Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) gyiku válasza soldi3r (#17900) üzenetére


gyiku
nagyúr

egy alap NVR mérete: 253x222x40 mm (hossz. x szél. x mag.). vpn-nek is mennie kell, ha nem, akkor megoldod a routerbol. 3 ev gar.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#17902) soldi3r válasza gyiku (#17901) üzenetére


soldi3r
veterán

Ennek utana jarok, koszonom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#17903) Patice válasza vizcsap (#17895) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem egy NAS-nak illik aktív hűtésűnek lennie. Bárhová helyezheted, ahol nem zavaró az esetleges zaj. Bár manapság ebben is jók a modern vasak szerintem.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#17904) Multibit válasza vizcsap (#17895) üzenetére


Multibit
veterán

Van ventilátor nélküli NAS, de az nem lesz meg 30-40 ezerből!

(#17905) gyiku válasza soldi3r (#17902) üzenetére


gyiku
nagyúr

jol teszed. ezek celeszkozok, rendes szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#17906) JoceeHunt válasza Zlcsi (#17897) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szia,

Itt lenne 51-ért az 542 Zyxel
Én ilyet üzemeltem be kb 1 hete, tökéletesen megy.
Figyelj rá, az oldalon szlovák cégtől számláznak, az ár nettót jelent, én megszívtam, mert bruttóra számítottam, cégemre vettem, így a bekerülési áram megnőtt....
Futárnak annyit fizetsz amit ott látsz, max akkor érdekes a kérdés ha cégre vásárolod.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17907) Ed Parker válasza vizcsap (#17895) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Át kéne nézned azt a hálózatot, nekem egy 3tb mycloudom van és mindig elérem, a régi szoftver valóban gyenge volt, de a mostani teljesen jó.
Ha nincsenek nagy igényeid, ennél olcsóbban nem nagyon találsz új áron, ami ennyit tud

(#17908) Biga123


Biga123
addikt

Hali

Lassan megérett a cserére a WD nasom..
QNAP TS-212P ezt néztem ki elsőre. DLNA , Torrent a fő felhasználás.
Viszont olvastam 1 ilyet :
"Hátrányok
Ha DLNA-ra akarod, inkább a Synology -ot ajánlom, a Qnap-nál a media könyvtárakba nem lehet írmi (se a music, sem a vido, stb)"

Ez mennyire fedi a valóságot?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#17909) fogtunder válasza Biga123 (#17908) üzenetére


fogtunder
nagyúr

?????????????????????????????????

már hogyne lehetne írni a média könyvtárakba, ez csak jogosultsági kérdés. azt, hogy mi köze van a DLNA-hoz, pláne nem értem. ugyanakkor ha van rá keret én is a Synologyt ajánlanám, a QNAP-nál már többeknél hallottam hullámzó letöltési sebességekről, ami mondjuk szerintem teljesen elhanyagolható egy eszköznél, ami 0-24 megy és lehet automatizálni/kívülről elindítani a letöltést, de nem mindenki ilyen elnéző. lényeges az is, hogy mekkora a neted, egy 500/200-as Digi kihajtásához ez a kategória már nem lesz elég.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17910) Biga123 válasza fogtunder (#17909) üzenetére


Biga123
addikt

nekem is furi volt azért kérdeztem

Digi nállam nem játszik (max 120Mbit )
elég 1 lemezes is , stabilitás fontos.
Viszon túl sokat nem szeretnék rá költeni + a linux terminálos mókolást is unom, bár ha stabil a cucc akkor csak 1 x kell megcsinálni.

Az érdekelne igazából h ez a kategória (egy mag/512MB ram) trasmission ben mekkora tetöltést tud?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#17911) Domonkos


Domonkos
Ármester

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni! Mivel az otthoni halozat mar igen szep mereture hizott, igy gondoltam hogy a rendszeres backupolast egy kicsit meg kellene reformalnom. Igy a mostani hazon beluli+tavoli tarhelyre valo mentegetest szeretnem valami koltseghatekony nas-konfiguracioval kivaltani.
Amire igeny van:
- Legalabb 1TB tarhely es valami raid 1 (esetleg raid 5 tamogatas)
- Napi max. 20GB irasi kapacitas turheto ido alatt. Orulnek ha egy ora alatt le tudna futni a backup az osszes eszkozrol. Olvasasra csak ritkan, visszaallitas eseten lenne igazabol szukseg. Gigabites halo rendelkezesre all.
- ftp/ssh eleres belso halorol. Mindegy melyik technologia, de orvendetes lenne, ha linuxos eszkozokon egyszeruen felcsatolhato lenne egy-egy mount ponton. Meg ha lenne valami asszim-kulcsu, nem jelszo alapu titkositas, biztos nem bannam.
- Valami ertelmes filerendszer tamogatasa. Tomorites/titkositas elony. (Letezik btrfs-t tamogato nas?)
- Hasznalt darabok szoba johetnek

Amire nincs szukseg:
- Mediastreamelesi lehetoseg, facebook/tarsai integralas, gui kezelofelulet, email kuldesi lehetoseg, tavoli eleres, windowsos-bizb@szok, felho-szolgaltatasok stb.
- Hot-swap
- tobb lan-csatlakozo
- passziv hutes

Talan az lenne a legjobb, ha egy sovany linux futna az eszkozon, amit ssh-n lehetne piszkalni. Egy sajat gep kibelezese es nassa valo kikepzese annyira nem nagy akadaly, de remenykedek hogy van valami elegansabb megoldas is. Igy vagy ugy, a fogyasztast nagyban mar biztosan nem fogja tudni megdobni :DDD

Tovabba: Milyen lemezeket lenne erdemes nezegetnem hozza? Van valami jol bevalt szeria? A cuccot 0-24be tervezem futtatni, egyenletlen terheles mellett, legkondicionalt helyisegben. Ezeknel erdemes hasznaltak utan kutakodni? Mit szabad megvenni?

A valaszokat elore is koszonom! :C

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#17912) gyiku válasza Domonkos (#17911) üzenetére


gyiku
nagyúr

HP ProLiant MicroServer G8 es olyan distrot raksz ra, amilyet csak akarsz.
hdd-ben a wd red a favorit, de gyakorlatilag barmi lehet.

hüllő

(#17913) Domonkos válasza gyiku (#17912) üzenetére


Domonkos
Ármester

Wow! :Y
Nagyon pofas darab! Es az araban sem veszes. Most meg is jott a kedvem, hogy osszedobjak neki valami "prototipust" es kiprobaljam elesben; bar ma egy picit szerenyebb kepessegu pc lesz az onkent jelentkezo.
Koszi a tippet! :))

Seagate hdd-k vallalhatok?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#17914) fogtunder válasza Domonkos (#17911) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mivel értesz a linuxhoz, ha van otthon elfekvőben bármi, ami a c2d korszakban, vagy utána született, az el fogja ezt bírni, max egy táp cserét eszközölnék, ha az már túl van 5 éven. ennél olcsóbb megoldás nem lesz és úgyis az a legjobb, amit te konfigurálsz be magadnak. lehet nem elegáns megoldás, de a NAS-t nem kell lakótérbe rakni, szóval teljesen mindegy, én ezért nem költenék egy fityinget sem.

szoftver tekintetéban a RockStort tudom így hirtelen, ami eleve btrfs alapú, de mint kb. minden, OpenMediaVault alatt ez is megoldható, titkostó plugin a LUKS van hozzá. de mivel ez egy lecsupaszított debian NAS képességekre kihegyezve, sok mindent meg tudsz vele oldani.

HDD-ből WD Red, illetve a Hitachi Deskstar NAS lemezek szoktak ajánlottak lenni, de a Hita sokkal drágább, úgyhogy mindenki a Redet veszi otthonra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17915) Domonkos válasza fogtunder (#17914) üzenetére


Domonkos
Ármester

Koszonom!
Ez a RockStor jonak nez ki, lehet hogy teszek is vele egy probat. Viszont ha mar sajat gepet turok szet, akkor lehet hogy inkabb egy olyan disztrobol valasztok egy minimalis kivitelt kiindulasi alapnak ami egyszer mar bevalt, mert tenyleg nem szeretnem meg a rockstor szintjeig sem felhuzni. Max egy git szerverrel lenne pluszban megfejelve, de semmi tobb. Csomagszamban is a 100at celoznam meg.
Ha valakit majd erdekel az eredmeny, szivesen beszamolok rola.

(OFF)HDDbol meg akkor red lesz.(/OFF)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#17916) Multibit válasza Domonkos (#17913) üzenetére


Multibit
veterán

Meg kell nézni, hogy pontosan melyik Seagate modellről van szó! Vannak híresen rossz típusok, de vannak jól sikerültek is. A 4 TB-os NAS vinyója nagyon jó (ST4000VN000).

(#17917) gyiku válasza Domonkos (#17915) üzenetére


gyiku
nagyúr

varjuk szeretettel.

hüllő

(#17918) Patice válasza Domonkos (#17915) üzenetére


Patice
nagyúr

Ubuntu Server-ből a 15.04 asszem már támogatja a btrfs-t. :K 15.10 már biztosan.

Felraksz egy csupasz rendszert, aztán felpakolod a számodra szükséges csomagokat. Problem solved.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#17919) fogtunder válasza Domonkos (#17915) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én csak nagyon ugatom a linuxot, guide-okból meg tudom csinálni, amit meg kell, de alapvetően célszoftverben szoktam gondolkodni, mert azokkal kevesebb a meló, könnyebben adminisztrálom őket webguin keresztül.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17920) Domonkos válasza Patice (#17918) üzenetére


Domonkos
Ármester

Koszonom a tippet! :)
Ugyan nem hiszem hogy ki fogom probalni, mert az ubuntu akarmelyik forkja a 10.10 ota nalam szinte csak rossz pontokat tudott szerezni es szerintem mar a btrfs support sem menti meg :N
Probalgattam a gentoo-t egy darabig, de aztan lemondtam rola, mivel a gyorsabb futas egyaltalan nem hozza vissza azt az idot, amit a forditas felemeszt. Most az arch-csal vagyok a leginkabb megbekelve (es most is ezt probalom meg a nas-hoz), mert eddig ezzel minden eleg siman osszejott. Szinte minden elerheto ra binariskent, ha meg forditgatni szeretnek, akkor arra is van gyors alternativa benne. Minden altalam hasznalt architecturara kijott es kelloen lightweight hogy akarminek az alapja lehessen. (most a legalapabb szolgaltatasokkal + egy apache szerverrel - ami amugy nincs a tervben - eszik 32-34MB memoriat... szerintem fantasztikus)

(#17919) giorgio
A celszoftverekkel sok bajom nincs, csak ilyen egyszeru feladatoknal (mint egy nas, ahol egy beallitassal deista mod evekig mukodi a dolog) azt erzem hogy egy kicsit visszafogjak mind az adminisztratort, mind a gepet. Nem mintha ne tudnek ugy aludni, hogy nem 30MB memoria van hasznalatban, hanem 100, de ha valamit el lehet intezni 2 sornyi parncsbol, akkor inkabb begepelgetem azt, mint hogy bongeszot nyissak, kikeressem a konyvjelzok kozul a szervert (amit amugy port forwardoltatni kellene ehhez, mert kivulrol nem kell letszodnia), bepotyogjem az beleptetot, elnavigalgassak a menukben es atbokjek 2 dobozt, majd kilepjek. Nem hianyzik. Amit napjaban tobbszor hasznalok, arra mar ugyis van aliasom, ami meg par fokkal bonyolultabb, azt meg egyszer megcsinalja az ember, osszerakja valami emesztheto formaba es atdobja a cronnak. Ez nalam eddig is igy ment. (Most nezem, hogy a gepbe ami eddig tobbek kozt a nas szerepet is vitte, legutoljara a legutolso aramszunet utan volt belepve, csak hogy csekkoljam hogy mindennek sikerult-e elindulnia.)
Masik erv meg szimplan az hogy nagyon jol bevalt - nem volt minden zokkenomentes, de amit a hegesztgetes kozben megtanultam, azt nagyreszt mashol is tudom kamatoztatni.
Viszont ha tobben piszkalgatunk egy gepet, akkor mar en is inkabb az egysegesebb gui-s megoldasokban gondolkodom.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#17921) szaya


szaya
tag

Hali!

Zyxel NAS326 és NAS520 között vacilálok. érdemes az 520 -at venni párezerrel drágábban vagy nincs jelentősége? Vagy van ebben az árban valami jó vétel ezeken kívül? Egyenlőre csak torrentre használnám egy vinyóval, a tárolásra van szerver külön. Ami fontos a letöltés, és a másolási sebesség kb.

[ Szerkesztve ]

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#17922) lazydog válasza Domonkos (#17915) üzenetére


lazydog
addikt

A RockStor nemcsak jónak néz ki, de valóban jó is.
Én is ezt használom az egyik épített NAS-omban. A másik régebben épített NAS-om OMV alatt fut, és ezt is szeretem.
Az OMV alatti BTRFS-t még nem próbáltam, de ami késik, arra várni kell. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#17923) MaCS_70 válasza lazydog (#17922) üzenetére


MaCS_70
félisten

A RockStor és az OMV között milyen lényegi különbséget látsz?

A RockStor alkalmas OwnCloud/SeaFile-szerű háztáji felhő létrehozására?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17924) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok,

természetesen én is NAS vásárlás előtt állok. Az igények:

hosszas biztos működés
elég lenne az 1 tárhelyes
média szerver funkció
torrent kliens
laptopról biztonsági mentés készítése rá
Cloud szerverek elérése

Erre egyelőre a Zyxel nsa 325v2-t nézegettem, de ahogy látom 2-3k különbséggel ott a Nsa 326.

Estelgesen érdemes utóbbit választani vagy esetleg vmi másik nas?

Köszönöm!

Apple and Android user

(#17925) lazydog válasza MaCS_70 (#17923) üzenetére


lazydog
addikt

Magát a Btrfs hasznlatának lehetőségét, amit az OMV jelenleg nem támogat (remélhetőleg rövidesen lépnek majd ebbe az irányba).

"Rockstor also provides apps like ownCloud, Syncthing, OpenVPN, and Plex" link

Bár én nem próbálkoztam az ownCloud-al, még az OMV alatt sem.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#17926) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Srácok, a Zyxel NAS-542-be érdemes a ventit kicserélni valami másra? Eléggé hangosnak vélem, amióta kikerült a két akvárium a szobából, azóta síri csend volt, most a NAS majdnemhogy zavar :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17927) krealon válasza JoceeHunt (#17926) üzenetére


krealon
veterán

"a Zyxel NAS-542-be érdemes a ventit kicserélni valami másra? Eléggé hangosnak vélem"

A Zyxelekben altalaban muanyag kerettel epithetok be a HDD-k, es kicsit lotyogni szoktak, ami zugaskent jelentkezik.
Kismeretu papirdarabkaval kiekelve a fiok tetejenel altalaban megszunik a zugas es csak a ventilatorzaj (illletve a HDD fejmozgasanak zaja) mard.

(#17928) JoceeHunt válasza krealon (#17927) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszönöm, ezt kipróbálom! :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17929) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Nem tudom, hogy a Syno 214 még ajánlott-e, de most emagon akciós. 69.900 Ft. Árukereső szerint a normál ára ennél jóval feljebb van.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17930) Valkűr


Valkűr
őstag

Na közben lerendeltem a NAST, végül egy Synology DS216J mellett tettem le a voksom. Remélem nem okoz majd csalódást.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#17931) Dr.FantastiK válasza Valkűr (#17930) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

sok oromot hozza ! :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#17932) Lendoroov


Lendoroov
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a következő tapasztalatim vannak a 326-ossal kapcsolatban:
Szombat reggel vettem. A hétvégén nem volt elérhető a Zyxel weboldalán semmilyen letöltési lehetőség, ezért a NAS beépített frissítője vagy csomagkezelője sem működött. Hétfő reggel már rendben volt ez a része.
Frissítettem a firmware-t az új 5.11-esre, azóta többször szétesett a raid. Elfelejti a beállításokat, minden ok nélkül elérhetetlenné válik a webes felület. Újraindítás után mindent újra be kell állítani, telepíteni. Torrent letöltésnél 15-20 perc után lefagy a nas, csak ping-re válaszol. Újraindítás után megint megy egy ideig. a Webes felület hol műküdik, hol nem. Valamikor bejön a bejelentkezési felület, valamikor nem. Gyakran, ha beírom a jelszót és a felhasználónevet, nem megy tovább, csak homokórázik. Képtelen stabilan megjegyezni az új jelszót. Van hogy az eredeti 1234-et fogadja el, van hogy az újat amit már 100x beírtam neki.
Ha lefagy, se a megosztott mappák, se a torrentezés, se a webes felület nem elérhető.
Most délután töröltem a raidet, reseteletem. Újra raid, beállítások a nulláról. Mostmár 3. órája működik minden funkciója. (ez hatalmas szó, eddig a 30 perc volt a maximum!)
Ha a következő 2 napban bármi plusz nyűgje lesz, én visszaviszem, nem szenvedek vele tovább. Ha működik, akkor marad még.

(#17933) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

nem a 'Legszerencsesebb' NAS a ZYXELL

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#17934) taip válasza Lendoroov (#17932) üzenetére


taip
senior tag

Lehet, hogy egyedi hiba, ilyeneket én nem tapasztaltam.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#17935) balhmm válasza Dr.FantastiK (#17933) üzenetére


balhmm
tag

Ezt a hülyeséget mennyiszer fogod még ide leírni?:) Nálam 5 évig hiba és leállás nélkül működött a 310-es fillérekbe került verzió.. Egyébként most hoztam egy 326-ost tesztre, mert a qnap 212p-től nem igazán ájultam el.. nagyon lassan másol gigabiten. Lehet az előző kolléga kifogott egy hibás darabot. Az már viszont sokkal jobban zavar és érthetetlen számomra, hogy a 310-esből kiszedett winyot miért nem látja semmilyen linux? Sőt a 326-os sem látja akkor sem, ha külső eszközként dugom be?

(#17936) Olympos


Olympos
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Thecus N2560 NAS-t.
Tervezek mellé egy 1000/200Mbit-es DIGI előfizetést upgrade-t a 100/100-as net helyett.
Viszont 10/100-as routerem van, ezt most cserére szánom; ez még nem a világ vége.

A fő gondom - és itt látszik, hogy mennyire nem értek hozzá - az UTP kábel lehet.
2-3 éve az egész lakást (panelben lakom) bekábeleztettem és akkor még nem érdekelt, hogy milyen UTP kábelt hoz a szerelő ismerősöm.

Így utólag honnan ismerem fel, hogy cat5/6/7 stb. kábelem van e?
Ha a leggyengébb, pl. 10/100-as netre elég cat5 kábelem van, akkor mit tudok tenni, hogy gigabites netet érjek el? Ki kell cserélnem? Vagy elég az átkötéssel játszani?

vagy kérdezzem google havert? :)

(#17937) lajos75 válasza Olympos (#17936) üzenetére


lajos75
senior tag

Thecus N2560 NAS kevés lesz 1000/200Mbit-es Net-hez.

"Így utólag honnan ismerem fel, hogy cat5/6/7 stb. kábelem van e?"

Rá van írva a kábelre :)

(#17938) Olympos válasza lajos75 (#17937) üzenetére


Olympos
aktív tag

miért lenne kevés?
- torrent feltöltéshez a 200Mbit-es teljes sávszélt simán kihasználja.
- a külső vagy belső letöltéshez az 1000Mbit-es sávszélt már nem tudja, de nem ver a földhöz, ha 70-80Mbyte/secel fogok másolni 125Mbyte/sec helyett.

a falon kívül vezetett kábelek cat5e, de a beépítettet már nem látom, ezért kérdeztem.

(#17939) balhmm válasza Olympos (#17938) üzenetére


balhmm
tag

cat5e már jó lehet! Sajnos kötni nem tudod máshogy, ha rossz a kábel, akkor max cserélni tudod. De szerintem 2-3 éve már inkább cat5e volt mindenhol, így szerencséd lehet..

(#17940) gbors válasza Olympos (#17936) üzenetére


gbors
nagyúr

Először is kérdezd meg a szerelő ismerőst, hátha emlékszik, mit épített be. Aztán érdemes lenne mérni - ha van két PC-d, amin be tudsz állítani fix IP-címet, akkor azokkal helyből tudsz mérni (pl. nagy file másolását Total Commanderrel, lehetőleg gyors háttértárak között). Ha nincs, akkor a router megvétele után mérj. Jó esetben a CAT5-ös is a közelében lehet a Gbitnek, úgyhogy egyelőre nincs ok az aggodalomra.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17941) Olympos


Olympos
aktív tag

köszönöm a válaszokat :R

(#17942) MaCS_70 válasza balhmm (#17935) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy partnercégnél a napokban váltottak le egy régebbi Qnapot Zyxelre. Típusokat nem tudok, de rákérdezek, hogy milyenek az első tapasztalatok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17943) Tonyk válasza balhmm (#17935) üzenetére


Tonyk
veterán

mdadm-mel hozd létre a kötetet a valamilyen linux alatt és menni fog.

(#17933) Dr.FantastiK

"nem a 'Legszerencsesebb' NAS a ZYXELL"

Évek óta használok egy 320-ast nagy megelégedettséggel, pedig nem csak a gyári funkciókat hajtom rajta, kap rendesen. Értem én, hogy neked nem jön be (user error?), de kár ezt a sületlenséget naponta idepötyögni.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17944) fogtunder válasza Lendoroov (#17932) üzenetére


fogtunder
nagyúr

próbáld meg, hogy egy ideig lelövöd a torrentet. ha anélkül nem jelentkeznek ezek a hibák, akkor a kapcsolatok számát kell úgy belőni, hogy még ne nyírja ki a procit. ha igen, akkor vásárlástól való elállás, vagy gari, bár szerintem az előbbi egyszerűbb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17945) CactuS válasza Tonyk (#17943) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lehet azért van, mert ő ZYXELL-t vett, a többieknek meg Zyxel NAS-jaik vannak. Az biztos valami alibaba.com-os kínai klón. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17946) balhmm válasza Tonyk (#17943) üzenetére


balhmm
tag

Kozben bedugtam egy qnap nasba es az meg latja siman... Pedig sem linux sem masik zyxel nas nem ismerte fel.. Nem is ertem. Igy sikerult minden hianyzo dolgot lemasolni rola

(#17947) gbors válasza balhmm (#17946) üzenetére


gbors
nagyúr

Csak a kíváncsiságom miatt: egy partition manager (fdisk vagy a GPT-s utódja) mit lát a lemezből?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17948) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

A 326 a 325v2-höz képest hardveresen mennyire előrelépés? Annyit sikerült összekaparnom, hogy a 326-ban Armada 385 van 1.3 Ghz-en, a 325v2-ben pedig egy kirkwood 1,6 Ghz-en, viszont azt, hogy ez gyakorlatban mit jelent nem igazán tudom. :B Ram mérete egyforma abban nincs különbség. ZyXELnél is úgy működik, mint a Synonál, hogy adott termékhez adott évnyi támogatás tartozik?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17949) Tonyk válasza gbors (#17947) üzenetére


Tonyk
veterán

Így látja őket:

root@NSA320:~# fdisk -l

Disk /dev/sda: 2000.4 GB, 2000398934016 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 243201 cylinders, total 3907029168 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0xe006f141

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 63 1028159 514048+ 8 AIX
/dev/sda2 1028160 3907024064 1952997952+ 20 Unknown

WARNING: GPT (GUID Partition Table) detected on '/dev/sdb'! The util fdisk doesn't support GPT. Use GNU Parted.


Disk /dev/sdb: 3000.6 GB, 3000592982016 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 364801 cylinders, total 5860533168 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00000000

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sdb1 1 4294967295 2147483647+ ee GPT

Disk /dev/md0: 1999.9 GB, 1999869837312 bytes
2 heads, 4 sectors/track, 488249472 cylinders, total 3905995776 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00000000

Disk /dev/md0 doesn't contain a valid partition table

Disk /dev/md1: 3000.1 GB, 3000080728064 bytes
2 heads, 4 sectors/track, 732441584 cylinders, total 5859532672 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00000000

Disk /dev/md1 doesn't contain a valid partition table

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17950) Tonyk válasza gbors (#17947) üzenetére


Tonyk
veterán

dupla, sorry

(#17946) balhmm

bár már mindegy, linux alatt mdadm --assemble /dev/sda /dev/sda /dev/md0 -val beröffenthető a "tömb".

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.