Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) Dave™ válasza Ano (#15850) üzenetére


Dave™
nagyúr

Attól függ milyen hardverrel. A legtöbb X86 alapú rendszerrel ez nem gond, az ARM (olcsóbb NAS-ok többsége) már az lehet. A szoftver nem lesz limitáció, csak a hardver.

(#15852) Ano válasza Dave™ (#15851) üzenetére


Ano
őstag

Értem én hogy a hardware ... de nem ismerem a képességeit ... még mindig egy ZyXel NSA325v2-ről van szó ...
Évek óta IT területen dolgozom, így van némi rálátásom dolgokra, de mint írtam ez nekem teljesen új terület és ezért érdeklődöm ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#15853) Multibit válasza Ano (#15852) üzenetére


Multibit
veterán

Ha visszaolvasol, kiderül számodra, hogy az a Zyxel kb. 100 Mbps-ig bírja.

(#15854) Ano válasza Multibit (#15853) üzenetére


Ano
őstag

Nem értem mi az összefüggés a 200 torrent és a max 100Mb között??

30 Mb-es nettel lenne használva ... most is azzal megy a PC-m és van rajta közel 600 torrent ... mind seedel ... nem mind tölt, mert vannak rajta nagyon régiek is, de akár tölthetne is ha akarna ... tény hogy a sebesség az korlátozott ...

Szóval ... a kérdésem nem az, hogy max mennyivel töltene lefelé, hanem hogy hányat tud egyszerre seed-ben és leech-ben tartani anélkül, hogy össze ne omlana!!! sebességtől függetlenül ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#15855) Multibit válasza Ano (#15854) üzenetére


Multibit
veterán

Mert nem a torrentek száma számít, hanem az aktív torrentek által létrehozott kapcsolatok száma és ezek együttesen felhasznált sávszélessége! A NAS-sal is tudsz majd 600 torrentet a listában tartani, mert ezeknek csak a töredéke lesz aktív. Azaz, az aktívan seed-elt torrentek együttes feltöltési sebessége és a connection-ök száma lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#15856) ManY


ManY
senior tag

Sziasztok
Tudnátok ajánlani olyan NAS t amiben van valami gyári megoldás arra
hogy automatikusan real time szinkrozzon egy a hálózaton lévő windowsos és egy maces gépről általam megadott mappákat? Majd azokat később elérhessem egy ftpn keresztül távolról?

(#15857) Ano válasza Multibit (#15855) üzenetére


Ano
őstag

Áhhháá ... értem, köszi ... jogos érvek! :) :R

Szóval akkor átfogalmazom a kérdést ...

Kb mennyi aktív torrentet (éppen töltésben lévőt) képes kezelni, ha mondjuk torrentenként max 20-30 szálat engedélyezek?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#15858) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék ezzel kapcsolatban.
Két másik topic, ahol kérdeztem, nem túl aktív.

A NAS amúgy egy ZyXel NSA320s. 2×2TB WD Green.

Köszi

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#15859) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok!

Tudom, hogy szinte naponta előjönnek ez a kérdések, próbáltam itt különböző kulcsszavak alapján keresni, nézni típusokat, de nem vagyok okosabb!
Első sorban arra keresem a választ, hogy megéri-e mondjuk a Synology a felárat úgy általában? Ismerem a Synologykat és tudom, hogy milyen szolgáltatásai vannak, alapjában (legalábbis jelenleg) nem használnám ki a tudásának csak a töredékét, de maga a kezelőfelületet is viszonylag jól ismerem..viszont nem ragaszkodok a termékhez, ha van jobb alternatíva..
Szerintetek melyek közül keresgéljek? Synology, Qnap, Zyxel egyéb?
A használat célja leginkább az lenne, hogy torrentet töltsek (így kihagyva a szgépet), jelenlegi beállításom alapján (1.2mbyte/s feltöltési sebesség, max kapcsolatok 1800, torrentenkénti peerek 600, feltöltési helyek száma torrentenként 50, és ~200 torrent menne egy időben), továbbá menet közben médialejátszó smb-n keresztül játszana róla..
Számomra elég lenne 1 HDD-s verzió is (1 vagy 2 TB-os vinyóval), a keret mondjuk 50-60eFt! Amennyiben ennyi torrent sok lenne neki, akkor lényegében mind1 melyiket nézem, mert akkor olcsóbb is elég :)

Köszi előre is!
üdv

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#15860) fogtunder válasza Janaboy (#15859) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mennyi szokott lenni a valós kapcsolatok száma? 1800kb. bármit kiakaszt, amiben nincs valami intel proci, ilyen 90 környékén van dobozos cucc.

ha csak erre kell, és a torrent korlátozható akkor a ZyXelek is simán jók, de ha lényeges pont a torrent, akkor a legjobban azzal jársz, ha fogsz valami paneltápos HTPC házat, beledobsz egy integrált procis mITX lapot, 2GB memóriát és egy winyót. és akár a Syno sw-t is fel tudod rá pattintani, ha azt már ismered.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#15861) Janaboy válasza fogtunder (#15860) üzenetére


Janaboy
veterán

Jelenleg egy Synology USB Station 2t hasznalok, es egy normal pcn keresztul torrentezek, a nas mint csatlakoztatott meghajto van, igy siman elmegy a lejatszas mellette, de a gepet nem akarnam futtatni mellette..amugy most h mondod van itt egy intel d945gclf2 lap, az boven eleg lenne..kerdes h egy nas fogyaszta esetleg nem jobb-e!?
Nem is tudtam h a Synology fwje "normal" pcre is telepitheto!?
utorrentben hol latom a valos kapcsolatok szamat?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#15862) fogtunder válasza Janaboy (#15861) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ennél jelentősen jobb fogyasztást nem fogsz elérni, ha azt is beleszámítod, hogy ennek az árát már nem kell elköltened, akkor szerintem egyértelmű. keress rá az Xpenology topikra itt, elég sokan használjuk ezt.

a harmadikra fogalmam sincs, évek óta nem láttam uTorrentet, de az Atom szerintem elég lesz torrentezni és videót streamelni hálózaton keresztül.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#15863) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

NAS vásárlás előtt vagyok, és segítségre lenne szükségem. Jelenleg Telekomos dlink routerre dugott usbs házban lévő lemezt használok erre a célra, de kegyetlen lassú a másolás, és a torrent is. A film nézéssel még épp nincs probléma.
Az igényeim a következők lennének
-felhasználóbarát torrent lehetőség, durva korlátok nélkül (pl max 10 letöltés...)
-aktív torrent futtatás mellett is tudják 1080p filmet nézni (routerre dugott media lejátszó van)
-linux ismeretek nélkül is kezelhető legyen, ne kelljen sokat berhelni
-windows mobile platformot használok, jó lenne ha ezekről is tudnám managelni
-raid-re nincs szükségem, külső hdd-re backupolok,ergo 1 és 2 lemezesek is játszanak
-jó lenne 40ezer alatt maradni (hdd nélkül)

Köszönöm!

szerk.: hopp látom előttem is pont ezt kérdezték. ami még lényeges, 1 lemezesek hardverben mindig lényegesen gyengébbek? Mert talán jó kompromisszum lenne valami erős 1 lemezes. (pl 1lemezes zyxelekről csak rosszat olvastam, hogy lassúak mint a fene... )

[ Szerkesztve ]

(#15864) Multibit válasza Ranger^41 (#15863) üzenetére


Multibit
veterán

routerre dugott media lejátszó van
:F

jó lenne 40ezer alatt maradni (hdd nélkül)
Qnap 212P, vagy Zyxel NSA325v2.

szerk:
Az erős egylemezeseknek elég rossz az ár/érték mutatójuk.

[ Szerkesztve ]

(#15865) Ranger^41 válasza Multibit (#15864) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

tv és a router között van egy dune, így a nasnak nem kell tudnia a médialejátszást, mint pl az asustor

Köszönöm!
Ezeknek van használható wp-s szoftverük? Tudom, hogy ez szűk keresztmetszet, mert midnenhol android meg iost látok csak.

(#15866) fogtunder válasza Multibit (#15864) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a külön média lejátszó olyan szempontból azért lényeges, hogy nem kell konvertálni, megosztásból direkten tud lejátszani.

(#15865) Ranger^41: nézz szét a gyártók honlapján, illetve a WP féle app store-ban (vagy akárhogy hívják), de ez tényleg szűk keresztmetszet szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#15867) Ranger^41 válasza fogtunder (#15866) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

zyxel kiesett, marad a qnap és a synology. jól gondolom, hogy a qnap termékek ugyanazon árban/kategóriában nagyobb teljesítményt nyújtanak? (cpu,ram) Melyiknek jobb az árérték aránya?

(#15868) Multibit válasza Ranger^41 (#15865) üzenetére


Multibit
veterán

és giorgio

tv és a router között van egy dune
Bassz... nagyon fáradt vagyok. Nálam is így működik :B

Ezeknek van használható wp-s szoftverük?
Ezt nem tudom. Mondjuk a Synology esetén is jó lenne a WP támogatás (nálunk sincs Android).

(#15867) Ranger^41:
jól gondolom, hogy a qnap termékek ugyanazon árban/kategóriában nagyobb teljesítményt nyújtanak?
Ezt így nem lehet kijelenteni. Típusonként/kereskedőnként változik a dolog. Szoftver tekintetében mindkét gyártó kellemeset alkotott.

[ Szerkesztve ]

(#15869) Ranger^41 válasza Multibit (#15868) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

qnap és synology a teljes app palettáját kiadta wp-re viszont vígaszágon még elképzelhető egy zyxel, transmissionnel és wpre metro transmission remote. De ezt csak akkor merem bevállalni, ha valakinek van ezzel tapasztalata, öngólt nem akarok. Igazából a torrent telefonról történő irányítása lenne a prioritás, bár a qnap többi appja ís ínycsiklandozó, de ha a torrent megoldható csontnélkül a zyxel transmission kombóval is akkor lehet garasoskodó leszek... :D

[ Szerkesztve ]

(#15870) HUNRookie


HUNRookie
csendes tag

Sziasztok!

NAS vásárlás előtt állok, de elég nagy a kínálat, nehéz dönteni, még a topic tanulmányozása mellett is.

Amire használnám: adatok tárolása, archiválás, torrent, filmek tárolása és lejátszása.

Egy MED600X3D és két gép+mobil eszközök wifin keresztül kapcsolódna, egy gép és a tv (vagy még egy MED600X3D) kábelesen, de ezek közül egyszerre maximum 2-3.

Filmek lejátszására mennyire használhatóak közvetlenül a hdmi kimenettel rendelkező NAS-ok?
Vagy inkább egy MED600X3D?

Mivel jelenleg kb. 6 gigányi adatot kellene tárolni, gondolom a későbbi bővítés miatt célszerű lenne 4 rekeszest választanom.
Az megoldható, hogy most beleteszek két 6 gigás WD RED-et, majd később szükség szerint bővítem?
A bővítéshez is csak 6 gigás merevlemezeket használhatok, vagy kisebbet is (pl: 6+2=8 GB tárterület ebben az esetben)?

Típusból is bőséges a kínálat.
Azt vettem észre, hogy a Thecus-okkal nincs sok tapasztalat, az Asustor, Synology, QNAP elterjedtebb.
Az alábbi típusok közül:
QNAP TS-451S
QNAP TS-451
Synology DS416
Synology DS415play
Asustor AS-304T
Asustor AS-204TE
Asustor AS5004T
Asustor AS5104T
Asustor AS3104T
a vázolt céloknak melyik (nem) felelne meg?

Illetve még szempont lenne az androidos támogatottság, a Play áruházas értékelések alapján az Asustor alkalmazásai nem annyira sikerültek.

(#15871) HUNRookie válasza HUNRookie (#15870) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

Sajnos lejárt a szerkesztésre szánt időm, a tárhely méretek giga helyett tera természetesen.

(#15872) Boxi88


Boxi88
őstag

(#15873) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!

Hamarosan szeretnék NAS ügyileg egy kis újítást, jelenleg egy ZyXEL NSA-310 -em van, igazából torrentezni használom szinte csak.De szeretnék valami erősebb kütyüt.Ki mit ajánlana?

DokY | www.zsolti.hu

(#15874) Doky1988 válasza Doky1988 (#15873) üzenetére


Doky1988
senior tag

Még annyi, hogy ennél jobbat tud valaki esetleg?
[link]

DokY | www.zsolti.hu

(#15875) phaseOne


phaseOne
tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy ha a hálózatomra kötök egy nas-t (pl egy NSA325-öt) akkor valahogy tudok-e olyan mappát létrehozni a windows pc-men amin keresztül a gépem úgy érzi mintha a NAS tartalma a filerendszere része lenne? (pl mintha egy külső meghajtó lenne vagy ilyesmi)

(#15876) Janaboy válasza phaseOne (#15875) üzenetére


Janaboy
veterán

Bár ez nem biztos, de csatlakoztatod meghajtóként (mondjuk K: ) és arra létrehozol egy linket (lnk fájl)..így elvileg a fájlrendszer részévé válhat..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#15877) gbors válasza phaseOne (#15875) üzenetére


gbors
nagyúr

mklink /D [link neve] \\[NAS]\[share]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15878) MaCS_70 válasza Doky1988 (#15874) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az igényeidtől függ. Akár a 325-ös is jobb vétel lehet -- ha elég a tudása.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15879) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!

A héten kaptam kézhez a Synology DS215j-met, raktam bele egy 4TB-os WD Red meghajtót.
Kérdésem, hogy van itt valaki aki használja a Download Station RSS letöltőjét? Kellene egy kis help :)

Köszönöm előre is.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#15880) g0dl


g0dl
addikt

A jobb elhelyezhetőség miatt az jutott eszembe, hogy a tervezett 4 lemezes mini-itx NAS-t egy régi VHS magnó házába építem.
Szerintetek elférne benne úgy, hogy megfelelő hűtést is meg lehessen csinálni?

(#15881) fogtunder válasza kosarob8 (#15879) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van, de fáradj át ezzel a Synology topikba pls.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#15882) kosarob8 válasza fogtunder (#15881) üzenetére


kosarob8
aktív tag

Köszönöm! És elnézést, nem találtam azt a topicot! :R

(#15883) Rick4 válasza phaseOne (#15875) üzenetére


Rick4
félisten

A sajátgépben a c meghajtó alatt egy üres fehér részre jobbklikk, ott lesz, hogy hálózati hely hozzáadása, betallózod, akár komplett mappákat is hozzáadhatsz, többet is, onnantól valóban úgy látszik, mintha a saját gépedben lenne az adott mappa, és úgy is működik.. Tudsz oda menteni, akár onnan programokat futtatni, telepíteni is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15884) phaseOne válasza gbors (#15877) üzenetére


phaseOne
tag

Köszönöm a választ neked, Janaboy-nak és Rick4-nak szitén, hasznos tanácsok voltak :)

[ Szerkesztve ]

(#15885) _Smooth válasza _Smooth (#15858) üzenetére


_Smooth
senior tag

Erre kérhetnék választ, segítséget?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#15886) Ano


Ano
őstag

Ma megvettem a ZyXel NSA325v2 -t és felmerült benne egy kérdés ...

Jelenleg csak linuxos PC van otthon és elnézve az instrukciókat, mindegyik valamilyen windows-os alapprogit emleget, hogy telepítsem fel, hogy az alap beállításokat meg tudjam ejteni a NAS-on, mint pl hálózat, vinyó inicializálás és admin jelszó megadása ...

Kérdésem az lenne, hogy van linuxos verziója is ennek az alap szoftvernek a CD-n vagy szerezzek be egy windows-os gépet az alapbeállítás miatt?

Perpill nem tudom megnézni a CD-t :(

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#15887) Dave™ válasza Ano (#15886) üzenetére


Dave™
nagyúr

Meglepődnék, ha nem webGUI-ja lenne, mint a NAS-oknak általában. Elvileg egy sima böngészővel el kell tudnod érni. A másik dolog, hogy ezek a NAS OS-ek gyakorlatilag szinte mind valamilyen linuxra épülnek.

(#15888) Ano válasza Dave™ (#15887) üzenetére


Ano
őstag

Hááát ... a doksi így kezdődik:

"
Chapter 1

Applications
1
1. NAS Starter Utility
1.1 NAS Starter Utility Installation
After you install a new hard drive on the
NSA325 v2
, please make sure to use
the NAS Starter Utility to discover and access the
NSA325 v2
to assign an IP
address by
the
DHCP
server
or a static
option
. The steps are as below.
a.
Double
-
click setup.exe.
NSU_2.10_build_105
7
b.
Click “Next” to begin the installation. "

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#15889) Patice válasza Ano (#15888) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez csak azoknak van kitalálva, akik alapból nem tudják hogyan derítsék ki a saját hálózatukra kötött új eszköz IP címét. Pl. a routered webes admin felületén szerintem a legkönnyebb - csak egy böngésző kell hozzá.

Ha megvan az IP, akkor azzal be tudsz lépni már a NAS webes admin felületére is - csak egy böngésző kell hozzá. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15890) Ano válasza Patice (#15889) üzenetére


Ano
őstag

Én is így gondoltam, de hátha tudnak valami újat is mutatni nekem :D

De akkor megnyugodtam, köszi szépen! :R

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#15891) krealon válasza _Smooth (#15885) üzenetére


krealon
veterán

Utolagos adatmentesben csak szakember fog tudni segiteni, de amennyit mar probalkoztal, lehet, hogy o sem. :(

(#15890) Ano

Lehet meg probalkozni az alapertelmezett nevvel is (http://nsa-325v2/). ;)

[ Szerkesztve ]

(#15892) _Smooth válasza krealon (#15891) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi, de adatok megvannak. Nincs gond semmivel, csak a NAS kezelőfelületén jelzi így. Illetve jelenleg nem tudom használni a második lemezt (az teljesen üres). Windows mind2 lemezre ugyanazt a foglaltsági szintet látja, pedig a másodikon nincs adat (nem is kell, hogy legyen).

Ezt a státuszt nem lehet valahogy resetelni? Hogy ne Raid1-ként akarja kezelni az első lemezt?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#15893) krealon válasza _Smooth (#15892) üzenetére


krealon
veterán

"Ezt a státuszt nem lehet valahogy resetelni? Hogy ne Raid1-ként akarja kezelni az első lemezt?"

Bit-gorbitessel ( :) ) biztosan meg lehet oldani, de en speciel kolcsonkernek egy HDD-t, amire lementenek mindent, majd formaznam a benti HDD-ket a megfelelo uzemmodben, vegul visszamasolnam az adatokat.

A konvertallasi muveletek elott mindenkepp erdemes mentest vegezni, es akkor mar inkabb nullarol kezdenek, a biztos vegeredmeny elerese celjabol.

[ Szerkesztve ]

(#15894) _Smooth válasza krealon (#15893) üzenetére


_Smooth
senior tag

Reménykedtem benne, hogy ezt elkerülhetem.
Így bukom a beállításokat is, igaz? :(

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#15895) _Smooth válasza krealon (#15893) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ja és egyébként a 2 lemez semmilyen kapcsolatban nem áll egymással jelenleg.
Disk1-ra Raid1-et ír, disk2-ra meg JBOD, de igazából tökéletesen elérek mindent akkor is, ha kihúzom a második lemezt. Ez inkább valami szoftveres zavar lehet, szóval a "bit-görbítés" még talán játszhat is :D (de nem merném megpróbálni).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#15896) Boxi88


Boxi88
őstag

Helló Urak

Gyors kérdés: az alábbi gép fogyasztása (ha az energiatakarékosság híve vagyok) nem való NAS felhasználásra igaz?

Processzor: Intel Core2Duo E8400 (2 x 3Ghz / 6M )
Memória: 4 Gb DDR2 (2 slot)
Merevlemez: 160 Gb (2.5’ sata)
Videokártya: integrált Intel VGA, nem lehetséges a bővítés. (4500M HD)
Hangkártya: Integrált, beépített hangszóróval.
adapter: Gyári 135w

(#15897) Rick4 válasza Boxi88 (#15896) üzenetére


Rick4
félisten

Nem igazán. Negyede fogyasztással elvannak a zabálósabb nasnak való gépek is. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15898) Boxi88 válasza Rick4 (#15897) üzenetére


Boxi88
őstag

Akkor jól sejtettem... :DDD

Még egy kérdés:

Egy "ZIDOO X1 Android TV Box Allwinner H3 Quad Core 1G/8G LAN HDMI 4K*2K H.265 KODI Android 4.4" eszközt be lehetséges e fogni NAS-nak? (2 usb-je van, arra menne két merevlemez)

(#15899) Rick4 válasza Boxi88 (#15898) üzenetére


Rick4
félisten

Menni biztosan megy a dolog, kérdés, mekkora leterheltséggel szeretnél üzemeltetni. Egyszerűbb feladatokra biztosan jó lesz, de kamerákat, 100 torrentet, meg filmet nézni egyszerre ne akarj rajta.

Én speciel jobb szeretem különválasztani az ilyen dolgokat, a célhardver rendszerint jobban muzsikál, még ha összességében többe is kerül.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15900) #44630784 válasza fogtunder (#15786) üzenetére


#44630784
törölt tag

"ha kényelmes vagy és sok a pénzed, vegyél egy syno-t, csak ne a j szériás cuccokat, hanem valami értelmeset."

Kényelmes vagyok és most van pénzem egy rendes NAS-ra.
A j széria és mondjuk a ds414 között mi a lényegi különbség?
Amit én ki tudtam hámozni a leírásokból, hogy csak egy LAN portja van, fele annyi RAM, illetve a ds414 tud hotswap-et. Számít ez otthoni felhasználásnál, amikor max 2-3 párhuzamos írás-olvasás van és az sem tragédia, ha leáll a NAS pár órára, amíg az ember kicseréli a hibás HDD-t?
A Synology NAS-oknál számít, hogy Intel vagy ARM proci van benne? (A play-ben pl. intel van, de szinte minden teszt kiemeli, hogy csak média transzkódolásban jobb a ds414-nél, ami meg ARM-os.)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.