Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) atom18


atom18
aktív tag

hali!

Kamerát szeretnék venni és segítséget kérnék h.milyen ajánlanátok nem tudok róluk sokat csak azt szeretném h.FullHD-s legyen árba olyan max 150e-ből kijöjjön.

(#6902) Dr.OG válasza atom18 (#6901) üzenetére


Dr.OG
tag

Ebben az árfekvésben a Panasonic HDC-SD90-et ajánlom. Ez már tud 1920x1080@50p-ben is rögzíteni, a következő minőségi ugrást a 3-szenzoros kamerák jelentenék, de az már jóval drágább lenne.

(#6903) Tomix24 válasza atom18 (#6901) üzenetére


Tomix24
addikt

[link]
Nézd meg, ha tetszik , akkor vedd meg. Ennyi :DDD
Pana SD90

(#6904) atom18 válasza Tomix24 (#6903) üzenetére


atom18
aktív tag

Köszönöm mind kettőtök segítségét néztem a Pana SD90 tényleg jó és még árba is 120e.
Pana SD90 lesz és ennyi! :D :C

(#6905) Tomix24 válasza atom18 (#6904) üzenetére


Tomix24
addikt

:DDD

(#6906) atsil válasza Tomix24 (#6903) üzenetére


atsil
tag

Hello, én is kameravásárlás előtt állok és szerintem nekem is az SD90-es lesz. Megnéztem, amit föltöltöttél videókat is. Melyik felvételi módban szoktad használni a kamerát?

(#6907) Tomix24 válasza atsil (#6906) üzenetére


Tomix24
addikt

Csak az 1080p-ben, hamár váltottam az 1080i-ről ;)

Csak rohadt sokat eszik a vinyóból. 18 perc 4GB :Y

(#6908) atsil válasza Tomix24 (#6907) üzenetére


atsil
tag

Bahh, az nagyon sok. Mondjuk egy kirándulásról van egy 1,5-2 órás anyag. Egy kicsit megvágod és utána mit csinálsz vele? Átkonvertálod más formátumra? Ha igen milyenre? Vagy úgy hagyod, ahogy van és egyik vinyó telik meg a másik után? :)

(#6909) Tomix24 válasza atsil (#6908) üzenetére


Tomix24
addikt

3 vinyóm van, ez a titka. :DDD

(#6910) atsil válasza Tomix24 (#6909) üzenetére


atsil
tag

Bocs, de eszembe jutott még 1-2 kérdés. Melyik programmal szoktad megvágni, szerkeszteni az 1080p felvételeket? Újratömörítés nélkül mented vagy nem? Mi a végeredmény kimenete? (1080p 50 Hz?)

(#6911) Tomix24 válasza atsil (#6910) üzenetére


Tomix24
addikt

Ezt a hozzászólásomat ajánlom. Itt minden úgy marad ahogy felvetted(1080p/50hz stb), Max a kiterjesztés változhat, ami nem gond. [link]
De ez csak a .Mts-be mentő kamerákhoz jó. A link a vágást tárgyalja, de a JOIN gombbal bármit, és bármennyit össze is lehet fűzni.

Ha netán az 1080i-s kamerák .mp4-ére gondolsz, akkor ezt nézd kivágáshoz: [link]
És összefűzni az Aone Ultra Video Joiner, vagy Boilsoft Video Joiner -el lehet veszteségmentesen.

[ Szerkesztve ]

(#6912) Attix82


Attix82
őstag

Hali!

Nem nagyon értek a mostani kamerákhoz, de egy ismerősnek kéne valami családba használatos viszonylag jó kamera. HD felvétel alap legyen.

Mit tudnátok ajánlani?

(#6913) Intelligencs válasza atsil (#6908) üzenetére

Én végeztem néhány kísérletet az SD90 által felvett anyagokkal. Hosszú távon a legjobb megoldásnak az 1080p-s rögzítést gondolom, majd a felvett anyagot handbrake-kel MKV-ba konvertálom, majd mkvtoolnix-szel összefűzöm.

Kísérleteztem vele, ha valamelyik 1080i-s felvételi módot használom, akkor azt már nem igazán tudom átdolgozni MKV-ba, mert mozgásnál csíkos lesz a kép az interlace miatt.

Egy 1080p-s felvételt meg simán átkonvertálhatsz 12000-es, vagy akár 8000-es bitrátával MKV-ba, tök jó marad a minőség, és sokkal kisebb lesz a fájlméret. Amúgy is minden filmem MKV-ban van már, így a családi felvételek sem fognak kilógni a sorból.

Nekem is van Asus O!play-em, meg fateréknak is vettem egyet, így mindenhol nagy megelégedéssel nézhetik majd a felvételeket az unokáról. ;)

Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy minden eredeti felvételt is meg fogok őrizni, 2 példányban, biztos ami biztos. Csak erre a célra szolgálatba állítottam két másfél terás vinyót. (Szerencsére még ez előtt a vinyóőrület előtt betankoltam belőlük rendesen.)

The Amiga, Born a Champion

(#6914) Tomix24 válasza Intelligencs (#6913) üzenetére


Tomix24
addikt

Pár hetes Panasonic SD90 tulaj vagyok, és belefutottam abba, amibe minden HD kameránál belefognak a tulajok az tuti, hogy csúszik a hang. :D

.MP4-nél Samsung kameráknál már megvolt a megoldásom. De itt az istennek sem sikerült. A lényeg, ha sok snittes filmet vesz fel az ember, nálam 23 volt, és 18 pervnyi anyag, akkor 10 perc után már csúszik a hang abban az esetben, ha a kamera álltal felvett minőségben akarjuk, teljes veszteségmentesen összeilleszteni a felvételt 1 nagy file-ba.

(Akkor nem lesz csúszás ha Vegas,Powedirector /stb progival órákon át konvertáljuk, és a kapott anyag 99%-ban egy 60 képkockás eredeti helyett egy butított 30 képkockás eredmény lesz,vagy 60 képkockás, de csak árnyéka a minőségben)

1 perces kódolók: TSMuxer,TSremux/TSdemus progik. Ezek kezelik le a .MTS filerendszert.

A Csúszásra az egyetlen megoldás: MKVtools.
A trükk az hogy a .MTS file-okat .M2ts-re kell átnevezni, így már ez a progi is felismeri. És az Append opcióval kell egyesíteni az összes kis felvételt. 3-4 perc és kész is .
MKV kiterjesztéssel, csúszás nélküli az eredmény.

Asus O!play/stb Media Player le kell játsza, és megúszód az értelmetlen átkódolás a handbrake-el. Kivéve ha az Oplay nem játsza le a fenti végeredményt, és 30%-ot akarsz spórolni a vinyón. :)

(#6915) Intelligencs válasza Tomix24 (#6914) üzenetére

Köszönöm a tippet! Bár nem épp 30%-ot spórolok, hanem 50% felett. És nagy LCD tévén nézve nem igazán láttam markáns különbséget. (Nyilván az állóképnél már látható.)

Egyébként az általad írt megoldással az MKV-n belül lesznek chapterek? Mert az azért jó lenne, ha a kis snittek mentén chapterek keletkeznének.

The Amiga, Born a Champion

(#6916) Tomix24 válasza Intelligencs (#6915) üzenetére


Tomix24
addikt

chapterek, így nem hiszem. De a fenti fülek egyikén lehet állítani úgy rémlik, időközönkéntit.

Ez inkább arra megoldás ha valaki egyben akarja látni a felvételt, a maga eredeti valójában. Bármilyen jól is kódolsz át, ott lehetnek anomáliák, illetve minőségromlás is(látható). A programodnál kb tízféle képre ható beállítás volt, ami a poligonok simításától kezdve, az újraszámolásig minden "szarság" volt. Te azt mind kipróbáltad hogy miként hatnak az eredeti képre? ;)

Nem piszkálásból írom :R De érted mi az én célom a felvétellel :) Azért köszi a programot, MKV-t tudó após tv-jénél ez aranyat ér majd. Már próbálgatom a kódolás minden formáját rajta. :R

(#6917) Intelligencs válasza Tomix24 (#6916) üzenetére

Természetesen nem próbáltam ki minden kis paramétert, időm se volt rá. De valahogy a bluray meg HD filmeket is átkonvertálják MKV-ba, amikor feltöltik őket egy torrentoldalra. És ott is igen jó a minőség. Nyilván az eredeti mindig jobb, de a 25 meg 50 GB versus 5-10 GB megér egy kis minőségromlást.

The Amiga, Born a Champion

(#6918) Xenos


Xenos
csendes tag

Sziasztok!

van egy Panasonic NV-GS500 as kamera itt a csaladba es sehogy se tudom a videokat ravarazsolni a szamitogepre.. Mit javasolnatok helyette ami hasonlo kategoria de ra lehet kotni egy USB vel a szamitogepre vagy akarmi es leszedni rola a video file-okat?

Meg esetleg hogy ez mennyit er mai viszonylatban, mert nem feltetlen tartanank meg ha van alternativa :>

Elolre is koszi a segitseget!

Live long and prosper.

(#6919) Wlac


Wlac
Ármester

Üdv! Az érdekelne, hogy egy Samsung HMX-H200-as kamerához tudnátok egy jó állványt ajánlani? Nem használnám semmilyen extrém célra, s ami azt illeti, van is már egy kiszemeltem, de gondoltam rákérdezek, hátha van valakinek egy tuti tippje.

A foglalat egyébként szabványosítva van? Magyarul az összes/legtöbb kamerának ugyanolyan a foglalata, amibe az állványt rögzítjük, vagy szeretnek a gyártók egyedi megoldásokat alkalmazni (hogy kitoljanak velünk)?

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6920) Tomix24 válasza Wlac (#6919) üzenetére


Tomix24
addikt

A Foglalat úgy tünt nekem minden egyforma. Apám ősöreg álvány simán ráment a menetére :) Annó

(#6921) szali007


szali007
csendes tag

Sziasztok! Kamera vásárlás előtt állok, és nemrég találtam erre az oldalra. Rengeteg oldalt át olvastam, és sok hasznos információt találtam, de még nem eleget ahhoz, hogy dönteni is tudjak. Nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni. 60-85 között szánnék rá.

Amik szóba jöhetnének: (melléjük írtam, h kb. mennyiért lehet beszerezni)
Samsung HMX-H200 (60-70e)
Sony HDR-CX115e (60-70e)
JVC Everio GZ-HM430 (60e)
Panasonic HDC-SD80 (70-80e)

Nézegettem Youtube tesztvideókat, de annak alapján sem tudtam dönteni, mert ugyanazzal a kamerával különböző emberek készítettek szép és kifejezetten rossz felvételeket is. Secifikációk alapján, valamint ár/érték arányban a Samsung a nyerő. Optikai stabilizátor, Sony-ban elektronikus. Samu 2.07 Mpix valós felbontás, többinél 1.3-1.5, mondjuk az a fél Mpix nemtudom, hogy mennyit befolyásol. Fontos lenne, hogy többféle felbontást is be lehessen állítani rögzítésnél, és gyengébb fény esetén is jobb képet adjon vissza.
A camcoder test weboldalán összehasonlítottam őket, itt is a Samu győzött meg: [link]

Előre is köszönöm a segítségeteket! További szép napot mindenkinek!

(#6922) Dr.OG válasza szali007 (#6921) üzenetére


Dr.OG
tag

Annyit fűznék hozzá, hogy tudtommal a HMX-H200 már nem kapható, utódja a HMX-H300, vagy olcsóbb testvére a Q10.

(#6923) szali007


szali007
csendes tag

Egy ismerősöm azt mondta, hogy tud nekem szerezni. Szóval ha tényleg tudna akkor az lenne a legjobb választás a felsoroltak közül? Sony-ról vagy Panáról esetleg van valakinek véleménye, tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#6924) Dr.OG válasza Xenos (#6918) üzenetére


Dr.OG
tag

Gyakorlatilag a Pana GS500-asa az SD (miniDV) éra csúcsmodellje volt, nagyon komoly funkciókkal és tulajdonságokkal (3 CCD szenzor, Leica objektív, optikai képstabilizátor, manuális gyűrű, 25p rögzítés...). Az ára ennek megfelelően 200.000 Ft körül alakult újonnan vásárolva, 3-4 évvel ezelőtt. Használtan szerintem a reális értéke valahol 50.000 körül lehet.

Azóta a HD "forradalom" sokat változtatott a dolgokon, manapság harmadannyiért (60k, pl. Samsung Q10) kapsz 5x-ös felbontású készüléket (SD:720x576 vs. FullHD:1920x1080), illetve a szalagos megoldás is túlhadadottnak számít (persze a mai napig vannak még használatban olyan félprofi kamerák, amik miniDV kazettára rögzítenek HDV formátumban (1440x1080).

Persze a mostani kamkorderek közül a kedvező árú alapmodellek szolgáltatások szempontjából elbújhatnak a "nagy öreg" mögött, itt is zsebbe kell nyúlni, ha pl. a 3 szenzor mellé manuális gyűrűt is akar az ember (jelenleg hasonló kaliberű Panasonic modell a HDC-SD900, árban szintén 200.000 Ft körül mozog).

Ha valaki úgysem használja a manuális beállításokat, és nem akar sötétben filmezni, annak elég lehet a Pana HDC-SD90-ese, ez már tud 1080p-ben is rögzíteni, és 100k körül beszerezhető.

A kettő közti érdekes kompromisszum az SD800-as modell, ami nélkülözi ugyan a manuális gyűrűt, de már 3 szenzoros, tehát sötétben is "jól lát", ára is a kettő között alakul (160 körül).

(#6925) Wlac válasza szali007 (#6921) üzenetére


Wlac
Ármester

Nekem egy HMX-H200-asom van, és abszolút meg vagyok elégedve vele, igaz, a többi modellhez nem volt még szerencsém.

Tomix24: én is úgy láttam, hogy egyformák a foglalatok szóval, elméletileg bármely típus jöhet az enyémbe.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6926) csuzso72 válasza szali007 (#6921) üzenetére


csuzso72
tag

Nekem is van egy Samsung HMX H-200-am. Ebben a kategóriában remek gép (igaz most vettem egy Sony A77-es fényképezőt, aminek a videója nagyon lekörözi, de az ára is más kategória).
Szóval én is ajánlom a Samut, főleg, ha nem a sötétben videózás a fő cél.

(#6927) csuzso72 válasza Wlac (#6925) üzenetére


csuzso72
tag

Videó állványnál azért vigyázz a finom mozgásra. Itt nem a stabilitás a cél, mint a fotó esetében, hanem hogy egyenletesen tudd mozgatni. Én is vettem Velbon állványt, de hiába szilikonoztam meg, főleg nagyobb közelítésnél nagyon látszik a darabos mozgathatóság. Most egy régi állványra használtan egy fluidos fejet vettem (ez is Velbon), ez sokkal jobb. Szóval a H200-nál (meg általában ezeknél a könnyű kameráknál) nem az állványstabilitás a lényeg, hanem a simán mozgó fej. Szerintem olyat próbálj nézni, ahol a fej cserélhető. Akkor a későbbiekben egy jobbra (akár használtan mint ahogy én is vettem) le tudod cserélni.

(#6928) szali007


szali007
csendes tag

Ezt a Panasonic GS500-at egyébként nézegettem, tény, hogy prímák, találtam is 60ezer körül, csak nem tudom, hogy mi érné meg jobban, egy 3-4 éves félprofi DV kamera, vagy ugyanabban az árban mondjuk egy új Samsung HMX-H200-as, ugyan rosszabb képminőséggel rendelkező HD felbontású memkártyára rögzítő kamera. Nekem ez nagy dilemma :/

(#6929) Xenos válasza Dr.OG (#6924) üzenetére


Xenos
csendes tag

Köszönöm a válaszodat!

Akkor kicsit konkretizálom, nem kell hogy a sötétben is jó legyen szerintem teljesen feleslegesen dumálták ránk tudatlanokra anno a boltba a legdrágább kamerát...

Ami lényeg hogy jó legyen a zoom-ja legalabb ilyen vagy jobban kepstabilizaljon es könnyen lehessen kameráról gépre másolni az anyagot (utána ott én már megoldom Sony Vegas meg egyebekkel a vágást editálást), de atm ez a kazettás modszer firewire portal ami már az elöző számítógépembe se volt nemhogy a mostaniba szerintem pocsék és lassu.

A manuális gyürü az optikai zoom lenne? mert az viszont tény nagyon durva a 3x zoom ami ebbe van sokkal jobb mint az utána lévő 10+ os digitális akármik. Nemvolna rossz ha ez az opció megmaradna.

Live long and prosper.

(#6930) Wlac válasza csuzso72 (#6927) üzenetére


Wlac
Ármester

Kösz a tippet. Konkrét típust tudsz ajánlani, vagy hogy honnan érdemes vásárolni?

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6931) Tomix24 válasza szali007 (#6928) üzenetére


Tomix24
addikt

HMX-200 így vesz fel: [link] és [link]

Hol van ehhez egy 3-4 éves félprofi DV kamera? Főleg ha HD képes tv-n nézed vissza? Sehol? :DDD

(#6932) Tomix24 válasza szali007 (#6923) üzenetére


Tomix24
addikt

HMX-300 vagy a PanaSD80 javasolt 100K közelében. 100K felett kicsivel meg a PAnaSD90 [link]

(#6933) csuzso72 válasza Wlac (#6930) üzenetére


csuzso72
tag

Én ilyen fejet vettem használtan: http://www.argep.hu/product_408984.html
Meg vagyok elégedve vele. Persze vannak sokkal jobbak is, de alapnak jó. Az állványom lehetne egy kicsit nehezebb a videózáshoz.

(#6934) szali007


szali007
csendes tag

Jó jó :D Lehet, hogy én sem gondoltam komolyan a kérdést, csak azért kérdeztem, mert a Pana NV-GS500 azért hiába vén róka már, képminőségre tényleg aláz sok mai 100e környéki HD kamerát, főleg, hogy nem 1.5 Mpix-es CMOS van benne, hanem 3 db 1,07 megapixeles CCD szenzor, ami azért lássuk be elvileg komolyabb képet produkál, aztán ott a manuális fókusz tárcsa, a kis távirányítócska, csakhát azért tény, hogy nem mai darab. És köszönöm még egyszer a segítségeteket! :R

(#6935) Wlac válasza csuzso72 (#6933) üzenetére


Wlac
Ármester

Kösz, ez jó kiindulási pont :)

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6936) szali007


szali007
csendes tag

Tmox24 ezek a videók királyok ;) Engem meggyőztek, köszönöm, hogy megosztottad! Akkor szerintem maradok a Samsung HMX-H200-nál, és nem is keresgetek tovább :) Egyébként milyen bitsebességgel rögzít? 24Mbps? Mert erről nem találtam adatot. De azt hallottam, hogy ezekhez már "komolyabb, gyorsabb" kártyát érdemes beszerezni. 8 gb mire elég, mondjuk 720p-ben? Vagy érdemesebb nagyobbat beszerezni?

(#6937) Wlac válasza szali007 (#6936) üzenetére


Wlac
Ármester

Nekem is 8GB-s kártya van benne, 720p-ben 80 perc körül tudok vele felvenni.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6938) Tomix24 válasza szali007 (#6936) üzenetére


Tomix24
addikt

Ha tudsz, HMX300-at vegyél, jobb a lencséje, meghát a Samsung HMX200 kifutott, nem fogsz találni ;)

(#6939) Tomix24 válasza szali007 (#6936) üzenetére


Tomix24
addikt

SDHC kártya kell, Class 6-10 bőven elég. 8GB-ra már elég sok ráfér. Márka mindegy :)

(#6940) szali007 válasza Tomix24 (#6938) üzenetére


szali007
csendes tag

Én tudom hol árulnak új, garis HMX-H200-ast. :)

(#6941) raszputyin


raszputyin
senior tag

Kedves fórumos szakértők!
Digitális fényképezőgépet szeretnék venni (állóképekhez, nem videóhoz). Kezdő vagyok, és eléggé remeg a kezem, ezért olyat szeretnék, amiben minél jobb optikai képstabilizáló van, nem olyan bonyolult használni, és lehetőleg jó minőségű képeket csinál.
Kb. $100-$150 (USD) a keret rá. Nagyon hálás lennék minden javaslatért.

(#6942) Tomix24 válasza raszputyin (#6941) üzenetére


Tomix24
addikt

(#6943) raszputyin válasza Tomix24 (#6942) üzenetére


raszputyin
senior tag

Bocsánat, rossz topicba írtam... :B Törölhető!

(#6944) Dr.OG válasza Xenos (#6929) üzenetére


Dr.OG
tag

Az általad megjelölt kritériumok esetén bőven elég a Pana SD90-es. (Manuális gyűrű ezen nincs, viszont, ha nem akarsz manuálisan élességet meg egyéb finomságokat állítani, akkor nem is kell... ZOOM-hoz van külön kapcsoló, ami kézre esik, 21x-es optikai, 40x-es 'intelligens' - szerintem ez elég lesz.)

(#6945) dpstef


dpstef
csendes tag

Sziasztok.
Nálam az általatok dicsért Panasonic SD90-es mellett még versenyben van a Canon Legria HF M306-os kamera is. Mi a véleményetek? Melyiket éri meg inkább megvenni. Lényeges lenne még a kamera hangja. Jól tudom hogy a Panasonic-nál is lehet állítani a bemeneti hangerőt? Néha koncertet is szoktam felvenni és gondolom ha így leveszem a bemeneti hangerőt akkor elfogadható eredményt kapok.

(#6946) Tomix24 válasza dpstef (#6945) üzenetére


Tomix24
addikt

"Néha koncertet is szoktam felvenni és gondolom ha így leveszem a bemeneti hangerőt akkor elfogadható eredményt kapok."

Van rajta lehetőség külső mikrofonra, ha jó hangot akarsz.. (PanasonicSD90)

(#6947) dpstef válasza Tomix24 (#6946) üzenetére


dpstef
csendes tag

Igen tudom. Köszönöm de most nem fog az is beleférni (olyan 30-50 pénz kellene legalább rá). A jövőben mindenképp veszek egy mikrofont de kérdés hogy addig megoldható e így a probléma.
És mi a vélemény Panasonic vagy Canon?

(#6948) Intelligencs válasza dpstef (#6947) üzenetére

Lehet, hogy a Canon is jó, nem ismerem. Én a Panasonic SD 90-et mondom, mert olyat vettem. Nagyon jó vétel volt, jó pár hétig olvasgattam a témakörben, mire eldöntöttem, hogy ez lesz. Eredetileg olcsóbban akartam kamerát venni, de aztán rájöttem, hogy vagy 1080p, vagy semmi. :D Teljes mértékben teljesíti az elvárásaimat. (Mondom ezt úgy, hogy fényképezőgépből csak Canont veszek évek óta. Nem csak magamnak, mindenkinek. Bár most kaptam céges Panasonic fényképezőgépet, és meglepődtem, hogy milyen jó képeket csinál az is.)

The Amiga, Born a Champion

(#6949) szali007


szali007
csendes tag

Megjött ma a Samsung HMX-H200-as videókamerám :D Vadi új, 1 év garival, Örömboldogság :)) Még nem nagyon volt időm tesztelgetni, kicsit a menüjében kutakodtam, meg auto funkciókkal lőttem pár videót, de az első benyomás az pozitív :) Aztán majd ha lesz időm elmélyülök benne.

(#6950) Tomix24 válasza szali007 (#6949) üzenetére


Tomix24
addikt

:D Írj ha kérdésed lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.