Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51301) MLaca válasza eeXaa (#51290) üzenetére


MLaca
őstag

azért röviden összefoglalnám: a GH3 (és a GH4) azért a legjobb milc, mert a legkiegyensúlyozottab teljesítményt adják. A GH3/GH4 verhetetlen videóban, AF sebességre és pontosságra, a kijelzője kifordítható, dönthető, időjárásálló a váz felépítése, nagyon jó szolgáltatás-csomagot nyújt (time lapse és társaik). nem ismerek olyan milcet, ami ilyen kerek lenne, mint ez a két gép. ja, és jó az akkuteljesítmény :)

http://mlzphoto.hu/

(#51302) arn válasza MLaca (#51300) üzenetére


arn
félisten

ugyanakkor kapcsol csak be, mintha aktiv lenne a hatso kijelzo - nem megy folyamatosan az evf, csak ha belenezek, szenzor kapcsolgatja. az meg eleg gyors az xt1en.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51303) arn válasza MLaca (#51301) üzenetére


arn
félisten

mert masok a szokasok... nekem pl rohadt nagy, es nincs benne ibis. siman az omdt valasztanam helyette.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51304) MLaca válasza arn (#51303) üzenetére


MLaca
őstag

azért írtam, hogy "kerek összességében" egy kiegyensúlyozott gép. nekem nagyon tetszik az olympus 5 tengelyes stbaija, de: 1) sokkal sérülékenyebb így a szenzoregység a mechanikai hatásokra (nem pucolhatod meg a lapkát), 2) nem tud annyi hőt elvezetni, mint a váz hátoldalával érintkező, rögzített panel, tehát a szenzor kiolvasási sebesség - azonos technológiát feltételezve - mindig lassítva lesz a túlhevülés elkerülése végett. ezért sem lesz 4K videója - szerintem - az e-m1-nek pl.

http://mlzphoto.hu/

(#51305) Freddy76 válasza arn (#51295) üzenetére


Freddy76
addikt

Érdekes ez az utazásos fényképezés... Én csak olyat fotózok, ami valamiért rohadtul érdekes, amúgy eszembe sem jutna lefotózni egy piramist, az Eiffel-tornyot, vagy akármit, azokat megnézni kell, amúgy van róluk kisbillió kép, ami jobb, mint amit én tudnék készíteni. Ugyanez igaz a virágokra, fákra, és a hegyekre, valamint az állatkertben a jegesmedvére és a tigrisre, az étteremben elém tett kajáról már nem is szólva. Az persze más, hogy mi is rajta vagyunk a képen, de azt soha nem éreztem fontosnak, hogy minden műemlékkel/természeti szépséggel legyen közös képünk... Néha elhűlök, amikor látom, hogy másik mit pakolnak a gépekbe, nekem a d7000-be ment egy év alatt 6.000 expó, és azt is veszett soknak tartottam. Mondjuk ebben benne volt az is, hogy az első két hónapban kurva sok af tesztábrát fotóztam :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#51306) arn válasza MLaca (#51304) üzenetére


arn
félisten

en siman tisztitottam a szenzort... nem lett baja sose.

(#51305) Freddy76: en az emlekeket szeretnem felidezni, amit a sajat szememmel lattam. ha visszanezem a sorozatot, akkor felidezze bennem, hogy milyen volt ott, es mit lattam, ami tetszett. alapvetoen ruhellem, az olyan "odaallok vmi ele" kepeket, csinalok magunkrol kepet, de nem ez a lenyege szamomra. inkabb az, hogy ereztuk magunkat, es mit csinaltunk aktualisan. ebbol ellesni vmi jo pillanatot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51307) madgie válasza Freddy76 (#51305) üzenetére


madgie
titán

Valahogy így gondolom én is. A kutya nem lesz kíváncsi soha arra, hogy XY épület hogy festett akkor ellenben a személyes dolgok fontosak, amihez jó dolgok kötódnek.

Mittomén anno az étteremben nem fotóztam le a kaját, csak megdicsértük, erre a tulaj mamika kicsiszogott a kertbe és leszedte a legszebb szőlőt az asszonynak. Na az étteremből hazafelé menet a falu táblájánál kezdte el majszolni az asszony a szőlőt... aznap csak akkor emeltem a szememhez a gépet. Asszony, a szőlő, helységtábla. Napközben meg élveztem a nyaralást.

(#51308) .: JuSzT :. válasza madgie (#51307) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én is így nyaralnék már, de nálunk meg az van, hogy a leányzónak tetszenek a képeim, ezért minden méteren megkérdezi , hogy " lefényképezted azt? és azt ? és a hintát? meg a korlátot? És a hajókat is ? ... wtf.. :W :U

(#51309) madgie válasza .: JuSzT :. (#51308) üzenetére


madgie
titán

Erre való a telefon :D

(#51310) .: JuSzT :. válasza madgie (#51309) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Jiayu F1... Az arra való, hogy ne billegjen az asztal , nem fényképezésre :)

(#51311) Freddy76 válasza arn (#51306) üzenetére


Freddy76
addikt

Én szeretek odaállni valami elé :K . Feltéve, hogy az egy jó valami, és jól oda lehet állni elé :DDD .

1992-ben Rómában láttunk Ferrarit, osztálytársam rögtön odaállt, vigyorog, fotózom, mellettem egy olasz pasi vigyorog, megkérdezte, hogy lefotózzon-e kettőnket, mondjuk, hogy hűha, igen, végén sok-sok grazie, ő mondja prego, majd beült a Ferkába és elhúzott. A közös kép mondjuk nem lett jó, a Szmena 8m nem feküdt neki...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#51312) MLaca válasza arn (#51306) üzenetére


MLaca
őstag

pedig az olympus sem ajánlja, ne legyen baja a gépnek.

http://mlzphoto.hu/

(#51313) k1csi válasza MLaca (#51301) üzenetére


k1csi
senior tag

Ez olyan, hogy kinek mi fontos.
Nagyon tudom értékelni az E-M1 stabiját a jó JPG-t.
Az akku meg olyan, hogy max. veszek még egy pótakkut (egyébként a DSLR akkuja is csak fotóra bírja jól, videóra már nem).
Ha rendbeteszik a videót (mostmár csak néhány nap és kiderül, hogy mi lesz az új firmeware-ben), teljesen elégedett leszek. A Pana fókusz viszont tényleg jobb, kevésbé igényli, hogy foglalkozzon vele az ember.
A 4k videó kellőképpen hájpolt, de számomra legalább annyira lényegtelen dolog.
A szenzort meg majd max. a szervízzel tisztítattom, a szenzorstabi annyira jó, hogy ennyit (sőt jóval többet) is simán megér. Sőt pont a stabi az, ami miatt sosem cserélném el pl. GH3-ra (pláne nem, ha az új firmware után hozza azokat amit a GH3 is tud).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#51314) arn válasza MLaca (#51312) üzenetére


arn
félisten

gondolom ez a hulyebiztos megoldas, de nem fogok a szervizbe rohangalni, mert egy porszem kerult ra, amit nem tudok lefujatni se rola.

szvsz ott is ugyanezt csinalnak...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51315) MLaca válasza arn (#51314) üzenetére


MLaca
őstag

lefújni le lehet, hozzányúlni fizikailag nem szabad az érzékelőhöz, mert elnyomódhat a stabi szerkezete.

http://mlzphoto.hu/

(#51316) arn válasza MLaca (#51315) üzenetére


arn
félisten

lotyog az egesz, epp ugy, mintha raznad a vazat. akkor nem nyomodik el? ha bakapcsolod, akkor rantja a helyere.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51317) Lassú Víz válasza MLaca (#51315) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Módszere válogatja. Egyes youtube videókban látott sensor swab határozott végighúzása biztosan kerülendő, de egy szenzor tisztításhoz kifejlesztett lenspennel óvatosan rá lehet beszélni egy-egy pollent, hogy mégiscsak le kéne mászni a szenzorról.

A márkaszervizes tisztítással az a baj, hogy legalább 8 napig tart, az előnye meg az, hogy biztosan nem jár garancia vesztéssel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51318) madgie válasza Lassú Víz (#51317) üzenetére


madgie
titán

"A márkaszervizes tisztítással az a baj, hogy legalább 8 napig tart"

Gondolom beáztatják 95 fokon, 1200-as fordulaton centrifugázzák és a szártógépben kímélő fokozaton pien öt napot.

Vagy kiküldik külföldre?

(#51319) Lassú Víz válasza madgie (#51318) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem ki. Nem tudok olyan javításról amit ne a regionális szerviz végezne.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51320) k1csi válasza Lassú Víz (#51317) üzenetére


k1csi
senior tag

Én is ebben bízok, hogy a nedves tisztítás amire tényleg ajánlott a szervíz, olyan ritkán szükséges (eddig egyszer sem használtam se DSLR-el, se m43-al pedig van otthol szenzorswab-om és rednszeresen fixeket cserélek), hogy annyit még kibírok (bár az, hogy ezért külföldre kell vinni eléggé gáz, sőt nehezen hihető).
Fólia felrakása előtt is mindig ecsetelek, mert azok a törlők amiket adnak nekem még mindig szöszöltek.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#51321) jube7 válasza .mf (#51258) üzenetére


jube7
tag

"és tudtommal még az EM10-ben is így van"

Megnéztem, a dedikált gomb itt működik (E-M10) rendesen a Myset funkcióban.

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#51322) MrChris válasza MLaca (#51304) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez a hőelvetetősdi amit az em1 4k-val kapcsolatban okosko... véleményeztek csak egy hipotézis. Mikor kijöttek a 300mhz-s intel procik, akkor a chipmagazinban, computerworldben a szakik elmagyarázták hogy kb 1ghz lesz a határ amit a szilicium technológiával, léghűtéssel meg lehet valósítani. Gh2 szenzora is duplájával hasít, végén még 4k is lesz vele :D
Vagy csak szimplán nem ismerik az Oly termékpolitikáját :D

(#51323) k1csi válasza MrChris (#51322) üzenetére


k1csi
senior tag

Lehet ezért okoskodónak titulálni, de én sem hiszek abban, hogy jó minőségű/korlátok nélküli 4k-t utólag bebarkácsolnak az E-M1-be. Lehet rossz minőségű lesz vagy csak max. néhány másodperc (egyébként pont a GH2 ami tud néhány másodperces 40 fps-es 4MP-es sorozatot). Zárkímélő gyors sorozatra még jó is lehet adott esetben (ahol nem gond a kisebb felbontás, rolling shutter stb.).
Abban viszont igazad van, hogy ami jelenleg túl sok hővel jár a szenzorstabihoz az 1-2 generációval később, ahogy fejlődik a technika elérhető lesz. Pont ezért bizakodok a 50/60p fullHD-vel kapcsolatban, hogy az tényleg csak a fejletlen SW miatt volt.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#51324) schawo válasza k1csi (#51323) üzenetére


schawo
titán

A 4K az 8 megapixel

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51325) k1csi válasza schawo (#51324) üzenetére


k1csi
senior tag

Tudom, valahol félreérthető voltam? Gondolom a 4MP-es GH2 sorozattal, de arra nem is írtam, hogy 4k.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#51326) MrChris válasza k1csi (#51323) üzenetére


MrChris
nagyúr

amíg nincsenek konkrétumok, eredeti forrás pro vagy kontra addig az marad, még ha az eoshd is írta, nem tudni a szenzor mire képes, és még ott van másik pár hardver elem ami szűk lehet vagy elégséges. Ha elfogadnánk a magyarázatot akkor szenzorstabival ne várjunk 4k-t? Lemérték a szenzormelegedést, processzormelegedést, memória melegedést hd, fhd, sorozat... huzamos működése közben? Utánna néztek ezen alkatrészek tűréseinek, terhelhetőségének? Azaz én okoskodásom, ha az em1 akár 8k-t is tudna akkor sem lesz egyetlen firmware frissítés sem ami ekkora érdemben változtat a gép képességein, az Oly ilyen, de ebben persze jobb lenne ha nem nekem lenne igazam :D

(#51327) k1csi válasza MrChris (#51326) üzenetére


k1csi
senior tag

Tudtommal ez a szenzor van az E-M1-ben:
http://industrial.panasonic.com/www-cgi/jvcr13pz.cgi?E+SC+4+CGA7001+MN34230+8+WW

http://www.semicon.panasonic.co.jp/ds8/c3/IS00006AE.pdf
Remélem ez elég konkrét volt.
Szóval vsz. a szenzorral önmagában semmi gond nincs...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#51328) gorgo


gorgo
őstag

4k olyba, nos, kicsit sem lényeg, hanem ami a lényeg, az hogy lecserélik a tömörítő kodeket! Ami akár azzal is járhat, hogy lesz végre használható/jó/fasza videó az EM1-ben elsőként.
Ami fejlesztést halálbiztos nem kap meg az EM5 mivel azt már semmivel nem fogják ellátni, hogy kedves júzerek vegyenek már új vázat... Sztem az EM10 sem kapja meg, mert akkor már nagyon alávágnak a csúcsgépüknek.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#51329) MrChris válasza gorgo (#51328) üzenetére


MrChris
nagyúr

igaz, ennek lenne értelme, 4k-ban ugyan ez a gyérített, kockásodó nem sokat ér. Pana szintű kodek, legalább 35mbps, de ha csúcsgép akkor az alap canonok 50-ne se lehetne túlzás...

(#51330) Schanyee


Schanyee
senior tag

A nap tapasztalata, a focus peaking használhatósága az E-P5-ön közelít a 0-hoz. Eleve kevés élen jeleníti meg és ehhez még hozzájön, hogy olyan pontossággal a kijelzőn nagyítás nélkül vagy a távolságot megsaccolva az objektíven lévő méretskálával is tudnék fókuszálni. Ehhez kapcsolódva egy kérdésem lenne azokhoz, akik fotóztak már a felcsatolható Oly műbránerrel EVF-fel, manuális fókuszálva. Arra lennék kíváncsi, hogy van e olyan használható mint ami a Pana G3-on van beépített EVF, ott minden segéd és belenagyítás nélkül igen pontosan tudtam fókuszálni.

(#51331) rbalint88 válasza Schanyee (#51330) üzenetére


rbalint88
addikt

sajnos a focus peaking minden gépen olyan, mint a magyar foci, hogy az elgondolás jó, a megvalósítás kevésbé. a belenagyításnál pontosabb dolgot még nem találtak fel. nex-en próbáltam, ott nettó baromságokat mutatott, az összes FP tesztfotót lehetett kukázni.

[ Szerkesztve ]

(#51332) jjeahh válasza Schanyee (#51330) üzenetére


jjeahh
nagyúr

tapasztalatom nincs, de az olvasottak alapján a a pana g-k keresője nem egy átlagos-tipikus evf, hanem lcos, ami jobban kirajzolja az élességet. az oly opcionális keresők meg nem ilyenek, ezek már normál evf-ek...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51333) MrChris válasza Schanyee (#51330) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az EP5-ön belenagyításkor van peaking? G6-nál van, úgy végképp nagyon használható, kivéve mikor nem talál semmi élt és bezony az nem egyszer előfordul.

(#51334) Schanyee válasza jjeahh (#51332) üzenetére


Schanyee
senior tag

Kár, pedig épp át akartam térni a manuál lencsézésre azokon a helyszíneken, amiket már 120 alkalommal lefotóztam, az érdekesség kedvéért. Plusz van pár üvegem, amiknek már Panán is tetszetős volt a színvilága, kíváncsi voltam mit adnak Oly jpg motorral. De úgy jártam én is, mint rbaling, ha a peaking-re hagyatkoztam hiába próbálkoztam, az eredmény még kis méretben is kuka. A nagyítás meg szintén nem az ideális, másolhatnák Panát igazán, ott van kép a képben verzió is és ha lenyomom félig az expógombot akkor visszalép és még a kompozíciót is látom.

Érdekes váz ez az E-P5. Előtte a G3 egy olyan váz volt, hogy mindig meg tudott lepni pozitívan, volt számomra kb 2 negatív tulajdonsága amikkel megtanultam együtt élni és nem is volt vele gond. Itt most cserébe nagyon magasról indult a mérce, eleve más árkategóriában játszott a két váz, plusz újabb technika, aztán többnyire a szoftveres bénázások miatt azért csalódom benne használat közben. Viszont amikor a végeredményt nézem az elmúlt kb 1 hónap és ~2500 fotó elteltével, akkor egyértelműen az Oly oldalára billen a mérleg, amíg AF-es üvegeket használok (ami persze sokkal fontosabb, mint az MF).

MrChris: Van nagyítás közben, konkrétan a szemen volt a Peaking jelzése (már amikor ott talált valamit), a végeredményben meg az orra hegye épp kezd beleesni az élességi síkba.

(#51335) schawo válasza jjeahh (#51332) üzenetére


schawo
titán

A G6-nál szerencsére már kukázták a szivárványos LCoS rendszerű EVF-et.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51336) .mf válasza Schanyee (#51334) üzenetére


.mf
veterán

Én kitettem az egyik Fn-gombra a belenagyítást -- egy nyomás: mutatja zöld kerettel a nagyítandó területet; még egy: belenagyít; még egy vagy Ok: vissza. Egy gondom van csak vele, de ezen más se segítene: este a sötét miatt emeli az érzékenységet, amivel jön a zaj is, amitől már nem látni, hogy most a fókusztól vagy a zajtól homályos...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#51337) Parci válasza .mf (#51336) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ez a 3 gombnyomás jó körülményes. működhetne úgy, hogy amíg nyomod, addig nagyít, így könnyű ugrálni a kettő között.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51338) Tin_Shield válasza Parci (#51337) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Valójában ez három gombnyomás csak egyszer van, amikor átváltasz a "nagyítás" üzemmódra az Fn gombbal. Utána már egy gombnyomásra vált normálról a nagyítottra és vissza. A kilépéshez hosszan kell nyomni az Fn gombot. Amíg nem kapott az E-M5 a a legutolsó fw-rel kicsi fókuszmezőt ezzel a módszerrel lehetett az alap - túlméretes - keretnél jóval kisebb fókuszmezőt használni, én is sokat használtam. Néha AF-nél is jól jön ha valami pici bizbaszt kéne megfognia, a nagyított képpel sokkal könnyebben és pontosabban kapja el.

[ Szerkesztve ]

(#51339) Lassú Víz válasza .mf (#51336) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tapi képernyőn szoktam eldönteni, hogy mit akarok kinagyítani, ott még azt is rögtön be tudom állítani, hogy mekkorára nagyítsak. Általában van olyan nagyítás, ahol még sötétben is lehet fókuszálni. Ha már jó helyen van a nagyítás akkor a kompozícióért annyira nem aggódom legfeljebb élességállítás után egy gombnyomással kikapcsolom a nagyítást.

(#51334) Schanyee: Nem tudom milyen a G3 keresője, az E-M1-ben már a VF-4 kereső van integrálva, de sokat könnyít a belenagyítás. Azért el lehet vele boldogulni, ha muszáj pl. videó felvétel közben, de sokkal nehezebb megtalálni az élességet a nagyítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#51340) Parci válasza Tin_Shield (#51338) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudom, használtam e-pl2-n én is. utáltam. sosem tudtam, hogy épp hol vagyok, abból hogy jövök ki, mi van. állatira el van bonyolítva, hiába csak pár gombnyomás, nagyon nem intuitív. szerintem :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51341) Tin_Shield válasza Parci (#51340) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem se az, na de nem is a szoftveres megoldásaiért szeressük az Oly gépeket :)
(én is kényszerből használtam amíg nem volt kicsi fókuszpont, azóta csak elvétve, igaz nincs manuális üvegem)

[ Szerkesztve ]

(#51342) Schanyee válasza .mf (#51336) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én is így használom, annyi hogy van külön nagyítás gomb, plusz a videó gombra raktam a focus peakinget most. Fn gomb külön csak 1 van, azon meg az AEL van nálam szinte mindig.

(#51343) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Hm...

Telekonverter a Pro 40-150-hez?

Éreztem, hogy ha lesz 300-as, akkor lesz konverter is. Bár lehet, ez csak a 40-150-hez lesz jó.

(#51344) jjeahh válasza Tin_Shield (#51341) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azért az oly szoftverében is van pár jó dolog, a gyorsmenü pl. a pana gyorsmenü után egy áldás :D belelépek, minden egy táblázaton, tárcsával állítok... panánál halálom a folytonos fel-le-jobbra-balra lépegetéses megoldás, amit még fokoznak a tetűlassú animálások :D mondjuk lehet nem minden panánál műkszik így, a gx1 kezelését én nem szeretem...amúgy kérdeztem még asszem: panánál sehogy sem lehet beállítani, hogy félig lenyomott expó gombra blokkolja a fénymérést? be kellett erre programozzak egy külön gombot mert ha egy picit mozdítom a vázat már máshol mér fényt, így viszont a használata elég körülményes... :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51345) madgie válasza jjeahh (#51344) üzenetére


madgie
titán

E-M10-en amúgy tiszta Sterbinszkynek éreztem néha magam, többet tekergettem a két tárcsát fent, mint bármelyik más gépen :D

Mivel az Oly a menüben haladást is úgy oldotta meg, hogy simán, gombokkal lassú, mint a fene.

(#51346) arn


arn
félisten

Az a ket tarcsa fenn, meg az scp nagyon jo dolog.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51347) schawo válasza ROBOTER (#51343) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg menni fog az a 300-hoz is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51348) jjeahh válasza madgie (#51345) üzenetére


jjeahh
nagyúr

neked volt oly-d meg panád is, a fénymérés problémára nincs valami ötleted? szpot módban pl. hogy lehet így egyszerűen külön erre programozott gomb nélkül fényt mérni? sőt a mátrixal is gáz mert közben a kijezőt is világosítja-sötétíti vagy mi, sokszor amikor az élőképen ki vannak égve a dolgok exponálás után a kép mégis bebukik :F ez nekem magas :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51349) madgie válasza jjeahh (#51348) üzenetére


madgie
titán

Hallod, nekem úgy rémlik, hogy a régebbi Panák lockolták a fénymérést félig lenyomott expógombbal :F

Az tuti, hogy világosít, sötétít, vagy akármi, mert míg az Oly-nál kapcsolható, hogy szimulálja az élóképen a kész kép "fényviszonyait", addig a Pana sose (?) teszi ezt. Tehát világosít, sötétít, stb. Ezért kell ott a hisztogram. Az is változik ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#51350) jjeahh válasza madgie (#51349) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm érdekes, valami megoldás biztos van erre, lehet én bénázok csak :D elvileg a gx1 meg a g3 menüben, tudásban kb. ugyanaz nem?
szerk: hisztogrammal oké gondolom, de az egy újabb extra dolog amire figyelni kell :DDD ami manuálozáskor nem valami jó, meg olyankor is zavaró, amikor az ember csak úgy kattogtatna összevissza jpg-ben :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.