Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) MaCS_70 válasza psg5 (#17150) üzenetére


MaCS_70
félisten

Biztonságimentés-ügyben:

Véletlenül sem akarlak lebeszélni a megkétszerezett tárolásról, de akár ezt kiegészítve azért érdemes szétnézni a felhők között is: Mega, Hubic, Copy, stb. Ingyen is össze lehet kukázni jópár GB-ot a nem érzékeny tartalmaknak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17152) psg5 válasza MaCS_70 (#17151) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Igazából jelenleg külön lemezeken, valamint régebbi belső hdd-ken mentve van minden (így két példányban egy két régi dvd kivételével ezeket kell most pótolnom) most is. De azért jövőre nézve egy nagyobb kapacitású külsőre azért még biztonságból mentenék.

F.K.T.

(#17153) gyiku válasza rizso (#17118) üzenetére


gyiku
nagyúr

volt nekem 320L-em, alapfelhasznalasa is alkalmatlan.

hüllő

(#17154) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Épp nézegetem ezt a Plex-et. Korábban nem volt elérhető TS-120-ra, most az lett.

Futólag ránéztem, elsőre kicsit katyvaszosnak tűnt. (nem tudom miért). Mégpedig. Van egy mappám, vegyes tartalommal. Twonky-ban beállítottam, hogy csak video tartalmú a mappa, minden mást kivett a mappából, így mediaszerveren csak azokat látom, amelyekben videók vannak. A plex-ben hiába választottam ki, hogy "filmek", így is odatett mindent, ezt meg lehet szüntetni valahogy?

A másik zavaró tényező, a mappák rendezése. Twonky alatt ki tudtam kapcsolni, hogy lényegében csak a by folder kategória maradjon, és így tudjak keresni. A plex-nél erre nem találtam ilyet. Lehet ezzel ilyeneket csinálni? Tetszene, de ezeket megszoktam, jó lenne, ha működne így. :(

Véleményem szubjektív...

(#17155) fogtunder válasza psg5 (#17152) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én egyre inkább hajlok arra, hogy a manuális, külső lemezt rádugós, otthonról elszállítós backup helyett amazon glaciert, vagy más, hasonló jellegű szolgáltatást kellene használni. ha nincs sok valóban menteni való adata az embernek, akkor a költség abszolút nem vészes, igaz, hogy a visszaszerzésért fizetni kell, de mivel ez ugye csak vész backup lopás/természeti katasztrófák esetére, szerintem vállalható kompromisszum, automatizálva van, inkrementális.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17156) psg5 válasza fogtunder (#17155) üzenetére


psg5
veterán

Áh nem tudom fontos doksik családi képeket magamtól fizikailag távol nem szívesen helyeznék el.

F.K.T.

(#17157) fogtunder válasza psg5 (#17156) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha egy helyen tartod és kirámolják a lakást, akkor minden másolatot buksz azzal a lendülettel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17158) psg5 válasza fogtunder (#17157) üzenetére


psg5
veterán

No ez bizony igaz.

F.K.T.

(#17159) rizso válasza gyiku (#17153) üzenetére


rizso
addikt

Az fasza :(

Tegnap este hazavittem, hogy kipróbáljam, mennyire használhatatlan, de nem volt még időm foglalkozni vele (alapból Win10 blokkolt minden D-Link szoftvert, amit telepíteni akartam).

Vittem mellé még egy DIR-860L routert is, és bár nem egy NAS, de egy HDD-t rá lehet dugni, és elérem a hálózaton lévő eszközökről, szóval ameddig nincs NAS, a semminél jobb :)

Lehet kipróbálom azért, de valószínűleg másik NAS lesz majd 30e alatt...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#17160) gyiku válasza rizso (#17159) üzenetére


gyiku
nagyúr

zyxel nsa325v2-al nem nyulsz melle.

hüllő

(#17161) psg5


psg5
veterán

Lehet nem aprózom el: melyik Synology NAS felel meg mindenben a Qnap 212p-nek (nem árban, hanem hardverezésben)?

F.K.T.

(#17162) Alex91 válasza psg5 (#17161) üzenetére


Alex91
félisten

Talan a 215j...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17163) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, megnéztem a TS-120-on a plex-et, folyamatosan szerverhibával nem indul el róla semmi, még akkor sem, ha be van állítva a direct play. Várható volt, mert nem is volt támogatva korábban. De egy próbát megért.

Véleményem szubjektív...

(#17164) MaCS_70 válasza psg5 (#17156) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért?
Titkosíts!

Én éppen egy baráti-családi megosztott tárolást szervezgetek.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17165) psg5 válasza MaCS_70 (#17164) üzenetére


psg5
veterán

Jogos, de azért egyenlőre ockodom az ilyen felhotol.

F.K.T.

(#17166) MaCS_70 válasza psg5 (#17165) üzenetére


MaCS_70
félisten

Végig kell gondolni, hogy mit hová.
Az intim részleteket nem tartalmazó családi képek pl. a kutyát nem fogják érdekelni.
Tételezzük fel, hogy a szolgáltató nem tisztességesen játszik, és belenéz a nála tárolt adatokba. (Mert mondjuk azok nem titkosítva vannak nála.) Ez a belenézés automatikusan történhet, valamilyen algoritmus számára fontos adatokat keres -- mégis mit találhat? Ezt kell átgondolni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17167) hakos1987 válasza hackeeeee (#17163) üzenetére


hakos1987
őstag

Nálam TS-212P-n sem tudtam működésre bírni, szerver hiba/jogosultság hiba miatt. Meguntam a vacakolást, Twonky mindenre tökéletes. Beállítható bármit, amit akarok, egyszerű és viszi a feliratot .srt fájlból. Több nem is kell. :))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#17168) hackeeeee válasza hakos1987 (#17167) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi! :)

Nekem csak szerverhiba volt, a jogosultsággal nem volt gond szerencsére. Ugye a TS-120 nincs is a támogatott eszközök között, eddig nem is láttam az alkalmazást hozzá, lehet, hogy a mostani (20160101) frissítéssel került be. Az LG Smartshare-t szerettem volna megkerülni, de nem sikerült. :)

Véleményem szubjektív...

(#17169) Tonyk válasza hackeeeee (#17168) üzenetére


Tonyk
veterán

Zyxel sincs a támogatási listán mégis megy rajtuk. Tegnap próbálgattam: ha a kliensen valami régi plex van, a szerver pedig a legújabb, akkor folyamatosan bugzik (nem teljesíthető kérés,szerver nem elérhető, stb ). A klienseket lecserélve a tv-ken a hiba megszűnik, működik. Nagyon eyecandy (a kisebbik lányom miatt tettem fel, mert még nem tud olvasni, és így tud magának mesét választani), de kivárni egy örökkévalóság, felzabálja a cpu-t. Nálam a puritán minidlna még mindig a favorit.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17170) fogtunder válasza hakos1987 (#17167) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért azt tegyük hozzá a Plex védelmében, hogy ez nem egy DLNA szerver, csak éppen ilyen funkciója is van. erre a célra feltenni szerintem is teljesen felesleges, vannak jobb, nem ennyire erőforrás igényes megoldások, pl. a twonky. én az ilyen belépő kategóriás ARM vasakra fel se raknám eleve, mert rengeteget eszik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17171) szaby72


szaby72
tag

Sziasztok.
Elöször is bocs a helyesirásért de Bkv-n telefonról irok....
A kérdésem a köv. Milyen Nast vegyek amibe a mostani (windows ) gépemböl kivett Hdd-t szeretném berakni.ami teli van film,zenével,,stb.
Ugy hogy ne kelljen ujraformázni ...ugy tudom a linuxosokat kell...
Nem vagyok jártas a témába ezért kérdem itt...;-)
Elöre is kösz.

(#17172) fogtunder válasza szaby72 (#17171) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ilyet nem fogsz kapni sajnos, nem tudok olyanról, ami natívan kezelne NTFS partíciót belső HDD-n, és olyanról sem, ami ne formázna.

ha meg szeretnéd tartani az összes adatot, akkor vagy kérsz kölcsön egy meghajtót, amire lemented, mostani HDD berak, formáz, hálózaton visszamásol. vagy eleve veszel egy HDD-t a NAS-ba, feltolod rá a tartalmat, és berakod ezt is mellé.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17173) Gsx-rr válasza fogtunder (#17170) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Gyönyörűen működik Qnap 212p-n a Plex. 30 százalékos a procihasználat lejátszás közben.
Bocs közben látom 120-ról volt szó

Hakos1987: Nem tudom mi lehet a hiba ,nagyon szerveroldalon nem is kell beállítani semmit.

[ Szerkesztve ]

(#17174) Tonyk válasza Gsx-rr (#17173) üzenetére


Tonyk
veterán

"Plex. 30 százalékos a procihasználat"

:Y
NSA320-on 8-10%

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17175) szaby72 válasza fogtunder (#17172) üzenetére


szaby72
tag

Sejtettem:-(
Akkor 1 d link 320L re gondoltam...
Kösz a gyors válszt.

(#17176) Hyena válasza Tonyk (#17174) üzenetére


Hyena
senior tag

Azert ez nem egy pontos osszehasonlitas, mivel a processzor terheles nagyban fugg a nezett filmtol, es attol is, hogy kell e transzkodolni vagy eredetiben megy.
Ezen kivul fugg meg az alkalmazott klienstol is.
pl egy 1080p 3d filmet lg tv-re telepitett plex kliensel kozel 90% processzor terhelest eredmenyezett, mig ugyanazon tv-n ugyanazt a filmet elvileg megeggyozo beallitasokkal a PLAYz klienst hasznalva (ez egy kulso fejlesztesu plex kliens lg webos-re) a nas terheltsege kb 3-5% volt.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#17177) Tonyk válasza Hyena (#17176) üzenetére


Tonyk
veterán

"Azert ez nem egy pontos osszehasonlitas,"

Nem hasonlítottam össze semmit semmivel, csak leírtam, hogy ezen a nason ennyit produkált tegnap.

1080p, transcode nélkül, samsung appstorból letöltött legújabb (2.004) klienssel. Remélem így már ok?!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17178) Hyena válasza Tonyk (#17177) üzenetére


Hyena
senior tag

Nekem eddig is az volt, de talan van akit megteveszthetett volna :) .

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#17179) hackeeeee válasza Tonyk (#17169) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak pl. a tv-n nem tudok kliensszoftvert cserélni, mert az van hozzá, ami elérhető a tv smart "áruházában". Vagy valahogy külön pl. fel lehet telepíteni a tv-re a frissebbet? LG-nél pl. (nem webOS még a szoftver rajta..)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17180) Tonyk válasza hackeeeee (#17179) üzenetére


Tonyk
veterán

Samsungon is van előre telepített. Azt eltávolítom és telepítem a storeból, ami ott van, így lett a legfrissebb. LG-t nem ismerem.

Ja, és hazudtam a cpu használattal (ezek szerint rosszul emlékeztem) 1% és 3% között ugrál (1080p,direct play,14GB) :)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17181) fogtunder válasza szaby72 (#17175) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én a 320L-t nem ajánlom senkinek, manapság routerekbe is raknak már annyi RAM-ot, mint ami abban van.

ZyXel NSA325v2, vagy QNAP TS-212P az alja, amit szoktunk ajánlani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17182) hackeeeee válasza Tonyk (#17180) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az enyémen nem volt előtelepített, csak találtam store-ban, azt feltettem, de elég régi változat volt az biztos. Azzal próbálkoztam, hogy működne-e, de sehogy nem akart jó lenni, folyamatosan szerverhibát írt. :(

Véleményem szubjektív...

(#17183) RazoR


RazoR
veterán

Üdv Urak!

Agyalok egy jó ideje, hogy vegyek nas-t vagy microservert, vagy építsek egyet és nagyon úgy tűnik, hogy az építés mellett maradok. Összeraktam egy konfigot és ezzel kapcsolatban kéne egy kis help!
A konfig:
ASROCK Q1900B-ITX alaplap
KINGSTON 4GB DDR3 1600MHz CL11 KVR16S11S8/4 memória (idővel még egy)
WD Red 1TB 5400rpm 64MB SATA3 WD10EFRX hdd (idővel még egy)
ENERMAX Triathlor ECO 350W táp
RAIJINTEK Metis ház

Jó lesz ez így? XPEnology lenne rajta. Tud az a szoftver mindent amit a hivatalos DSM? Későbbi vinyóó bővítésnél megmaradhat ami az első vinyón van adat? Köszi előre is!

(#17184) kabar válasza RazoR (#17183) üzenetére


kabar
senior tag

Ugyan nem értek hozzá, de szerintem egy szimpla xpenologynak bőven elég a 2 GB is, úgyhogy a 4GB már nem kell nagyon tovább növelni, de értani nem árt. A passzív asrock mellé én inkább paneltápot vennék, és akkor annak sincsen hangja. De 1 TB-os vinyót viszont abszolút nem vennék. 7 ezer pluszért a dupláját kapod, kevesebb mint kétszereséért meg a háromszorosát. A tápra meg a házra kétszer annyit költssz, mint a vinyóra, amiért tulajdonképpen az egész készül. De te tudod. Az Xpenology nagyon jó de azért mégsem a hivatalos "megoldás". Mire használnád, mert azért az sem felesleges infó.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#17185) RazoR válasza kabar (#17184) üzenetére


RazoR
veterán

Igazad lehet, pont ezért tettem fel itt a kérdést, mert itt van egy-két tapasztaltabb ember a témában nálam.
Amire használnám: média központ, fontos adatok tárolása, távolról legyen elérhető, telefonokról húzza le a képeket autómatikusan, kb. minden ami9t a DSM tud ezért szeretnék rá XPEnologyt.

(#17186) Hyena válasza RazoR (#17185) üzenetére


Hyena
senior tag

az xpenology tud mindent amit a gyari dsm, csak macerasabb updatelni, es legfeljebb synology.me ddns-ed nem lesz, (ahhoz kell 1 gyari keszulek sorozatszama) de persze mas ddns mukodik.

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#17187) kabar válasza RazoR (#17185) üzenetére


kabar
senior tag

Ehhez 1GB is elég, nemhogy 4. Továbbra is a passzív hűtést ajánlanám, vagy akár a a q1900DC-s verzióját. Kicsit drágább, de régebbi laptop adapterrel is remekül megy. És a nagyobb vinyót komolyan mondtam. Abból sohasem elég. De lehet, hogy velem van a gond, mert nekem valahogyan mindig, mindegyik betelik.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#17188) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Syno 215J-be elsőre 1db 2TB-os hdd kerül, ha egy idő után kell még hely és simán beteszek egy másik hdd-t akkor megoldottam a bővítést vagy ekkor még az első hdd-ről is töröl mindent vagy külön állítani kell majd valamit, hogy fogadja az új hdd-t?

F.K.T.

(#17189) Tonyk válasza psg5 (#17188) üzenetére


Tonyk
veterán

Beleteheted, nem töröl semmit. Hacsak, nagy szorgalmadban ki nem adsz egy kötet törlésére szóló utasítást ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17190) psg5 válasza Tonyk (#17189) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, megnyugtató.

Tudom beállítani 215j-ben, hogy csak én írhassam az adatokat vagyis nehogy más töröljön valamit? Gondolom igen, de ez viszonylag egyszerű megoldás?

Azt látom, hogy a 215j samu tv-re szépen oszthat mindent gyárilag, de egy Pana 50ST60-as tv-t érdemes felokosítani Chromcast-vel a fogadásra? (fullhd filmek médialejátszását a Pana-n egy Dune HD TV 101 biztosítja, csak a többi tartalomra gondoltam)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17191) fogtunder válasza psg5 (#17190) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a megosztott mappák írás-olvasási joga felhasználókhoz, vagy felhasználó csoportokhoz kötött nagyjából minden NAS esetén. csinálhatsz read-only felhasználókat, de olyat is, akinek mondjuk egy saját mappára van írási joga, a többit viszont csak olvasni tudja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17192) psg5 válasza fogtunder (#17191) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Erre esetleg?
Valamint, ha elromlik a 215j vagy valamileyn oknál fogva ki kell vennem a bent lévő hdd-t, akkor a rajt lévő adatokat ha csatlakoztatom egy PC-hez ki tudom nyerni vagy ez ettől bonyolultabb lenne?

F.K.T.

(#17193) RazoR válasza kabar (#17187) üzenetére


RazoR
veterán

Mindenképp passzív lapot szeretnék. Ami még feltűnt, hogy van az xpenology honlapján egy kompatibilitási lista ami tartalmazza a lan/usb és a sata vezérlőket. Amit én és amit te mondtál lapot annak a vezérlője nincs a listán, ez lehet gond?

(#17194) gbors válasza psg5 (#17192) üzenetére


gbors
nagyúr

Olyan OS / program / driver kell, ami olvas ext4-es filerendszert, és akkor igen.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17195) psg5 válasza gbors (#17194) üzenetére


psg5
veterán

Ez a hármas konkrétan mi lehet pl?

F.K.T.

(#17196) gbors válasza psg5 (#17195) üzenetére


gbors
nagyúr

A "/" itt most "vagy".
Ha Linux az OS, akkor csak mountolni kell a partíciót, és már olvasható is.
Windows-ra -elvileg- fel lehet tenni ext4 drivert, és akkor ugyanúgy tudod tallózni, mint az NTFS vagy FAT partíciókat. De miután alkalmi igény, legjobb csak egy programot feltenni, ami tud ilyet, pl. ext2explore.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17197) hakos1987 válasza psg5 (#17190) üzenetére


hakos1987
őstag

hogy-hogy Syno-ba gondolkodsz? Majdnem a routernek az árával többe kerül a Qnap-nál és szolgáltatásba nem tud annyival többet. Persze nem lebeszélni akarlak, mert jó cucc, csak ár/érték arányban jobb a qnap, és a Te helyzetedben egy jobb routerrel többet nyernél mint a qnap>>syno különbséggel

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#17198) psg5 válasza gbors (#17196) üzenetére


psg5
veterán

Köszi ez megnyugtató!

#17197) hakos1987: Olvasgattam fórumokat, külföldi teszteket és főként a saját oldalaikat és valahogy nagyon eladja magát nekem a Syno, s az általuk leírtak alapján már nem is tűnik ördöngösségnek a használata és üzemeltetése, megérve a dupla felárat, mert ugye elvileg zyxel, majd Qnap jött. Valamint egyértelmű win támogatása van. S valahogy úgy tűnik a legjobb az egyéb terméktámogatásban is. Eldőlve még nincs, de merthogy egyenlőre a router bírja a 60Mb-t (59,7-et mértem) netsebesség emelése után és egy gigabites switch is elég lesz úgy tűnik 215j fele hajlok. Köszönve segítségedet és természetesen ha qnap lesz továbbra is kérve azt. :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17199) Tonyk válasza psg5 (#17198) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem értelmezed te ezt a "egyértelmű win támogatása van" -t ? A nas nem olyan dolog, hogy driver meg miegymás kell a használatához. Betámasztod a sarokba bedugod a kábelt oszt megy.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17200) psg5 válasza Tonyk (#17199) üzenetére


psg5
veterán

De, az rendben csak számított (persze nem fő szempont sőt), hogy wp telefonra legyen app hozzá, de mondom ez csak egy kiragadott rész, nem is biztos, hogy számottevő.

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.