Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9451) Ramachandra válasza krx21 (#9450) üzenetére


Ramachandra
tag

Szerintem tudom milyen lesz :D Különben minek írtam?

[link]

Nem kell hozzá zseninek lenni mint ahogy azt sokan feltételezik. Persze akár mit el lehet rontani, ahoz még forrasztópáka sem kell.

A trükk az, hogy adagolva kapod meg az újabb technológiát, és az az érzésed "Hű micsoda előrelépés!" pedig csak néhány vacak alkatrész kérdése.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#9452) sakal83


sakal83
addikt

Egy Asus Donar DGX mennyire ajánlott kategória? Egy 5.1 rendszert vinne, az alaplapitól frászt kapok.

Esetleg más pcie foglalatút tudtok ajánlani?

(#9453) att88ila


att88ila
tag

Van nekem egy Genius 5050 v2 5.1 készülékem. Ez az alaplapi integrált hangkártyára van rákötve. Ha vennék egy ilyen 5.1 genius hangkártyát az javitana a hang minöségén?Melyiket ajánljátok ezek közül? Vagy mit ajánlatok hasonló árba ami jobb ezeknél?
Mi a külömbség e két Genius 5.1 hangkártya közül?
[link]
[link]

(#9454) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni az Auzentech X-Fi Prelude 7.1 - es hangkártyámat.
A kérdésem az lenne, hogy melyik hangkártya most a "legjobb"?
Érdemes Creative féle X-Fi - t venni, vagy esetleg az Asus Xonar kártyái jobbak?
Nem a játék a legfőbb szempont, only film és zene.
Sztereó rendszert használok illetve fejhallgatót.

Köszönöm!

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9455) fradi81 válasza att88ila (#9453) üzenetére


fradi81
veterán

Ez a genius kb egy integrát hangkártya szintű cucc...

Hunnia
Miért akarod lecserélni azt a jó kis kártyát? A xonar D1/DX se jobb.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#9456) HUNNIA1920 válasza fradi81 (#9455) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nem D1/DX szintre gondoltam, hanem mondjuk ST/STX.
Vagy jobban járnék egy külső DAC modullal esetleg egy asztali erősítővel?
Bár nem tudom, hogy érdemes-e lecserélni, mert ez a Prelude sem egy bovli kari.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9457) fradi81 válasza HUNNIA1920 (#9456) üzenetére


fradi81
veterán

[link]
Szerinte STX.

moto g72, Ninebot d28e

(#9458) att88ila válasza fradi81 (#9455) üzenetére


att88ila
tag

És erröl mi a véleményed?Ezzel a hangkártyával szebb lenne a hangminöség játék,zene meg film közben?Asus Xonar dg 5.1.
[link]

(#9459) fradi81 válasza att88ila (#9458) üzenetére


fradi81
veterán

Igen ez a minimum ami jobb mint az integrált és újonnan ennyiért meg lehet venni.

moto g72, Ninebot d28e

(#9460) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. 10e környékén szeretnék PCI-E-s hangkártyát venni. 12 körül láttam itt az aprok között Xonart, de van pl ez. Tudtok esetleg véleményt mondani erről, vagy egyéb alternatívákat? Igazából az a problémám az alaplapi kártyával, hogy a mikrofonos felvételek nagyon zajosak, és azt remélem, h egy fokkal jobb kártyával nem lenne ilyen problémám.

[ Szerkesztve ]

(#9461) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro v xfi prodigy 7.1 a jobb kb azonos aron? jatek zene film a felhasznalas.

(#9462) Fail3D! válasza Fail3D! (#9461) üzenetére


Fail3D!
addikt

ezt meg megfejelnem 1 recon 3d vel:p kb elmeleti rangsort felallitva, koszonom.

(#9463) Orgi válasza HUNNIA1920 (#9454) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem neked nem érné meg egy STX-re váltanod arról... zenére egy Essence One vagy hasonló cucc lehetne előrelépés, inkább a DAC topicban kérdezz rá szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#9464) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9465) SOAD19 válasza HUNNIA1920 (#9456) üzenetére


SOAD19
addikt

Amúgy lehet nem is biztos, hogy észlelnél előrelépést... A Logitech hangfalszetthez szerintem elég a mostani kártya is, bár nem tudom milyen fejesed van...

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#9466) Orgi válasza SOAD19 (#9465) üzenetére


Orgi
őstag

Teljesen igazad van, sokkal többre mehetne egy hangfalcserével...

(#9467) CrAck69 válasza CrAck69 (#9446) üzenetére


CrAck69
senior tag

nekem is tudnátok javasolni valamit? :-)

Egyszer fenn....

(#9468) Orgi válasza CrAck69 (#9467) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem azért nem válaszolt senki, mert kb minden 2. kérdés ilyesmi és ha pár oldalt visszaolvasol több választ is találsz rá... Vedd meg azt az Asust ami tudja a THX-et (ha van ilyen) vagy vedd meg a Creative-ot, legalább lesz róla tapasztalat, amit megoszthatsz itt. Vagy rendelj külföldről egy Auzentechet, azzal nagyon nem lőhetsz mellé...

(#9469) SOAD19 válasza Orgi (#9466) üzenetére


SOAD19
addikt

Igen a helyében én is inkább egy jobbfajta sztereó hangfalpárra költenék. De, lehet, hogy a fejessel hallgat zenét (ami lehet valami komolyabb is, csak nem látom az adatlapján), és csak filmre van a Logitech hangfalszett.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#9470) HUNNIA1920 válasza SOAD19 (#9469) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Denon AH-D1100 fejest használok. :K

Igen, gondolkoztam komolyabb sztereó rendszerben is, csak 1.) nem igazán ismerem őket, melyik jó, melyik nem (több utas legyen, vagy 2.1 - es kiépítés), 2.) oda akkor kell külső erősítő is (ha jól gondolom).

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9471) SOAD19 válasza HUNNIA1920 (#9470) üzenetére


SOAD19
addikt

Itt szerintem biztos tudnának ajánlani valami jót. Én anno is gondolkodtam, hogy venni kellene egy tűrhetőbb aktív hangfalpárt (amihez ugyebár nem kell erősítő, mert alapból be van építve a a dobozba)
Zenére a sima 2.0-ás sima sztereót ajánlják, ha jól tudom. Az ST/X árából nagy valószínűséggel már sokkal jobb hangkeltőt kapnál a Logitechnél. Nagyobb előrelépés lenne, mintha kártyát cserélnél. De, kérdezz rá az adott topikban. Mondjuk az is kérdéses, hogy melyik eszköz miatt akarnál fejleszteni. A fejes alá szeretnél fejleszteni, vagy a hangfalas Logitech-ből szeretnél-e többet kihozni. Ha a hangfalas rendszert szeretnéd fejleszteni, akkor én inkább a hangkeltőt cserélném.

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#9472) fradi81 válasza HUNNIA1920 (#9470) üzenetére


fradi81
veterán

Attól függ mennyi a keret, front hangfalpár + erősítő kb 100K-tól kezdődik, ezt egy 2.1 csak a dübörgésben múlja felül, másban messze elmarad.

moto g72, Ninebot d28e

(#9473) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali.. Ma megjött az Új hangkeltőm végre. Egy Asus Xonar DG, mlg szoknom kell a fos alaplapi zajkeltő után de eddig tetszik amit hallok.. :K

(#9474) att88ila válasza Beretvás (#9473) üzenetére


att88ila
tag

Szia!Én is ilyen Asus xonar dg hangkártyát akarok majd venni.Genius 5050 v2 5.1 készülékem van és ez is még az alaplapi hangkártyára van rákötve.Nagyon sokat változott a hang minösége az asus hangkártyával mint az alaplapival?

(#9475) sakal83 válasza Beretvás (#9473) üzenetére


sakal83
addikt

Nekem is ez lenne a kérdésem?

Mivel használod? Zenék, filmek mennyire tiszták, illetve a térhatás milyen?

(#9476) Beretvás válasza att88ila (#9474) üzenetére


Beretvás
addikt

eddig csak zenével teszteltem, mindenfélével.. Első körben tisztább sokkal a hangása mint az alaplapinak, dinamikusabb, nem recseg mint néha az alaplapi..Játékoknál nem próbáltam még, egy X-wave maestro II van rákötve aminek sokkal nagyobb és szebb basszusa lett.De az erősítőre kötött mélyládám is sokkal hangosabb és talán lágyabb is..

sakal83:Kb neked is a fent leírtakat tudom mondani.. Ennyi pénzért szerintem nagyon megérte, persze használtban van jobb is de ez Új ami nekem fontos szempont volt..

Szerk: most belenéztem egy két filmbe is és meggyőző a térhatás.. :K

[ Szerkesztve ]

(#9477) kisvonti


kisvonti
csendes tag

Megrendeltem a DX-et , holnap megyek érte, majd írok hogy milyen a Solo6C-vel(később, mert soká kerülnek egy helyre). Remélem nem lesz csalódás....:S

(#9478) sakal83


sakal83
addikt

Most már kikészített az alaplapi hangkártya teljesen:

Tehát 5.1-et hajtok, technincs hangfalakkal. Eddig egy x-fi xtreme gamer+Pioneer 5.1-es erősítő adta a hangot. Legalább ilyen hangminőséget szeretnék.

Az alábbi hangkártyákat néztem:

1 Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro
2 Asus Xonar DGX
3 Asus Xonar DX
4 Asus Xonar DSX

Melyik legyen, mit várhatok tőle?

(#9479) jaffa 2843 válasza sakal83 (#9478) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Optika v analóg? Ráaggatni való hangkeltők pontos típusa?

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9480) fradi81 válasza sakal83 (#9478) üzenetére


fradi81
veterán

1. esetleg 3.

moto g72, Ninebot d28e

(#9481) CrAck69


CrAck69
senior tag

Srácok a kettő közül melyiket?
Mi a kettő közt a különbség?
Árban hasonlóak, és mindenféle felhasználásra (játék film zene)
Köszi :R

Creative Sound Blaster Recon3D
Asus Xonar DX

Egyszer fenn....

(#9482) sakal83 válasza jaffa 2843 (#9479) üzenetére


sakal83
addikt

analógon lenne, az erősítőt kivenném a rendszerből lehetőleg. Ha nem lenne jó, akkor természetesen vissza optikaival.

egy génius 5000 valami az 5.1., de a hagfalai le vannak cserélve régi technicsekre, csak a mélyládája genius. típusát nem tudom, de elég jófajták (20 éve mennek), akkor premiumok voltak.

(#9483) jaffa 2843 válasza sakal83 (#9482) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ezesetben valóban a DX vagy ha közel azonos áron van akkor Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro. (30-at nem ér)

szerk: itt aprón pont van egy.

(#9481) CrAck69

A kettő közül Xonar DX.
Mihez kellene egyébként?

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9484) CrAck69 válasza jaffa 2843 (#9483) üzenetére


CrAck69
senior tag

Mindenféle felhasználásra. Játék zene film.
De a különbség számottevő? Jobb a chip benne?

Egyszer fenn....

(#9485) korcsi


korcsi
veterán

X-fi xtremegamer hangminőségben jobb egy audigy 4-nél?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9486) fradi81 válasza korcsi (#9485) üzenetére


fradi81
veterán

Jobbnak kéne lennie :)

moto g72, Ninebot d28e

(#9487) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Na igen, itt a gond, hogy sztereó rendszer erősítővel 100 - nál indul. Igazából már a 100 - at is sokallom, nem hogy egy induló szettért annyit adjak. :N

A másik dolog pedig, hogy rock/metal stílushoz nem egyszerű rendszert építeni. :P

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9488) fradi81 válasza HUNNIA1920 (#9487) üzenetére


fradi81
veterán

Olcsóbban is össze lehet hozni, használtan. [link] :)

moto g72, Ninebot d28e

(#9489) Kékes525


Kékes525
félisten

Milyen hangkártyát tudnátok ajánlani a Creative SB X-Fi XtremeMusic helyett, ami monoban és sztereóban egyértelműen a jobb. Főleg foobar2000-el hallgatok DVD-A, PS3 RIP SACD, és vinyl rip 24bit 96 khz, ritkán 24bit 192khz-t beat, rock, jazz, blues és komolyzenét.

Hozzá egy megfelelő minőségű fejhallgatót. Most Seinnheisen HD 555 -ösöm van.

Lehet külső és belső is kb 100 ezer (a fejhallgató is) forintig.

Köszi a válaszokat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9490) krx21 válasza Kékes525 (#9489) üzenetére


krx21
nagyúr

Már máskor is ajánlottam: Asus ROG_Xonar_Phoebus
Nekem ilyen van és teljesen meg vagyok elégedve vele... A beépített fejhallgató erősítője hangkártyák tekintetében kiváló akár nagyobb ellenállású fejeseknél is...
Ha ennél még jobbat szeretnél akkor már csak egy alternatíva marad: Asus Xonar_Essence_One
Fejhallgatót is ajánlok, különösen ha szereted a komoly intenzív mélyeket:
Denon AH-D1100, nekem ilyen van, nagyon szeretem...
De ha még ennél is komolyabbat szeretnél:Denon AH-A100

Az Essence One-t egy A100 fejhallgatóval szívesen meghallgatnák én is...
Ezek az én favoritjaim, de mindenkinek más tetszhet...

(#9491) PuMbA válasza krx21 (#9490) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha ennél még jobbat szeretnél akkor már csak egy alternatíva marad"

Nem csak egy, a közel hasonló árú Xonar Essence STX jobb, mint a Phoebus.

(#9492) krx21 válasza PuMbA (#9491) üzenetére


krx21
nagyúr

Miben? :U Ráadásul régebbi is...

(#9493) PuMbA válasza krx21 (#9492) üzenetére


PuMbA
titán

Az, hogy régebbi, nem számít semmit. Például egy 1972-ben készült hangfal el tud kalapálni egy mai csodatechnológiás fél millás cuccot. Adatokban is jobb, de nézd meg a két kártya honlapját. ROG Command? Világító biszbaszok a kártyán? Vezérlődoboz? A Phoebus egy gamer kártya (tud 7.1-et is) és erre van kihegyezve, míg egy STX-nek csak sztereó kimenete van és nincsenek benne Phoebus-féle sallangok, hanem helyette még jobban a hangminőségre helyezték a hangsúlyt.

[ Szerkesztve ]

(#9494) krx21 válasza PuMbA (#9493) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát nem tudom... A világító bizbasz a fejhallgató erősítő aktuális impedanciához kötött beállítását mutatja... A külső hangerő szabályzó szerintem egy fejhallgatóhoz több mint hasznos, szükséges...
Továbbá tartalmaz minden említett minőségi kondenzátort és technológiát, újabbakat is...
Én úgy gondolom, hogy a minimális jel-zaj arány megkülönböztetés üzletpolitikai okok miatt jelzi az asus... Ugyanis ha teljesen egyforma lenne, akkor nem lenne miért választani a kevesebbet tudó típust...
De lehet, hogy én gondolom rosszul és tényleg van hallható különbség, de nem hiszem...

Kéne keresni egy komoly összehasonlító tesztet a neten, kíváncsi lennék én is...
Van ilyen?

(#9495) fradi81


fradi81
veterán

Szerintem is jobb hangja lehet az stx-nek, látszik hogy komolyabb az egész és zenehallgatásra van kitalálva, jákékra meg jó a ROG, mert abban úgyis gyenge minőségűek a hangok :)

moto g72, Ninebot d28e

(#9496) krx21 válasza fradi81 (#9495) üzenetére


krx21
nagyúr

;]

(#9497) PuMbA válasza krx21 (#9494) üzenetére


PuMbA
titán

"Ugyanis ha teljesen egyforma lenne, akkor nem lenne miért választani a kevesebbet tudó típust..."

Én mindig a kevesebbet tudó típust szoktam választani, mert az kevesebbet tud, de jobb minőségben.

"Kéne keresni egy komoly összehasonlító tesztet a neten, kíváncsi lennék én is...
Van ilyen?"

Én sem találok, de képtelenség, hogy rosszabb legyen a Phoebusnál (mivel a ROG névben benne van, hogy ez egy gamer kártya, tehát teljesen más célcsoportot céloz meg a kettő). Míg az Essence STX-ben cserélhetőek az opamp-ok, tehát variálhatod a hangzást, ahogy neked tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#9498) krx21 válasza PuMbA (#9497) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt nem mondtam, hogy rosszabbul szól...
Lehet, jobb is... Most már kíváncsi lennék egy éles összehasonlításra...
De egy biztos, ha én jobb hangzást szeretnék akkor már csak a Essence One-ra gondolnék...
Az amúgy is kiegészítő (DAC + AMP) Csak ne lenne olyan drága...

(#9499) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali, héten vettem egy xonar dg hangkarit, a hangjával elégedett vagyok, de az volna a kérdésem , hogy amit adtak hozzá telepítő lemezt azt használjam vagy jobb ha a legfrissebbet töltöm le a hivatalos honlapőról??

(#9500) TXT


TXT
őstag

Jatekhoz melyik a legjobb hangkartya, ha nem az ara, hanem a minosege a szempont?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.