Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-16 17:53:56

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#97601) Rowon válasza Top cat (#97599) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Számítógépházaknál láttam, hogy amiből már nagyon kevés van készleten, annak feltolják az árát. Szerintem ennél is valami ilyesmi lehet a helyzet.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97602) NdrewSunix válasza Zamma (#97596) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Nem gondoltam volna, hogy 10 000 Ft alatt kicsivel ilyen jó lesz a hűtő. E mellett nem is hangos. 80 helyett 65 fok terhelés alatt a 2600X -szel ennyiért, szerintem az egyik legjobb megoldás volt. ( Az esetek többségében pedig jóval ez alatt van, mert lazán kihatja az RX6600at.)

(#97603) Top cat válasza blp85 (#97600) üzenetére


Top cat
őstag

Jobb szeretek itthonról. :)

Rowon
Ennyit nem ér. :( Egyelőre marad a gyári.

(#97604) Rowon válasza Top cat (#97603) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Egészen pontosan mire kellene? Lehet van hasonlóan jó alternatíva is még elérhető áron.

Vagy pár hét és elvileg megint lesznek TR hűtők magyarországi készleten.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97605) Top cat válasza Rowon (#97604) üzenetére


Top cat
őstag

Egy 5600G-m van.
Annyira nem vészes a gyári sem, csak azért jobb lenne valami hatékonyabb és csendesebb. Ez a bérgyilkos ~16 K-ért, jó árban lett volna. :)

(#97606) Rowon válasza Top cat (#97605) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Az tényleg nagyon jó ár lett volna érte, de egy 5600G sem túl nagy igényű.

Éppen linkelni akartam a Burst Assassint, erre az is elfogyott... [link] Nekem az van egy i5-4460-on és többé-kevésbé passzívan megy vele. Jó kis hűtő nagyon. Egy ITX lapban van és böngészni, filmet nézni használom, Linux Minttel és két monitorral jól elvan.

Esetleg még:

ID-COOLING SE-226-XT BLACK
ID-COOLING SE-206-XT
ENDORFY Fortis 5 (EY3A008)
ID-COOLING SE-207-XT Slim Black
Deepcool AG620 (R-AG620-BKNNMN-G-1)

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97607) Top cat válasza Rowon (#97606) üzenetére


Top cat
őstag

Nem nagyigényű valóban, ezért szánom rá nehezen magam. :D

A két felső ID-COOLING, egész jónak tűnik. :)
Csak vajon a RAM, mennyire van útjában? Két ilyenem van és ezek nem épp az alacsonyabb fajták.

Ezen a deszkán, elég közel vannak a foglalatok. A2 B2-ben vannak, így kicsit odébb a procitól, de így is necces lehet.

(#97608) Rowon válasza Top cat (#97607) üzenetére


Rowon
Topikgazda

SE-226-XT beszerelve:

TweakTown gallery image 18 / 32

SE-206-XT beszerelve:

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97609) TechN7ne válasza Top cat (#97599) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Egy Alpenföhn Brocken 3 140mm léghűtésnél biztosan nem jobb ,sőt ,kevés léghűtés jobb és halkabb nála.
Max. egy felsőkategóriás Noctua aranyáron.

(#97610) Rowon válasza TechN7ne (#97609) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Ezt most nem teljesen értettem. Mi nem jobb minél? A Thermalright Peerless Assassin nem jobb, mint az Alpenföhn Brocken 3?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97611) TechN7ne válasza Rowon (#97610) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

A Thermalright Peerless Assassin nem jobb, mint az Alpenföhn Brocken 3?
Egyértelmű ,hogy lenne már jobb meg mitől....
Brocked 3-hoz is két db venti jár ami 140mm és felsőkategória ,ahogyan a hatalmas borda is.

[ Szerkesztve ]

(#97612) Rowon válasza TechN7ne (#97611) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Konkrét mérési értékeket tudsz-e mutatni, amivel alátámasztod az állításodat?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97613) TechN7ne válasza Rowon (#97612) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Persze ,ha van ugyanolyan lapod ,cpu-d mint nekem akkor mehet ,más esetben teljesen összemérhetetlen.

De amúgy is ez a Thermalright vs Alpenföhn olyan ,mint egy Skoda vs Mercedes.
Sztem simán elég ránézni ,nem elég ,hogy nagyobb mindene de még minőségibb is , :)

(#97614) Rowon válasza TechN7ne (#97611) üzenetére


Rowon
Topikgazda

"Brocked 3-hoz is két db venti jár ami 140mm és felsőkategória ,ahogyan a hatalmas borda is."

A borda mérete és a ventilátorok mérete önmagában nem jelent semmit. A Brocken 3 egyik gyengesége pont az, amit lent írtál, hogy halk. Gyengék rajta a ventilátorok is, méretéhez képest kevés rajta a hővezető cső, az is HPDT kialakítású. A borda eltolt kialakítása miatt a hátsó ventilátort sok esetben fel sem lehet szerelni, mert az alaplapi VRM hűtőborda útban van neki. A sima Brocken 3-at adják jelenleg ~20k forintért, amiért én jelenleg úgy gondolom, hogy teljesen vállalhatatlan hűtő, ezért az árért a konkurens cégek sokkal jobb hűtőket tudnak ajánlani.

A TPA120 pedig olcsóbb hűtő is (volt) és sokkal nagyobb teljesítményre képes, amit a tesztek is igazolnak.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97615) Top cat válasza Rowon (#97608) üzenetére


Top cat
őstag

Kerestem már én is. :)

Az egy ventis 226-XT, valószínűleg elfér.

De a duplaventis 206, már valószínűleg nem.

Bár a képen 207 van, ami eggyel több hőcsöves és lehet, hogy még nagyobb is.

(#97616) Rowon válasza Top cat (#97615) üzenetére


Rowon
Topikgazda

"De a duplaventis 206, már valószínűleg nem."

Milyen házba raknád? Az első ventit fentebb is lehet tolni. :K

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97617) Top cat válasza TechN7ne (#97613) üzenetére


Top cat
őstag

Nekem valahogy ez nem szimpi. :N

A Black és White Edition-hoz jár két venti, ahogy nézem.

(#97618) blp85 válasza Top cat (#97615) üzenetére


blp85
aktív tag

Nekem duplatornyos Thermalright Phantom Spiritem van, Patriot Viper memóriák társaságában, az első ventilátort egy kicsit feljebb kell tolnom (kb. 5 mm), hogy elférjen, maga a hűtő pedig úgy van kialakítva, hogy nem befolyásol semmit. Bevallom kicsit elsőre furán néz ki, de meg lehet szokni.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#97619) Rowon válasza TechN7ne (#97613) üzenetére


Rowon
Topikgazda

"De amúgy is ez a Thermalright vs Alpenföhn olyan ,mint egy Skoda vs Mercedes.
Sztem simán elég ránézni ,nem elég ,hogy nagyobb mindene de még minőségibb is , "

Óriási tévedésben vagy.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97620) TechN7ne válasza Top cat (#97617) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen a fekete és a fehérhez jár két venti.
De gondolhatod ,hogy 2db nagyon minőségi 140mm venti mennyire hatásos és halk ezen a hatalmas bordán… :K
alpenföhn ventik tartósabbak és halkabbak is mint a be quiet megoldásai ,
a kinézet teljesen szubjektív ,megértem :K
Rowon
:DDD

blp85
Írtam fentebb ,benne vagyok azonos körülmények között ,ellenkező esetben értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#97621) blp85 válasza TechN7ne (#97613) üzenetére


blp85
aktív tag

A Thermalright ár/érték arányban egy nagyon jó és minőségi hűtő (személy szerint csak az Arctic eSport 34 duohoz tudom mérni, minkettővel van tapasztalatom). Személyes tapasztalat nélkül pedig nem írok le semmit. Ha pedig az igazadat szeretnéd bizonyítani, mindenféle személyeskedés nélkül, akkor készíts egy tesztet, ahol mindkettőnek ugyanazok a feltételek vannak biztosítva. A hűtőknél is igaz, hogy nem feltétlenül a méret a lényeg, mivel a felhasznált fém (szerintem az ötvözet összetevője) is befolyásolja, illetve a ventilátorok is (a többiről pedig paszta, ház, házventilátorok még szó sem volt).

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#97622) Top cat válasza Rowon (#97616) üzenetére


Top cat
őstag

Egy régi, atx torony házam van. :B Már a harmadik konfig lakik benne.

A magasság nem gond, mert nincs fent az oldala. De egyébként ~16 centis elfér.
És igen, ha a borda nincs útban, a légkavarót feljebb lehet kicsit tolni.

blp85
Ennek az eSport duónak, nagyon kicsinek tűnik a talpa.

(#97623) blp85 válasza Top cat (#97622) üzenetére


blp85
aktív tag

A Ryzen 3500X-el elboldogult, de az Ryzen 5700X-nél lecseréltem egy Phantom Spiritre.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#97624) Rowon válasza Top cat (#97622) üzenetére


Rowon
Topikgazda

"Egy régi, atx torony házam van."

Teljesen jó az. Most gondolkoztam rajta, hogy egy régi, bézs színű retró házba bele kellene építeni valami kevésbé melegedős iGPU/APU configot. Miért? Mert jópofa! :)

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97625) TechN7ne válasza blp85 (#97621) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

+ vlki használ leszoritó keretett ,függ az alaplap felszereltsége/minősége is ,külső hőmérsékletek ,ventik száma ,ház típusa ,paszta minősége és felhasználási módja ,és stb.

(#97626) Top cat válasza Rowon (#97624) üzenetére


Top cat
őstag

Valami bika cuccott kellene belerakni és kész a Sleeper gép. :D

(#97627) Rowon válasza Top cat (#97626) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Háát az a baj, hogy ezek még elég rosszul szellőztek, vagy éppen sehogy... Nekem, ami van itthon fehér gépház annak is a hátuljában van hely egy 70-es ventinek meg felsőtápos lévén az a szellőzés van még, amit a tápegység ventilátora kiszív a házból... Ebbe túl melegedős proci + VGA kombót nem építenék már.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97628) Ribi válasza TechN7ne (#97613) üzenetére


Ribi
nagyúr

Igen, ez az óriási minőség nálam abban csúcsosodott ki, hogy a gyári venti olyan szar volt, hogy rázta az egész házat és vennem kellett egy másik 14-es ventit. Amit persze nem lehetett felrakni a gyári lefogatóval, mert a lefogató nem a szokásos 14-es helyre voltak méretezve, hanem 12-re.
Amúgy olyanokat állítasz amit nem tudsz te sem bizonyítani, csak hasraütés szerűen nyomod a baromságot. :W

[ Szerkesztve ]

(#97629) Rowon válasza Ribi (#97628) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Egyébként a Brocken 3-mal nekem is jött 1-2 év után egy enyhe csapágyhang, ami hallható volt a háttérben, mikor teljesen csendes volt minden a szobában. Ahhoz képest elég gyorsan leépült, hogy egy folyadékcsapágyas ventilátorról volt szó (Alpenföhn Wingboost 3), amire 280.000 óra MTTF-et írnak a honlapon. [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97630) Zamma válasza Top cat (#97599) üzenetére


Zamma
őstag

Nem azt írják hogy nem lehet kapni (pedig ez teékesen igaz), hanem eszetlenül felviszik az árat, nehogy valaki véletlenül rendeljen belőle... :D

[ Szerkesztve ]

(#97631) Paxker315 válasza Top cat (#97605) üzenetére


Paxker315
addikt

amúgy az előbb említett TR Assassin King 120SE sem hülye ötlet. 9500 ft körüli áron 5 hőcsővel, és a gyári AMD hűtőktől lényegesen jobb teljesítménnyel. Meg nem is drága. :R 5600G-re több, mint elég. A vékony profil miatt meg nem hiszem, hogy RAM-okkal interferálna, és bőven előrébb leszel vele.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#97632) Top cat válasza Paxker315 (#97631) üzenetére


Top cat
őstag

Neked is ez van, vagy van vele tapasztalatod? :)

Elég karcsúnak tűnik a hűtő felület.

(#97633) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Esetleg tudna valaki segíteni hogy lehet e külön vásárolni Zalman CNPS20X [link] AM4 vagy AM5 felfogatást? Van nálam itt egy példány,Intel i5 13600K-án nagyon jó teljesített,így le tesztelném AM5 ön is.

[ Szerkesztve ]

(#97634) kromatika válasza kromatika (#97633) üzenetére


kromatika
veterán

Lejárt a szerkesztési idő.Konkrétan a pirossal keretezett 2db alkatrészre lenne szükségem.

(#97635) Paxker315 válasza Top cat (#97632) üzenetére


Paxker315
addikt

Nem, nem ez van, meg az én "olvasás-ppt-word" felhasználásomhoz tkp mindegy is :)

De megnézed: 5 hőcsöves, más 120-as slim tornyok 4 csövesek. Egy régebbi TS/HWU tesztben a gyári amd hűtőket mérték az ultraolcsójancsi Gammaxx 200T DeepCoolhoz, és már az a pici, 2 hőcsöves, alacsony bordás torony is veri szépen a gyári hűtéseket, beleértve a Wraith Prism-t is.

Így nem gondolom, hogy a TR AK 120SE ne lenne mérföldekkel előrébb, mint a gyári. Tesztek még a 4 hőcsöves Assassin King-ről vannak főleg (SE nélkül), s ott is szépen teljesít. A felhasználók szeretik. Redditen talán "műértőbb" közönség visszajelzései is elérhetőek.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#97636) 4nick8 válasza Zamma (#97630) üzenetére


4nick8
őstag

Mert itthon nincs. Amit ott látsz az körbe-körbe-karikába szivárog sok kézen keresztül.

(#97637) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Minap eszembe jutott egy korábbi Zalman CPU hűtőm, hogy milyen szépen dolgozott a P4-es procimon... Minap rákerestem a márkára és ezt találtam: Zalman CNPS20X.

Mennyire hatékony / jó hűtő? Puszta kíváncsiság vezérel, egyébként elolvastam a PH! tesztet erről, de így 3 év után érdekelne hogy az újabb procikon is ilyen jól tud hűteni mint akkor?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#97638) Rowon válasza iceQ! (#97637) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Én úgy tudom, hogy a hűtő jó teljesítményű és ajánlható IS lehetne, de... Nagyon magas (~185 mm RAM-tól függően), illetve a ventilátorok sem cserélhetőek rajta könnyen, ha éppen valamelyik zörögne, vagy idő előtt megadná benne magát a csapágyazás, mert ilyenre is volt példa, valahol, talán ÁK-n olvastam vélemények között, nem emlékszem pontosan.

A gyári honlapja pedig tele van ipari mennyiségű bullshittel, nyugodtan bele lehet olvasni: [link] Olyan érzésem van, mintha Andersen valamelyik leszármazottát felvették volna a Zalmanhoz a marketing osztályra. Hogy ezzel kinek mi volt a célja, nem tudom, bennem mindenképpen szánalmat ébreszt. Az pedig szubjektív vélemény, hogy ezt az RGB fícsört rajta kifejezetten ocsmánynak tartom.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97639) kromatika válasza iceQ! (#97637) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.A hűtő igen jó teljesítményű KB .Noctua D15 és Thermalright Peerless Assassin 120 szint.Főleg alacsony 800-1000 RPM-n.Nekem mind kettő van.I5 13600K-n teszteltem le úgy a hogy mind a három említett bordán 1 db középre be rakott Noctua NF-A15 PWM 140mm [link] ventit használtam. 800 rpm-en mind kettőt verte a Zalman 2-3 fokkal. Ami a szellős ,nagy fin távolságú bordázatnak köszönhető.És ezáltal a Zalman volt leghalkabb,majd a Noctua,és végül a TR. Tuningnál a D15, 2 fokkal jobb volt,és a Zalman egálban volt a TR el. Saját ventikkel tesztelve a hűtők tuning nál, kb egálban voltak.Hang: D15 a leghalkabb, a TR és a Zalman szinte azonos. Rowon:Egyáltalán nem nehéz rajta a ventit cserélni,egy sima műanyag keret van a ventiken,4 db venti csavarral.Azt le csavarva bármilyen 14 es ventire felcsavarozható. " megadná benne magát a csapágyazás, mert ilyenre is volt példa, valahol, talán ÁK-n olvastam vélemények között," Igen én is olvastam. De ez mitől reveláns?Több ezer pozitív felhasználónál 1 két ilyen vélemény szerintem nem döntő. Nálam ami van teljesen rendben van a hangja pedig nem új,ha nem 2 évig használták. TR ventijeiről is van fent olyan teszt a YT-én,írják hogy pár felhasználónál 4 hónap után már hangos.Én a sajátomnál nem tapasztaltam. Amit még tudok írni a Zalman ról. Maga a borda kiváló minőségű, kb ilyen minőséget anno a alpenföhn matterhorn, Prolimatech Megahalems,thermalright true spirit,Scythe Ashura nál láttam.A ventibordára felhelyzése igen profi."fájdalom mentes" Nem feszül,nem körömmel kell alá nyúlni,he nem egy kényelmes fém fület kell csak lenyomni. Ram távolságról.Ha nem rgb-s vagy magas modulok vannak, pl a Kingston FURY 34.9 es magas modulok simán elférnek alatta. A megjelenés szubjektív,de evvel a jól eltalált diszkrét RGB különleges ventikkel,és a bordán lévő réz betéttel szerintem qurva jól néz ki. Amiben teljesen egyet értek veled" ipari mennyiségű bullshittel" a honlapján. De hát őszintén kit érdekel ez ha jó áron jó a hűtő.?Talán csak a GamersNexus-t. Végül is avval sem foglalkozunk hogy mi a fenének írta ki a Thermalright Frost Tower 120 tetjére mind két bordára a Thermalright nevet. Nem túl gusztusos szerintem. Szóval aki nagy telsesítményű dupla tornyos hűtést keres,ami tuningot is elbír,és be jön neki a forma 18 körül simán jó a Zalman CNPS20X szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#97640) Rowon válasza kromatika (#97639) üzenetére


Rowon
Topikgazda

"De hát őszintén kit érdekel"

Például engem? Nekem számít az, hogy egy cég mit gondol a saját fogyasztóiról és ami a Zalman honlapján van az egyszerűen nevetséges. Valószínűleg alig fogynak a hűtők, így kell valami sallangos mellébeszélés, amivel kicsit ösztönzik az embereket a vásárlásra. Engem még mindig nem győztek meg, hogy vegyek belőle, de aki akarja, az vegye nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97641) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Sziasztok
Ide is bedobom akkor hátha tudtok segíteni.
Sajnos az ajánlott PA 120 jelenleg nem kapható, ezért még mindig vacilálok hűtés gyanánt:
Mennyit szánok rá. 30-35 max
2.: Milyen házba kerül? HAF 932
3.: Milyen alaplapra lesz? ASUS TUF B550-PLUS
4.: Processzor és videókártya típusa? 5800X3D t kéne hűteni, VGA 3080 TI TUF
5.: Ramok pontos típusa? G.SKILL Aegis 2*8gb ddr4 3000

Egyéb igények: Léghűtést szeretnék

Köszi előre is.

(#97642) 4nick8 válasza Joco_77 (#97641) üzenetére


4nick8
őstag

TR Frost Tower vagy Frost Commander.

(#97643) Rowon válasza Joco_77 (#97641) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Szia,

Ár szerint növekvő sorrendben:

ID-Cooling SE-226-XT Black
Thermalright Peerless Assassin 120 SE
Thermalright Phantom Spirit 120
Deepcool AG620
ID-Cooling SE-207-XT Black
Deepcool AK620
Montech Metal DT24 Base

A két első TR hűtő (Peerless Assassin és a Phantom Spirit) lesz hazánkban december közepétől, de szerintem már leírtam ide is vagy háromszor.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97644) Joco_77 válasza 4nick8 (#97642) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Köszönöm szépen! Sajnos ahol az utóbbi készleten van abból amit ajánlasz, nos kerülöm őket egy ideje, sajnos rossz tapasztalat.
Kérdés:
Be quiet Dark rock Pro 4 et tényleg annyira nehéz szerelni AM4 re is?(emiatt fordítottam neki hátat)? Gyakorlatilag 5000Ft különbségről beszélünk és minőségre egy komolyabb, nagyobb hűtőnek tűnik.
Vagy azt felejtsem el erre a célra? Annak az elérhetősége is jó.
Lehet hogy 5800X3D hez kissé túlzás lenne, de lehet egy későbbi következő processzorra viszont át tudnám rakni.

(#97645) Joco_77 válasza Rowon (#97643) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm.

AG620 vagy AK620 nak nagyon panaszkodtak a hangjára több helyen is, a többit megnézem. :R
Dark rock pro 4 nincs a listádban , van valami oka? Amennyiben véletlenül maradt ki szerelhetőségéről tudsz valamit esetleg tényleg olyan macerás ?

Lehet legjobban azzal járnék ha Peerless Assassint megvárnám addig pihenne a dobozában az 5800x3d és az alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#97646) Rowon válasza Joco_77 (#97645) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Hol és kik panaszkodtak? Ide legalábbis nem emlékszem, hogy írtak volna vele kapcsolatban.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97647) Joco_77 válasza Rowon (#97646) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Pontosítottam, ugyanis a 620ra emlékszem, de pontosan nem, hogy az AG620 vagy az AK620 volt. Több helyen is olvastam (talán amazon kommentjeiben vagy reddit) kb 3 napja csak a hűtőkről olvasgatok de tanácstalanabb vagyok mint az elején :) Köszönöm a válaszodat. Utánanézek a típusoknak amiket javasoltál .

(#97648) Rowon válasza Joco_77 (#97647) üzenetére


Rowon
Topikgazda

A borda mindenképpen jó, a ventire nem tudok mit mondani. Szubjektív megítéléstől is függhet, a beállított ventiprofiltól, az adott ház szellőzése milyen, van-e a proci alulfeszelve, milyen paszta van alatta, stb. ezek összeadódnak még akár a zajszinten is.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#97649) 4nick8 válasza Joco_77 (#97644) üzenetére


4nick8
őstag

Iponban elérhető minden.

(#97650) Zamma válasza Joco_77 (#97644) üzenetére


Zamma
őstag

Dark Rock Pro 4-et nem ajánlom. Azon túl hogy túláratott, cserébe még gyengén is hűt...
Nem szeretek semmit sem fikázni, viszont ezt a hűtőt annyiszor akarják vásárolni én meg ahányszor említik annyiszor írom le: az elmúlt 2 évben kijött procikra sajnos kevés, senki se vegye. :R

A Thermalright hűtők ezerszer jobb vételek. Ha a dec. közepét kivárod itthon is megveheted, ha gyorsabban kell akkor a német amazonról is 5-7 nap alatt itt van az alap, nem csilli-villis modell 22-23 ezerből futárral együtt [link] .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.