Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) rumos14 válasza Keksz (#6550) üzenetére


rumos14
nagyúr

az egy jó fényképező, de videózásra tényleg nem az igazi.
sztem ha veszel egy vinyós kamerát, akkor nyugodtan használd a ez elérhető legjobb felbontást és minőséget, ne később bánd meg, hogy 720p-t használtál.
érdemes végiggondolni, hogy nagyjából hány óra felvételre lesz szükséged, mert lehet, hogy olcsóbban kijösz pár 8 gigás SD kártyával, mintha beépített vinyós kamerát vennél.
kábé mennyi a keret amúgy?

(#6552) Keksz válasza Keksz (#6550) üzenetére


Keksz
senior tag

Nézem ezt a Panasonic HDC-HS60 -at, a specifikációban ez szerepel:

Felvételi üzemmód
HA (17 Mbps / VBR), (1.920 x 1.080) / HG (13 Mbps / VBR), (1.920 x 1.080) / HX (9 Mbps / VBR), (1.920 x 1.080) / HE (5 Mbps / VBR) , (1920 x 1080)

Ez azt jelenti hogy kisebb felbontásban nem is tud felvenni, vagy csak nem sorolták fel?

(#6553) lacibacsi válasza rumos14 (#6549) üzenetére


lacibacsi
addikt

Azt írod: 1 óra full HD, jó minőségben 8 GB. nekem eddig mini DV kamerám volt (van, most akarok váltani) és azon a DV AVI 1 óra = 12,5 GB volt. csak azt szeretném kérdezni, hogy a 8GB full HD mennyire van tömörítve, mennyire jó minőség ahhoz, hogy azt még utólag Sony Vegas-szal megvágja az ember?

Bocs, ha amatőr a kérdésem, de HD-vel és vinyós kamerával eddig még nem volt dolgom és szeretném jól előkészíteni a döntésem mielőtt vásárlásra adom a fejem. (Ha még lehetne kapni leginkább szalagos kamerát vennék, de 300 forint maximumig már nem lehet kapni sehol sem az általam favorizált Sony, vagy Canon márkában)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#6554) rumos14 válasza Keksz (#6552) üzenetére


rumos14
nagyúr

jól látod, nem tud. az én szememben ez nem gond.
a HS60 amúgy jó választás, de amiről írtam: nézd meg az SD60-at, ami ua. a kamera, beépített vinyó nélkül. az árkülönbözetből kijön jópár 8 gigás kártya.

(#6555) rumos14 válasza lacibacsi (#6553) üzenetére


rumos14
nagyúr

a DV avi kvázi tömörítetlen.
amit én írtam, az a full HD felbontásban felvett avchd kódolású anyagra vonatkozik, ami jó minőségű, de nagyon hatékonyan van tömörítve - ezért jó erős gép is kell a feldolgozásához.
2007-8-ban léteztek még szalagra rögzítő HD kamerák is, HDV elnevezésre keress rá.

(#6556) Keksz


Keksz
senior tag

Szerintem inkább maradok a HDDs kameránál, vhogy egyszerűbb mint a memóriakártyákat cserélni. Számításaim alapján, 8 GB-os Kingmax Class6 SDHC (3.700 ft), kellene 15 db hogy elérjem a 120 GB tárhelyet, ami olyan 55.000 ft lenne. Kb ennyi a különbség is.

Amiket ma néztem:

Panasonic HDC-HS60
120GB
HD Video
http://www.panasonic.hu/html/hu_HU/Termékek/HDC-HS60/specifications/4509337/index.html
http://www.camcorderinfo.co.uk/content/Panasonic-HDC-HS60-Camcorder-Review-37659/
http://www.camcorderinfo.co.uk/content/Panasonic-HDC-HS60-Camcorder-Review-37659/JVC-GZ-HD620-Comparison.htm
hátrányok: touch lcd

JVC GZ-HD620
120GB
HD Video
http://www.camcorderinfo.co.uk/content/JVC-Everio-GZ-HD620-Camcorder-Review.htm

Sony HDR-XR155VE
120GB
HD Video
+akku: NP-FV50
+ WD My Passport AV WDBABS3200ABK-EESN, 320GB

Amire hajlok az a Sony lenne, bár mintha az jönne ki a legdrágább megoldásnak. Csábító hogy akár My Passport AV winyóval össze lehet kötni gép nélkül, ami nem hátrány később sem.

A JVC -t vhogy itthon nem lehet kapni? vagyis nem dobja ki sok bolt...

(#6557) sbazsi válasza Keksz (#6556) üzenetére


sbazsi
veterán

Ha vinyost össze tudod kötni we passporttal, akkor az sd kartyast is, nem?..

(#6558) Keksz válasza sbazsi (#6557) üzenetére


Keksz
senior tag

Ha Sony és benne van a listában, akkor igen.

(#6559) Keksz


Keksz
senior tag

Van valakinek ilyen gépe? Panasonic HDC-HS60

Mennyire gáz a touch screenes LCD?

(#6560) Dr.OG válasza Keksz (#6559) üzenetére


Dr.OG
tag

Nekem Pana HDC-SD60-asom van, ami ugyan az, csak vinyó nélkül.
Szerintem ebben az árfekvésben a többinek is érintőképernyője van, tény, hogy elég körülményes vele finombeállításokat eszközölni (pl. manuális fókusz...) Szerencsésebb lenne egy 'manual ring'-es megoldás, de azt csak a jóval drágább készülékek tudják (pl. a tavalyiak közül az SD700-as, ami kb. duplájába kerül az enyémnek).

(#6561) Laller_81


Laller_81
csendes tag

Sziasztok

Mi a különbség a Sony G és a Carl Zeiss objektív között?
Melyiket érdemes venni?
Sony CX-130 (108.500,-) vagy Sony CX-115 (89.000,-)

Köszönöm a segítséget!

(#6562) neevous válasza Attila444 (#6545) üzenetére


neevous
tag

A Panasonic SD60-at ajánlanám az optikai képstabilizátor miatt, ami a belsőkamerás felvételeknél elengedhetetlen.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#6563) rumos14 válasza Laller_81 (#6561) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezen az árszinten ez csak marketing, nem ettől lesz jó vagy rossza a kamera.

(#6564) sbazsi válasza Dr.OG (#6560) üzenetére


sbazsi
veterán

ezt a manualis fokusz ringet + zoom ringet én is hiányolom, de ez van.
egyébként a pana miért nem tesz valami ledet/más fényforrást a kameráiba? nyilván nem az igazi, de a semminél több azért. :U

(#6565) Laller_81 válasza rumos14 (#6563) üzenetére


Laller_81
csendes tag

Köszi a választ. Ahogy néztem még annyi a különbség, hogy a CX 130-ban optikai képstabilizátor van. Ez sem lényeges különbség? Esetleg tudnátok ajánlani ebben a kategóriában jobbakat? Köszönöm

(#6566) rumos14 válasza Laller_81 (#6565) üzenetére


rumos14
nagyúr

az viszont kvázi kötelező. hangsúlyosan optikai, ne elektronikus legyen.

(#6567) bamolnar válasza Attila444 (#6545) üzenetére


bamolnar
csendes tag

hali,

ajánlanám figyelmedbe a contourHD kamerákat, Asi is ilyet használ pl... ;)

(#6568) Attila444 válasza neevous (#6562) üzenetére


Attila444
aktív tag

Köszi!
Közben utánanéztem és leszűkült a kör 3 kamerára.
-Samsung HMX-H200
-Panasonic HDC-SD60
-Sony HDR-CX115

A ccd-je mindegyiknek 1/4-es, a samsungnak az ára tetszik leginkább és van benne képstabi, mint a panasonicban. A sonyban nincs, de pl ez a VIDEO cx105-tel készült és én nem látom, h nagyon rázkódna, ha jól le van rögzítve.

A hang lenne még nagyon fontos, h melyiknek milyen. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

@bamolnar: pü ment

[ Szerkesztve ]

(#6569) Tomix24 válasza Attila444 (#6568) üzenetére


Tomix24
addikt

[link]
A Samsung HMx-200-ről van néhány felvételem. A hangminőségre is kapsz választ bennük.

(#6570) Sátán44


Sátán44
addikt

Kicsit off, de hátha tudjátok a választ!

Van egy full hd-s videóm és a splash player 1.6.0.0-al játszom le. Ha bekapcsolom a GPU gyorsítást a felvétel szép, viszont szaggat a hang, ha kikapcsolom a GPU-t, akkor lejátsza a videót de kissé akadozik, a hang meg jó. Mitől lehet szerintetek?

E8400@3,6GHz, 8800GTS 512, 2GB ram, SB Live hangkari
Gépem nem egy erőmű, de sztem el kéne boldogulnia vele nem?

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#6571) rumos14 válasza Sátán44 (#6570) üzenetére


rumos14
nagyúr

milyen forrásból van az a videó? vmi kamera felvétel? nekem a C2D notm lejátsza akadás nélkül a full HD-t, szóval sztem a te videófile-oddal nincs vmi rendben. próbáltad más file-okkal is?

(#6572) copperhead


copperhead
aktív tag

Sziasztok! Canon LEGRIA HV40 kamerát szeretnék venni. Nekem biztonságosabb archiválásnak tűnik a MiniDV a külső HDD-vel szemben. Szerintetek képminőségben jobb a Panasonic HDC-SD700? A Canon 1440x1080 Panasonic 1920x1080-ban rögzít. Illetve még az is kérdés, hogy megér-e a Pana +50k-t?

(#6573) Dr.OG válasza sbazsi (#6564) üzenetére


Dr.OG
tag

Nem tudom, mire gondolsz, a Panában van vaku + LED kameralámpa. Többek közt ez is kiemeli az átlagból (meg a szélesebb látószög, optikai képstabilizátor...)

(#6574) Sátán44 válasza rumos14 (#6571) üzenetére


Sátán44
addikt

Úgy néz ki kodek probléma, mert a Vlc szépen lejátsza akadás mentesen, viszont a színek nem élethűek. Te milyen kodekeket, vagy lejátszót használsz?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#6575) Sátán44 válasza Sátán44 (#6574) üzenetére


Sátán44
addikt

Panasonic hdc-sd600-al lett készítve a videó.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#6576) sbazsi válasza Dr.OG (#6573) üzenetére


sbazsi
veterán

Jogos, beneztem. :B

(#6577) TomCat85


TomCat85
tag

Hali!

Otthoni használatra, esetleg amatőr filmezésre kellene vmi tűrhetőbb HD kamera 150-200 e HUF körül. Érdemes még Sony HDR-HC9 kamerát venni (bár ezt tudom, hogy 200 e fölött van) ?

Vélemény, tanács, ötlet ? :-)

[ Szerkesztve ]

(#6578) Dr.OG válasza TomCat85 (#6577) üzenetére


Dr.OG
tag

Milyen adathordozóra szeretnél felvenni (SD/HDD/HDV)? Új vagy használt? Elég a váltottsoros felvétel, vagy lényeges a progresszív rögzítés? Ha amatőr filmezésre is használnád, akkor valami bővíthető, manual ringgel is ellátott kamerát lenne célszerű választani, sajnos a belépő szintű készülékeken ezek a funkciók nem találhatók meg, általában 200.000 Ft-tól indul felfelé a komolyabb modellek ára. Még egy lényeges kérdés: mennyire sürgős a vásárlás? Az idei modellek még nem terjedtek el, a tavalyiakat olcsóbban megkapod, de ezek valamivel kevesebbet tudnak általában.

(#6579) TomCat85 válasza Dr.OG (#6578) üzenetére


TomCat85
tag

Annyira nem sürgős, de ha lenne valami jó vétel, akkor nem hagynám ki. Használt nem jön szóba. Az adathordozót tekintve HDD és HDV között gondolkozok. A filmezés csak hobbi szinten, tehát tényleg amatőr. :-)

(#6580) Dr.OG válasza TomCat85 (#6579) üzenetére


Dr.OG
tag

Ha nem igényeled a bővíthetőséget (külső mikrofon, kameralámpa és vakusaru...), és a manuális gyűrűt, viszont lényeges a jó képminőség, akkor ebben az árfekvésben (200k körül) a Panasonic HDC-SD600-asát, vagy valamelyik testvérmodelljét (HS600, TM600) ajánlanám. Az első csak SD kártyára rögzít, a másik kettőben merevlemez illetve flash memória alapból van, emellett SD kártyával is bővíthetők. Ez egy elég jó minőségű, 3 szenzoros készülék. Nekem a "kistestvére" van, Pana HDC SD60-as, de azzal is nagyon elégedett vagyok. A dolog egyelten szépséghibája, hogy tavalyi, kifutó modell, viszont cserébe olcsóbban beszerezhető, mint a 2011-es utódja.

(#6581) sbazsi


sbazsi
veterán

adott egy pana hdc-hs9 kamera.
a kérdés: vajon ez mennyit érhet ma használtan?
amit hiányolok belőle: led, amivel videót tudok bevilágítani, továbbá a mikrofon bemenet.
és - de gondolom ez már csak 300k felett van - manuális fokusz és esetleg zoom gyűrű
avagy mennyibe fájna a váltás :F

(#6582) TomCat85 válasza Dr.OG (#6580) üzenetére


TomCat85
tag

Köszönöm a tanácsokat, de valahogy úgy érzem, hogy Sony és HDV fele fog a szívem húzni! :-)

(#6583) rumos14 válasza Sátán44 (#6574) üzenetére


rumos14
nagyúr

codec-et semmit nem telepítettem. splash pro meg vlc használatos nálam avchd lejátszásra.

(#6584) bamolnar


bamolnar
csendes tag

helló,

vettem egy samsung hmx-h200 kamot.
arra lettem figyelmes, hogy gyakran számomra k idegesítő módon magas frekvenciájú zajt rögzít filmezés közben. tapasztalta más is ezt a problémát?
úgy tűnik a kamera felvétel közben adja ezt a zörejt.

köszi

(#6585) Tomix24 válasza bamolnar (#6584) üzenetére


Tomix24
addikt

A samsung oldalán van rá új firmware,. sd karira felteszed, ő frissít, zaj megszűnik. Viszont kicsit tompább lesz amit felvesz(érthetően persze). Visszacsinálni nem lehet. Választhatasz. ;)
Nekem jobb az új firmware után, zavart a zizegés.
[link]
Förmver - Van upgrade útmutató is.

[ Szerkesztve ]

(#6586) bamolnar válasza Tomix24 (#6585) üzenetére


bamolnar
csendes tag

köszi az infót!
firmware frissítés után ezek szerint megmaradt a zaj, amit a kamera ad ki magából? elsőre csak ez tűnt fel, de a felvétel visszanézése közben már kimondottan felállt a hátamon a szőr.

(#6587) Tomix24 válasza bamolnar (#6586) üzenetére


Tomix24
addikt

A firmware frissítés után nem hallom a zajt. ;)

(#6588) dehecked


dehecked
tag

Hello mindenkinek.
Szeretnék videókamerát venni és érdekelne pár gép amit ajánlanátok.
Márka mindegy árát max 60000ben húznám meg,persze minél olcsóbb annál jobban örülök
aztán fontos hogy memóriakártyát használjon abból is sdhc-t.
amatőr szintű filmkészítéshez használnám, ebből is leginkább extrém sportok felvételére, mivel bmx/mtb filmet készítenék.
felbontásnál nem tudom mik az elterjedtek de 720p a minimum, fullhd álom lenne. fontos a minél hosszabb garanciaidő. minimum 2 év.
Előre is köszi a segítséget.
Dávid

(#6589) csuzso72 válasza dehecked (#6588) üzenetére


csuzso72
tag

Nekem is hasonló igényeim lennének :) Ahogy nézegettem ezeknek a Samsung HMX H200 felel meg: [link]

Elvileg kedden érkezik meg. Jövőhéten remélem tesztelem. MM-ben próbálgattam, nem rossz :R .

(#6590) dehecked válasza csuzso72 (#6589) üzenetére


dehecked
tag

nagyon szépen köszi a segítséget :P asszem én ennyi lettem volna jóidőre :D

(#6591) Tomix24


Tomix24
addikt

Ez segíthet a Samsung választásában. Raw felvételeim.
[link]

(#6592) kdezso


kdezso
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy kamerát, (http://www.digitalko.hu/index.php?m=SONY&n=PMW-EX1&xdcam_kamera&id=316&kat=9) csak kicsit húzós még. :DD :DD :DD

Viszont egy 5-600 ezer pénzt hajlandó lennék kiadni egy hasonló cuccért.
Mit tudtok javasolni.

Előre is köszi.

(#6593) inteltunder


inteltunder
tag

hello

valaki nem tud budapesten vagy kornyeken olyan boltot ahol meg arulnak Samsung HMX-H200 kamerat? mar vagy 12 boltot hivtam de sehol semmi, mai nap kene szoval netes rendeles felejto a 3-4 napos kiszallitas miatt

elore is koszonom

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#6594) inteltunder válasza inteltunder (#6593) üzenetére


inteltunder
tag

mar semmi megvan maaaaar salalallaaaaaa :))

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#6596) magmdy


magmdy
csendes tag

Sziasztok,

most kamera vásárlás előtt állok, ezt a [link]
kamerát néztem ki magamnak, van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
tudtok ebben a 100e Ft. -os árkategóriában egyéb alternatívát?

üdv

(#6597) camalot válasza magmdy (#6596) üzenetére


camalot
tag

2011-ben azért usb3-at illett volna. Nem találtam infot mennyit bír az aksi maxon.

[ Szerkesztve ]

(#6598) Dr.OG válasza magmdy (#6596) üzenetére


Dr.OG
tag

Én ezt a modellt nem ajánlanám!
Az érzékelőnek mind a mérete, mind a felbontása kisebb, mint a tavalyi HDC-SD60-as Panának!
Ha mindenképpen 2011-es évjáratút akarsz, inkább az SD90-et válaszd!
Egy link a témával kapcsolatban:
[link]

(#6599) magmdy válasza Dr.OG (#6598) üzenetére


magmdy
csendes tag

Akkor már jobb választás lehet a sony cx130 -as típus?

(#6600) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok! Videókamerát szeretnék venni mindenféle használatra, apám cégénél egy ilyen van néha én is használom: JVC Everio GZ-HD300 és nagyon tetszik meg vagyok vele elégedve, valakinek van véleménye róla hogy érdemes e ilyet venni?150.000es keretben gondolkodom. Előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.