Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#50201) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Gondolkodom egy kisebb gép vásárlásán,a lényeg, hogy kényelmes legyen gépelésre 12"nál ne nagyon legyen nagyobb. Suliba kellene diplomamunkát írni. Itthon képtelen vagyok tanulni így be akarok költözni a könyvtárba. Ehhez kell a gép.
12" 2-3órás aku idő használt a lehető legolcsóbban (50-60k), ha lehet garisat találni az lenne az igazi. Lehetőleg legyen gyors 3-4 ablakos lapos böngészés meg word és egy winamp ne akassza meg.
Várom az ötleteket.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#50202) day2day válasza MZsoltee (#50201) üzenetére


day2day
tag

Ha nagyon forszírozod a 12" környékét, akkor valami régebbi erős akksis gép kell neked.
Pl. : http://hardverapro.hu/apro/aspire_1410_742g16n_culv_celeron_743_1_33_ghz_2gb/hsz_1-200.html

Én azt javasolnám, hogy nézz körül a 13,x" gépek környékén. Én megtaláltam az ideális munkakijelzőméretet a 13,3"-ban.

A Lenovo X200am 12,1" kijelzője pl. nekem már kicsi a hatékony munkához, de a 13,3 szélesvászon teljesen jól használható.
És 13,3" gépek még mindig bőven vannak 2 kiló súly alatt.

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#50203) day2day válasza spyduck (#50189) üzenetére


day2day
tag

Valószínűleg még csúnyább szavakat, de szerencsére a beszerzőm intézi a garanciás ügyeket. Ezt a bővítést akartam én magam, de fel is adtam azt hiszem. :D

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#50204) T-unit válasza Integrator (#50199) üzenetére


T-unit
őstag

Akkor nagyon rosszul láttad mert linkeltem is 1 gépet,de keretet továbbra se tudjuk h max 250k vagy 500k,kár azt itt írni h rugalmas vagy keret helyett...gondolom neked se mindegy.

üdv.

(#50205) MZsoltee válasza day2day (#50202) üzenetére


MZsoltee
veterán

13 col környékén mit tudnál ajánlani?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#50206) bksk12981


bksk12981
csendes tag

Sziasztok, meyiket ajánlanátok?
[link]l

[link]

A Toshiba gyengébb processzora nagy hátrány, ha leginkább filmre/officera, meg egy kevés játékra használnám?

Köszi előre is!

(#50207) T-unit válasza bksk12981 (#50206) üzenetére


T-unit
őstag

Alapból egyik 13 másik meg 15" ég és föld a kettő méret...én inkább a dellt ajánlanám bár az is igaz ennyiért hd5650-es notikat is simán kapni amin már új játékokkal is lehet értelmes fps mellett játszani,ha már feltétlen notin kell ilyet művelni.

üdv.

(#50208) spyduck válasza rii (#50194) üzenetére


spyduck
nagyúr

Vagy szrapabíró a gép vagy pedig csajos.
Full műanyag az egész ráadásul lakkos a teteje. A zsanérok sem vmi bizalomgerjesztőek:(
De csajos:)

(#50209) bksk12981


bksk12981
csendes tag

Milyen notira gondolsz 200k alatt hd5650-el?

(#50210) T-unit válasza bksk12981 (#50209) üzenetére


T-unit
őstag

Mondjuk acer + 1év gari =199k, és egész komoly ennyiért a felszereltség.
Sőt továbbra is van még 200ból 2év garis hd5730-as asus is.Ez a 2 kapásból jobb játékra,igaz csak 2év garisok.

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#50211) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Mit tudtok a Lenovo Ideapad Y560 vetélytársaként még mutatni? Van jobb? ( teljesitmény, kijelző és készenléti idő szempontjából ) :R :R :R

(#50212) T-unit válasza DroneZ^ (#50211) üzenetére


T-unit
őstag

Mo-on kaphatóak közül? :) Nem hinném.Eddig is gyér volt a gamerebb notik elérhetősége itthon normális áron,továbbra is az...hd5850-es acerek vannak erősebbek 3év garival 280-300k környékén i5-el, de azok már kapásból 17,3"-sak.

üdv.

(#50213) DroneZ^ válasza T-unit (#50212) üzenetére


DroneZ^
őstag

akkor jól éreztem hogy megtaláltam az egyetlen normálisabbat. :))

(#50214) dev00


dev00
tag

Sziasztok,
Notit keresek, elsődlegesen játékra. Az Msi gx660-at néztem ki, szerintetek? A lényeg hogy max kijelző méret 15,6" Köszi

(#50215) rizso


rizso
addikt

Tudom, hogy nem itt van a reklám helye, de aki egy erős multimédiás-gamer gépet keres minőségi alu burkolattal, az esetleg lesse meg a gépem! ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#50216) T-unit válasza DroneZ^ (#50213) üzenetére


T-unit
őstag

:K
dev00 : Max kereted?
rizso : Te pár napja nem ilyesmi gépet akartál venni,erre el is adod,ez aztán a biznisz. :DDD

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#50217) rizso válasza T-unit (#50216) üzenetére


rizso
addikt

Igen, ilyet akartam - és vettem is! Csak valahogy az a szélső gyorsindító gombsor nem akar kézre állni nekem...Ha tehetném, akkor egy ilyet vennék, csak DV7-et - azon nincs a szélső sor, meg hát 17,3"-es lenne ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#50218) adm válasza rizso (#50217) üzenetére


adm
őstag

nagyon fontos lehet az a gyorsindító gombsor ha hajlandó vagy 40k-t bukni miatta...

mod: egyébként ha neten rendelted, akkor van 8 munkanapod elállni a vételtől. ha valóban nem tudod megszokni és más mint amire számítottál akkor meg lehet beszélni az üzlettel.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#50219) rizso válasza adm (#50218) üzenetére


rizso
addikt

Azért 40-et nem buknék rajta, akkor már inkább hozzászoktatnám magam :R Amúgy nagyon jó a billentyűzet (gombok mérete, nyomáspont...), csak éppen meg kellene szokni a gyorsindítót. Aki hajlandó lenne hozzászokni, az szerintem nagyon boldog tulaja lenne egy ilyennek! Aztán meglátjuk mit hoz a sors, lehet megmarad, ha sikerül hozzászoknom...Mert amúgy sok jó dolog van benne, pl. arckövetős a webkamera (és nagyon szép folyamatos kép van rossz fényviszonyok mellett is - az asus-om nem volt ilyen profi ebben), ujjlenyomatolvasó, meg hát maga az anyaghasználat és a megmunkálás, teljesítmény!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#50220) scream


scream
veterán

Hali!

Ezek kozol a notebookok kozul melyiket a legerdemesebb valasztani ? :F :

1. HP Pavilion DV6-3052NR [ katt ]

2. Acer Aspire AS7745G-6572 [ katt ]

3. Lenovo IdeaPad Y560 [ katt ]

4. Sony VAIO F Series VPCF13QFX/B [ katt ]

5. HP Pavilion DV7-4180us [ katt ]

[ Szerkesztve ]

(#50221) T-unit válasza scream (#50220) üzenetére


T-unit
őstag

Y560,nálam egyértelmű lenne.Azért nem rossz átszámítva 180k huf-ért i7-el venni.Legközelebb ugy választok nyaralást már én is h melyik országban a legolcsóbb komoly notit venni világgarival. :D

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#50222) bksk12981 válasza T-unit (#50210) üzenetére


bksk12981
csendes tag

Hát az acerről nem hallottam túl sok jót, de két év normális garanciával megvenném. Esetleg tudsz valamit róla, hogy milyen is a garanciája, van talán egy oldal, ahol ezt leírják? (Nem találtam a google segítségével).
Ja és processzora nem gyengébb egy i5-450m-nél?

Elóre is kösz.

(#50223) Integrator válasza T-unit (#50204) üzenetére


Integrator
aktív tag

Láttam, de mint írtam, nem tetszett. Látom Neked nyűg ez a dolog, ill. sértésnek éled meg, ha valaki nem fogadja el kapásból, amit írsz, így kérlek ignoráld a jövőben a kérdéseim, biztos lesz más, aki szívesen segít. A keret, mint írtam, annyi, amennyiből kijön az igényeimnek megfelelő notebook.

(#50224) pumukli23 válasza Integrator (#50223) üzenetére


pumukli23
senior tag

akkor se mindegy h 250k vagy 500k :P
Esetleg Dell studio (most jön ki az új széria), vagy egy erősebb pavilion? Esetleg üzleti gépek közül vostro 3500/3700? Hp Envy? Ilyesmiket tudnék ajánlani elsőre.

(#50225) scream válasza T-unit (#50221) üzenetére


scream
veterán

Y560 nekem csak azert nem tetszik mert nem matt ,hanem fekete csillogos ...

DV7et nezegettem meg ,de igaz abba csak i5 ketyeg ... viszont 17,3" + BD + 1600 x 900

meg esetleg DV6 ? abban i7 van es 6 giga RAM az sem lehet rossz es alu burkolat ...

jhajj olyan nehez a valasztas ...

(#50226) T-unit válasza bksk12981 (#50222) üzenetére


T-unit
őstag

4éve használok acert,nem volt garanciális gondom vele így abban szerencsére még nincs tapasztalatom.Azt mondogatják 1-2hét alatt újra nálad a noti jobb esetbe,acer fórumon bztos van bőven tapasztalat.erősebb az az i7-es bőven,alapórajel ne tévesszen meg 2,8ghz-en megy az ha kell az erő: [link]
Integrator : Látom egyeseknél az is baj ha teljes jó szívvel próbál rajta a másik segíteni.Továbbra se tudjuk mi a max kereted és egyáltalán nem vagyok kiváncsi egyéni problémákra,én fix nem sértettelek meg semmivel,szeretnék egyből lényegre térni de másnak lehet ez a "nyűg" és alig várja belekössön másikba.

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#50227) T-unit válasza scream (#50225) üzenetére


T-unit
őstag

Ez a kérdés jól látod,már csakis egyénen múlik,mert én hiába linkelgethetek atomerős notikat,olcsón,ha egyszer az érdeklődőnek maga a gép nem tetszik nincs mit tenni...lejjebb kell adni vmiből,ami valószínű hardver lesz...vagy növelni kereted.Ez a 2 véglet.DV7 is jó lehet meg a kisebb dv6 is...bár azokba tudtommal a max vga hd5650.

üdv.

(#50228) dev00 válasza T-unit (#50216) üzenetére


dev00
tag

Max keret kb. 400e

(#50229) T-unit válasza Integrator (#50166) üzenetére


T-unit
őstag

Még itt azt megtudhatom lenovo y560 mért is nem jó?Maga a kinézet volt a probléma nálad vele?Mert ahogy elnézem szinte minden írt pontodnak megfelelt,olcsó is,talán vinyója nem 7200-es, fejből azt én se tudom,de akár külső vinyóból is lehet olyat venni,sokkal olcsóbban.
Esetleg ha ilyen a keret hp envy +magyarra matricázás/bill csere,meg +1-2év gari bővítés?400alatt fix kijön igyis,és elég komoly a teljesítmény.HP jelenleg multimédiás 15,6"-os csúcs notija.
Ja itt meg a dvd írós külsős,könnyítés+lapos kivitel miatt még odd-t is kivették belőle sajnos...

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#50230) dragon_boy


dragon_boy
csendes tag

Sziasztok! én is laptopot keresgélek. Már kinéztem pár vasat. a főbb szempontok hogy strababíró legyen mert hordozgatva lesz (ezért gondoltam pl a lenovo thinkpadre), hardverileg annyi követelmény, hogy office meg net fusson rajta, max esetleg vmilyen nagyobb felbontású film (nem akarom 123 colos HD tvre kikötni:D) méretet illetőleg 13-15 col között tom elképzelni, munka közben vszínűleg ki lesz kötve monitorra, így vga port nem ártana rá, hdmi nem fontos. akksi idő, hát 3 órát bírjon bár ennyi hardver követelménnyel ezt szinte mind tudja. Jah! optikai meghajtó legyen benne:D külön kiemelném hogy minimum 2 év gari kellene rá! a legfontosabb: max ár 200 k +-max10%

amiket eddig kinéztem: Lenovo ThinkPad SL300 NS68XHV (bár ez már kicsit túllő a kereten)
LENOVO ThinkPad L412 NVU38HV_TS (ez is sajna)

várom a véleményeket vagy az esetleg jobb javaslatokat:) előre is nagyon köszönöm:)

(#50231) pety27


pety27
tag

Sziasztok!
Milyen márkájú notebookot ajánlanátok?? 100e. ft körüli értékben (inkább kevesebb,mint több legyen) csak alap dolgokra kellene,gondolok itt,net,zene,film,szövegszerkesztés....
Köszi előre is .
üdv: P.

update: [link]
ezt ajánlanátok??

[ Szerkesztve ]

(#50232) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Ismerősöm lányának notebookot keresek.
Igények:
-Rozsaszín
-Csajos
-min HD5470-es VGA
-Core i CPU
-support nem számít :)

ár: max.: 250k

(#50233) T-unit válasza pety27 (#50231) üzenetére


T-unit
őstag

Azt az asust meg nem venném, az egyik létező leggyengébb cerka figyel benne,ráadásul kemény 1,2ghz-en,világ legszarabb vga-jával együtt,ahhoz is egyfajta tudás kell egy több mint 100k-s gép rosszabb legyen mint egy netbook,ez már majdnem p3 szint is van. :D
Sokkal inkább ez 108k-ért akkor.

üdv.

(#50234) T-unit válasza spyduck (#50232) üzenetére


T-unit
őstag

Egyértelmű Dell N5010 ,túl nagy választék gondolom feltűnt nincs ilyen paraméterekkel,pláne rózsaszínből. :D

üdv.

(#50235) spyduck válasza T-unit (#50234) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az volt az első amit ajánlottam annak tudatában, h annyira nem jó gép.
Egyéb ötlet?

(#50236) rizso válasza spyduck (#50235) üzenetére


rizso
addikt

Esetleg egy notebook skin? :U

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#50237) pumukli23 válasza spyduck (#50232) üzenetére


pumukli23
senior tag

Dell N5010-ből találni rózsaszínt, szép is, de kicsit ropogós :U (Egyébként i3-mal 160tól felfele i5ig kb 200ig találni)
Hp Elitebook tulajként asszem kapna egy kis kritikát tőled :DDD
Komolyabb színes fedlapos dellek meg eléggé elfogytak. Most jön majd az új studio, a 1558as szériából már nem sok van, 1564es inspiront már leváltotta az n5010, néha találni, de ritka és amúgy is nagyon melegszik.
200+ kategóriában alig van rózsaszín..
Esetleg Sony, de gyengébb benne a vga, mint ami kéne.. :U
A szín eléggé lekorlátozza a lehetőségeket, de ha összefutok ilyesmivel, írok.

(#50238) T-unit válasza rizso (#50236) üzenetére


T-unit
őstag

Telibe találtad,épp írni akartam előző hsz-be is,h nem kell teljesen eddig beszűkülni,legyen kreatív.
Vegyen egy renew elitebookot,fedlapra pár ezres cukimuki rózsaszín skin azt meg van oldva a rózsaszín gép. :U
szerk: Most látom, az a 270k-s sony már túl cuki is. :D

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#50239) adm válasza spyduck (#50232) üzenetére


adm
őstag

ismerős lánya. hát persze... :D

16core - 32thread - 64gb

(#50240) spyduck válasza adm (#50239) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez most tényleg így van :DDD
Kapott tőlem egy kisebb fajta offenzívát a business felé terelődés miatt de nem igazán jött össze...


pumukli23

Ezt a gépet nézte ő is ki (Sony). Az N ill M5010 sztem baromi gagyi anyaghasználattal rendelkezik. Az egyeteln előnye, h szép és 3év Dell gari van rá.
A 1564 sokkal jobb gép volt mint az N5010 avgy M5010.


rizso
Ezt remélem csak viccnek szántad. Egy "nő"-ről van szó ;]

[ Szerkesztve ]

(#50241) ro_bert17 válasza dragon_boy (#50230) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ezek elvileg pont nem azok a hűdenagyon strapabíró TP-k. Apróban esetleg valamelyik rendszeres eladótól, esetleg plusz garral mondjuk pl. egy T400-ast?

(#50232) spyduck: [link]
A paramétereknek megfelel. Hivatalos bótban 10k-val mondjuk több, mint amit megjelöltél, viszont vaio, és hát ez csajos.
Szerk.: Ebben már HD5470 van. És nők tényleg oda vannak a vaio-kért.

[ Szerkesztve ]

(#50242) spyduck válasza ro_bert17 (#50241) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezt a típust is néztem. 4 nagyker közül egyikben sincs :(

(#50243) rizso válasza spyduck (#50240) üzenetére


rizso
addikt

Hát ha meg tényleg nőnek kell, akkor megmondod, hogy direkt ilyen, hogy időközönként lehessen cserélni (mint pl. a műköröm: ha nem tetszik vagy lenő, akkor mehet rá másik) ;]
Egy csomó világos-fehéres gép van, amit egy skinnel nagyon csajosra meg lehetne csinálni. Vagy ha más szín is játszana, akkor ott lenne pl. a samsung r580 és hasonló gépek is...

Ismerősnek én is szereztem már pink vaio-t (13,3"-es volt, pontos típusra nem emlékszem). Ő azt látta benne, hogy csajos, különböző pink-lilás árnyalatok voltak rajta, én pedig azt, hogy gyenge, és nagyon szar az összeszerelés (recsegett-ropogott, lötyögött, illesztési hézagok is voltak itt-ott). De hát pink és vaio ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#50244) ro_bert17 válasza spyduck (#50242) üzenetére


ro_bert17
őstag

Én pl.itt láttam. Hogy van-e nekik, vagy más boltnak, azt mondjuk passzolnám.
(sony-t mindig is kevesebbet hoztak be az országba, nem egy tucat termék nálunk)

Szerk: Nálunk a családban épp van egy ilyen kupikék vaio. A leányzóval természetesen minden rendben. A notitól viszont nem vagyok hasra esve. Ennek momentán lifeg a kijelzője, és a drága leányzó nem hajlandó elárulni, hogy leejtette-e gépet, vagy sem. Ha nem ejtette le, akkor gáz. Viszont Ő is és a barátnői is oda vannak a vaio-kért. :)

[ Szerkesztve ]

(#50245) T-unit válasza spyduck (#50240) üzenetére


T-unit
őstag

És mi,jöttél neki a jó supporttal meg anyaghasználattal...képzelem mennyire kötötte le :D ez kb olyan mintha a rózsaszin vw beetle karosszériáját meg szervízét kezdenéd el ecsetelni hű de fasza,mintha csak azért ülnének bele nők. ;]

üdv.

(#50246) spyduck válasza T-unit (#50245) üzenetére


spyduck
nagyúr

Megpróbáltam de elég hamar fel is adtam :DDD

(#50247) rii válasza spyduck (#50208) üzenetére


rii
nagyúr

értem, köszi, ... akkkor egy tippnek jó lesz (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50248) rii


rii
nagyúr

16-17"-os, jó panellal szerelt notebbokot tudnátok mondani - másik tippnek?
ps-es rajzolgatáshoz is, és egy video jel kimenet jó lenne, hogy tv-t rá lehessen kötni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50249) Seven*7


Seven*7
csendes tag

Üdv,

laptopvásárlás előtt vagyok, pontosabban lecserélem a régi gépemet.
Most egy Dell Inspiron 6400as gépem van, nagyon szeretem, sohasem volt semmi baja. (3 és fél éves). De már haladni kell a korral, és ideje egy erősebbre cserélni.

Ezt az Acert-t néztem ki magamnak:
[link]

Egy kicsit félek az Acer márkától, így a Dell után. De ugyanez a konfig Dell-ben már túl drága.
Szóval amiért írok, h szeretném, ha mondanátok pár szót erről az Acerról, h kategóriájában jó áron van e, akinek esetleg van, személyes tapasztalatok (hangos-e, melegszik-e, bármi).
Esetleg ha van valakinek ennél jobb ötlete, vagy tudnak olyat helyet, ahol olcsóbb, több garival lenne, ilyen infókat is megköszönnék.

Köszi, Üdv!
Se7en

(#50250) T-unit válasza rii (#50248) üzenetére


T-unit
őstag

Max keret mi volt?S-video meg már eléggé a múlt,új notiknál nagyon erőltetik a hdmi-t,mivel ugynézki természetesnek veszik noti gyártók 2010-be már rég mindenki átváltott a 100x modernebb,meg szebb lcd tv-re ugye. :U
Seven*7 : Jónak néz ez ki, csak 150k felett acernél egy dolgot biztos megfogadnék : +1-2év garibővités nélkül tuti nem kéne,és nem is ajánlom.Nemrossz gépek nekem is acer van, de alapjába azért egy olyan gyártó akinél ilyen értékben tuti 3évre bővíteném garit,azon a +20k-n már ne múljon több mint 200k 1év múlva.

[ Szerkesztve ]

üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? - Archívum 6. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.