Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#92001) ett válasza Speed® (#91999) üzenetére


ett
aktív tag

Én ahogy nézegettem a hazai árakat ez az eurós (de csak ez az egy shop) egy kicsit olcsóbb. Esztergom mellett élek, de már a szlovák oldalon, így nézek magyar és szlovák árat is, aztán amelyik jobban megéri nekem azt veszem. Köszi a javaslatot!

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#92002) Speed® válasza DDaniel (#92000) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az i5re igen, az i7re határeset, az i9 viszont már nem az ő terepe.

(#92003) abdulka1 válasza ett (#92001) üzenetére


abdulka1
őstag

Ha sietsz, még jó áron elérhető!

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#92004) Callmaster


Callmaster
tag

Sziasztok!
Vettem egy Cooler Master HYPER 212 Black edition-t amit Intel gépbe szereltem és miközben rögzítettem az alaplap hátoldalára szerelhető backplate-t , a menetes szállal (anya) , kb szívbajt kaptam mikor kifehéredett az alaplappal való csatlakozásnál.Gyorsan visszatekertem és kiderült, hogy nem az alaplap úgymond préselése történt, hanem ez a menet aljából jött ki. Ti tapasztaltatok már ilyet ? Elég sok gépet raktam össze több mint 20 év alatt, de ilyet még nem láttam . :)

(#92005) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

A közeljövőben tervezek venni egy 10850k vagy 11700k processzort. Cél az allcore 5 Ghz.

Ezeket le tudná hűteni egy Noctua NH-D15 vagy ide már víz kell, hogy ne 90-100 fokon menjen játékok alatt?

A házam egy Phanteks P600s, elöl 3 db 14-es és hátul 1 darab 14-es Phanteks ventilátorral szerelve.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#92006) ribizly válasza Qtya123 (#92005) üzenetére


ribizly
veterán

Nálam a 9900k-t 4.7-en (XMP) járatva, H500p mesh-ben kényelmesen 60 fok alatt tartja. Ha valami nagyon CPU intenzív dolgot csinálok vele (benchmark, h265->h264 konvertálás), akkor max 77 fok.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#92007) ett válasza abdulka1 (#92003) üzenetére


ett
aktív tag

Hoppá, ez így nagyon jó vétel.
Köszi! :R

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#92008) DDaniel válasza Speed® (#92002) üzenetére


DDaniel
tag

Mi lehet az arany középút? Nem biztos, hogy lesz a későbbiekben procicsere, de valamennyit szívesen rááldoznék, ha későbbiekben meg lehet úszni a hűtőcserét. OC nem hiszem, hogy lesz.

Ami még aggaszt, hogy nem tudom memória végül tud-e lenni a kiszemelt, jó lenne nem kicentizni...

Tudsz esetleg ajánlani valamit? Köszi!

(#92009) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Ryzen 5 3600 + MSI B550-A PRO kombóhoz keresek hűtőt.
Normális tömegű, standard 12 centis ventit fogadni képes darab érdekelne.

A ház vagy egy Antec P280 marad, vagy pedig egy SilentiumPC Signum SG1 lesz. Szélességben nyilván ez utóbbi a szűkebb keresztmetszet. A keret nagyon max 20-as. Az se baj, ha a feléből kijön egy értelmes darab. Ha írtok 2 típust, abból már tudok választani. :R

Ez elfér esetleg? SilentiumPC Fortis 3 HE1425

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#92010) Brug


Brug
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbiakhoz szeretnék segítséget kérni.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Amennyi szükséges egy normális hűtőre

2.: Milyen házba kerül?
DeepCool KENDOMEN TI

3.: Milyen alaplapra lesz?
MSI Z490-A PRO

4.: Processzor típusa?
i7-10700

5.: Ramok típusa?
Kingston Hyperx Fury 2400MHz (későbbiekben várható fejlesztés)

6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
nincs. a gép játékra lesz, nem lesz húzva semmi

(#92011) Speed® válasza DDaniel (#92008) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez megfelelő ilyen célra, csak maradni kell i7 nonK vonalon max. RAMokat nem takarja el, emiatt nem kell aggódni.

(#92012) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok!
Láttam néhány helyen, hogy thermal grizzly conductonaut-hoz használnak valami védelmet a CPU/GPU körül, hogy véletlen se okozhasson problémát.

Pl. PS5 liquid metal:

De láttam már olyat is, ahol valami egyéb körülötte lévő vékonyabb (szigetelő szalag szerű) anyagot használtak:

Na az volna a kérdés, hogy van e ezzel bárkinek tapasztalata és honnan lehetne ilyet szerezni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#92013) Speed® válasza ribizly (#92012) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez csak addig kell, amíg elmaszírozod a LMt, utána leszedhető. Én pl. szigszalaggal szoktam maszkolni. Az on-die kontakt sarkazásvédelme más téma, ez csak arra szolgál, hogy véletlenül se kenje össze az SMDket az ember. Én mondjuk le szoktam lakkozni őket, az a biztos.

(#92014) ribizly válasza Speed® (#92013) üzenetére


ribizly
veterán

Oh. :Y Ez hasznos infó. :R
És milyen lakkal keni be kend?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#92015) Speed® válasza ribizly (#92014) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Asszony színtelen körömlakkja kiválóan alkalmas, ha nincs más ;p

(#92016) ribizly válasza Speed® (#92015) üzenetére


ribizly
veterán

Okké. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#92017) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tudna valaki az iPon jelenlegi kínálatából ajánlani kis kiszerelésű pasztát elérhető áron ami jó is?

Therma Grizzly Hydronaut-tal szemeztem de az nagyon drága, náluk különösen.

Alpenföhn Brocken 3 BE + RyZEN 3600 van most. Később valszeg 5600X lesz.

[ Szerkesztve ]

(#92018) ADAM1337 válasza joysefke (#92017) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mekkora kiszerelés kell ?
Amúgy nem drága most lestem meg, bár a 3600x-re szerintem overkill azzal a hűtővel, kb alap paszta is elég lenne rá.

(#92019) joysefke válasza ADAM1337 (#92018) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mekkora kiszerelés kell?

kicsi, pár pasztázásra legyen elég, aztán jól van...

(#92020) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Jól látom, hogy mióta javasoltam, hogy a csoport neve tartalmazza "léghűtés" címet, mint tartalom...Azóta nem volt aio hűtéssel kapcsolatos kérdések?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#92021) szabeska válasza steewcv65 (#92020) üzenetére


szabeska
addikt

Én nem találkoztam vele.

F1

(#92022) steewcv65 válasza szabeska (#92021) üzenetére


steewcv65
őstag

Én sem , de lőtte volt bőven

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#92023) Zwiebi válasza joysefke (#92017) üzenetére


Zwiebi
tag

Arctic MX-2. Minimalis a kulonbseg az Arctic pasztak kozott es ezek mar bizonyitottak jo ideje.

4g 2.189.- https://ipon.hu/shop/termek/arctic-cooling-mx-2-4g/34635

8g 2.990.- https://ipon.hu/shop/termek/arctic-cooling-mx-2-8g/305234

8 grammos jobban megeri es elall kb. az idok vegezeteig, en azt valasztanam.

(#92024) eisento


eisento
addikt

Sziasztok. Ismerosnek lesz elvileg 1-2 heten belul egy kis pc frissites az uj konfighoz kellene nekem egy procihuto

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
16k
2.: Milyen házba kerül?
Corsair Carbide Series 300R
3.: Milyen alaplapra lesz?
ASUS PRIME B560M-A
4.: Processzor típusa?
Intel Core i5-11400F
5.: Ramok típusa?
HyperX 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 FURY
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
nincs. a gép játékra lesz, nem lesz húzva semmi egy 1050vga van jelenleg ahogy elnezem az is marad egy darabig :D

:R :R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#92025) SpaceJam válasza Zwiebi (#92023) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Csak nem az iPon-ból, mert egy cigány banda, és még jóval drágább is, mint máshol. De amúgy jah, MX-2 rules. Az Alzában a 8 grammos 2190 Ft, de az Aqua-ban is 500 Ft-tal olcsóbb. Vidéki számtech boltokban meg még kevesebb.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#92026) Zwiebi válasza SpaceJam (#92025) üzenetére


Zwiebi
tag

En sem onnan vennem, de a kerdesben benne volt, hogy az Ipon kinalatabol legyen. :K

Ipon minosegerol pedig nem tudok nyilatkozni, nagyon reg nem vasaroltam toluk, mert egyszeruen nincsenek jo araik / szallitasi opcioik.

(#92027) SpaceJam válasza Zwiebi (#92026) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Jah, én meg el se olvastam az előzményt. Drágák és iszonyat módon kell átrúgni rajtuk a garit vagy visszárut, soha nem ajánlanám senkinek őket. Ilyen a Compker is. Összevissza számláznak, nem jó garit adnak, egy szenvedés. Nem is értem, mi hajtja még oda az emberket. Az Aqua, a Rufusz meg még egy pár viszont teljesen korrekt. A legjobb visszárus policy-je pedig az Extreme Digital-nak van, ott egyből kézpénzt nyomnak a kezedbe egy gyors vizsgálat után, nem csak egy hónap után utalják vissza, miközben ülnek a pénzeden.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#92028) joysefke válasza SpaceJam (#92027) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem lehet általánosam kijelenteni, hogy drágák lennének. Egy csomó nagy dolgot vettem már tőlük ami kifejezetten jó áron volt.

A paszta most nincs jó áron, de nem érdekel, mert máshonnan postával drágább lenne.

A többihez nem tudok hozzászólni, ritka hogy problémám lenne termékkel. Én még nem fáztam rá az iPon-nal

[ Szerkesztve ]

(#92029) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

BEA-t cserélnék Brocken 3-ra, vertical gpu-t használok, most van kb 1,5 cm hely a vga és a hűtő alja között. A hivatalos oldalon nem igazán látom, hogy melyik paraméter mire vonatkozik. Mennyivel magasabb a Brocken 3 a BEA-nál azt az oldalát tekintve, ami engem érdekel? Ezek a méretek:

BEA: 149 x 126 x 93 mm
B3: 146 x 125 x 165 mm

:R

F1

(#92030) Vismajor01 válasza szabeska (#92029) üzenetére


Vismajor01
addikt

Szélessége 14,6 centi, mélysége 12,5 centi(gondolom ventivel együtt), magassága 16,5 centi.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#92031) szabeska


szabeska
addikt

:R Akkor nekem a szélesség kellett, stimmelni fog elvileg.

F1

(#92032) abdulka1 válasza szabeska (#92029) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Nekem egy kicsit zavaros az általad irt méretezés.
Ezek a gyári adatok.


Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#92033) szabeska válasza abdulka1 (#92032) üzenetére


szabeska
addikt

Igen, már megtaláltam a képeket. A 126 vs 146 mm volt érdekes nekem. Az adatlapjukon más sorrendben voltak a számok, az zavart össze.

[ Szerkesztve ]

F1

(#92034) Gősi Balázs


Gősi Balázs
csendes tag

Sziasztok!
Szóval proci hűtőt keresek! Talán akad valami nagyon jó vétel. :)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Igazából magam sem tudom. Ha indokolt a drágább,jöhet. De nagyon max 35-40e.Ft
2.: Milyen házba kerül?
Lian li Lancool Mesh RGB,
3.: Milyen alaplapra lesz?
Asus B450F Gaming,
4.: Processzor típusa?
Ryzen 7 3700x,
5.: Ramok típusa?
corsair vengeance rgb pro 3000Mhz
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Igazából nincsenek. Bár lehetne fekete. :)
:R

(#92035) Zwiebi válasza szabeska (#92029) üzenetére


Zwiebi
tag

Szia!

En nemreg epitettem at a gepemet es csak hogy meglegyenek az adatok (a gyari adatok gyakran pontatlanok), lemertem a Brocken 3-at. (Csak a bordat.)

Szelesseg: 146 mm
Magassag: 162 mm
Vastagsag: 100 mm
Suly: 708 gramm

(#92036) szabeska válasza Zwiebi (#92035) üzenetére


szabeska
addikt

:R :R

F1

(#92037) Brug válasza Brug (#92010) üzenetére


Brug
csendes tag

Ahogy a topicot olvasgatom elég sok hasonló configra ajánlják a Brocken 3-at. Ezek szerint az én esetemben is megfelelő választás lenne?
Vagy egy Scythe Mugen 5 Rev B (SCMG-5100) alternatívának, ha a Brocken 3 nem férne be (még nem lett pontosan lemérve. elég vékony ház)?

(#92038) Speed® válasza Brug (#92037) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Kendomen adatai szerint 165mm helyed van, OCmentes felhasználásban pedig simán elég a B3, ha csendet akarsz. Esetleg B2, ha olcsóbban kell hasonló.

(#92039) marciart11


marciart11
aktív tag

Sziasztok!
Következő kérdéssel fordulok hozzátok. Van egy i7 10700 proci egy Alpenföhn Brocken 3
white edition hűtővel, úgy nézz, ki a hűtő nem tudja a procit lehűteni, mert simán felszalad 100 fokra és 4.6 ghz fölé se engedi vagyis folyamatosan throttling-ol, tdp 167W ami maximum tudott lehűteni holott a gyártó 220w ot add meg, az egyik ventit kicseréltem egy noctua 12cm 3000rpm es ipari ventire, mert gyárilag 120w fölé se tudott menni. Következő a kérdésem, mi lehet, a gond rossz összerakás okozhat ilyet? Vagy egyszerűen hűtő csere?

(#92040) Vismajor01 válasza marciart11 (#92039) üzenetére


Vismajor01
addikt

Biztos, hogy nem a hűtő a rossz (vagy nagyon rossz, gyártási hibás) mert 220TDP a kapacitása a processorod meg 65 TDP...

Ez szinte 100% hogy kontakt hiba, nem jól lett felrakva vagy a paszta nem elég, kiszáradt etc.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#92041) marciart11 válasza Vismajor01 (#92040) üzenetére


marciart11
aktív tag

Első tipp a rossz felrakás, mivel vadi új paszta nem száradhatott ki, de az is lehet hogy túl sok pasztát tettem .

(#92042) szabeska


szabeska
addikt

Még egy kérdés, BEA és Brocken 3 szereléke teljesen ugyanaz? Ha igen, csak a bordát kéne cserélnem, könnyebb lenne, jól sejtem? :U

F1

(#92043) bagibandi válasza marciart11 (#92039) üzenetére


bagibandi
csendes tag

Szia. Milyen kuckóban lakik a cucc..?? Szintén 10700-at hajtok...volt rajta Nekem is (sima) B3 és csak prime95 alatt szaladt el vele a ló
(98+ ⁰C); amúgy Nálam teljesen jó volt még játék alatt is. Nálam a ház P600S,front oldalon 3x140 be, hátul 1,fönt is 1db 140mm venti ki.

Rablótámadás,kezeket fel! Jobb,ha te mondod,a te hangod mélyebb...!!!

(#92044) Speed® válasza marciart11 (#92039) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

AVX load alatt bőven a hűtő képességei felett fűt a 10700, a B3 ~150W körül elfogy, hiába nagy, mellé ritka a lamellázat, hogy csendes lehessen. Szóval ne P95/CB legyen a felhasználás és akkor nincs gond..vagy ha ilyesmi terheléssel használnád sokat, akkor melléfogtál és csere erősebb megoldásra..a ventiket hiába erősíted, nem restriktív.

(#92045) amol


amol
addikt

Sziasztok!
Adott 3 proci, 4690k, 6700k, 5600x és két hűtő, egy Fortis 3 és egy Hyper 212 Evo Arctic F12PWM PST ventilátorral. Ezek mellé szeretnék egy harmadik hűtőt és megfelelően elosztani őket. Az 5600x-es gépet mindenképpen némára akarom.
Méretre kb. ezek férnek el, 160 körül, bár a 4690k lehet hogy kisebb házban lesz. Mit javasoltok?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#92046) Speed® válasza amol (#92045) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

5600X/Fortis3, 6700K/212, 4690K ha OC nélkül megy, már egy SE-213v2 is oké, esetleg SE-224-XT Basic.

[ Szerkesztve ]

(#92047) amol válasza Speed® (#92046) üzenetére


amol
addikt

Köszönöm, én is így matekoztam. Allcore 4GHz-en megy a 4690k, semmi extrém tuning. Hyper H410R RGB vagy Arctic Freezer 7 X CO is jó lehet hozzá? Azok vannak a kisboltban :)
Igaz a 12 centiseket inkább preferálom.

[ Szerkesztve ]

(#92048) Speed® válasza amol (#92047) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 410R so-so, az F7X szvsz gagyi. Árban lehet jobban kijössz a 213v2vel szállítással együtt is.

(#92049) Sipasanyi


Sipasanyi
tag

Üdv egy Noctua nh-d15 chromax hűtőt szeretnék vásárolni, de nem találtam róla infót hogy egy Asus Z490-I Gaming alaplapon elférne-e az egyedi kialakítású M2 SSD slotok miatt.

Erről van-e valakinek információja ?

LUXURY IS A CHOICE

(#92050) Speed® válasza Sipasanyi (#92049) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A gyártó szerint kompatibilis magával a lappal, de nem beszél a VGA/RAM részlegről, szóval ezeknek azért járj utána még annak ismeretében, hogy mit tervezel bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.