Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) Wlac válasza Nagya21 (#6849) üzenetére


Wlac
Ármester

Lehet, de amíg egy mini DV kazetta 600 forint, addig a kártya kicsit borsosabb áron mozog.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6852) Nagya21 válasza Wlac (#6851) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ez igaz, de a karit többször használhatod :D
Már nem olyan drága, 8Gb
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6853) Wlac válasza Nagya21 (#6852) üzenetére


Wlac
Ármester

Jogos.
A kérdés már csak az, hogy megér-e 60000 forintot a HC3, vagy lehet ennyiért jobb gépet is kapni?
Olvastam pár tesztet, mindenhol ódákat zengtek róla, de ezek mind 4-5 éves irományok voltak, azóta pedig már sok víz lefolyt a Dunán.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6854) encore22111


encore22111
csendes tag

Sziasztok!
A kamerák szenzorainál melyik a jobb a belső teres felvételekhez, azaz olyan kamerát vegyek, aminek a szenzora:
MOS 1/4.1" vagy
CMOS 1/2.9"

Vagy mire kéne figyelnem, ha belső tereken szeretnék filmezni, milyen kamerát érdemes venni 100-130 ezer körül?

(#6855) air válasza encore22111 (#6854) üzenetére


air
nagyúr

A 2. jobb.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6856) encore22111 válasza air (#6855) üzenetére


encore22111
csendes tag

Köszi, és a miértre is kérhetek választ? :D
Van valami leírás ezekről, ami normálisan elmagyarázza ezeket a ccd, cmos, 1/1,4-es stb dolgokat? Mert amiket összegugliztam, azoktól nem lettem okosabb, nem tudom, hogy a kisebb érték-e a jobb, mint pl a fényérzékenységnél...

(#6857) Dr.OG válasza encore22111 (#6856) üzenetére


Dr.OG
tag

Minél nagyobb a szenzor mérete, annál jobb. Mivel ez tört értékben van megadva, a kisebb nevező értelemszerűen nagyobb szenzorátmérőt, és általában jobb technikai paramétereket jelent (nagyobb fényérzékenység, magasabb effektív pixelszám - persze az utóbbi lehet hátrány is, mivel a több pixelnél azok méretének csökenésével a zajszint is nő. ...). Mostanában már szinte csak kirárólag CMOS szenzorokat használnak, régebben a CCD volt inább elterjedt. Mindkető techonógiának megvannak a maga előnyei és hátrányai, a CMOS előnye a nagyobb fényérzékenység és a gyorsabb kiolvasás. Rengeteg helyen lehet ezekről jó leírást találni, akár magyar nyelven is! Kezdd pl. ezzel:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6858) encore22111 válasza Dr.OG (#6857) üzenetére


encore22111
csendes tag

köszi az információt. :R

(#6859) Dr.OG válasza encore22111 (#6858) üzenetére


Dr.OG
tag

Ha ennyire tetszett a dolog, nézz szét bővebben a fentebb linkelt videovágás blogon! De itt van még 2 link, amelyek magyar nyelven tartalmaznak sok okosságot, és néhány "barkács" dolgot:
[link]
[link]
És végül egy elég alapos, sajnos angol nyelvű honlap a CCD és CMOS szenzorok összehasonlításáról:
[link]

(#6860) Wlac


Wlac
Ármester

Üdv újra mindenkinek!

A véleményetekre vagyok kíváncsi a Panasonic HDC-SD40-nel kapcsolatban. Első kamerának szánnám, családi-, kolis videók készítésére, szóval nem az Avatar 2-t forgatnám vele. 70 ezernél többet nem szeretnék kamerára költeni, szóval ez pont jónak tűnik. Van valakinek valami tapasztalata vele kapcsolatban?

[link]

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6861) hdanesz válasza Wlac (#6860) üzenetére


hdanesz
senior tag

Szia!
Én is hasonló kategóriában keresgélek. Az ExtremeDigital oldalán kicsit félretájékoztatják az embert néha. Érdemes megnézni a gyártó weboldalát. Az ED szerint 3.3mpegapixeles érzékelője van, a gyártó weboldala szerint 1.5megapixel. Azért ez rögtön nem mindegy. Csodálkoztam is rajta, mert akkora érzékelők inkább a 90-100ezres kategóriában fordulnak elő. Én a Samsung HMX-Q10-t is nézegettem, annak 5megapixeles érzékelője van, de valósan 1.75megapixelt használ képalkotásra. Szintén 1080i-ben rögzít, csak nem 16x-os zoommal rendelkezik, hanem csak 10-el. Előnye még, hogy balkezesek is használhatják.
Esetleg a youtube-on is szétnézhetsz, van elég sok tesztvideó. Nekem egy picivel jobban tetszenek a Q10 videói.
Eddig Panasonic SDR-S70 kamerám volt, azzal elégedett voltam. A képstabilizátor nagyon jól szuperált, bár 70x-es zoom-nál már az is majdnem kevés volt. :D
Igazából Q10 vs. SD40 csata lesz nálam. Már csak döntenem kellene.

(#6862) Wlac válasza hdanesz (#6861) üzenetére


Wlac
Ármester

Nem tudom eldönteni, hogy szebb-e a Q10, de teljesen rendben van. Előny nála az ára (-13k), hátrány az éjszakai mód hiánya. Mondjuk nem tudom, hogy ez mennyit jelent a valóságban, nem találtam róla tesztvideót.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6863) Intelligencs válasza Tomix24 (#6762) üzenetére

Vettem egy ilyen SD90-et, mert lenyűgözött ez a képminőség! A kérdéseim: a feltett sample videó kiterjesztése m2ts, én nézegettem, az enyém mts-eket csinál. Ez miért van, van-e jelentősége? Létezik, hogy a kamera nem tud 720p-t, csak 1080p-t, illetve 1080i-t? Mivel nekem jelenleg 720p-s LCD tévém van, gondoltam, hogy egyelőre csak 720p-ben vennék fel a kamerával, de ilyen opciót nem találtam.

Továbbá mivel tudnék gyorsan és egyszerűen mkv fájlokat gyártani a kamera által létrehozott fájlokból? Handbrake?

Köszi a választ előre is!

The Amiga, Born a Champion

(#6864) Tomix24 válasza Intelligencs (#6863) üzenetére


Tomix24
addikt

Nem gond hogy Mts, nevezd át egyszerüen .M2ts-re, úgy már sokkal több minden fogja tudni lejátszani. Nekem is 720p-s TV-m van, gondot nem okoz az 1080p ha nem közvetlenül kötöd a kamerát a TV-re hdmi kábellel (tehát Media Player-PC simán lejátsza a TV felbontására állítva). A kamerád nem tudja a 720p natívot, viszont tudja annak testvérét az 1080i-t. Ezt te tudod a minőségállítással belőni.

Pana oldala
[link]

Tehát ha nem tévedek, 1080 50p módban .Mts-be rögzít, minden más beállításnál .Mp4?(ha itt lenne a kamera bemennék a menüjébe :D ) Te le tudod ellenőrizni

1080 / 50p : MPEG-4 AVC/H.264

<AVCHD standard compliant>
HA / HG / HX / HE : MPEG-4 AVC/H.264
<MPEG-4 AVC file format compliant (.MP4)>
iFrame : MPEG4-AVC/H.264

Felvételi módok:
1080 / 50p (28 Mbps / VBR), (1920 x 1080)

Ezek tuti 1080i-sek(A TV-d kedvence)
HA (17 Mbps / VBR), (1920 x 1080)
HG (13 Mbps / VBR), (1920 x 1080)
HX (9 Mbps / VBR), (1920 x 1080)
HE (5 Mbps / VBR), (1920 x 1080)

Ez DVD minőség kb
iFrame (28 Mbps / VBR), (960 x 540)

Mkv-t készíteni , ha .mp4-be vesz fel tényleg, akkor egy lépésben az mkvtool-al[link]

[ Szerkesztve ]

(#6865) Tomix24 válasza Wlac (#6862) üzenetére


Tomix24
addikt

Az én kamerámban csak egy jobb zoomal ellátott lencse van, kicsivel jobb csak mint a q10.Így kaphatsz képet a q10 minőségéről.
Itt van sample, éjszakai is. De tudni kell, hogy 1 cmos kameráknál az éjszaka borzalmas, legyen az akár a Pana SD90

Eredeti kameráról kinyert beltéri/éjszakai felvételeim:
[link]

Vegyes, zoom,720p,fényképezés..
[link]
meg ez esetleg:
[link]
Ha jelszót kérne a letöltött file,akkor: tomix

Pc-n Splash player ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#6866) hdanesz válasza Wlac (#6862) üzenetére


hdanesz
senior tag

igen, éjszakai videó vagy rossz fényviszonyok között készült videó nincs fent sajnos....

(#6867) Wlac válasza Tomix24 (#6865) üzenetére


Wlac
Ármester

A Samsung Sample-s (második link) videók nagyon meggyőzőek. Ha a Q10-nek is ilyen a minősége, akkor nálam az lesz a befutó.

Ha már itt tartunk, milyen géppel csináltad ezeket a felvételeket?

[ Szerkesztve ]

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6868) Tomix24 válasza Wlac (#6867) üzenetére


Tomix24
addikt

Samsung HMX200 - A bátyója, de lényegében nincs nagy eltérés(a zoom max). Már nehéz beszerezni,mert nemrég kiadták a HMX300-at :)

(#6869) Tomix24 válasza hdanesz (#6866) üzenetére


Tomix24
addikt

Neked is ajánlom a 6861-es hozzászólásom.

(#6870) Wlac válasza Tomix24 (#6868) üzenetére


Wlac
Ármester

Akkor úgy tűnik, hogy Q10 a nyerő. Kezdő kamerának tökéletes lesz, főleg ennyi pénzért;)

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6871) lac14548


lac14548
aktív tag

Egy összehasonlító táblázatot keresk arról, hogy mely felbontásokban mekkora helyet foglal 1 perc videó a Samsung Q10 kameránál...

Nyilván a lehető legnagyobb kapacitású memóriakártyát raknám bele ami 32GBos, de, ha erre csak 10 perc videó fér, akkor meg se veszem a kamerát... (pedig nagyon tetszik :)

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#6872) Intelligencs válasza Tomix24 (#6864) üzenetére

Köszönöm, már próbálgattam a felvételi módokat. Handbrake-kel már konvertálgattam is mkv-ba. Még sok időm nem volt használni a kamerát, de jónak tűnik.

MTS-be rögzít minden üzemmódban, kivéve az iframe, az tényleg mp4. De ott ugye elég kicsi a felbontás, meg valahogy a színek is mások.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#6873) lac14548 válasza lac14548 (#6871) üzenetére


lac14548
aktív tag

Felbontás 1GB 2GB 4GB 8GB 16GB 32GB
Full HD 1080/50i 8 15 30 61 125 253 perc
HD 720/50p 11 21 42 86 177 357 perc
SD 576/50p 32 63 126 254 521 1051 perc

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#6874) lac14548


lac14548
aktív tag

Melyik videoszerkesztő programot ajánljátok Samsung Q10-el készült FullHD felbontású mp4 videók szerkesztéséhez?

Az se lenne baj, ha ingyenes ...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#6875) Tomix24 válasza lac14548 (#6874) üzenetére


Tomix24
addikt

Mit értesz szerkesztés alatt? Veszteségmentes vagdalás és összeillesztés?
Vagy veszteséges szerkesztés, felirattal, képi effektel, narrációval?

(#6876) lac14548 válasza Tomix24 (#6875) üzenetére


lac14548
aktív tag

is is... :)

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#6877) Tomix24 válasza lac14548 (#6876) üzenetére


Tomix24
addikt

Boilsoft Video Joiner / Splitter. Kalózkodd le. Vágás illesztés.
Mkvtool - hang elcsúszás esetén + mkv konvertálás
CyberLink PowerDirector - Szerkesztésre - Kalózkodás/ vásárlás :)

(#6878) Tomix24


Tomix24
addikt

Ha valakit érdekel. Több napszakban felvett (nappal/beltér/éjszaka) pár percnyi maximális felbontású, tömörítetlen felvételt tudok mutatni a Panasonic SD90-ról.

Lejátszásához a Splash playert ajánlom, más lejátszón nekem akadt.

Panasonic SD90 - 1080p/60hz Usa változat
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6879) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Minap vettem egy JVC Everio HD GZ-HM30-as videokamerat. Mindeen tetszik rajt',csak nemtudom,hogy lehet-e,s ha igen azt hogy.Egy Hyudai A5300-rol valtottunk,s fontos lenne hogy lehessen fotozni.
Thanks!

- küldve az Atari Portfoliomról

(#6880) Tomix24 válasza Krisszer (#6879) üzenetére


Tomix24
addikt

:N

(#6881) Krisszer válasza Tomix24 (#6880) üzenetére


Krisszer
aktív tag

Most mivan? :F

- küldve az Atari Portfoliomról

(#6882) trialboj


trialboj
őstag

Szétnéztem a neten az abszolút kezdő áru hd felvételre képes digitális fényképezőgépek közt. Elég nagy a szórás.

A gép, nem komoly fotózáshoz kellene, inkább csak pillanatok megörökítésére, de én szeretném olykor videózásra is használni.

Pl találtam ez a nikon coolpix s2550-t 22k ért, ennél az árkategóriánál maradva 25k max, van jobb választás? Canon PowerShot A1200 ?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#6883) Tomix24 válasza Krisszer (#6881) üzenetére


Tomix24
addikt

JVC Everio HD GZ-HM30 - Úgy nézem nem lehet vele fotózni. Ezért raktam "nemező" fejet :B
De egyszerü, a kamerák ha tudnak fényképezni, egy külön gombot tesznek a filmfelvevő gomb közelébe, amivel fotózni lehet(akár néhol filmfelvétel közben is) . Ha ilyen géped van, akkor könnyen ellenőrizheted.

update: itt azt írják lehet :)
[link]
Digital stills: up to 1920×1080

A tetején a Zoom-nál , nem az a photo gomb?

[ Szerkesztve ]

(#6884) Krisszer válasza Tomix24 (#6883) üzenetére


Krisszer
aktív tag

De nekem nem GZ-HM300am van!
amúgy az a Inteligens automata gombja(én manuálban használom)

[ Szerkesztve ]

- küldve az Atari Portfoliomról

(#6885) Tomix24 válasza Krisszer (#6884) üzenetére


Tomix24
addikt

Akkor félreértettem valamit :DDD

(#6886) Krisszer válasza hdanesz (#6842) üzenetére


Krisszer
aktív tag

elárulom,hugy a hm30 hd ready 720p felbontású,mHDMI re interpolálja HD Ready 1080p-re

- küldve az Atari Portfoliomról

(#6887) Krisszer


Krisszer
aktív tag

[Az új waboldalam ]

[ Szerkesztve ]

- küldve az Atari Portfoliomról

(#6888) Krisszer válasza Tomix24 (#6885) üzenetére


Krisszer
aktív tag

hája...

- küldve az Atari Portfoliomról

(#6889) magyargyerek válasza lac14548 (#6871) üzenetére


magyargyerek
tag

Nyilván a lehető legnagyobb kapacitású memóriakártyát raknám bele ami 32GBos, de, ha erre csak 10 perc videó fér, akkor meg se veszem a kamerát..
Fölösleges 16 GB-nál nagyobb kártyát venni! Egy egész hetes nyaralásom összes videója ráfért egy 16-ra.Fölösleges pénzkidobás a 32Gb kártya.
Amint hazaértem átmásoltam winyóra. Biztonságra kell törekedni mert egy nyaralás videója ha elvész nem pótolható.A felvételeim 2 külön tárolt wincseszteren vannak mert azokban sem bízom. Halt már meg induláskori problémák miatt winyóm. Igaz garis volt és simán visszavették cserére de cseszhetem a sok felvétel megsemmisült. Még jó hogy nem az értékes saját nyaralásaim vesztek oda hanem netről összeszedett filmek amik ha lassan is de pótolhatók.

[ Szerkesztve ]

(#6890) magyargyerek


magyargyerek
tag

Fényképezésről még valamit. Próbáltátok már videó anyagról képet csinálni?
Pld. Smplayer nagyon alkalmas erre a mentésre és egész jó minőséget ad. Majdnem jobb képet mentek így ki mint a fényképezős funkciójával a gépemnek.:-))
Lelassítom a videó lejátszást és lövöm kifelé a fénykép jeleneteket.
Nagy előnye a dolognak hogy ezzel bármilyen poziciót el lehet kapni, lásd a képet. Hát ezt az éppen repülő halat a delfin felé megnézném ki kapta volna el fényképezővel..de így videóból kimentve a másodperc tört része alatt lehetséges. A kép nagysága ugyanaz mint a felvett videó méret. Jelen esetben 1280x720

(#6891) Tomix24 válasza magyargyerek (#6890) üzenetére


Tomix24
addikt

Spalsh Player tudja ugyanezt. Okos dolog.

(#6892) Intelligencs válasza magyargyerek (#6890) üzenetére

Köszi, ez nagyon jó ötlet! Majd ha valami hasonló képre lesz szükségem, akkor a jövőben én is inkább kamerával rögzítem.

Ez a kifejezésed pedig nagyon jó: "netről összeszedett filmek". Sohasem hallottam még ilyen találó eufémizmust a poreszgyűjteményre. :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#6893) atsil


atsil
tag

Hello, légyszi segítsetek kameraválasztásban és ajánljatok 3-4 alternatívát.
A paraméterek:
- max 100 ezer forint
- full hd
- SD kártyára rögzít
- kül és beltéren is jó kép
- kevés fénynél is jó kép (szobában lámpafénynél, étteremben, stb.)
Köszi

(#6894) magyargyerek válasza atsil (#6893) üzenetére


magyargyerek
tag

nagyon de nagyon kicsit visszaolvasol megtalálod a megoldást.

(#6895) Tomix24


Tomix24
addikt

FULLHD(1080i/1080p) kamera tulajdonos fórumtársak. JVC/SONY/Samsung/Panasonic/Canon/STB márkákból nem tudnátok feltenni az enyémhez hasonló válogatást?

Vegyes+legjobb minőségből, Beltéri/éjszakai/nappali veszteségmentes felvételekre gondoltam. A választásban többet segít, mint a nyers adatok. Illetve a Youtube és társaik nagyon összetömörítik, és fals képet kapunk a minőségből. Minden harmad napra jut szinte valaki aki kamerát venne, és ha megnézi a Sample-kat , tud dönteni.

Samsung q10? Szerintem jónéhányotoknak van, de sample sehol(RAW) :B Pedig a legolcsóbb belépőszintü , és legajánlhatóbb FullHD kamera jelenleg is.

Megaupload(1 giga szabad feltöltéssel file-onként) [link]

Amink van, persze lehet ugyanezen kamerákról még:

Panasonic SD90 60Hz.NTSC
[link]
Samsung HMX200
[link] + [link]
Aiptek - 1080p régi kamerám : Hamarosan (ez az 50K alatti kategória)

Itt a tél, ha van időtök, és a nyárról lett felvéve pár terra :DDD Akkor dobjatok fel egy kis válogatást(pár perc is elég) :R

[ Szerkesztve ]

(#6896) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok!

Remélem kapok gyorsan választ.
Szóval adott egy kazettás videókamera és a felvett videót szeretném a számítógépre feltölteni.Milyen kábel kell hozzá?Meg program?köszi szépen!!!

(#6897) Nagya21 válasza wolf88 (#6896) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Szerintem inkább egy olyan tv-tunerkari, amire rátudod kötni a videókamerát :DD :DD :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6898) wolf88 válasza Nagya21 (#6897) üzenetére


wolf88
tag

Most csak ezért nem szeretnék venni kártyát, másra nem használnám.Majd szétnézek rajta, hátha van rajta HDMI, de sanszos, hogy ezen még nincs.Más megoldás?

(#6899) Nagya21 válasza wolf88 (#6898) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Akkor lejátszod a tv-n, és felveszed vmi digit kamerával.
Vagy keresel vmi okostv-t, ami tudja rögzíteni a külső jelforrást, és azon keresztül usb-re rögzíted.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6900) Dr.OG válasza wolf88 (#6896) üzenetére


Dr.OG
tag

Első kérdés, hogy milyen kazetta? MiniDV? Digital8? (S)VHS?

Ha valamelyik digitális formátumot használja, akkor mindneképpen a FireWire-s megoldást javaslom, nem érdemes a kompozid videojelet rögzíteni, mert azzal elvész az egésznek a minősége. Ha van rajta DVI csaltlakozó, akkor akár asztali DVD-rekorderrel archiválható a felvétel (ha van rajta DV in).

Ha sima (S)VHS-ről van szó, akkor a kompozit videojelet érdemes valahogy digizni (pl. tunerkártyával, vagy van speciális USB-s eszküz is olcsón).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.