Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51251) MrChris


MrChris
nagyúr

zindexen 35-ös makro 20ér.

(#51252) arn válasza Studi (#51250) üzenetére


arn
félisten

revolvertaska, mint a cowboyoknal, a pici obikat meg beteszed a toltenyek helyere, majd siman clint eastwoodnak kepzeled magad :D [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51253) gorgo válasza arn (#51252) üzenetére


gorgo
őstag

Ezzel a részével nincs gond, a Crumpler fotós övtatyó bevált (amúgy kb. akkorák mint a gránátok, így inkább Svájcinéger ugrik nekem be egy kommandós filmből :) ). A kicsi fixeket is szeretem, de nem kirándulós mókához.
Más: 3 féle AEL/AFL mód van az EM5-ön, de egyrészt elég nehezen (=nem) értelmezem a súgóját, másrészt mind az összes esetében műkszik az AF, azt nem rögzíti, azaz csak a 17-sel kézi fókuszálásra téve nem állított fókuszt. Nem mondom, hogy nem lehet júzer error, de mindenesetre elég bénán kivitelezték...
Olvasom itt pár hsz-el korábban M-módbeli autoISO-t. Ezt elő lehet csalni valahogy EM5-ből is?

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#51254) Studi válasza MrChris (#51251) üzenetére


Studi
addikt

Az korrekt... :R

gorgo: miféle Crumpler övtatyó?

(#51255) Schanyee válasza gorgo (#51253) üzenetére


Schanyee
senior tag

E-P5-ön ott van az iso lehetőségek között M módban. Szóval ez sztem olyan, hogy addigra sikerült elkészíteniük azt a kb plusz 1 sort a kódba a programozóknak és az E-M5-höz már nem akarják hozzáadni. Úgy látom a sebesség/fókusz kérdésen valamennyit javíthattak, mert bár nem volt minden esetben olyan mint amit a G3-nál megszoktam, annyira nem jött ki zavaróan. Amúgy az AEL/AFL beállításon emlékszem én is nagyot néztem, hogy most mivan, de engem csak az AEL része érdekel, az szerencsére megy.

Studi: A Think tank Mirrorless mover 5-öt nézted? Elég drága, még fél éve próbáltam a G3+20mm-es páros pont jól belefért és elég jóminőségű cucc, az övemen jó stabilan állt.

(#51256) Lassú Víz válasza Schanyee (#51255) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nálam menüből konfigurálható, hogy az Auto ISO milyen módokban legyen elérhető. Alapból csak a P,A,S. De lehet az E-M5-ben másképp van.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51257) Schanyee válasza Lassú Víz (#51256) üzenetére


Schanyee
senior tag

Tényleg, ezt el is felejtettem már, hogy alapból nem volt.

(#51258) .mf válasza gorgo (#51246) üzenetére


.mf
veterán

"alvásból mire visszatér RÉG elmúlt a téma;"

Amint mozdulok érte, hogy fogjam és emeljem a szememhez, első dolgom kicsit rányomni az expó-gombra, hogy felébredjen; így mire a szememhez ér, már fenn van.

"EVF<>LCD váltás közötti majd 1 sec lag: elmúlt a téma;"

Minek váltani? Én úgy állítottam be az enyémet, hogy az EVF-en is mindent lehessen látni, amit az LCD-n. Ha nagyon a témára kell figyelni, akkor a gyorsmenüt, fókuszpontot is onnan választom. LCD-t csak képek visszanézésére használom, és olyan esetekre, amikor nem / körülményes hozzáférni az EVF-hez (fej felől / földközelben)

"Mondhatom, hogy ha valamit nagyon rühelltem, az a kb. 100x obicsere. Tököm tele vele. A sötét zúm nem mindig jön be (sokszor persze bőven elég) így hát cserélgetni kell azt is (beltér, stb). Idén kipróbálom a 12-40-et mert elég sokszor megoldotta volna problémámat."

Az meg nagy lesz, és nehéz, meg rossz egyensúlyú, meg még drágább, és ugyancsak rövid :))
De vedd csak, majd ákciósan átvesszük :DDD

Lassú Víz: "Illetve tudom. Hogy majd a következő generációs termékbe újra megjelenhessen, és cseréljenek a felhasználók."

Ha legalább visszatennék... De ez a PL3-ban is így volt, majd az EM5-ben is, és tudtommal még az EM10-ben is így van.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#51259) schawo válasza gorgo (#51246) üzenetére


schawo
titán

Abszolút megoldás: lábzoom. Egy szem húszassal végig szoktam fotózni egy többnapos városi túrát anélkül, hogy kicsit is úgy érezném, hogy valamiről lemaradnék. Direkt nem is viszek mást, mert így egy obin keresztül látok, ha több is van, akkor csak összezavarnak, cserélgetek, és sosem vagyok elégedett semmivel, mindig egy másik a jó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51260) Studi válasza schawo (#51259) üzenetére


Studi
addikt

Mióta többet fotózok gyerekeket kezdem megszokni, hogy ne az elmulasztott jó képen bánkódjam, hanem keressem a következő jó pillanatot, mert biztos lesz. Ha azon agyalok, hogy 'sszameg ezt meg kellett volna lőni a 17-essel/25-össel/akármelyikkel, akkor tuti lemaradok a következő jó momentumról is.

(#51261) Schanyee válasza schawo (#51259) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem a 3 vált be idén nyaralásra. A 12-32 volt majdnem mindig a vázon, este a 20-as és ahová kevés a 12mm (szűk terek, belterek) oda meg volt a halszem. Így útközben elég ritkán kellett cserélni. Egyetlen obinak én is a 20-ast vinném, nagyon jó ilyenre.

(#51262) rbalint88 válasza schawo (#51259) üzenetére


rbalint88
addikt

+1
Mi is a 10 napos nyaralást végigtoltuk gx1+20 párossal. ahova kevés volt, oda nagyon kevés, de a helyzetek 95%-át meg lehetett oldani vele. Egyszem obinak kiváló. Ha meg az ember elvan egy minimálszettel, akkor (bár nagyon nem olcsó, akkor 7-14, 20, 35-100 a madarászáson kívül mindenre elég)

(#51263) .: JuSzT :. válasza rbalint88 (#51262) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az utazas utazasra van meg arra hogy megelje mint elmeny. Ha tul van bonyolitva a fotozas resze akkor "csak" fotozni mentel oda, nem utazni/megelni/pihenni.

(#51264) Mercutio_ válasza Schanyee (#51261) üzenetére


Mercutio_
félisten

12-32 nagy találmány :K
Tavalyhoz képest sokkal kevésbé kellett a fotózásra figyelnem, és az obicserekkel is alig ment el idő :C
Igen, ha csak egy 20-as van nálam akkor raall az agyam a látószögre és csak azt lövöm meg amit érdemes, de ha a 14/20/45 sor kéznél van le a kalappal az előtt, aki nem cserélget obit.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51265) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#51264) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

több hónapig fotóztam csak a 45-150 el :D Igaz nem is jártam vele Velencében :D

(#51266) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#51265) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem 1/2 évig csak a 20/1.7 volt a GF1-hez.
Velencében még pentax volt, ott nem egyszer kevés volt az ekv 26 és nem volt hova hátrálni :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51267) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#51266) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szóval én már többször jutottam arra, hogy akkor kezd ez a fényképezés hobbi átmenni idegesítőbe, amikor menet közben kell obit cserélni. Szóval nem is hajtok semmilyen fix sorra.

Madgie : Jogos :) de ha itthon lenne 4 fix obim, akkor egy idő után tuti azért szívnám a fogam, hogy minek van ha nem is használom, vagy nem használom eleget. Vagy mindig lesz egy amit a legkevésbé vagy legtöbbet használok.

[ Szerkesztve ]

(#51268) madgie válasza .: JuSzT :. (#51267) üzenetére


madgie
titán

A hobbifotózásban nincs olyan, hogy kell ;)

(#51269) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#51267) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem, ha összejön a 12-32 akkor kültérre (és beltérben ha van elég fény) az + a 45-150, beltér kevés fény 20+45-ös fixek. Ezzel én le is álltam obi terén, majd még a váz lesz kérdéses, de a GX7 és az E-M10 is drága + némileg kompromisszumos, G3-at meg nem gyártanak mai szenzorral :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51270) rbalint88 válasza Mercutio_ (#51269) üzenetére


rbalint88
addikt

GX7 miért kompromisszumos? ha lenne rá pénzem, már nem lenne kategória nálam :)
obiból meg a 35-100 izgatja nagyon a fantáziám. a 20 fölötti fixek azzal mind meg lennének oldva.

(#51271) Freddy76 válasza Mercutio_ (#51269) üzenetére


Freddy76
addikt

Gx7 kompromisszumos? Miben?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#51272) Studi válasza Freddy76 (#51271) üzenetére


Studi
addikt

A kihajtható-forgatható kijelzőről visszalépés mindenképp a sima kihajtható. Amúgy más hátránya a G3-al szemben szerintem nincs.

(#51273) rbalint88 válasza Studi (#51272) üzenetére


rbalint88
addikt

tapasztalataim szerint a userek 95%-ának bőven elég egy dönthető kijelző is, a kihajtás csak nyűg, általában úgyis "ki van hajtva", mármint LCD-vel kifelé van rácsukva a gépre, döntésnél meg rögtön szopoládé van.

(#51274) arn


arn
félisten

a 20as egy zsenialis obi :) a pl2re ratekertem, beleraktam egy kemenytokba, honapokig csak az volt velem salzburgban. elfert a hatizsak egy kis szegleteben.

amugy nyaralashoz a 14-150 + 20 valt be a legjobban. ezekkel mindent tudtam fotozni, akar az egyiket, akar a masikat felejtettem rajta a vazon, mindketto univerzalis volt, csak mashogy.

egy minivazzal tuti visszaterek a 20asra, meg kiprobalom a 12-32ot talan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51275) Schanyee válasza rbalint88 (#51273) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem mióta használom az E-P5-öt kb azaz egyetlen komoly hiányom a G3-hoz képest. Az EVF-et már ott sem használtam. Mindig kijelzővel befelé csuktam be.

[ Szerkesztve ]

(#51276) gorgo válasza .mf (#51258) üzenetére


gorgo
őstag

Mindenkinek vegyesen: az alvásos téma energiatakarékosság miatt elengedhetetlen. Fos aksi hiába van kettő, tuti nap végén lesz valami ami nem fér bele ha nem takarékoskodnék vele.
1 obi (mondjuk huszas): igen, én is egy évig nyomtam így (+45-200). Csakhogy ha 12 napra megy az ember fia 5 országos körútra, akkor nem hagyja otthon a maradék 3-4 fixet, nem hülyült meg.
Szóval mindenkinek igaza van, beleértve magamat is. A 12-32vel annyi baj van, hogy nekem sokat segítene ha 40-ig érne, és az, hogy 32-n f5.6 hát nem dob fel.
Nappalra 12-40 + halszem, estére meg 17 v. 25. Meg 4 akksi és mehet a hülye LCD/EVF non-stop :) Majd legközelebb...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#51277) Schanyee válasza gorgo (#51276) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én nagyrészt kiszámítható helyzetekben fotózok, így a Pana is meg az Oly is 1 perc után megy alvóba, aksi miatt tényleg elég muszáj. Viszont úgy ki szokott bírni egy napot általában egy aksival is. Hány képet lősz 1 nap alatt, hogy a 2 aksi is kevés? Vagy videózol? Azt én nem szoktam.
12-32 és a 40-es felhasználás kérdése, nekem a nagy méret több akadályt jelentene mint a plusz 8mm és a fényerő, de ez olyan hogy kinek mi jön be (és mire van pénze :) ). Amúgy a felhasználási módokat én is így csináltam/csinálom nagy általánosságban.

[ Szerkesztve ]

(#51278) schawo válasza gorgo (#51276) üzenetére


schawo
titán

Én sem szoktam otthon hagyni a többit, még a manuálokat sem, de egyszerre csak egyet viszek magammal, hogy egyáltalán ne cseréljek, a többi a szálláson vár meg. Szikrázó napsütésben a sima kitobival futkosok, este, télen és múzeumtúrán 20-as, hajós kirándulásra tele, de egyszerre mindig csak egy. Így nem kell fotós táska, fényképészmellény (:))), egyoldalas nyakpánton lóg a cucc, a zsebben észrevétlenül elfér 2 tartalékaksi, így turistának látszom, nem fotóriporternek. Ez eddig bevált, nem válik fotós (tor)túrává a szórakozás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51279) arn válasza gorgo (#51276) üzenetére


arn
félisten

4 akksi, az olyan 1200 kep. 12 nap alatt 14400. nem sok az? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51280) eeXaa válasza gorgo (#51246) üzenetére


eeXaa
addikt

...én az általános benyomásaimat írtam, de sztem jobb ha te is kipróbálsz egyet, hogy az általad gondolt helyzetben úgy reagál e ahogy szertnéd... az biztos hogy gyorsaságban ég és föld ...

[ Szerkesztve ]

(#51281) MLaca


MLaca
őstag

rekordom a gh3-mal 800 kép és összesen huszoniksz perc videó egy akkutöltettel. még ment volna, de inkább megetettem, mert meló következett utána, nem viccelhettem meg magam. legjobb m4/3 gép - szerintem.

http://mlzphoto.hu/

(#51282) eeXaa válasza MLaca (#51281) üzenetére


eeXaa
addikt

..azért mert sokat bír az akksija? :F

[ Szerkesztve ]

(#51283) Parci válasza eeXaa (#51282) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

...szerinted amúgy szar? vagy miért kérdezed?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51284) madgie válasza Parci (#51283) üzenetére


madgie
titán

Szerintem azért kérdi, mert Lacának volt kismillió gépe és miért pont a GH3 volt a legszimpatikusabb neki.

(#51285) MrChris válasza MLaca (#51281) üzenetére


MrChris
nagyúr

én inkább vennék és vinnék egy tartalék akksit.

(#51286) madgie válasza MrChris (#51285) üzenetére


madgie
titán

Tartalék aksinál is fel szoktam tölteni azt, ami a gépben van. Sőt, ha meló van, akkor mindet. Rendszerint nincs szükségem három akkura, mégis majdnem minden gépemhez annyi volt eddig :D

(#51287) .: JuSzT :. válasza MLaca (#51281) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A G6 is ennyit ment nekem. Nappal,evf,eshutter.

(#51288) gorgo válasza arn (#51279) üzenetére


gorgo
őstag

egy napra sok, de ha nem tudok este tölteni (és volt ilyen) akkor kevés (és amúgy csak 2 aksim van). Az én fényképezési szokásaim mások, nekem kicsit több mint fele a szokásosnak amit egy töltéssel lövök. Már megszoktam. A 4 aksit is úgy számoltam, hogy ha nem akarok lemaradni egyetlen érdekes arcról, mozzanatról sem, akkor semmi alvás, meg LCD/EVF állandóan menjen, ami ugye hamar leszopálná az aksit.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#51289) MLaca válasza eeXaa (#51282) üzenetére


MLaca
őstag

nem, csak itt a kontextusban kiemeltem az akkuteljesítményét - kissé félreérthető voltam, az tény.

a G6 is jól teljesít, anno, amikor volt a bemutató bécsben (g6, gf6 volt próbára), egyedül nekem jutott g6, a csoportban mások a gf6-tal mentek neki a napnak. nekik már délben akkuért kellett könyörögniük, nekem még este is félig fölött volt ugyanannyi elkészített kép és videó mellett :)

http://mlzphoto.hu/

(#51290) eeXaa válasza Parci (#51283) üzenetére


eeXaa
addikt

Persze biztosan erősen szubjektív, csak eltünődtem rajta mitől is a GH3 a jelenleg elérhető "legjobb m43" gép a piacon amikor legalább van másik 3 gép ami, legalábbis specifikációkban jobb..
Szerintem is nagyon jó váz, csak arra lennék kiváncsi hogy mitől ez a "legjobb".

..ok... közben jött válasz is...

[ Szerkesztve ]

(#51291) MrChris válasza madgie (#51286) üzenetére


MrChris
nagyúr

nyilván, ha meg egy napra megyek mindet elviszem, töltve. Nekem is eddig mindegyik gépemhez 3 akksi volt. Igaz dslr-nél 2 is elég volt bőven.
Munkához pedig nincs apelláta, ott fizetnek érte, hogy komolyan, profizmussal csináljam.
Amit munkához használok akkus gép (nem fényképelő, hanem hangológép) ahhoz legalább 2 (messzire esetleg 3) készlet akksi van plusz 1 vésztartalék elem. 1 alkalommal 2.5 órát kell kibírnia, elvileg 1 tölete 6-8 órára elég. Tehát van tartalék, de volt már, hogy az eneloop is beszart. Na az szívás mikor koncert előtt 30-40 percem van egy 60-90 perces munkára és nincs idő kiszaladni a vegyesboltba elemért, mert ½óra múlva rámengedik a nagyérdeműt.

(#51292) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

(#51293) Freddy76 válasza MrChris (#51291) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem a d7000 ezer kép fölött bírt. Nyaralásra töltőt sem vittem, csak egy tartalék akksit. Persze én egy hét alatt kábé 500 képet lövök, nem 12.000 darabot...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#51294) jmakk válasza .: JuSzT :. (#51292) üzenetére


jmakk
őstag

Engem egy másik hír jobban izgat.
http://www.43rumors.com/here-is-the-panasonic-sept-5-6-invitation-for-a-new-4k-product/
Arra tippelek, ha ez lesz a GX7 leváltása is és 4K videóval + beépített EVF-fel jön, akkor nem fogja megtartani a GM1 méretét. De majd meglátjuk...mondta a vak. :)

(#51295) arn válasza gorgo (#51288) üzenetére


arn
félisten

elvezni probaltad az utazast, vagy utana megnezed kepen? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51296) .: JuSzT :. válasza arn (#51295) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:K

(#51297) MrChris válasza Freddy76 (#51293) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem is a dslr sokkal jobban bírta. De ebben mindig a dslrnél lesz a jelentős előny, az igazsághoz hozzá tartozik, hogy azon bekapcsolva max a státusz kijelzés megy 1-2 percig aztán nincs különösebb fogyasztás. Milcnél meg igencsak túráztatva van a kijelzőkkel.

(#51298) arn


arn
félisten

a kijelzok zabaljak az akksit - mostanaban atkapcsolom csak evfre, illetve az is csak akkor kapcsol be, ha belenezek - nem hasznaltam igy sokat, de legutobb 650 kepig elment. mongy ehhez az is kell, hogy szinte minden kezeloszerv a gepen, nincs szukseg kijelzore, az attekinteshez, illetve az evfen is latom a szamomra fontosakat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51299) MLaca válasza MrChris (#51297) üzenetére


MLaca
őstag

milcnél folyamatosan megy a szenzor az AF és az élőkép miatt, a hátsó kijelző, vagy az evf az élőkép miatt, a tükrösnél meg nem megy semmi :D

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#51300) MLaca válasza arn (#51298) üzenetére


MLaca
őstag

vigyázz, mert ez csalóka! hiába kics az evf, ha képpontra még nagyobb a felbontása, mint a hátsó kijelzőnek, akkor még többet is fog fogyasztani (ha mindkettő ugyanaz a technológia)!

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.