Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok!

Egy új 2 lemezes Synology NAS vásárlásán töröm a fejem, kb 300€ környékéig. Első sorban otthoni felhasználásra, zenék, videók (mkv, bd 25/50 iso) streamelésére, általános adattárolásra.

Tudnátok esetleg segíteni, hogy melyik típust volna a legjobb ár-érték arányban ebben az ár kategóriában?!

Eddig a Synology [Disk Station DS214play] a befutó, de ha tudnátok valami (még)jobb alternatívát ajánlani annak örülnék!

(Ha 4 lemezes is befér a képbe -amit mondjuk nem tartok valószínűnek- az sem probléma)

Előre is köszi,
Fang

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#17752) fogtunder válasza Fang (#17751) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha találsz még 214 Playt, akkor az nem rossz, de szerintem már nem igazán lesz, mert nem gyártják egy ideje, itthon már nem lehet beszerezni. a 216 Playt én személy szerint nem ajánlanám az elég speckó chipset miatt, synoból én most 216+-t vennék, az egy kicsivel drágább, de Intel chipset és valószínűleg nem lesz gond pár évig a teljesítménnyel sem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17753) #99546112


#99546112
törölt tag

Hali!

Laikus vagyok a témával kapcsolatosan. Olyan NAS-re lenne szükségem, amivel a következőket lehet:
1. UPC-s modemen van 4 ethernet, ebből 1 megy az asztali gépembe, de a tv-re szeretném kötni és ott lejátszani a filmeket.
2. Van e olyan, amire van ios alkalmazás, ergo pl letöltést betudok adni távoli eléréssel.
3. Wifi kapcsolattal rendelkezzen és pl tesómnak van xbox one konzolja, arra van e alkalmazás amivel letudja játszani a tartalmat -bár akkor a wifi tudása nem biztos hogy szükséges de nem hátrány.
4. Legyen csendes, ne fogyasszon sokat, mi az a minimum ár amennyiért egy ilyet lehet venni, csak ennyi célt szolgálna végülis!

Létezik ilyen? :B

Köszi a segítséget!

(#17754) Fang válasza fogtunder (#17752) üzenetére


Fang
aktív tag

Köszi szépen! 214play még kapható elvileg jó áron (278€), de ennek a 216+ nak is utána olvasok mindenképp, a keretbe még ez is belefér (307€)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#17755) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Jelenleg dlink 320l-es nas-t használok 2*2Tb winchesterrel amit lassan kinövök. Gondoltam nem nagyobb winchestert wennék bele hanem esetleg nas-t is cserélnék. Lehetne kicsit gyorsabb a hálón a másolás. Ki kellene szolgálni 2 htpc-t full hd tartalommal mind a kettőn kodi-val, de lehet bejönne még egy a hálózatba, de lehet azon csak zene menne vagy esetleg youtube. mysql közös adatbázis van a nason amit a továbbiakban is szeretnék használni így ez feltétel. Valami zyxel vagy synology lenne a legjobb, de synologyban a 4 lemezes elég húzós már a 2lemezes árából meg majdnem kijönne 4 lemezes zyxel. Olyan 60 max 70 körül gondoltam, de várom a javaslatokat tanácsokat. Persze ha van olcsóbb javaslat is. Jelenleg 500Gb van raid1-ben a maradék jbod-ban összefűzve. Valószínű maradna ilyen felállás csak az összfűzött rész nagyobb lenne. Csak az 500Gb-ot szeretném "biztonságban" tartani. Tudom ez nem elég biztonság a féltett adatokra.

(#17756) Multibit válasza bozsozso (#17755) üzenetére


Multibit
veterán

Syno és Zyxel esetén nem működik az "X TB RAID-ben a maradék JBOD". Ha tudod, hogy a RAID nem ad biztonságot, miért pazarolsz? Rendszeres mentésre van szükséged, a tömb csak önámítás! Rendelkezésreállás <> biztonság!

(#17757) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Srácok, azt hiszem döntenem kellene, nemigazán találok lényeges különbséget, hátha valaki ismeri őket:

Zyxel NAS 540 vagy 542 a jobb választás?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17758) Multibit válasza JoceeHunt (#17757) üzenetére


Multibit
veterán

Ha megnézed a Zyxel honlapját:
NAS540 vs NAS542,
láthatod, hogy hw szempontjából mindegy. Szoftveres eltérés van, talán az 542 javára. (Egyikkel sincs tapasztalatom.)

(#17759) JoceeHunt válasza Multibit (#17758) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Bekerülési értékben:

540: használt még kb 1 év garival 35.000.-
542 új, cégre nettóba 42.000.- és 2 év gari

Jól érzem, hogy 542 fele kellene dönteni?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17760) Multibit válasza JoceeHunt (#17759) üzenetére


Multibit
veterán

Ebben a felállásban nyilván az 542-es a nyerő.

(#17761) JoceeHunt válasza Multibit (#17760) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Meg is rendeltem. :R
Kap első körben 2db RED-es 1 TB-s winyókat.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17762) fogtunder válasza JoceeHunt (#17761) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én személy szerint már nem vennék 1TB méretű HDD-t, sokkal jobb a 2TB méret tárhely/költség aránya.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17763) JoceeHunt válasza fogtunder (#17762) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nekem untig elég az 1TB hely NAS célra, a gépemben van 4TB is.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17764) MaCS_70 válasza JoceeHunt (#17763) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem lehet, hogy pont ezt lenne érdemes megfordítani? Én éppen ezen morfondírozok, és egyre inkább hajlok arra, hogy a PC nem adattárolásra szolgál.

Persze ahány ház, annyi körülmény és igény...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17765) fogtunder válasza JoceeHunt (#17763) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ugye nem tudom a felhasználás célját, mert lehet, hogy videót vágsz a gépen, de alap esetben pont az lenne NAS lényege, hogy azokat az adatokat, amiknek nem kell a gyors (SATA) elérés, azokat költöztesd ki a NAS-ra, csatlakozz rá kábelen és igény szerint onnan érd el.

nálam az asztali gépben még van az SSD mellett egy 500-as laptop HDD, hogy a játékokat legyen hova felrakni, de igazából már egy 256-os SSD-n el tudnél élni, minden más ott van a NAS-on. nálam is, mint gondolom a felhasználók nagy részénél az adatok nagy részét a média állományok adják, ezeknek teljesen felesleges a PC-n lennie, mivel a NAS úgyis 0-24 megy és a lejátszáshoz bőven elég a hálózati kapcsolat, plusz így bármilyen klienssel el tudom érni hálózaton belül és kívül is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17766) JoceeHunt válasza fogtunder (#17765) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A házban bőven elférnek, még van helyem, én úgy szeretem ha nem megy a gépem akkor esélye ne legyen senkinek hozzáférnie a saját kis dolgaimhoz.
Ha megy és benyalok valamit az az én bajom, de ne legyen 0-24 lehetőség hackelgetni az adataimat...
A NAS kizárólag filmekhez kell, amit 1x megnézek lepucolom, mert nem szoktam duplán nézni.
Én így használom, és igen ahány ház annyi szokás, nekem így jó :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17767) fogtunder válasza JoceeHunt (#17766) üzenetére


fogtunder
nagyúr

annak a valószínűsége, hogy valaki direktben nekiáll hackelgetni a NAS-odat, elég kicsi, kb. nem kimutatható, extrém esetektől eltekintve. a random próbálkozó botok ellene pedig elég jó lehet védekezni, szóval szerintem ez nem logikus érv.

ettől függetlenül persze úgy használod az eszközeidet, ahogy jól esik, de ha úgyis csak reprodukálható adatot tartasz rajta és csak időszakosan, akkor pláne 1db 2TB HDD-t vegyél szerintem 2*1TB helyett, mert ezt teljesen felesleges letükrözni. de akkor már tovább megyek, ha ennyi a hálózati tárhely igényed, akkor minek 4 lemezes NAS?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17768) gbors válasza JoceeHunt (#17766) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha kizárólag film, akkor én egy 310S-t vennék egyetlen nagy HDD-vel, de Te tudod.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17769) JoceeHunt válasza fogtunder (#17767) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Később tervezem bővíteni (2x2TB a mostani induló mellé, kb 3-4 hónap múlva lesz), új nekem a NAS irány, ha beválik és nem okoz csalódást akkor megy rá minden a gépből, családi fotók, munka doksik, céges doksik, adatok).
Az sem kizárt, hogy a gépben lévő 2 TB-os kerül most csak a NAS-ba, még nem döntöttem el.

(#17768) gbors
Én ezt választottam mert ez tetszik.
Gépemen is alig játszok (heti 4-5 óra) mégis 2 évente felújítom.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17770) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Aki Synology Nast használ ahhoz lenne kerdesem. Ha veszek egyenlőre egy sima egy lemezest belőle, van -e mód rá hogy ezt is egy bővítővel később összeköttetésben használjam? És ekkor is működni fog ez a mirror mód vagy csak az egybeepitett 2 lemezes esetében?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#17771) Multibit válasza Valkűr (#17770) üzenetére


Multibit
veterán

Nem fogsz tudni egylemezes Synohoz bővítőegységet kapcsolni. Nem is lenne gazdaságos. Miért nem veszel kétlemezest? Azt is használhatod 1 HDD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#17772) Alex91 válasza Multibit (#17771) üzenetére


Alex91
félisten

Mintha eSATA-n rakotve a kulso mukodne... Mondjuk eSATA a legolcsobbon nincs.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17773) Multibit válasza Alex91 (#17772) üzenetére


Multibit
veterán

A Synology honlapján fel vannak sorolva azok a modellek, amelyekhez használható bővítőegység. Egylemezes nincs köztük. Ha mégis lehet pl. a DS115-höz, miért titkolják?

(#17774) drogery


drogery
tag

Sziasztok, olcso es jo nas-t keresek :) hasznalt belefer mert szuk a keret. 1 lemezes eleg. Ha tudna min. 10 MB/s-el torrenteket letolteni az eleg jo lenne. Ezen kivul semmi extrara nincs szuksegem. Lattam a zyxsel nsa310 -et hardverapron, de sebeaseget illetoen semmit nem talaltam. Szerintetek?

(#17775) Alex91 válasza Multibit (#17773) üzenetére


Alex91
félisten

A lejatszo.hu szerint meg barmelyik eSATA-sra felmennek.

De itt egyszeru esata kulso haz is mehet, es ezt a rendszer ugy latja tan, mintha belso hdd lenne. Regebben olvastam errol, most nem talalom. De akkor ez volt a lejatszo.hu-n a leirasban...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17776) Valkűr válasza Multibit (#17771) üzenetére


Valkűr
őstag

Igazából az ár és sebesség viszonylatában esett az egylemezesre a választás. A DS115 elég gyors olvasási és irási sebességben is, a 4-6 terra tárhely is elég számomra, ettől nagyobb tárhely miatt gondoltam később a bővitésre, de közben láttam, h ez kezel különálló kötetet 16 terrát, ezért volt a kérdés amit feltettem. Néztem a DS215J is, de annak az irási sebessége csak 85 ennek meg 100 felett, ha valós adatok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#17777) Valkűr


Valkűr
őstag

JA meg ugye nekem kellene az Esata csatlakozás is...A jobb 2 lemezesek ára nekem túl magas ami tudja azt amit a DS115

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#17778) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Ha egy 4 lemezes nasba először csak 1 winyót rakok utánna ha veszem a következőt akkor simán belerakom és használhatom is igaz? Van jelentős fogyasztásbeli változás ha 1 vagy 4 lemez van benne?

(#17779) fogtunder válasza bozsozso (#17778) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez nagyon sok mindentől függ. ha nem zavar, hogy külön kötetek lesznek, akkor bármelyik tudja, amúgy a RAID tömbök bővítése annyira nem egyértelmű dolog. ilyen szempontból a Synology SHR-je a legrugalmasabb talán, ott különböző méretű lemezeket is használhatsz, de a legnagyobb méretűt mindig paritás lemeznek fogja használni, a tárhelye nem lesz elérhető, cserébe egy meghajtó kieséséig nem fog összeomlani a tömb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17780) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Sziasztok srácok!
Egy kis segítség kéne! Van egy Zyxel NSA310S-s NAS-om, amit csak torrentezésre használok, és ami az eddigi 50 Megabites nettel egészen jól szuperált. De mivel a napokban lejárt a hűségidőm, csomagot váltottam, ezért valami combosabb kéne, mert ez letöltésnél max. 6-7MB/s sebességre képes! És ez ugye picivel kevesebb, mint a fele annak, ami elérhető lenne. És ennél a sebességnél már megfekszik, nem is nagyon lehet elérni, csak ha már befejezte a letöltést.
Egylemezesben tudnátok olyat ajánlani, ami már képes lenne megbirkózni ezzel a feladattal? Keresgéltem én is, de nem igazán találtam infót, hogy mit is tudhatnak ezen a téren.
Ezt néztem még, szerintetek ez a célnak megfelelne?

(#17781) bozsozso válasza fogtunder (#17779) üzenetére


bozsozso
őstag

Tehát akkor a meglévő 1hdd-t nem tudom kibővíteni az új hdd tárhelyével? Mondjuk ha pl egy zyxel 4 lemezes nas-ról beszélünk. Ha jól tudom akkor a jbod az összefűzött raid tömb. Bár ez annyiból rossz, hogy ha 1 lemez meghal akkor is vége minden adatnak. Mondjuk 4 lemezes nas-nál mi a legmegfelelőbb raid, hogy ne vesszen a sok adat, de mégse pazarolja a tárhelyet?

(#17782) Multibit válasza Valkűr (#17777) üzenetére


Multibit
veterán

Nyilván az anyagi ok a legmeghatározóbb. Szerintem a Synology bővítőegységei túl drágák. Nekem van olyan külső eSATA-s HDD házam, ami jól használható a NAS-omhoz is. Azaz, kellően gyors! Soha nem hiányzott a RAID lehetőség, nem zavar ennek hiánya. Eddig elégnek bizonyult a 2 belső HDD, a külsőket (USB3, eSATA) csak backup eszköznek használom, tehát nem működnek állandóan.

bozsozso
Ha nem akarsz kockáztatni a JBOD-dal, de pazarolni sem akarsz, használj különálló köteteket!

[ Szerkesztve ]

(#17783) bozsozso válasza Multibit (#17782) üzenetére


bozsozso
őstag

Pont a különálló köteteket szeretném elkerülni.

(#17784) Multibit válasza bozsozso (#17783) üzenetére


Multibit
veterán

Az ilyen esetekben szokta volt mondani egy kollégám:
"B.szni is meg szűznek maradni is nem lehet egyszerre!" - bocs! ;]

(#17785) bozsozso válasza Multibit (#17784) üzenetére


bozsozso
őstag

Jó akkor kicsit helyesbítek, lehető legkevesebbet.

(#17786) gbors válasza t.zolka (#17780) üzenetére


gbors
nagyúr

Ebben gyakorlatilag a Zyxel 325v2 hardvere van, úgyhogy a 325v2 tulajok abban tudnak segíteni, hogy az ő cuccuk mit bír. Viszont ez sem lesz szentírás, mert a szoftver belekavarhat abba, hogy mennyit enged.

(#17781) bozsozso: a RAID 5-öt keresed szerintem - 4db 3TB-os lemez esetén 9TB tárhelyed lesz, és egy lemez kipusztulását kibírja.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17787) t.zolka válasza gbors (#17786) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Köszi az infót! :R
Akkor a 325v2-es tulajokat kérdezném, 120-as nettel megbirkózik a gép?

(#17788) bozsozso válasza gbors (#17786) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm, viszont most néztem a synology shr-je nagyon szimpi, bár ez egyelőre nem az az árkategória amit kiadnék érte. Ez a folyamatos felépítés nagyon tetszik és a különböző méretű diskek. Itt is ugyanannyi a veszteség mint a raid 5-nél viszont. Annyi, hogy úgy látom célszerű min 2-vel elindulni, de ekkor még csak tükrözés megy. Raid5-be meg ha jól értelmezem nagyobbra csere esetén mind a 4-et egyszerre cserélni kell, hogy látható legyen a nagyobb tárhely. Remélem jól értelmezem és nem írok butaságot, de akkor majd kijavítotok.

(#17789) fogtunder válasza bozsozso (#17788) üzenetére


fogtunder
nagyúr

jól érted. én amúgy 3 év SHR használat után azt mondom, hogy ha a nem reprodukálható adatok aránya alacsony, akkor vegyél 1 nagy lemezt (4-5TB), amire mehetnek a filmek, stb, meg egy kicsit, amire megy a letöltés, illetve egy időzített mentéssel átmented rá azokat a dolgokat, amiket nem szeretnél elveszteni, ha valamelyik lemez megadja magát. így elég egy két lemezes cucc is, ha lehal a NAS, csak kiveszed a lemezeket és fogod tudni olvasni a tartalmukat, plusz lesz annyi redundancia, amennyi kell egy home usernek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17790) Dr.FantastiK válasza fogtunder (#17789) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

volt alkalmad tapasztalni eloben hogy kiveszel egy Hdd-t a Syno Hibrid RAID-bol es egy Linux alatt siman olvashato a tartalma ? ? :U

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#17791) fogtunder válasza Dr.FantastiK (#17790) üzenetére


fogtunder
nagyúr

:U :U :U :U :U mi köze van ennek bármihez, amit írtam? :U :U :U :U :U

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17792) bozsozso válasza fogtunder (#17789) üzenetére


bozsozso
őstag

Most jelenleg van egy 2lemezes nasom. Dlink 320L igaz nem egy csúcs, de jelenleg kiszolgálja igényeimet, de kicsit feljebb lépnék. Mind méretben mind használatban. 2*2Tb van benne 500Gb raid-ben a maradék jbod. Eddigi használatban 1 hdd meghalt, így az 500Gb adat megmaradt amin családi képek voltak. htpc-ket szolgál ki amin kodik futnak, a nason közös adatbázissal. Letöltés nem a nasra megy és nem is szeretném. Nem is azzal van a gond, hogy a filmek nem pótolhatók, de lassan elfogy a hely és filmet nem szeretnék törölni, mert az biztos, hogy az kellene. Amikor behalt a winchester elég sok idő eltelt amíg elértem azt a szintet ami volt sőt pont ma jutottam eszembe, egy film ami megvolt és jó lett volna megnézni. Most persze nem áltam le keresni, de valószínű mivel nem mai darab így nem biztos, hogy beszerezhető. Mivel nagyobb tárhely már lassan fog kelleni ezért gondolkoztam el a váltáson és nem nagyobb merevlemez vásárlásán elsősorban. Bár nem tudom jó ötlet-e, de a jelenlegi nas-om szeretném levinni szüleimhez és a családi képeket szinkronizálnám hozzájuk erre a nasra, meg talán még a filmekkel is ki tudnám szolgálni Őket, mert a hdd-k maradnának benne úgy ahogy vannak. Bár egyelőre ennek megoldását nem kerestem csak elképzelés szinten. Ha már itt tartunk ez a szinkron megoldható igaz?

(#17793) bozsozso válasza fogtunder (#17791) üzenetére


bozsozso
őstag

Szerintem semmi, de lehet én értelmezem rosszul. :)

(#17794) fogtunder válasza bozsozso (#17792) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én ahogy pakoltam bele a szerverbe a 2TB WD Redeket, az alábbi felismeréseket tettem:

teljesen felesleges a full tömbre a redundancia, mert volt kb. 2-300GB adatom, ami nem pótolható
ha elkezdtél építkezni egy méretből, hiába a rugalmasság, sok extra befektetésbe kerül, ha nagyobb méretű lemezeket akarsz hozzáadni és ebből tárhely növekedést is szeretnél látni
a 4 lemez sokkal többet fogyaszt és sokkal több hibalehetőséget is jelent, mint 2. igaz, hogy egyik se halt meg, amíg használtam a tömböt, de ilyen alapon valószínűleg 1db nagy is ugyanígy túlélt volna

alapvetően nagyon jó az SHR, de bebetonoztam magam vele egy rendszerbe, amiből évekkel később is nehéz lett volna már kitörni.

a távoli helyre tükrözés nagyon jó ötlet a biztonsági mentés megoldására, az rsync a szoftver, amit keresel szerintem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17795) Dr.FantastiK válasza fogtunder (#17791) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

te azt irtad hogy :
'' ha lehal a NAS, csak kiveszed a lemezeket és fogod tudni olvasni a tartalmukat, plusz lesz annyi redundancia, amennyi kell egy home usernek.''

erre kerdeztem EN , hogy olvashato-e egy lemez ha kiveszed a NAS-bol ... :U

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#17796) Dr.FantastiK válasza fogtunder (#17794) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' a 4 lemez sokkal többet fogyaszt és sokkal több hibalehetőséget is jelent, mint 2. ''

Mier ? ha bexarik egy lemez a 4-bol {SHR} kicsereled akar HotSwap es mesz tovabb !? nem ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#17797) bozsozso válasza fogtunder (#17794) üzenetére


bozsozso
őstag

Rendben köszönöm a segítséget. Mondjuk nekem a dlink ezen része, hogy egy elkülönített rész raid a többi jbod az nagyon bejött. 1 winchester halál esetén túlélte a fontos adat(ami jelenleg nekem is 2-300 körül van. Bár még mindig tartom a teljes biztonság egy fizikálisan máshol tartott adat jelent 99%-os biztonságot. Én 1%-ot adok annak ha minden egyszerre behal. Bár ezt lehet rosszul teszem. Most nézem a gyári adatokat a jelenlegi nasom 25,8 zyxel 542 max.36,5 a synology 416j pedig 21,6 fogyasztással bír. Biztosan van mindegyikben sarkítás, de arányaiban a synoval még jobban is járnék. Most jelenleg pédául nem is tudom, hogyan tudnék a jelenlegi nas-ba hdd-t cserélni. Most valószínű a filmeket le kellene másolnom valahová majd egyik hdd csere majd másik így az 500-as rész megmarad majd a filmek vissza, de lehet nem is ilyen egyszerű mint gondolom. Ez viszont mind idő és jelenleg nincs is külső hdd amire másolhatnák ennyi adatot. Ha pedig több külön kötetet alkalmazok akkor nincs meg még ennyi biztonsága sem adataimnak. Ha pedig külső vinyót alkalmazok az szintén plussz költség és fogyasztás is és 3 hdd-vel már raid5 tömb kialakítható 2hdd kötetmérettel. Az igaz, hogy jóval kisebb a pótolhatatlan adat, de 1db 4-5 terrás mellé akkor kellene még 1 kisebb aminek akár távoli akár helyi másolatát meg kellene oldani amihez szintén plusz kapacitás kell aminek szintén + fogyasztása van. Mondjuk a 4-5 terrásnak elég húzós az ára is jelenleg. Ha pedig ez adja meg magát akkor annak cseréje jelentős befektetés. Tudom redekre 3év gari van, de csak ha a bosszúságot nézem már akkor is. Igaz az is 2db 2terrás árából majdnem kijön az 5-ös és akkor nagyobb kapacitás jóval a jelenlegi felállásomhoz képest is, mert 3 terra a jelenlegi területem azt nem is nézve, hogy 2*2 terrával 2-höz jutok csak építkezés kezdetén és a harmadiknál lesz csak 4 a negyediknél meg 6 viszont 1 halála esetén jóval olcsóbban pótolható és minden megmarad. Természetesen itt nem beszélek a nas haláláról, mert akkor bukta.

Ezt az rsync-et nasra kell keresni?

Na mindegy alszok még rá párat és bocs ha fárasztottalak, nem Téged akarlak meggyőzni csak próbálom számomra a legmegfelelőbb megoldást megtalálni.

(#17798) fogtunder válasza Dr.FantastiK (#17795) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Csak én nem SHR-ről beszéltem, hanem külön ext3 kötetekről.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17799) Dr.FantastiK válasza fogtunder (#17798) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ugy igen. :R

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#17800) lemmy9


lemmy9
őstag

Segítség kéne.

Hogyan kell megoldani egy Zyxel 325-ös nason, hogy a benne lévő összefűzött két HDD-t kicseréljem két új nagyobbra, úgy hogy az adatokat átmentsem az előzőekről az újakra?

Köszi

Szerintem!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.