Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) gyiku válasza Virág et. (#6800) üzenetére


gyiku
nagyúr

adata vagy kingmax?

hüllő

(#6802) kingabo válasza Dr.OG (#6798) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi! :R
Elsőkörben kamerázásra kell, csak nem akar külön fényképezőt is venni, ha néha lekapna valamit, ezért is döntött a kamera mellett.

(#6803) futár601


futár601
csendes tag

SZIASZTOK !
Nekem egy Pana HDC TM60 kamerám van és bővíteni szeretném a memóriáját.
SDHC32GB -os kártyára gondoltam. Kérdésem, hogy milyent ?
13-16000-ért Kingston ,Kingmax class 6, 10 vagy Sandisk extrem HD videó 25-30000
körül ? Egyébként van jelentősége hogy videó felirat van a kártyán avagy nincs ?

Remélem tud valaki segíteni a témában , előre is köszi !

(#6804) Virág et. válasza futár601 (#6803) üzenetére


Virág et.
senior tag

Elvileg a C6 elég a 17Mbps-hez, de mivel a C10-ek nem jelentősen drágábbak én azokból választanék. A felsorolt márkákkal semmi baj, de a Sandisk Extreme HD brutál drága és nem hiszem, hogy bármi extrát nyújtana ehhez a kamerához.

Esetleg nézz rá a Samsung kártyákra is, elég jó az ár/teljesítmény arányuk, 32GB C10-est (MB-MSBGA, MB-SSBGA: 24/13MBps) kapsz 12e körül, de 16GB-ból van 24/21MBps-esük is (MB-SPAGA).

[ Szerkesztve ]

(#6805) golax


golax
tag

Sziasztok!

2-300 000 környékén mi lenne a best buy? Másik kérdés: mondjuk egy profi TV-s kamerával összevetve ez mennyivel és miben rosszabb?
köszi

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#6806) kingabo válasza Dr.OG (#6798) üzenetére


kingabo
őstag

Belefutott a Panasonic HDC SDT750-ba, ami jóval olcsóbb, viszont az lcd méretén(emiatt a kamera méretén) és felbontásán kívül más eltérést nem találtunk. Vélemény?

(#6807) Dr.OG válasza kingabo (#6806) üzenetére


Dr.OG
tag

Ez volt a tavalyi csúcsmodell Panáéknál, ha újonnan be tudod szerezni, és jóval olcsóbb, ne hagyd ki! (Használtat venni rizikós, de lehet, hogy még úgy is megéri).

(#6808) Dr.OG válasza gyiku (#6799) üzenetére


Dr.OG
tag

Arra figyelj oda, hogy a 40-es (és a 80-as) Pana érzékelője nem Full HD-s, hanem valamivel kisebb felbontású! Az 1920x1080-at interpolációval éri(k) el. Lehet, hogy ebben az alacsony árfekvésben jobb vétel a Samsung HMX Q10-ese, abban a szenzor nagyobb méretű (és felbontású).

(#6809) gyiku válasza Dr.OG (#6808) üzenetére


gyiku
nagyúr

mar berendeltem, azert koszi. leven alapbol SD-s akartam venni, ahhoz kepest a a majdnem HD is jo lesz.

hüllő

(#6810) kingabo válasza Dr.OG (#6807) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi az infót! :R

(#6811) uszilard


uszilard
tag

Üdv Urak.

Megjött végre a HDR-CX160E. Nagyon elégedett vagyok vele. Úgy érzem végül jól döntöttem hogy ennyit szántam csak a dologra. Teljesen megfelelő a cucc.

1080 50p-ben nagyon jó a felvétel minősége. Milyen programot ajánlatok a vágáshoz és újra tömörítéshez?
Én az Ediust szoktam az SD kamerához. Milyen formátumra kell újra tömörítsem a fileokat hogy sztenderd asztali Blu-Ray lejátszó, ps3 vigye a lemezt?

Eddig csak dvd-re írtam házi videókat, szóval egy részletesebb magyarázat kellene.

Köszi

Üdv

(#6812) uszilard válasza golax (#6805) üzenetére


uszilard
tag

Szia

Nem tudom mi a jó kamera 300 ért de, mire szeretnéd használni?

(#6813) Maksifül


Maksifül
senior tag

Kérlek, nézzétek meg az alábbi videót és segítsetek megállapítani, hogy a fókuszálási hiba az én bénaságomnak köszönhető, vagy meghibásodott a kamera és az okozhatja azt, hogy olykor hosszú másodpercekig nem képes a témára fókuszálni még akkor sem, ha az a kép közepén van:
Homály

Köszönöm a segítséget!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#6814) golax válasza uszilard (#6812) üzenetére


golax
tag

Amatőr filmezés :)

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#6815) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem,hogy videót teszek fel gépre movie makerrel.
Eddig kb 15perc felvétel foglalt 400Mb-ot.
Most a 15perc 3.4Gb.
Mi lehet a probléma?
Milyen beállitással lehet az ilyet eszközölni?
A gépem Samsung VPD20 mini DV.

Illetve van az ilyesmi kérdéseknek saját topikja?
Köszi a választ!
K.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#6816) camalot válasza Krisz79 (#6815) üzenetére


camalot
tag

Első körben próbáld másik progival.

(#6817) Tomix24 válasza Krisz79 (#6815) üzenetére


Tomix24
addikt

Biztos állítottál a tömörítésen.. Vagy a file formátumon. Állíts rajtuk...

(#6818) Krisz79 válasza camalot (#6816) üzenetére


Krisz79
őstag

Szia!
Milyen progit ajánlasz?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#6819) Krisz79 válasza Tomix24 (#6817) üzenetére


Krisz79
őstag

A movie makerben nem találtam ezt a fajta állitási lehetőségeket.
Arra gondolok,hogy az előző windows-on másik movie maker lehetett.
Ami részletessebb volt.
Elképzelhető?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#6820) Tomix24 válasza Krisz79 (#6819) üzenetére


Tomix24
addikt

Nem, hanem pl Mpeg2-be mentesz most is, csak nagyobb bitrátát engedélyeztél, vagy MPeg1-be mentesz, vagy valami veszteségmentes formátumba.

(#6821) gyiku


gyiku
nagyúr

m2ts-bol mivel csinaljak avit es dvd-t, mit ajanlotok? hd writer mpeg-et hajlando csak.

hüllő

(#6822) Tomix24 válasza gyiku (#6821) üzenetére


Tomix24
addikt

VSO ConvertXtoDVD

(#6823) gyiku válasza Tomix24 (#6822) üzenetére


gyiku
nagyúr

es avit?

hüllő

(#6824) Tomix24 válasza gyiku (#6823) üzenetére


Tomix24
addikt

Xilisoft.Video.Converter

(#6825) VW


VW
aktív tag

Sziasztok
memóriakártyás belépőszintű videokamerát keresek,családi-nyaralási videók készítéséhez. Ár/érték arányban melyik a legjobb készülék manapság 40-42ezer forintig?
amit eddig kibogarásztam: Sony DCR-SX15E

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#6826) janos666 válasza VW (#6825) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Félig-meddig talán offtopic, de segítséget kérnék, mert nem tudok dönteni két megfigyelő kamera közt:
Az egyik ez lenne: AV TECH KPC148E
A másik pedig ez:

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6827) janos666 válasza janos666 (#6826) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

NEON 2610A

Sokáig keresgéltem, de sehogy sem találtam meg a NEON kamera gyártói adatlapját. Találtam egy taiwani céget aminek van a nevében NEON és gyárt is ilyen kamerákat, de totál más a típusjelölési rendszerük, és átnyálazva a katalógusukat fénykép alapján sem passzolt egyik sem (bár formatervre találtam hasonlót, de nem csak a színe volt más, hanem sok paramétere is eltért az itt megadottaktól).

Felhívtam ezt a boltot, és azt mondta NOEN-t tud mutatni, de a másikat nem, hogy összevethessem őket, és mikor szubjektív véleményt kértem, akkor azt mondta, hogy az árukhoz képest jó kis kamerák a NEON-ok.

Ami az AV TECH mellett szól, hogy normálisabb gyártónak tűnik, és be lehet azonosítani a kamera típust, valamint nagyobb az IR teljesítménye, és elég nagy területet kéne majd megfigyelni, főként éjjel.
A NEON olcsóbb ~3k-val (~6 kameránál már 18k :U), picit nagyobb a sorfelbontása (jó, 20 sortól már nem választ vizet, többet érhet egy jobb optika...).

KÉRDÉS:

1:
Amin most még filózok, az az, hogy az AV TECH cuccnak elvileg 6mm-es a lencséje, szemben a NEON 3,6mm-ével.

De mivel nem vagyok igazán otthon kamerákból és optikából, engem már ezzel összezavartak, hogy néha f=6mm-t írnak, máshol azt, hogy 6mm-es a lencse, és mivel van valami "focal lenght" is optikában, amit f-el jelölnek, de nem éppen a lencse mérete, és szerintem az ilyen kamerák katalógusait készítők sincsenek mindennel tisztában, így blahhh :F

Szóval fel tudnátok erről világosítani, hogy vajon tényleg a lencse méretét jelölik ezek a milliméter értékek, vagy a fókusztávolságot?

És ha igen, akkor mennyit számít a 3.6 vs 6.0mm? Úgy tudom a nagyobb érték növeli a "depth of field" hatást, ami nekem egyáltalán nem hiányzik egy megfigyelő kamerához.
De ha a lencse méretét jelöli, akkor biztató lenne, hogy megéri a felárat a 6mm-es (nagyobb lencse több fényt szed össze, ami jól jön este, mielőtt felcsapja az IR-t, és egybként is élesebb lehet a kép...)

2:
Mennyire fontos ezeknél a kameráknál az IR LED-ek teljesítménye?
Úgy értem hiába világít el nekem a végtelenbe, ha úgy is csak 3 méteren belül lesz nagyjából kivehető egy emberi arc, akkor elég annyi LED is, ami papíron 15m-re világít el...
De gondolom gyakorlatban sohasem üti majd meg a névleges értéket, és 15m-el épp-csak-csak ellát majd a kerítésig az alapján, ahogy a google earth-ös fotóról gyártott kis helyszínrajzomon nézegetem a telket.

Szóval az árat is mérlegelve ti melyiket javasolnátok a kettő közül (vagy a linkelt bolt árlistájáról ebben az árkategóriában)?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6828) gyiku válasza janos666 (#6827) üzenetére


gyiku
nagyúr

hivd fel [ezeket], naluk is van neon, elmondjak mi micsoda. en 6db [link] fogok venni.

hüllő

(#6829) ronda


ronda
aktív tag

nem tudja véletlenül valaki, hogy a panasonic minidv kamera miért nem hajlandó felmásolni az anyagot win 7-es gépre csak xp-sre? már a második pana kamerával próbáljuk, de " a videó beolvasása nem sikerült az eszközről" . pinnacle, ulead, win movie maker mind ezt csinálja. a képernyőn lévő kezelőgombokra reagál a kamera, de a videóanyag nem megy át. 4 féle fire-wire kártyával 3 féle driverrel próbáltuk, de semmi. most a kisebbik vinyómon van egy xp csak ez miatt...
valakinek hasonló tapasztalat? ötlet?

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#6830) magyargyerek


magyargyerek
tag

(#6831) Kismaci válasza sanya_67 (#6677) üzenetére


Kismaci
tag

Helló! Köszi a választ! Végülis HDC-HS80 lett belőle ebay-ről (postaköltséggel, forintban cca 137k), kicsit húzósan indult a történet, mert a DHL-es srácoknak kinn Hollandiában enyves lett a kezük és lenyúlták a gépet. Még jó, hogy biztosítva volt, így megvettem az edigital-nál, hogy legyen mivel kamerázni Skóciában.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy nehezen utalták vissza a pénzem, hogy a forint közben visszagyengült, így visszakaptam a teljes összeget, amibe került - postaköltséget is visszafizették.

Elégedetten használom egy pár hónapja tehát, szerintem nagyon szép a képe, klasszul és könnyen kezelhető, az egész gép elfér az én (nem éppen nagy) kezemben. Szuper.
:C :DD

Ronda és fiiiinom!

(#6832) Krisán


Krisán
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyit ér ma egy 3-4 éves mini DV-s Panasonic NV-GS500 kamera?
Annakidején ugye ez egy jó, és nem is olcsó kamerája volt a Panának, 3 CCD, Leica optika, optikai képstabilizátor.

(#6833) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Sziasztok,

blogoláshoz, kisebb filmanyagok készítéséhez szeretnék megbízható, fullhd-s kamerát venni. egyáltalán nem drágát, 45ezerig...

egyáltalán melyik márka az ami ebben az árkategóriában jó?

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#6834) $oLdieR


$oLdieR
csendes tag

Sziasztok!

Tapasztalt emberek segítségét szeretném kérni.
Egy Full HD kamerát akarok vásárolni... "művész filmek" felvételéhez.. szóval a részletek is fontosak.

Kinéztem 2 SONY kamerát... és szerintetek megéri a drágábbat megvásárolni?

HDR-CX360VEB
vagy
HDR-CX160EB

Itt az összehasonlítás:
http://www.sony.hu/comparison/hdrcx360ve.cen/hdrcx160eb.cen

Vagy esetleg tudtok más kamerát?

Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Üdv,
Laci

(#6835) Dr.OG válasza Krisán (#6832) üzenetére


Dr.OG
tag

Az attól függ, hogy mennyiért találsz rá vevőt. Láttam olyan hirdetést, ahol az eggyel kisebb 400-as modellt árulták 85E-ért, ami szerintem irreálisan sok, viszont az ember 25-30.000-ért sem szeretné elkótyavetyélni. Reálisan 50.000 Ft körül lehet szerintem eladni, de ez nagyban függ attól is, hogy valaki hajlandó-e használt, szalagos cuccért ennyit fizetni, hiszen ebben az árfekvésben már alap Full HD gépet is lehet venni, ami a lapostévék elterjedésével egyre inkább szempont.

Én megmondom őszintén, ha nekem volna ilyen, inkább megtartanám, és nem adnám el...

(#6836) Krisán válasza Dr.OG (#6835) üzenetére


Krisán
csendes tag

Szia!
Én venni szeretnék ilyen kamerát, nem eladni.
Pontosan azért tettem fel a kérdést, mert messze nem tartom reálisnak én sem egy ilyen kameráért manapság a 80 ezer körüli hirdetési árakat.
Én úgy 40 körül gondolkodnék, 50-et már nagyon tipp-topp, karc nélküli, max. néhány órát járatottért lennék esetleg hajlandó fizetni.

(#6837) november válasza Krisán (#6836) üzenetére


november
tag

Hi!

Én is már nagyon régóta keresek panasonic nv-gs500-ast (Ahogy a cikkekből kivettem jobb mint a 400-as). Eddig vaterán láttam csak, de azokat elkapkodták. Amugy én is sokallom ezt 80 ezer forintot. Nem vagyok fukar, s teljesen egyetértek veled, igen megkérik az árát neki. S szerintem indokolatlanul. A hd piacot elnézve 25-30 ezer forintot gondolok elfogadhatónak, ennél egy forintal se többet.

Eddig még nem volt videokamerám, s csak ki szeretném próbálni a filmezést, hogy egyáltalán való ez nekem. Azért nem gondolkodtam valami bivalyerős gépben.

(#6838) november válasza Krisán (#6836) üzenetére


november
tag

Hi!

Én is már nagyon régóta keresek panasonic nv-gs500-ast (Ahogy a cikkekből kivettem jobb mint a 400-as). Eddig vaterán láttam csak, de azokat elkapkodták. Amugy én is sokallom ezt 80 ezer forintot. Nem vagyok fukar, s teljesen egyetértek veled, igen megkérik az árát neki. S szerintem indokolatlanul. A hd piacot elnézve 25-30 ezer forintot gondolok elfogadhatónak, ennél egy forintal se többet.

Eddig még nem volt videokamerám, s csak ki szeretném próbálni a filmezést, hogy egyáltalán való ez nekem. Azért nem gondolkodtam valami bivalyerős gépben.

(#6839) magyargyerek


magyargyerek
tag

Vettem egy ilyen állványt. Csak jókat írhatok róla. Fényképezőhöz ideáális bármilyen nehéz a gép. Kamerához is jó. Nem kell vacakolni azonnal rögzíthető az állványra a cucc és már lehet vele kattingatni, felvenni.

(#6840) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv!

Lehet nem pont ide passzol de jobb topikot rá nem találtam.

Kérdésem az lenne, hogy Premiere pro videóvágásnál a ha kész a videó, akkor az Enter-el elkezdi lerenderelni a videót, erre szükség van? Sima mentés videóként-al (akkor is ugyanezt csinálhatja meg?) nem elég.
Mire jó a renderelés? Kösz!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#6841) 3800+


3800+
őstag

szerk: rossz topikba írtam, elnézést!

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#6842) hdanesz


hdanesz
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem két kamerát az olcsóbb árkategóriában. Nem érdekel a hd felbontás..de most elgondolkodtam. Íme a két kiszemelt: JVC GZ-HM30 és JVC GZ-MS150
Azt néztem,h. mindkét kamerában 1.47mpixeles érzékelő van és SD rendszernek van írva mindkettő. A HM30 mégis tud HD-ben is rögzíteni, gondolom interpolálja a felvételt. A kérdésem annyi lenne, hogy megéri-e az a 15ezer ft a különbséget? Vagy szebb képet ad az MS150 SD módban?
Nem szeretnék 55-nél többet költeni, így a 'kicsivel' drágább megoldások most nem játszanak. Más 40-55ezer közötti ajánlatokat szívesen fogadok.

(#6843) Nagya21 válasza hdanesz (#6842) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nekem JVC kameráim voltak,vannak, és ha a jó Isten, meg a pártok is úgy akarják, lesznek is.
Nekem most egy full alap SD kamerám van( gz-mg 330-as ) 35*optikai zoommal 30Gb hdd-vel, mikró sd kártyahellyel.
Teljesen jól viselkedik, végigvideóztam vele 2 lakodalmat, 2 keresztelőt, etc, könnyű kezelhetősége van jó autómatikával, nekem tökéletesen megfelel.
Ja igen Farmert akartam venni 3 évvel ezelőtt, és ezzel a kamerával jöttem ki a boltból :DD , le volt árazva 36k-ra.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6844) hdanesz válasza Nagya21 (#6843) üzenetére


hdanesz
senior tag

Köszi a választ! :)

(#6845) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok!
Bátyámnak lenne szüksége (főleg) interjúzáshoz egy olyan kamerára, amire lehet mikrofont csatlakoztatni, és saját belső merevlemezzel működik. 100k alatti árkategóriában, nem baj ha használt. Azért írok ide mert nekem kb. semmi közöm nincs a kamerákhoz, szóval nagyon megköszönnék némi segítséget. :)

Üdv, R.P.

(#6846) Wlac


Wlac
Ármester

Üdv mindenkinek!
Mi a véleményetek a Sony HDR-HC3e HDV-ről? Van valami különösebb hibája az eszköznek, vagy nem járnék rosszul, ha pl. 80 ezer körül hozzájutnék?

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6847) szuzi80 válasza Nagya21 (#6843) üzenetére


szuzi80
tag

sziasztok,

miniDV anyagból készítenék DVD-t, hogy az asztalin megnézhessük a kamerával készült videókat.
Canopust használtam, de sosem voltam elégedett a sebességével, mert több mint 2 óra mire elkészít egy lemeznyi anyagot.
Múlt héten próbáltam ki a szoftvert, de megbolondult, el van csúszva a kép és a hang, pedig ugyanúgy állitottam be a szoftvert ahogy szoktam.

Egy normális videó készítő progit tudnál ajánlani? Tmpgenc, esetleg más?

Ha nem jó topikba irtam, kérlek adjatok egy linket.

ui.

üdv Nagya :) Régen láttalak, épp 1 hónapos a kislányom! :D

[ Szerkesztve ]

(#6848) Wlac válasza Wlac (#6846) üzenetére


Wlac
Ármester

Pontosítok. Szóval, 60 ezer forintba kerülne egy bluetooth mikrofonnal kiegészítve, első kamerának szánnám. Tetszik, hogy HD (1080i), viszont, ha jól vettem ki a különböző írásokból, akkor kazettás. Hülye kérdés lehet, de a felvételek nem csúnyábbak, mintha teljes mértékben digitálisan, SD-kártyára, vagy merevlemezre lennének rögzítve? A VHS-es korszakból indulok ki, bár tudom, hogy nagyon nem egy kategória.

Amennyiben nem, akkor vonzó a kazettás megoldás is, hiszen ha sokat kell filmezni, vagy nincs lehetőség gépre pakolni a felvételeket, akkor szerencsésebb a kazetta, mert egy gyors csere után folytatódhat a felvétel, utólag meg ráérek digitalizálni.
Szóljatok nyugodtan, hogyha hülyeségeket beszélek, új még nekem ez a dolog.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6849) Nagya21 válasza Wlac (#6848) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Kazetta cserénél gyorsabb a kártyacsere :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6850) Nagya21 válasza szuzi80 (#6847) üzenetére


Nagya21
addikt

Hi!!
Én a vhs-röl csináltam dvd-t a tv-tunerkari segítségével.
A JVC-m meg eleve dvd-t gyárt(mpeg-2).
Gratula a kicsihez, fényképet, vagy linket kérek :C :C :C :C
Üdv Nagya
Ui: Kell még akku???

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.