Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) gyiku válasza Tonyk (#17449) üzenetére


gyiku
nagyúr

akkor neked egyszeru az ut,amugy is vagod a linuxot. 3050es 2 lemezes asustor meg 90k-nel kezdodik...

Mankó: tuti nem fogja kivaltani egy nas a med600at. 24p, 3d? ;)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#17452) gbors válasza Tonyk (#17447) üzenetére


gbors
nagyúr

Asrock Q1900DC és Asrock N3150DC. Az előbbinek kellemesebb a fogyasztása a második azért combosabb és ezzel megy fel a fogyasztás is.

Ez biztos? Én úgy tudom, a két CPU kb. hasonló sebességű (az elsőnek magasabb az órajele, a második újabb arch), viszont a 3150 kevesebbet eszik...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17453) Mankó válasza gyiku (#17451) üzenetére


Mankó
veterán

Csak egy nas tuti hogy nem fogja kiváltani. Viszont egy ilyen htpc kategória, amit 2-vel lentebb linkeltem már megteheti, kérdés, hogy htpc-re ÉS nas funkciókra egyaránt lehet e használni, mert akkor 2 legyet ütnék egyszerre és azért akkor már pénzt is spórolhatnék. 2 eszközt kiváltana, még pénz is maradna a 2 eszköz eladásából, úgy hogy nas teljesítményben jóval erősebb lenne a mostani verziótól.

(#17454) Tonyk válasza Mankó (#17450) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó ez is, csak van egy 2 és egy 3TB-os HDD, amit bele akarnék tenni, ebben meg ugye csak egy hely van :( A fentiek meg tudnak 4 HDD-t (+ usb-k)

Fogyasztás

Ha jól emléxem, a Q1900 idle alatt 12W körül van, a N3150 olyan 25. Teljes terhelésnél talán 29W vs. 39W. De mindjárt rákeresek.

szerk :

N3150 fogyasztás
Q1900, igaz gyári értékek

Tehát idle: 12W vs 20-22W ; terhelve 24W vs 29-30W

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17455) Patice válasza Tonyk (#17454) üzenetére


Patice
nagyúr

Fogyasztás terén akkor valamit nagyon benéztél... :U

Szerk.:

Azért nem egy 850W-os táppal kellene nézni egy 6W TDP-s proci fogyasztását. :U

Nálam 60W paneltáp + 65W FSP külső kockával olyan 10-12W a rendszerem fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17456) Tonyk válasza Patice (#17455) üzenetére


Tonyk
veterán

Mit néztem be olyan nagyon? szerk. : ok, igazad van!

12W , de mi az idle vagy a terhelt állapot :U

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17457) gyiku válasza Tonyk (#17449) üzenetére


gyiku
nagyúr

10k lenne csak a tap? [link]

hüllő

(#17458) tomi5244 válasza Mankó (#17450) üzenetére


tomi5244
őstag

"egy windowst bárki feltud rakni, meg egy akármilyen torrent klienst is."

Szerintem mi két különböző dologról beszélünk :)

Egy ilyen épített nas-ra ugyan rá tudsz tenni akár a Syno rendszerét is asszem' De, hogy az mennyire fog stabilan működni azt nem tudom, erre egyébként van itt egy (NAS építős) topic. És akkor ott vannak még a Syno vagy bármilyen más gyártó mobil appjai is.

Röviden annyi, hogy én jelen állás szerint nem építenék NAS-t és ahogy olvasom amire Te használnád, neked se lenne optimális. Erős gépet akarsz, szerintem feleslegesen. :)

(#17459) Tonyk válasza gyiku (#17457) üzenetére


Tonyk
veterán

+ a dobozban van még 2 sata power kábel is :D, nyilván nem kötelező a dc-s verziót választani.
De ehhez meg nem árt valami jó tápikát venni, ami megint 6-8E forint. De lehet mindjárt mondanak 2-3E-eset is. ,)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17460) Patice válasza Tonyk (#17456) üzenetére


Patice
nagyúr

Én inkább filmlejátszásra használom, ahol inkább az IGP dolgozik, a 4 mag alig. Ebbe a fogyasztásba belefér az IGP használata. :K

A proci részét nem terheltem eddig nagyon, de tavaly az első tapasztalatok során mértem fogyasztásokat is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17461) plus44


plus44
veterán

Sziasztok!

Segitsegre lenne szuksegem. Egy hirtelen otlettol vezerelve, az otthoni haldoklo Pc helyett egy xbox one kerult beszerzesre, ugyanis minden olyan dolgot elvegez, amire a mara mar elhalalozott pc es tudott, jelesul jatek es bongeszes. Kerdeskent merult azonban fel, hogy a sima usb-s megoldas(letoltom, felmasolom, atdugom
Es nezem) helyett ezt egy Nas nem tudna megoldani? Vagy mindenkepp kellene egy gep is, amin keresztul elinditom a letoltest es majd ugy tudom lejatszani xbox-on keresztul?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#17462) tomi5244 válasza Mankó (#17450) üzenetére


tomi5244
őstag

Még annyi, hogy a 200-as net 25MB/s írási sebességet igényel, ha maxon akarod tolni :). Azt kell kideríteni, hogy ezt milyen NAS képes ellátni, és akkor mérlegelni, hogy inkább építsen e az ember.

(#17463) Tonyk válasza plus44 (#17461) üzenetére


Tonyk
veterán

Transmission-hoz (ami a legtöbb nashoz elérhető torrent kliens) van pl androidos kliens is. Tehát ehhez nem kell gép a letöltés elindítható telefonról is, de mivel van böngészős felülete a tm-nek, akár onnan is.

(#17462) tomi5244

Hiába a 25MB/s írási képesség - mert ezt bármelyik mai nas képes kipréselni magából -, ha a cpu-ja nem bír el a rengeteg kapcsolattal , pláne ha az még titkosított is + egyéb feladattal. Itt véreznek el olcsóbb arm-os nasok leginkább.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17464) tomi5244 válasza Tonyk (#17463) üzenetére


tomi5244
őstag

Nagyobb igények = komolyabb hardver = magasabb költségek. :)

(#17465) TheProb válasza TheProb (#17445) üzenetére


TheProb
veterán

Up!

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#17466) Mankó válasza tomi5244 (#17458) üzenetére


Mankó
veterán

Ahogy mondod, 2 különböző dologról beszélünk. Nálam a nas használat most kimerül torrent és videó streamelésben. Erre a feladatra szerintem bőven elég lenne a linkelt giga brix 3150.
Ugyanazokat a feladatokat nem tudná ellátni, mint egy dedikált nas ez tény, de nincs is rájuk most szükségem. Seedeljen, töltsön, ha meg filmet is lehet nézni mindjárt róla, akkor kész nyereség.

A brix töredék áron hozza egy erősebb nas teljesítményét, azokban a funkciókban, amire a nast én jelenleg is használom, s valószínűleg lehet is bővíteni a tudástárát a későbbiekben. Ez nekem több, mint elég, csak még a szoftveres résznek kell utána járnom.

(#17467) gbors válasza Tonyk (#17454) üzenetére


gbors
nagyúr

Nekem van egy N3150 alapú BRIX-em otthon paneltáppal, az 12W idle és 21W terhelve (CPU+GPU) - ez nagyon hasonló a Q1900DC propaganda-számaihoz. A linkelt teszt nem DC-s lappal készült, ha jól látom.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17468) plus44 válasza Tonyk (#17463) üzenetére


plus44
veterán

Tehat elmeletben a tévé és az Xbox elég hozzá? Olyan 30-40es kategoriaban a leirasban ajanlott NAS jo lesz?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#17469) fogtunder válasza Mankó (#17450) üzenetére


fogtunder
nagyúr

erre tök fölösleges a windows, amiért fizetni kell, van egy valag asztali Linux disztró, ami pont ugyanúgy végig klikkelgetve megoldja ugyanezt, vagy rögtön OpenELEC és arra raksz még egy Transmissiont.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17470) Mankó válasza fogtunder (#17469) üzenetére


Mankó
veterán

Nem vagyok otthon a Linuxban és az OpenELEC-t se tudom még, hogy mi fán terem. Esetleg tudsz egy linket hozzá, hogy legalább képbe legyek, hogy mire vállalkozok?
Ezekre elég lenne egy pendrive vagy gyorsabb memória kártya? Nem költenék akkor fölöslegesen m2 vagy msata ssd-re.
Windows-t azért gondoltam, hogy az XBMC is menjen és kipróbálhassam a média lejátszó képességeit.

(#17471) foxi69 válasza Mankó (#17450) üzenetére


foxi69
tag

[Teszt]

"Thanks to the economical nature of the Braswell SoCs, power draw is extremely low. In normal operation we see just 8.1 watts being drawn from the outlet. Increasing the load of course increases the power draw. Using Prime95 we see the system come in at 15.2 watts. If we make use of the onboard graphics solution the overall power draw comes in at just under 21 watts."

(#17472) Mankó válasza foxi69 (#17471) üzenetére


Mankó
veterán

:R

(#17473) fogtunder válasza Mankó (#17470) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez OpenELEC egy Kodi (XBMC) köré épített HTPC oprendszer. viszont lehet csinálni vele SMB megosztást, emlékeim szerint FTP-t is tud, ha valakinek erre van igénye, lehet rá Transmissiont is rakni, meg még egy csomó mindent és elfut pendrive-ról. de Kodi ugyanúgy van mindenre és a Linuxhoz ma már nem kell kimondottan érteni, ugyanolyan grafikus felületen kell mindent csinálni, mint win alatt, vannak alkalmazás boltok, ahonnan könnyen lehet telepíteni mindent, ha megakadsz, google és van leírás mindenre.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17474) Mankó


Mankó
veterán

Kicsit kibővült, változott a felhasználás a Brixxel kapcsolatban.
Média lejátszót megtartanám és inkább a nast és a számítógépet váltanám ki a brixxel.
Nas funkciók torrent, stream + havi néhány óra egyszerű szgépes tevékenység, pl. Office, net.
Szerintetek?

(#17475) gyiku válasza Mankó (#17474) üzenetére


gyiku
nagyúr

ezt birja a brix.

ahogy nezem a hazba csak egy 2.5" driver fer be, ha keves, akkor usb-s kulso rack, vagy dokkolo.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#17476) Mankó válasza gyiku (#17475) üzenetére


Mankó
veterán

A stream full hd, 3d filmeket, zenéket takar, s közben tudjon tölteni, seedelni, de egy facebook megnyitásától se fossa össze magát, ha mindezek közben arra támad valakinek kedve. Vagy túl sokat akarok már?
Ötlet a háttértárra esetleg?
Kicsit feljebb hoztam néhány ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#17477) fogtunder válasza Mankó (#17476) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt egy i3 simán el kell, hogy bírja, a celeronokkal kapcsolatban már vannak kételyeim, de aztán lehet, hogy azok is. sajnos a böngészés sem egy feltétlenül erőforrás barát tevékenység köszönhetően régi barátunknak a Flashnek és a lusta programozóknak.

háttértárnak én mindenképpen vennék legalább egy kis mSATA SSD-t és valami nagyobb Notebook HDD-t, emlékeim szerint már abból is van RED, de nézz be a milyen HDD-t topikba.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17478) Mankó válasza fogtunder (#17477) üzenetére


Mankó
veterán

Sata ssd van 2.5-os, egy 2 tb-s háttértárral szerintem már el lennék, de elég rosszak a tapasztalatok a 2 vagy több terrás noti winyókkal, ezért is gondoltam ssd + külső usb3-as megoldásra. Azt másra is tudom használni alkalomadtán.

Van már Red noti winyó, persze horror áron.

Szerintem elégnek kell lennie a 4 magos celeronnak ssd-vel, 4 gb rammal. Az i3 nem hiszem, hogy annyival erősebb lenne a 2 mag/4 szál 1.7-el, mint 4 mag 1.58-on. Csak mert az i3 dupla áron megy szinte. 43 vs 84.

[ Szerkesztve ]

(#17479) gyiku válasza Mankó (#17478) üzenetére


gyiku
nagyúr

max ha nem birja kompromisszumokat kotsz es nem jaratsz mindent egyszerre.

hüllő

(#17480) fogtunder válasza Mankó (#17478) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de akkor ha van egy SSD-d és a NAS-ban ott a nagy HDD, akkor miért nem dobsz össze egy gépet inkább? van egy csomó kisméretű HTPC ház, amibe pont belemegy egy SSD és egy HDD, van benne egy 100-200 wattos paneltáp. kicsit nagyobb lesz, de fel tudod használni a meglévő alkatrészeket.

azért az i3-ban nagyobb a cache, meg vannak még ott egyéb finomságok, de valószínűleg a cerka is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17481) Mankó válasza fogtunder (#17480) üzenetére


Mankó
veterán

Gondolkodtam rajta, hogy a mostani gépet megcsinálom nasnak, de jóval nagyobb lenne a fogyasztása. Igaz lehetne mókuskodni, proci órajelet csökkenteni stb. Tényleg az lenne a legkézre állóbb megoldás, de csak a jelenlegi alkatrészekből, mert egy itx-es lap és a ház többe kerül mint a brix és nem is annyira kompakt.

[ Szerkesztve ]

(#17482) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok,

NAS-témában tök hülye vagyok, de most lehet, h veszek egyet. Teljesen alap dolgokra kellene: filmek és zenék hálózati megosztására, torrentre, ill. minimálisan a saját dolgaim távoli elérésére (ha-már-úgyis-van) kellene.
ZyXEL NSA-325 v2-t néztem ki, ilyen ár még elfogadható erre a dologra

Sosem használtam ilyesmit, ezért a nagyon alap kérdéseim:
- Beállítását én, mint laikus el tudom végezni?
- A megosztott filmeket, stb. ugyanúgy külön meghajtóként, mapparendszerben látom majd, mint mondjuk egy USB-s meghajtó esetében? Tehát nem kell külön pakolni -ha éppen én nem akarom- a videókat, képeket, stb?
- Hogyan működik a torrent letöltése? Tehát mondjuk laptopon böngészem a torrent oldalt kiválasztom a megfelelőt, és akkor hogyan fog a nason elindulni a torrent kliens?
- Hogyan működik a torrent lejátszása? Letöltve ezek többnyire darabokra szabdalva vannak, tömörítve. Ezt letöltés után a nason kell kitömöríteni-összerakni?
- Laptop(ok) adott mappáinak automatikus szinkronizálása könnyen megoldható?
- A kiválasztott nas zajszintje mekkora? Nappaliba nem akarok a HDD-knél nagyobb plusz zajforrást (ezen kívül van még egy háló, oda pedig főleg nem.)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17483) spiky03 válasza Dorian (#17482) üzenetére


spiky03
veterán

Majd valamikor ugorj át és megmutatom. ;)
Nekem is ilyen van és kb erre használom én is.

Telefonról is elérem, vagyis a telefonon eltudom indítani a letöltést és azt a NAS-ra tölti.

Van egy részletes leírás a beállításokról, még nekem is ment, vsz neked is fog. :D

A Total Comanderből felcsatolva a megosztásokat simán eléred.

Hangja nekem csak akkor van ha épp jön vagy megy fullon a töltés, akkor is csak a winyó kerreg. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17484) Multibit válasza Dorian (#17482) üzenetére


Multibit
veterán

Mégis? ;]

(#17485) Dorian válasza spiky03 (#17483) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, köszi, akkor átugrok vmikor egy kis bemutatóra ;]

(#17484) Multibit:
Igen, most jött el az az idő, amikor már nem érdemes a külső vinyóimat bővítgetni, de mégis kellene új adattár.
Csak fosok az ismeretlentől...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17486) Tonyk válasza Dorian (#17482) üzenetére


Tonyk
veterán

"Beállítását én, mint laikus el tudom végezni?"

Elméletileg igen

"A megosztott filmeket, stb. ugyanúgy külön meghajtóként, mapparendszerben látom majd, mint mondjuk egy USB-s meghajtó esetében?"

Amennyiben láttál már hálózatot és használtál hálózati meghajtót vagy megosztást a gépeden akkor pont úgy. Azaz a kérdésedre a válasz: igen

"Hogyan működik a torrent letöltése? Tehát mondjuk laptopon böngészem a torrent oldalt kiválasztom a megfelelőt, és akkor hogyan fog a nason elindulni a torrent kliens?"

Van klines program , ami csatlakozik a nason lévő programhoz és azzal adod meg neki mit akarsz tölteni, kezeled a torrentjeidet. Lényegében mint az utorrent felülete. Vagy böngészőből tolod bele az arcába. A zyxelen van egy gyári kliens, azt ki kell kapcsolni, mert szart se ér, és a csomaglistából kell felpakolni a Transmission-t. Ahhoz pedig itt a gépre való "kliens", vagy marad a böngésző. De akár mobilról is indítható. Play-en találsz hozzá szintén klinest.

"Hogyan működik a torrent lejátszása? Letöltve ezek többnyire darabokra szabdalva vannak, tömörítve. Ezt letöltés után a nason kell kitömöríteni-összerakni?"

Nem is értem a kérdést. Gépen hogy csinálod? Na, így csinálod a nason is. Mint egy hdd-t képzeld el a nas egy-egy megosztását. (akár csatolhatod meghajtóként is.)

"Laptop(ok) adott mappáinak automatikus szinkronizálása könnyen megoldható?"

Ez user függő. Mondhatom én neked, hogy könnyű. Lehet nekem az, lehet, hogy neked fél napos móka. Tőled függ, hogy mennyire értesz hozzá. Ha csináltál már szinkronizálását mondjuk két gép között, akkor gyerekjáték, ha nem és közöd sincs hozzá, akkor lehet, hogy kicsit tornázni fogsz vele. Attól függ mivel és hogy akarsz szinkronizálni.

"- A kiválasztott nas zajszintje mekkora? Nappaliba nem akarok a HDD-knél nagyobb plusz zajforrást (ezen kívül van még egy háló, oda pedig főleg nem.)"

325v2 a Zyxel 3-as sorozatából a leghalkabb. De nem hangtalan! Ventillátor van benne, ami azért forgatja a levegőt. Megint egyénfüggő ki-milyen zajt visel el. Ami nekem bőven belefér, neked, lehet hogy felér egy útfelbontással. Egy hdd-nél azért hangosabb, ezért süketszobába nem való!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17487) spiky03 válasza Dorian (#17485) üzenetére


spiky03
veterán

Oke.
Úgyis már bejáratódott a rendszer is arra is vethetsz majd 1-2 pillantást. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17488) Dorian válasza Tonyk (#17486) üzenetére


Dorian
félisten

Köszönöm a részletes választ, most már csak a zaj miatt aggódom, ezt Spiky-nál ki is fog derülni.

Bármilyen HDD-t vehetek bele? Hallottam vmi kompatibilitási dologról létezik ilyesmi?
Egy új 4TB-osat akarok bele venni, ill. egy lehalt elektronikájú (mini USB csati letört) Mybook-ból kiszedett WD 2TB-os vinyó menne bele még.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17489) Tonyk válasza Dorian (#17488) üzenetére


Tonyk
veterán

Vehetsz bele bármilyet 99.99999999%, hogy nem lesz vele gond. Halk HDD-nek nekem a Toshiba DT01ACA sorozat és a WD RED vált be.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17490) fogtunder válasza Mankó (#17481) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na de a Brixnél meg USB-n kell csatlakoztatni a winyót, ami nekem eléggé meh kategória. a központ adattáromat én nem akarnám USB-portra bízni, legyen csak szépen SATA-n.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17491) Multibit válasza Dorian (#17488) üzenetére


Multibit
veterán

Van aki szerint a venti zajos, más a HDD hangját hallja. Én sem szeretem a szobában zajongó eszközöket, ezért kiraktam az előszobába a NAS-t, ott nem zavar senkit a hangja.

(#17492) Mankó válasza fogtunder (#17490) üzenetére


Mankó
veterán

Brix helyett Asrock BeeBox lesz, ahhoz van távirányító, 3 ezressel drágább csak, 2 so-dimm slot van benne, van külön msata és külön 2.5-es sata slot. Teszek bele 2x 2 gb vagy 2x 4 gb ramot, egy 64es msata ssd-t, meg valami nagyobb méretű 2.5-es noti winyót. Ez utóbbival tuti bajban leszek, 2 Tb-sra gondoltam, ha meg kicsi lesz kiegészítem egy usb3-as kicsivel.

(#17493) fogtunder válasza Mankó (#17492) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én egy 4*2TB tömb után most 1db 2TB-os HDD-n lakok, mert azóta még nem volt keret venni mellé egy nagyot, együtt lehet élni vele. mondjuk én nem nézek 3D-ben semmit, és amiből nem kell a nagy felbontás, SD-t, vagy 720p-t nézek. korábban mindent nagy felbontásban töltöttem, de sitcomokat annyira felesleges volt HD-ben nézni, hogy racionalizáltam.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17494) Mankó válasza fogtunder (#17493) üzenetére


Mankó
veterán

Én is egy 2 Tb-st tervezek, csak nem tudom még hogy 2.5-es legyen vagy USB 3-as. Árban ugyanott vannak, sebességben se nagyon van különbség, csak az usb 3-as hordozható. Fogyasztásban max 1-2 W-al több, lehet annyi sincs.
A jelenlegi 3 Tb-s Red-től kénytelen leszek megválni. :(( Kiválóan szolgál, de nem használom ki a térhelyét (2 Tb most is szabad rajta), és a mini PC már csak 2.5-est fogad.

[ Szerkesztve ]

(#17495) tomi5244 válasza fogtunder (#17493) üzenetére


tomi5244
őstag

Naaaa.... sitcomot legalább 720p-ben illik nézni :D Amúgy én is így vagyok vele, egy sima vígjátéknál elég a HD. Komolyabb látványnál meg 1080p. SD-t viszont évek óta nem nézek, ott azért akad jelentősebb minőségbeli különbség.

(#17496) Mankó válasza fogtunder (#17493) üzenetére


Mankó
veterán

Utána olvasgattam a HTPC-s dolgoknak és úgy döntöttem, hogy maradok a NAS cseréjénél.
A kiszemelt Mini PC tökéletes megoldás lenne számítógépes és házimozis felhasználáshoz, de a NAS dolgokat nem tudná teljes mértékben kiszolgálni. Főleg amiatt, hogy 2 Tb-s 2.5-es meghajtók közül kevés van 9.5 mm-es magasságban, külső merevlemezre pedig nyögve nyelősen megy a torrent.

Egyszóval ki kell cserélnem a Zyxel 310-es nas-om egy másikra. Ha az időt állóságot is figyelembe vesszük, akkor milyen 2 fiókos, erős hardverrel rendelkező, 160-200 Mbit letöltést kihasználni tudó NAS-t ajánlotok?

Első körben egy Zyxel NAS520-as modellt néztem, 2* 1.2 Ghz Freescale FS1024 procis gépet, 1 Gb rammal, 2 LAN porttal és usb 3-as csatikkal.

Másodsorban lehet egy kedvező árú, használt Synology NAS-ban kellene gondolkodnom, amiben lehet bővíteni a memóriát is?

Véleményeket kérnék!

(#17497) fogtunder válasza Mankó (#17496) üzenetére


fogtunder
nagyúr

olyan kedvező árú Syno nincs, amiben tudsz memóriát bővíteni, csak a nagyvállalati cuccaikban van memória foglalat, a home/SOHO széria alaplapra forrasztott szokott lenni. QNAP-nél a TS-251 az alja, amiben lehet memóriát bővíteni, a többi gyártónál igazából nem is tudom. ha kimondottan igény a nagy sávszélességű letöltés, akkor érdemes Intel procis verziókat nézni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17498) lazydog válasza Mankó (#17478) üzenetére


lazydog
addikt

Szerintem elégnek kell lennie a 4 magos celeronnak ssd-vel, 4 gb rammal. Az i3 nem hiszem, hogy annyival erősebb lenne a 2 mag/4 szál 1.7-el, mint 4 mag 1.58-on.

Kicsit csodálom hogy giorgio nem reagálta le érdemben ezt a hsz.-t. :U

Nagy itt a kavarodás.
Az úgynevezett "4 magos Celeron" nem azonos kategória azzal a "csak" kétmagos Celeron-al ami az i3-al azonos, vagyis a Haswell családba tartozik.
Ezért az i3 nemcsak sokkal erősebb, hanem egyenesen megeszi reggelire a négymagos Bay Trail (J1900), vagy a szintén négymagos N3150 Braswell Celeron-t. Ezzel szemben, még a "csak" kétmagos Haswell Celeron is erősen bünteti az összes szóban forgó energiatakarékos procit.
A magoknál/szálaknál sokkal inkább meghatározó az architektúra.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#17499) gbors válasza lazydog (#17498) üzenetére


gbors
nagyúr

Bizony, Intelünk itt jól belekavart mindenbe. A J1900 és az N3150 valójában Atom, csak annyira sikerült a nevet lejáratni, hogy inkább valami másnak nevezték el az újabb generációkat :U

Ha jól emlékszem, egy Bay Trail vagy Braswell mag azonos órajelek mellett majdnem pont feleakkora teljesítményű, mint egy Haswell mag.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17500) fogtunder válasza lazydog (#17498) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem volt kedvem összegúglizni a különbségeket :D

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.