Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51351) madgie válasza jjeahh (#51350) üzenetére


madgie
titán

Biztos változik az expozíció, nem csak a képernyőt világosítja, sötétíti?

(#51352) ROBOTER válasza schawo (#51347) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az ár az hasbavágó. Fél milla felett lesz a konverterrel bőven, de nélküle is 450 felett.

De talán az ajánlott konverter utalhat rá, hogy 150-en is penge lesz.

(#51353) jjeahh válasza madgie (#51351) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, 100%-os, félig lenyomott expóra absz semmit nem reagál, blokkolásra programozott gomb lenyomására meg tisztán látszik, hogy most blokkolta a fénymérést...csak hát ezért is folyton nyomogatni egy külön gombot elég sz*r...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51354) Studi válasza madgie (#51349) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem is lockolják az AF-et és a fénymérést is. Az Oly DSLR-jeimnél (E-30, E-5) szanaszét lehet kpnfigolni, Hogy milyen módban hogy viselkedjen, de ezzel csak magam zavarom össze, így a milcekkel ezt már nem is néztem. :DDD

(#51355) madgie válasza jjeahh (#51353) üzenetére


madgie
titán

Hm, fura, nem így emlékszem... persze attól lehet így működik.

(#51356) jjeahh válasza madgie (#51355) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na ketten is úgy emlékeztek, hogy blokkolja, akkor sztem én bénázok valamit el, csak gőzöm sincs mit :D ez így nagyon zavar engem, félek, ha veszek valamikor valami pana g-t az is így fog működni

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51357) madgie válasza jjeahh (#51356) üzenetére


madgie
titán

Reseteld a masinát, legalább lefoglal, míg újra belakod :D

(#51358) Schanyee válasza jjeahh (#51353) üzenetére


Schanyee
senior tag

Jövő hétvégén valszeg itt lesz a G3,akkor megnézhetem, ha addig valaki nem tud biztosat mondani, de nekem is úgy rémlik zárja a fókuszt és az expozíciót is.

(#51359) jjeahh válasza Schanyee (#51358) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ok, az király lenne, kíváncsi vagyok :) addig is reseteljük, köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51360) Mercutio_ válasza jjeahh (#51356) üzenetére


Mercutio_
félisten

Menüben valami olyasmi, hogy AF+AE vagy valami hasonló volt, de most ezért nem mászok ki a takaró alól :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51361) Lassú Víz válasza ROBOTER (#51352) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Használt 50-200 rulez :) Nem hasonlítottam méretre, súlyra, de az, hogy a 40-150 állványgyűrűvel jön azért sejtet valamit.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51362) schawo válasza Lassú Víz (#51361) üzenetére


schawo
titán

Hatalmas behemótnak néz ki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51363) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nem lett egy ergonómiai remekmű ez az e-pl7... kifutó e-p5 sokkal inkább megéri (közben a hírt le kellett venni, mert hiba csúszott a gépezetbe, csak holnap reggel jár le az embergó)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51364) ROBOTER válasza Lassú Víz (#51361) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az 50-200 (/SWD) sajnos még az E-M1-en (+MMF-3) sem tud használható követő AF-et, ami egy teleobinál azért alap lenne, elvégre egy fényerős teleobjektív ideális sportra, akcióra.

Elvileg (szigorúan elvileg) talán ez a 40-150/2.8 már használhatóbb lenne.

De tényleg hatalmas obi m4/3 viszonylatban, a 70-200/4 kategóriája.

No és remélem az Olympus nem követi el azt a hibát, hogy az állványgyűrűt nem lehet lecsatolni, mert akkor végleg lőttek minden méretbeli előnynek.

Ez az az eset, amikor semmilyen racionális érv nem szól mellette, de azért rohadtul kellene.

[ Szerkesztve ]

(#51365) jmakk válasza ROBOTER (#51364) üzenetére


jmakk
őstag

Azért én jobban várom a 300/4-t. Sejthetően az is ilyesmi árban lesz. De a pletykák egyenlőre arról nagyon hallgatnak.

(#51366) ROBOTER válasza ROBOTER (#51364) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nekem az egyik bajom, hogy az E-M10 méretben és kezelésében is jobban tetszik, mint az E-M1. Főleg azért, mert ha komolyan venném ezt az egészet és újra egy teljes cuccot összeállítanék, abban újra két (jól működő C-AF) váz kellene, nagyon nem mindegy a méret.

Kellene egy E-M10 méretű váz, PDAF-szal és az E-M1 keresőjével. Engem az AP nem érdekel.

(#51367) ROBOTER válasza jmakk (#51365) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha kiváló lesz a 300-as és konverterrel is jó minőségű, engem lehet megvesznek. No persze a 40-150 + 300 + konverter magában egy millió minimum. Szóval azért ez kicsit arrébb van.

Az a "legidegesítőbb", hogy ha professzionális célra és minden egyébre is kell ugyanaz a váz, nem lehet úgy gondolkodni, eladom a kis fixeket és majd jól megvagyok a profi óriásokkal.

A 25 és a 45 nekem pont jó panorámázni és emberre. Nem szívesen mondanék le róluk, bár a 25-ösnek repülnie kellene egy 12-40 érkezése esetén. Így meg óriásira duzzadhat a cucc, a 40-150/2.8-at lehet nem szívesen vinném magammal sétálni.

Kell vagy 100 obi. Vagy a franc tudja.

[ Szerkesztve ]

(#51368) madgie válasza Parci (#51363) üzenetére


madgie
titán

Ice bucketet Lacának :D

(#51369) Studi válasza ROBOTER (#51366) üzenetére


Studi
addikt

Kérdés, hogy mennyire használja majd a PDAF-et az új 40-150-el, már állítólag az m43-as obik esetén nemigen támaszkodik arra az E-M1 sem. De anélkül meg nem lesz jó CAF ezzel sem. :(

(#51370) Lassú Víz válasza jmakk (#51365) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Legyen neked igazad! Szerintem lesz közel a duplája :((( . De annyira nem vagyok természetfotós (sőt semennyire), hogy megfizessem.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51371) ROBOTER válasza Studi (#51369) üzenetére


ROBOTER
addikt

Pedig a leírás szerint ezt mondja. Persze ez a gyártó ígérete:

Single-AF

Four Thirds Lens: PDAF
Micro Four Thirds Lens: CDAF

Continuous-AF

Four Thirds Lens: PDAF
Micro Four Thirds Lens: PDAF + CDAF

AF during movie recording

Four Thirds Lens: Manual Focus
Micro Four Thirds Lens: CDAF

(#51372) Studi válasza ROBOTER (#51371) üzenetére


Studi
addikt

Akkor nekem csak a fél infó (hogy S-AF-nél nem használja) maradt csak meg a fejemben. :R Így rendben lehet, bár maradnak félelmeim, hogy ez még mindig csak megközelíti/utoléri az E-System C-AF-jét, ami más gyártókkal összevetve nem top. Bár nekem bőven elég. :)

(#51373) Lassú Víz válasza ROBOTER (#51367) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ez egy érdekes cucc lehet: Canon EF Lens to Micro Four Thirds Speed Booster
Még nem láttam másik adaptert amelyik a rekeszt vezérelné, de az AF-ről komoly hallgatás van. Illetve nem tudom, hogy mechanikus vagy by wire MF van a Canon üvegeken és ha az utóbbi akkor avval mi a helyzet?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51374) Studi válasza Lassú Víz (#51373) üzenetére


Studi
addikt

Ez nem rossz dolog, de a Canon jó üvegei teljes képkockára vannak méretezve, nem kicsik. :( Nagytelénél meg pont nem jön jól a 0,71-es szorzó, kéne egy anélküli verzió is. :)

(#51375) ROBOTER válasza Lassú Víz (#51373) üzenetére


ROBOTER
addikt

Volt már ilyen adapter, booster nélkül, az is hasonlóan veszett árban, olyan $700 körül.

AF abban sem volt, ebben sincs.

FBW objektívek működnek vele, ezt kiemeli a bejelentésben is.

Igazából videón kívül nem tudom, hol van értelme ilyesmit használni. Talán 50/1.2..1.4-t vagy 35/1.4-eket nagyobb képszögű, erős háttérleválasztású portrékhoz, életképekhez.

35/1.4-ből egy eq. 50mm lesz boosterrel f/1.0 fényerővel és f/2.0-nak megfelelő DOF-fal FullFrame-re vonatkoztatva, ami jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#51376) jmakk válasza Lassú Víz (#51373) üzenetére


jmakk
őstag

Azt írják, hogy a by-wire megy.

Studi: lesz olyan verzió is.

(#51377) Lassú Víz válasza Studi (#51374) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Belelkesültem amikor olvastam, de megnéztem a Medikernél az EF obi kínálatot (biztos van még több is) és semmit nem találtam aminek ne lenne olcsóbb MFT alternatívája. Talán a 200 f2.8-as, de annál is kérdés, hogy a 4/3 150 f2 mennyiért szerezhető be.

ROBOTER, jmakk: :R

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51378) schawo válasza Lassú Víz (#51377) üzenetére


schawo
titán

Létezik használt piac is.

Videósok imádják a speedboostereket. Nekik való. Nikon-MFT átalkító van 3 különböző típus: sima MFT, BMCC, és BMPCC változat, különböző szorzóval, és hátranyúlással. A BlackMagichez fejlesztett változatok kinyírják a redőnyzárat, csak teljesen elektronikus záras módban használhatók rendes MFT vázakon (úgy is macerás).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51379) Studi válasza Lassú Víz (#51377) üzenetére


Studi
addikt

Lenan hirdette pár hónapja... Nem mertem megkérdezni, hogy használt Suzuki Swiftet beszámít-e? :DDD

(#51380) Lassú Víz válasza schawo (#51378) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"A BlackMagichez fejlesztett változatok kinyírják a redőnyzárat"

Ahogy magamat ismerem legalább egyszer tuti úgy felejteném :W . Mondjuk jelenleg ez a veszély nem fenyeget. Majd kiderül, hogy pár nap múlva mit hoz a firmware frissítés.

(#51379) Studi: erről a cigány gyerek jut eszembe amikor elcseréli a bicskát egy órára. Dicsekszik otthon mire az apja: "És ha az anyádat szidják mit mondasz, hogy fél nyóc?!"

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51381) Parci válasza ROBOTER (#51366) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Egy ilyen váz nekem is tetszene. Nagy keresőt minden vazba! Fujit! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51382) jjeahh válasza madgie (#51357) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na reset-elve volt, blockolja a fénymérést, de élőképen ez most sem látszik, csak az elkészült fotón látod milyen lett az expó :O

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51383) madgie válasza jjeahh (#51382) üzenetére


madgie
titán

Ez ilyen.

(#51384) Studi válasza jjeahh (#51382) üzenetére


Studi
addikt

Már hogy nem látszik? Árnyékra mérsz fényt, lenyomott expogombbal fény felé fordítva elvilágosodik a kép?

(#51385) jjeahh válasza Studi (#51384) üzenetére


jjeahh
nagyúr

így van... :(((

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51386) Studi válasza jjeahh (#51385) üzenetére


Studi
addikt

Az a helyes működése. ;) Hisz ha rögzíti a záridő-blende-érzékenység hármast egy árnyékos helyen, akkor így mutatja, hogy napfény felé fordítva bizony rútul kiégett képet kapsz.

(#51387) jjeahh válasza Studi (#51386) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na félreértettem, már össze vagyok zavarodva :DDD árnyékos helyen fényt mérek, félig lenyomom az expót, a záridő nem változik de a kép igen, ha fény felé fordítom elsötétül mintha a fényen újra fényt mérne, így lövésem sincs milyen lesz az elkészült kép

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51388) Tótotto


Tótotto
tag

Sziasztok

Sajnos egyéb kiadások miatt le kell mondanom egyenlőre az Oly em10-ről.A h.aprón találtam egy Pana gx1-t 60eFt irányáron.Az obikra megvan a külön pénz.Szerintetek megéri ezt a pénzt a gép?
Vagy esetleg van más alternatíva ilyen ár mellett?
Előre is köszönöm a segítséget

(#51389) Schanyee válasza Tótotto (#51388) üzenetére


Schanyee
senior tag

EM-10 helyett inkább G3 vagy G5 amit néznék, már ha kell az EVF és a nem fix kijelző. Amúgy jó gép minden más téren, az áráról nem tudok mit mondani, nagyjából nem tűnik rossznak, picit lejjebb mennék, de ez állapot függő meg valaki majd pontosítja.

[ Szerkesztve ]

(#51390) Tótotto válasza Schanyee (#51389) üzenetére


Tótotto
tag

Szia
Köszönöm a választ.Néztem az általad ajánlott két gépet is.A G5 szintén van elvileg eladó(79 irányáron kitobival) de még barátkoznom kellene a formájával.Nekiugrok a teszteknek a G5-ról.

(#51391) Studi válasza Tótotto (#51390) üzenetére


Studi
addikt

Semmiképp nem adnék 60-at GX1-ért, a 79ezres G5 sokkal reálisabb, és jobb ár/érték arányú. Persze nehéz belőni az árakat, mert eléggé szűk már a sáv, amiben mozogni tudnak G1-től G6-ig a vázak, plusz a GF-ek, GH-k...

Tudásban amúgy nagyon hasonló a GX1 és a G5, a jelentős előnyei a G5-nek az a kihajtható-forgatható kijelző, EVF, és a "kéttárcsás" vezérlés. A GX1-nek a méret, és a design.

(#51392) TayRol


TayRol
veterán

(#51393) schawo válasza TayRol (#51392) üzenetére


schawo
titán

190 pénz. Nem estem hasra tőle. Ez azért sok egy ilyen egyszerű kompaktért. Már az X20-at is túlzásnak találtam, ez még rátesz egy lapáttal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51394) jjeahh válasza jjeahh (#51387) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm kicsit utánnanéztem, úgy tűnik külföldi fórumokon is panaszkodnak erre a jelenségre gx1-nél, de g3-ra nem találok ilyen panaszt, ami furcsa, mert elvileg a g3 meg a gx1 menüje kb. azonos nem?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51395) Mercutio_ válasza Tótotto (#51390) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy korábbi hsz-emben gondolkodtam, hogy eladom a G3-mam, ha keresőben rákeresel megtalálod...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51396) Schanyee válasza jjeahh (#51394) üzenetére


Schanyee
senior tag

Néztem pár menüfotót, az alapján sztem ugyanaz.

(#51397) jjeahh válasza Schanyee (#51396) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hát én így már nem biztos vennék g3-at vagy g5-öt :DDD engem baromira zavar, és félek, hogy azok is ilyenek...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51398) Studi válasza jjeahh (#51397) üzenetére


Studi
addikt

Épp most nincs egy darab Panám se, de mintha valamit lehetne ezzel kapcsolatban állítani a menüben. Fejből meg nem mondom, hogy hogy van.

szerk: de asszonynak van, azon megpróbálok este utánakeresni, ha el nem felejtem.

[ Szerkesztve ]

(#51399) Schanyee válasza jjeahh (#51397) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én mindig a külön gombra kirakott AEL-t használtam, ezért kicsit sem rémlik. Ott a képernyő biztos nem így változott, hanem úgy ahogy te szeretnéd.

Kicsit más: A tegnapi E-P5-ös manuálozós szórakozásomnál rájöttem mi a megoldás az egyik gondomra, hogy nagyított kép mellett sem tudtam rendesen fókuszálni. Most esett csak le, hogy az élőkép kb olyan volt mintha nem is lett volna stabilizátor a vázban, ennek meg az az oka, hogy a stabi 8mm-re volt állítva a halszem miatt, így gyakorlatilag nagyon remegett a kép. Helyesen beállítva mindjárt más. Na majd legközelebb újra próbálkozok. :)
Szerk.: ráadásul így tesztelve beltéri körülmények között a peaking is pontos... szóval tesztelni kell ezt még

[ Szerkesztve ]

(#51400) Mercutio_ válasza jjeahh (#51397) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gőzöm nincs mit szeretnél pontosan, de G3-ban custom menü második almenüben ilyen van, hogy :
AF/AE LOCK (AE, AF, AE/AF)
AF/AE LOCK HOLD (OFF, ON)

Zárójelben a választható opciók, szerintem ezek valamelyik kombinációja kell neked :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.