Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#32001) 3.Aragorn válasza Merlinclub (#31996) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Mik a feltételei, hogy valaki bekerüljön a top 10-be? :))

Nem minden vándorút céltalan...

(#32002) Jim-Y válasza Merlinclub (#31996) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, én olyan tesztelést vállalnék be, hogy a brocken bordája elbánik-e passzívan (vagy egy low rpm ventivel) egy i3-2100-al. üdv

(#32003) Sátán44 válasza fenergie84 (#31391) üzenetére


Sátán44
addikt

Csupán 12 fokot csökkent a hőmérséklet a beszerelés után :Y 73 fokról 61 fokra. :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#32004) Stigma.HC válasza Jim-Y (#32002) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Most hogy így írod lehet kipróbálom most este, nekem pont egy brocken csücsül a még meglévő i3-2100-as procin.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#32005) Jim-Y válasza Stigma.HC (#32004) üzenetére


Jim-Y
veterán

Na ez jó ötlet:P nekem 90%-ban hasonló konfigom van, megtennéd, hogy a teszt idejére kiveszed a vga-t és a HD2000-el tesztelsz? köszi, üdv :)

(#32006) dfdfdf válasza Jim-Y (#32005) üzenetére


dfdfdf
őstag

nah ez engem is érdekelne mert váltani akarok vissza e mATXre az ITX házam pici és VGA bele szinte reménytelen ....

(#32007) Stigma.HC válasza Jim-Y (#32005) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Persze, szerintem 11 körül visszanézek és leírom mire jutottam.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#32008) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Prociról régi pasztát mivel tudok leszedni? Illetve az uj pasztát amit ráteszek, azt mivel egyengessem el?

Köszönöm!

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#32009) Jim-Y válasza t.kristof (#32008) üzenetére


Jim-Y
veterán

Leszedni pl acetonmentes körömlakklemosóval lehet, DM,Rossmann stb helyen tudsz venni potom pénzért és évekig elég lesz. Elegyengetni pedig bankkártyával, személyivel, jogsival pl

(#32010) Daert válasza t.kristof (#32008) üzenetére


Daert
őstag

Aceton(körömlakk lemosó) vagy esetleg sebbenzin.Ezekkel óvatosan nehogy a nyákra menjen mert oldhatja!!
Arcszesz is jó.
A felvitelt pedig akár régi plasztik telefonkártyával,lejárt személyivel,bankkártyával vagy valami hasonlóval tudod elkenegetni.
elkéstem

[ Szerkesztve ]

(#32011) t.kristof


t.kristof
senior tag

Jim-Y, Daert@ Köszönöm a segítségeteket! :R

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#32012) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Vettem egy TX3-mas hűtőt az i3-2100-as processzoromhoz. Szerintetek jóval halkabb és nagyobb teljesítményű lesz mint a gyári hűtő? Az sem annyira hangos és 45-50 fok fölé nem engedi a procit. A hűtő raktáron maradt példány ezért csak 4600Ft volt.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#32013) Hunork válasza Turbolada II (#32012) üzenetére


Hunork
veterán

Én csak majdnem ilyet vettem (Frrezer 7 Pro lett helyette), de abban biztos vagyok, hogy jobb lesz, halkabb, főleg terheletlen állapotban. De majd nyilatkoznak a TX3 tulajok is.
De addig is itt egy PH olvasnivaló: [link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#32014) Jim-Y válasza Turbolada II (#32012) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem a gyári hűtő leszabályozva kielégítően teszi a dolgát, mindezt csendben, így szerintem felesleges volt cserélni, de ha kipróba után neked megérte, akkor ne foglalkozz azzal amit más mond:P

(#32015) Turbolada II válasza Jim-Y (#32014) üzenetére


Turbolada II
őstag

Főleg a terheletlen állapoton van a hangsúly, ezért is veszek új házat és Arctic ventiket. A hűtés csak ideiglenes megoldás lenne. A házat is azért vettem, hogy beleférjen az AC 13 Pro, amit a későbbiekben egy i5-2500(K) hűtésére használnék.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#32016) Hunork válasza Jim-Y (#32014) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Nem rosszak a gyári hűtők sem, főleg, ha valaki nem hajtja a gépet, azaz nem játszik vele, de azért a gyári annyira nem frappáns, mint pl. egy Arctic, nézd meg ezt, saját mérések: arctic teszt
(nem kötekedés, csak saját tapasztalat, gondoltam, így még egy ember, aki elolvassa a cikket... :D )
Turbolada II: te is elolvashatod a cikket, igaz csak a 7-es Freezer, de nagyon nem rossz. Az i5 mellé a 13 szép lesz, jók lesznek együtt! :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#32017) mozsu86


mozsu86
csendes tag

Sziasztok!

Venni akarok magas hűtőbordás memóriát és egy Zalman CNPS10X Performa hűtőt az
Asus m5a99x evo alaplapra! Nem tudom hogy vajon elférnek-e egymástól???

(#32018) Turbolada II válasza Hunork (#32016) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nekem is az Arctic a szimpatikus, csak a sima AC 13-as 8000Ft ba került. A Cooler Master túl marcona, semmi elegancia nincs benne.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#32019) Hunork válasza Turbolada II (#32018) üzenetére


Hunork
veterán

Ez tetszik: "túl marcona" ! :K Végre valaki, akinek a küllem is számít.
Amúgy én, mint a cikkből is látszik, eléggé arctic-fan vagyok, halkak, hatékonyak. Nekem a proci sokkal jobban érzi magát. :K Érdemes elgondolkodni a Freezer 7 Pro Rev 2-n, annyival talán a 13 nem jobb. Ha nagyon jó a házad szellőzése, és van plusz venti, akkor elég lehet. Bár a Freezer 7 Pro is inkább 6k közelében van, tehát a különbség sem akkora.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#32020) Turbolada II válasza Hunork (#32019) üzenetére


Turbolada II
őstag

TX-3-ast vettem 5 ropiért az AC 13 sima 8K lett volna. Később ha 4 magos procit veszek i5-2500(K) akkor ahhoz mindenképp AC 13 Pro-t akarok. Lehet, ha normalizálódik az AC 13 Pro ára akkor gyorsan eladom a TX3-at. Mondom ezt úgy, hogy ki sem próbáltam. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#32021) Hunork válasza Turbolada II (#32020) üzenetére


Hunork
veterán

Az elmélet jó! :K De ne rohanj előre, most majd jól kiteszteled a TX3-ast, és lehet, hogy nem fogsz megválni tőle. Minek, ha jól teszi a dolgát? Majd az idő eldönti...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#32022) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok!
Phenom II x4 960T-ra kéne cooler.
Erről mi a véleményetek? [link] vagy Arctic Cooling Freezer 13. Vagy melyik az a hűtő amelyik legjobban megéri az árát?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#32023) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Lekaptam a brockenről a ventilátort és 3 órán keresztül ment a gép így, i3-2100-as processzoron.
Videokártyát kivettem erre az időre.
A szobában 23 fok volt végig bár meg kell jegyeznem hogy elég közel van a gépház (T9 Value) a radiátorhoz, majd kipróbálom hétvégén reggel is így mikor nem megy a fűtés.
A házban az eredeti 3 sharkoon ventilátorok vannak még (légszállítás és hang tekintetében azért vannak sokkal jobbak ez tény :D )

Bekapcsolás után 15 percig nem piszkáltam a gépet, magok tartósan 35-30 fokon voltak.
Majd böngésztem egy fél órát körülbelül 37-33 fokra kúszott fel a mutató. Youtube videók nézésénél (1080p) 41-42 fok volt az első mag, második 38-39.
Végül aidaban Stress FPU részt futtattam bő másfél órán keresztül, magok 55-55 fokosak voltak folyamatosan. Terhelés leállítása után 10 perc kellett mire visszament 36-31 fokra. Stress CPU részt futtatva fél órán keresztül csak 45 fokra melegedtek fel :)

Nem tudom mennyire számít jó eredménynek, hétvégén szerintem kipróbálom 6850 mellett is Battlefield 3-at futtatva, hajt a kíváncsiság :)

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#32024) 3.Aragorn válasza Stigma.HC (#32023) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Elég jó. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#32025) Jim-Y válasza Stigma.HC (#32023) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát..szerintem ezek marha jó eredmények, köszi, bár a sharkoon ventik légszállítása jó, cserébe baromi hangosak, így a házad szellőzése rendben volt. Nálam Swif2-1200-ak vannak, amik hangtalanok, cserébe nem szállítanak szinte semmit. De a kapott értékek nagyon! barátságosak.. köszi a tesztet :)

(#32026) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Htpc-be(lian li v300) kéne valami alacsony, olcsó és viszonylag erős hűtő, 3,6Ghz-re húzott e5400-ra(használt is lehet)
:R

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#32027) Daert válasza mdraco (#32022) üzenetére


Daert
őstag

A sima Freezer 13 hoz képest jobb választás a Cm Hyper
212 evo.

(#32028) Daert válasza Bagira01 (#32026) üzenetére


Daert
őstag

Új:
Cooler Master GeminII SF524 105mm magas még épphogy befér. ~ 14K
Scythe Big Shuriken 2 Rev.B 12K

Használt:
Thermalright XP 120 6K apróban. Minden foglalatra apróban 12K-ért.
SZVSZ Thermalright.

(#32029) intuser


intuser
csendes tag

sziasztok

A szokásos kérdésem lenne: milyen CPU hűtőt vegyek (konkrét márka és típus).

amit figyelembe kellene venni:
- nagyon halk, vagy inkább hangtalan legyen (ez a legfontosabb szempont)
- intel 775-ös CPU foglalathoz
- most éppen E3600 celeron van, de később jobb lesz
- alacsony CPU terhelés (irodai meló, max néha videószerkesztés)
- jó lenne 10 rugó alatt maradni

(#32030) 3.Aragorn válasza intuser (#32029) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha veszel egy nagyobb bordát, azt akár passzívban is használhatod, megfelelő ház szellőztetés mellett persze...

Nem minden vándorút céltalan...

(#32031) Márton válasza intuser (#32029) üzenetére


Márton
nagyúr

hi
nekem mini ninja van a 3.3ghz e5200-on full passzívan..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32032) Megaisten


Megaisten
csendes tag

Sziasztok! van egy Asus P8Z68-V PRO/GEN3.1155. alaplapom, és rendeltem hozzá Corsair Vengeance rammokat 4darabot.az lenne a kérdésem hogy milyen proci hütöt vegyek hozzá,én a Thermaltake CL-P0575D Frio OCK processzor hũtő gondoltam de nem tudom hogy ell fér e rammoknál nem e log belle. javaslatot ellöre is köszi. :R

(#32033) Kolondrum válasza Megaisten (#32032) üzenetére

olvass vissza picit,nézd meg a képeimet,érdemes. 4modul nagy hiba volt.

(#32034) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

sziasztok.milyen minőséget képvisel a alpenföhn himalaya? töbnyire halk 1000rpm körül,pl Scythe Ninja rev.B, és Thermalright Ultra120 eXtremehez képest.Jobb e ezeknél?,köszi előre is.

üdv.

(#32035) Daert válasza bmollszeptim (#32034) üzenetére


Daert
őstag

Ha megvetted más nem fog kelleni ;]
Jó venti,jó borda,minőség,német. :K

(#32036) mario11 válasza t.kristof (#32008) üzenetére


mario11
tag

t.kristof
Szia
Én az asszony körömlakk lemosóját használom évek óta.Kenni meg a pici ujjammal szoktam.

mario11

(#32037) mario11 válasza Jim-Y (#32014) üzenetére


mario11
tag

Jim-Y
(PH! kedvence)
LOGOUT blog
Egyetértek hütő ügyben veled

mario11

(#32038) bmollszeptim válasza Daert (#32035) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

köszi a választ.azt nem gondoltam volna hogy a Thermalright Ultra120-nál is jobb a himalaya

üdv.

(#32039) jookomak válasza bmollszeptim (#32038) üzenetére


jookomak
őstag

Nem csoda, újabb, nagyobb, 14 cm-es venti megy rá. No meg az Alpenföhn alapból nem rossz. Viszont szerintem borsos az ára.

(#32040) intuser válasza 3.Aragorn (#32030) üzenetére


intuser
csendes tag

Hát akkor végső soron mindegy, hogy a házra teszek egy plussz ventillátort vagy a CPU bordára. A lényeg, hogy az a venti halk legyen.

A kérdésem még mindig él, kicsit kiegészítve: aktív CPU hűtést tud valaki ajánlani, 775-ös foglalatra? Leginkább saját tapasztalatra lennék kíváncsi. A guglizás sajnos nem egyértelmű eredményeket adott. Valahogy ezt nem szokták elemezni, abban pedig nem bízok amit a gyártók írnak. láttam már 19db-esnek mondott hűtőt alapjáraton úgy visítani, hogy nem kértem belőle.

(#32041) intuser válasza Márton (#32031) üzenetére


intuser
csendes tag

de gondolom a ház belül körbe van rakva ventikkel

(#32042) jookomak válasza intuser (#32040) üzenetére


jookomak
őstag

Nálam egy Scythe Ninja 2 volt az e2180-on, ami még többet is eszik az e3xxx szériánál. Drága jó kaszás barátunk nálam töltött ideje alatt sose látott ventit. A házban (felsőtápos cm 331 volt) elől, hátul volt egy 12cm-es, kb 800-on pörgő szélkavaró, meg a táp. Elég volt.

(#32043) Márton válasza intuser (#32041) üzenetére


Márton
nagyúr

nincs és a vga-m is passzív 210-es
több hónapja megy így..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32044) bmollszeptim válasza jookomak (#32039) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

Köszi.akkor ki lehet jelenteni hogy az Alpenföhn hűtők között a Himalaya a legjobb?Ez a csúcs hűtőjük?

üdv.

(#32045) 3.Aragorn válasza bmollszeptim (#32044) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én eddig azt hittem, a K2...

Nem minden vándorút céltalan...

(#32046) bunkomen


bunkomen
tag

i3-2100-nél ugye nincs tuning. akkor jó a gyári hűtő? nem hangos az? esetleg valami passzív megoldás lenne hozzá?

Üdv

(#32047) 3.Aragorn válasza bunkomen (#32046) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Tuning nélkül a gyári hűtőnek vinnie KELL. Különben nem adnák hozzá...

Nem minden vándorút céltalan...

(#32048) bunkomen válasza 3.Aragorn (#32047) üzenetére


bunkomen
tag

nyílván.... itt leginkább a hangja volt a kérdés:)

Üdv

(#32049) bmollszeptim válasza 3.Aragorn (#32045) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

Bocs igazad van. :K

üdv.

(#32050) scream válasza bunkomen (#32048) üzenetére


scream
veterán

Hát az Intel gyári hűtők sosem voltak híresek halkságukról,de még így is hangosabbak az AMD-k.

Az én i5 2500k-mon alapjáraton járatva napközben 50%-ra kell vennem a CPU hűtő fordulatszámát,hogy ne őrjítsen meg teljesen, 100% borzasztó (legalábbis szerintem).

Ha szereted a csendet szerintem érdemes váltani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.