy valaki aki vett gépet az ismerősi körödben.)
Köszi

(#49738) adm válasza Drughi (#49736) üzenetére


adm
őstag

ha már tervezéshez keres notit nem kéne egyből kifejezetten tervezéshez összerakott notit venni? amiben itthon teljesen véletlenül verhetetlen a hp.
van egy eladó 8530w a kereten belül, aminek a procija valamivel gyengébb, de a vga-ja mérnöki programokban magasan veri az eddig felsorolt összes gépet. létezik olyan szituáció amiben talán az összeset együtt...
ha a 260-hoz még hozzá tudna tenni +15k-t akkor 8540p-t vehet dokkolóval.

16core - 32thread - 64gb

(#49739) sly100


sly100
csendes tag

Sziasztok segítséget kérnék milyen laptopot vegyek a lányomnak úgy 120 000 Ft körüli összegből szeretnék vásárolni ezeket nézetem ki LENOVO G550 ,ASUS PRO5DIJ MAXI 2.0 ,ACER Em E727 melyiket érné meg a legjobban vagy ha valakinek van más öltette szívesen várom

http://shop.radium.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=8498&category_id=435&option=com_virtuemart&Itemid=8

http://shop.radium.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=8293&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=8

http://shop.radium.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=8384&category_id=631&option=com_virtuemart&Itemid=8

[ Szerkesztve ]

(#49740) mg105 válasza sly100 (#49739) üzenetére


mg105
senior tag

tudnám ajánlani még ezt vagy ezt a hpt, (a másodikat kicsit gyorsabbnak érzed a 7200-es vinyó miatt), vagy érdemes megfontolni ezt a dell-t, mert 3 év gari van rá, ami jól tud jönni (a proci viszont kicsit gyengébb).

(#49741) JanR válasza SeniorTilla (#49732) üzenetére


JanR
addikt

Ezt tudom tanusitani :D A mostani notim is SeniorTilla-tol van, Pavilion gep es teljesen karcmentes allapotban kaptam. Minden folia es vedo 'bisz-basz' rajta volt! :R

(#49742) Lesliegold


Lesliegold
tag

Üdv Mindenkinek!

Tönkrement a laptopom, és 50K körül lenne az alaplapcsere--->Még csak az kéne...

3-4 oldalt visszaolvasva jutottam arra a következtetésre, hogy Irodai és otthoni célokra, webezésre, levelezésre, és némi HD film nézéséhez 150e Ft alatti kategóriában nincs jobb, mint ez:
[R538]

Kérlek titeket cáfoljatok, ha nincs igazam, mert ha van olcsóbb és kb megfelel az elvárásaimnak, vagy ebben az árban jobb gép és legalább ennyi garral, akkor hagyom magam meggyőzni, mert nem vagyok a magam ellensége, de drágábban semmi esetre sem veszek, mert bika gépnek van asztalim. Ez a bestbuy 150 K alatt?

Várható, hogy ez még lesz olcsóbb, vagy innentől lassan indul a karácsonyi mizzéria, és mindennek felhúzzák az árát?

Köszi és Üdv!

Xiaomi Redmi 3

(#49743) JanR válasza Lesliegold (#49742) üzenetére


JanR
addikt

Nekem ezt ajanlottak, 3 ev garral: [link] :R

(#49744) pumukli23 válasza sly100 (#49739) üzenetére


pumukli23
senior tag

Igaz ez picit drágább, de jobb proci van benne, mint a v120as.

(#49745) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!
Véleményt kérnék erről a 3 gépről:
lenovo_ideapad_y560a
toshiba_satellite_l650
acer_aspire_5820tg
Köszi! :R

(#49746) Drughi válasza Zoli1222 (#49745) üzenetére


Drughi
addikt

Ár/értékbe a lenovo verhetetlen ezek közül.
Az acerhez csak 1év garancia van, ami mindenképp kevés, így azt illik bővíteni, úgy viszont már olyan árba van mint a lenovo, ami erősebb.
Toshibát nem ismerem, 1x fogdostam MM-ban, de taszító volt.
Az Acer kialakításra nekem nagyon bejött.
Én is hasonlókban gondolkodok saját részre

Pixel 7a

(#49747) pumukli23 válasza zsolt19900 (#49693) üzenetére


pumukli23
senior tag

Egyre szimpatikusabb a HP oldala, "aki keres az talál" alapon minden rajta van, találtam pár finomságot. :U
Szóval meg tudod nézni, hogy az általad kinézett géphez milyen garbővítések rendelhetők.
Ami számodra szimpatikus, kimásolod a kódját, és megnézed az általad linkelt webshopban, hogy ott mennyibe kerül ;)
Az imént a 4320s adatlapját nézegettem, ahhoz itt megtalálod mi passzol. (Gondolom ez az egész probook 4x20s szériára érvényes.)

[ Szerkesztve ]

(#49748) vectra91


vectra91
csendes tag

Látom többször előkerül a Lenovo Y560, én is pár lépésre vagyok a megvásárlásától.

Meg tudná valaki mondani, kikapcsolható-e benne az 5730-as vga, ha nincs rá szükség. Hogyan? Esetleg ez a váltás automatikus?

Köszi,

V.

(#49749) sly100 válasza mg105 (#49740) üzenetére


sly100
csendes tag

A ezeket a Hp ket néztem én is először de azt a tanácsot kaptam , hogy gyenge a procijuk, és hogy ha lehet akkor Dual-Core prociuk legyen ne Aton.
Amúgy tetszenek ezek a Hp csak a proci miatt szemezgettek az Asus-al .

NEm jó márka tök vakon vagyok :D :C :C

(#49750) sly100 válasza pumukli23 (#49744) üzenetére


sly100
csendes tag

Na ez nem rossz :C :Y

Egyébként mindenki a Dell isteníti miért ?

Tényleg sokkal jobb az általam beírt 3 gép márkától ?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.