Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#98401) Zamma válasza Lokii (#98400) üzenetére


Zamma
őstag

Féljél nyugodtan, szabad, csak semmi értelme. :))

(#98402) honlapos5 válasza Rowon (#98392) üzenetére


honlapos5
csendes tag

En is igy gondoltam, hogy eliras.
Eddig E97379-003 hutom volt, most nezem hogy nem is olcso ahhoz kepest hohy egy hangos fostalicska. Kivancsi leszek a kulonbsegre, majd beszamolok.

(#98403) _seth_


_seth_
veterán

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? - Max 20-25e
2.: Milyen házba kerül? - Zalman N5 OF
3.: Milyen alaplapra lesz? - Gigabyte B760 Gaming X
4.: Processzor és videókártya típusa? Intel i7 12700KF, Gigabyte RTX 4060 Gaming OC
5.: Ramok pontos típusa? Crucial DDR5 Pro
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) Aktív mindeképpen, inkább fekete.

Olyat keresek ami a fenti konfig mellett is halkan tud üzemelni. A házban elöl van 2 12cm venti és egy hátul.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#98404) Rowon válasza honlapos5 (#98402) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Kivancsi leszek a kulonbsegre, majd beszamolok.

Ennek mindenképpen örülnék. :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98405) Zamma válasza _seth_ (#98403) üzenetére


Zamma
őstag

Ez új konfig, vagy már hűtöd valamivel de az nem volt elég, vagy hangos?
Ahogy nézem alulról a vga irányába fújó 2 venti még rakható, fentre hátulra is ajánlott egy plusz venti.

[ Szerkesztve ]

(#98406) honlapos5 válasza Rowon (#98404) üzenetére


honlapos5
csendes tag

Ahogy ígértem, leírom és mutatom a különbséget a gyári Inteles hűtő és az általad javasolt Thermalright közt.
Előre bocsájtom, hogy az Inteles hűtő normálisan volt pasztázva, és maxon pörgött magasabb hőmérsékletnél.

Az Inteles hűtővel Stresstest alatt, vagy 4K videó+effektek renderelésénél pár másodperc alatt elérte a 100 C fokot és ott dadogott, míg a Thermalrighttal nem tudom 67 C fok fölé vinni a proci hőmérsékletét, ugyanakkor halk.

Alapjáraton 30 fok körüli jár a CPU, én 32 fok felett kapcsolom be a ventijét, mert passzívan is elvan. Nem értem, hogyan adhattak szettben annak idején egy i7-8700-hoz ilyen hűtőt. A vicc, hogy most is árulják, és 2-3 ezer Ft-tal drágább a Thermalright-nál :)
Köszi a tippet!

(#98407) Rowon válasza honlapos5 (#98406) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Nagyszerű! :C Igazán nincs mit, örülök, hogy segíthettem!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98408) palfitom válasza honlapos5 (#98406) üzenetére


palfitom
félisten

Az Intel gyári hűtők általában i3-ig használhatók, felette már nem igazán javasolt.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#98409) Zamma válasza honlapos5 (#98406) üzenetére


Zamma
őstag

Jó ez a cucc, köszi a visszajelzést! :C

(#98410) Zamma válasza palfitom (#98408) üzenetére


Zamma
őstag

Ezt miért off? :F
Amit írsz van annyira fontos hogy simán - ha az összefoglaló nem tartalmazza - akkor én oda is betenném! :R

(#98411) honlapos5 válasza palfitom (#98408) üzenetére


honlapos5
csendes tag

Most mar tudom :)

(#98412) honlapos5 válasza Rowon (#98407) üzenetére


honlapos5
csendes tag

Azota mar tovabb fejlesztettem, hogy a ventik allnak ha nincs terheles (stabil 30.42 cpu hofok) es akkor kapcsolnak be ha terheles van.

Sajnos csak bios-bol tudom allitgatni a ventik mukodeset mert a Gigabyte SIV alkalmazasa sajnos mar gyarilag nem mukodik (GIGABYTE Z370P D3 alaplaphoz). Valaki irta hogy van nem gyari Smart Fan program, de nem talaltam meg. Esetleg valaki tud ajanlani gigabyte alaplaphoz smartfan programot?

(#98413) Rowon válasza honlapos5 (#98412) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Talán a FanControl. [link] Rendszergazdai jogokkal kell indítani.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98414) Rowon


Rowon
Topikgazda

Thermalright Intros Peerless Assassin 120 MINI CPU Cooler

Enyhe ID-Cooling SE-207-XT Slim koppintásnak tűnik. Utóbbi talán a +1 hővezető cső miatt jobb választás lehet, na meg az árazásra is kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98415) Rowon


Rowon
Topikgazda

PH! teszt: Marcona CPU-hűtő az ID-Cooling védjegyével

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98416) _seth_ válasza Zamma (#98405) üzenetére


_seth_
veterán

Egy hete meglevo, viszont kicsit erosebb procit tettem be, a befuto az i7 13700K lett, hutesnek pedig a forum alapjan az AK620 ami ugy tunik boldogul a feladattal, eppen befert a hazba, max 158mm ir a haz adatlapja, ez 160mm, egy hajaszalnyi hely van a plexi es a huto kozott.

[kép] [kép]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#98417) _seth_ válasza _seth_ (#98416) üzenetére


_seth_
veterán

15 perces burn in test alatt 69 fokos volt a legmelegebb mag és 67.4 fokos volt átlagosan a cpu.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#98418) _seth_ válasza _seth_ (#98417) üzenetére


_seth_
veterán

Végre megjelnítette a grafikont a program:

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#98419) Rowon válasza _seth_ (#98416) üzenetére


Rowon
Topikgazda

:C Hát igen, elég patent "kis" hűtő ez! Megmondom őszintén nekem jelenleg ez az egyik kedvenc termékem a kínálatból. Valahogy nagyon jól eltalálták, mind teljesítményre, mind dizájnra.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98420) _seth_ válasza Rowon (#98419) üzenetére


_seth_
veterán

Egyeduli problemam vele, hogy 160 magas az alap es 162 a digital, utobbi tetszett volna, de az pont nem fert volna bele a hazba amibe hivatalosan 158mm a max. Ujabb 1,5 ora komplett gep stress test alatt ment fel 74 fokra, de normal hasznalat mellett nem fogom egyszerre ugysem terhelni az osszes magot.

Oriasi ez a huto, nehez is, LGA1700as lapnal nem lehet baj abbol, hogy elhajlik az alaplap? Vagy a huto fem kerete ezt megakadalyozza?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#98421) Rowon válasza _seth_ (#98420) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Oriasi ez a huto, nehez is, LGA1700as lapnal nem lehet baj abbol, hogy elhajlik az alaplap? Vagy a huto fem kerete ezt megakadalyozza?

Szerintem, ha már 10x nem kérdezték ezt meg itt egy év alatt, akkor egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98422) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Van egy aigo ice 600 pro hutom (meg egy regebbi konfigbol)

Most jott egy 12600KF proci es alu cpu frame-t hasznaltam rogzitetsre az laposba.
Es ezzel az aigo hutovel az alabbi eredmenyeket ertem el:

Ha normal venti profilra volt allitva akkor ~93W terheles mellett 62°C-nal megallt (itt a venti 1400rpm 80%) a melegedes. (5 perces furmark cpu egetes mellett)

a ventit is figyelgettem és ezen a ~93W-on 20% -os ventivel (~850RPM) csak pár (~5°C) fokkal lett melegebb
majd megneztem ugy is ha levettem 0-ra a ventit és 2:40 perc kellett mire elérte a 90°C -ot :C

szerintetek mennyi lehet a max W-nyi terhelés amit még kezelne a venti?
150W-nak simán mennie kellene nem?

Elore is koszi az eszreveteleket!
:R

(#98423) _seth_ válasza Rowon (#98421) üzenetére


_seth_
veterán

Igen láttam, de egyértelmű választ a kérdésre nem láttam, ellenben valahol szerepelt, hogy amelyiknek kellően erős az alaplap túloldalán lévő keret ott elvileg nincs gond, na ennek erősnek tűnt.

Ha már venti: gigabyte b760 gaming x ddr5 alaplap tud olyat, hogy a sys ventik fordulatszámát a processzor terhelésére emeli? A cpu venti szépen emeli a fordulatot ahogy terhelem, de az újonnan berakott két venti ami a gépház tetejénél vannak nem követik a cpu ventit.

Futtattam még normális "stress" testet (a burn in nevű nem terhelte le valóban 100%-ra a procit), a cinebench r23 multinál a két felső venti nélkül 100 fok volt a max amit a teszt alatt elért, a két venti hatására 95 fok fölé nem ment a proci, némileg forrófejű ez az i7 13700k az ak620-as hűtővel együtt is. (Ez mondjuk pont annyit jelent, hogy a maxot nem éri el és nem kell leszabályoznia sem, a benne lévő 3 12 centis zalman ventit is lecserélem arcticra ami halkabb és úgy is több levegőt mozgat meg, illetve még talán befér egy harmadik is felülre).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#98424) Zamma válasza _seth_ (#98423) üzenetére


Zamma
őstag

Ezt nézd meg: #98413

(#98425) Rowon


Rowon
Topikgazda

Montech Metal DT24 hűtők újra vannak eladósorban, ezúttal csak Em4gon. [link] [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98426) Pepe78 válasza Rowon (#98425) üzenetére


Pepe78
senior tag

MInőségben ( pl ventik) hová helyeznéd?

(#98427) _seth_ válasza Zamma (#98424) üzenetére


_seth_
veterán

Koszi :)

Kozben kiderul, hogy ezt a gigabyte sajat programja is tudja, csak rosszul volt beallitva :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#98428) Rowon válasza Pepe78 (#98426) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Noctua NH-D15 szintjét ez is hozza, csak nyilván valamivel hangosabb. Cserébe ez nem 50k forintba kerül, hanem csak 25k-ba.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98429) Rowon


Rowon
Topikgazda

Nézegetek ÁK-n egy "olcsóbb" LC Power tornyot. [link] Érdekes, hogy ennél a típusnál párhuzamosan vannak a hővezető csövek, más típusoknál viszont más a mintázat, vagy egymás mögött vannak, vagy átlósan, különböző alakzatot felvéve. Melyik lehet vajon a hatékonyabb elrendezés?

vagy

ID-Cooling SE-214-XT RING univerzális CPU hűtő

Vagy

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98430) Rowon


Rowon
Topikgazda

Scythe Fuma 3 ismét elérhető kedvezőbb áron: [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98431) palfitom válasza Rowon (#98429) üzenetére


palfitom
félisten

Én a cikk-cakk megoldásban bíznék leginkább. (de persze ez nem ennyire egyszerű)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#98432) Santi22


Santi22
aktív tag

Az ARGB-s procihűtőknek van elég hosszú kábelük, hogy egy alaplap mögé szerelt venti vezérlőbe elvihető legyen az argb csati az alaplapi helyett? Nincs alaplapomon ilyen rgb csati sajnos. A ház Montech AIR X.
Most konkrétan 10k alatt a Spartan 5 és a ID-Cooling SE-214-XT szemeztem (nem is nagyon van más argb ennyiért), úgyhogy rájuk vonatkozik a kérdés, ha valaki esetleg ismeri ezeket és hogy milyen náluk a kábelhossz.
65W TDP procihoz kell, sztem bármelyik elég ezek közül "tudásra", nem szeretnék többet költeni.

[ Szerkesztve ]

(#98433) _seth_


_seth_
veterán

Hogyan lenne erdemes a ventik iranyat “beallitani” jó ahogy jelenleg vannak vagy a felso kettot ami a processzorhuto elott van forditsam meg es inkabb befele szivjak a levegot?

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#98434) Santi22 válasza Santi22 (#98432) üzenetére


Santi22
aktív tag

Berendeltem az ID-Coolingot, mert kettő közül az megtalálható volt az ajánlottak között is, aztán reménykedek, hogy elér a kábele a hubig. :))

(#98435) Zamma válasza _seth_ (#98433) üzenetére


Zamma
őstag

Bár ez a téma off itt, de mivel gyorsan "megoldható" ezért itt válaszolok.
A felső ventik irányát ne változtasd, több por lesz úgy a házban és nem nyersz vele annyit. Amit megtehetsz az az hogy a hátsót és a cpu hűtőt hátulról szívóra forgatod (porszűrőt teszel hátulra) és a bal oldali felső ventit kiveszed. A kivett ventit berakhatod a vga alatti lemezre, de én előtte biztosan jobban szétfeszíteném a réseket a venti alatt, mert siralmasan gyenge lesz enélkül a hatásfoka.

(#98436) Zamma válasza palfitom (#98431) üzenetére


Zamma
őstag

Érdekes, láthatóan vastagabb a hőcső is, én is inkább erre voksolnék, bár a BQ-s megoldás meg azért lehet nyerő mert a levegő ennél áramlik a legkönnyebben és ezáltal a venti is halkabb lehet...

(#98437) Rowon válasza Zamma (#98436) üzenetére


Rowon
Topikgazda

6-os csöve van mindnek.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98438) Rowon válasza Rowon (#98437) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Nekem az LC Power tűnt a legészszerűbbnek, de könnyen meglehet, hogy téves a logikám. Ennél a ventilátor közvetlenül és egyszerre hűti az összes csövet teljes hosszukban, viszont így a csövek a légmozgás útjába kerülnek, valamivel rontva az áramlást. Talán egy nagyobb statikus nyomású ventilátorral jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98439) blp85 válasza Rowon (#98438) üzenetére


blp85
aktív tag

Szerintem is ez vagy cikk-cakk lehet a nyerő.
Ha a hang és a hatékonyságot vesszük, akkor viszont a cikk-cakk kialakítás (ha megnézed a single towereket, akkor ez a legelterjedtebb kialakítás).
A dual towereknél viszont ránézésre az egyenes hőcső vezetés tűnik elterjedtebbnek.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#98440) Rowon válasza blp85 (#98439) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Tényleg. Mondjuk párhuzamosan túl sok csövet nem is lehet egymás mellett elhelyezni, mert akkor kiszélesedne oldalra a borda, ami nem igazán jó a VGA miatt. Több hővezető csövet vagy egymás mögé, vagy cikk-cakkban tudnak elhelyezni, hogy elférjen.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98441) Rowon válasza Rowon (#98440) üzenetére


Rowon
Topikgazda

TR Le Grande Macho. 7 cső egymás mögött. Nagyon jó hűtő ez is, viszont ez meg hátrafelé terebélyesedik. Ennél a levegő biztosan szabadon áramlik a lamellák között, mert jóformán a csövek nincsenek is neki útban.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98442) MolnárKrisz


MolnárKrisz
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült hozzájutnom egy Thermalright Phantom Spirit 120 hűtőhöz és az lenne a kérdésem, hogy ennek a gyári vetillátorait van-e értelme kicserélni a ház hűtésre használt Arctic p12 pwm pst ventikre? Esetleg a 14-es ventiket rá lehet applikálni valahogy, vagy annak végképp semmi értelme nincs?
Köszi!

(#98443) Rowon válasza MolnárKrisz (#98442) üzenetére


Rowon
Topikgazda

A két 120-as ventilátor műszaki adatait valamennyire össze lehet hasonlítani, egyedül Arcticnál a zajszint nem valós, ami a honlapjukon szerepel. A számok tükrében érdemes dönteni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98444) blp85 válasza MolnárKrisz (#98442) üzenetére


blp85
aktív tag

Szerintem semmi értelme kicserélni, mert nagyon jó a gyári ventilátor is (nekem jobban bevált, mint az Arctic).

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#98445) Rowon válasza blp85 (#98444) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Szerintem sincs semmi értelme cserélni, pláne nem egy P12-re.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98446) blp85 válasza Rowon (#98445) üzenetére


blp85
aktív tag

Összehasonlítva sincs értelme, mert az Arctic elmarad, lehet halkabb a max dBa érték, de akkor már gond van, ha 100%-on dolgozik....

Thermalright TL-C12-B:
Air Flow: 66.17 CFM (MAX)
Noise Level: 25.6 dBA (MAX)

Arctic P12 PWM PST:
Airflow:56.30 cfm | 95.70 m³/h
Noise Level: 22 dBA (MAX)

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#98447) Rowon válasza blp85 (#98446) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Statikus nyomása picivel magasabb az Arcticnak, de a TR alapjában jobb csapágyazású és szerintem jobb minőséget is képvisel.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98448) theooracy


theooracy
aktív tag

Sziasztok. Ryzen 7 7700-as procihoz melyik hűtő lenne a leg optimálisabb hűtés és főleg csendesség szempontjából? ID-Cooling SE-226-XT, vagy bq Pure Rock 2, vagy drágábban egy Alpenföhn Brocken 4? Vagy más egyéb? Köszönöm.

(#98449) Zamma válasza theooracy (#98448) üzenetére


Zamma
őstag

Ajánláshoz indíts légyszi úgy hogy kitöltöd az összefoglalós kérdőívet.
Amúgy az általad kérdezett hűtők kevesek lesznek (vagy hangosak).

(#98450) theooracy válasza Zamma (#98449) üzenetére


theooracy
aktív tag

Ok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.