Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) gbors válasza fogtunder (#17249) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, ismerős a helyzet, csak nekem nincsenek meg a kábelek (és a kivezetések) tartalékban. Ha nagyon alkalmilag kell valamire, akkor átdugok egy másik madzagot - ha ez majd sűrűn lesz, akkor veszem a switchet :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17252) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Nast vennék.
-Otthoni Samba megosztás otthon illetve távolról elérve
-Transmission
-Seafile vagy valami hasonló Az volna a lényeg hogy amit telefonon fényképezek valahol azt automata feltöltse bárhonnan
-ár olyan 40-65e körül
-Új magyarországon szervízhálózattal rendelkezzen.
-1 hdd menne bele
Meg még amire nem gondolok :)
De azt majd kérditek

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#17253) hódmaci válasza hódmaci (#17252) üzenetére


hódmaci
senior tag

Elnézést kicsúsztam.

-Volna egy okos tv-m is vagyis jó volna róla filmeket nézni .Asszem DLNA

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#17254) csabsz13 válasza hódmaci (#17252) üzenetére


csabsz13
aktív tag

nem vagyok szakértő, de én is keresgélek. innen tapasztalat (és a piacról is), hogy az az árkategória, amit keresel (én is ezt néztem), szinte nem létezik.
van a 35 ezer körüli ár/érték arányban jó vétel (zyxel NSA 325 v2) és van a 75-80 ezertől induló, jó minőség (QNAP TS-251) :(
elég új szereplő és 50 ezer körül van most pl ipon.hu-n a zyxel NAS 520, de az 2-bay és nem nagyon találtam még róla tapasztalatokat.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#17255) hódmaci válasza csabsz13 (#17254) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

ZyXel NAS520 van az extremenél 45e ért.
Esetleg synology?
Zyxelben én a NSA320S néztem.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#17256) clyvejhamma válasza hódmaci (#17255) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Én is nézelődök már egy ideje, synoból a 215j-t néztem, a 60k körüli ára nekem még elfogadható.

[ Szerkesztve ]

(#17257) delibab válasza csabsz13 (#17254) üzenetére


delibab
senior tag

Én is csak nézelődök ( bár nagyjából már eldöntöttem) és nem is vagyok szakértő de 70k az asustor as302t ami szerintem nem rossz, érdemes lehet megnézni azt is! Ez csak egy tipp

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#17258) csabsz13 válasza delibab (#17257) üzenetére


csabsz13
aktív tag

köszi! ezt itthon nem nagyon árulják (elsőre csak 2 helyet találtam a neten). miért?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#17259) imre56


imre56
újonc

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem.

1. Ha egy új Synology NAS-t veszek és a számítógépemről a már letöltött nagy mennyiségű torrent állományt átmásolom a NAS-ra a letöltés helyéül kijelölt Download mappába, akkor a Download Station nem kezdi el újra letölteni az összeset, hanem ellenőrzés után seedelni fogja?

2.120/50 Mbit sávszélességű netnél a teljes sávú le/feltöltéshez elegendő-e a dual 800 Mhz-s procis gép?

Köszönöm a választ.

(#17260) Hyena válasza csabsz13 (#17258) üzenetére


Hyena
senior tag

Az asustornak az alabbi ceg a magyar forgalmazoja, en is toluk vettem. (viszonteladon keresztul)

http://www.jtc.hu/

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#17261) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Megjött a kis QNAP TS-212p meg hozzá a WD Red. Van itt olyan fórumtárs, aki jártas a QNAP NAS-ok lelki világában, és türelme is van néha foglalkozni egy kezdő nassolóval? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#17262) Patice válasza rizso (#17261) üzenetére


Patice
nagyúr

Van itt QNAP topik. :K

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#17263) atosz válasza rizso (#17261) üzenetére


atosz
őstag

Ugyanez a felállás van nálam, az első hét után tele lett a t*k*m vele, de azóta megbékéltem és jó a rendszer. Bár egy halom dolog még mindig beállítás alatt van...
Ha tudok segíteni... keress meg (üz/tel).

(#17264) xXxian


xXxian
senior tag

Erre esetleg tud valaki válaszolni?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#17265) rizso válasza Patice (#17262) üzenetére


rizso
addikt

:R

atosz: lehet zaklatlak majd :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#17266) gbors válasza xXxian (#17264) üzenetére


gbors
nagyúr

Zyxel NSA325v2, QNAP TS212P, Synology DS215J a 3 első körös jelölt - az első kettőben ugyanaz a hardver, a Syno-ban kicsit más, CPU-ban valamivel erősebb. A Zyxel a legolcsóbb, viszont jelenleg a QNAP sem sokkal drágább, kezdő NAS-osként lehet, hogy azzal jobban jársz - az alapokat a Zyxel is tudja, a QNAP felülete viszont barátságosabb, több mindent kapsz készen. A Synology a legfancybb, de ennek keményen meg is kérik az árát.
(zárójelben jegyzem meg, hogy lehet egyfiókos NAS-t is venni, az olcsóbb, viszont hardverben jellemzően jóval gyengébbek, és a bővíthetőség hiánya is kérdőjelet rak mellé, ezért ajánlani nem szoktuk)

A régebbi (?) Samsung TV-k DLNA-kliensében van valami gebasz, amitől bizonyos média szerverekkel nehezen működnek együtt. Ezt a média szerver oldalán kezelte a legtöbb gyártó, Synology-val biztosan jó (nekem az van), de meglepne, ha a másik kettővel még lenne ilyen gond.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17267) hakos1987 válasza rizso (#17261) üzenetére


hakos1987
őstag

QNAP témában tudok segíteni bárkinek (remélem), nyugodtan írjatok privátot!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#17268) xXxian válasza gbors (#17266) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszönöm szépen. Akkor tehát van 3 jelölt.

-Lehet tudni milyen HDD az, ami nem lesz gyenge pont a rendszerben, ami nem lassítja az átvitelt? Gondolok itt az 5400 vs 7200 rpm-re pl.

-Meg lehet bizonyosodni 100%-ban arról, hogy ez a 3 NAS kompatibilis-e a TV-vel? Konkrétan erről a típusról van szó: UE48H6200AWXXH.

-A többi eszköz (android, Win tablet, android, W phone) fogja látni a NAS tartalmát?

Köszönöm,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#17269) Tonyk válasza gbors (#17266) üzenetére


Tonyk
veterán

"A régebbi (?) Samsung TV-k DLNA-kliensében van valami gebasz, amitől bizonyos média szerverekkel nehezen működnek együtt."

Épp, hogy a Samsungnál nem nagyon volt. Gondok feliratkezelés és hangsávváltás terültén voltak az LG-knél és néhány Panáknál.
Samsungnál a legújabb J szériával van valami újfajta gebasz az új kliens miatt. H szériánál pedig az AAC hang elcsúszik egy picit (pause-play megoldja), DD hanggal nincs gond. Felirat és hangsáv is váltható.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17270) gbors válasza xXxian (#17268) üzenetére


gbors
nagyúr

HDD: mindenképpen 5400rpm-est vegyél, a 7200-as sem a zaj, sem a melegedés miatt nem való NAS-ba. Típus tekintetében nehéz tanácsot adni, a WD Red szokott lenni a jellemző ajánlás (mert azt ajánlja a WD NAS-okba), de elvileg bármi más jó lehet, ami szerepel a kompatibilitási listán (meg az is, ami nem).

Valószínű, hogy jó lesz a TV-vel mind, de 100%-ig akkor tudsz megbizonyosodni, ha kipróbálod. Nekem az egyik TV ilyesmi 6200-as (a sok betű a végén nem biztos, hogy ugyanez), az a DS115J-vel gond nélkül megy (feliratokban kicsit ügyeskedni kell, de az megint egy külön téma, azt máshol is kell). A többi NAS-ról nem tudok nyilatkozni.

SMB-n keresztül bármelyik eszköz látja a NAS-t, ill. a QNAP-hoz és a Syno-hoz vannak mobil célappok is. Zyxelt appok tekintetében passzolom.

(#17269) Tonyk: .mkv-ket nem bírták lejátszani pl., ebbe én is beleszaladtam. Feature-ben nekem sincs velük gondom.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17271) Tonyk válasza gbors (#17270) üzenetére


Tonyk
veterán

Nekem három különböző széria is van otthon: D,E,F , mindegyiken megy az mkv.

szerk: Az előbb hülyeséget mondtam, nem H, hanem F szériánál van a hangcsúszás AAC/AC3 hang esetében.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17272) gbors válasza Tonyk (#17271) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, az újabb média szerverekkel már megy.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17273) Tonyk válasza gbors (#17272) üzenetére


Tonyk
veterán

2011-ben vettem a D-t. Onnantól kezdve akármilyen dlna szerverrel néztem ment az mkv . Nem tudom milyen őskövület kiszolgálóval nézted, de nálam ilyen gond soha nem volt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17274) krealon válasza psg5 (#17248) üzenetére


krealon
veterán

"Úgy mértem, hogy a NAS is belefér a kisszekrénybe... igaz ott már ott van a riasztóközpont, modem, router, meg ugye a vezetékek, ..."

Az egy dolog, hogy belefer, de a szukseges szellozes is biztositott, vagy egymast fogjak megfozni az eszkozok?

(#17275) gbors válasza Tonyk (#17273) üzenetére


gbors
nagyúr

Windows 7 média szervere, valamint a TP-Link 1043ND beépített Upnp szervere. Szintén D-s TV-vel. Ill. amikor utánaolvastam, akkor rengeteg hasonló problémával találkoztam.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17276) psg5 válasza krealon (#17274) üzenetére


psg5
veterán

Nem hiszed el de pont erre gondoltam.
Az okozhat-e adatátviteli vagy bármilyen gondot ha nem egy rovid 20cm-es kábel köti össze a routert a NAS-val, hanem egy kb 20m-es utp kábel? Ráadásul szép is ez a NAS, így nem kellene eldugni.
Igaz ekkor kell majd mégegy Switch, mert ugyanabban a szobában van egy pc is.
Gondolom a NAS-t közvetlenül kossem a routerre hiába a router csak 100-as ügye? Vagy a NAS is a gigabites switchen lógjon?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17277) psg5 válasza psg5 (#17276) üzenetére


psg5
veterán

Persze a láma kérdés, hogy nas mire legyen kötve, persze hogy a gigabites switchre és már erre régebben válaszoltatok is...
A 20m-es kérdés azért fenn áll még.
Valamint, hogy az nem baj, így állna fel a dolog a NAS szempontjából:
Modem--router---gigabites switch---20m utp---mégegy gigabites switch--NAS és PC
Vagyis egymásban kvázi két gigabites switch?.

F.K.T.

(#17278) Tonyk válasza psg5 (#17276) üzenetére


Tonyk
veterán

"okozhat-e adatátviteli vagy bármilyen gondot ha nem egy rovid 20cm-es kábel köti össze a routert a NAS-val, hanem egy kb 20m-es utp kábel"

nem

"Vagy a NAS is a gigabites switchen lógjon?"

igen

"Vagyis egymásban kvázi két gigabites switch?."

igen

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17279) fogtunder válasza psg5 (#17277) üzenetére


fogtunder
nagyúr

már írtam, hogy nézd meg egy nagy irodaház hálózatát. kismillió switch, kilométernyi kábel és minden működik, van sávszél. otthon, egy házban bőven azon a határon belül leszel a kábelekkel, amik nem kell, hogy gondot okozzanak, a switcheket is fűzheted fel. a routered 4 LAN portja eleve egy 4 portos switch.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17280) psg5 válasza fogtunder (#17279) üzenetére


psg5
veterán

Jogos és már emlékszem is, no akkor beszerzek még egy gigabites switchet. Elég gondolom a legalapabb ha csak két eszköz lóg majd rajta. A 8 lan-os már megérkezett.

(#17278) Tonyk: Szintén köszi.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17281) xXxian válasza gbors (#17270) üzenetére


xXxian
senior tag

HDD: köszi!

TV: hát épp ezaz, 60-70k beruházás a NAS+HDD, szép lesz, ha nem működik együtt a TV-vel. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#17282) fogtunder válasza psg5 (#17280) üzenetére


fogtunder
nagyúr

otthonra nem kell túlzásokba esni, a földszinten nekem is egy alap 8-as TP-Link van, az emeleten is csak a PoE miatt kellett drágábbat venni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17283) psg5 válasza fogtunder (#17282) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

F.K.T.

(#17284) gbors válasza xXxian (#17281) üzenetére


gbors
nagyúr

Erre jó az interneten rendelés, majd elállás. Amúgy 90%+, hogy jó lesz.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17285) xXxian válasza gbors (#17284) üzenetére


xXxian
senior tag

Erre nem is gondoltam :) Köszi!

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#17286) hackeeeee válasza rizso (#17261) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem TS-120 van, ha esetleg van valami, írj nyugodtan, hátha tudok segíteni. :)

Véleményem szubjektív...

(#17287) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Serviio-t használ valaki qnap TS251-el? Eddig a syno 215j-t terveztem beszerezni, de olvastam HD sztrímelési gondokról és nem szeretném, ha 1-2 év múlva kevés lenne a teljesítmény. Megéri szerintetek a komolyabb cucc?

(#17288) RazoR


RazoR
veterán

Épített nas vagy hp microserver gen8 szerintetek?

(#17289) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Synology NAS-nál, elindítom download stationt akkor utána lekapcsolhatom a böngészőablakot? Nem kell kijelentkeznem vagy bármit csinálnom, hogy ne szakítsak meg valami folyamatot?
Valamint a NAS-t csatlakoztathatom win 7 gépen sima hálózati meghajtóként és kezelhetem is ugyanúgy?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17290) psg5 válasza psg5 (#17289) üzenetére


psg5
veterán

Még egy kérdés:
Hogyan tudom a NAS-on lévő filmeket tartalmazó mappát beállítani, hogy a Dune médialejátszó és a Raspberry PI2 is lássa és lejátssza? Nem tudom betallózni, gondolom valami megosztást kell beállítani.

F.K.T.

(#17291) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Sziasztok,
Kissé koros ds413j nasomat cserélném valami újabbra.
Mik az ajánlott gépek mostanság?
Syno vagy qnap?
Az igény backup, töltés, stream, ami a 413j-n is megy most is, csak félek ha egyszer megkotlik a hardver, megy 6tb adat is vele együtt.

(#17292) Gsx-rr válasza Ed Parker (#17291) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem Vagy Syno 216 play vagy Qnap 251.

Ja bocs ez neked lehet nem jo ,mert 4 lemezes Nas-od van. Azt nem neztem ezekbol van e tobb hellyel rendelkezo valtozat.

[ Szerkesztve ]

(#17293) Ed Parker válasza Gsx-rr (#17292) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pró kontra? Melyik milyen, a qnap abszolút nem ismert.
A synon viszont ismerek mindent.
Igazából van még egy wd mycloud 3tb is, ami szintén amolyan backup dolog, semmire nem használom, de úgy akarom megoldani hogy legyen egy olyan drive amin tényleg a fontos dolgok vannak, ami nem pótolható es egy másik ami szinte 100%-ban bármikor pótolható, film, zene stb.
Erre kellene egy új nas, akár 2 lemezes is, nem ragaszkodom a 4-eshez.

(#17294) Gsx-rr válasza Ed Parker (#17293) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalam forditva, mert Synom nem volt, de szerintem nem is lesz ,mert meg vagyok elegedve a Qnap-al.
Kb 1 kategoria ma mar mindketto szerintem. Marmint a markakra gondolok.

(#17295) Ed Parker válasza Gsx-rr (#17294) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van olyan jó a felülete mint a syno op rendszere?
Nekem is mindegy igazából, nagy igényeik nincsenek, csak stabil legyen a működése.

(#17296) hackeeeee válasza Ed Parker (#17295) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem szinte ugyan az.. Na jó azért mégsem, de simán átlátható.

Van rá emulátor. Nézz rá, próbáld ki! :)

Véleményem szubjektív...

(#17297) fogtunder válasza Ed Parker (#17295) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nagyon apró különbségek vannak csak a kettő között, a QNAP helyenként szerintem logikusabb felépítésű is, de pl. task scheduler nincs, csak parancssorból, a DL station nem tud magától kitömöríteni, a mail server nem tudja integrálni a gmailt és társait, ilyen apróságok. illetve ha az számít, akkor a syno mobil appjai sokkal jobbak, de az alap dolgok mindkettőn tök jól mennek, a cross-platform alkalmazások is megvannak mindkettőre

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17298) Ed Parker válasza hackeeeee (#17296) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most olvastam egy összehasonlító tesztet ds415+ es qnap 453pro, ahol a qnap hardveresen sokkal komolyabb.

(#17299) Ed Parker válasza fogtunder (#17297) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egy syno 216play az jó választás lehet a 413j után?

Abban tudnál segíteni hogy egy 216+ v 716+ között mi különbség van, mindkettő 2 lemezes, de a 7-es jóval drágább.

(#17300) benoce válasza Ed Parker (#17299) üzenetére


benoce
tag

egy összehasonlítás róluk

216+ vs 716+

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.