Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16938) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Erre (16810 hsz) nem nagyon kaptam direkt választ, de nagyon sok új ismerettel gazdagodtam az itt folyó eszmecseréből.
Ennek fényében kérdezném újra, kicsit kibővítve:

Synology ds216play vagy Qnap ts251?

Erre a feladat körre kellene:
- dokumentumok, képek biztonságos tárolása
- filmek, zenék tárolása, elérhetővé tétele belső hálón médialejátszó, tv, tablet, telefon számára
- nyomtató szerver
- 120/10 UPC net kiszolgálása torrenten 24/7 ben
- FTP szerver
- összesen kb max 30, egyidejűleg max 5 felhasználó
- stabil, megbízható működés
jelenleg nem, de később
- kamera vagy kamerák kezelése
- filmek streamelése kifelé, interneten keresztül (ehhez vajon elég a /10 MBit net?)

Kezdetben a ds216play volt a favorit, mostanra kicsit meginogtam. És itt jön a képbe az utóbbi napok eszmecseréje az épített NAS-okról.
Nem áll tőlem távol a házi barkács, de pl Linuxban nagyon gyenge vagyok. Ellenben ha valaki segítene egy kész recepttel, HW és SW fronton, azt valszeg le tudnám követni, meg tudnám csinálni.
Kérdezném a szakiktól, kihez fordulhatnék akár privátban is, hogy egy bevált, jól működő megoldást követhessek, kvázi a know-how-t szeretném megszerezni.
Nézegettem pl a HP microserverét, tetszene a 4 lemezes kialakítás, de egyedül nem merek belevágni.
Nagyon billeg a dolog az épített és a kész NAS-ok között, de egyelőre nem tudok dönteni.
Ha valaki megtámogatna akár egyik, akár másik irányba, azt megköszönném.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.