Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) pacman789 válasza jaffa 2843 (#9100) üzenetére


pacman789
aktív tag

Köszi szépen akkor megveszem:) Nézegettem és nem nagyon volt 16ezer alatt.

(#9102) crow024 válasza jaffa 2843 (#9098) üzenetére


crow024
csendes tag

ezek szerint akkor a Genius sw 6000-es gyenge minőségű ?

ha már nem érdemes hangkártyát költeni rá .... :F

[ Szerkesztve ]

(#9103) egate válasza krx21 (#9073) üzenetére


egate
csendes tag

Szó nem volt hifiről. :N

(#9104) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne (mivel hangkártyák terén nem vagyok járatos), hogy az SB X-Fi kártyák közül a XtremeGamer Fatal1ty Pro milyen szint / minőség? -Mondjuk egy Audigy 2 zs-hez képest...

Leginkább HTPC építéshez kellene, s nem tudom, hogy a Fatal1ty Pro jobb-e annyival az Audigy 2-től...

(#9105) jaffa 2843 válasza Vegitaa (#9104) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mit kötnél rá és milyen megoldással?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9106) pacman789


pacman789
aktív tag

Na megvan a Creative SB X-Fi Surround 5.1 Pro:)
Olyan kérdésem lenne, hogy analógon ugyan az megy ki mint optikain ugye?
Mert rákötöttem a geniusra ott jól ment 5.1ben, de optikaival rá az erősítőre de ott a mélynyomó be se kapcsolt, illetve a center se szólt.
Csak akkor az erősítőn kéne állítani ugye?
Van valakinek ilyen marantz sr 9200-as erősítője?

(#9107) Vegitaa válasza jaffa 2843 (#9105) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Mondjuk egy 5.1-es rendszert. Középkategóriában...
Ez még távoli, egyenlőre csak a kártyát szeretném beszerezni. Amúgy semmi extra, ezen felül esetleg néha egy mikrofon jönne szóba, de az is csak "diktafon szinten".
Bár elképzelhető, hogy egy erősítőt is tennék rá...

(#9108) jaffa 2843 válasza pacman789 (#9106) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha filmet próbálsz lejátszani akkor a legjátszóban be kell állítani hogy az optikán tolja ki a hangot. (vagy a lejátszóban defaultra és a windowsban állítod át az alapértelmezett lejátszóeszközt). Sajnos a kari driverét nem ismerem és azt sem tudom, hogy mivel játszod le a filmet.
Ha esetleg tudsz képeket küldeni a driveréről és megmondod, hogy milyen lejátszót használsz akkor tudok segíteni.
Jöhet priviben is.

(#9107) Vegitaa

Nos, így nehéz ha még tervben sincs semmi. Amit így vakon tudnék ajánlani az a Xonar D2 / D2X. :) Ehhez bármit is veszel nem fogsz hiányt szenvedni sem analóg sem pedig digit részen.
A középkategória pedig mindenkinél mást jelent. :F

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9109) Yoyoyo


Yoyoyo
tag

Üdv !

Hangkártya és hangfalak vásárlása előtt állok. Segítséget szeretnék kérni.
A következőket néztem ki:
Asus Xonar DX
[link]

és Genius SP-HF 1800A
[link]

Ebben az árkategóriában van esetleg jobb, ajánlottabb vétel? 30k körül szeretnék megállni.

/nem túl nagy a szobám, és filmnézés, zene... mindennapos dolgokra használnám. /

Előre is köszönet

(#9110) Vegitaa válasza jaffa 2843 (#9108) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Nem tudom miért, de Sound Blaster párti vagyok. Igazából, kicsit mindenre kellene. Tudom, ez így nagyon tág...
Nekem az X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro szimpatikus, tudsz róla valamit mondani? Csak mert a régi SB Live-hoz, ill. az Audigy 2 zs-hez tudok viszonyítani.

(#9111) jaffa 2843 válasza Yoyoyo (#9109) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ez így korrekt. Hangfalból nemhiszem hogy van ennyiért más, nagyon elszálltak az árak, esetleg használtan ha találsz valami Edifier-t (r1600t, r1900t), vagy Creative T20
A kártya jóféle, ha esetleg vennél majd a későbbiekben kicsivel jobb hangfalakat, akkor a kártyát nem kell lecserélned.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9112) Daffit


Daffit
tag

Valaki tud segíteni, mert megőrülök. Vettem Asus Xonar DGX-et és feltelepítettem Win7 alá. Minden ok a rendszer szerint de egy csepp hang sem jön ki. Hiába telepítem a legújabb drivereket. Valaki találkozott már ilyennel? :W

Helikopter zuhant a helyi temetőre. A mentőalakulatok eddig 1300 holttestet ástak ki a törmelékek alól...

(#9113) TheZukker


TheZukker
tag

Jóestét. Ma vettem egy Superlux HD660-at, de nincs mivel meghajtanom még. Eddig a Xonar DG/DGX volt az esélyes de ma krichd1 felhívta a figyelmem a Audiotrak Maya MKII-POS hangkártyára, hogy nézzek utána használtan. A kérdés az lenne, hogy mennyire tudja meghajtani a HD660-at?

(#9114) jaffa 2843 válasza Vegitaa (#9110) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Én se tudom miért ez a creative mánia néhány embernél. Igazából pontos keretet sem írtál, hogy mennyit szánnál hangkártyára, de szinte biztos vagyok benne, hogy minden kategóriában jobb az Asus.

(#9112) Daffit

Ez így elég nehéz. Leírnád, hogy mi az amiket már kipróbáltál?

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9115) Vegitaa válasza jaffa 2843 (#9114) üzenetére


Vegitaa
senior tag

A megszokás. :)
Olyan 10, max 15 ezerig gondoltam. Ha nem SB X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro, akkor Asus Xonar D1 még ami szimpatikus . De tényleg, leginkább mozizásra kéne.

(#9116) azigazimoris válasza Daffit (#9112) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Alaplapi hang tiltva van ?

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#9117) TheZukker


TheZukker
tag

Hej valaki! HELP! :D

(#9118) pacman789 válasza jaffa 2843 (#9108) üzenetére


pacman789
aktív tag

Köszi szépen:)
Közben sikerült rájöttem mi volt a hiba, vezérlőpultban a hangoknál 2x is szerepelt ez a hangkártya mint speaker és spdif out, az utóbbit állítottam be alapértelmezettnek + Dolby digital live-ra kellett tenni és így már jó és

[ Szerkesztve ]

(#9119) Daffit


Daffit
tag

Hello! Közben megoldottam, de pár szál hajamat kitéptem. Alaplapi hangot letiltottam, de az sem segített. Ezer próbálkozás után aztán összejött. :C

Helikopter zuhant a helyi temetőre. A mentőalakulatok eddig 1300 holttestet ástak ki a törmelékek alól...

(#9120) belinho


belinho
senior tag

Na mégegyszer!

Hamarosan veszek egy msi Z77a-g45 tipusú alaplapot!
A régi konfigban egy SB live 24bit-es 5.1-es hangkarit használtam, mivel az alaplapi realtek szörnyű volt még 2008-ban anno!
A hangkártya se mai gyerek már, de tökéletesen üzemel.
Az új lapon valami thx true studio pro féle szöveg van, de konkrét info-t nem tudok!
A kérdés az lenne, hogy mennyit fejlődött 2008 óta az alaplapi hangtechnika, mert akkor nyugdíjazom a kis Creative hangkarit, ha az alaplapi már jobb minőségű, és többet tud.

(#9121) jaffa 2843 válasza belinho (#9120) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Azt a kis sb live-ot felejtsd el sztem.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9122) belinho válasza jaffa 2843 (#9121) üzenetére


belinho
senior tag

Köszi szépen a segítséget!

Akkor nyugdíjazom az öreg jószágot, sok csatát megéltünk együtt de eljárt felette az idő szerintem is, bár win7 támogatás még mindig van hozzá!
Kíváncsi leszek az alaplapi hang hogy fog szuperálni, bár ez a THX felirat azért csak jót jelent remélem! Az alplap kiskönyvébe ez van írva:
Audio
Integrated HD audio codec by Realtek® ALC892
8-channel audio with jack sensing
Compliant with Azalia 1.0 Spec
THX true studio pro!

(#9123) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Sziasztok,

Fejlesztenék PC-mhez hangkártyát, valami jobb minőségűt, de elérhető áron. PCI-e csatlakozósat. Jelenleg filmezésre használnom a gépem a VGA kártyám képzi a hangot és küldi a TV-nek, de tervezem 5.1-es hangfalszett. vagy erősítővel vagy aktív hangfalszetett kötnék rá. Fontos hogy legyen digitális csatlakozója a későbbiekre gondolva.
Mit tudnátok ajánlani?

Én ezeket néztem:
ASUS Xonar DX/XD
ASUS Xonar DSX
CREATIVE Sound Blaster X-FI Xtreme Audio PCI-E

Minőségben melyik a jobb melyik ajánlanátok? De elfogadom ha jobbat ajánlotok, csak 20e felé nem igazán mennék.. sőt..
De olyat szeretnék ami a későbbiekben is megállná a helyét.

Köszi a segítséget előre is.
gerzsol

[ Szerkesztve ]

(#9124) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok! Van egy Creative T20 hangfalpárom, alaplai integrált kártyáról hajtom. Kérdés, hogy dukál e ehhez egy külön hangkártya? Nagy változás lenne ha vennék hozzá?
Mert egész jó számomra gépnél ez a hangfal, de ha sokkal jobbat kihoz belőle egy jó fajta hangkártya akkor lehet vennék. Főleg trance zenét hallgatok, kb semmi másra nem kell.
Ársávot még nem tudom, először kíváncsi lennék a tapasztaltabbak véleményére.

[ Szerkesztve ]

(#9125) gyenesmartin válasza kisgyerek85 (#9124) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ahhoz már illik egy komolyabb hangkártya.

(#9126) kisgyerek85 válasza gyenesmartin (#9125) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Konkrét típusokat kérhetek? Vagy inkább olvassak vissza a topicban vagy ~200 postot és akkor lesz rálátásom, hogy számomra mi kellene?

(#9127) gyenesmartin válasza kisgyerek85 (#9126) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Xonar: DG, DGX, DS, DSX, D1, DX. Ezek közül valamelyik. Hangilag sorrendbe van (kivéve az X végűek, mert azok csak csatlakozóban térnek el az X nélküliektől.) Amennyit szeretnél rászánni.

(#9128) gerzsol válasza gyenesmartin (#9127) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Ez így akkor a minőség sorrend is nem csak az ár?
És ilyen sorrendbe bizonyos Creative kártyákat hova rangsorolnál be?

A csatlakozó alatt gondolom az PCI és a PCI-e-t értetted.. Vagy hátul a kimeneteikben is van eltérés? Digitális jeleket min tud kiadni ezek a Hangkártyák? mert ahogy nézem optikai nincs rajtuk és ha erősítőt kötnék rá, én azt hittem az optikaival a legcélszerűbb (?) biztos van más optikai csati, de az is ugyanúgy könnyen használható?

Szerkesztve:
Vagyis van optikai csak számomra ismereten csatival. Bocsánat tudatlanságomért.

[ Szerkesztve ]

(#9129) gyenesmartin válasza gerzsol (#9128) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nagyjából hangilag is sorba van. A DG az alap csak fejhallgatóerősítővel. A DS meg fejleszthető és talán a D1 a legjobb (a 3 közül).
Csatlakozó alatt PCI meg PCI-et értettem. Habár egy kicsit másban is különböznek, de az nem lényeges. Optikai csatlakozó van mindegyiken. A DG-n a sima Toslink a többinél meg egy jackes átalakítóval kell beledugni az optikai kábelt.

(#9130) gerzsol válasza gyenesmartin (#9129) üzenetére


gerzsol
aktív tag

És olyat lehet hogy Összekötöm a VGa-val és akkor a Xonar képzi a hangot de átvisszi a VGA-ra és onnan a HDMI-n megy ki az erősítőbe. Ezt meg lehet csinálni az újabbakon is?
Mert a Xonar D1-en látom hogy van ilyen lehetőség, kérdés a VGA-mon van-e ilyen csati...
Csak azért venném mert hangfalat később vennék csak meg erősítőt és érdekelne hogxy így is ki tudom-e használni ha a VGA TV közvetlenül HDMI-HDMI-re van kötve. Vagy amig nem vettem meg a hangfalt felesleges is megvenni..

(#9131) gyenesmartin válasza gerzsol (#9130) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ezt már nem tudom. De az újabb kártyákon már elvileg bele van építve eleve egy hangchip. Legalábbis az enyémen (Hd 5770).

(#9132) alex89


alex89
senior tag

üdv urak!

Egy kis segítséget kérnék, mert már kb habzik a szám az idegtől :W

Tehát adott egy 5.1-es hangfalszett, egy alaplapi hangkártya (realtek alc892). Évek óta rendben működnek, ma reggel viszont takarítgattam és széthúztam a csatlakozókat. Na azóta nem szól a mély csak nagyon halkan. Régebben is volt hasonló jelenség pl oprendszer telepítése után, ilyenkor "Mélyhang-kezelés engedélyezése" opciót bekapcsolva szólt rendesen minden, de most nem. Már minden drivert kipróbáltam, csatlakozókat milliószor átnéztem... a mély egyébként más jelforrásról szól rendesen szóval az is jó. Minden ötletet szívesen fogadok :R

[link]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#9133) gerzsol válasza gyenesmartin (#9131) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Igen, már elég régen bele van építve. Nekem a régi 4850-ben is benne volt és a mostani 6750-ben is benne van, de gondolom azért nincs olyan minőségű mint egy PCIe-s videókártya.
Vagy erről mi a vélemény?
Én most jelenleg azt használom.

(#9134) OverKiller


OverKiller
tag

Sziasztok!

Van egy Roccat Kave (5.1) fejhallgatóm, és szeretnék hozzá venni egy hangkártyát. Olvasgattam, és sok helyen írták az ASUS Xonar DX-et. Az egyetlen problémám vele, hogy ez ilyen "kiscsatis" (nem tudom a pontos nevét mi az) és az alaplapomon szerencsétlenségemre pont a legfelső slot olyan, így nem tudom betenni, mert pont alatta van a videókártya, illetve ott jön el az alaplap tápkábele és nem tudnám betuszkolni. :)
Ti mit ajánlanátok hozzá olyan 15-17.000Ft-ig?
Felhasználás szempontjából játékok, zenehallgatás és 5.1-es filmek.

[ Szerkesztve ]

(#9135) gyenesmartin válasza OverKiller (#9134) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor D1.

(#9136) OverKiller válasza gyenesmartin (#9135) üzenetére


OverKiller
tag

Köszi!
Amúgy miben különbözik a két kártya?

(#9137) jaffa 2843 válasza OverKiller (#9136) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az DX az PCI-express csatlakozású (pici), a D1 pedig sima PCI.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9138) OverKiller válasza jaffa 2843 (#9137) üzenetére


OverKiller
tag

Akkor jó. :)
Köszönöm a segítséget mindenkinek. :)

(#9139) t-rac


t-rac
senior tag

Üdv,

Ezen a három külső USB hangkártyán gondolkozom. Elsősorban rap és beatbox rögzítésére használnám őket, szóval az a legfontosabb, hogy a legjobb minőségű hangot rögzítse mikrofonnal. Aztán menni fog rá majd MIDI hangszer is, de az majd csak jövőre...

szerk.: hangosítás is fontos lenne, lehetőleg minél kevesebb delay-el!

Edirol UA-4FX
Alesis IO4
Tascam US-122 MK2

Szóval melyiket tudnátok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#9140) crow024 válasza t-rac (#9139) üzenetére


crow024
csendes tag

ezek közül személyesen egyiket sem ismerem ! De - Edirol UA-4FX - sok jót hallottam már....
Kiváló studiózásra is alkalmas DSP , midi hangkártya ! egyedül nem tudom hogyan műxik wind 7 , 64 bit alatt.....

(#9141) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Ha csak az SPDIF kimenetet használom, akkor is jobb alternatíva egy Asus Xonar a jelenlegi X-Fi Xtreme gamer Fatal1ty-m helyett? 5.1 kell filmekhez, stereo zenéhez, nagy hangfalakkal, jóféle házimozi erősítővel.

Asus Xonar Essence ST-n a digitális kimenet OPAMP-ja is cserélhető?
Van olcsóbb kategóriás (akár használtan) hangkártya, amin még cserélhető, és tud DTS-t? (pl. vmilyen Auzentech vagy egyéb)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#9142) almos94


almos94
aktív tag

Sziasztok!
Creative Audigy 2 megér használtan 5500ft-t? Asus Xonar DG-t akartam venni,az volt 6000-ért,de elvitték. Az Audigy 2 mennyvel gyengébb mint a Xonar GD?

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#9143) Mecsekis


Mecsekis
csendes tag

Sziasztok!
Hangkártyát szeretnék vásárolni.
Az alaplapom: GIGABYTE GA-H61M-S2V-B3 (Realtek ALC889 inegrált hang van benne).
Egy MU-15 MK2 erősitöm van és egy pár HB1 Heybrook hangfalam.
Jó minőségü sztereó analóg hang a követelmény, nem házimozizok.
Valamint ha lenne rajta egy jó minőségü fejhallgató kimenet.
Linux Ubuntu 12.04 LTS alatt kellene müködnie!!!
Előre is köszönöm a segitséget.
UI: Jelen pillanatban egy jack-rca kábellel van összekötve az integrált hangkártya az
erősitővel, elég rossz minőségű a hang, ezért szeretnék valami jobb hangkártyát.

LG G2

(#9144) kaf001 válasza almos94 (#9142) üzenetére


kaf001
tag

Annyit nem ér, esetleg 4500Ft-ot, de az Asus-al jobban jársz minimum egy dx-et vegyél azt olcsón lehet már kapni és megéri a pénzét, persze használtba. Én a Creative termékeket hanyagolnám.

(#9145) kaf001 válasza Mecsekis (#9143) üzenetére


kaf001
tag

Mennyi casht szánsz rá?
Egy összekötő is sokat dobna a hangon...

(#9146) Mecsekis válasza kaf001 (#9145) üzenetére


Mecsekis
csendes tag

kb. 20-30 ezer

LG G2

(#9147) kaf001 válasza Mecsekis (#9146) üzenetére


kaf001
tag

Ezt ajánlom, szerintem nem kell több ennél, de egy ilyen rendszer elhanyagolhatatlan eleme az összekötő kábel. Minden rendszer pont olyan erős mint a leggyengébb láncszeme. :K

(#9148) Mecsekis válasza kaf001 (#9147) üzenetére


Mecsekis
csendes tag

Köszi a segitséget!
Az összekötő kábel egy teljesen mezei pár száz forintos jack-rca madzag.
De látom ezen rca kimenetek vannak.
Veszek valami jobb minőségü rca-rca kábelt.

LG G2

(#9149) #54715584 válasza Mecsekis (#9148) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mindenképpen próbálj ki valami jobb minőségű összekötő kábelt, esetleg hangfalkábelt. A hangkártyák driver-eiben és programjaiban is lehet állítani a hangzáson, vagy akár az erősítőn is.
Nem tudom Linux alatt milyen beállítások vannak?

Bár én személy szerint egyáltalán nem pártolom az integrált hangkártyákat, ha nem tudsz kábellel vagy beállításokkal javítani a hangzáson, akkor valami olcsóbb (~10e) hangkártya is megteszi szerintem.

(#9150) kaf001 válasza Mecsekis (#9148) üzenetére


kaf001
tag

Kábelből is használtat érdemes venni mert újonnan könnyen kiadhatsz rá annyi pénzt mint hangkártyára ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.