Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14951) pendre54 válasza SoulReaver (#14948) üzenetére


pendre54
addikt

Nálam is hasonló volt a szitu amikor megvettem az Asus Xonar DGX-et. Így néznek ki az alaplap slotjai(Asus Vanguard B85).

Értelemszerűen a legfelsőben a VGA, az alatta lévő rövid slotba nem fért el, ahova egyébként célszerű lenne rakni, ezért én is a legalsóba raktam, és tökéletesen működik.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#14952) SoulReaver válasza pendre54 (#14951) üzenetére


SoulReaver
veterán

Királyság :)

Most már csak azt kell kiderítenem, hogy ez a hangkártya, csak átalakít dts be, vagy eleve azt ad...?

(#14953) DarthSun válasza SoulReaver (#14950) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nincsmit, jól fog szólni az a kártya !

A 3 test probléma nem megoldható.

(#14954) Bodz válasza juhiimi (#14944) üzenetére


Bodz
nagyúr

Xonar DG/DGX.

(#14945) Sziszifeca: Xonar DG/DGX

(#14946) pityeszka: Talán inkább ESI Prodigy X-Fi NRG. Van külön erősített füles kimenete.

(#14947) Grózi: Az nem egy túl jó hangú valami. Igazából ha nem kell az 5.1 és a távirányító, akkor nem éri meg az árát. Musiland Monitor 01 US belefér? Vagy olcsóbb kellene?

(#14955) Grózi válasza Bodz (#14954) üzenetére


Grózi
veterán

Igazából csak azért kérdeztem mert van itt aprón 7k-ért és kéne valami a xonar ds helyett.Azt 5.1 nem érdekes,csak a Modecomhoz kéne valami ami hozza a Ds szintjét+van rajta fejhallgató erősítő és külső(mAtx konfigra váltottam-nincs hely belső hangkártyának).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#14956) ZolaBA


ZolaBA
csendes tag

Ötletet kérnék, hogy milyen hangkártyát vagy DAC-ot vegyek... csak zenére, gyönyörű 2.0 analóg sztereo jelre vágyom :)

Ahol tartok (tartottam) ... van egy Terratec Aureon Sky 5.1 hangkártyám (envy24ht, 192Khz/24bit, 106db) amivel tele lett a micsodám, hogy valami frissítés óta nem megy windows 8 alatt. (eddig ment, most valami elcsesződött és 10 másodperc lejátszás után elhallgat, 3 napot szenvedtem vele de feladom). Támogatás sincs ezer éve hozzá.

Amin hallgatom az egy Denon 1905 házimozi erősítő (fikázók lapozzanak), B&W 602S3 hangfalak. Az erősítőben lévő DAC szintén 192Khz/24 bit, 100db SNR. Ha digitálisan kapja a jelet optikai vagy koax, gépről vagy tv-ról vagy Asus O!play-ről akkor nagyon szépen szól, csak a terratec-ről érkező analóg jel még szebb volt és visszavágyom rá... (érdekesség még, hogy a digitális jelet mindegy miről kapja vagy milyen kábelen tv/pc/oplay nem venni észre különbséget).
Ezen kívül további érdekesség, hogy van egy Fiio E10-em is, tegnap kipróbáltam DAC-nak.... hááát :P sajnos kevés, gyengébben szól mint ha az erősítőt hajtom meg mondjuk az oplay-ről optikai kábellel. Pedig maga a Fiio E10 fejhallgató erősítőnek jó, laptop mellett AKG fülessel szeretem.

Szóval a cél legalább a terratec minőség lenne, de eszetlen költség nélkül (Xonar Essence STX-t nincs "kedvem" venni), mert nem sznob vagyok csak szeretem ha szépen szól!:) van jó ötlete valakinek?

(#14957) Werkly


Werkly
őstag

Asus P8Z77-V alaplapra milyen hangkártyát tudtok ajánlani amit érdemes lenne megvenni? Játék és zene! 5vagy 7.1-es. Köszi!

(#14958) varmi2 válasza Werkly (#14957) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hangkártyát nem alaplaphoz ajánlanak, hanem a hallgatás módjára . Fülessel, aktív hangfallal, esetleg digitálisan megy egy erősítőbe(ez esetben az alaplapi is megfelelő, ha van rajta megfelelő digitális kimenet) Pontos típus kell ezekből, amin végül hallgatod. Utána ajánlunk hangkártyát.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#14959) arch7nGel


arch7nGel
csendes tag

Az alaplapi hangkártya driverén van egy olyan funkció, hogy fejhallgató virtualizálás. Ez pontosan mit takar?
(ALC892)

(#14960) norbert1998 válasza arch7nGel (#14959) üzenetére


norbert1998
veterán

nekem is olyan "káryta" van

konkrétan? semmit. semmi változást nem eszközöl nálam

(#14961) M@rdel válasza arch7nGel (#14959) üzenetére


M@rdel
őstag

Az én lapomon is ez van, amíg működött valamivel nagyobb teret adott.
De egy driver frissítés elvitte ezt a funkciót! :(((

(#14957) Werkly Ez engem is érdekelne, mert az általában ajánlott xonar dgx-ről sokan azt írják, hogy nincs, vagy nincs nagy különbség az alaplapihoz képest.
Szóval jó lenne tudni, hogy mi a következő szinten lévő fejhallgató erősítős kártya, ami tudja a 5.1-t.
És szépen szól sztereóban is!
Takstar HD2000-m van, és egy TS-671 tervezek még venni.

[ Szerkesztve ]

(#14962) arch7nGel


arch7nGel
csendes tag

Én a Xonar DG-n agyalok, de feleslegesen meg nem akarok kiadni majd 10k-t. 32Ohm-os a fejesem és azt szerintem az alaplapi simán meghajtja. Csak fejest használok a gépen és játékra lenne fontos a térhangzás, légfőkép CS:GO :)
Vannak pár ezer forintos USB-s hangkártya tákolmányok amik elvileg tudnak virtuális 5.1/7.1-et, de valószínű még rosszabb hangot adhatnak, mint az alaplapi.

(#14963) M@rdel válasza arch7nGel (#14962) üzenetére


M@rdel
őstag

Akkor ugyanazon agyalunk! :)
Csak nekem pci-e kell, vagyis a DGX.
Nem tudom, hogy pl a DX mekkora előre lépés a DGX-hez képest.

(#14964) Orgi válasza ZolaBA (#14956) üzenetére


Orgi
őstag

Én egy Dynaudio Contour 1.1-et hallgatok otthon Xindak kábelekkel, Korsun KS-99 erősítővel és mindezt egy ESI Maya 44 szolgálja ki, szerintem megfelelően. Gondolkozok továbblépésen, de szerintem ez az ESI is korrektül szól.

(#14965) BluEyes válasza ZolaBA (#14956) üzenetére


BluEyes
őstag

W8.1 Update 64bit naprakészre frissítve, 5.24c beta driver, a Sky tökéletesen működik, gyönyörűen szól, nem akad össze az alaplapi hanggal sem, 320kbit AAC netrádió szól rajta már egy órája.
Szóval rakd újra azt a windowst, frissítsd fullosra, és (óvatosságból) csak a legvégén tedd be és telepítsd a kártyát. Rendben lesz. :K

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14966) BluEyes válasza ZolaBA (#14956) üzenetére


BluEyes
őstag

Most már lekapcsolok, több mint 2,5 órát ment folyamatosan, hibátlanul a kártya, nincsen itten semmi baj. Nálad se lesz.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14967) ZolaBA válasza BluEyes (#14965) üzenetére


ZolaBA
csendes tag

oh. köszönöm. Megpróbálom - ez csak 8-as win nem 8.1, mert olyan verzió amit nem frissít rá magától.

(#14968) BluEyes válasza ZolaBA (#14967) üzenetére


BluEyes
őstag

Most is hallgatom, teljesen jó ez a kártya még mindig, semmi gondja, remekül szól az új windowsokon is a beta vista-driverrel. Nem hinném, hogy a 8 és a 8.1 között lenne különbség az ő szempontjából. Valami sérült nálad, talán tényleg a frissítéskor. Sajnos ilyen elő tud fordulni, és nem csak a Win ilyen. Remélem, megoldódik a probléma.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14969) Bodz válasza Grózi (#14955) üzenetére


Bodz
nagyúr

7000 pénzt megér éppen, de nem szerintem nem hozza a DS szintjét.

(#14956) ZolaBA: Aztán mennyiből szeretnéd kihozni azt a gyönyörű analóg jelet? :)

[ Szerkesztve ]

(#14970) Grózi válasza Bodz (#14969) üzenetére


Grózi
veterán

:R
Az alaplapinál biztos jobb+jól jön a fejhallgató erősítő-azt hiszem megveszem.Köszönöm a segítséget!!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#14971) Bodz válasza Grózi (#14970) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szerintem nincs benne fejhallgató erősítő, legalábbis a Creative nem utal rá, pedig ki szokták emelni az adatlapon, leírásban ha van.

[ Szerkesztve ]

(#14972) Grózi válasza Bodz (#14971) üzenetére


Grózi
veterán

B@sszus,ezt valahogy nagyon benéztem...Így duplán köszönöm,hogy szóltál-nem tudom miért az maradt meg bennem hogy fejhallgató erősítős,mert nem az.Akkor ez eldőlt!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#14973) ZolaBA válasza Bodz (#14969) üzenetére


ZolaBA
csendes tag

Mennyiből akarom kihozni? hát kb 25e a lélektani határ, ami fölé nem mennék...

BluEyes: Megint csesztettem 2 órát (pedig ssd-vel 15 sec a boot), kivettem a kártyát, töröltem minden drivert, visszatettem, fel az 5.24c de nem jó, beindul 20-30 másodperc aztán leáll. Ha letiltom az eszközt és engedélyezem akkor megint ez. Sikerült kékhalált (!) csinálni vele windows 8-on :)) valami IRQ ütközés baja van, csak hát acpi szarságban nem tudok sehol irq ügyben állítani. Rendszer visszaállítást is próbáltam nem segített, marad az újratelepítés csak azt utálom:)

(#14974) BluEyes válasza ZolaBA (#14973) üzenetére


BluEyes
őstag

Azt mindenki utálja :) Viszont előtte érdemes lenne ellenőrizni, hogy hardwer-ügyileg minden okés-e, azaz a hibát nem alaplap vagy maga a kártya hibája okozza. Pendrájvról kellene egy Linuxot futtatni, és megnézni, hogy YouTube, filmek, zenék mit mutatnak.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14975) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Jelenleg egy Sound Blaster Audigy2 NX (USB-s) hangkártyát használok nagy megelégedéssel. A probléma csupán annyi, hogy ez az egyetlen hardver, ami miatt még mindig XP-t vagyok kénytelen használni, mert bár Win7 alatt is szól, a gyári Creative-os szoftverek nem látják a kártyát, és ezek hiányában nagyon nyers, élvezhetetlen a hangja. Egyébként teljesen jó, XP alatt szuper, de lassan váltanom kéne oprendszert.
Azt szeretném megtudni, hogy létezik-e olyan USB-s hangkártya, ami Win7 x86 és Win7 x64 alatt is működik, finomhangolható(!), és az ára nem túl húzós, mondjuk olyan 10.000 forint körül megáll használtan. Fontos, hogy USB-s legyen, mert laptopon és asztali PC-n is használnám.
Találtam neten mindenféle noname terméket, de ezeket mellőzném, a mostani Audigy2 NX minőségét legalább érje el a kiszemelt áldozat.

Köszi a válaszokat előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#14976) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok

Véleményeteket kérem szépen:

20k körüli árban szeretnék egy jó gamer 5.1 vagy 7.1 fejhallgatót venni, legfőképpen CS:GO-ra használnám, és szeretném hogy halljam ki merről jön, ez nagyon fontos. Nem tudom ezeknél lehet állítani, hogy a front és rear milyen erősséggel szóljon...stb..

Hangkarit is akarok mellé, most az Asus Xonar DG-t néztem...nem tudom milyen kombó jó erre..

Kérelek segítsetek, mert elég sűrgős :D
Köszi

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#14977) csabyka666 válasza Sziszifeca (#14976) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Előbbi kérdésed szerintem tedd fel itt. :)

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#14978) PuMbA válasza Sziszifeca (#14976) üzenetére


PuMbA
titán

Egy Xonar DG vagy DGX tökéletes, bár a DGX jövőállóbb a PCI-E miatt. Fejesből meg egy azonos árú sztereónak sokkal jobb hangminősége van (ez elég értelemszerű, tekintve az egyszerűbb felépítést) és a Xonaron bekapcsolható Dolby Headphone pedig lekeveri neked térbe az 5.1-et sztereó fejhallgatóra. Szóval a sztereó fejest a fejhallgató topikban kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

(#14979) DarthSun válasza csabyka666 (#14975) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az Audigy2NX- nek pedig szép hangja van Win7 alatt is, nem kell rajta semmit finomhangolni. Ilyen akkor merülhet fel ha a lánc többi része nem kiegyensúlyozott hangú. Egyenletes átvitelű erősítő+hangfalakon szépen szól.
De ha mindenképpen cserélni akarsz akkor az X-Fi vagy a Xonar USB- sek tudják ezt a szintet kb.Használtan ezeket még nem nagyon látni eladósorban, újonnan pedig a Xonar U7 és az X-Fi surround/HD is 20K felett van.

szerk: rosszul emlékeztem, az X-Fi surround már 20K alatt van :)

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#14980) csabyka666 válasza DarthSun (#14979) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi a választ!

Már nagyon sokszor próbáltam beizzítani Win7 x64 alatt az NX-et, legalább 10 féle drivert megpróbáltam (hivatalosat és nem hivatalosat egyaránt), de sikertelen volt a kísérlet, mert ugye a Creative gyári szoftverei egyszerűen nem látták a kártyát. Mintha be se lett volna kapcsolva.

Nem tudom, neked hogy szól tisztán, de nálam nagyon nyers, XP alatt ellenben frankó, szóval szoftveresen van a probléma.

Tegnap aztán újra nekifutottam, és egy olyan drivert találtam, ami bár Vista alá íródott, gyönyörűen feltelepült, és csodák csodájára tudom finomhangolni a kártyát a gyári(!) progijával. Tudom állítani a basszust, a cut-off frekit, és van equalizerem is. Működik a Device Control, így tudom állítani a mintavételezést is. A többi progija ugyanúgy nem működik, de nem is fontos, mert én csak ezeket használtam.

Ha időm engedi, készítek egy blogbejegyzést róla, ha már én napokat szenvedtem vele, másnak ne kelljen. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#14981) Beretvás


Beretvás
addikt

Üdv..

nem teljesen idevág a téma de nem tudom hol kellene megérdeklődnöm..

adott egy ilyen lap: MB AM3+ 970 MSI 970 GAMING ezen milyen minőségű a hangkeltő?
hivatalos honlap szerint ez van rajta:CREATIVE SOUND BLASTER CINEMA 2 /Realtek® ALC1150 7.1 HD.
nekem meg van xonar dg-m.. melyik a jobb hangminőségben?

(#14982) DarthSun válasza csabyka666 (#14980) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Gratula, melyik az a driver? Én a Win7- est tettem fel. Azért kipróbálnám azt is amit találtál.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#14983) csabyka666 válasza DarthSun (#14982) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha gép elé kerülök, elküldöm, de lehet, hogy ez csak holnap lesz.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#14984) csabyka666 válasza Beretvás (#14981) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Hát, én még jóhangú alaplapit nem láttam. Én biztosan az ASUS mellett döntenék, sokan dícsérik.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#14985) Bodz válasza Grózi (#14972) üzenetére


Bodz
nagyúr

Eldőlt, hogy nem ez lesz. Na de akkor mit veszel? :)

(#14973) ZolaBA: 95 dollár körül van most a Musiland Monitor 04 MX. Esetleg azt megfontolhatnád.

(#14981) Razer6666: Meghallgatod és eldöntöd, hogy melyik tetszik jobban. Én már hallottam ezt a megoldást egy Z87-es MSI lapon. Azon simán megugrotta a DG szintjét fejhallgatóval.

[ Szerkesztve ]

(#14986) DarthSun válasza csabyka666 (#14983) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi :R

A 3 test probléma nem megoldható.

(#14987) Grózi válasza Bodz (#14985) üzenetére


Grózi
veterán

Egyenlőre új alaplapot+4790K-t.. :DDD
Hosszabb távon kell valami külső hangkártya amit laposon is tudok használni+van rajta fejhallgató erősítés.Majd nézegetem az aprót és kérdezek!!! ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#14988) Beretvás válasza Bodz (#14985) üzenetére


Beretvás
addikt

akkor nem marad màs mint a proba, ha megjön a lap.

(#14989) csabyka666 válasza DarthSun (#14986) üzenetére


csabyka666
addikt

No, ideértem. :)

Gondolom, te az 1.02.0000-s verziót telepítetted fel. Ezzel is jó, viszont nincs benne olyan szoftver, amivel lehetne finomhangolni. Nekem ezzel sikerült, benne van minden, az EQ-t kivéve, de azt a gyári telepítőlemezről manuálisan fel tudod telepíteni, és frankón beépül, a vezérlőjéből el tudod érni.
Én a többit nem telepítettem fel, mert eddig sem használtam.

Mielőtt bármit is csinálnál, törölj le minden Sound Blaster-es szoftvert, indítsd újra a gépet, majd az eszközkezelőből töröld ki az NX-et, illetve vele együtt a driverét is távolítsd el. Ezután frissíts rá a listára, hogy találja meg a Win7, és engedd neki, hogy feltelepítse a beépített drivert a kártyához.

Ezt követően mehet a csomag telepítése, majd ha kéri, akkor újraindítás, telepítsd fel az EQ-t, és nyomj be valami zúzós zenét. "Halestorm - Freak like me" - én ezzel kezdtem. :) Szerintem ég és föld az alaphoz képest, ha raksz rá egy EQ-t, beállítod a basszust, a cut-off frekit, és ha flac-ban hallgatod a zenét, húzd fel a minőséget 96/24-re az eszközkezelőjében.

Sok sikert, és írj majd, hogy mire jutottál! :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#14990) DarthSun válasza csabyka666 (#14989) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi :R , ki fogom próbálni. PÜ ment.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#14991) DarthSun válasza csabyka666 (#14989) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A módszer teljesen jól műkszik :C Ezt a drivert láttam én is a linkelt lapon de nem gondoltam hogy ez jó lesz mert valami video-editor is benne van a címben.

Nyereségek: Win7 driverrel, analógban, 5.1- ben csak a frontok szóltak, evvel megy mindegyik hangszóró.Digit RCA/optikai kimeneten erősítőre kitolta az 5.1- et, csak az analóg volt hiányos. Így most Win7 alatt is megy az 5.1 fülesem, az van az analóg kimenetekre dugva, optikain meg a Kenwood erőlködőmre megy a jel. Hangszórók a mélynyomóval együtt szépen szabályozhatók, analóg és digit kimeneten is.Mintavételezés állítása is ok ( 24bit/96KHz ). Equalizer műkszik, bár ez nálam a mélynyomóval egyetemben csak film+játékhoz szükséges, oda hasznos hogy ok lett, zenére linear- ban tolom, kimenet és erősítő stereora állítva, a füleskimeneten pedig egy Akai stereo csücsül a zenére, e kettőnek elég kiegyensúlyozott hangja van, ellentétben az 5.1 füles nem erről híres de film+játékra jobb. A Win98/XP alatti funkcionalitás evvel igy tehát beköszön Win7 alá is. ( igen Win98, ugyanis ez a hangkeltő megy ezen retro oprendszer alatt is, USB1.1- en is !!! -én retro kedvelő vagyok - így elég sok géphez tudom használni.
+1 még hogy a SoundFont manager is működik, mindjárt be is töltöttem a kedvenc 150M- ás készletemet, retro játékokhoz ideális :)

Nem semmi, jól megtaláltad, bravúros :C . Írd meg a blogot, talán sokan használják még ezt a kütyüt, hasznos lehet másnak is.

Egyelőre tehát a laposomra lőtem be de a Win7- es desktopomra is felgyűröm majd. ( holnap, vagyis ma :DDD )

A 3 test probléma nem megoldható.

(#14992) csabyka666 válasza DarthSun (#14991) üzenetére


csabyka666
addikt

Remek, örülök, hogy sikerütl! Én sem fűztem hozzá nagy reményeket, de már annyit kipróbáltam, hogy gondoltam, mit veszíthetek. :)

Annyit kérdeznék, hogy a Surround Mixer "basic" nézetében nálad reagál az állítgatásokra? Nekem alapból a legtöbb csúszka inaktív, némítani sem tudom, ami pedig állítható, ott semmi sem történik, szóval a Win7 alap hangerőszabályzóját vagyok kénytelen használni - pont ezért nem is telepítem inkább fel a Surround Mixer-t most már. A távirányító viszont működik. :F Az "advanced" rész működik nekem is, igaz én csak egy Creative sztereo fülest és egy Genius SH-HF2000X 2.0-s hangfalat használok, szóval csak a left-right állítható.

Amint lesz időm, megírom a bejegyzést. :) Nagy boldogság nekem is, hogy működik, mert sajnáltam volna eladni ezt a kártyát. A maga idejében - de szerintem még ma is - fantasztikus cucc volt.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#14993) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Esetleges hangkártya vásárlás előtt állok, mivel szeretett Audigy2zs-m meghalódott. Viszont a gépem is új WIN7-el, és ugye az EAX-ot se tudnám kihasználni?
A másik meg, hogy a VGA amit rendeltem, az trueaudio képes, viszont erősítőmön nincs HDMI :D

Ha lesz truaudios játék, azt hogy tudom fejhallgatóval kihasználni, ha nincs is a VGAn jack?

Zene minőség milyen truaudión? Hdmi-n kijön diszkrét 5.1 analóg hang?

Zenére mindenképp vegyek külön hangkártyát?

Köszi!

(#14994) DarthSun válasza csabyka666 (#14992) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az advanced része aktív nálam is. Illetve az első digital-analog átkapcsolásig a basic rész is ment de azóta csak az advanced megy.Én fent hagyom mert itt tudom állítani a 6 hangszóró hangerejét egymáshoz viszonyítva is, tehát a front-rear-sub egymáshoz viszonyított arányát. A beállított értékeket a távszabi már egyben viszi tehát a 6 hangszórót egyben hangosítja/halkítja. Digital pass-through esetén meg az erőlködő távszabijával tudom vezérelni, ilyenkor Win alatt nem megy a hangerőszabályzás.

Lehet meg kéne próbálni egyel újjabb surround mixert de lehet hogy nem piszkálom mert végülis minden működik ezen kis rész kivételével.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#14995) csabyka666 válasza DarthSun (#14994) üzenetére


csabyka666
addikt

Akkor nem csak nálam problémás, ez „jó” hír. Nem tudom, van-e újabb Surround Mixer, de végülis annyira nem hiányolom így, hogy a Windows-os szabályzóval tudom állítani.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#14996) DarthSun válasza csabyka666 (#14995) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az surr_mixer_update- t lehetne ráengedni de kérdés hogy működne-e a Vista driverrel, asszem nem bolygatom mert a visszaállítási pontok sem midíg úgy működnek ahogy kell. Esetleg majd leghostolom ilyen állapotban és utána megpróbálom.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#14997) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Az mitől lehet, hogy beraktam a hangkártyát amit ma vettem (Xonar DG), és a bal oldali hangszóróból hallom az egér mozgást, meg zúgást, sercegést?
A jobb oldalni az jó... Valamit kell állítani, vagy hibás a kártya?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#14998) Beretvás


Beretvás
addikt

kérdeztem itt pár napja , hogy az msi 970 Gaming zajkeltője milyen lehet amin ugye ez van :AMD® 970+SB950.. na ma megjött a lap, és mit ne mondjak.. elég nagy tré az egész hangkeltő.

(#14999) Grózi válasza Beretvás (#14998) üzenetére


Grózi
veterán

Mint minden alaplapi hangkari...Talán az Asus Maximus VI Formula lapom képzett ez alól kivételt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15000) Beretvás válasza Grózi (#14999) üzenetére


Beretvás
addikt

hát mindegy is mert megvolt előtte is már a xonar dg-m.. csak mondom hátha ez jobb.. na de a többivel elégedett vagyok..:P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.