Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-31 19:59:58

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (szín, RGB, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#72501) Speed® válasza fagylalt (#72496) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Delid után cserélheted kisebb/olcsóbb hűtőre is, mert kb. bármi lehűti OCval is, ha nincs agyonfeszelve..delid ára attól függ, ki/hogy csinálja..minőségi munka (nem összekarmolt hordozó, felcsiszolt IHS, kencének CLU, IHS pozícióba visszaragasztva, utána lappolva -ha igényli) anyagköltséggel együtt minimum 5k tippre, de megéri..persze ha utánajársz, magad is meg tudod csinálni, nem nagy kunszt, itt nincsenek SMDk a mag körül, lehet szépen pengézni. Liquid metalt egyénileg beszerezni viszont nem kifizetődő sajnos :S

jim bcs
Figyelembe véve, mikori proci, tippre nem garis. Ha mégis, talán több esélye van a hosszú életre 60°C, mint 90°C körül..de nyilván ennek megítélése egyéni. Az biztos, hogy részemről előbb esnék neki, mintsem annyit költsek hűtőre, amiből 3770re válthatok és ugyanúgy 80+°Con lássam a procim :S
Az eladhatósággal vitatkoznék..ettől nem rosszabb, jobb lesz a proci.

(#72502) t72killer válasza Speed® (#72501) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" Az eladhatósággal vitatkoznék..ettől nem rosszabb, jobb lesz a proci." ,+1. Engem személyszerint mindenképp érdekelne egy gyári hűtő alatt 70fokon primeoló i7-es:)).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72503) jim bcs válasza Rypejakten (#72498) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#72498) Rypejakten
ID-Cooling IS-50
Cooler Master Gemini II M4

(#72500) Szila|H|
be quiet! Pure Rock
Cryorig H7
ID-Cooling SE-204K

(#72501) Speed(R)
Szerintem akkor már jobban megérni 3770-re váltani. Rosszabb valóban nem lesz ha sikerül sérülés mentesen lekapni az IHS-t, eladni mindent el lehet mert mindennek megvan a gazdája, de én inkább gyári megoldást veszek még ha melegebb is, tehát ez szubjektív.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72504) Speed® válasza jim bcs (#72503) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Miért érné meg 3770re váltani? Annyit nem hoz a HT, mint a /K OC /IPC.
3570K IHS leszedése 0 rizikó, nincs a mag körül semmi, ami sérülhetne.
Persze, egyéni preferencia kérdése..én szeretem a hozzáadott extrákat..

(#72505) jim bcs válasza Speed® (#72504) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"mintsem annyit költsek hűtőre, amiből 3770re válthatok"
Csak erre reagáltam.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72506) Panzika


Panzika
tag

Üdv. Lehet hogy off topic ezért előre elnézést kérek! :)

Az lenne a kérdésem hogy létezik-e olyan vízhűtés amin 80mm széles radiátor van?
Sajnos régi gépház így a 120mm-es radiátor nem megy bele csak 80-as
Olyat keresek amit nem otthon kellene fabrikálni hanem csak belerakom és megy

Előre köszönöm a segítséget :)

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#72507) jim bcs válasza Panzika (#72506) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az, mivel ez léghűtés topic, fáradj át a megfelelő topicba: Vízhűtés topic

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72508) wannnabeees


wannnabeees
aktív tag

Üdv az uraknak!

1. Mennyit szánsz a hűtőre?
- 10-25k

2. Milyen házba kerül?
- NZXT Source 340

3. Milyen alaplapra lesz?
- GIGABYTE GA-Z170-HD3P

4. Processzor típusa?
- I5 6600K

5. Ramok típusa?
- HyperX 16GB Savage DDR4 3000MHz CL15 KIT (2x8GB)

6. Egyéb:
4.25 GHz körüli OC-t mindenképpen szeretnék úgy, hogy maximális terhelés mellett is 70 fok legyen

Az nzxt s 340 oldalán megnéztem és:
CPU Cooler: 161mm szerepel a maximális magasságnál.
Ez rendben van.

Két hűtőt néztem ki:
*NOCTUA NH-D14
*COOLERMASTER Hyper 212 EVO

A noctua Height (with fan) 160 mm-t ír
A CM oldala pedig 159 mm-t ír magasságnak.

Igazából D15 és CM Hyper 612 Ver. 2 volt kinézve, de előbbi 165 mm utóbbi 161 mm, a ház viszont annyira megtetszett, hogy nem szívesen keresnék másikat.

Olvastam sok külföldi tesztet és mindkettő elfér a gépben (képet is láttam a noctuáról), továbbá a CM mellett felhúzták a procit 4.5 GHz-re (amire nekem nincs szükségem, elég a 4.25 bőven, de igazából a 4 is megfelel majd szerintem) és 75 fok fölé nem ment a cucc.

A kérdésem annyi, hogy az általam megcélzott célokhoz elég-e a CM megvásárlása, vagy mindenképpen ajánlott a noctua? Továbbá nem szűkös ez az 1 illetve 0 mm?

Továbbá ez a Hyper 212 EVO tényleg ennyire frankó lett volna? Hisz már több, mint 4 éves cuccról van szó.

(#72509) jim bcs válasza wannnabeees (#72508) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Műanyag venti rögzítős hűtőt csak szélsőséges esetben ajánlanék, de inkább nem. A procidhoz és alapjában véve a mainstream vonalra nem ajánlanék dupla tornyost, nics értelme és felesleges. Ha Noctua kell akkor a kisebbik rogyásig elég, tehát Noctua NH-U12S. Egyebekben ->
- be quiet! Pure Rock
- be quiet! Dark Rock 3
- Cryorig H5 Universal
- Cryorig H7
- ID-Cooling SE-204 PRO
- ID-Cooling SE-204K
- Thermalright Macho 120 SBM

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72510) SutPet válasza jim bcs (#72497) üzenetére


SutPet
aktív tag

Az ID-Cooling 214 és 214X között van valami más eltérés is a középső "merevítőn" kívül? Illetve a 204k megéri a felárat a 214X-hez képest?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#72511) jim bcs válasza SutPet (#72510) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A 214 újfajta műanyag felfogatást használ, olyat mint a Deepcool Gammaxx 200T vagy az Alpenföhn Sella, ettől szerintem jobb a már jól bevált intel push pin és nem mellesleg a kör alakú keret miatt nem alkalmazható minden lapon, pl. egyes lapokon útban vannak a mosfetek.
A 214X inkább ajánlott részemről mint a 214, ő maradt a már szintén jól bevált csavaros megoldásnál. A 204k nikkel bevonatot kapott és nem 4×6mm-es hőcsövei vannak mint a 214X-nek, hanem 4×8mm-esek. Hogy megéri-e neked a többletet a nikkel bevonat és a 2mm-el vastag hőcső, azt neked kell eldönteni, ám részemről a 214X is doszt elég.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72512) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék váltani Intel Skylake platformra 1-2 héten belül, van jelenleg 2 hűtőm is, az egyik egy Noctua NH-D14, a másik pedig egy Alpenföhn K2, tehát mindegyik méretes és 1 kg feletti (anno még használtam vettem mindkettőt nagyon jó áron, egyik egy i5-öt hűt, másik meg egy G3258-at zajtalanul). Mivel olvastam, hogy a Skylake procik szeretnek meghajolni a nehezebb hűtők alatt, ezért nem tudom melyiket kellene rátegyem. Eladni nem szeretném egyiket sem, mert hosszú távra tervezek velük, sőt lehet passzívan is elvisznek egy sima i5-öt, ha meg váltok k-s procira, csak felpattintok rájuk egy ventit. A K2 van a cserélendő konfigba, így én arra gondoltam, a kinézett ram meg pont elfér alatta.
Köszöntem a tanácsokat :R

(#72513) jim bcs válasza bogarfx (#72512) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mindkettő feleslegesen nagy, én kisebbet tennék rá de ez csak az én véleményem, mivel megvannak ne add el őket. Az NH-D14 a könnyebb, így skylake-re én ezt raknám. Akár passzívra is mehet mindkettő. Ha csak addig húzod a csavarokat amikor már nem tudod megmozgatni a bordát, akkor nem hiszem, hogy gond lenne.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72514) bogarfx válasza jim bcs (#72513) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Hát a K2-öt most szereztem be apróról 6 ezerért, csak a borda volt hozzá meg a felfogatások, de van egy Noctua NF-P12 ventim pluszba, azt tenném rá ha szükséges. A Ninja 3 helyett lenne, az is passzívan hűti a jelenlegi i5 4570-et, csak mivel jön a meleg idő így gondoltam a K2 bordája jobban fogja bírni, meg nem volt szívem otthagyni ennyiért a K2-őt. A Noctua meg itt helyben volt jó árban, azt is sajnáltam annyiért otthagyni. Így ezektől már nem szívesen válnék meg, de akkor az lesz amit mondtál, a Noctuát teszem majd fel a Skylakes procira (elvileg ők garantálják is hogy nem lesz gond), a K2 meg megy a kis tuningos celeronra :K

(#72515) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!
Megérkezett végre az új cpu hűtőm. Azt szeretném kérdezni a régi pasztát mivel tudom/szabad eltávolítani?
Műszerész alkohol, körömlakk lemosó, gyógyszertári alkohol, sebbenzin?

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#72516) mtomi95


mtomi95
senior tag

Van egy alaplapom amin egy négy tűs CPU hűtő helye van. Van egy CM T2 mini hűtöm ami 3 tűs. Van a biosbam két lehetőség ennek szabályzásra PWM meg Voltage és Auto. Ha Auto vagy Voltage-n hagyom 740RPM-nél nem megy feljebb! Ha PWM-et meg folyamatosan max fordulatszámon van. Melyik jobb nekem? A processzor nincs húzva, sőt gyáritól még alul is van feszelve. A processzor Athlon II x3 450. Szerintem a hőmérő dióda vacakolhat mert a Windows-ban mindig irreális hőfokokat mutatnak a programok 23 Celsius. A biosban 35-45. Az alaplap Gigabyte GA-880GM-D2H 1.revíziós aminek a gyári processzor feszültsége 1,450V. Ezt vettem le 1,4-re.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#72517) mtomi95 válasza ZrogNV (#72515) üzenetére


mtomi95
senior tag

Egy ronggyal is ellehet szépen, de ha egy cseppnyi alkoholt használsz a rongyra azzal minden szennyeződést leszedsz. De csak módjával!

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#72518) vjozsef válasza mtomi95 (#72516) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ha 3 tűs a huto, akkor a PWM nem fog segiteni, ezert forog fullon folyamatosan.

(#72519) #41133696 válasza #41133696 (#72376) üzenetére


#41133696
törölt tag

Végül úgy alakult a dolog, hogy még erősebb CPU került megrendelésre:

Intel Core i5-6600K (91W TDP). 3200 MHz-ees DDR4-gyel.

Corsair Vengeance® LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit - Black (CMK16GX4M2B3200C16)

Az alaplap ASUS Z170-A lett.

A Cooler Master Hyper TX3 maradt a Phenom II-n, mert tuningnál gondok lehetnek, meg muteromnak a gyári hűtő ne üvöltsön...

A Thermalright Macho 120 SBM-ből nem tudtak nekem rendelni, így lett ez:

Thermalright Macho Direct

éppen be kell, hogy férjen a Syclone II-be (4mm).

(#72520) jim bcs válasza bogarfx (#72514) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#72514) bogarfx
Annyiért kár is lett volna ott hagyni, lassan kuriózum lesz belőle.

(#72515) ZrogNV
Zsebkendővel és egy pár db fülvattával gyönyörűen lejön, semmi egyéb nem szükséges. Ha nagyon rá lenne sülve és nem akar lejönni amit kétlek, akkor egy kis alkohol a fülvattára megoldja.

(#72516) mtomi95
A 4 pinből a 4. szál lenne a pwm-é, esetedben a 3 pinesnél ez kiesik mivel nincs 4. szál és nincs mit vezérelni pwm szerint, hagyd auto-n. Leszeded a lapod gyári venti vezérlő progiját és szépen beállítod neked megfelelően, a minimum rpm ne legyen 6-700-tól kevesebb.

(#72519) GoodSpeed
Feleslegesen nagy, de ha ezt tudták rendelni és neked megfelel akkor ok, legalább egy életre letudtad a hűtést. Az Syclone II-be elvileg 158mm fér be, a Macho Direct 158.35mm, reméljük a háznál téves az adat és befér.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72521) #41133696 válasza jim bcs (#72520) üzenetére


#41133696
törölt tag

Upsz, most néztem én is, ez a 162 mm nem tudom honnan jött nekem, már szóltam, hogy sztornó. Szóval marad az általad felsoroltak közül ez:

Be Quiet PURE ROCK

(#72522) mtomi95 válasza vjozsef (#72518) üzenetére


mtomi95
senior tag

Jó ezt értem is, de azt már nem, hogy voltage-en miért nem forog maxon ha játszom például. Most is megy a Watch Dogs és hangja nincs a ventilátornak.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#72523) jim bcs válasza #41133696 (#72521) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#72521) GoodSpeed
155mm már esélyesebb :), ezzel is ugyanúgy letudtad egy életre a hűtést.

(#72522) mtomi95
Ezt már pv-ban, vagy a ventis topicban beszéljétek meg. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72524) #41133696 válasza jim bcs (#72523) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, végül berendeltem. Olvastam, hogy a felfogatásával vigyázni kell, a Thermalright-nak jobb volt, de ugye leszűkült a mozgásterem. Remélem beválik :)

(#72525) jim bcs válasza #41133696 (#72524) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Van egy kis user error benne, ha odafigyelsz semmi galiba nem lesz. Azt azért senki ne várja, hogyha leteszi a hűtőt az alaplap mellé az majd magától ráköltözik.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72526) pokers


pokers
senior tag

Sziasztok!

Egy új gépet szeretnék a közeljövőben összerakni sok évnyi notebookozás után.
Egyedül a procihűtőt nem tudom eldönteni melyik lenne jó.
Amihez kellene:
i5-6600K amit ésszerű keretek között húznék
Asrock z170m extreme4 alaplap
Kingston HyperX Fury 2x8GB hűtőbordás ram
Cooler Master N200 ház

Lényeg, hogy halk legyen, kb 15k körül szánnék rá.

Mit tudnátok ajánlani? Mert én már elvesztem a hatalmas kínálatban :Y

(#72527) jim bcs válasza pokers (#72526) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

be quiet! Pure Rock
ID-Cooling SE-204 PRO
ID-Cooling SE-204K
ID-Cooling SE-214X
Thermalright Macho 120 SBM

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72528) SutPet válasza jim bcs (#72511) üzenetére


SutPet
aktív tag

Köszi, maradok a 214X-nél már amint be lehet szerezni... :D

God must love stupid people, he made so many of them.

(#72529) SutPet válasza SutPet (#72528) üzenetére


SutPet
aktív tag

Na legvégére csak változott és bequite Pure rock lett a vége.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#72530) pokers válasza jim bcs (#72527) üzenetére


pokers
senior tag

Köszönöm.
Ezekből majd csak sikerül választanom egyet :)

(#72531) Lacccca87


Lacccca87
addikt

Sziasztok!

Nemrég szereztem be egy i5 6400 CPU-t, mellette MSI Z170A M3 lap és normál magasságú ramok vannak ( 2 db)

A kérdésem az lenne hogy létezik e olyan hűtő ami nem torony kialakítású, és a lefogatása megegyezik a standard bepattintós lábakkal mint a gyári intel hűtőé, de természetesebben csendesebb tőle.
Alapjáraton az intel gyári sem zavarna de kis terhelés mellett kissé morgós hangja van.

Korábban volt Hyper 212+ hűtőm és nincs már kedvem a beszereléssel bajlódni ezért választanám a sima intel féle lefogatást.

Ár annyira nem lényeg 10-15e is rászánok ha megéri :)

(#72532) Chaser


Chaser
titán

láttam az összefoglalót és az ajánlott hűtőket is, de nincs feltüntetve milyen foglalatra jók, egyesével meg nem nézném át:)

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? - br 15k max, de olcsóbb alternatíva is érdekel
2.: Milyen házba kerül? - passz, matx lesz az biztos
3.: Milyen alaplapra lesz? - ASRock H110M-HDV LGA 1151
4.: Processzor típusa? - g4400 -később nagy eséllyel i5, tuning nélkül -
5.: Ramok típusa? - g.skill F4-2400C15D-16GVR

azzal tisztában vagyok, h fizikai méreteket nem árt figyelni:)
a cél az lenne, minél halkabb legyen a történet, táp valszeg ac-dc és pico psu lesz, silent is gold...:)
hdd egyáltalán nem lesz a gépben, így csak a ventik zaja mérvadó, abból valamikor régen volt 12-es noctuám amiknek kb semmi hangja nem volt
valami hp-os, akár direkt hp-s torony hűtő kellene 12-es ventivel
volt régen alpenföhn brokenem, valami olyasmi
ez a broken2 is tetszik, de ha vannak jobb ár/értékű hűtők olcsóbban, vagy azonos áron mástól jobbak nem vagyok fan, anno volt ac freezerből pár db-om, az se volt rossz azért a 4-5k-ért

nem létfontos, az is lehet csak ősszel dobom össze a gépet, meg átmenetileg ott lesz a gyári hűtő
lehet életszerűbb ha már csak akkor foglalkozom hűtővel ha megvan minden, de addig is nézegetném mik lehetnek alternatívák

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72533) Speed® válasza Lacccca87 (#72531) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel OC nem lesz (hacsak nem BCLK..), nagy meleg sem várható..viszont a push-pin kitételért elég kár, mert az sem életbiztosítás..ha lehet, inkább kerülném. Sok esetben erőszakosabbnak bizonyul, mint a normális megoldások :U De ha feltétlenül kihagynád a szerelést, Scythe IORi, ezzel már találkoztam, bitang halk tud lenni megfelelő szabályzással (venti 300ig le tud menni).

Chaser
A ház nem elhanyagolható tényező, magassági limit beleszól a kínálatba.
Brocken2 ugyan RAMbarát, de belelóghat a PCIe slotba, eléggé testes :S
RAMok miatt viszont nem mindegy milyet nézel, fixen ezeket szeretnéd?
2133 felett úgyse mennek H110el, késleltetést lehet szűkíteni maximum..
Egyébként azt javasolnám, ha ismert a ház, akkor dobd be újra a dolgot..

[ Szerkesztve ]

(#72534) Chaser válasza Speed® (#72533) üzenetére


Chaser
titán

EKL Alpenföhn Brocken ECO
ezt néztem most, ventit nem is nagyon szeretnék rátenni, lesz egy hátul és egy elöl, alsó tápos házikóban
ramokat a kompatibilitási problémák elkerülése miatt venném, erre szavaztak többen is, velük kevés gond van, árban meg annyi mint egy kommersz kingston, 19-20k boltból, ezeket mindenképp megvenném most, nem szeretném ha őszre megugranának a ram árak
házat közben néztem, ez nagyon tetszik
COOLERMASTER Silencio 352
nem olcsó, de még kb soha nem vettem minőségi házat, mindig csak valami régi brand házba raktam a gépet, úh. 1x belefér

vga egyelőre 750 ti, azt meg a cpu-t 120-as picopsu kényelmesen elviszi, ha fentebb lépek akkor valami értelmesebb táp, bár ha van nagyobb picopsu akkor sem, 220-as 12v-os külső tápom van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72535) Speed® válasza Chaser (#72534) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ennyiért igen jó vétel. Ha passzívan nem is, de halkan fogja bírni i5el is.
Az eltolt kialakítás miatt pedig a RAMok terén sem kell paráznod ugye..

(#72536) Chaser


Chaser
titán

pclandnál 6300ft, többi helyen 9-10k körül láttam, szállítás elvileg 600ft, ha ezt megveszem és nem jó legrosszabb esetben eladom majd:)

szerk: hihi:) fentebb linkeltél iponos alpenföhneket, de mind eltűnt a listából pár napja, utána néztem rá árgéppel
remélem ha i5-re váltok olyat fogok ki amit belül normálisan pasztáztak, nem szeretném meghackelni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72537) Speed® válasza Chaser (#72536) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Miközben írtam, már meg is rendeltem egyet PPPra xD Meglátjuk lesz-e most..
Skylake nonk szinten (sem) jellemző a kencepara tudtommal..ne aggódj emiatt.

(#72538) Chaser válasza Speed® (#72537) üzenetére


Chaser
titán

megérte benéznem:D rendelem én is mindjárt
n200-at néztem még házból, méretre kb ua., az is ajánlott a házikós topikban
ezt nem tudtam, bár páran írták azért sokkal jobb lett a hőfok újrapasztázás után, de tuning meg ilyen baromság biztos nem lesz, sztem a lap se tudja:)
ha már keménykednék akkor 3,5g körüli gskillek cl 12-n, de az is kb duplája az előző kombónak, meg gyanítom lap ami kihasználja is 2x annyi legalább:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72539) Speed® válasza Chaser (#72538) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Félő, ugyanaz lesz a szitu, mint Iponéknál..<2/3 ár, beszállítói elírás sztori.
De ha nem..anno a Brocken nyerő volt, ez sem rosszabb annál szerintem..

Ház..ha csendesre vágysz, ne sajtreszelőt nézz. Silencio352 jó választás.
Mondjuk mATXben nekem régi kedvenc a DS Cube, jó az anyaghasználat.

Extrém OCs berkekben látni próbálkozásokat ugyan, de az a másik véglet.
Itt szerencsére nem lehet 2x°C difikről beszélni, mint anno egy-két Ivynál..

RAMsávszélesség nem annyira fontos ezen a szinten..késleltetésre gyúrj.
Jó esetben ezek is menni fognak CL12n, legfeljebb nem a bySPD 1.2Val..

(#72540) Chaser válasza Speed® (#72539) üzenetére


Chaser
titán

degáz' ez a reg és rendelés menet ennél a boltnál, de megrendeltem, kiderül, ha nem megy a 9-10k-s ár sem vészes éppen, egyszer kell megvenni ideális esetben

lehet a 352-es lesz, végül is örök élet meg egy nap az is
ramok majd elválnak, igazából csak amiatt ddr4 mert egy árban van a ddr3-mal, g4400 egész korrekt áron van, pár ezressel lenne olcsóbban ivy v haswell pentium használtan, nincs értelme, az asrock lap is elég jó newegg szerint, még kis wrm bordát is kapott

még egy értelmes hangkártyát kell néznem, most kivételesen hangrendszer is normális lesz mellette:)

néha egy kis játék meg ha van valami video vágás vagy ps munka, de egyébként esélyes h havonta 1-2x lesz bekapcsolva 8-10 órára, szóval feleslegesen sokat sem akarok rákölteni, nálam a notebook a fő vonal munkához napi szinten

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72541) Speed® válasza Chaser (#72540) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Reg nélkül is lehet rendelni..én is így tettem, nem szeretek regelni :N
Nem vészes a ~10k, de azért már inkább használt HR-02, passzívan..
Ház..az tényleg egyéni igény. De ahogy írod, egy jó ház egyszeri tétel.
A lapot nem tudom megítélni..de alapvető felhasználásra biztosan oké.
Én mondjuk ilyen téren szeretek biztosra menni és nem spórolok ezen.
Persze tény, OC és extra csatolóigények hiányában elég egy alap-lap..

(#72542) Chaser válasza Speed® (#72541) üzenetére


Chaser
titán

ua. a procedúra kb, de mind1, ha lesz hűtő megérte, ha nem akkor nem:)
nem akarok innen vadászgatni használt cuccokat, tudod h mért:D
szó szerint alap lap kell:) annak még utánanézek feszültséget lehet-e downgradelni nála, többi kb lényegtelen
korrekt audio úgyis csak drágább lapon van, de annál meg sokkal korrektebb egy külső értelmes kártya
ha wifi kell azt is megoldom jól/olcsón
kb egy egész db ssd megy bele tárolóból, dvd se, ha kell van usb-s külső
de csak alakul az elképzelés, köszönöm a segítséget :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72543) jim bcs válasza Lacccca87 (#72531) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha már ennyit rászánsz az intel push pint hagyd a fenébe, legyen csak csavaros.

Phanteks PH-TC12LS
be quiet! Shadow Rock LP
Deepcool Gabriel
Deepcool Fiend Shark

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72544) Chaser válasza Speed® (#72541) üzenetére


Chaser
titán

227269 - ALPENFÖHN Brocken ECO cpu vent. 120mm 1 db 6.299,- Ft igen igen igen
83375 - Pick Pack szállítás (kedvezményes) 1 db 274,- Ft igen igen igen
Összesen: 6.574,- Ft

ez jót jelent elvileg:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72545) Speed® válasza Chaser (#72544) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nehogy azt hidd..most beszéltem velük, nem lesz belőle semmi, törölve.
Mondjuk azért az érdekes, hogy jóváhagyják és utána néznek rá igazán..
Megpróbálhatod ezeket, de szerintem azonos forrás és eredmény: A / B.

[ Szerkesztve ]

(#72546) jim bcs válasza Speed® (#72545) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ez már a kabaré kategória :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72547) Chaser válasza Speed® (#72545) üzenetére


Chaser
titán

hihi:) nyalják meg azt amire gondolok
nem jött azóta mail, hogy storno lenne

1. Jelen levél a napnak még abban a szakában készült, amikor az áru még nem jött meg, de tudjuk, hogy az Önnek ígért időpőntig meg fogjuk kapni, tehát vállalásunk teljesíthető.

2. A vállalásunktól eltér? teljesítési határid&#337t telefonon, vagy ezen email termék melletti „üzenet” rovatában jelezzük, amennyiben felmerül.

legfeljebb megy a fogyvédhez is egy mail, nekem 8:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72548) Vanir


Vanir
veterán

Üdvözlet!
Tíz év vízhűtés és aktív CPU terheléses játék után tavaly ősszel egy tartály kilukadást követően visszakerült a léghűtés. Egy stock Intel hűtő, amivel eddig semmi baj nem volt, de nem is játszottam CPU-t rendesen terhelő játékokkal. Most megjelent az Overwatch, a CoreTemp pedig pittyegett 72 foknál, és még csak május van. Az egész gépet, CPU hűtőt kiporoltam, pasztát cseréltem négyszer, kétfélét használtam, mindegyiknél különböző metódusokkal, közben mikroszálas ronggyal és denszesszel áttörölve. Úgyhogy kéne nekem egy hűtő.
ASRock H61M/U3S3 lap, 1155-ös socket, egy mindenféle OC mentes i5-2300-at hajtok, sztenderd álló ház (valami Thermaltake, pontos típust nem tudok). Hely van bőven. Kingmax ramok, DDR3, 1333 MHz, bordák nincsenek. Itt egy gány kép.
A maximum keret 5-6 rongy, használt is jöhet. Többet nem szeretnék költeni most rá, a lényeg, hogy most 60 foknál feljebb ne nagyon menjen a móka szétterhelt állapotban sem, nyáron pedig ne érje el a 70-et, mert nem akarok magonként két csirkemellet grillezni a procin.
Egy CM Hyper 103-at néztem használtan öt rongyért, viszont azt csak jövő héten tudnám átvenni, addig pedig nyomnám a játékot, de így nem merem.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#72549) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Tegnap már itt kérdezősködtem a Skylakes nehéz hűtős kérdéssel kapcsolatban (Alpenföhn K2 és Noctua NH-D14). A lényeg, hogy akkor a Noctua kerül fel az i7 6700-as procira. Még annyi gondom van, hogy a Noctua az jelenleg ősök gépébe van (mutterom gépébe van egy G3258-as pentiumon, amin szoktam wotozni ha hazamegyek :DDD ), oda meg csak következő hétvégén megyek, és ekkor tudom kicserélni a K2-re. Az i7 (ami oem) meg a hozzá való cuccok péntekre megjönnek. Még van itthon egy i5 4570-es gyári hűtőm. Az lenne a kérdésem, hogy 1 hétig tehetem az i7-re az 1150-es i5 gyári hűtőjét, vagy inkább várjak 1 hetet és majd összeszerelem az egészet a Noctuával?

(#72550) WishMage


WishMage
csendes tag

Lassan hét hónapi használat úgy döntöttem, jobb lenne lecserélni a gyári hűtőt a procimon. Egy AMD FX-6300-as prociról lenne szó, ASUS - M5A78L-M/USB3 alaplapon van, egy Kingston - 8192MB 1866MHz CL10 Ram van a gépben a ház pedig egy HKC - 3019ND(a hozzá kapott tápegységet már cseréltem egy Chieftec - 500W iArena OEM - GPA-500S-ra). Néztem pár hozzászólással feljebb mit javasoltatok, bár én egy COOLERMASTER Hyper 212 EVO-t néztem ki rá. Melyiket lenne érdemesebb megvenni? Illetve hogy az alaplapom elég szűkösen fért el a házba és nem tudom hogy lenne-e hely a hűtőnek, szerintetek érdemes lenne a házat is cserélni? Ha igen tudnátok valamit ajánlani hogy a kettőt együtt max 20-22 ezerből megússzam(olyasmi ház kellene amiben rendesen elfér egy Sapphire - R7 250X 2GB DDR5 Vapor-X - 11229-05-20G videokártya)?
Előre is köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.