Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) Yodamest válasza Xero (#36750) üzenetére


Yodamest
addikt

Nem gagyi, hogy mondhatod, hogy gagyi? Azért a gagyi elég messze van a Razertől minden tekintetben...
Az a Takstar egyébként jónak néz ki, ígérem ki fogok próbálni egy direkt audio fülest és majd újraalkotom a véleményem vagy nem. Én is kíváncsi vagyok jobb-e valóban.

(#36752) kemotox


kemotox
addikt

Aki szerint a 7.1 jó zenére, azzal nem érdemes vitatkozni, mert látszik, hogy nem ért hozzá.. :D

(#36753) Yodamest válasza kemotox (#36752) üzenetére


Yodamest
addikt

így van ezzel egyet értek :K

(#36754) izee válasza Yodamest (#36747) üzenetére


izee
senior tag

*izee leoltja Yodamestet egy víztározónyi vízzel és szól: "menj a fáradt gőz topicba :R" *

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#36755) Shodan


Shodan
addikt

Korábban néztem zowie FK1 FK2 FK2014 különbségek?, de már elfelejtettem.
FK2=FK2014 ??

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#36756) Yodamest válasza izee (#36754) üzenetére


Yodamest
addikt

én már lezártam a témát, nem tudom mit kell rákontrázni ecsém :R

(#36757) kemotox válasza Yodamest (#36753) üzenetére


kemotox
addikt

Jah úgy jött le, hogy te írod azt :D Nem vágom a Razer füleseket, de most megnéztem és látom melyik a 7.1 és melyik nem.

(#36758) Yodamest válasza kemotox (#36757) üzenetére


Yodamest
addikt

Igen ezért is mondtam, hogy az Electra zenehallgatásra teljesen más kategória, jó értelemben mint egy drágább Tiamat. Nekem van mind2 és a Tiamatban jobban belehet lőni a hangok forrását egy CS-ben, teltebb hangja van, a középtartomány részletesebb, ki van emelve. Tehát játékra jobb, de az Electra viszont zenére valahogy pontosabb, nagyon jó feszes baszusa van, nem túlzó mint a Tiamatban, itt minden valahogy egyensúlyban van, semmi nem nyomja el a másik hangot, és mivel nem térhatás így valahogy közelebbinek is érződik az egész zene, és úgy csilingelnek a kis hangok, hogy olyan nincs. Edifier hangfalamon is van olyan hang amit nem hallok ki mondjuk, de az Electrában meg halványan hallom a háttérben. Pedig az Edifier is egy amatőr, de stúdióhangfal, elég pontosan adja vissza a hangokat, jó kis cucc. Szóval nekem minden várakozásomat felülmúlta a Razer, azt kaptam amiért fizettem és ez talán a legfontosabb :)
Nyugodtan vegyétek, köszöntem mára!

(#36759) Vanir válasza Yodamest (#36746) üzenetére


Vanir
veterán

Srác, az ugye megvan, hogy a 3.5G bőven a DA2013 előtt jelent meg, ugye? :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD
Jó ég, miről beszélünk? :U

(#36760) kemotox válasza Vanir (#36759) üzenetére


kemotox
addikt

Erre mondaná volt középiskolai tanárom, hogy "oké, értettünk hozzá", és közben szépen írná is az egyest a naplóba. :D

(#36761) bbdzyx válasza Shodan (#36755) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Az FK2 egy FK2014 méreteivel megáldott FK1 belső. Nem mellékesen pont a napokban akartam áruba bocsátani az 1 nap híján egy hónapos FK2-met, mert EC2-A-ra szeretnék váltani.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#36762) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Grafikai munkára szeretnék egeret vásárolni. Vezeték nélkülit mindenképp, mert idegesítenek a vezetékek.
Eddig egy Logitech Performance MX-em volt, de megadta magát sajnos, és már garancia sincs rá. Szerettem benne, hogy viszonylag nagy, és van súlya is. Mit ajánlotok helyette? G700s esetleg? Mondjuk az a nagyon sok gomb lehet zavaró lenne.

(#36763) erik22


erik22
tag

Sziasztok!
Nekem lenne egy kérdésem a mostani egeremtől ami a szettbe van egér jobb?(csak fps játékra kell)

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#36764) Pete55555 válasza Pete55555 (#36648) üzenetére


Pete55555
addikt

Re^^

Kipróbáltam a Speedlink Axon nevű egeret, a MM-ben, mert ahogy nézem, kb a Logitech M500 másolata (amit nem tudtam megfogdosni) és elég kényelmesnek tűnt, ezért a logi visszakerült a képbe.

Szerintetek a Logitech M500 és a Sharkoon Shark Zone M20 közül melyik lenne a jobb? Fő felhasználás WOT, és netezés. Nyilván a logitech jobb minőség, több gari, esetleg jobb szenzor (ezt nem tudom) a Sharkoon mellett a több szolgáltatás áll (nem az érdekel, hogy "gémer", hanem a sok gomb, harisnyázott kábel, stb...)

Formára kb mindkettő jó lenne.

Ötletek? :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#36765) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

A4Tech V7M most 4500 Huf a pcx-ben,annyit megérhet? Most egy régi A4Tech X-710-et használok (Mert az MSI-m az intezíven fekszik. :DDD ). Ideiglenes egérnek gondoltam valamit 5k-ig,a mostani x-710 -et picinek érzem,nem kényelmes.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#36766) izee válasza Viktoár (#36765) üzenetére


izee
senior tag

Van fehér is? :Y

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#36767) #10691584 válasza Viktoár (#36765) üzenetére


#10691584
törölt tag

Hát persze! (hogy nem ;] ) Mellesleg vili a vektor Vikto(á)r? Na oszt ménem? :DD

(#36768) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani MacBook Pro Retina 13"-hoz egy kényelmes bluetooth egeret? Nem akarok USB vevőt, bluetooth lenne jobb. Általános munkára, böngészésre, nem kell érzékeny, gyors, stb... Kb 5000ft körül szánnék rá. Rapoo 6080-at nézegettem. Vagy valamilyen logitech alternativa?

(#36769) eami válasza hkari (#36762) üzenetére


eami
addikt

szerintem egyáltalán nem zavaróak a gombok g700s-en,,, kb mint ha ott sem lennének. Szerintem teljesen jó egér, de azért arra szerintem számíts hogy gyakrabban kell majd tölteni mint az mx performancet.

(#36770) hkari válasza eami (#36769) üzenetére


hkari
őstag

Köszi :) Egyébként sima AA-s akku van benne? Nem lehet azt valami combosra cserélni? Mondjuk esténként nem szakad le a kezem, ha be kell dugni :)

(#36771) eami válasza hkari (#36770) üzenetére


eami
addikt

1900 mAh eneloop AA akksi van benne. Elvileg lehet belőle venni 2400 mAh is. Egyébként nem vészes, 2-3 naponta kell töltőre dugni.

[ Szerkesztve ]

(#36772) bugylee válasza eami (#36771) üzenetére


bugylee
tag

Milyen 2-3 nap ember? Nálad lehet, h hazaérsz a gályából aztán van egy 1-2 órád netezni akkor elég 3 napig. De játék, grafikai munka mellett nem bír ki egy "műszakot". Mellesleg le vagyon írva szinte mindenhol, h nem egy energiatakarékos kütyü.

Ha rám hallgatsz hkari, elkerülöd ezt a modelt. Hülye formájú gombok, nem megbízható mikrokapcsolók, túl vastag és merev a vezeték, kisebb kezüeknek egyenesen kényelmetlen és fárasztó a fogása. Szal ennyi pénzt nemhogy nem ér meg, de egyenesen pocsékolás rá kiadni. Az egyetlen pozitívuma a szabadon futó görgő, meg az, h oldalra is scrolloz. De ennyi benne a jó, a többi hulladék. Ha eddig jó volt a performance maradj meg annál v keress másik logitech modelt.

40 ezres razer ouroboros egerek esnek szét hetek alatt, asus szoftver nem ismeri fel az asus egeret asus laptopon, nem is sorolom hány méregdrága és vacak egérrel próbálnak kábítani minket. A G700 is ezek közt van. Ez a minőség nem az a logitech minőség amit megszoktunk.

[ Szerkesztve ]

(#36773) Gerg00


Gerg00
tag

Halihó! :)

Szeretnék venni egy új egeret, MX518-am már réges régen megszolgálta az árat és nyugdíjba vonul!

Maradok a Logitechnél és azon belül a G502 Proteus Core gamerre gondoltam! Esetleg vkinek vmi tapasztalat, vélemény róla!? :)

(#36774) hkari válasza bugylee (#36772) üzenetére


hkari
őstag

Nagyjából napi 8-10 óra amit használom, a Performance kb 3 napot megy így el. Amit nem írtam, de imádok, az a görgő, szóval logitech-en kívül nem sok választási lehetőségem van, ha jól sejtem.

Más márkából azért érdemes néznem valamit?

[ Szerkesztve ]

(#36775) bugylee válasza hkari (#36774) üzenetére


bugylee
tag

mint alattad is írták a proteus érdekes lehet esetleg. grafikai munkára fingom sincs mi lehet az igazi, de gondolom nem gémer egér kell. viszont a g700 gémer egér eredetileg. ha mindenáron szabad görgőt akarsz, akkor nem sok választás marad login kívül, szal gondold meg. ha tudsz próbálj ki egy g700 egeret, mondjuk mediamarktban, h neked mennyire áll kézre, ha kényelmes vedd meg, én viszont lemondanék a görgőről és a razernél néznék szét, v régebbi logi modelt vennék. de a te döntésed...

(#36776) atidzsiforc válasza bugylee (#36775) üzenetére


atidzsiforc
őstag

preciz grafikai munkara korai hajhullas/kopaszodas elkerulese erdekeben normalis gamer-grade szenzorral ellatot eger erosen javallott szvsz

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#36777) Xero válasza atidzsiforc (#36776) üzenetére


Xero
nagyúr

Grafikai munkára wacom való.

Persze ha mindenképpen egér kell, akkor tényleg valami jó optikai szenzoros megoldás a járható út. Ez után már csak a kényelmi szempontok és a szenzor implementációja a döntőek.

(#36778) nyunyu válasza hkari (#36774) üzenetére


nyunyu
félisten

Meg mindig nem ertem, hogy birtak megcsinalni ennyire 'takarekosra' a Perf MX-et, hogy 1.2V*2000mAh-bol csak 45-50 ora uzemidore futja.
Anno MS Explorerem ~80 orat birt ugyanazzal az Enelooppal.

Vagy a kekfogu MX Revo is kibirt 2 hetet a melohelyen, itthon masszivabb hasznalattal egy hetet, pedig az 3.6V*600mAh-bol gazdalkodik, az 10%-kal kevesebb elektront tarol, mint az Eneloop.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36779) atidzsiforc válasza Xero (#36777) üzenetére


atidzsiforc
őstag

meg az :K

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#36780) scream válasza hkari (#36774) üzenetére


scream
veterán

Esetleg hanyattegéren is érdemes lehet elgondolkozni. :K

(#36781) hkari


hkari
őstag

Elmentem Media Markt-ba, hát ez a g700s tényleg gagyibbnak tűnik, mint a performance mx. Még picit nézelődök, aztán lehet veszek egy új mx-et. Bárhogy is nézem a dolgot, bő 4 évet szolgált nálam.

nyunyu: kb 4 éves akkuval tudja ezt, szóval nem olyan rossz érték ez szerintem :)

(#36782) jookomak válasza Gerg00 (#36773) üzenetére


jookomak
őstag

Mi sem egyszerűbb. Ebayről g400(s). Ugyanaz a forma, kicsit modernebb belső.

(#36783) Viktoár válasza #10691584 (#36767) üzenetére


Viktoár
addikt

Szóval nem éri meg? Akkor ez?

Üdv:Viktor

(#36784) kemotox válasza Viktoár (#36783) üzenetére


kemotox
addikt

Nagyon jó ár-érték arányú egér, talán a legjobb. Ha bejön a kis forma, és nem hiányoznak az oldalsó gombok, akkor tökéletes választás.

(#36785) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Én már tényleg nem tudom milyen egeret vegyek eddig nézegettem Rapo v900,Razer és Roccat egerek.De többen írták a cs:go topikban is ,hogy a razer is hajlamos a kábel és omron kapcsoló hibára.

(#36786) bbdzyx válasza Franky2Ster (#36785) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Hogyan fogod az egeret? Mi az anyagi keret? Van-e szükséged oldalgombokra?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#36787) Franky2Ster válasza bbdzyx (#36786) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Anyagi keret nincs.Normális egeret akarok venni.Ráteszem a kezem oldal gombok nem kellenek.

(#36788) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Milyen egér-billentyű szettet ajánlanátok a következőkre:

- nem vagyok nagy gamer, Diablo3, Assassin's creed, fifa, sega fm, crysis3, tomb raider, utóbbiakat főképp csak kipróbáltam, Diablo3-al játszottam legtöbbet.
- nincs szükségem komoly programozhatóságra, nem kell feltétlen oldalgomb se, de esetleg utóbbi nem hátrány.
- tudom, a kábeles a király, de ki nem állhatom a sok kábelt, idegesít, a "3 cellux-al rögzítem és milyen faintos" szövegektől kiver a víz, attól még ocsmány, hogy nem mindenki veszi észre, engem zavar, pláne egy kis helyen lévő gépnél. Egy Logitech MK520 kombót használok, ahhoz képest biztos jobb lesz bármi. :DDD Ettől függetlenül, ha nagyon ajánlott, persze vállalom, de ha nem muszáj, akkor nem.
- Nem szeretnék komoly pénzeket költeni rá, ha kb. 20k-ba beleférne az egész, az jó volna.

Előre is nagy köszönet minden építő jellegű hozzászólásért. :R

[ Szerkesztve ]

(#36789) Franky2Ster válasza Bigemperor (#36788) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Rapoo v900 ez belefér a 20k-ba.Nézd meg....

(#36790) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

#36788 & #36789 Csekk.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#36791) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Új egeret szeretnék a jelenlegi x-710-el nem vagyok 100%-ban elégedett. Az összeszerelési minőségtől nem estem hasra, pontosan működik egészen addig amíg nem akad meg egy kis koszon az egérpadon, és újra nem kell indítani.
Egy 10-est tudnék rászánni. Felhasználási mód szerint minden lenne benne böngészés, fps, moba, stb. Jobb kezes vagyok, és két oldalsó gombot már megszoktam, így legalább azokhoz tartózkodnék, több nem feltétlen kell, de végülis jó ha van. A legfontosabb az lenne, hogy tartós legyen, ne lötyögjenek az extra gombok, és méretben ennél kisebb ne legyen. (külföldi rendelésben is benne vagyok, addig amíg van megbízható bolt eu-n belül)
Formára, azok közül amiket eddig próbáltam messze mindennél jobban tetszett a Performace MX, de tisztában vagyok, hogy túl van a keretemen, így le is adtam róla, a Razerek közül a Naga MMo-t tudtam kipróbálni, és a DeathAddert ez utóbbiak szépen vannak összerakva, de egyáltalán nem tetszett a fogásuk. (csak gondoltam hozzáteszem ezt is)

(#36792) #10691584 válasza Viktoár (#36783) üzenetére


#10691584
törölt tag

:K Kb. ITT kezdődik az egér Bocs, de A4Tech/MSI übergagyi egereket képtelen vagyok jószívvel ajánlani :((( Persze g100s-ért sem adnék 7789-nél többet az aigasság :DDD De azokhoz képest, amiket említettél, kb. fényév(ek)ben mérhető a különbség, akár távolságra, akár időre nézzük, de lehet hogy pár parsec is megvón tán :D

[ Szerkesztve ]

(#36793) Bigemperor válasza Franky2Ster (#36789) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Értem, kösz, de a billentyűnek is bele kéne férnie. :U

(#36794) Bigemperor válasza bbdzyx (#36790) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Köszi, van egy-két jó fajta. E-bay-nél a gariztatás macera lehet,persze cserébe általában olcsóbb. Ott egy 10k kategória még nem vészes rizikó.

(#36795) Dj.Kütyü


Dj.Kütyü
aktív tag

Szürkét!😊 e

(#36796) kemotox válasza Bigemperor (#36794) üzenetére


kemotox
addikt

Ebayen 10 körül konkrétan a legjobb egerek beszerezhetőek. Logi G100s, G400s, G402, Razer Deathadder, régi MS egerek (ha low senses vagy). De itthon 11 körül asszem kapható Steelseries Kana V2.

Abból 20-ból simán veszel egy tökös egeret, egy jó szőnyeget alá, meg egy klaviatúrát is :P És még lehet marad néhány sörre is.

(#36797) Bigemperor válasza kemotox (#36796) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Köszönet!Ebből e-bay lesz, úgy néz ki!A hasonló árúak (és felsoroltak) közül az ízlésemnek leginkább megfelelőt válasszam?G402 és egyik razer tetszett például.

(#36798) diabolika válasza kemotox (#36796) üzenetére


diabolika
tag

Kana V2-t most rendeltem 12600Ft-ért. Ez volt a legolcsóbb.

Tiszta hülye aki nem normális.

(#36799) kemotox válasza Bigemperor (#36797) üzenetére


kemotox
addikt

Jaja, ezekkel már tuti nem lőssz mellé, vedd azt amelyik tetszik. Ha van rá lehetőséged akkor be is mehetsz akár valami boltba megtapizni a kiszemelteket.
Razerekkel vigyázz, mert elvileg sok hamisítvány van ebayen. Ha eldöntötted, hogy melyiket akarod venni, akkor linkeld be és a nálam okosabbak majd megmondják, hogy vehető-e a cucc, vagy kerülendő.

Ezt például egy megbízható eladó árulja, és még olcsó is.

(#36800) #10691584 válasza diabolika (#36798) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nagyon helyes :K De ha v1-et küldenek öld meg őket. Lassan :((

(#36799) kemotox: taki? :) Végén még elhíresül magyarhunban is, egyem a ferde szemit :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.