Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket! Tervezem az első NAS vásárlásomat, otthoni felhasználásra.
Teljesen általános igények:

- adatok mentése és használata a NAS-ról
- torrent
- VPN támogatás
- családba lévó android alapú telefonokat támogassa: adatmentés, megosztás, appok használata
- IP alapú kamera rákötése
- távoli, külső elérés támogatása
- csendes működés és alacsony fogyasztás
- 2 lemez kezelése (min. 2x2TB)
- megbízhatóság és megfelelő support háttér, támogatás

Tisztába vagyok, hogy a belépő szintű NAS-ok jó része ezzel kilőve. Az általam kinézett két típus:

- QNAP TS-231
- Synology ds215j

További dilemmám, hogy miképpen érdemes a lemezeket beszerezni. Inkább két teljesen azonos hdd a jobb, vagy két különböző pl típus hiba miatt telán kevesebb a szívás.

Nem zárkozom el más típusoktól sem, viszont sok tapasztalatom nincsen NAS téren, de gyorsan tanulok.

:D

Üdv,
M

(#17202) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Egy ismerős a tanácsomra Synology DS215j NAS-t vett általános célra. Most helyezném üzembe a készüléket és az első ami feltűnt, hogy jön egy relatív hangos kelepelő hang a ventilátorból. Ha kézzel forgatom, akkor is hallani egy nagyon finom belső súrlódó hangot egyes pozíciókban.
Nem tudom mennyire jellemző ez a hang, vitessem-e vissza.

(#17203) lajos75 válasza Celtis (#17202) üzenetére


lajos75
senior tag

Vidd vissza, mert annak nem szabadna hangjának lenni.

(#17204) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

QNAP 212P mint első NAS mennyire ajánlott? :R Gondolok itt arra első körben, hogy mennyire egyszerű bekonfigolni, használni - a hardver ahogy látom rendben lenne, és nagyjából a vélemények is pozitívak róla :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#17205) hackeeeee válasza rizso (#17204) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én a TS120-szal simán boldogultam úgy, hogy előtte ténylegesen soha nem állítottam még be ilyet. Igaz, először reset-tel kezdtem, de utána minden ment zökkenőmentesen. :)

Véleményem szubjektív...

(#17206) fabias82


fabias82
tag

Sziasztok!

QNAP - TS-212P vagy Synology - DS215j nas közül hezitálok.
2db PC és 2db Laptop és 2db tv szolgálna ki, milyen media server tapasztalatok vannak ezeknél a típusoknál? Jelenleg pcmen egy twonky működik a tv Philips mindkettő erről mennek is a filmek rendesen csak ugye nem mindegy,hogy számítógép megy vagy egy Nas áramban. Köszönöm előre is a válaszokat.

És még érdekelne a zajszint mindkettőnél mennyire csendesek?

[ Szerkesztve ]

(#17207) RogerP


RogerP
csendes tag

Van valakinek tapasztalata a Dell PowerVault MD3200i és az EqualLogic PS4100 sorozattal?

(#17208) makoss válasza hakos1987 (#17105) üzenetére


makoss
addikt

Szia!
A Zyxel-nek nincs ilyen demó felülete?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17209) psg5


psg5
veterán

Az megoldható NAS-ban, hogy két 1TB-s lemezt teszek bele, de nem raid-ban szeretném, hanem egyikre a fontos képek, doksik, másikon pedig a nézendő filmek lennének? Vagy ekkor mindenképpen raidban kezelné a lemezeket? Ha ez így jászik, akkor melyik hdd-t érdemes, merthogy az egy 2tb-s mindenképpen jobb árban, de hát külön kellene, wd red?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17210) Alex91 válasza psg5 (#17209) üzenetére


Alex91
félisten

Inkabb vegyel egy 2TB-osat, mert ennek igy nem sok ertelmet latom...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17211) gbors válasza psg5 (#17209) üzenetére


gbors
nagyúr

Miért kellene külön?
Amúgy megoldható, de az 1TB-os lemezek ár / GB arányban elég gyengék, akkor van értelmük, ha RAID1 által nyújtott viszonylagos biztonságot szeretnéd.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17212) psg5 válasza gbors (#17211) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindkettőtöknek. Igen egyértelműen árban ez nem a legjobb választás csak valahogy el akarom különíteni akár fizikailag is (bár ha nason belül vannak...) az igen fontos már egy példányban máshova is mentve lévő képeket, doksikat az abszolút nem annyira fontos filmektől. Rossz gondolkodás?

F.K.T.

(#17213) Alex91 válasza psg5 (#17212) üzenetére


Alex91
félisten

Semmi elony nincs belole...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17214) psg5 válasza Alex91 (#17213) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, akkor marad a 2tb egyben. ebből WD red a legjobb választás? Vagy bármelyik seagate is megteszi?

F.K.T.

(#17215) Alex91 válasza psg5 (#17214) üzenetére


Alex91
félisten

Kompatibilitas listat megnezni, es abbol valasztani! Imho ez a wd red tul van misztifikalva, de a te penztarcad...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17216) psg5 válasza Alex91 (#17215) üzenetére


psg5
veterán

Köszi akkor purple wd lesz vagy seagate.

F.K.T.

(#17217) Multibit válasza psg5 (#17216) üzenetére


Multibit
veterán

Ha már WD, miért Purple, miért nem Red? A Redet kifejezetten NAS-okba ajánlják. Utánanéztél, hogy milyen célra szánják a Purple szériát, vagy csak a - minimálisan - alacsonyabb ár csábít?

(#17218) psg5 válasza Multibit (#17217) üzenetére


psg5
veterán

Csak az alacsonyabb ár és benne van a támogatási listaban. Igaz tenyleg minimális különbség...

F.K.T.

(#17219) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

WD Red mellett alternatívának milyen lenne pl. az alábbi két HDD? :R

Seagate ST3000DM001 3TB
Western Digital WD30EZRX 3TB

Kicsit lennének drágábbak a 2TB RED-nél (1-2e a különbség), viszont 4-5000-rel olcsóbbak a 3TB RED-nél.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#17220) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

4 lemezes NAS-t szeretnék venni használtan, egyenlőre a Netgear ReadyNAS NV+ és a Seagate BlackArmor 400 találtam között hezitálok 50 alatt szeretném megúszni.
A négy lemez közül 2 db RAID 1-ben futna, a másik kettő pedig RAID0-ban. Otthoni használatra lenne, lényeges a gigabites hálózat.

Köszönöm a segítséget előre is!

(#17221) MaCS_70 válasza Ciripke (#17220) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem van egy régebbi ReadyNAS NV+-om, és az kizárólag egy tömböt hajlandó építeni a csatlakoztatott lemezekből, aminek csak a fajtája választható.
Mielőtt bármit is megveszel, nézz utána, hogy az adott típus támogatja-e az igényelt funkciót!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17222) fogtunder válasza Ciripke (#17220) üzenetére


fogtunder
nagyúr

használt HP Gen 7 nem játszik? 30-40K környékén szoktak lenni aprón.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17223) Multibit válasza rizso (#17219) üzenetére


Multibit
veterán

A 3 TB-os Seagate-ek hullottak rendesen. Valaki be is linkelte a statisztikát. Nem tudom, hogy konkrétan ez a típus erintett-e, de én óvatos lennék!

(#17224) aleister


aleister
veterán

Azt meg tudnátok mondani, hogy mi a különbség a Zyxel NSA325 és v2 között?
Valamint a NAS és NSA jelölés mit jelent az esetükben? Mert látom, hogy a Zyxel ezt a két termékpalettát különbözteti meg.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17225) Ciripke válasza fogtunder (#17222) üzenetére


Ciripke
tag

Nincs megkötésem, csak eddig ebbe a kettőbe futottam bele. Ha tudtok valami ajánlani, akkor persze, hogy érdekel :)
Ezt a HP-t még nem ismerem, de megnézem!

(#17226) Tonyk válasza rizso (#17219) üzenetére


Tonyk
veterán

Nézd meg talán ezt is: Toshiba(Hitachi HDS723020BLE640) DT01ACA300. Nálam a 2TB-os nagyon bevált. 1-2 fokkal melegebb, mint a RED3TB-os, úgy hogy ez 7200-es. Több mint 3. éve megy 7/24-ben, ami persze nem reprezentatív minta ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17227) Ciripke válasza fogtunder (#17222) üzenetére


Ciripke
tag

És ezekről mi a véleményed?

HP Proliant Microserver n54l
HP Proliant Microserver N40L

Most ezeket találtam még ebben az árban, ezekben nagyobb proci és több memória van, kérdés, hogy szükségesek-e, illetve, hogy mennyivel fogyaszt többet. Gondolom ezeken nincs saját firmware, hanem nekem kell telepíteni ami tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#17228) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Korábban már érdeklődtem routerrel érdemes-e valamiféle home médiaközpontot létrehozni, helyette a NAS-t ajánlottátok, mint megoldást. Most eljött a vásárlás ideje, tudnátok ajánlani pár modellt (+belevaló HDD)? Létezik itt valami bestbuy márka, vagy modell, esetleg aktuális akció?

Szeretném, ha 2 SMART TV, egy noti és 1-2 tablet, eseleg 2-3 Windows Phone elérné a megosztott adatokat (filmek, képek pl.). A televíziók esetében jó lenne, ha nagyfebontású filmeket is akadásmentesen lehetne nézni.

Gondolom a noti (W10) megleli majd amit akar, a Samsung Smart TV-vel viszont volt már szívás: amikor a notira volt kötve a külső HDD, annak a tartalmát sem alapból, sem egy Samsung app. (smart view?) telepítése után nem "látta". Kizárólag egyetlen mappát látott a C (rendszer) lemezen. Ezt a problémát mindenképp meg kellene oldani, olyan hálózat kellene.

W7/Android tabletek fogják "látni" a megosztott tartalmat? S a Windows Phone-ok?

Előre is köszi
X

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#17229) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Ha megengeditek belinkelek ide egy teljes listat, amit a nemet chip magazin keszitett a NAS-rol.
Tudom nemet nyelvu, de a google forditoval illetve szotarral siman hasznalhato.

Ez a ket diszkes NAS-kat mutatja, de megnyitva fenn kivalaszthato a 4 diszkes verzio is.

[ Szerkesztve ]

(#17230) Alex91 válasza mutyuru (#17229) üzenetére


Alex91
félisten

Ár/érték arányban a Zyxel NSA325v2 ill. a 4 lemezeseknel a Zyxel NAS 540 vezet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17231) fogtunder válasza Ciripke (#17227) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem N54L volt, a teljesítménnyel sosem volt gond, a táp venti kicsit hangos és hajlamos csapágyasodni, a fogyasztás 4 aktív lemezzel olyan 60W környéke, idle-ben 30W.

a memória és proci igény felhasználás és telepített oprendszer függvénye, ha nem kell ennyi, akkor nem kell, de ha mégis, akkor van és a RAM pl. bővíthető, ha valamiért szükség lenne rá később.

szerintem jobb vásár, mint egy több éves NAS, amire ki tudja, meddig lesz szoftveres támogatás, és olyan oprendszert raksz rá, ami neked jó, nem olyat, amit a gyártó csinált.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17232) Ciripke válasza fogtunder (#17231) üzenetére


Ciripke
tag

Értem, és vannak cél szoftverek, vagy firmware-ek ilyen megoldásra? nem értek a linuxhoz, ezért kérdem, mennyire nehéz konfigolni ezeket? (egyáltalán mi fut egy ilyen rendszeren, windows is mehet, vagy valami image fájl?)

(#17233) fogtunder válasza Ciripke (#17232) üzenetére


fogtunder
nagyúr

vannak persze dedikált NAS oprendszerek, nagyjából irreleváns, hogy értesz-e a linuxhoz, mert a gyáriak és interneten fellelhetőek is nagyrészt azok, de úgyis egy web interfészen kezeld őket.

a két talán legnépszerűbb NAS oprendszer az OMV és az Xpenology, de van még legalább 10, csak erre a célra fejlesztett szoftver. a fenti kettő funkciókban gazdag és pluginekkel könnyen bővíthető, átlagos esetben valószínűleg soha nem kell terminal ablakban pötyögni velük. mindkettőnek van topikja itt is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17234) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Nemsokára érkezik a NAS.
Lenne egy hálózatos kérdésem, de szerintem inkább ide passzol.
Adott egy pici szekrény direkt lan és koax elosztásra. Benne egy tarr-os modem, melyre csatlakozik az Asus RT N12 D1-es router, melyből lan kábellel megy padláson keresztüli vezetékeken a lan(utp) kábelek minden szobába, ami aktív jelenleg 4db (2db PC, 1db Duna HD TV101, 1db raspberry pi2). Minden szobába egy vezeték érkezik az eszközhöz.
Rendeltem egy gigabitesswitchet.
Nos jön a NAS a hálózatba és azt is ebbe a kis szekrénybe szeretném elhelyezni. Hogyan tegyem? Mármint a routerből egy lan mehet a switcbe és a switchből mehet a 2db PC,1 Duna és az 1db raspberry fele?, de ekkor a NAST hova kötöm? Vagy valamelyiknek elég lehet a router la-ja és nem kell gigabites? Vagy több csatis gigabites kellett volna?

F.K.T.

(#17235) gyiku válasza psg5 (#17234) üzenetére


gyiku
nagyúr

8as switchel egyszerubb lett vola, de igy is megoldhato. A routeren van 4db gbites port, egyik menjen a switchbe, a maradek 3 siman felhasznalhato. En ide kotnem a nast is. A swith 4 portjaba megint tetszes szerint kotheted a cuccaid.

hüllő

(#17236) Alex91 válasza psg5 (#17234) üzenetére


Alex91
félisten

A NAS-t mindenkeppen switchbe, mert kulonben lassu lesz az adatatvitel! PC-k switchbe, ha gigabitesek. A tobbi mehet a routerbe is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17237) Multibit válasza psg5 (#17234) üzenetére


Multibit
veterán

Mivel a routered csak 100 Mbps portokkal bír, a gigás switchre kösd azokat az eszközöket, amelyeknél fontos a LAN- on belüli nagy sebesség: NAS, PC-k.

(#17238) psg5 válasza Multibit (#17237) üzenetére


psg5
veterán

Nagyon köszi mindegyikőtöknek!
Közben módosítottam a rendelést és rendesek voltak kicserélték ugyanennek a típusnak a 8 portos változatára.
Így gondolom mindet tegyem a gigabites switchre?
Még egy: az hogy a PC tudja-e a gigabitet, gondolom az alaplapi lan-tól függ, ha nem tudja, akor gondolom kell egy lan kártya még plusszba abba a gépbe ami nem tudja. Egyik gépben: GA-880GM-UD2H lap van ez úgy látom tudja.

Egyébként a Dune HD TV 101 vagy a Rabsperry Pi2 egyáltalán tudja a gigabitet?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17239) psg5 válasza psg5 (#17238) üzenetére


psg5
veterán

Megnéztem másik lap is tudja, de ha jól látom akkor a Dune csak 100mbit ethernettel rendelkezik...nem is kellett volna lehet a nagyobb switch..., bár a későbbiekben, ha nem kell a routert cserélnem akkor azért még biztosan jól jön :)

F.K.T.

(#17240) gbors válasza psg5 (#17239) üzenetére


gbors
nagyúr

A Dune-nak is elég a 100Mbit (akkor is elég lenne, ha 1000-es LAN portja lenne, mert a hardver úgysem bírna nagyon többet), és az Rpi2-nek is 100Mbit-es a LAN portja.
Ettől függetlenül, ha már úgyis vásárolsz, akkor érdemes a 8 portos switchet venni, ki tudja, mi lesz még később.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17241) psg5 válasza gbors (#17240) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Bár tervbe van egy gigabites router beszerzése, de egyenlőre 60Mbit-es a net így az még várat magára.

F.K.T.

(#17242) aleister válasza aleister (#17224) üzenetére


aleister
veterán

Erre tudja valaki a választ?

Szinte mindenki a Zyxel NSA325v2-öt ajánlja, kíváncsi lennék mivel másabb mint a v1.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17243) gbors válasza aleister (#17242) üzenetére


gbors
nagyúr

Hardveresen kb. ugyanaz a kettő, elvileg a v2-be már a normálisabb ventillátort szerelik. Meg persze más a design :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17244) aleister válasza gbors (#17243) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a választ!
Nekem mondjuk pont a v1 megjelenése tetszik jobban, de ugye ez szubjektív. :)

szerk:
...még annyi, hogy inkább ezt, vagy a QNAP TS-212P az ajánlott otthoni felhasználásra? Nagyjából egy árban van a kettő, és emlékeim szerint hardverese specifikációik szerint is kb azonosak.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17245) fogtunder válasza psg5 (#17239) üzenetére


fogtunder
nagyúr

jó az a gigabites switch, mert ha több klienst kell egyszerre kiszolgálnia, a NAS könnyen elérheti a 11MBps határértéket.

amúgy én ezt az egészet úgy csináltam meg, hogy van egy router a nappaliban a TV mellett, azon lóg, aminek ott kábelen kell lógnia (nyomtató, NAS, PS3), a padláson a HGW, két kábel megy le párhuzamosan a routerhez, az egyik a HGW-ből megy a router WAN portjába, a másik egy LAN portból egy 16 portos switchbe szintén a padláson, ahonnét szétágazik a szobákba, plusz lemegy a földszintre. ahol a lépcső alatt szintén van egy 8 portos switch, ahonnét mennek szét a földszinti kábelek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17246) gbors válasza aleister (#17244) üzenetére


gbors
nagyúr

A QNAP jelen pillanatban majdnem egy tízessel drágább. A QNAP szoftvere jobb gyárilag, viszont a Zyxelhez ott van az FFP. Szóval a Zyxel az olcsó + megfelelő tudás vagy olcsó + DIY mindentudás műfaj, a QNAP pedig a költséghatékony out-of-the-box sokattudás.

(#17245) giorgio: nem apróztad el a switcheket :D
(mondjuk nekem is érik további kettő, de egyelőre megoldom WiFi-vel)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17247) aleister válasza gbors (#17246) üzenetére


aleister
veterán

Igazad van.
Úgy rémlett, hogy utoljára, amikor néztem a Zyxelt még 32-33k volt. A QNAP 212p 36k körül kapható. De most rákeresve az előbbire szépen lement az ára. Így tárgytalan a kérdésem. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17248) psg5 válasza fogtunder (#17245) üzenetére


psg5
veterán

Azta! Nem okozhat problémát a sok elosztás adattovábbítás végett?

Mi annak idején építkezéskor készítettük a hálózatot, igaz akkor még nem gondoltuk, hogy mi hogy lesz egy volt biztos, hogy utp kábelek egy szekrényből jussanak el mindegyik szobába, hogy később ne kelljen fúrni faragni vagyis most adott a helyzet. Úgy mértem, hogy a NAS is belefér a kisszekrénybe... igaz ott már ott van a riasztóközpont, modem, router, meg ugye a vezetékek, melyek nincsenek lerövidítve, mindegyiken plussz 50cm ráhagyás...
Mondjuk ha a több switch a rendszerben nem okoz gondot, akkor az megoldható, hoogy:
Modemből-routerbe-switchbe-majd megint egy switcbe megy a lan és akkor az egyik szobában egymás mellett lehet pl a lejátszó és a Nas vagy az egyik PC és a NAS?
Switcből switchbe azért valósulna meg, mert fizikailag ugye a router máshol van mint bármelyik rácsatlakozó eszköz.

F.K.T.

(#17249) fogtunder válasza psg5 (#17248) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem, gondolj bele, egy több száz fős irodában hány switch és hány méter kábel van, elvileg ekárhány switchet egymás mögé fűzhetsz. én is felújításkor húzattam be, és tudatosan túlterveztem a kábeleket, hogy biztos ne legyen kevés a csatlakozók száma.

(#17246) gbors: hát van egy ebédlő, ahol régebben dolgoztunk is az asztalnál, összesen 4 háló, egy nappali, ezeknek egy jelentős részénél több kivezetés, plusz két AP, és két IP kamera, szóval van rá felfűzve cucc rendesen :D viszont mindenhol van rendes wifi, kényelmesen elérhető kábel is, ha hirtelen kell a gyorsabb adatátvitel.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17250) mutyuru válasza mutyuru (#17201) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Ebben tudnátok segíteni pár tanáccsal?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.