Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#90001) fogtunder válasza Paxker315 (#90000) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Rgb a ventin és a tetején is = shut up and take my money ;]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#90002) hegegabi80 válasza Paxker315 (#90000) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ne erre én is. Végre egy kisebb borda, ami el van tolva hátra és 4 hőcsöves.
Az ARGB biztos arany árban lesz, mert azért nagyon drágák hozzá a ledek.
Pofásan néz ki, reméljük a talpa is rendben lesz, mert sajnos azt hajlandóak elnagyolni.

Jah és gyári oldalon a szerelős videón AM4-en is normális irányba szerelhető. Azért fejlődnek ezek a mérnökök.

[ Szerkesztve ]

(#90003) MZsoltee válasza szuzso (#89997) üzenetére


MZsoltee
veterán

Van fent B3 használt az aprón 8,5k-ért több darab is. Ma vettem egyet, fel még nem szereltem, de mindene megvan még a csavarhúzó és a paszta is. Ha olyan lesz mint a B1 volt a 2500k-n, akkor megint nem kell CPU hűtő 5-10 évig.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#90004) Elmör válasza szuzso (#89989) üzenetére


Elmör
senior tag

Helló!

Árban és hangban is nagyon elégedett vagyok a Be Queit! Dark Rock 4-el, 22 ezer Ft-ért vettem ugyanilyen procira és sokkal halkabb a gyári ventinél terhelés alatt. Házadba is be kell, hogy férjen, illetve lehet állítani a ventillátor magasságon ha a ramok miatt kellene emelni, de úgy emlékszem a Vengeance LPX alacsonyabb féle. Az Alpen ugyan most olcsóbb kb 4-5 ezer Ft-tal, de 1 év gari van csak rá, míg a Dark Rockra 2 év.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#90005) kisgyopi


kisgyopi
csendes tag

Sziasztok!

A konfig változatlan, de azóta kiderült, hogy a házba nem fog elférni a vízhűtés. Emiatt léghűtésben kell gondolkodnom. Adott egy AMD Ryzen 9 3900X processzor, amit első körben nem tervezek tuningolni. Későbbiekben is esetleg csak minimálisan. Szeretném lecserélni a gyári wrath prizm hűtőt egy csendes, korrekt darabra.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? 50-55 k

2.: Milyen házba kerül? Cooler Master NSE-300-KKN1

3.: Milyen alaplapra lesz? Asus Prime X570-Pro

4.: Processzor típusa? AMD Ryzen 9 3900X

5.: Ramok típusa? 2 X Kingston HyperX Fury 3200 MHz DDR4 2X8 GB (HX432C16FB3K2/16)

6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) Lehetőleg csendes működés, alacsony hőfokok mellett.

Ha ledek is vannak a hűtőn, mindenképpen szempont, hogy kikapcsolhatóak legyenek.

A gyártói honlap szerint 164 mm lehet a hűtő maximális magassága.

Illetve, ha tudtok javasolni ventilátor márkát, esetleg azon belül is típust házhűtésnek, azért is hálás lennék!

A házban a következőknek van hely:

- elöl: 2 X 120
- hátul: 1 X 120
- bal oldalt: 1 X 120/140
- jobb oldalt: 2 X 120
- felül: 2 X 120

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#90006) abridabri válasza kisgyopi (#90005) üzenetére


abridabri
veterán

Ha mar van 50-55k kereted ,akkor lecserelnem azt a gagyi hazat elso korben ,es meg maradna boven penzed egy jo hutore is .
Pl :
-Lancool2 mesh/ Fractal Meshify C/ CM NR600/ Be Quiet 500DX haz+ SCYTHE Fuma 2 / ZALMAN CNPS20X procihuto

-PHANTEKS Eclipse P400A + Scythe Mugen5 CPU huto

[ Szerkesztve ]

(#90007) kisgyopi válasza abridabri (#90006) üzenetére


kisgyopi
csendes tag

A ház véleményem szerint nem gagyi. Nem tervezem lecserélni. Az általad mondott hűtőket megfontolom. Az 50-55k keret pedig még egy előző verzió (vízhűtés) miatt szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#90008) Speed® válasza kisgyopi (#90007) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gagyi..relatív. Offset nélküli kialakítás miatt AIOkra nincs felkészülve, léggel attól még okés.
164mm magassági limit mellett befér pl. a Brocken 3 (163mm a valós magassága ültetett ventivel), ami csendben megoldja a 3900X hűtését.

(#90009) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Érkezőben van egy Ryzen 9 3900X valamint ha jó lesz, akkor csere 5900X-re, OC-t szintén szívesen engednék rá.

Jelenleg egy Sythe Mugen 5 PCGH edition van a gépemben, de kaptam egy kedvezőnek tűnő ajánlatot (20k) egy Noctua NH-D15 SE-AM4 hűtőre.
Van értelme váltani, vagy nem hozna szinte semmit a csere? Van esetleg teszt ahol a kettőt együtt tesztelték, vagy legalább azonos gépen lévő eredményeket lehet nézni róluk?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#90010) Speed® válasza Mosqu!to (#90009) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Magas fogyasztás mellett hozhat 4-5°Ct a D15, azt te tudod, szükség van-e rá, cserébe ugye a szerelhetőség picit rosszabb vele (RAMokra rálóg).

(#90011) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Egy apró kérdés. :)
Az AMD oldalán az szerepel, hogy a Ryzen 4300G-hez a gyári hűtő a Wraith Spire, ami elvileg led világítással ellátott? Ellentmondásokat látok youtube videókon.
Ha pl. ezt 3400G-t megveszem, akkor ez világítani fog (kör alak + AMD logó) vagy sem. :B :)

Köszi!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#90012) temporello válasza tomy_cz (#90011) üzenetére


temporello
tag

A https://www.amd.com/en/technologies/cpu-cooler-solution oldal alján van a lista,hogy melyik processzorhoz milyen hűtőt adnak.
RGB-s hűtőt Ryzen 7-től adnak.

[ Szerkesztve ]

(#90013) tomy_cz válasza temporello (#90012) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Tényleg, köszönöm! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#90014) eszgé100 válasza Speed® (#90010) üzenetére


eszgé100
őstag

En is ezt vettem, mert egy vagy ket font kulonbseg volt az ventis verzio kozott. Jol lattam, hogy az ilyen ketventis hutok masodik ventijet inkabb haz hatso ventikent ajanljatok hasznalni?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#90015) Speed® válasza eszgé100 (#90014) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csak a hátrafelé offsetelt batároknál ajánlott.

(#90016) eszgé100 válasza Speed® (#90015) üzenetére


eszgé100
őstag

Ertem. En beraktam a masodikat hazventinek, mert nem maradt hely az eredetinek, meglepoen csendes lett az egesz gep, fel is tunt, hogy az elso venti nagyon halkan kattog, eddig eszre sem vettem, mert a hatso venti hangja elnyomta.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#90017) Speed® válasza eszgé100 (#90016) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha B3ról van szó (D15 hsz.re válaszoltál), akkor jól tetted :K

(#90018) eszgé100 válasza Speed® (#90017) üzenetére


eszgé100
őstag

Mugen 5 PCGH reszre, ugye a sima mugen 5 volt az egyik ajanlott, de majdnem egy arban talaltam pcgh-s verziot, igy azt vettem

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#90019) Speed® válasza eszgé100 (#90018) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jahogy értem. Annál is megvan az offset, szóval persze, hátul nincs értelme +1 ventinek.

(#90020) Rikseven


Rikseven
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi konfighoz keresnék alacsonyabb (140mm-ig) hűtőt 15k-ig. A proci nem lesz húzva, de halkabbat szeretnék a gyárinál. RGB nélkül.

AMD Ryzen 7 - 2700X
DDR4 Corsair Vengeance LPX 3200MHz 32GB Kit - CMK32GX4M2B3200C16
Gigabyte B450 AORUS M
Fractal Design - Core 1100

Tudtok ajánlani valami megbízható hűtőt?

(#90021) Speed® válasza Rikseven (#90020) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A gyártó által közölt adat 148mm, meg kellene mérni kupaktól oldallap síkjáig, hátha befér egy Brocken Eco Advanced pl. (149mm).

(#90022) Rikseven válasza Speed® (#90021) üzenetére


Rikseven
csendes tag

Köszi, de még nem rendeltem meg a gépet, így mérni nem tudok. :(

(#90023) Paxker315 válasza Rikseven (#90020) üzenetére


Paxker315
addikt

Pár napja volt linkelve az ID cooling kicsike, 92mm-es ventis hűtőjének tesztje:

ID cooling alacsony építésű kisventis hűtőinek tesztje TPU-n: SE 914 XT

kíváncsi leszek itthoni árazasra : )

Mivel szemre nem sokban "térnek el", így a mostani kínálatból a 902 hasonló megoldás: [link]
Illetve egyik kedvencem, Cryorig M9 A [link] és a SPC Spartan 3 Pro, Spartan 4 MAX [link] és Gammaxx 300 még jó megoldás! [link]

Illetve, Alpenföhn BN & ID SE 213V2

gyárit veri az összes! :) Teljesítményben olyan hatalmas előrelépést nem adnak, DE halkságban igen.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#90024) Rikseven válasza Paxker315 (#90023) üzenetére


Rikseven
csendes tag

Köszönöm, ez nagyon nagy segítség. :R Az Alpenföhn Ben Nevis felé kacsintgatok. Az jó választás lehet a tapasztalatok alapján?

(#90025) Speed® válasza Rikseven (#90024) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jó, ha kordában tartod a PBOt (offset vagy fixfesz allcore OC), mert csúnya dolgokra képes, hiába a papíron jó (105W) TDP, a PPT jóval feljebb van.

(#90026) MZsoltee válasza Rikseven (#90024) üzenetére


MZsoltee
veterán

Én leváltottam egy B3-ra. Az jó megoldás szvsz. Ha nincs tuning akkor elég lehet, amúgy sajnos 100W felett kevés lesz.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#90027) Paxker315 válasza Rikseven (#90024) üzenetére


Paxker315
addikt

Hát, helyén kell kezelni. Három pár hőcső& alacsony borda, kis venti. Ne várj tőle Mugen5/Brocken3 teljesítményt.

Esetleg, ha nem tegnapra kell, aliexpresszen van hat hőcsöves Snowman ~148mm magas, itt a fórumon is nagyon kedvező tapasztalatok vannak vele & gyári AM4 keretre akasztós, így a felszerelése sem bonyolult.

Egy próbát megér. Milyen pasztával fogod összerakni amúgy? Tervezel undervoltot?

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#90028) Rikseven válasza Paxker315 (#90027) üzenetére


Rikseven
csendes tag

Arctic - MX-4-re gondoltam. Nagyon nem akarom mókolni. De ha ennyire a határon mozog az Alpenföhn, akkor muszáj lesz másikat választani és többet rákölteni. Nem akarok befürödni vele. Esetleg Scythe Big Shuriken 3? Erről valakinek tapasztalat?

(#90029) Speed® válasza Rikseven (#90028) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A gyári szintjén mozog, de halkan, szóval vállalható. Topflow megoldás feltételezi, hogy erős a ház szellőzése is, ha ez rendben lesz, mehet, a VRM sem lesz hálátlan (Aorus M határeset ilyen téren). Mondjuk ha már topflow, a BS3 nem nagy eresztés..C12P/-SE14/C14 és hasonlókat nézegetnék inkább.

[ Szerkesztve ]

(#90030) Rikseven válasza Speed® (#90029) üzenetére


Rikseven
csendes tag

Ajjajj, a ház egy Fractal Design - Core 1100 lesz. Ebben nincs nagy tánctér... A Noctua elég húzós. Nem lesz egyszerű a választás...

(#90031) Speed® válasza Rikseven (#90030) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem újat keresnék :)

(#90032) Rikseven válasza Speed® (#90031) üzenetére


Rikseven
csendes tag

A DeepCool - Gammaxx 300 vállalható?

(#90033) Speed® válasza Rikseven (#90032) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Ben Nevisnél gagyibb..szóval khm. 3 hőcsővel és kis bordával nehéz 150W körülre (ennyit harap komoly terhelésre simán) lőni.

(#90034) haiiro_o válasza Paxker315 (#90027) üzenetére


haiiro_o
tag

Ha már szóba került az ali. Bár ez bangood-ról van, de kíváncsi lennék mit tud egy [link] ilyesmi csoda hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#90035) hegegabi80 válasza haiiro_o (#90034) üzenetére


hegegabi80
addikt

Mondjuk ez is csak 4 hőcsöves 3 pines ventivel.
Akkor már inkább ebből van 6 hőcsöves is 1-2-3 ventivel, vagy pl ami most volt aprón [link] is ali-ról.

(#90036) haiiro_o válasza hegegabi80 (#90035) üzenetére


haiiro_o
tag

Nem tudom megnyitni a linket, de4 hő cső is elég szerintem bőven egy alacsonyabb tdp-s cpu-ra

(#90037) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Most én is agyaltam egy kicsit (inkább ne tettem volna). Adott az adatlapon lévő konfig, ami végre bekerülne a metisbe. Jelenleg gyári hűtő megy a 2600-án, de metisbe kevés lesz és zajos.
toplow vagy tower? Talán utóbbi jobb lenne annyiban, hogy hamarabb kidolgozná a hőz a házból. Előbbiből van elfekvőben IS-60.
Viszont aprón van most egy két jó tower. Pl. Atlas, Fuma, Kotetsu. Ezek közűl melyik lenne a legjobb a kis kuckóba? Atlas és fuma esetén csak 1 venti lenne a bordán mert úgy is lesz hátul egy 120-as venti.
jah és sfx táp lesz. A dupla tornyos tslán azért lenne jobb, hogy a venti ne legyen túl közel a táphoz.

[ Szerkesztve ]

(#90038) Rikseven válasza Speed® (#90033) üzenetére


Rikseven
csendes tag

Változtattam a házon Sharkoon S1000-re és ebbe már egy hajszálnyival magasabb hűtő is belefér. Alpenföhn Brocken ECO Advanced 120mm használható lenne? Az a Sharkoonba belefér papíron.

(#90039) Speed® válasza Rikseven (#90038) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sima vagy window verzió? Előbbi esetben 155mm helyed van és Mugen 5 Rev.B. az ajánlat (aprón is van egy épp!), utóbbi esetben 150mm és Brocken Eco Advanced vagy ha találsz, Scythe Fuma Rev.B. pl.

(#90040) Rikseven válasza Speed® (#90039) üzenetére


Rikseven
csendes tag

Sima változat lesz, akkor Brocken Eco Advanced-ot választom. Köszönöm a segítséget! :R

(#90041) Speed® válasza Rikseven (#90040) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A simába bevágnám ezt, de ahogy gondolod ;p
A BEA is oké persze, de azért más szinten van.

(#90042) edari


edari
őstag

Sziasztok
Haveromnak keresek új proci hűtőt, a mostani szerintem épp hogy elég.
Lehetőleg minél olcsóbban szeretném megúszni.
A ház max 148.5mm-t enged.

Konfig:
Alaplap: Gigabyte B450 Aourus Elite
Proci: 3800X
Memóriák: 2x8 GB G.Skill Aegis.

Ben nevis-t néztem ki, ebben az ársávban van jobb?

(#90043) Speed® válasza edari (#90042) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

3800Xre mondjuk lehet nem spórolnék a hűtésen..különben elveszik hamar a boost előnye, amit a 3700Xhez képest tud, ha kellőképp hűvös. Melyik házról van szó? Egy Brocken Eco Advanced a minimum, amit megpróbálnék berakni vagy egy Fuma Rev.B., mindkettő 149mm papíron.

[ Szerkesztve ]

(#90044) Lazsabazsa


Lazsabazsa
újonc

Sziasztok! Esteleg tudnátok segíteni milyen procihűtőt vegyek?

10-20e-körül
Cooler Master Silencio s400 (3db 12cm-es ventivel)
Asus H87M-Pro
i7 4790K
Mind a négy Kingston HyperX Fury
Nem baj ha fekete
Jelenleg egy tx3 hűti de terhelés alatt 75C°- körül szokott lenni.
Egy BE QUIET! Pure Rock 2-vel szemezgettem, de igazából minegy csak ár/érték arányban jó legyen.

Előre is köszi!

(#90045) Paxker315 válasza Lazsabazsa (#90044) üzenetére


Paxker315
addikt

És pont egy rossz ár:érték arányúval szemezgetsz? :) 167mm-ig

Brocken Eco Advanced! ; Fortis 3 ; Brocken 3 ; illetve, ha a RAM-okat nem bántja, Mugen MAX

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#90046) edari válasza Speed® (#90043) üzenetére


edari
őstag

Cooler Master elite knight 350 (nem én ajánlottam neki), ez gyári adatlap szerint max 148.5mm magas hűtőket fogad.
A mostani hűtőnél minden jobb lenne.

(#90047) MZsoltee válasza Lazsabazsa (#90044) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hat az a 75 fok azért nem halálos. Emiatt ne cseréljetek hutest. Főleg ne újat, esetleg vmit a HA-rol.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#90048) Frozen


Frozen
őstag

Üdv
Dark Rock 4 Pro helyett milyen aoi hűtőt ajánlonátok ami kb hasonló árban van és kb úgyan ennyire halk és jól hűt?
A toronyhűtővel az a gond ,hogy a vga ról ami jön hő átveszi az egész cpu hűtő rész.

Egy zen3 5800-5900x körüli procit hűtenék vele

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#90049) Speed® válasza Paxker315 (#90045) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Brocken 3 nem férne el a VGA miatt (PCIeX16 az 1. helyen), Fortis 3 is csak akkor, ha van 72mm hely a CPU középvonalától a VGAig.
De valóban felesleges költeni a 75°C miatt, max. ha hangos is mellé, ezt venném rá.

[ Szerkesztve ]

(#90050) Speed® válasza Frozen (#90048) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Arctic Liquid Freezer II 240 (itt akciós most).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.