Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#25001) Apone33 válasza NOD (#24999) üzenetére


Apone33
őstag

Engem nem zavar ha hangos a ventije, bár nem hinném, hogy olyan hangos lenne. Majd ha meglesz akkor elválik.

Play Hard!!!

(#25002) JoceeHunt válasza proci985 (#25000) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Most Shift 2-vel nyomtam egy órát, maxon így volt:
50-52-49-46
10 perc és a topicjába a képek!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#25003) karakpecze21 válasza NOD (#24999) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Én itt ph-n vettem egy sráctól ilyen hűtőt.Olcsó volt és baromira jól hűtött.
Annó eladtam az egész gépemet és most egy boltban találtam egy ugyanilyen hűtőt, de azon már rajta volt a Belinea felirat.De teljesen meg egyezett az olcsó hűtővel.

(#25004) Apone33 válasza karakpecze21 (#25003) üzenetére


Apone33
őstag

Lehet, hogy jó hűtő volt csak ahogy láttam nincs hozzá 1156-os foglalat. Bár lehet hogy lehet hozzá szerezni.

Play Hard!!!

(#25005) Tothgera30 válasza JoceeHunt (#25002) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem full passzívan alapon annyi!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25006) karakpecze21 válasza Apone33 (#25004) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Jah, nem, ezt nem is neked ajánlottam. :)
Csak azért írtam, hogy nagyon olcsó ,halk és baromira jó hűtő.
Egyébként a srác csinált hozzá igény szerint felfogatót.

[ Szerkesztve ]

(#25007) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#25002) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ezek az enyémhez képest igen magassak nekem 38-40 között van játékok közbe.
Megkellene próbálni egy másik D14-el, bár nagyon kicsi az esély hogy a hűtő nem jó.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#25008) Apone33 válasza karakpecze21 (#25006) üzenetére


Apone33
őstag

Gondoltam, de szvsz már rég elavult lehet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#25009) karakpecze21 válasza Apone33 (#25008) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Mi elavult?Vagy most nem értem miről beszélsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25010) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, Corsair Air A70-ről mik a vélemények?!

(#25011) Apone33 válasza karakpecze21 (#25009) üzenetére


Apone33
őstag

Nah mi? Hát a hűtő amit anno vettél. :DD :))

Play Hard!!!

(#25012) karakpecze21 válasza Jim-Y (#25010) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Tesztek szerint nagyon jó kis hűtő.
Nekem kicsit az a furcsa, hogy a talpa ami a cpu-ra fekszik fel nem egy anyagból kialakított.
Azt csinálhatták volna egybefüggő rézből és nem keverve alu-val, a képeken mintha még egy kis rés is lenne.

Bár ettől függetlenül szépen szerepelt.

Apone33 : Még most sem értelek, de nem baj. :)
A hűtő nem olyan mint egy vga, hogy elavul.Ha elég nagy és jó hővezető, akkor nem avul el, nem romlik meg. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25013) Apone33 válasza karakpecze21 (#25012) üzenetére


Apone33
őstag

Te nem érted a viccet waze. De lehet h egy idő után elfáradnak a hőcsövek. :))

Play Hard!!!

(#25014) Jim-Y válasza karakpecze21 (#25012) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi, így meg merem rendelni:) üdv

(#25015) karakpecze21 válasza Apone33 (#25013) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Elfáradnak hát, de az nem gond, mert éjszaka pihennek és reggel frissen és üdén ébrednek. :)

Jim-Y : Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

(#25016) Dtomka


Dtomka
veterán

Zalman CNPS10X Performa van aki használ ilyen proci hűtőt, mi a véleményetek róla?az alábbi teszt alapján nagyon jónak tűnik!

(#25017) Gabesz144 válasza Dtomka (#25016) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Az a teszt nem a valóságot tükrözi az tuti. Itt nézd meg, azért van egy kis külömbség.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#25018) Dtomka válasza Gabesz144 (#25017) üzenetére


Dtomka
veterán

értem, de sztem ott sem ér el rossz eredményeket...
egy másik kérdésem hütéssel kapcsolatban.
mi a véleményetek a erről a hűtőpasztáról? csak ilyet találtam itthon :)

(#25019) karakpecze21 válasza Dtomka (#25018) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Igazából majdhogynem mindegy milyent veszel, a cél úgy is a levegő kiszorítása a 2 felület közül.
Ezeknél nekem mindig az ár ami dönt.
Havernak van otthon egy ibrik szilikon zsír, amit még anno faterja használt.
Teljesen jó az is.

Volt itt ph-n egy teszt, ahol mindenféle pasztákat teszteltek, csak most nem találom.
Nagy különbség nem volt egyik között sem.Még lekvárral is teszteltek. :)

(#25020) KKaresz45


KKaresz45
senior tag

Sziasztok! Az alábbi kérdést feltettem már egy processzoros topikban is, de úgy látom, hogy ti itt kifejezetten hűtéssel foglalkoztok, talán ti kompetensebbek vagytok. Próbálom rövidre fogni.

Tegnap vettem egy Phenom II X6 1100T-t. Sokan mondták, hogy a referencia hűtés nagyon ratyi, ezért kinéztem hozzá az Arctic Cooling Freezer 13 hűtőt. Ez egy univerzális hűtő, teljesen kompatibilis az AM3-as procikkal (kifejezetten az 1100T is rajta van a támogatási listán), és a gyártó szerint 200 Wattos hűtési teljesítményre képes, így elvileg bőven jó a 125W TDP-s procihoz. Egyébként tunningolni pillanatnyilag nem akarok, szóval kicsit ágyúval verébre szituáció, de nem 2 napra vettem, szóval minőségi darabot akartam.

A lényeg. Az éjszaka összedobtam a konfigot különösebb probléma nélkül, csak egy dolog szúrta a szememet. A hűtő "talpának" a területe kisebb, mint a processzor területe. Arról a réz négyzetről van szó, ami a pasztán keresztül érintkezik a CPU-val, erre volt felkenve az előkészített paszta is. (Biztosan van rá valami szakkifejezés, csak én nem tudom.) Amikor ráillesztettem a hűtőt a CPU-ra, pontosan középre (máshogyan szerencsére nem is lehetett rögzíteni), akkor körben (minden oldalon), maradt egy kb. 2 mm széles sáv, ahol semmi hűtés nincs a processzoron. Itt már se paszta, se semmi, csak pucéron a proci teteje.

Eddig mindig olyan hűtővel volt dolgom, ami teljesen befedte a procit, nem lépett fel korábban ez a jelenség. Megnéztem a referencia hűtőt, az is teljesen befedte volna, és azon az előre felkent paszta területe is nagyobb volt, bár a paszták területei között már lényegesen kisebb volt az eltérés. A kérdésem természetesen az, hogy szerintetek lehet-e ebből probléma? Nem sül meg a proci a kilógó részek miatt? Nem szeretném elfüstölni a procit, az kicsit drága mulatság lenne. :) Másfelől, ha ez megszokott dolog (mert valami miatt pont a proci közepét kell hűteni, és más hűtők is ilyenek), akkor nem szeretném ok nélkül lecserélni a hűtőt.

Bocs, ha hülyeséget kérdezek. Lehet, hogy ez valami triviális dolog, de én most futottam bele először.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#25021) Apone33 válasza karakpecze21 (#25015) üzenetére


Apone33
őstag

:C

Play Hard!!!

(#25022) ropogós


ropogós
tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni cpu hűtéssel kapcsolatban.

Intel core i5 2500K processzor vennék Asus P8H67-V alaplaphoz.

Max (bruttó) 10-12ezer Ft-ért vennék procihűtőt.

Elakadtam. :) (biztos passzol-e, elég-e stb...)

Help me please :B

(#25023) Savanya válasza ropogós (#25022) üzenetére


Savanya
addikt

Helló !

Felesleges H67 lap és 2500K-ra drága hűtőt venni mivel tuning nincs. Elég oda a AC Freezer 13 vagy Coolermaster Hyper 212+ is . Ezek 6-8eft közöttiek .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#25024) KKaresz45 válasza Savanya (#25023) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Ha már AC Freezer 13, akkor esetleg hozzá tudnál szólni a (#25020)-hoz? Tudom, hogy kicsit bonyolultan van leírva, meg hosszú is, lehet, hogy végig sem olvassák sokan, de maga a probléma nem olyan bonyolult, szerintem gyorsan tud válaszolni, aki már látott ilyet.

(#25025) ropogós válasza Savanya (#25023) üzenetére


ropogós
tag

Azt hiszem ezt választom. Gondolom ez úgy van méretezve, ATX házba elfér.

[link]

Köszönöm!

(#25026) Apone33 válasza ropogós (#25025) üzenetére


Apone33
őstag

Jó választás ez a hűtő, lesz húzva a proci?

Play Hard!!!

(#25027) ropogós válasza Apone33 (#25026) üzenetére


ropogós
tag

Nem tervezem a húzást. Ezért is néztem a H67-es lapot a procihoz.

2x4gb rammal, OCZ Vertex 2 (90gb) ssd-n futó rendszerrel, fotószerkesztésre lesz használva a gép. (Leginkább PS, és Adobe Lightroom)

A mostani gépemhez képest (core 2duo e4500. 2x1gb ram, a rendszer hdd-n) ) ennek lórúgásnyi "ereje" lesz, azt gondolom, ezért nem is gondolkodom a proci húzásában.

(#25028) Apone33 válasza ropogós (#25027) üzenetére


Apone33
őstag

Értem, azért ha majd meglesz a hűtő dobhatnál róla pár infot, hogy hány fokos a procid.

Play Hard!!!

(#25029) ropogós válasza Apone33 (#25028) üzenetére


ropogós
tag

Rendben, örömmel. :K

Köszönöm a segítségetek! :R

(#25030) Savanya válasza KKaresz45 (#25024) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem volt Freezer Xtreme-m is LGA1366-on ahol a talp jóval kisebb volt ,de nem volt ettől semmivel sem rosszabb hűtő mint a nagyobb felületűek . Nem sül meg emiatt .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#25031) KKaresz45 válasza Savanya (#25030) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Remek, köszönöm szépen, valami ilyesmit szerettem volna hallani. :) Reménykedtem, hogy ez normális.

(#25032) Zoli83


Zoli83
tag

Sziasztok!
Megrendeltem a Prolimatech Megahelms hűtőt (A4 Tech Számítástechnika), de elfogyott és nem is lesz többet. :( Az Iponnak is írtam emailt, de sajnos ott is ugyanez a helyzet. :O Valaki nem tud egy olyan boltot, ahol lehet kapni ilyen hűtőt? :F

(#25033) Gabesz144 válasza Zoli83 (#25032) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Hali!

Itt nézd meg, elvileg ők betudják szerezni ha minden igaz.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#25034) Zoli83 válasza Gabesz144 (#25033) üzenetére


Zoli83
tag

Köszönöm! Időközben megrendeltem máshonnan, ha ott is elfogyott, akkor megpróbálom az általad javasolt helyen! :R

(#25035) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Pici alacsony hűtőt keresek egy I5 750-re.Tuning nagyon nem lesz.A gyárival is elvoltam eddig, de kezd hangoskodni.
Annál legyen jobb, és legfőképpen halkabb.Nem szánok rá 3-4K-nál többet, és mindenképpen alaplappal párhuzamos ventiset szeretnék.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25036) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok

Úgy jártam, hogy lecseréltem a 212+ hűtőmet egy Corsair A70-re és felrakásnál derült ki, hogy ezt nem lehet akárhogy felrakni, csak egy irányba nézhet, a ramokra merőlegesen, a ramokra párhuzamosan nem lehet felszerelni... nem úgy mint a 212+ -nál:S Ez azért probléma mert nekem a házam olyan kialakítású, ahol pont úgy kéne felszerelni, hogy a cooler ventijei a ramokra párhuzamosak legyenek. Tudtok ajánlani olyan collert AM3-hoz amit ilyen módon is fel lehetne rakni?!

(#25037) Mr President


Mr President
senior tag

Hello
Segítséget kérnék ahhoz, hogy milyen procihűtőt vegyek? Egy e8400-hoz kellene, alapfeszen használom egy Aeroengine II házban. Ami számít: halk legyen, gyári hűtőt megérje lecserélni rá, az ára pedig 5k körül legyen.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#25038) Apone33 válasza Mr President (#25037) üzenetére


Apone33
őstag

Tudom, hogy ez kicsit több mint 5k, de jól járnál vele egy ARCTIC COOLING Freezer 13 Pro-val, ha persze belefér a keretbe.

Play Hard!!!

(#25039) Mr President válasza Apone33 (#25038) üzenetére


Mr President
senior tag

Köszönöm a gyors választ. :R CM Hyper tx3-ról vélemény?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#25040) Apone33 válasza Mr President (#25039) üzenetére


Apone33
őstag

Az is egy nagyon jó hűtő, bár azt most nem tudom, hogy milyen árban van, használtat vagy új hűtőt veszel?

Play Hard!!!

(#25041) Apone33 válasza Mr President (#25039) üzenetére


Apone33
őstag

Itt van róla egy rövid teszt, tx 2-esem volt anno és nagyon meg voltam vele elégedve.

Play Hard!!!

(#25042) Qru válasza Mr President (#25039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2 magoshoz bőven jó a TX3 még tuning is mehet vele simán.

#nincsbennetarcsi

(#25043) Apone33 válasza Qru (#25042) üzenetére


Apone33
őstag

Ha jól néztem akkor még olcsóbb is mint az AC.

Play Hard!!!

(#25044) Mr President válasza Apone33 (#25043) üzenetére


Mr President
senior tag

5kért lehet kapni. Szerintem akkor ez lesz. Már csak az a kérdés mennyire macerás felszerelni.. Köszönöm a segítséget.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#25045) Apone33 válasza Mr President (#25044) üzenetére


Apone33
őstag

Akkor én is ezt választanám a helyedbe, nem lesz azt nehéz felszerelni. Bár lehet hogy nem ártana ha a lapot kivennéd a szerviznél.

Play Hard!!!

(#25046) Qru válasza Mr President (#25044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semmi faxni nincs vele, ugyanolyan a felfogatása mint a gyári hűtőé, tehát az alaplapot sem kell kivenned a felszereléséhez.

#nincsbennetarcsi

(#25047) Apone33 válasza Qru (#25046) üzenetére


Apone33
őstag

Ha van elég hely hozzá akkor nem kell, de én csak azért írtam, mert jártam már úgy hogy nem vettem ki a lapot, és nem volt rendesen rárakva a hűtő, vagyis kilazult, amit úgy vettem észre h fagyogatott a gép. :D

Play Hard!!!

(#25048) Zoli83 válasza Gabesz144 (#25033) üzenetére


Zoli83
tag

Sziasztok!
A harmadik helyen se lehet már kapni a Prolimatech Megahelms hűtőt. :( Ennyire kifutó termék, már van helyette valami másik esetleg, talán a Prolimatech Armageddon? Nézegettem Alphenföhn hűtőket is, a Nordwandot és a Matterhorn-t, a Matterh. kicsit drágább, megéri ezt a többletköltséget?

(#25049) Kassadin


Kassadin
addikt

Hello ismét itt vagyok(:DDD).

Lehet hogy mégsem tudok EKL hűtőt venni, akkor 5 ezren belül mit tudnátok ajánlani? Természetesen olyan kellene, ami mondjuk egy jövőbeli x4 955-t is le tud hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#25050) karakpecze21 válasza Kassadin (#25049) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Szia.

Chooky már nem tud szerezni?Én anno tőle vettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.